H3>azijn Importstop weer opgeheven Handhaving kwaliteit en sortiment is gewenst pl.m. 2300 R.R. LAND NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 DINSDAG 10 MEI 1960 V isserijgolfjes "rVEN PLOTSELING als de import van J-' vla uit Weit-Duitsland werd stop gezet, werd deze stopzetting begin van deze week weer opgeheven. De handel kan zich dus weer bevoorraden. Deze opheffing betreft echter alleen filets. Ontstemming blUft er heersen over het feit. dat geen verse haring meer mag worden verkocht tot bU het uitvaren van de haringdrUfnetvloot. Het ziet er niet naar uit dat het Produktschap deze maatregel zal opheffen, en nog minder ziet het ernaar uit, dat de consument bakbokking belieft. De IJmuidense maandagmarkt werd voorzien van 8500 kist envis, waarbij 350 kisten schelvis, 500 wijting, 300 gul en kabeljauw, 1000 verse haring. 3250 ma kreel, 2000 schol en 600 tong en 1500 stuks stijve kabeljauwen. Van de traw- lervloot waren hiervoor slechts vier schepen aan de markt; de kustvloot was er met 80 schepen. De KW. 101 liep bin nen met 975 kisten vis en 140 stuks stijve kabeljauwen; de VL. 16 met 1250 kisten vis; de KW. 81 met 1300 kisten vis en 100 stuks stijve kabeljauwende KW. 176 met 950 kisten vis en 150 atuks stijve kabeljauwen. Hoog werden de besommingen van deze schepen niet. De KW. 81 moest bij voorbeeld tevreden zijn met 1 12.500. De makreel bracht van f40 tot f6 per kist naar kwaliteit op. Maar de meeste ma kreel ging onder de f 10 van de hand. Verse haring noteerde van f 16 tot f 10. Het buitenland kocht kabeljauw voor f 80 tot f 35 per rij van 10 stuks, grove en middel-schol voor f45 tot f30 en grove schelvis voor f47 tot f36 per kist. Tong ging van de hand voor f 3.20 tot f 2.20 per kg. Het binnenland kocht de middel- en kleine schelvis voor f 45 tot f 20 per kist. De KW 101 kon al met al nog een be somming van f 15.800 halen. Vandaag aan de markt Voor de IJmuidense dlnsdagmarkt werd de trawler VL. 110 Michiel Jan aan de markt verwacht met 1050 kisten vis, waarbij 100 schelvis, 175 wijting, 175 gul en kabeljauw, 475 makreel en 150 verse haring. De KW 49 Antje werd aan de markt verwacht met ruim 1350 kisten KATWIJK AAIV DEIS RIJIS Aanbesteding bij de veiling Het architectenbureau Kraan en Van Nieuwkoop te Oegstgeest besteedde in opdracht van de groentenveilingsvereni- ging Katwijk en Omstreken aan: het ge deeltelijk dempen van de veilinghaven met aanleg van riolering en bestrating. Er waren twaalf biljetten binnengekom- men; fa Vennema, Baambrugge 99.000 fa H J Strijk, Rijpwetering, 98-000; aan nemersbedrijf J Schouls, Rotterdam, 94-700; aannemersbedrijf Buschoten, Noordwijk. 94 700; aannemersbedrijf v/h P J Killiejan, Gorinchem, 96 000; fa J Stam. Voorschoten, 87 990; J Mens, Lisse. 87 900; aannemersbedrijf D de Rooy, Badhoevedorp, ƒ87.000; aanne mersbedrijf G van Duyn, Katwijk aan Zee ƒ86 500; aannemersbedrijf v/h H J Tessier, IJmuiden. 84 400; fa Verheul en Brouwer, Haarlem, 84 260; C A Lange- veld, Alphen aan den Rijn, 83-890:. De begroting was ƒ86.150. Advertentie Van 7 mei t/m II Juni CAMERA l INRUIL ACTIE Uw oude fototoestel is f7.10,10.-of 15.-waard! Inlichtingen bij: FOTO KRUYT Op de visgronden Goed weer en goede vangsten werden gisteren van de visgronden in de Noor delijke Noordzee gemeld Daar beston den de vangsten uit 150 tot 250 manden, meest, makreel, schelvis, koolvis, kabel jauw en haring. De trekken varieerden van 40 tot 120 manden voor schepen als de IJM. 10. IJM. 20, KW. 42, KW. 3, IJM. 34 en 35. VALKENBURG Rectificatie De vergadering van de Chrietenvrou- wenbond vindt niet morgenavond, maar hedenavond plaats om kwart voor acht in zaal De Vries. Voor de Hervormde Evangeltsatne hoopt de heer Van Woerden van Stolwijk don derdagavond om acht uur in zaad De Vries •n spreekbeurt te vervullen. Burgerlijke stand GEBOREN: Wiggert, z. v. W. K. ten Haken en S. G. Glasbergen. ONDERTROUWD; C. Meijvogel, 27 jr, ■onende te Katwijk en A. van Leeuwen, Spionage V.S. (Vervolg van pagina 1.) Geen U-2 C. L. Johnston, de ontwerper van de Lockheed U-2, gelooft niet dat de Russen een toestel van dat type hebben neerge schoten. De foto's, die de Russen hebben gemaakt van een vliegtuigwrak, zijn ver valst, zegt Johnston. Met zijn medewerkers heeft Johnston de foto's enkele dagen nauwkeurig be studeerd. Hü maakte gisteren zijn con clusies bekend: 1. hot vleugelstuk op de voorgrond is be slist niet van de U-2. Evenmin zijn de vleugeltoppen en het patroon van rib- en spanten bij de ontwerpers van de U-2 bekend. 2. Op de originele foto beter dan de krantenreproducties werd geen en kel onderdeel van de U-2 herkend. 3. Het wrak op foto is er bijzonder slecht aan toe. Is het inderdaad een U-2. dan kan Chroesjtsjef nooit in het bezit ge weest zijn van zijn bewijsmateriaal, want de brand die het vliegtuig ver nielde moet ook de films daarin heb ben vernietigd. 4. De foto toont een groot aantal mensen bij het wrak. Zij zouden nooit toestem ming hebben gekregen zo dicht bij het vliegtuig te komen, als dat inderdaad een zo belangrijk toestel als de U-2 zou zijn geweest. Johnston gelooft dat de Russen foto's hebben vrijgegeven van een ander neer gestort vliegtuig. Als zij ook een U-2 hebben, dan hebben zij dat ergens veilig opgeborgen. Het is zeker niet neergescho ten, maar na een of andere technische storing tot landen gedwongen. (Advertentie) LANDB.-HUISHOUDSCHOOL „KONINGIN JULIANA" JONGKINDT CONINCKSTRAAT 102, ALPHEN AAN DEN RIJN TELEFOON K 1720—2958. Bezoekt de OPENBARE LES TENTOONSTELLING en SHOW van het werk der leerlingen. Vergadering Ned. bloemisterij: O TN het Groothandelsgebouw in Rotterdam is gisteren de algemene voor- -I- jaarsvergadering gehouden van de vereniging „De Nederlandse bloe misterij". In zijn openingsrede wees de voorzitter, dr. A. J. Verhage, op de belangrijke plaats, die Nederland als tuinbouw-exportland inneemt. Deze kan alleen gehandhaafd worden, als wij zowel wat kwaliteit als sortiment betreft, het beste van het beste blijven leveren. Voor de bloemisterijpinten was in het eerste kwartaal van dit jaar de stijging van de exportcijfers niet onbelangrijk, nJ. van f 2 660.000.— tot f 3.540.000,-. Voor de snijbloemen was deze stijging veel minder, n.l. va nf 14.800.000,tot f 15.000.000,Onze totale export in 1959 was ruim f 61.300.000,In de export cijfers komt de vorig jaar van kracht geworden verhoging van invoerrechten in Engeland en Zwitserland tot uiting. De Nederlandse regering, zo meende spre ker. dient hiertegen met kracht stelling te nemen en deze verhoging in het inter nationaal overleg terug te brengen tot een peil. dat toch al heel wat bescher ming geeft aan de producenten in deze De ontwikkeling in deze twee landen is natuurlijk een andere dan in de lan den van de E.E.G., maar ook dienen wij op onze tellen te passen. De samenwer king met de organisaties in deze landen is gelukkig goed, maar bij overleg op internationaal gebied zal met de gevoe lens in deze landen rekening moeten blijven houden om niet voor onvoorziene teleurstellingen geplaatst te worden. Sprekende over het teeltbeleid zou het volgens dr. Verhage onvoorzichtig zijn om nu alle teeltbeheersende maatregelen overboord te gooien. Handelspolitieke re percussies zouden dan zeker niet tot de onmogelijkheden behoren. Bij het teelt beleid zal men toch meer en meer re kening moeten gaan houden met de stem men, die ten opzichte van beginnende Katwijk Jongens tasten hun toekomst af In de Oranjezaal werd een voorlich tingsavond gehouden, uitgaande van het arbeidsbureau in samenwerking met de Chr. technische school. In het forum hadden leden van het bedrijfsleven zil ting. De heer Pluimgraaff, directeur van het A.B. sprak een welkomstwoord. Het G.A.B. is bereid de jongelui te helpen bij moeilijke beslissingen, behulpzaam te zijn bij de voorlichting en hen aan werk te helpen, zei hij. Er zijn vele mogelijk heden. In Nederland zijn er 10.000 beroe pen met in totaal meer dan 600 functies in de metaal De heer R. Rijkeboer kreeg het woord om de studiemogelijkheden na het be halen van het ITS-diploma te belichten. Hij zei dat verdere avondstudie zeer be langrijk is. Als men de ITS verlaat, is men nog jong en heeft men de kans ver der te leren. Men moet deze kans aan grijpen om de hoogst mogelijke sport op de maatschappelijke ladder te bereiken Vervolgens gaf de heer P. M. Martijn als jeugdbemiddelaar van het G A B een uiteenzetting over de mogelijkheden van plaatsing in het bedrijfsleven na het verlaten van de school. Er rijn twee pijlers waarop het vakmanschap rust t.w. studie en praktijk. De samenwerking tussen de directeur van de Chr. techni sche school en het arbeidsbureau heeft ertoe geleid, dat in vorige jaren de jon gelui op de door hen gewenste plaats in het bedrijfsleven kwamen. De afdeling bijzondere bemiddeling tracht mensen die op een of andere wijze gehandicapt zijn. aan een werkkring te helpen, vaak in samenwerking met specialisten die ook op een arbeidsbureau werkzaam zijn De beroepskeuze-adviseur stelt vast vooi welke beroepen de kandidaat de meeste aanleg heeft De afdeling jeugdbemid deling is de afdeling, waar jongelui tot en met 18 jaar worden geholpen. Alle handelingen, die op een arbeidsbureau ten behoeve van de bemiddeling wor den verricht, hebben ten doel de juiste man op de juiste plaats in het arbeids proces te brengen. Ten slotte sprak de heer Van Weelde over het afsluiten van leerovereenki als i gaai i hij c aan Zee Kerk en Belijdenis Gisteravond kwam de Vereniging ter behartiging van de belangen van Kerk en Belijdenis in de achterzaal van de Kapel in jaarvergadering bijeen, onder voorzitterschap van de heer R. Varke- visser. Het is, aldus de voorzitter, een goed jaar geweest. Er werden in de win termaanden belangrijke onderwerpen be sproken. Wat de opkomst op de verga deringen aangaat, deze was aanmerkelijk beter geworden. De secretaris, de heer A. Remmelzwaal, gaf in zijn jaarverslag een samenvatting van hetgeen in de wintervergaderingen was behandeld. De penningmeester, de heer J. Hase- noot, leverde een financieel overzicht. Hieruit bleek dat een batig saldo van 133 84 in kas was. De aftredende voorzitter, R Varkevis- ser. de tweede voorzitter L. van der Zwan en de tweede secretaris KI. Haas noot. werden herkozen. Na een korte pauze sprak ds. P. Moe renhout over het kerkelijk leven van vijftien jaar geleden en nu. Voor de oor log was de Hervormde kerk gebonden en stom. Er was in hoogste instantie geen beweging in te brengen. Eén ding wilde men: de rust in de Kerk. De belijdenis werd tegengesproken en er werd geen uitspraak gedaan. Hierdoor werd de kerk eigenlijk een hotelkerk Een ieder trok kich terug en deed wat hij wilde In 1940—'45 ging echter de stomme Kerk spreken. Door heidendom en ont- rechting riep God de mensen tot getui genis.. Ook ging ds. Moerenhout het ver loop na 1945 na. Fototentoonstelling Ter gelegenheid van de week van de fotografie houdt de amateurfotografen- vereniging Katwijk een foto-expositie in restaurant Marina, van io tot en met 14 mei. Als attractie worden morgenavond 8 uur kleurendia's van de leden vertoond. Spreekbeurt Vanavond half acht spreekt student W Ligtenberg van Rijssen in de kerk aan de Remiseatraat voor de Gereformeerde gemeente Hoog en laag water Woensdag 11 mei: hoog water 3 03 en 15.30 uur; laag water 1I.15 en 2359 uur. kwekers van een wat gemakkelijker hou ding spreken. Sprekende over de verruimingsmogelijk heden van de produktie meende hij voor de moeilijke vraag te staan, of de orga nisatie degenen, die zich in deze bedrijfs tak willen begeven, op een gerecht digde wijze tegemoet zal kunnen ko Het advies van de S.E.R., die vestigings- regelen voor deze bedrijfstak afwijst, noemde de voorzitter onbegrijpelijk en zeer onvoldoende gefundeerd. Wanneer »en handelaar zonder voldoende vakken nis de produkten moet inkopen om deze aan de zeer talrijke handelaren inr buitenland te leveren, dan is er groot gevaar dat de naam van Nederland als leverancier van kwaliteitsprodukten zeerste wordt geschaad. Dit kan de goede reputatie van ons land in discrediet brengen en zelfs het behoud van on tegenwoordige export bedreigen, aid zette spreker in het slot van zijn betoog uiteen. In het jaarverslag over 1959, dat werd uitgebracht door de secretaris, mr. P W. H. Zwahlen. zei deze dat de export van bloemisterijgewassen een zeer bevredi gend beeld heeft gegeven. De export van snijbloemen liep van 4.477.037 kg ter waar de van f 47.772.713,— in 1958 op naar 4.912.788 kg ter waarde van f.50.905 140 in 1959 De export van bloemisterijplan- len liep van 3.314.916 kg ter waarde f 8.656.552 in 1958 op tot 3.624.046 kg ter waarde van f 10.431.249,— in 1959. Dit betekent dat de totale toename de export in 1959 344.881 kg bedroeg waarde van f 4.907.124— of ruim 8.5 pet. Nog steeds blijft West-Duitsland het be langrijkste afzetgebied. Het probleem 1 de bolbloemenexport naar dit land thans geregeld, zei de secretaris, zodat in het seizoen 1960/1961 afgesneden tulpen zullen worden geëxporteerd. De export naar Engeland is onge gelijk gebleven. Wanneer men er van gaat dat voor de maatregel van de Britse regering tot verhoging van de invi rechten, onze export steeg, dan begrijpt dat 1 de jaar ge in achter lijk gebleven export in feite iteang heeft betekend. De export naar Zweden is stegen en op deze markt zullen de Ne derlandse kwekers en exporteurs slechts met kwaliteitsprodukten het hoofd kun nen bieden aan de concurrentie van de Zuideuropese bloemen. De export naar Zwitserland bleef vrij- el onveranderd. Welke uitwerking de NOORDWIJK Burgemeester over de woningnood Zoals ook elders in ons blad te lezen, heeft de provinciale contact-commissie Zuid-Holland inzake het woonruimte- vraagstuk gisteren in het Huis ter Duin •e Noordwijk vergaderd. Op deze bijeen komst begroette burgemeester Van Ber- ckel de gasten namens het gemeentebe stuur van Noordwijk, waarbij hij hun een kort overzicht gaf van de moeilijk heden waarmee Noordwijk heeft te kam en wat de woningnood betreft. De burgemeester zei, dat het zeker et de bedoeling van de gemeente Noordwijk is zoveel mogelijk forensen aan te trekken. De woningnood var: de geboren Noorówijker is daar veel te groot voor en bovendien moet Noordwijk zijn internationale karakter ten spijt een acht dorp blijven om zijn charme niet te verliezen. Hoe men in Noordwijk ook zijn best heeft gedaan de woningnood de baas te worden, nog steeds telt men "~i0 woningzoekenden, eenzelfde aanta1 s zeven jaar geleden. De burgemeester stipte ook nog even - plannen aan, om door particulieren huurwoningen te laten bouwen, waarmee an de Prinses Marijkestraat een begin s gemaakt. Het ligt in de bedoeling aarmee verder te gaan en dan tegen at lagere huurprijzen. Rijnsburgers sloegen en trapten Katwijker De politie trof zondagavond op de Oude Zeeweg in Noordwijk een 35-jarige op perman uit Katwijk aan, die beweerde zijn gevallen. Met een gecompliceerde beenbreuk en een hoofdwond moest hij het academisch ziekenhuis te Lei den worden gebracht. De politie, die vond dat het verhaal an het slachtoffer niet helemaal klopte, stelde een nader onderzoek in, waarbij bleek, dat hij ruzie had gehad met twee Rijnsbungers die evenals hij een Noord- wijks café hadden bezocht. Dezen, een 19-jarige elektromonteur en een 34-jarige plaatbewerker, hadden de Katwijker als hond over de straat gesleept en hem geschopt en geslagen. Daarna gaven zij hem de raad: ..Zeg maar, dat je bent ge vallen". Mogelijk uit angst voor wraak oefening had de Katwijker dit aanvanke lijk tegenover de politie volgehouden. De e oorzaak bleek toen zich getuigen de vechtpartij aanmeldden. De Rijins- burgers zijn gearresteerd. Begin van brand Gistermorgen werd brand ontdekt in de woning van de familie Sloof aan de Binnenweg, terwijl de vrouw des huizes even een boodschap was gaan doen. Voor bijgangers slaagden erin het vuur me' emmers water te blussen, waarna d< brandweer de zaak verder regelde. De brand bleek te zijn ontstaan, doordat de slang van het gasstel was gesmolten door de warmte van een op het gas staande wasketel. Schietwedstrijden Bij de laatste schietwedstrijd van voor 't Land te Noordwijk werden de volgende schutters met de buks win van een wisseflmedaiilleN. W. Caspers 44 piunten le klasse; J. P. Goudriaan 49 punten 2e klasse; P. J. van der Ploeg ji 44 punten 3e klasse. Met K.S.O. werden de wlsselmedadilles gewonnen door; W. van Bohemen 58 pun ten le klasse (buiten meded-inging); J Plug 56 punten 2e klasse. In de 2e klasse behaalden J. Plug en ■J. Luyokx elk 56 punten, doch door het laagste schot wend Plug wimnaar. In de koppalwedstrijd werden de kop pels 4, 2 en 1 winnaars met respectievelijk 47, 17 en 12 punten boven het gemiddelde. Opening school Doncïerdagsmididag drie uur wordt de christelijke nijverheidsschool voor meis jes aan de Hoogwakersboschstraat te Noordwijk aan Zee officieel geopend. Don-dagavond van zeven tot negen uur ts (ia school te bezichtigen. Men kan zich dan ook opgeven voor cursussen. Het bestuur van de vereniging Neder landIndonesië verzoekt de Tweede Kamer de regering te bewegen de voor genomen maatregelen opnieuw in 1 weging te nemen en „alles na te laten wat tot een militair conflict met Indone sië zou kunnen leiden". Tevens wil het dat de regering de mogelijkheid zal derzoeken van de v^j-klering van Bour- guiba en Sukarno inzake een gesprek tus sen Nederland en Indonesië. Onderteke naars zijn dr. W. Fijn van Draat en prof. dr. A. Teeuw. Besteller knoeide omdat hij geen zakgeld kreeg Voor de Haagse politierechter stond gisteren een 31-jarige gehuwde ex-PTT- besteller uit Wassenaar terecht, die met ae wetgever ln botsing was gekomen doordat hij zijn gehele loon moest af dragen en zelfs geen cent zakgeld kreeg Op 6 februari 1958 was hij in moeilijkhe den geraakt, toen zijn fiets gerepareerd moest worden. Hij durfde niet om geld te vragen en daarom stak hij een bedrag van f 5,40, dat zijn schoonvader bij wie bij inwoonde hem meegegeven had om op het postkantoor te storten, in eigen zak om de fietsenmaker te betalen. Het bijbe horende girobiljet stempelde hij zelf op net postkantoor af, zodat hij 's avonds zijn schoonvader een betalingsbewijs kon overhandigen. Enige tijd later vond zijn schoonmoeder echter in een van z'n zak ken de rest van het girobiljet en dit had tengevolge dat de oud-besteller vanmor- gen in de verdaehtenbank zat. De politie rechter veroordeelde hem conform de el» tot f 25.— boete en een week voorwaar- delitke gevangenisstraf Uitspraak brand Karei Doorman De Nederlandse Marineraad heeft gister morgen uitspraak gedaan Inzake de brand op 24 augustus 1959, ontstaan op en in de onmiddellijke omgeving van Hr. Ms. Ka- rel Doorman op de Nieuwe Maas te Rotterdam Het oordeel van de raad luidt, dat on danks een uitgebreid en zeer gedegen vooronderzoek niet is komen vast te staan, welke de juiste oorzaak van de brand is geweest. Met name is niet ge bleken door welke oorzaak de op het wa ter uitgevloeide benzine of de daarbij ontstane benzinedampen vlam hebben ge vat Volgens het oordeel van de raad zijn echter aan de in de onmiddellijke na bijheid van het vliegkampschip liggende vaartuigen, pontons etc. geen duidelijke orders met betrekking tot een rookver- bod gegeven. Voorts is de raad van oordeel dat de organisatie van het benzineladen onvol doende is geweest. De commandant ten slotte valt, naar 's raads oordeel, niets te verwijten Zoals bekend is een der opvarenden van het vliegkampschip omgekomen, twee werden ernstig gewond en aan het schip werd materiële schade toegebracht. Recordproduktie van Aramco De produktie van de Arabian American Oil Company (Aramco) is in 1959 met 7.9 gestegen tot een record van 53,3 miljoen ton en desniettemin namen de reserves in de bodem met 0.9 miljard tot 38,6 miljard ton toe. Het aantal produce rende putten steeg van 192 tot 201. De raffinaderij te Ras Tanoera verwerkte 8,46 miljoen ton of 3,7 meer. De maat schappij verwacht niet dat het wereld overschot van olie door stijgend verbruik zal worden tenieit gedaan, terwijl bin nenkort nog belangrijke hoeveelheden uit Noord-Afrika zullen komen. In i960 zal het veld van Khoersaniyah in produktie komen. Te Ras Tanoera is een alkylatie-installatie voor vliegben- zine voltooid en een installatie voor ge koelde LPG begonnen. Het aardgas- inspuitingsbedrijf te Ain Dar is in be drijf gesteld. De salarissen aan het Saoedische personeel waren driemaal zo hoog als in 1953, hoewel de werkweek van 48 uur tot 42 uur is verlaagd. Er zijn u 2100 huizen gebouwd volgens het eigen-woningplan. Gemiddeld nemen 4000 werknemers aan opleidingscursussen deel, 7 studeren op kosten van de Aram co in Amerika en 15 in de Libanon. maatregel van de Zwitserse regering de invoerrechten op afgesneden tulpen per 1 januari 1960 te verhogen, op onze ex port naar dit land zal hebben, moet worden afgewacht Nu de welwaart in Oostenrijk toeneemt, is dit onk het geval met de exDort naar dit land. De uitvoer naar Frankrijk is eveneens gestegen. Het in werking treden van het E.E.G.-verdrag op 1 januari 1959 noemde de secretaris hieraan niet vreemd. Hij betreurde het echter, dat de Fransen zijn teruggekeerd naar hun indeling van het contingent in vier categorieën. Dit is in strijd met het E.E.G.-verdrag. aldus de De otale 1 de bloemenveilin- ?n in Nederland is gestegen van 78.082.037,89 in 1958 tot f 82.283.450 65 in 15/'. nf ruim vijf procent. Van de vei- ngomzet in Nederland nemen de beide alsmeerse veilingen samen 54 procent oor hun rekening. De doordraai, die anders in hete zomers erontrustend kan zijn, is in 1959 niet veel hoger geweest dan in 1958, n.l. 24 pro- aldus het .jaarverslag. ZOETERWOLDE Aankoop van grond ambtswoning Reeds verscheidene malen werd in de raad gesproken over een te bouwen ambtswoning voor de burgemeester Hierbij werden diverse suggesties ge daan. Zo stelden B. en W. al voor tol aankoop over te gaan van het pand Dorpsstraat 33 (Veldzicht). Een beslis sing is hierover niet genomen B. en W. hebben deze kwestie nog eens besproken in hun vergadering. Tijdens deze besprekingen werd medegedeeld, dat de commissie openbare werken de aandacht vestigde op een ander punt in de gemeente, waar zeker een behoorlijke ambtswoning zou kunnen worden ge bouwd. Bedoeld werd de hoek Miening en de laan naar de woning van dokter Kortmann. Hierop staat de woning plaat selijk gemerkt Miening no. 1, thans be woond door het gezin A J. van der Krogt. Deze bewoner heeft het voorne men te gaan inwonen bij zijn moeder, de weduwe van der Krogt-Visscher, aan hei adres Miening no. 16. De eigenaresse van het perceel Mie ning nr. 1 is mevrouw wed. A. Lekker- kerker-Schenkeveld te Leiderdorp. Het college heeft deze eigendommen laten taxeren door een deskundige, die hieraan een waarde toekende van f 18.550 De eigenaresse heeft B. en W. medeges deeld, dat zij bereid is de percelen met opstallen verkopen tegen het bedrag van 1R.550 indien de gemeente de kos ten van overdracht betaalt en tevens 1%% makelaarscourtage voor haar reke ning npemt. B. en W zijn van mening, dat de gevraagde prijs niet te hoog is. voor het bouwen van de ambtswoning. Zij stellen dan ook voor tot aankoop van de percelen te besluiten. Agenda gemeenteraad De aeenda voor de vrijdagavond kwart voor 8 »e houden gemeenteraadsvergade ring h«>vat de volgende punten. Voorstel tot verpachting van het jachtrecht op gronden aan de Hoge Rijndijk; pre-ad- vies en voorstel tot het stellen van ze kerheid als bedoeld in artikel 7 van het besluit eigen-w'oningbezitvoorstel be treffende belastingschade van C. J. van Klink; tot het verlenen van medewen king ingevolge artikel 72 der Lager On derwijswet aan het bestuur van de R.K school Hoge Rijndijk; tot vaststelling van de vprgoeding ingevolge de kleuteron derwijswet over 1959 en het voorschol daarop over 1960; tot wijziging van de bezoldigingsverordening 1955; tot aan koop van grond voor de te bouwen ambtswoning voor de burgemeester; tot aankoop van de percelen Miening 32 en 33; wijziging van de gemeentebegrotin gen 1959 en 1960; pre-advies en voorstel met betrekking tot het schrijven van Gedeputeerde Staten inzake grenswijzi ging- droge rijst die nooit mislukt! Toonkamers Dreef Burgsteeg 3, 5, 12 Nieuwstraar 1 4 panden vól met de nieuwste MEUBELEN van lste-klas fabrikaat aparte vormgeving en houtsoorten. Magnifieke bekledingen. Elke prij'sklasse. Vakmanschap. Voorlichting. DREEF - DREEF MAAKT U HET LEKKERSTE AAN MET ECHTE NATUURLIJKE GISTINGSAZIJN LET OP DE PLES MET DE N DOP Aangeboden voor één seizoen voor de teelt van dahlia's, bloemkool en/of gladiolen. DIRECT AANVAARDBAAR Personeel gevraagd 0 Huishoudster gevraagd, leeft. 40 tot 50 jaar. Geref. of N.H. bij wedn. met 3 kin deren. Brieven onder 5501 bur. van dit blad. 0 Nette werkster gevraagd voor 2 ochtenden per week Emmalaan 70. Oegstgeest. 0 Kantoorbediende (mnl.) Op ons kantoor is plaats v. een kantoorbediende, goed kunnende typen en in het bezit van diploma Ned. Handelscorresp. Schr. sollici taties te richten aan Che mische fabriek „Eureka" Noordeinde 98100, Leimui- 0 Gevraagd in klein gezin net meisje van :t 15 jaar, voor 2 a 3 dagen in de week. Brieven onder no. 5502 bur. van dit blad. 0 Lampe vraagt voor spoe dige indiensttreding een cas- slère. Leeftijd 20 j. Bree- straat 161. 0 Mannen- en jongens kun nen bij ons komen werken. Wasserij „Nooit Gedacht", v. d. Valk Boumanweg 27a Leiderdorp. Lampe vraagt voor spoe dige indiensttreding een ad ministratieve kracht. Leef tijd 20 jaar. Breestraat 161 Te huur gevraagd 0 Te huur gevraagd twee grote of drie kleinere gest. ev. ged. gemeub. kamers, bij voork. parterre in Leiden of omg. per l juni of juli. Br onder no. 5500 bur v. d. bl. Te huur aangeb. 0 Half juli/begin augustus te huur aangeb. een gestof feerde of gemeubileerde éta ge te Leiden, op goede stand Brieven no. 5495 bur. blad. Te koop aangeboden 0 Zwaar „ESTEIJ" orgel met bank. doorl. 4', 8'. 16' v. Klavier C. C. 5 octaaf, don ker eiken kast, laag model. Nieuwe Rijn 104, Leiden. 0 Aquarium met eiken om bouw. Geheel compl. met planten en vis f 25. Te bevr. Hoge Morsweg 122, Oegst- 0 Woonschip te koop aan geboden. Leeg te aanvaar den. Te bevragen na 19 uur Hoofdstraat 15. woonschip .Elisabeth" Valkenb. (Z.H.) 0 Nw. electr. portable gra- mophoon compl. m. Colaro wisselaar, versterker, 2 luid sprekers 220 Volt f 160 (win- keliersprijs f 275). Excelsior slee-stofzuiger i.g.s. 220 Volt f 45 00. twee pits groen gas stel met onderblad f 7.50. Te oez. na 6 uur. Abr. Crijns- enstraat 14. plete matras (nieuw) 60-172 alpengras. Tevens hulp ge vraagd 1 x p. w. da Costa- straat 21. 0 Orgel met ll registers, mooie klank f 45. Tevens rookstoel m. b.v. kussens f 15 en orgelkruk f 5. Brieven onder no. 5499 bur. v. d. bl. 0 Wasmachine (Miele) met wringer (Acme). Reigerstraat 1, Katwijk aan Zee. 0 Te koop. benzine motor- pomp met zuigslang, pl.m 125 eenruiters in één koop f 450.00. partijtje betonpoc- rem, ijzeren Warenhuis 2 j. oud. Wynia, Lijsterstraat 15 telefoon 25962. Diversen 0 Woensdagmarkt! Mooi soepel elastisch dames on dergoed, ook grote maten f 1.98. Mooi 'wit rib super heren ondergoed, dames on derjurken, ronde hals, tot 52, alle maten f 1.98. Hoek Stad huisplein. Japie. 0 Woensdagmarkt!!! snoepje v. de week, schuim rubber dames pettycoats alle maten en kleuren f 4 Leuke schuimrubber kinder pettycoats in alle maten en kleuren. Hoek Stadhuisplein. 0 Dames. Wij brengen de beste permanent en werken met de beste grondstoffen, alles onder garantie. Be spreekt vooral vroegtijdig. Heren bezoekt dè kapper v. lastig haar. Het Kappershuis Apothekersdijk 8. Tel. 26218. 0 Baby commode, schrijf bureaus, jalouziekastje, fau teuiltjes, trapnaaimachine, tafels, ledikanten, opklap- bedden, spiralen, matrassen, boekenmolen, theemeubel, platte traproeden, vaste was tafel compleet. Nachtkastjes enz. Pluym, Morsstraat 54. Telefoon 30008. Koopt hele en gedeelte inboedels. 0 Leldsche Autorijschool! Opleiding voor alle rijbewij zen. De rijschool waar Uw Vader reeds leerde rijden Hooigracht 66. Tel. 21280 0 Ruimte probleem geen be zwaar, de kastensperialist staat voor U klaar Hang kasten f 57.50. legkasten, bergkasten f 63.50, keuken kasten f 35.75, kasten in elke maat, aanrechten enz. enz. „de Timmerwinkel". Tele- 20051 na 6 uur Uiterstegracht Goedkope vakanties. Huurt een Renault Dauphine Benzineverbr. 1 1 op cm. Bespreekt tijdig Leids Autoverhuurbedrijf Papengracht 5A, Lei den. Tel. K 1710—31511. Kwak's verkeersinstituut onder leiding van oud-exa minator, gediplomeerd dooi \NWB, KNAC, FN OP Les een met Volkswagens. Opel en nieuwste Lambretta Scooter Iedere woensdag avond 8 uur verkeersles vooi weggebruikers Leiden Zoeterwoudsesingel 104 Telefoon 01710—22803. 0 Wat kost het! Bedden reparatie, 1-persoons vanaf ƒ18.50, 2-pers. v.a. ƒ24.90 met damast. - De 3 Eenen, Haarlemmerstraat 111, Tel. no. 23867. 0 Parapluie reparatie (ook voor opvouwbare), wandel stokken - invalidestokken - rubberdoppen - Parapluie- magazijn Van Oerle, Haar lemmerstraat no. 95, bij de Vrouwensteeg. 0 Het juiste adres voor het overtrekken van uw matras is „De Kleine Winst", Haar lemmerstraat 51, 2-persoons vanaf f 26-50; 1-pcrsoons v.a. f 19.50. 0 Wasmachines 135. Nog enkele dure machines iets beschadigd f 155. Centrifu ges. Fa. Dusoswa, Turf markt 1-3, Tel. 24409 0 Stofzuigers v.a. 115. Bij aankoop van een nieuwe geven wij 25 voor uw oude Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1-3 Telefoon 24409. 0 Kinderrijwielen v.a. 49,50 Sportrijwielen v.a. 89. Ook Rudge en Simplex voorradig Fa. Dusoswa. Turfmarkt 1-3 Telefoon 24409. 0 Vermager zonder moeite met Gracial, 50 dragees f 1.98. Bij apoth. en drogist. 0 Verhuur verkoop van nieuwe en gebruikte dek kleden. H. P. Troost, Haven 14, Leiden. Tel. K 1710—21664 Gaat U trouwen? Bestel Uw auto's bij het gespeciali seerde trouwautobedrijf Vraagt inlichtingen: Zee manlaan 12a, Telefoon 23055 „Rosine" geeft de hoogste 'prijs voor goud, zilver en juwelen. Grote keuze in ver lovingsringen, gouden, zil veren en verzilverde artike len. Het adres voor alle re paraties en uurwerken. Steenstraat 16. Telef. 26854. PRIJZEN VOOR KOERIERS 1 tot 2 0 woorden 1. Van 20 tot 30 woorden 150 Voor Koeriers onder nummer -ordt 25 cent extra In reke ning gebracht Bewtjsnum- ier (alleen op verzoek) 15 ct. KOERIERS WORDEN ELKE DAG GEPLAATST.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 6