Noord wijk heeft veertig jaar waterleiding Uitslaande brand in Alphen Diploma handelsavondschool nog veel te weinig bekend Kaagweek dit jaar met gouden glans Elftallen wogen aardig tegen elkaar op Eervol gelijk spel voor Quick Boys: 2-2 Alphense school leverde haar eerste geslaagden af ÜSilEUWE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 16 JUNI 1960 Totale kosten drie ton INiet alle mensen vonden het destijds een verbetering DONDERDAG 15 JULI 1920 werd in de grote zaal van het Casino de Noordwijkse drinkwaterleiding officieel geopend, door de toenmalige jurgemeester, jhr. W. C. van Panhuys. Weliswaar gaf de kraan bij de jangeslotenen reeds enige weken water, maar het gemeentebestuur achtte iet van belang deze gebeurtenis een officieel en feestelijk tintje te geven. )e totstandkoming van de waterleiding had heel wat voeten in de aarde |ehad. Op 28 januari 1916 werd in een spoedeisende vergadering van de jemeenteraad „tot oprichten eener gemeentelijke drinkwaterleiding" he loten. Tevens kwam de raad overeen hiertoe een geldlening aan te gaan *an 190.000. In de lyrische stijl van die jaren werd dit besluit als volgt ran commentaar voorzien: „nooit of te nimmer heeft onze gemeenteraad k korter tijd een zoo gewichtig besluit genomen". 'Al jaren tevoren was reeds aangedron- (n op het stichten van. een waterleiding, ie gezondheidscommissie, de V.V.V. en (lrijke particulieren hadden gewezen op k onbetrouwbaarheid van het drinkwa- ■r uit regen- en welputten en pompen, lok bleek wel dat de autoriteiten hun prt vasthielden bij de gedachte dat bij- borbeeld eens een besmettelijke ziekte ju uitbreken. 'in 1911 werd een bedrag gevoteerd voor en in te stellen onderzoek. In 1912 bracht R. van Royen een rapport uit, waar- t werd aanbevolen een waterleiding aan I boren, op ongeveer 1200 m van de be- ouwing te Noordwijk aan Zee. Later lerd de voorkeur gegeven aan een plek prder in de duinen. Com missie Toen de wereldoorlog in 1914 uitbrak lek het of de waterleiding geheel op de Ihtergrond zou worden geschoven. Toch *as dit niet het geval. Bij de behandeling de begroting 1916 in de raadsverga- enng van 28 oktober 1915, werd een com- tissie benoemd ter onderzoek van de kste wijze waarop de gemeente goed rinkwater zou kunnen krijgen. Leden kn deze commissie waren de heren P. pmiraal, C. J L. van der Meer en L. raaf van Limburg Stirum. In de raadsvergadering van 28 januari 1916 werd het college van B. rn W. gemachtigd alles te doen wat nodig was om de totstandkoming van de drinkwaterleiding te bespoedigen. Niet iedereen was enthousiast over S. dit besluit. Ingelanden en het be- ■stuur van de Noordzijderpolder vrees- j den, dat de waterleiding in zodanige j mate water aan de bodem zou ont- J' trekken, dat in de zomer de sloten van water zouden zijn verstoken. De schade zou volgens deze adressan ten, niet te overzien zijn. Zij meen den, dat door dit raadsbesluit meer mensen ongelukkig dan gelukkig zou den worden gemaakt! toe raad wees dit gevoelen van de hand besloot tot aankoop van terreinen in M Langeveld voor het maken van de rennen en het plaatsen van de gebou- len. Nadat de vereiste goedkeuring op I raadsbesluiten was verkregen, werd jpt de werkzaamheden begonnen onder iding van ir. R. van Roven en hoofdop- phter A. L. v. d. Broeke. Ir ontstond stagnatie in de werkzaam- iden, onder meer doordat de levering l^ln buizen niet op tijd plaats had. Maar ■®ch werd bereikt dat in juni 1920 de jlrste aansluitingen konden functioneren. T oren Tot directeur van het bedrijf werd be- |emd de heer J. Veerman, die ook reeds lecteur van de gasfabriek was. De ma- line- en filtergebouwen in het Lange- ild vereisten een uitgave van f 50.000. i machines werden geleverd door de lossley maatschappij. De watertoren (rd ontworpen door architect F. A War- te Amsterdam. Hij werd gebouwd de heer W. P. de Vreede. Deze toren |stte f 45.000 en was in september 1917 De kosten van het buizennet be jegen ongeveer f 150.000. totale kosten zullen ongeveer drie hebben belopen. Dat de raming aan- jverschreden was, moet worden «■eten aan de oorlogsomstandigheden stagnatie in de levering. Bij de open ing waren ongeveer 300 panden aan waterleiding aangesloten. Bij de officiële plechtigheid in het kino was veel belangstelling. Jhr. in Panhuys was de eerste spreker. Ij wees erop dat een lange en beilijke weg moest worden afge- pd, voordat dit resultaat was be- *kt. Aanvankelijk werd gedacht |n een combinatie met andere ge beenten maar ten slotte was de |hte oplossing een eigen bedrijf. rpok werd het woord gevoerd door de ~iorzitter van VVV, de heer A. Dorsman, 3- het gemeenteraadslid dokter H. van Nes, wethouder C. J. L. van dei heer Van Spal, directeur van de Leidse waterleiding. Ir. Van Royen gaf vervolgens eer schouwing over de totstandkoming het bedrijf. Er wordt zogenaamd diep- duinwater opgepompt. Dit is Tiet direct gereed voor het gebru'k. het is namelijk ijzerhoudend. In het filtergebouw wordt het water voor de consumptie geschikt gemaakt. Een bijzonder probleem was het watei naar Noordwijk te brengen, omdat de af stand van het pompstation in het Lange veld tot de watertoren bijna 7 km. Het water moet onder hoge druk worden gebracht om deze lange weg af te leggen. Dan is men er nog niet. Want het ni veau van de zuid-boulevard en omgeving ligt hoger dan de rest van de gemeente. In de watertoren zijn daartoe speciale in stallaties aangebracht. Veranderingen Natuurlijk is er in de loop van de veer tig jaar dat het bedrijf bestaat, heel wat veranderd. Er zijn nu wel iets meer aan sluitingen dan de ongeveer 300 werd begonnen Noordwijk heeft inmiddels een grote vlucht genomen. Het heeft zijn plaats genomen in de rij der internationale bad plaatsen wat ook consequenties bracht ten aanzien van de waterlevering. Bovendien werd op 1 janui gegaan tot waterlevering aan de gemeen ten Voorhout en Noordwijkerhout. waai door het verzorgingsgebied weer aan zienlijk werd uitgebreid. Dit neemt niet weg, dat de be schouwingen van ir. Van Royen nog niets aan actualiteit hebben verlo ren. Nog steeds bevindt zich het pompstation in het Langeveld en moet het water naar Noordwijk ko men via een transportleiding. Van zelfsprekend is zowel het station als de leiding, vernieuwd en gemoder niseerd. Ook de watertoren functio neert nog steeds, sinds 1952 echter in combinatie met de reinwaterkel- der aan de Nieuwe Zeeweg, die een capaciteit heeft van 1230 m3. Te zamen met de watertoren, die 230 m3 kan bevatten, is het mogelijk een buffervoorraad te vormen, zo dat in het zomerseizoen het ge wenste verbruik kan worden ge leverd. Het beste bewijs voor het nog steeds goed functioneren van het veertigjarig bedrijf is wel verleden jaar geleverd toen tijdens de uitzonderlijk lange er droge zomer zich geen enkele maal stag-' kregen, voordeed in de waterlevering. Al al heeft een van de sprekers bij de - elllnz de waterleiding wellicht hoogdravend, maar toch wel juist getypeerd als begrepen gemeentebelang' Oude en Nieuwe Wetering Uitstapje zangers De plaatselijke christelijke zangver- tniging maakte gisteren haar jaarlijkse uitstapje. Er werd al vroeg gestart, it in Zonnegloren te Soest wachtten patiënten. De vereniging zong hier enkele liederen, hetgeen door de ver pleegden en verpleegsters op hoge prijs werd gesteld. De zang stond onder lei ding van de heer F. Bijlsma, Daarna werd een excursie gehouden naar de Sola-fabrie-ken in Zeist, 's Middags werd de reis voortgezet naar Berg en Dal te Nijmegen. Het diner werd in Eist ge- RIJISSBURG Gevonden voorwerpen Aan de volgende adressen kunnen ge vonden voorwerpen worden afgehaald, gestreept jongensjasje. Piet Heinstr. 40; Volendams popje, Brouwerstraat 78; vul pen merk Stella, Oegstgeesterweg 54b; motorhandschoen. Trompstraat 31por- temonnaie met inh., Javastraat 35, Oegst- geest; regenpak, Kerkstraat 17a. (Advertentie) Voor KOELKASTEN NAAR RADIO KROMHOUT Vliet N.Z. 32 - Rijnsburg SASSEKHEIM Aanrijding Gisteravond had op de Hoofdstraat tn aanrijding plaats tussen een brom fietser en een auto. De bromfietser- W. A. V. uit Sassenheim, kwam de Oharbonlaan uitrijden en stak op on verantwoordelijke wijze de Hoofdstraat over. Door hevig te remmen, wist de uit Lisse komende automobilist M. J. H uit Haarlem het ongeluk tot lichte schade te beperken. De bromfietser werd licht gewond. OEGSTGEEST Door hond gevallen Gisteravond tien voor acht is de Leidse bromfietser H. C. van H. op de Haar lemmertrekvaart bij de Postbrug geval len, toen hij plotseling voor een de weg op rennende hond moest stoppen. Hij liep een diepe hoofdwond op. De brom- I fiets werd beschadigd. Koningin komt op bezoek TER gelegenheid van het gouden jubileum van de Koninklijke zeil-, roei- en motor- sportvereniging De Kaag te Warmond wordt van zestien tot een-en-twintig juli de jubileum-Kaagweek gehouden. Het hoogtepunt valt op zaterdag zestien juli, wanneer Koningin Juliana met haar jacht Piet Hein zal aankomen in Warmond, 's Middags van drie tot vier uur zal zij het Admlraalzeilen bijwonen, waarna een ontvangst in de Kaag-sociëteit volgt. Ter gelegenheid van het hoge bezoek zullen de jachten worden gepavoiseerd en getooid met lange oranjewimpels. De herdenkingsfestivi receptie in Meerrust te War mond. Deze receptie, op 15 juli 's mid dags van half vijf tot zes uur, wordt ge volgd door een wandeling van het be stuur en het erecomité, vergezeld door Warmonds Fanfare, naar de Kaag-socic- teit. Nadat zaterdagmorgen de eer teamwedstrijden, motorboot- en tc .1 achtwedstrijden zullen zijn gehoiiden 'ji middags de Koningin op bezoek is weest, die naar het Admiraalzeilen op het Sweiland zal kijken, begint, terwijl de oevers door brandende fakkels zullen zijn verlicht, om 9 uur een nachtwed strijd. Behalve de gebruikelijke wedstrijden in alle erkende klassen en de bekende Holland-Frieslandwedstrijden is groot aantal attracties in Warmond. Op 18 juli worden de prijzen uitgereikt opgeluisterd door twee Warmondse ziekkorpsen. is er een gondel vaart een vuurwerk in de Lakerpolder. Dins dagavond 19 juli is er een hippisch evenement en woensdag 20 juli treedt de Dutch Swing College Band onde; leiding van Peter Schllperoort op. Manifestaties Ter gelegenheid van het gouden jubi leum is er een expositie over de historie van de vereniging, de starttoren wordt geïllumineerd, er is een fotowedstrijd men heeft het plan een verlichtingsw strijd voor huizen, gebouwen, woonsc pen en jachten te houden. Elke avond is er gelegenheid tot dansen, waarvoor enkele bekende bands zijn uitgenodigd De vereniging werd in 1910 opgericht en in 1912 volgde de opening vai jachthaven. Reeds in 1917 verkreeg het predikaat Koninklijke en in 1918 is de eerste Kaagweek gehouden. Dit jaar j heeft de Kaagweek nummer veertig ge- beginnen geen gelegenheid. De vereniging telt on geveer veertienhonderd leden. Na ir. J C. van Hoolwerf is van 1945 af tot nu toe de heer L. van der Steur voorzitter. Het bestuur verzoekt de deelnemers nadrukkelijk vóór vier juli de inschrij vingen te verzorgen. Daarna is er abso luut geen gelegenheid meer voor. 1944 1945 Bollenstreek-Ri jnstreek: 3-4 TTET DOOR verhindering ontbreken van -'--'-de Quick Boys-spelers had tot gevolg, dat de Bollenstreek een zeer matig spe lend team in het strijdperk moest bren gen, met enkele opvallend zwakke plek ken. Het hardwerkende maar evenmin imponerende elftal van de Rijnstreek, dat over een snellere aanval beschikte,be haalde daardoor een niet geheel verdien de overwinning. Aanvankelijk toonde de Rijnstreek een betere spelopvatting, waarbij het oor deelkundig spel van Zevenhoven (Altior) opviel. Deze handige knaap wist reeds na 7 minuten met een strak schot de score te openen na goed voorbereidend Tegen D.O.S. Quick BoysDOS was een uitstekende Wstrijd. De gasten waren sterker, maar (enthousiasme van de Katwijkers bleek •r een groot deel de basis van het eer- He gelijkspel: 22. Vooral de tweede 111 van de wedstrijd was kwalitatief fr goed. Toen 10 minuten voor het ein de linksbuiten van Quick Bovs K. pimgraaff, een van rechts aangegeven achter doelman Zoghei plaatste en irmee de stand op 22 bracht, was het j tek vai> de dam. voorhoede van DOS viel krachtig i wilde de gelijke stand in een over ling omzetten. Met man en macht dedlgden de Katwijkers zich. Zij kon eed f1 later zelfs enkele malen het Initiatief •roemen. POS kwam met een combinatie in het >mt,|d. uiters' gevaarlijke eerste elftal- Van der Linden brak na twintig >r. Hl verder tal Feller Reeds dadelijk na de hervatting werd duidelijk, dat het spel feller, sneller en fraaier ging worden. Een paar maal wa ren er gevaarlijke ogenblikken voor het DOS doel doordat Van Duyvenbode en Van der Plas rakelings naast of voor langs kogelden. Een kwartier was de tweede helft oud, toen Van der Plas in combinatie me» Van den Oever de gelijkmaker scoorde: 1—1. De vreugde was echter van korte duur, want nauwelijks een minuut later maak te de midvoor van de eredivisieclub Van der Linden er beheerst 1—2 van. Zoals reeds geschetst, werd de eind stand 2—2. Het talrijke publiek moedigde vooral in de tweede helft de Katwijkers hartelijk aan. Men wai uiterst tevreden met het gelijke spel. werk van de linkervleugel De Bruin— Edeneen,. Toch was het spoedig gelijk. In de 11e minuut drong Neder- stigt (VVSB) door de Rijnstreekdefensie om met een boogschot via de paal te doelpunten: 11. On n au wkeuri g De Rijnstreek behield enig overwicht, en toen Van der Zwet (Lisse) onnauw keurig op zijn doelman terugspeelde was De Bruin (ARC) snel ter plaatse om via het lichaam van doelman Van Dijk (Foreholte) te scoren: 1—2. Nog voor rust werd de stand gelijk toen bij een knappe bollenstreek aanval doelman Van Horzen (ARC) een hoge voorzet niet voldoende kon verwerken, waarna rechtsbinnen Bon (Lisse) de bal in het vijandelijke net kon deponeren 22. Aan de andere zijde werd een fel schot van Zevenhoven door de paal ge- Na de rust lag het tempo aanmerkelijk lager. De bollenstreek combineerde thans iets beter, maar de aanval bleek niet schotvaardig, ondanks het feit dat de Rijnstreekdefensie nogal wat kansen Bij een vlotte aanval van de gasten kon Zevenhoven met een bekeken schot zijn elftal weer een voorsprong bezon gen (23), maar ook ditmaal had de bollenstreek een antwoord. Uit een voor zet van Nederstigt maakte Van der Voort (VVSB) er 3—3 van. Redding Er volgde een vrij lange periode van bollenstreekoverwicht ,maar de goede richting werd niet gevonden en verder toonde duelman Van Horzen zijn capaci teiten. Het Rijnstreekelftal zakte ge ducht af, maar op het kritieke ogenblik was het Zevenhoven, die met een be heerst doelpunt de situatie redde, want door dit succes veerde de ploeg weer even op, en kon de bollenstreekploeg tot het einde toe in bedwang worden gehouden. Uitblinkers bij de bollenstreek: Tijs- sen (Ter Leede) Van der Meij (Rijnsb. Boys) en voor rust Nederstigt (VVSB). Bij de Rijnstreek: Van Horzen (ARC). Zevenhoven en De Bruin. Een felle brand heeft gistermiddag een aantal bedrijfsloodsen van het dakpannenbedrijf D. van Oordt en Co. N.V. te 's Molenaars in de as gelegd. Bedoelde bedrijfsruimten stonden westelijk van de Heimanswetering en werden enkele jaren geleden overgenomen van de firma Van Rijn en Kloot. Men had hier onder meer drie stook- ovens staan, waarvan één in werking was, de andere gekoeld werd en de derde leeg was. Omstreeks drie uur zag men plotseling vlam men slaan uit een momenteel niet in bedrijf zijnde houten loods. Er was niemand aan het werk en er zijn geen elektrische leidingen, dus men kan slechts raden naar de oorzaak. De loods stond precies op de wind en het materiaal was kurkdroog, waardoor het direct een brand van grote omvang werd. De Alphense brandweer was spoedig ter plaatse. Zij pakte het vuur krachtig aan. De eerste taak was een watergordijn te leggen voor vier huisjes, die ernstig werden be dreigd. Alle ijver van de brandweer, onder leiding van de heer Jb. de Raadt, kon niet verhinderen, dat drie grote loodsen en enkele kleinere bijgebouwen geheel verbrandden. De schade bedraagt tien duizenden guldens. Bij het blussingswerk hebben zich onderscheiden de Alphense wegenwachter Den Hoed en de PTT-besteller J. Laros, die dienst deden als volleerde spuitgasten. Burgemeester Z. Bruins Slot was ook op het terrein van de brand aanwezig. En verder was de belangstelling enorm, want de jeugd was schoolvrij. De politie kon de nieuwsgierigen echter vrij gemakkelijk op afstand'houden. Tgdens de brand kwam de hevig verontruste veehouder Nap om brandweerassistentie. De rieten daken van zijn op ruim tweehonderd meter afstand staande stal en hooiberg hadden door de vonkenregen vlam gevat. Gelukkig arriveerde juist op het kritieke ogenblik de brandweer van Aarlanderveen, die hier kon worden ingezet, waar door het gevaar tijdig werd bezworen. De brandweer van Wou- brugge heeft geen dienst behoeven te doen. Foto P. van Heijningen. Directeur Stortenbeker meent: TARIE JAAR GELEDEN, om precies te zijn op 4 september 1957, werd de Christelijke middelbare handelsavondschool voor Alphen aan den Rijn en omgeving door burgemeester Z. Bruins Slot officieel geopend. Gisteravond mochten de eerste negentien gediplomeerden hun diploma in ontvangst nemen. De beste van hen, mej. K. C. Mooy, kreeg haar ge tuigschrift uit handen van de burgemeester. De avond werd geopend door de voorzitter van het schoolbestuur, de heer W. Verduijn. Hij herinnerde aan de eerste pogingen, die mislukten, doordat de rijkssubsidie uitbleef. Maar in september 1957 kon men toch starten. In de eerste plaats bracht spreker hiervoor dank aan God, maar voorts werd in de burgemeester ook het gemeentebestuur hartelijk dank gebracht voor de royale medewer king. De eerste diploma-uitreiking had men nu een officieel tintje willen geven. Waardering had men voor dc directeur, de heer L. J. Stortenbeker, die veel voor de school heeft gedaan. De heer Storten beker maakte hierna de uitslagen bekend. Er waren twintig kandidaten, een moest worden afgewezen- De resultaten lieoen nogal uiteen Burgemeester Bruins Slot wilde de goede woorden aan het ad ree van het gemeentebestuur terugkaatsen. Hij prees het particuliere Initiatief, dat tot deze BEKTHV17.EN K. Oostingh vertrekt Naar wij vernemen is de heer K. Oos- tingh, adjunct-commies ter gemeente secretarie, tevens commandant van de vrijwillige brandweer, hoofd zelfbescher ming van de Bescherming Bevolking en ambtenaar van de burgerlijke stand in Benthuizen, met ingang van l septem ber as. benoemd tot chef de bureau in de rang van administrateur A bij de technische dienst van gemeentewerken en bouw- en woningtoezioht „Hoeksche Waard". Daaronder ressorteren dc ge meenten Klaaswaal, Zuid-Beierland, Piershil, Goudswaard, Nieuw-Beierland, Westmaas. Mijnsheerenland, Heineoord, Maasdam en Heerjansdam. Het bureau van deze dienst is gevestigd te Mijns heerenland. De heer Oostingh (34 jaar) begon zijn loopbaan in de gemeente-administratie als volontair ter gemeentesecretarie van Veere en Goes. Daarna volgde een tijde lijke benoeming als ambtenaar ter ge meentesecretarie van respectievelijk Scherpenisse en Diever. Op 16 mei 1952 kwam de heer Oostingh als ambtenaar naar de secretarie van de gemeenten Noordwelle en Renesse. Per 1 juni 1955 volgde zijn benoeming te Benthuizen. On der zijn commando werd in Benthuizen 'n paraat brandweerkorps met moderne middelen opgebouwd, terwijl de Be scherming Bevolking mede dank zij zijn inspanning tot ontplooiing kwam. Inwisselen vakantiebonnen Hedenavond en morgenavond tussen 7 en 9 uur bestaat gelegenheid tot het inwisselen van vakantiebonnen voor bouwvakarbeiders bij de heer G. Vi», Banckertstraat l te Zoetermeer. school leidde. Niet ieder is In de gelegen heid het dagonderwijs te volgen- Er blijft altijd een categorie aangewezen op d?' avondscholen. En het is toch ook wel een verblijdend verschijnsel, dat in deze tijd, die de jeugd zoveel veimaak en ver leiding biedt, er altijd nog weer jongeren zijn, die verder wilen komen. Die andere dingen opzij wilen zetten in het belang van hun toekomst en die van ons volk. Spreker feliciteerde de gesilaagden, hun ouders, de directeur, de docenten en het bestuur. Citaten De heer Stortenbeker citeerde enkele uitspraken van de Kamers van Koophan del en Fabrieken voor Dordrecht, Gro ningen en Veendam, waarin wordt gewe zen op de waarde van het diploma middel bare handelsavondschool. Hoewel de be zitters hiervan vaak de meest gewaar deerde krachten zijn in de bedrijven, ge niet het diploma te weinig bekendheid. In advertenties wordt veelal gevraagd Mulo of h.b.s., maar dit brevet wordt vergeten. Het gaat hier toch om jongelui die van ijver en doorzettingsvermogen blijk geven. De directeur vroeg voor deze zaak speciaal de belangstelling van het bedrijfsleven. Van dc gediplomeerden hoopt men I het is :rug I bedoeling dan te be ginnen met een cursus praktykexa- men boekhouden. Er zijn nog verdere plannen, met als bekroning omzetting van de cursus van drie in vjjf jaar. Namens het college van rijksgecommit teerden. dat bestond uit de heren H. C A. Hogewog. voorzitter (leraar chriateiijx lyceum), J. Verleng, secretaris (directeui Alphense Bank) en B. A. Jutte. ec. drs., sprak eerstgenoemde hoewel dat niet ge bruikelijk is een kort woord, omdat het hier een eerste uitreiking betrof. Hij feliciteerde de geslaagden en maakte de kritische opmerking, dat de uitspraak en het gebruik van het Nederlands niet zo best was. Namens de gediplomeerden sprak Arie Kroon een geestig woord. Directeur Stor tenbeker. de vier docenten en de con cierge, de heer Harts, kregen elk een waardebon. De gediplomeerden zijn: mej. M. .J Broekhuizen te Aarlanderveen; mej. I van Ginhoven; mej. G. G. Hoogeveen te Hazerswoude; mej. G. A. Horsman; K. P Kleijn; mej. A. Kouwenhoven; A. C Kroon; J. de Leeuw te Ter Aar; F. .J D van Leeuwen; J. Meerloo; mej. P. Michel te Leimuiden; mej. K. C- Mooy; mej. F L. Rijken; mej. A. Rijjisburger; T- vaa 3oe9t te Nieuwkoop; mej. D. A. Verkade; A- van Wageningen; B A. Wille; W H Zwanenburg te Oudewater. Waar geen woonplaats Is vermeld, is dit Alphen. Uitstapje Ponsioen Gisteren hebben directieleden en per soneel van de firma Ponsioen en Zoon een uitstapje gemaakt per autobus. In Volendam werd koffie gedrongen, waar na men via Alkmaar naar Bergen aan Zee ging.. Terug reisde men over Velsen en Bloemendaal. Burgemeester Bruins Slot reikt het eerste diploma uit van de christe lijke middelbare handelsavondschool. Op de foto van links naar rechts: de burgemeester, directeur L. J. Stortenbeker, voorzitter W. Verduijn en mejuffrouw Mooy, die een goede cijferlijst had. KOUDEKERK A. D. RIJN Agenda gemeenteraad De raad vergadert op maandag 20 juni om half acht. Agenda: aanbieding reke ning waterleidingbedrijf over 1959; ver zoek ontslag mej. L. Stegeman als on derwijzeres aan de openbare lagere school te Koudekerk aan den Rijn; vast stelling vergoeding en voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven bij zonder lager onderwijs over 1959 voor lopige vaststelling uitgaven openbaar lager onderwijs over 1959; vaststel ling vergoeding vakonderwijs nutti ge handwerken voor de Hervormde school over 1959; goedkeuring rekening gemeentelijke dienst voor maatschappe lijke zorg over 1959; vaststelling uitke ringsverordening; voorstel tot deelne ming in de uitgifte van aandelen in het maatschappelijk kapitaal der N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten; garan tieverlening aan de Nutsspaarbank Kou- dekerk-Hazerswoude voor de betaling van rente en aflossin/g van een door de woningbouwvereniging „Goed Wonen" aan te gane geldlening voor het aan brengen van geysers in een aantal wo ningwetwoningen voorstel toekenning van de tweede 3 pcL uitkering ineens aan het gemeentepersoneel over het ie kwartaal I960; voorstel herziening sala rissen gemeentepersoneel per 1 april '69; voorstel verhoging huur gemeentewo ningen per 1 april '60; onderhandse aan besteding ophalen huisvuil aan L. Blok land; voorstel tot onbewoonbaarverkla ring van de percelen Dorpsstraat 40 en 41 en Lagewaard 3; vaststelling verorde ning regelend het gebruik van gebou wen vaststelling schadevergoedingsver ordening. Kennismaking met de maatschappelijke werkster In een onder leiding van ds. Koersel- man in het verenigingsgebouw te Kou dekerk aan den Rijn gehouden bijeen komst werd gelegenheid gegeven kennis te maken met de voor Koudekerk aan den Rijn-Hazerswoude benoemde maat schappelijke werkster, mej. Van der Keppel. Ds. Koerselman wees erop dat het bij het maatschappelijk werk gaat om de bewogenheid van Christus met dc wereld. Het werk van de gezinsver zorgsters is hier al bekend. Met dank baarheid gedacht hij wat zuster Hart man in deze in het begin heeft gedaan. Het maatschappelijk werk is langzaam op gang gekomen, hoewel reeds tiental len jaren geleden de kiem hiervoor werd gelegd. Daarvan getuigen de in richtingen die zijn opgericht. Uitvoerig belichtte spreker de ver schillende facetten van het werk. De Kerk heeft in deze haar diaconale en apostolaire taak te verstaan. Het maat schappelijk werk draagt het getuigenis van Jezus Christus uit in de wereld. Wanneer dit op neutrale basis moet worden gedaan, verzaakt de Kerk haar roeping. Nadat was gepauzeerd, wees mej. Van der Keppel op de vele zijden van het maatschappelijk werk. In het bijzonder stond zij stil bij de gezinszorg, de gezins hulp voor bejaarden, de zorg voor ge- brekkigen en de kinderbescherming. Beroepen Ds. H. R. Zijlstra, Gereformeerd predi kant alhier, ontving een beroep van de Gereformeerde Kerk te Buitenpost. HAZERSWOUDE Uitstapje schooljeugd De leerUngen van de school met de bijbel maakten gisteren een reisje, waar bij eerst een bezoek werd gebracht aan kasteel Haarzuilen. Daarna ging men naar de Grebbeberg. waar de graven van de in 1940 bij de verdediging van Nederland gesneuvelde soldaten werden bezocht. In Ouwehands dierenpark kreeg men gelegenheid zich te vermaken. Op de terugtocht keek men nog even rond in de omgeving van de pyramids van Austertitz en in Bunnink at de Jeugd kersen. Ten slotte werd een kijkje geno men in het met erepoorten versierde Zwammerdam. Om 8 uur waren de kin deren weer terug in Hazerswoude. Jeugdverenigingen op stap De Hervormde JV en MV maakten gisteren een gecombineerd uitstapje, reed eerst naar Veenendaal, waar sigarenfabriek werd bezocht. Op de Veluwe werd wat rond gereden en in Elburg werd het klooster bezocht. TER AAR Goede vordering De werkzaamheden tot verbetering in de drinkwatervoorziening in onze gemeente maken goede vordering. De aanleg van de nieuwe toevoerbuizen gaat gestadig door en men kan bij de brug over de Kortenaarse Rmgsloot al voor bereidingen zien voor het leggen van een zinker door deze sloot. De druk op de waterleiding is de vo rige week beter geweest dan de laatsto jaren, waarschijnlijk ten gevolge van het feit dat Nieuwkoop al water krijgt door de nieuwe toevoerbuis en er dus meer water wordt doorgestuurd naar Ter Aar. Bouwfonds In Primeur De eerste augurken van dit jaar wer den woensdag aan de veiling aangevoerd door de heer L. J. Hoogervorst te Tel Aar. De heer A. v. d. Bosch te Alphen aan den Rijn werd er eigenaar van voor 41 cent per kg.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 13