Eerste Katwijkse haring aangevoerd door de 73 Commissaris Klaasesz in de welpenkring „Hadden we in het begin maar wat meer gevangen../ Troephuis in VOORSCHOTEN geopend Gehandicapte padvinders nu in een eigen tehuis Omlegging scheepvaartverkeei tussen Leiden en Katwijk NETTE MEISJES NIEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 30 MEI I', Visserij golf jes T\E HARINGVANGSTEN VAN de loggervloot blxen schraal, maar de aanvoer wordt nu toch al wat groter, zodat er op een daling van de hoge prijzen mag worden gerekend. Zondag zijn de jagers Kw. 74 en Kw. 95 de haven van IJmuiden binnengelopen met respectievelijk 131 en 113 kantjes „Hollandse Nieuwe" aan boord. Het is niet onmogelijk, dat er vandaag nog meer haring zal komen. De Scheveningse haringafslag krijgt vandaag ruim 450 kantjes haring te verwerken. De haring van de „Maria Jacoba" Kw. 73 noteerde zaterdag gemiddeld 400,voor de kantjes grote maatjes en 500,voor de kleine& maatjes. Een beste prijs dus. D« KW 74 en KW 95 hebben elk van een flink aantal schepen de vangst van vrijdag overgenomen. In Scheveningen daalde zaterdagmiddag de haringprijs reed» tot 300 tot 450 voor de grote maatje», maar de kleine maatjes waren duurder dan in Katwijk mei ƒ500 tot ƒ550 per kantje. Het betrof de hier nogal noordelijk gevangen en tamelijk schrale haring van de ..Janny" SCH 61. Dit «dhip voerde 33 kantjes aan. Niet te veel.... Zo «tart dus dit jaar het haringseizoen met uitermate schrale vangsten. Vorig jaar werden er de eerste dag na het binnenkomen van de eerste logger reeds ruim 300 kantjes aangevoerd. De ver wachting is echter gewettigd, dat de aanvoer spoedig zal gaam stijgen, nu ook een flink aantal trawlers aan de jacht op de malse maatjes is gaan deelnemen. Voor het bedrijf zal het overigens goed zijn, wanneer de aanvoer van kleine maatje» niet al te groot zal worden, want vorig jaar vonden duizenden kan tjes kleine maatjes, ondanks de betrek- kelij kmagere vangsten, een weg naar de vismeelfabriek. En daarvoor wordt de haring ten slotte niet gevangen, gekaakt gezouten en in tonnen gelegd Dit was er Zaterdag -werd de IJmuidense visafslag voorzien van een totale aanvoer van 2960 kisten verse vis. Er waren 135 kisten schelvis. 40 wijting, 345 gul en kabel jauw, 30 koolvis. 25 haring, 160 makreel, 750 schol, 500 diversen, 25 tarbot, 500 stijve kabeljauwen en 40.000 kilo tongen De prijzen ondergingen weinig wijzigin gen. 7000 kisten Vandaag zorgen trawlers, loggers en kotters voor een totale aanvoer van ruim 700 kisten verse vis te IJmuiden. De VL 7 is aan de markt met een vangst van 100 schelvis, 140 haring, 295 ma kreel, 30 wijting, 60 gul en kabeljauw, 30 koolvis, 50 diversen en 80 stijve kabel jauwen. De Ariadne IJM 18 heeft een vangst van ruim 600 kisten verse vis aan boord en de Stadt Enohuysen KW 82 van ruim 580 kisten verse vis en 530 stijve kabeljauwen. De logger- en kottervfloot zorgt voor tongen en schol. Op visgronden De loggervloot heeft de afgelopen week een goede tongenvisserij aangeboord voor de monding van de Weser. De schepen hebben hier vangsten van 2800 tot 3400 kilo tongen in een week kunnen boeken. De vangsten om de noord zijn niet on redelijk maar zeker niet groot te noe men. De trawlers gaven etmaalvangsten door van 100 tot 250 manden makreel kabeljauw en andere vissoorten. De Tho rina IJM 33 ving in één trek 80 manden, de Elie en Machiel meldden trekken van 60 manden. Langs de kust boeken de loggers en kotters etmaalvangsten van 100 tot 150 kilo tongen en 10 tot 15 manden schol. Op 't Zand wordt nu ook weer gevist. De schepen vangen er nog erg weinig: gemiddeld 20 tot 30 manden gul en wij ting per etmaal. Op de Noordzee De kotter van de Atlantic fishing com pany, de „Mercator", die vroeger onder het visserijnummer IJM 19 de visserij uitoefende, en thans onder de Ierse vlag vaart, heeft de visserij in de Ierse Zee verwisseld voor de visserij in de Noord- Het schip liep vorige week voor het eerst in de haven van Aberdeen binnen met 200 kisten verse vis. Het was het eerste Ierse vissersvaartuig, dat na jaren weer eens in Aberdeen aan de markt kwam. Het schip heeft een gedeeltelijk Nederlandse bemanning. KATWIJK AAN ZEE Duiven vlogen De postduivenvereniging De Rijnmon- ders hield zaterdagmiddag een wedvlucht met oude duiven van Quievrain af. Af stand 205 km. In concours 157 duiven, die werjlen gelost om 12.10 uur met hel der weer en noordenwind. De eerste duif kwam aan om 15.55.07 uur en maakte een snelheid van 910 meter per minuut. De uitslag was: B. Paauw 151523 —25—28—33; J. Heemskerk 2—38; Th. van Essen 3—7—14; J. Winters 4—17—19; L. van der Plas 6—30—32; M. Souverein 8; N. Kleen 9; G. Doets 10—18; T. de Kluy- ver 11—37; J. Parleviliet 12; T. de Mooij 1331; J. Jungerius 162936; L. van Rijn 20; C. Kraayenoord 21—39; T. Mei- rink 22—34; I. S. van Doom 24; J. van Maanen 26; L. van Duijn 27; J. de Best 35. Weekagenda Dinsdagavond acht uur houdt de her vormd-ge reformeerde mannen vereniging Calvijn een vergadering in het hervormd verenigingsgebouw. Dinsdagavond acht uur houdt de Jonge Kerk, wijkgemeente zuid, een bijeenkomst ln het wijkgebouw Abeelplein. Woensdagavond half acht spreekt ds. H. van Gilst voor de Gereformeerde Ge meente in het gebouw aan de Remise straat. Woensdagavond aoht uur houdt de una- teurfotografenvereniging Katwijk een bijeenkomst op het adres Nieuwe Duin weg 31. Woensdag en donderdag houdt de drum band Amicitia een propaganda-avond in gebouw Musica. Aanvang acht uur Donderdagavond acht uur spreekt in de Kapel ds. P. P. J. Monster. Toch nog een beetje feest "TIE EERSTE Katwijkse haring is aangevoerd. Ongeveer kwart voor elf zaterdagmorgen gleed de Maria Jacoba KW 73 statig de IJmuider vissershaven binnen met aan boord 94 kantjes Hollandse Nieuwe. Schip per Jacob van Beelen (65 jaar, nog niet denkend aan pensionering) gaf een paar ferme stoten op de fluit Van de wal antwoordden de claxons van Katwijkse auto's. Nog even wat gemanoeuvreer en de verbinding met de wal kwam tot stand. Enkele ogenblikken later verhuisde de vangst van het schip naar de gereedstaande vrachtwagens, waarvan de chauffeurs zich gereedmaakten voor een pijlsnelle rit naar de afslag. In de brug vertelde de schipper zijn verhaal in het bijzijn van vrouw en doch ter, die lachend en een tikkeltje trots na air hem opkeken. „We hebben gevist op ZUIDHOLLANDS commissaris van de Koningin, mr. J. Klaasesz, pakte zaterdagmiddag in een padvinderstroephuis in Voorschoten een stoel en schoof, gekleed in padvindersuniform, in de welpenkring. Met een touwtje in de hand speelde de commissaris het spelletje van de vissersman mee, precies luisterend naar de akela. Temidden van gemeentebestuurders voelde mr. Klaasesz toch meer voor de padvinders dan voor officiële rond leidingen en dat is best te begrijpen ook, want jaren geleden al waren de heer en mevrouw Klaasesz aangetrokken tot het werk van de padvinderij onder invalide en langdurige zieke welpen, verkenners en voortrekkers. Deze padvinders van geheel Zuid-Holland hebben nu centraal in de pro vincie, aan de Anthonie van Leeuwenhoekkade te Voorschoten, sinds zaterdagmiddag een eigen troephuis. De padvinderij wil iedere jongen op nemen, gezond of invalide. Elke jongen moet kunnen deelnemen aan het spel van verkennen. De gehandicapte padvinder zal op zijn eigen wijze eraan deelnemen, maar meedoen zal hij! De Franse padvinderij heeft aan zulke speciale groepen de naam Scout Malgré gegeven; padvinder ondanks alles In Ne derland spreekt men van een BE-groep. een groep waar bijzondere eisen aan wor den gesteld. Sinds 1949, toen op de Goudsberg in Lunteren het tweede internationale BE- kamp werd gehouden onder het nog voor iedere padvinder bekende motto Agoon, kwam er een sterke uitbreiding van het werk onder de jongens, die ondanks alle» padvinder willen zijn. Plekje ln Zuid-Holland wonen deze jon gens in Rotterdam, Den Haag, Lei den en verspreid over kleinere plaatsen. Samen vormen zij een post- groep. Wekelijks gaan de brieven over en weer en zo wordt contact met elkaar gehouden. De gezond heidstoestand van de meesten laat een wekelijkse samenkomst niet toe. Tot nu toe moest men, als men als groep een bijeenkomst had, onder dak vragen bij de broeders-padvin ders. Daarom is oubaas Stuiver op z'n eentje Zuid-Holland doorgereisd om een mooi plekje te zoeken: Hij kwam terecht in Voorschoten, waar van het gemeentebestuur bij het be stuur van de NPV in een goed blaadje staat. En omgekeerd. De gemeente stelde een stuk grond gratis ter beschikking en leende de post- groep bovendien een bedrag om tot aan koop en plaatsing van een keet over te gaan, die moest komen uit de Noord-oost- polder. Vele bedrijven en instellingen hielpen financieel of materieel en zo kon niet ver van Nieuw Voordorp in Voor schoten de postgroep-west M'hala Panzi zaterdag het eigen huis betrekken. Daaraan was echter nog ai wat i afgegaan. Er was een begroetingswoord namens de M'hala Panzl-groep, burge meester De Kool van Voorschoten had betoogd dat hij. waar mogelijk, de pad vinderij zou helpen en oubaas Beekes uit Oegstgeest bracht de felicitaties van hoofdbestuur over. Goede daad Commissaris Klaasesz zei graag te zijn gekomen, omdat hij uit zijn tijd in Haren de beste herinneringen heeft aan de BE- groepen. Er zijn teveel moeilijkheden v protocollaire aard om de commissaris de Koningin een dergelijke opening Tussen een haag van leden van de M'hala Panzi-postgroep wan delde commissaris Klaasesz (l.) in gezelschap van één van de burger-bestuursleden, naar liet zojuist door hem „op enge floten" troephuis. Foto N. van der Horst doen verrichten en daarom was padvinder Klaasesz gekomen. Omdat ook deze padvinder dagelijks een goede daad moet doen (hij aarzelde tussen de officiële opening of een extra contingent van vijftig huizen voor Voor schoten), had hij het eerste gekozen en daarom mocht de penning van 's commis saris' linkerbroekzak naar de rechter ver- Bas Treffers uit Boskoop gaf mr. Klaa sesz een fluit en het bleek dat de com missaris nog prima seinen kan. Eerst werd de letter O geblazen die op het dak van het gebouw verscheen, gevolgd door de P. de E en de N. Onder de klanken van Benvenuto wandelden commissaris en mevrouw Klaasesz langs een rij pad vinders van de M'hale Panzi-groep. In het gebouw werd een demonstratie gegeven van het werk van de postgroe- pen. Mr. Klaasesz vond het beter niet alleen te kijken, maar ook mee te doen. Terwijl wethouders en raadsleden uit de omgeving ernstig toekeken, trok de hoog ste autoriteit in de provincie een papie- 57.4 noorderbreedte en 053 oosterlengte. Kwart voor vijf vrijdagmorgen gingen we stomen met een gemiddelde snelheid van een knoop of tien. Het is ontstellend jammer, dat we de eerste vi&nacht prak tisch niets hebben gevangen. Dam hadden we een goede kans gehad de allereerste te worden, want tegen onze motor vam pk kunnen niet veel loggers op. Mis Maar ja, je zult het wel gehoord heb ben: het was kolossaal mis. Man, samen met reder Den Duik die de rei6 heeft meegemaakt, stonden we op de brug te kijken, boen de vleet aan boord kwam. Tsjonge, tsjonge, ik kan er nog niet uit. Er zat niks anders in dan een paar makrelen. Het leek wel of ik een klap m'n gezicht kreeg. Ik zeg tegen de reder: het is faliekant fout, meneer. Werkelijk, het was of ik door de grond zakte. Och, je komt er ten slotte wel overheen en de tweede nacht is het gelukkig beter gegaan. We hebben zeven kantjes van ons zelf aan boord, de rest komt van dertien an dere Katwijkse schepen. We hadden nogal met zeeziekte te kampen. Dinsdag is het puur slecht weer ge weest. Er stond een stijve bries, die ons nogal dwars heeft gezeten. Ove rigens hebben de jongens 13 Kat- wijkers en 1 Noordwijker zich kranig gehouden. Ook zij moesten natuurlijk de tegenslag even ver werken, maar nu is alles weer goed. Ze hebben het gezellig bene den met een glaas'je en een harinkje." De heer Van Beelen heeft praktisch zijn leven lang gevaren. Hij is nu 33 jaar schipper. Een paar jaar geleden, wanneer precies kon hij zich niet herinneren, heeft hij de haringrace gewonnen. Hij had het deze keer graag nog eens overgedaan, maar daarvan is dus niets gekomen, door dat de Katwijkere het eerste schot zo slecht hebben gevangen. „Hel was echter een eerlijke strijd en we moeten ons ver lies daarom maar sportief nemen. En het is toch nog een beetje feest. We hebben in elk geval de eerste Katwijkse Nieuiwe en de kwaliteit laat niets te wen- De bemanning van de Maria Ja coba 14 Katwijkers en 1 Noordwijker die zaterdag de eerste Katwijkse Nieuwe aan voerde. In het midden (met pet) schipper Van Beelen. Foto D, Kruyt sen over. Het zijn primè groentjes". De vangst van de Maria Jacoba is za terdagmiddag nog in Katwijk afgeslagen De bruto-opbrengst beliep f 41.000. Zondagmorgen 11 uur kwam de KW 74 met 132 kanjtes aan, enkele uren later de KW 95 met 113 kantjes. Vanmorgen half twaalf zijn de mannen van de KW 73 op het Katwijkse raadhuis door het gemeentebestuur ontvangen. Tot de werken, nodig voor de verbe tering van de verbindingswegen tussen Leiden en Katwijk/NoordwUk in verband inet de voorgenomen opheffing van de tramdienst van de Noord-Zuld-Hollandse Vervoer Mtf., behoort het bouwen van nieuwe bruggen over het Additionele kanaal en de Rijn in het wegvak Rijns- burg—Katwijk (provinciale weg Wasse naarN'oordhollandse grens). Nu beide bruggen toch moeten worden vervangen meent het gemeentebestuur van Katwük wijk, dat deze werken uitvoert met een bijdrage uit het fonds voor dc tertiaire wegen, van deze gelegenheid gebruik te moeten maken om dc scheepvaart om te leggen. De vaarroute tussen Leiden en Katwijk loopt thans in Katwijk-Binnen door de smalle Oude Rijn naar het Uit wateringskanaal van Rijnland en moei daarbij de trambrug en de voorlopig daarheen verplaatste Roskambrug passe- Verlegging van de scheepvaartroute naar het Additionele kanaal brengt mede, dat de daar te bouwen nieuwe brug be weegbaar moet worden gemaakt. De nieuwe brug over de Rijn tegenover de Moleniuinweg kan dan echter vast wor den. Behalve voor de doorgaande scheep vaart, is deze omwisseling tevens van belang voor het verkeer te land. Bij ope ning van de brug voor de scheepvaart zal de gelegenheid tot opstelling voor wachtende voertuigen bij het Additionele kanaal namelijk aanmerkelijk gunstiger zijn dan bij de Rijn- De beheerder van het Additionele ka naal, het hoogheemraadschap van Rijn land, hoewel geen bezwaar hebbende te gen de openstelling van <ïit uitwaterings kanaal voor de grotere scheepvaart, stelt de eis, dat de onbeschermde oevers ervan worden beschoeid. Dijkgraaf en hoog heemraden hebben daarbij tevens mede gedeeld, dat het hoogheemraadschap in de kosten daarvan niet zal kunnen bij dragen, aangezien deze oevervoorziening voor het gebruik van het kanaal als uit watering niet nodig is. De gemeente Kat wijk is evenmin met de behartiging van dit scheepvaartbelang belast, terwijl de provincie niet het beheer heeft over het gedeelte van de Rijn tussen Leiden en Katwijk. Overeenstemming Teneinde uit deze moeilijkheden te ge raken, Is na enige besprekingen omtrent de volgende regeling voorlopige overeen stemming verkregen. Het hoogheemraad schap zal het kanaal op de voor schepen tot 600 ton vereiste diepte uitbagge ren en de bij deze diepte passende oever- voorziening maken. Daar dit uitdiepen het belang van de uitwatering dient, is Rijnland bereid, de kosten daarvan te dragen. De op rond f 160.000 geraamde kosten van aanleg van de oevervoorzie- ning (damplanken met daarboven een glooiing van betonkünkers), zullen door de provincie en de gemeente Katwijk worden gedragen, na aftrek van een door Rijnland verschuldigde afkoopsom vo het onderhoud van de bestaande oeve te stellen op 22 x f 500 f 11-000. E. onderhoud van de nieuwe oeverven: diging zal eveneens door de gemeer en de provincie gezamenlijk worden b kostigd, zulks in afwachting van e definitieve regeling van de status v dit gedeelte vaarweg. Na ampele overweging en overleg n burgemeester en wethouders van Katw. lijkt de beste oplossing, dat de restere de kosten van aanleg ad f 149.000 en c van het toekomstige onderhoud die ze bescheiden zullen zijn, worden omg slagen in de verhouding van 75% vo de provincie en 25% voor de gemeen Hoewel dit werk niet valt onder de we ken ten behoeve van de verbetering v, de tertiaire wegverbinding zelf, hou het daarmede zo nauw verband, dat e gelijke lastenverdeling als voor de te tdaire -wegen geldt te verdedigen is. Hie van uitgaande zal de bijdrage van c provincie in de aanlegkosten derhalt f 111.750 bedragen. KATWIJK AAN ZEE Wandeltocht De vorig jaar opgerichte drumband vi de reserve-poiitie te Katwijk aan Z heeft zaterdag met de reservisten Amersfoort deelgenomen aan een wand> tocht. Het was de eerste keer, dat m aan een dergelijke mars meedeed 1 wandelaars lieten een goede indn Hoog en laag water Dinsdag: hoog water 6.40 en 19.05 uu laag water 2.23 en 14.41 uur. Bloembollenveiling W est-F riesland De bloembollenveiling „West-Frieslanf te Bovenkarspel kan terugzien op ei uitstekend jaar met een record-omz( De tulpenoogst was goed, met hoge pri zen, de lelies waren buitengewoon ho| in prijs, terwijl ook de krokussen e| redelijke opbrengst hadden. Irissen dai entegen waren tengevolge van de ze grote oogst laag in prijs, terwijl de gl diolenoogst niet lonend was. In de periode 1 april 1959-31 decembj 1959 werd in totaal geveild vo f 7.731.350, terwijl over het in- en v« koopbureau voor f 8.867.075 werd ve kocht, totaal dus f 16.598.425, (v. j. 12 maanden f 15.693.303). De beste veiling was die van 29 ju toen in één dag voor f 1507.558 we: omgezet, iets dat nog niet eerder w voorgekomen. De vooruitzichten voor IS zijn goed. Het batig saldo der exploitatie-reb ning bedroeg f 307.716 (v. j. f 263.90 van welk bedrag f 190.961 werd beste! voor afschrijvingen en f 107542 aan „,Prd eprestitueerd op het door hi betaalde marktgeld. VOORHOUT Vrouwenbond De afdeling Voorhout van de NCVB heeft het seizoen gesloten met een feest avond, mede ter gelegenheid van het ko peren huwelijksfeest van de algemene adjuncte, mevrouw Koelmans. Er waren lekkernijen en een drietal dames zorgde voor muziek. Op 15 juni wordt een reis naar de Betuwe gemaakt. Speeltuinvereniging Nadat het c.h. raadslid, de heer G. van der Tang, de vraag naar een speeltuin vereniging in Voorhout aan de orde had gesteld, heeft het parochieel sociaal cha ritatief centrum alhier, een enquete on der de gemeentenaren doen uitgaan, waarbij een zevental vragen kan worden beantwoord. Het is de bedoeling om op deze wijze de belangstelling voor een speeltuinvereniging te peilen. De heer Kok. Mgr. Broerestraat 35, de heer Van de Nouland, Herenstraat 75 of de afde ling van het Wit-Gele Kruis. Jac. van Beierenweg 23, ontvangt graag de ant woorden. V.V.V.-puzzelrit Dc uitslag van de zaterdag gehouden auto-, motor- en scooterrit is als volgt: 1 echtpaar Ballegooi te Hillegom, wissel- beker, 33 strafpunten; 2 echtpaar Bos- haar, Den Haag, 37 strafpunten; 3 L. Vis ser met Tineke uit Lisse, 56 strafpunten; 4 G. Wijntjes, Sassenheim, met 62; 5 A. J. Poldervaart, Oegstgeest met 73; 6 J- Vis ser, Lisse (bekerwinnaar 1959) met 103; 7 J van der Ploeg Bzn—L Colijn 113 (beste Voorhouters), beker van voorzitter WV Voorhout, 8 WurtsenSteehouwer, Lei den 129. 9 echtpaar Draaischaar, Amster dam 131; 10 A van Leeuwen, Katwijk 147- De poedelprijs voor het hoogste aantal strafpunten kwam in het bezit van de dames Bierman en Zeestraten—Bierman met 466 strafpunten. In de technische commissie zaten de heren Oudolf Hillegom en Bierman, La- keman en Van der Geest Voorhout. De WV had de rit georganiseerd. HILLEGOM Spreekbeurt Woensdagavond 8 uur spreekt de heer J. Visser in het Nutsgebouw in een Ma- ranatha-bijeenkomst. Vliegensvlug werd de eerste Katwijkse haring naar de afslag gebracht. De adspirant-kopers keuren hier de kwaliteit. Foto D. Kruyt KATWIJK Agenda gemeenteraad Vrijdagavond half aoht komt de ge meenteraad in openbare vergadering bij een. De agenda bevat ondermeer de vol gende punten: aankoop van de panden Voorstraat 59 en Lijdweg 2 van de ver eniging Christelijke Technische school Katwijk, aankoop van de woningen Zuidsbraat 117 en 119-119a, verkoop van een strook grond aan de Princestraat, verlenen van krediet voor dc aanschaf fing van frankeermachines, wijziging van de „Verordening op het beheer van de dienst van openbare werken der gemeen te Katwijk", uittrekken van gelden voor het verbeteren van het elektriciteitsnet, beschikking op het beroepschrift van K. Los tegen een hem geweigerde bouwver gunning, onbewoonverklaring van de woning Tramstraat 49c, verlengen van de termijn van ontruiming van een aantal onbewoonbaar verklaarde woningen, ver lenen van zekerheidsstelling als bedoeld in- artikel 7 van het besluit bevordering eigen-won:n-gbezi-t, verlenen van krediet voor verbetering van het toegangspad naar het noorderstrand, kredietverstrek king voor het slopen van verdedigings werken bij de brug over het Additionele Kanaal, voteren van gelden voor het tref fen van voonzieningen ten behoeve van dc sooiale werkplaats voor minder valide arbeidskrachten, verbeteren van de ver warm mgsinstalla-tie in de openbare school, verlenen van medewerking op grond van art. 72 van de l.o. wet ten behoeve van de Mr. J. J. L. van Brugghensehool, de Oranjesohool en de Christelijke Uloschool, verstrekken van een aanvullend krediet ten behoeve van de Hervormde school aan de Nieuwe Duinweg, vaststelling der vergoeding 1959 en het voorschot 1960 ten behoeve van het vakonderwijs in nuttige handwerken en tekenen aan de Christe lijke Uloschool, uittrokken van gelden voor het organiseren van een tentoonstel ling omvattende een historische uitbeel ding van op de visserij betrekking heb bende scheepstypen. RIJNSBURG Stand der bevolking INGEKOMEN: A. Pen, echtg. van A. Bijleveld, van Roosendaal ca naar Smd< straat 34 met 2 kinderen; J. Oomst, we van: K. Timmer3, van Oegstgeest nai Vliet NZ 36. VERTROKKEN: L. van Egmond, va Burchtstraat 11 naar Leiden, H. Ros, va DubbelebuuTt 36 naar Amsterdam, nv echtgenote en 2 kinderen; C. van Starkei burg, van Vliet ZZ 32 naar Valkenbun met echtgenote en 2 kinderen; A. Buij van Burg. Heimansstraat 30 naar Amsts Tryfosa De vrouwenvereniging Tryfosa, afdeliij A, vergadert woensdagmiddag half vier 1 het jeugdhuis. Mevrouw Kralt-Goemai behandelt een zendingsonderwerp. Er zij verder diverse bijdragen. SASSENHEIM Autobotsing Zaterdag kwam een personenauto vaf af de Warmonderdam, bestuurd door J P. uit Den Haag, en reed zonder voot rang te verlenen de Hoofdstraat o) Hierdoor ontstond een flinke botsin met een auto, komend uit de richtinl Leiden en bestuurd door J. v. E. ui Haarlem. Beide wagens werden zwaa beschadigd. Mevrouw Van E. werd lich LISSE Vanavond 8 uur: Philatelica in „Oase' gevraagd voor inpakwerk Niet beneden 15 jaar. Firma H. VAN TONGEREN Noordstraat 1, Katwijk a. Ze

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 4