Weggetoverde tekorten geven onjuist beeld lVMtltt nun Vrouw stak tijdens twist man neer KRQNIEK Liefderijke verzorging Orlon Pullovers PeektCloppenburg Bloeiende perzik niet godslasterlijk TRUMAN: EISENHOWER BEJEGENDE MU ONHEUS Kimur, STIJF SOEPELER! STRIJK PRETTIGER! SÖÏIJPIf X water STIJFSEL „Vrije boeren protesteren tegen schap Tgi'inrr Obstakels op weg naar Europese gemeenschap NU met 3 GRATIS plastic wasknijpers s •n kleine gebeurlijkheden, die op het toneel ven de wereld, in de verte of nebij, zich afspelen en de mensen tot een boos woord •f een glimlach bewegen. JeAoILsLranl van Chroesjtsjef' over de Ameri kaanse spionage vlucht: De Amerikaanse regering schuift de ver antwoordelijkheid voor de spionagevlucht overeenkomstig diplomatiek gebruik van zich af. Erger zou het eehter zyn, als de eerste lezing van Washington misschien op rechter was dan ze nu lijkt. Als het mogelijk is, dat Eisenhower en zijn regering gedwars boomd worden door militaire instanties, dan is dit een gevaar, dat hard moet worden aan gepakt. Indien officieren in Turkije opdracht kunnen geven voor spionagevluchten over het gehele Russische continent op een tijd stip, dat Washington dat niet wenst, dan ligt de beslissing over oorlog en vrede niet meer in handen van president Eisenhower, die volgende week naar de topconferentie gaat om daarover te praten. Niemand kan ontkennen, dat dit incident gekomen is op een wel zeer ongelukkig tijdstip. fbt felfjrttf In de gespannen toestand, waarin de we reld al jarenlang verkeert, kan geen enkele legerleiding van een grote mogendheid zich veroorloven niet alles in het werk te stellen om op de hoogte te blijven van het oorlogs potentieel van de eventuele tegenstander. Dit geschiedt door middel van spionnen en vliegtuigverkenning. Zo nu en dan slaagt men er van weerskanten in een spionagenet op te rollen. In het algemeen gebeurt dit zonder veel ophef. Van beide zijden over tuigd van de noodzaak van spionage, heeft men er in het algemeen geen behoefte aan de vuile was, die bij dit lugubere spel hoort, buiten te hangen. Waarom nu heeft premier Chroesjtsjef aan de vooravond van de te houden topconferen tie het zo nuttig geacht een mislukte spionagepoging van de Verenigde Staten met zoveel nadruk openbaar te maken? Wellicht om de binnenlandse oppositie de mogelijk heid te ontnemen hem te verwijten, dat hij niet waakzaam genoeg zou zijn, wellicht ook o:m zich bjj voorbaat te verontschuldigen voor een onbuigzame houding op de top conferentie. K1EUWE ROTTERDAMSE COURANT vraagt zich af: Men gaat er zonder veel omwegen van uit, dat het verhaal van Chroesjtsjow juist is, maar bij nauwkeurige overweging vallen er toch enkele zaken op. In de eerste plaats de redding van de piloot uit het door de raket vernielde toestel, in de tweede plaat6 dat hij tijd blijkt te hebben gehad nog wat bulletjes en de foto-installatie te pakken om j deze veilig aan de grond te brengen. Is het mogelijk, dat de Amerikaanse spion een dubbel spel speelde? Is het mogelijk, dat Chroesjtsjow zich in deze piloot een middel verschaft heeft om het Westen vlak voor de topconferentie als schurftige hond af te kunnen schilderen, dat hjj de betrap ping, die een moreel schokje geeft, -wil gebruiken om de voor hem zo gunstig mo gelijke atmosfeer te krijgen. De verdacht making, dat Eisenhower de topconferentie zou willen laten mislukken, noopt Eisen hower te bewijzen, dat dat niet het geval is. Wij weten niet, of de piloot een overloper is, maar de tegenslag voor Amerika wordt er niet groter of kleiner door. Miljoen telefoon aansluitingen Nog deze maand denkt de telefoon dienst zijn miljoenste aansluiting te kun nen verzorgen. De bedoeling is dat dit feit enige luister zal worden bijgezet. Op het kantoor van de centrale direc tie der P.T.T. wordt een aantal telex apparaten samengebracht, waarop te zij ner tijd de meldingen binnenkomen, zo dat men direct kan weten waar en wan neer de miljoenste aansluiting tot stad is gebracht. Op de vijfentwintigste vergade- ing van de Provinciale Contact commissie Zuid-Holland inzake het woonruimtevraagstuk, gisteren in het Huis ter Duin te Noordwijk aan Zee gehouden, konden kritische en pessimistische geluiden worden opgevangen ten aanzien van de huidige stand van zaken op huis- vestingsgebied. Eén der sprekers, de heer E. J. van Spankeren uit Ede, voorzitter van de landelijke commissie, stelde, dat het probleem van de woningnood in brede kringen niet is onderkend. Hij noemde de ontwikkeling sinds de oorlog bijzon der teleurstellend. Het bleek mogelijk in de vrije sector kapitale huizen en kastelen te bouwen zonder dat de wo ningnood was opgeheven en ons volk door een normale gezinsvorming in al le gelederen weer een gezond volk kon worden. Hoe is er niet gesukkeld met de on telbare premieregelingen, zelfs ten ba te van bouw voor de vrije verkoop te gen schrikbarend hoge prijzen. Als aan fluiting va" het simpelste normbesef bleven veel van deze huizen geruime tijd leegstaan, enkel en alleen om aan de speculatiezucht bevrediging te scheu- Harde woorden Verkrotting Dit verschijnsel voltrok zich, aldus de heer Van Spankeren, hoewel kon wor den aangetoond, dat de bouw van kwa litatief goede woningen tegen een rede lijke huurprijs zeer. wel tot de moge lijkheden behoort. Onderwijl werden in 1956 de woningen geteld, een telling die gean enkele zin en geen enkel nut had om de eenvoudige en daarom wel bij zonder ernstige reden, dat daarbij niet op de kwaliteit van de woningen werd gelet. Als ze niet zo dodelijk ernstig was ge worden in haar gevolgen zou de telling de beste mop van deze eeuw kunnen zijn. Alle krotten, zelfs die minder dan een varkensstal en een kippenhok, zijn meegeteld. Terwijl de verkrotting hand over hand toeneemt wordt rustig een nietswaardige telling gehanteerd om aan te tonen, dat in honderden gemeen ten het 'woningtekort is opgeheven. Hoogst bedenkelijk zou het zijn als op grond van deze misleidende telling het woningbeleid zou worden geliberaliseerd. Gezien de huidige stand van zaken be tekent liberalisatie hier geen vrijheid, zelfs geen ongebondenheid, maar chaos. Het Nederlandse volk Is hard op weg zich met betrekking tot de woningnood door de schijn van weggetoverde tekor ten te laten bedriegen. In Gelderland bijvoorbeeld wonen nog 13.256 gezinnen in krotten. De heer Van Spankeren zei, dat Ne derland als christelijk land de plicht heeft het bedrog te lijf te gaan door verlaging van de bouwkosten, hetgeen door deskundigen als mogelijk is aan getoond, en door de bouw van het aan tal woningwetwoningen sterk op te voe- Zeer ernstig Ook de heer W. J. A. H. van Berkel, chef onderafdeling verdeling woonruim te van het ministerie van maatschap pelijk werk, gaf te kennen, dat de wo ningnood in Nederland nog zeer ernstig is, vooral in Zuid-Holland. Het woning beleid is vol van gevaren als men het voert vanachter een bureau. De mensen uit de praktijk weten voor welke enorme moeilijkheden men staat en hoe groot de nood is. Hij brak een lans voor bevordering van de woningruil en inschrijving van ongehuwde woningzoekenden. Men heeft weliswaar de handen vol aan de gezin nen, maar daarbij heeft men nog niet het recht zonder meer voorbij te gaan aan de grote groep van alleenstaanden. De heer Van Berkel achtte het hoogst noodzakelijk het Nederlandse vólk bij herhaling op de gevaren van de wo ningnood te wijzen. De veel gesmade ng yan ---- Er zal reden tot blijdschap zijn wanneer deze afweging kan worden gemist, maar in Zuid-Holland is men op het ogenblik zonder enige twijfel nog lang niet De voorzitter van de contact- sie Zuid-Holland, de heer J. Griend uit Schiedam, vestigde openingswoord eveneens de aandacht óp het gevaar, dat de urgentie van de hui dige woningnood uit het oog wordt loren Met een zekere ontsteltenis moet den geconstateerd, dat het aantal inge schrevenen eerder toeneemt dan af neemt. Het is teleurstellend, dat steeds weer stelling moet worden genomen te gen hen die op onverantwoorde wijze willen suggeren, dat het zo'n vaart niet loopt met die woningnood. De ambte naren die rechtstreeks met deze mate rie hebben te maken, weten het wel anders en beter. De Sowjetunie heeft bij een Britse schoenfabriek 80.000 paar herenschoenen (waarde circa twee miljoen gulden) be steld, aldus een mededeling van deze schoenfabriek. De bestelde modellen behoren tot de modernste die de fabriek maakt. Voorts hebben de Russen een optie op de leve- nog^ 20.000 paar. De eerste le- maand ge- Officier eist 18 maanden Voor de rechtbanik te Maas tricht heeft de officier van justi tie, mr. W. Moors, gisteren tegen de 34-jarige vrouw J. J. A. te Kerkrade, een jaar en zes maan den geëist wegens zware mishan deling de dood ten gevolge heb bende omdat ze tijdens een echte lijke twist in de ochtend van 30 oktober 1959 haar man, de 37- jarige mijnwerker A. Weckseler, met een scherp broodmes in de borst raakte. De ruzie van die morgen was een van de talloos vele botsingen in haar huwe lijksleven dat de verdediger mr. M. Mos- zkovicz te Maastricht schetste als een hel. De vrouw was aan het brood snlj- voor haar kinderen, toen de ruzie ontstond. Ze gaf geen gevolg aan de som matie van haar man om het mes weg te leggen, want ze vreesde zoals ze steeds heeft verklaard dat haar man mes als wapen tegen haar zou ge bruiken. man had haar die-morgen bij her haling met de dood bedreigd. Tijdens een worsteling, welke onstond, is de ver wonding toegebracht De getuige-deskundige dr. A. Hollman, gerechtelijk geneeskundige te Maastricht was van oordeel, dat gezien de aard der verwonding de steek waarschijnlijk niet opzettelijk met kracht is toegebracht, maar veeleer een gevolg van een onop zettelijk treffen. De officier van justitie zag in de han delingen van de vrouw toen ze het scherpe mes in de hand hield, een voor waardelijke opzet om het wapen te ge bruiken. Mr. M. Moszkovicz betoogde, dat van een voorwaardelijke opzet tot doden of zware mishandeling geen sprake was; het veronderstelde risico is niet ten laste gelegd. Bovendien achtte de raadsman een beroep op noodweer of noodweer-ex ces zo nodig alleszins aanvaardbaar. Hij concludeerde tot vrijspraak primair tot ontslag van rechtsvervolging. Uitspraak maandag 23 mei. Legion of merit voor twee Ned. officieren onderscheiden met het legion of Op 13 mei om half zes 's avonds zal Amerikaanse ambassadeur in Neder land, de heer Philip Young, in hel Usis-auditorium in de ambassade te Den Haag, de onderscheidingen uitrei ken. Kolonel Rothuizen, die benoemd is tot officier in het legion of merit, verkreeg de onderscheiding voor de wijze waar op hij van oktober 1956 tot september 1960 als Nederlands militair attaché te Washington heeft bijgedragen Amerikaanse belangen. Luitenant kolonel Vermeys, benoema tot legionnair in het legion of merit, werd onderscheiden voor zijn buitenge- verdienstelijk werk als verbin dingsofficier tussen de 103 technische dienst basisgroep van de Koninklijke Nederlandse Landmacht en de Ameri kaanse militairy assistance advisory group, gedurende oktober 1955 tot okto- Het legion of merit wordt slechts zel den aan niet-Amerikaanse militairen uitgereikt. 291) In verschillende opzichten ge dragen de mieren zich heel „mense lijk". Want trekt de boer op geregelde tijden naar de weide om zijn vee te melken, de mieren doen desgelijks. Op allerlei wilde planten, landbouw gewassen en vruchtbomen komen bladluizen voor, die zich met de zuig- snult in de bladeren boren en de plantensappen opzuigen. Voor de 6terke voortplanting hebben deze in- sektcn veel eiwit nodig, dat in het plantensap echter weinig wordt aan getroffen, in tegenstelling tot suiker, waaraan dit sap juist bijzonder rijk is. De bladluizen moeten dus grote hoeveelheden sap opzuigen om aan het benodigde eiwit te komen en krijgen daardoor een overmaat aan suiker binnen, welke suiker van tijd tot tijd in glinsterende drup peltjes door het lichaam wordt uit gescheiden. Mieren nu, zijn verzot op zoete stof fen en begeven zich daarom bij voorkeur naar planten waarop zich bladluizen bevinden. De mier gaat dan achter een bladluis zitten en streelt het dier met de sprie ten over de rug. Het lijkt dat de blad luis hieraan aanvankelijk weinig aan dacht schenkt, maar plotseling heft hij het achterlijf omhoog en scheidt een goudgele druppel af, die gretig door de mier wordt opgezogen. Kan hier dus met enige goede wil Inderdaad de vergelijking worden ge maakt met de boer die zijn koeien melkt, het ls niet uitgesloten, dat sommigen deze vergelijking wat ge- TOCH IS HET ZO! zocht vinden, omdat hier de speciale verzorging van het vee ontbreekt. Welnu, laten we dan naar de weiden gaan, waar zich het nest van de gele weidemier bevindt. Deze mier houdt zijn vee inderdaad in stallen. Hij maakt zijn tochten onder de grond, waarbij hij op zoek is naar groene, paarse, zwarte of vleeskeurige wortel- luizen die zich tussen de wortels van grassen en andere planten bevinden. Elke luis wordt tussen de kaken ge nomen en naar het nest gebracht, dat uit gangen en holten bestaat, waar doorheen kriskras talloze wortels en wortelstokken lopen. Op deze wortels worden de wortelluizen gedeponeerd, die hun zuigsnult in de plant boren en verder het leven van een bladluis leiden. De mieren behan delen deze „koeien" zorgzaam; zij bren- nieuwe graswortels wanneer de oude wortels uitdrogen, zy verzorgen de luizeneieren liefderijk, als ware dit eigen broedsel, en zorgen voor het onderhoud en de vergroting der stal len. Kortom, zij gedragen zich als goede veeboeren. In geval van ver nieling van het nest begeven de mieren zich eerst in grote getalen naar de stallen om het vee in veilig heid te brengen, pas later bekomme ren zij zich om de eigen larven en poppen. Dit laatste lijkt ons een beetje te ver gaan. Behalve de veehouderij, beoefent de mier echter ook nog de tuinbouw. Daarover een volgende keer. In deze WEEK van de FOTOGRAFIE een „FLITSPICCOLO" (VERNUFTIGE RITSBEUGEL VOOR REFLECVE-FLTTS CADEAU Vroeg er om bij uw fotobomMoor elke woensdag jongens- markt bijzonder praktisch, gemakkelijk wasbaar, snel droog, in de nieuwste modekleuren speciaal verlaagde j. M. prijs leeftijd 6 jaar 795 Antwoord aan ir. Van Dis: In antwoord op hem door het Tweede Kamerlid ir. Van Dis (SGP) gestelde vragen heeft de staatssecretaris van onderwijs, kunsten en wetenschappen mr. Y. Scholten medegedeeld dat het to neelstuk ,,De bloeiende perzik" zijns inziens geen godslasterlijke elementen bevat. Dit toneelstuk is op 20 maart j.l. door de NCRV als televisiespel uitgezonden. Ir. Van Dis de staatssecretaris deze uitzending op „ergerlijke, profane wijze, God betrokken werd en dat het Bijbelse verhaal over Noach, diens gezin en de opdracht tot het bou wen van de ark er tot een fabel werd verlaagd". De staatssecretaris antwoordde hierop na lezing van het script dat de NCRV hem heeft toegezonden, van oordeel te zijn, dat beide onderdelen van deze vraag ontkennend moeten worden Ex-president Truman heeft geschreven dat een vijandige Dwight D. Eisenhower hem onheus bejegend heeft op de dag van Eisenho wer s beëdiging tot president. schrijft in het Truman schreef verder het gesprek met Eisen- tijdschrift ..Look dat hij dat vanaf het prille begin hower van 1953 nauw- 6r der Amerikaanse geschie- keurig heeft weergegeven, foS?;!„vo„p^wi'tS jsïj? s jss T aldus de ex-president, toen den naar het Kapitool, al- de uitnodiging geweigerd dus Truman. tk vraa* af werd. Eisenhower verkoos Tenslotte verbrak Eisen- Voör veran'woordeliiW i« het Witte Huis te ko- hower het stilzwijgen en dat miin zom John i, t n op een ogenblik dat zei: „Ik heb uw mhuldi- g^eJ^ïar^ashfnïton'U nog maar net tijd was ging in 1949 niet bijge- teruggerolLn aldus^en op tijd te komen voor woond uit respect voor u. howervnK t™man" beëdiging in het AU ik er geweest was. 20U f™raag me .1 wiI mïï in Kapitool. ik de aandacht van u verleeenheid hpeft willan Wij hebben toen de lunch hebben afgeleid." breneen' willen laten vervallen. Ik be- Truman antwoordde bits: reidde mij er op voor gen. „U bent er in 1949 niet Truman zei dat hi Eisenhower^tejontvangen, geweest, omdat ik u niet order had gegeven John in de gelegenheid te dat hij de u-s wi„„# ------- oraer naa gegeven om hij bleef voor de gevraagd heb." John in de gelegenhei. ingang van het Witte Huis De redactie van Look stellen de beëdiging m zijn auto zitten. Toen merkt hierbij op dat Eisen- zijn vader bij te wonen mij werd gezegd dat hij hower wel had mee ge- Als u denkt dat iemand niet binnen wilde komen, reden in de stoet van 1949. u door deze order in ver ging ik naar buiten om Truman beweert echter dat legenheid wilde brengen, hem te begroeten en naar hij tijdens de beëdiging dan aanvaardt de presi- het Kapitool te verge- Eisenhower in het geheel dent hiervoor alle verant- zellen. niet gezien heeft en dat hij woordelijkheid. Advertentie DIRECT KLAAR IN KOUD WATER Mr Scholten is van mening, dat voor de televisie uitgezonden toneelstukken, berustend op een Bijbels gegeven, niet mede ter wille van de vrijheid van verkondiging dienen te worden afge wezen mits bij de uitzending de eer bied en zorgvuldigheid in acht worden genomen, die een Bijbels onderwerp vereist. Aan deze voorwaarde voldoet het onderhavige stuk. Het is de staatssecretaris gebleken, dat de NCRV bepaalde passages, welke entueel aanstoot zouden kunnen ge in, heeft gewijzigd. Verschillende pas- het weekblad De Spiegel van 19 maart il de raad van bestuur van de Koninklijke Java- China Paketvaartlijnen N.V. te Amster dam in de a.s. algemene vergadering van aandeelhouders voorstellen over te gaan tot de uitkering van onveranderd acht procent dividend in contanten. Advertentie houdt Uw zenuwen In bedwang 0 ABASIN kalmeert zonder slaap te verwekken Op twee plaatsen in de ge meente Hoogeveen is gisteren een protestdemonstratie gehouden door de vereniging voor bedrijfs- vrijheid in de landbouw, beter bekend onder de naam ,,De vrije boer". De demonstratie is georganiseerd na dat drie landbouwers uit Alteveer, en twee landbouwers uit Achterom, door de gemeentepoltitie in hechtenis zijn geno men. Zij waren door de economische po litierechter veroordeeld, omdat de ge weigerd hadden de inventarisatieformu lieren van het landbouwschap te teke nen. Ook hadden ze de opgelegde boete niet betaald. Ongeveer tachtig landbouwers, waar onder velen uit Elburg en Doornspijk, onder wie de voorzitter van genoemde organisatie, de heer H. Koekoek namen aan de demonstratie deel. Terwijl de be trokken landbouwers naar de politieauto werden gebracht, klonken uitroepen als ..Leve de vrije boer" en „Weg met het landbouwschap" waarna de genele groep twee coupletten van het „Wilhelmus" zong. Onassis opent luchtlijn op Schiphol der Onassis, gaat, in nauwe samenwer king met de BEA, een lijn openen van Athene naar Schiphol. Op 6 juni zal het eerste vliegtuig op de Amsterdamse luchthaven aankomen. Voorlopig zal de dienst elke maandag, donderdag en za terdag worden uitgevoerd met toestel len van het type DC-6b, maar later zal ook de Cornet 4b op deze route, die via Zürich en Frankfurt gaat, worden ge bruikt. Onassis richtte in 1957 zijn Olympic Airways op, toen de TAE Greek Nati onal Airlines werden opgeheven. In de afgelooen drie jaar vervoerde hij meer dan een miljoen passagiers. De lucht vloot bestaat slechts uit 20 toestellen, maar binnenkort zal Onassis de beschik king krijgen over vier Cornet 4b machi nes. Bovendien heeft hij twee DC-8 straalmachines in Amerika besteld. Kruiswoordpuzzel Horizontaal: 1. vreemde munt, 4. dwingeland, 7. lengtemaat. 9. nabijge legen, 11. stad in Z. Arabië, 13. soort gebakje. 15. verlegen, 16. voorzetsel, 17. boom, 18. zwemvogel, 20. boom, 22. li chaamsdeel, 24. voorgeschreven kerkge bruik. 25. lijdzaam, 28. net om patrijzen te vangen, 29. schuivende ijsheuvel in dcPoolzee, 30. rund. Verticaal: 1. jongensnaam, 2. sulta naat aan de Perzische Golf. 3. spitse bek van een vogel, 4. voorzetsel, 5. bloem, 6. ijverig, 8. een soort van duif, 9. bedrog (bargoens), 10. kleefmiddel, 12. eenjarige schermbloemige plant, 14. rangtelwoord, 18. doornachtige plant, 19. wig, 20. telwoord (Duits), 21. jongens naam, 23. de moeder van Apollo en Ar temis, 24. overschot, 26. lus, 27. hoop. II r* OPLOSSING VORIGE PUZZEL Tien jaar na verklaring van Schuman is maandag in Luxemburg, waar deze week ook een ongekend groot aantal ministers van de zes landen der Euro pese gemeenschappen bijeen zijn, het feit herdacht, dat tien jaar geleden Robert Schuman toen Frans mi nister van buitenlandse zaken zyn verklaring aflegde, die heeft geleid tot de ondertekening door Frankrijk, Duitsland, Italië en de drie Benelux- landen van het verdrag voor de Euro pese Gemeenschap voor Kolen en Staal op 18 april 1951. Tot de sprekers op de plechtige bij eenkomst in de Europese school in Luxemburg, die werd bijgewoond door groot-hertogin Charlotte en prins Felix van Luxemburg, behoorde ook de Ne derlandse president van het hof van jus titie der Europese gemeenschappen, mr. A. M. Donner, die betoogde dat er re den is voor een terugblik op de weg, die de afgelopen tien jaar is afge legd. Temidden van de beslomme ringen van elke dag wordt het ons wel eens bang om het hart, wanneer wij denken aan de idealen, die aan de wieg van de Europese gemeenschappen heb ben gestaan. Zij lijken zo heel ver weg en wij zien om ons heen alleen kleine dingen: obstakels van onwil en misver- s'and, die zich niet laten wegredeneren, verhoudingen en feiten, die ons lijken te weerstreven en tot welker verande ring wij ens meermalen machteloos voe len en tenslotte onze eigen onvolkomen heden, die met de hoogheid van de idee weinig stroken Zijn wij niet bezig de idealen van tien jaar geleden te ontzielen?" „Wanneer wij ons vandaag oprich ten en om ons heen zien, dan bemer ken wij echter dat deze moeilijkheden niet ontstaan doordat de feiten de idee overmeesteren, maar doordat de idee bezig is zich meester te maken van de feiten. Dat de weerstand toeneemt, niet omdat de idee verzwakt, maar omdat zij steeds dieper tot de wer kelijkheid van het dagelijks leven in gaat", aldus mr. Donner, die holde bracht aan Robert Schuman „voor het initiatief, de moed en voortva rendheid, waarmee hij de rol heeft vervuld, waartoe afkomst en loopbaan hem als het ware hadden voorbe stemd". Robert Schuman ti, heeft in zijn toespraak de supra-na- tionaliteit van het hoge gezagslichaam en van de twee andere Europese uitvoeren de college's ter sprake gebracht, waar mee naar hij zei „de politici nog niet fioed raad weten en waarvan sommige uristen het bestaan eenvoudig ontken- De Westduitse staatssecretaris en voorzitter van de bijzondere raad van ministers van de E.G.K.S., Westrick, bracht eveneens hulde aan het voor de vrede zo belangrijke initiatief van Ro bert Schuman. In zijn toespraak zei Robert Schu man, dat bij het opmaken van de balans van de afgelopen tien jaar de verzoening tussen Frankrijk en Duits land een feit is, „een verzoening ge baseerd op vertrouwen en wederzijds belang, iets dat Chroesjtsjef niet blijkt te hebben begrepen". Hij herinnerde aan, dat weliswaar het initiatief destijds van Frankrijk moest komen, maar dat de Duitse reactie op dit initiatief van beslissende betekenis is geweest.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 5