Vandaag vorstelijk bezoek aan de Sinjorenstad Bonn verrast door komst vice-premier Kossygin Karei Doorman naar Nw.-Guinea op weg Roeping wereld voor te gaan in saamhorigheid Veronica volgt voorbeeld van Deense zender Pasternak koos Rusland boven de Nobelprijs PeektCIoppenburg Franse pers spreekt zich uit voor commerciële televisie 7 DINSDAG 31 MEI 1960 (Vervolg van pagina 1.) plein en voor dat stadhuis zijn gehou den. Ongeveer een half uur lang herleef de daar het rijke verleden, en wie in de gelegenheid was het te aanschouwen, moet wel in deze tijd van nuchterheid en zakelijkheid een diep verlangen naar dat verleden hebben gevoeld. De gilden en de poorters in hun fleu rige pofbroeken en jakken, de vendel- zwaaiers met hun prachtige vlaggen, de schone, blonde stedemaagd, rustend op een vorstelijke draagstoel, de rederijkers kamer De Korenbloem uit 1477, de dra gers met de banieren waarop de zeven poorten van Brussel staan afgebeeld, de fanatieke steltvechters zij allen tra den aan en hun feest werd muzikaal op geluisterd door het spel van de klokken. die hoog gehangen boven in de toren van het stadhuis hun sprankelende klan ken luchtig en ijl boven de Grote Markt uitstortten Naar kapel Dit folkloristisch feest werd koningin Juliana en prinses Beatrix aangeboden door het Brusselse gemeentebestuur, dat in zijn geheel aanwezig was toen koning Boudewijn met zijn gasten en gevolg op het stadhuis arriveerden. Zij werden ont vangen door burgemeester en mevrouw Lucien Cooremans en hun werd gevraagd de stad de eer aan te doen hun namen te zetten in het gulden boek en toen Juliana koningin der Nederlanden, en haar dochter, onze kroonprinses, aan dat verzoek hadden voldaan, werden zij naar het met vorstelijke kleden om hangen balkon geleid, vanwaar zij me» koning Boudewijn en burgemeester Coo remans het feest volgden. Met het bezoek aan de kapel van Nas sau. het enige overblijfsel van het weel derige Oranje-Nassaupaleis, dat juweel tje van Brabantse gothiek, gebouwd In het.begin van de zestiende eeuw op de plaats waar Willem van Duvenvoorde vroeger ter ;re van St. Joris een pri vaat-kapel had opgericht, zetten de Ko ningin en de Prinses de confrontatie met het verleden voort, want daar bezichtig den zij met grote belangstelling o.m. de Rijm-bijbel van Jacob van Maerlant en een eigenhandig geschrift van Thomas Kempis. En dit bezoek aan de kapel van Nassau was het slot van de officiële bezoeken op maandag, de eerste dag van het staatsbezoek aan België. Die dag zelf werd besloten met een luisterrijk diner in het koninklijk paleis. Een hoffelijk gastheeT haalde zijn gasten in hun ver trekken af en leidde hen naar de troon zaal. Deze troonzaal was een sprookje gelijk. Het heldere licht van grote glazen luchters en zilveren kandelaren deed het kristal op het fijne damasten tafelgoed flonkeren en om die tafels schaarden zich de gasten en de genodigden. De da mes gekleed in fraaie avondgewaden en getooid met kostbare sieraden en de heren in jacquet of in schitterende gala uniform. Lakeien bewogen zich geruis- loos langs de tafels en serveerden een exquis diner. Een kamerorkest verzorg de de muzikale omlijsting. Tijdens dat diner spraken twee vorsten over hetgeen I hun land verbindt.... De dag van vandaag is vrijgehouden Wetsontwerp op komst Maatregelen tegen watervervuiling parlementsredactie) dat het belang van de volksgezondheid in dit verband" overal voldoende zal worden behartigd en dat hogere licha men zo nodig kunnen ingrijpen. De mi- nisters Van Rooy (sociale zaken en volksgezondheid) en Korthals (verkeer en waterstaat) hebben dit in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede- Kamerlid de heer Lamberts (soc.) mee gedeeld. voor een bezoek aan het joyeuze Ant werpen. Omstreeks negen uur vanoch tend reden de Koningin en de Prinses vergezeld van koning Boudewijn en ge volg uit Brussel naar de St. Jorisstad, de eerste havenstad van België. Het pro gramma dat zij daar zullen afwerken, is zeer gevarieerd. Het begon met een bezoek aan de Gevaert-fabrieken te Mortse. Voor prins Bemhard ontving de Koningin een kleinbeeld-camera met een Zoomar-Iens, prinses Beatrix kreeg een filmcamera en de Koningin zelf een ta felkleed van Vlaams kantwerk. Ook ko ning Boudewijn en prins Albert werden vereerd met fototoestellen. Het bezoek aan de kapel van Nassau in Brussel: H. M. de Ko ningin en de conservator, de heer Herman Liebaers, in be wondering voor een fraai gobe lin. Vaag op de achtergrond ko ning Boudewijn en prinses Beatrix. ter Lode Craeijbeskx. Nadat de lunch was gebruikt, vertrok het gezelschap naar het studiecentrum voor kernener gie te Mol, maar in de loop van de na middag zullen zij weer terug zijn in Brussel, want vanavond is er een voor stelling in de Koninklijke Vlaamse schouwburg. Aanslag op sjeik van Qatar Volgens een bericht dat in Beiroet is ontvangen, heeft men een poging gedaan om de heerser van het olierijke sjeikdom Qatar te vermoorden. De sjeik zou ruzie hebben met enkele familieleden over fi nanciële aangelegenheden. Een neef nam de woning van de sjeik in het Libanese vakantieoord Aley onder vuur en door zeefde de auto van de sjeik met kogels. De sjeik werd, aldus dit bericht, niet getroffen. (Van onze correspondent) BONN, dinsdagochtend TAE eerste plaatsvervangende pre- mier van de Sowjetunie Kossy gin die gisteren op de terugreis van Argentinië naar Moskou in Rome uit het vliegtuig is gestapt voor een onofficieel bezoek aan de Russische „NIETS PROVOCERENDS VAN PLAN" Ned. Nieuw-Guinea begonnen. Van morgen lag het schip op de Noordzee voor anker, daar de minister van defensie, ir. S. H. Visser, per helikop ter een afscheidsbezoek bracht. Gis- Koningin Juliana aan galadiner: AAN HET GALADINER dat de positie Koning der Belgen gisteravond stevigt Koning der Belgen gisteravond zijn koninklijke gasten in het pa leis te Brussel aanbood heeft de Koning een toespraak gehouden waarin hij zijn vreugde en die zijn landgenoten uitte over komst van koningin Juliana prinses Beatrix. Hierop antwoord- bereid, de de Koningin met een rede. die zij evenals koning Boudewijn beur telings in het Nederlands en het Frans uitsprak. beider streven naar vrede welvaart in de wereld, in de hand erkt," zo besloot koning Boudewijn jn toespraak. TT" ONINGIN JULIANA sprak haar °e ontroering uit over de warme ontvangst die haar in België werd Door nabuurschap i rische scheiding en de jongs' gedragen leed, door.o Koning Boudewijn zei in het bezoek economische binding herhaalde his- anraking, door gestreden strijd symbool en een bevestiging te schat i van de goede verstandhouding z»)n WÜ i de beide volken. Hij legde dat de noodzakelijkheid nadering meer en meer gebleken is. reld Zich meer tot het Nederlandse volk dus richtend zei koning Boudewijn„Om wille van de onafhankelijkheid die u steeds en ondanks alles verdedigd' werd uw grondgebied verkoren als zetel gemeenschappelijke cultuur den. zoals geen andere buurlanden dat zijn, zo zei de de nadruk op Vorstin. Zij noemde het de heilige de beide naties, deze goede nabuurschap en aamhorigheid te blijven voor gaan. Mogen wij daarbij lering trek ken uit de fouten daarbij gemaakt, opdat onze samenwerking in steeds uit- gaver vorm gestalte krijge, aldus ko- belangrijke ningin Juliana die ook herinnerde aan koning Leopold en koningin Wilhel- algemene le- mina gepropageerd werd. tragische ge- „Langs de lijn van goede nabuur- beide landen schap en dus van saamhorigheid zijn steeds nau- onze beide landen toegetreden tol ijder Europees verband. Reeds rijp- De evolutie vi vensvoorwa arden beurtenissen die beleefden, vereis were samenwerking tussen hen. Ko ningin Wilhelmina en mijn vader, al dus de Belgische vorst, hadden het vroegtijdig aangevoeld en hun rege steeds verder ringen hebben er de noodzakelijkheid oppervlak. Belg: van ingezien, want reedi in eenzelfde coalitie voc dediging, legden zij ook de grondslag den van de economische unie Benelux. Koning Boudewijn z andere vraagstukken, maar onopgelost sedert ook hun uiteindelijke regeling „In deze geest van onderlinge het ard- Luxemburg •bonden derland mochten hierin een voorbeeld stellen, dat door onze omstandighe- de hand lag. Wij zien thans ging zich in concentrische voorts, dat cirkels om ons heen voortzetten, en aangesneden ook elders zioh manifesteren. Deze •uwen, than- ontwikkeling lijkt niet meer te stui- tege ten. Haar uiteindelijke doel zoekt zij in de ontplooiing van samenwerking eendracht in wereddvertiand. Hoe verzekert hun onafhankelijkheid, he' lux alles bevorderen, wat tot gezon n vrijheden met sterke eendracht leidt", zo beslc die hun eigen koningin Juliana haar toespraak. teravond een dag eerder dan eersl in de bedoeling lag verliet het, „afgeduwd" door tal van familiele den. de haven van Rotterdam. De onderzeebootjagers Groningen en Limburg liggen nog in Den Helder en zul'len na een laatste controle het vlieg- dekschip achterna varen. Het tankschip Mijdrecht, dat de sohepen vergezelt en oorlogsbodems en vliegtuigen van voed sel zal voorzien, is al vertrokken naar een Franse haven om stookolie en vlieg- Als smaldeelcommandant treedt op commandeur A. P. Ferwerda. Aan boord van de Karei Doorman bevinden zich Seahawkst raai jagers en Avenger-vlieg- tuigen, welke laatste dienen voor onder- zeebootibestrijding. In totaal omvat het smaldeel circa 1700 opvarenden: 1200 aan boord van de Doorman en 500 op de jagers. Bij wijze van vlagvertoon zul len verschillende havens worden aange daan. Verwacht wordt, dat bij Nieuw- Guinea oefeningen zullen worden gehou den met de daar al aanwezige oorlogs bodems. Eind juli denkt men de baai van Hollandia binnen te lopen. Volgens de smaldeelcommandant heb- hen de schepen ruwweg geraamd een reis van 70.000 km in het vooruitzicht. Verder heeft hy gezegd waakzaam te zullen zijn, doch niets te zullen doen wat van Indonesische zijde als provoce rend zou kunnen worden beschouwd. Verwacht wordt dat de Karei Door man half december weer in ons land terug zal komen. ambassadeur in de Italiaanse hoofd stad zal ook een bezoek brengen aan de Russische ambassadeur in Bonn, Andrei Smirnoff. Smirnoff had Kossygin daartoe uit genodigd, toen hij bij de voorbereidende besprekingen voor de inmiddels misluk te Parijse conferentie in Moskou was. Kossygin is de laatste tijd in de Russi sche hiërarchie plotseling omhoog ge schoten, ofschoon hij al sinds 1939 be hoort tot de „cercle intime" van het Kremlin. Enkele maanden geleden maak te Chroesjtsjef hem chef van de econo mische „planning". Op 4 mei werd Kos sygin daarop Lid van het partijbestuur en eerste plaatsvervangende premier. Het ligt voor de hand, dat Kossygins belangstelling voor de Bondsrepubliek voornamelijk van economische aard is. Het in 1958 voor drie jaren gesloten W.duits-Russische handelsverdrag loopt dit jaar af. Er zal nog voor het einde van dit jaar over een nieuw handels verdrag moeten worden onderhandeld. Anastas Mikojan, die tot dusverre de eco nomische baas in de Sowjetunie was, heeft zich in een artikel in het West- duitse financieel-economische „Handels- blatt" (het eerste, dat hij voor een bui tenlandse krant schreef) voor voortzet ting van de handelsbetrekkingen en ver dere uitbreiding daarvan uitgesproken. De Panamese regering heeft de Veronica uit het Panamese koopvaar- dijregister doen schrappen en sedert zaterdag is daardoor aan het schip het recht ontnomen om de vlag van dit land te voeren Dit heeft de Panamese consul-gene raal te Rotterdam, Gilberte Calderon, maandagmiddag telefonisch medegedeeld aan de generaal-agent van de Veronica te Amsterdam, de heer H. Oswald. Op 19 mei had de Panamese regering telegrafisch aan deze consul-generaal medegedeeld, dat de Veronica onmiddel lijk haar uitzendingen moest staken om dat deze illegaal zijn. De Panamese re gering beriep zich bij Rat geven van deze order (die door de Veronica niet werd opgevolgd) op de door haar onder tekende radioconventie van Atlantic- City van 1947. Het commentaar van de heer Oswald op deze telefonische mededeling was dat het registratiedocument van de Ve ronica afgegeven is door de Panamese consul-generaal in Londen. Deze is, al dus de heer Oswald, de chef van de Panamese consuls-generaal in West-Eu ropa en hij alleen kan dit document in trekken. Bovendien kan de intrekking van de vlag niet zo maar per telegram geschieden. Intussen is nog maandag middels de advocaat van de Panamese rederij van de Veronica de Interna tional Undertaking Inc.. welke een kan toor te Londen heeft. Teodore F. Fran co, een protest bij Panama ingediend. „Wij zullen dezelfde procedure gaan volgen als het Deense radioschip „Mer- cur", aldus de heer Oswald. Hij deelde nog mede. dat voor het geval inderdaad de vlag zal worden afgenomen de Vero nica verschillende aanbiedingen van an dere Zuidamerikaanse landen voor een vlag heeft. Ten slotte merkte de heer Oswald nog op dat de Veronica gewoon doorgaat met haar uitzendingen. Koningin Juliana zal dit jaar een be zoek brengen aan het admiraailszeilen, een der onderdelen van de vijftigste ju- bileum-iKaajg'Week, dde van 16 tot 21 juli zaïl worden göhouden. Het admiraal- :n is zaterdagmiddag 16 juli. "DORIS Leonidovitsj Pasternak is gisteravond, 70 jaar oud, in zijn woning te Peredelkino, 32 kilometer van Moskou, overleden. Pasternak, de Russische schrijver die zich twee jaar geleden aan Chroesjtsjefs wil onderwierp en toegaf dat de hem toegekende Nobelprijs „een komplot uit de koude oorlog" was, kreeg drie weken geleden een hartaanval. Later werd gesproken van een leverkwaal, longkanker en maagbloeding. Zijn toestand werd zo ernstig geacht dat overbrenging naar Moskou te riskant werd genoemd. Tegen het einde van de Eerste Wereld oorlog maakte Pasternak in Rusland naam als dichter. Later in de jaren twin tig werd zijn werk door vertalingen in het Westen bekend. Gedurende de vele jaren onder Stalin beperkte hij zich tot het maken van vertalingen, voornamelijk van ShakesDeares werken. Zïin bezwaren legen de ideologie van die dagen weer hielden hem van eigen werk. Zijn eerste grote roman „Dr Zjivago" werd aanvankelijk door de staatsuitge verij geaccepteerd. Later werd de publi- katie in de Sowjetunie verboden en Pas ternak verkocht de auteursrechten in sep tember 1957 aan een Italiaanse uitgever. Dat was het begin van een wereldsucces, bekroond door de Nobelprijs voor letter kunde, toegekend aan Pasternak voor „zijn belangrijke prestaties, zowel op het gebied van de hedendaagse lyrische poëzie als op het terrein van de grote Russische traditie op episch gebied" Pasternak telegrafeerde naar Stock holm dat hij „mateloos dankbaar, ont roerd, trots, verbaasd en verlegen was". Toen leerde hij een ander Rusland ken nen. Een Rusland met communisten die de toekenning van de Nobelprijs een „vijandige daad" noemden, een Rusland met schrijvers, die over Pasternak spra- ken als een „zwijn dat zijn eigen nest, waar hij eet en slaapt, bevuilt". Een week later wees Pasternak de prijs van de hand en vroeg Chroesjtsjef hem niet uit het land te zetten: „De grenzen van mijn moederland overschrijden staat vcor mij gelijk met de dood". En hij schreef in de Prawda„Ik aanvaardde de Nobelprijs als een literaire onderschei ding. Ik was verheugd maar ik had ongelijk". Om zijn land te behouden weigerde Pasternak de Nobelprijs en trotseerde hij kritiek, die het Kremlin De Karei Doorman vaart de Nieuwe Waterweg af, op weg naar Ned. Nieuw-Guinea. Op de achtergrond de „Rotterdam" op hem afstuurde. Hij verscheen nog maar zelden in het openbaar. In zijn een zame huis ln Peredelkino hoorde hij hoe zijn „Dr. Zjivago" over de wereld ging, hoe de verkoopcijfers stegen, hoe Oost- Duitsers een .week loon voor de gedach ten van een Russisch schrijver betaalden en hoe Radio Vrij Europa passages van het boek uitzond naar de communistische landen. Voelde Pasternak zich een opgejaagd dier in het land, dat hij zelfs voor een Nobelprijs nipt in de steek liet? Dit schreef hij aan een vriend in het bui tenland: maar, in elk geval, sta ik dicht bij mijn graf en ik geloof dat de tijd zal komen, dat de geest van de goede wil zal zegenvieren over godde loosheid en schande. Over „Dr Zjivago" zei Pasternak eens, dat hij aitijd van het schrijven van een roman had gedroomd, waarin „alle prach tige dingen die ik in deze wereld heb gezien en begrepen, als in ccn explosie, tot uitdrukking zouden komen". Een centraal thema is de overtuiging van Pasternak, dat „wat de eeuwen door de mens boven het dier heeft verheven niet de knuppel is, maar de onweerstaan bare macht van de ongewapende waar heid". Was zijn roman „Dr. Zjivago" een aanklacht tegen de Sowjetmaat- schappij? Het Westen is ervan over tuigd. Pasternak ontkende, toen bui tenlandse correspondenten het hem vroegen. Maar Pasternak had zijn land lief. De kracht van dat land was misschien groter dan de onweer staanbare macht van de ongewapen de waarheid. Het Amerikaanse persbureau Asso ciated Press heeft vandaag een in terview gepubliceerd dat een van zijn correspondenten indertijd met Boris Pasternak heeft gehad. Pasternak zou toen verklaringen hebben afge legd, waarvan publikatie te gevaar lijk was Het vraaggesprek werd gevoerd op het hoogtepunt van de storm over dr. Zjivago en de schrijver zou ge loofd hebben dat de toekenning van de Nobelprijs hem het leven redde ,J)e Nobelprijs was een enorme steun voor mij. Het betekende de steun van de gehele wereld. De prijs redde mij van het ergste. Zij konden mij niet langer behandelen op de manier die zij graag toepasten. Zij konden zich niet van mij ontdoen." Aldus citeert de Amerikaanse journalist Pasternak. De schrijver, die de westelijke journalisten in Rusland in die dagen als zijn enige werkelijke vrienden'be schouwde. zou verklaard hebben dat hij, niettegenstaande de verklarina uit zijn naam, de Nobelprijs nooif heeft afgewezen. NA VIJF JAAR lang een volkomen afwerende houding aangenomen te hebben tegen de invoering van commerciële televisie is de Fran se dagbladpers plotseling tot andere gedachten gekomen- Zij heeft zich nu vóór verklaard, op voorwaarde dat pers en publiciteitsbureaus de uitzendingen zullen beheren onder controle van te staat. Dit 1b dus eenzelfde houding als de groep Nederlandse dagbladen heeft aangenomen tegenover de mogelijk heid dat in ons land reclame-uitzen dingen op het beeldscherm zullen worden toegelaten. Intussen is er in Frankrijk nog niets werkelijk beslist. U moet dit vooral niet beschouwen als een tegenstrijdigheid tegenover de be ginselen van de pers. Het is meer een kwestie van dwingende omstandighe den, juist zoals deze zich in ons land voordoen. Het begrip commerciële televisie op zichzelf heeft de Franse pers nooit aangestaan. Zelfs niet volgens de thans aanvaarde voorwaarden. Reeds van 1956 af heeft de voorzitter van het Franse dagbladpersverbond jaarlijks op de algemene vergaderingen van de bond een motie in deze geest ingediend: commerciële televisie, be heerd door vertegenwoordigers van het verbond en van publiciteitsbureaux, zulks onder controle van de staat (welke in Frankrijk alle radio en televisie be- Jaar op jaar werd deze motie met grote meerderheid van stemmen en dik wijls zelfs met verontwaardiging ver worpen. Maar nu is er een en ander veranderd in het Franse omroepbeleid. De overheid denkt er sterk aan, een tweede programma in te voeren en dat op commerciële basis te exploiteren; zelfde plannen dus als de regering van de Duitse Bondsrepubliek wil uitvoe- Nu is het moment gekomen' om in te grijpen. Toen dus op een dezer dagen gehouden congres van de Fran se pers in Deauville de motie nog eens op tafel werd gelegd, stemde men vrijwel unaniem vóór. Indien er dan tóch zal besloten wor den tot invoering van commerciële te levisie, willen de dagbladbedrijven zich graag met de uitvoering daarvan belasten. I Dank zij hef koninklijk bezoek aan België krijgen we vanavond een aan gename afwisseling op het wekelijkse filmprogramma. Om 8 uur begint de NTS met een reportage uit België, om 8.15 het gewone journaal, dat verlengd zal worden met filmopnamen van de gebeurtenissen tijdens het koninklijke bezoek aan Belgie op maandag en dinsdag. Om 8.55 uur begint het relais uit de schouwburg te Brussel: wij kijken dan mee naar de voor het hoge bezoek gegeven voorstelling van Sha- speares toneelspel „Veel leven om niets", welke tot 12.20 uur duurt Programma voor morgen Hilversum I, 402 m. 746 kc/s. NCRV: 7 00 Nws 7 10 Gram 7 30 Een woord voor de dag 7 40 Gewijd emuz 8.00 Nws 8 15 Radiokrant 8 35 Gram 9 00 V d zieken 9 3o Gram 9 35 Waterst 9 40 V d vrouw 10 15 Gram 10 30 Morgendienst 11.00 Gram '.1 20 Ik wouik wil, hoorspel 12 40 Land en tuirvbouwmeded 12 38 Gram 12 45 Be zoek H M Koningin aan België 13 00 Nws 13 15 Met Pit op pad, praatje 13.20 Lichte 14 00 Toogdag 16 00 V d jeugd 17 20 Gram 17 40 18 (X) Leger des Hell*kwartier 16 15 Spec- 18 30 RVU: Ev< vanavond Het Salzburgs Mozarteum orkest voert om 8.30 uur in het KRO-pro- gramma het Motet „Exultate jubilate" van Mozart uit. Om 8.45 uur wordt de cyclus over de schepping voortgezet, om 9.05 uur afgewisseld door een re cital. te geven door de altviolist Ge rard Ruymen en de pianiste Frieda Pey, die werken van Von Biber en Legley spelen. Om 9.55 uur zingt de alt Roos Boelsma geestelijke liederen en om 10.15 uur is er een reportage van het koninklijk bezoek aan België. 9 Zoals U weet spreekt om 8.05 uur de ministerpresident over beide zenders naar aanleiding van de volkstelling. De AVRO zendt direct daarna een programma van vrolijke grammofoon- muziek uit, waarna om kwart voor 9 de Griekse pianiste Marika Papaioa- nou optreedt. Om 11 uur hoort U de bariton Dietrich Fischer-Dieskau in liederen uit Schumann's „Dichterlie- be" en daarna spelen de violist Pierr» Doukan en de pianist Frangois Petit de 2e sonate in d op 121 van dezelfde componist. Kunt u slapen Slaapt u goed? Dan hebt u hert „Wie gelied voor grote mensen" dat de AVRO morgen (woeneda-g)avond tussen half tien en tien voor half elf op hert beeldscherm brengt, met nodig. Dit programma, geschreven door Henk van der Molen (dde ook regisseert) en Pi Vèrriss wordt nl. officieel aangeduid als „een muzikale strip van en voor mensen, die ndet kunnen slapen". Dit klink u wellicht duidelijker in de oren dan de omschrijving „een cartoon- ale musical", zoals de auteurs het noe- Enfiin. u zult hert wel zien. Er komt een schommelbad aan te pas. Klaas Vaak treedt op. Tussen bekende artiesten als Peronne Hosang, G reetje Kauffeld, Chris Baay, Joop Doderer (als Klaas Vaak) en Alex Faassen sr. ziet u ook nog tien teenagers uit de Amsterdamse binnenstad en toch is hert de bedoeling dat u ervan (maar ter ere van de mede spelenden niet erbij 1) in slaap valt e zingen 18 JJH vand en Broek- Eer ste lezing 19.00 Nws en weerber 19 10 Sopraan, tenor en piano 19 30 Radiokrant »9.50 Volkamuz 20 15 Zendingsbijeenkomst 21 30 Pianorecital 22 00 Kamerork en solist 22 3d Nws en SOS-bcr 22 40 ZaalsportuiUl 12 45 Avondoverdenking 23 00 40-jarig h" -ep 23 10 Nw grat Nederland—Eng '3 55— 24.00 Nw» land. Hilversum II. 298 m. 1007 kc/s. VARA: 7 00 Nw» 7.10 Gym 7 23 Gram 8 00 Nw» 8.16 Gram 8 55 Tips van de voedtngsmarkt 9 00 Gym v d vrouw 9 10 Gram VPRO: 10 00 Schoolradio VARA 10 20 V d vrouw 1100 Zigeunerork 1130 Cabaret 12 00 Or gel en hobo 12 30 Land- cn tuir.bouwmeded 12 33 Voor hei platteland, lezing 12 38 Gram 13 Oo Nws 13 15 Lichte muz 13 45 Gesproken portret 14 00 Gram 15 00 V d Jeugd I 00 Oubbclkwartet 17 20 V d toe- rl6ten 17 50 Regeringsuitz: Emigratierubr. - H A van Luyk 8 20 Gram 18 30 19 lo Ham- 18 Oo Nw» en con Lichte muz 19 00 V d ic mond-trio VPRO 19 30 V d Jeugd VARA 20 00 Nws 20 05 Metropote ork 20 40 Bal let de- bedriegers, hoorspel 21 30 Omr ork 22 10 Bezoek van HM de Koningin aan België 22 30 Nw» 22 40 Gram 23 00 Tussen men» en nevelvlek, lezing 23 15 Televlslrprogr. NCRV: 17 00 V d jeugd NTS 17 30—17 40 Intern Jeugdjoum 20 00 Journ en weeroverz AVRO 20 20 Sport- panorama 20 So Progr over de Kon Land macht 21 30 Muzikale strip 22 2o E:nde LATEN PROGRAMMA s HJn Woensdag i Juni l9«o 18—20 uur: Offenbach). Philadel- ndy: Selec- Gaite phla Orkest olv Eugene tie Der Vogelhand Ier (Zeiler) Schlemm. Anneliee Rothenberger. Peter Ander». Willy Hofmann. Friednch Him- melroann. Sunshine Quartet. Cornel Trio. ■ung i H..g< lerlebni Orkest Jean Maillot. Chanson pour -- Mor Vaiesade. Ma prièrt (Vandair). Saran (PI ante) Vicky Autier. Millord (Mon- not) Orkest Franck Pourcel. La Java du diabie (Trenet) Moi Jaime le muiie hall (Trenet). Charle» Trenet: Le mir- uhand de bonheur (Calvet). Orkest Franck Pourcel; Sa Jeunesse (Aznavour) Piqué» A la Trinité (Poterat). Compagnon» de la Chansons. Saudade» da Morena (Ahnelro) Orkeet Guy Brain: Do» cruces (Carmelot Malaguena Nati Simal: Ay Martcou»! (BrainOrke«t Guy Brain: Me lo dtjs Adela. Maria Christina (Saqulto). Franco en zijn G5: Qutereme mucho (Rolg). Or kest José Granodo»; Rita de Panama (Le- ca), Orkeet Loulou Legrand

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 7