NIEUWS "^SLEU A. van der Velden van S.L.F. bronzen medaille Kritiek op eenzijdige aanvoer in ons land Plan voor bouw tweede Hervormde kerk Dokter A. van der Bijl (61 jaar) overleden WOUBRUGGE een hulpbezorger NIEUWE LEinsCHE COURANT 4 MAANDAG 9 MEI 1960 \vetvo<X} ycuu Zaterdagmorgen werd in het stadhuis het Jubileum gevierd van de heer A. van der Velden, die veertig jaar geleden bij de stedelijke lichtfabrieken in dienst kwam. De heer Van der Velden, die thans als voorman-metselaar werkzaam is in de timmerwerkplaats, hoopt bin nen afzienbare tijd met pensioen te gaan. Wij werd toegesproken door wethouder S. M. Stolp, die de loopbaan van de ju bilaris memoreerde. Hij noemde hem een goed vakman en een nauwkeurig en rus tig werker. Het verheugde hem, te kun nen meedelen, dat het Hare Majesteit de Koningin had behaagd, hem te ver eren met de bronzen medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Ook waren aanwezig de echtgenote Bevolkingsonderzoek in Leiden bijna afgelopen Het bevolkingsonderzoek op tubercu lose zal binnenkort worden beëindigd. De salonboot ..Ursula", waarop het derzoek plaats heeft, ligt thans aan Utrechtse Veer bij de Veerstraat. Alle Leidse ingezetenen van 15 jaar hebben voor dit onderzoek een persoon lijke oproep ontvangen. Reeds meer dan 30.000 personen heb ben zich laten fotograferen. Van onge veer 20.000 opgeroepenen werd door te rugzending van de oproepkaart, met aan de achterzijde de vermelding der oor zaak, bericht ontvangen van niet-deel- Er is dus ook een vrij groot aantal dat nog «liet gereageerd heeft. Dezen ontvingen reeds of zullen deze week nog een oproep ontvangen. Verwacht wordit dat velen alsnog van de gelegenheid tot onderzoek gebruik zullen maken, waarvoor de voleende da gen nag beschikbaar zijn: woensdag 11 mei van 9—12 en 14—16.30 uur: donderdag 12 mei van 912 en 14 1620 uur: vrijdag 13 mei van 14—1630 en 9—2130 uur; zaterdag 14 «nei van 9—11 uur; maandag 16 mei van 912 en 14 16.30 uur; dinsdag 17 mei van 1416.30 en 9—2130 uur; woensdag 18 mei van 9—12 en 14—16.30 uur. Daarna zal het onderzoek worden af- eesloten. Wij vestigen er de aandacht op dat voor hen die op andere dagen verhinderd zijn, thans éénmaal een zaterdag in het orogranvma is opgenomen, nameliik za terdag 14 mei met als onderzoektijd van 9-jII uur; dit is speciaal gedaan voor Dersonen die uitsluitend gedurende het weekeinde thuis zijn. Van verschillende zijden werd daarom gevraagd La/ten zij dus van deze gelegenheid gebruik maken. RIJNSBVRG Het Splnozahuls In het raadhuis vergadert volgende week zaterdagmiddag half dirie de ver eniging Het Spinozahuis. Na de huishou delijke vergadering spreekt om 4 uur dxs. J. Goossens te Antwerpen over Bayle en Spiraoea. Loop der bevolking IngekomenR. J. J. Korbee, van Haar- lem naar Irissenstraat 4; E. C. Korbee. van Haarlem naar Irissenstraat 4; J G. Heijnen, van Haarlem naar Koestraat 53. Vertrokken: N. Noort, van Vliet ZZ 4 naar Voorschoten Burgerlijke stand Geboren: Wilhelmina Theodora, d. i M. W. de Mooy en Th. M. de Bakke: Oegstgeesterweg 47. VALKENBURG Rijkspostspaarbank In de afgelopen maand is op het kan toor van de Rijkspostspaarbank een be drag van f 5316,93 ingelegd: or werd f 4906,59 terugbetaald. Ned. Christenvrouwenbond De afdeling Valkenburg van de Ned. Christenvrouwenbond houdt woensdag haar laatste vergadering in dit seizoen in zaal De Vries. De heer C. van der Werf hoopt een aantal dia's te vertonen. Collecte IA de loop van deze week zal in onze gemeente een collecte worden gehouden door de Stichting Sakor, de samenwerken, de kinderbescherming-organisaties. NOORDWIJ K Bloemeiidieveii gepakt Enkede Jongens vaji zestien tot acht en Jaar uit Den Haag werden gisteren door de bedrijfsleider van een Noord- wijkse tuin betrapt, terwijl zij bezig wa ren bloemen te snijden. Toen hij zich naa.- hun fietsen begaf, wierpen de zes jon- ïens zich op de bedrijfsleider, die er ge ducht van langs kreeg. Enkele wandelaar» ontzeiden hem. De politie maakrte verbaai op tegen de bloemendieven. Philatelies Vanavond 8 uur vergadert de plaatse lijke afdeling van Philatelies in De Zee- Opbrengst collecte De collecte ten bate van Slmavi heeft f 63637 opgebracht Schietvereniging Uitslagen schietvereniging BVL. Met buks: M. van Bohemen, 47, J. P. Gou- Iriaan, 41. cn M. de Jong, 38. Met KSO: M. van Bohemen, 58, en J. A. Ammeraal. 55. de juoilaris, de directeur van de fabrie ken, ir. Ykema, en de heer I. Vermond, die de collega's van de afdeling waar de heer Van der Velden werkzaam is. ver tegenwoordigde. In de directiekamer bracht de direc teur, ir. Y. Ykema, de heer Van der Velden dank voor de wijze waarop hij in de afgelopen 40 jaar zijn werkzaamheden in de timmerwerkplaats van de bouw kundige afdeling heefit verricht. Namens het gemeentebestuur overhandigde hij een oorkonde. Vervolgens voerden nog het woord zijn chef en de voorzitter van de personeelsvereniging. De laatste ver raste de jubilaris met een geschenk en mevr. v. d. Velden met bloemen. Hierna kregen in de kantine de collega's de ge legenheid om hun gelukwensen aan te bieden. ALs aandenken aan deze dag wer den ook hier nog enkele cadeaus aan de Jubilaris overhandigd, waarvoor deze met een kort slotwoord hartelijk dank zegde. Schuurbrand aan de Hoge Rijndijk Zaterdagmiddag omstreeks kwart voo één geraakte een houten schuur van di Leiderdorpse handels kweker Sijs achter perceel Hoge Rijndijk 205 te Leiden in brand, waarschijnlijk doordat twee kin deren achter de schuur een vuurtje had den gestookt.- In de schuur opgeslagen bouwmateria len van een aannemer te Waddlnxveer en een zaagmachine werden ernstig door het vuur beschadigd. De schuur zelf werd geheel In de as gelegd maar een daarlr gestalde auto en een motor konden wor den gespaard- De Leidse brandweer be streed het vuur met vier stralen. De namen van de kinderen, die vermoe delijk bij de brand waren betrokken, zijr bekend. De zaak is in handen van kinderpolitie Leids prentenkabinet in Alkmaar In het stedelijk museum te Alkmaar wordt van vrijdag af een tentoonstelling gehouden onder het motto „Afdrukken van indrukken", verzorgd door de af deling fotografie van heft prentenkabinet van de Rijksuniversiteit te Leiden. Op de openingsavond zal mejuffrouw H. C Mansveld, assistente van het prenten kabinet, spreken over het geëxposeerde. De Leidse wethouder van open bare werken, de heer A. J. Jongeleen, heeft vanmorgen de eremedaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, uitgereikt aan de heer C. J. Zaal, hulpstraatmaker. die vandaag zijn veertigjarig jubileum bij de gemeente Leiden viert. De wethouder roemde de kwaliteiten van de jubilaris. Ir. D. IJ. Lem. di recteur van gemeentewerken, memo reerde hoe de heer Zaal eerst bij de afdeling waterwerken was geplaatst en toen, nu 26 jaar geleden, bij de afdeling bestrating kwam. Hoofd opzichter J. Bos had uitgerekend dat de jubilaris in die tijd 65 miljoen kilo stenen heeft geplaatst over 65 kilometer. Het woord werd verder nog gevoerd door de heer H. W Notéboom, voorzitter van de perso neelsvereniging van gemeentewer ken. Er waren cadeaus en bloemen. \isserij golfjes ZOWEL voor groot- als kleinhandel in vis in Nederland zijn moeilijkheden ont staan. Door uitputting van de invoercontingenten uit West-Duitsland en Dene marken is de visvoorziening in Nederland namelijk bijzonder sleeht geworden. De Nederlandse trawlers voeren in hoofdzaak haring en makreel aan. zodat men voor de voorziening van de markt met kabeljauw- en koolvisfilets is aange wezen op import. In handelskringen is men ernstig ontstemd over deze slechte visvoorziening. Jaarlijks, zo zegt men, wordt 80.000 uitgegeven om propaganda voor „Eet meer vis" te maken. Maar wat baat dit alles, aldus het vakblad Dc Visserjjwcreld, wanneer cr een eenzijdige aan voer is. Een zo eenzijdige aanvoer, dat schelvis en wijting luxe vissoorten zijn ge worden. Kan men niet komen tot een behoorlijke regeling van de aanvoer, waardoor de handel minder afhankelijk wordt van invoer uit landen, waar men blijkbaar wel in staat is de handel van verschillende vissoorten te voorzien. De uitputting van de invoer-contingen- ten doet de handel verstoken blijven van de koolvis- en kabeljauwfilets. Voor de handel betekent dit een stagnatie, te: door het neen-verkopen de consument zich steeds meer van de vis afwendt. En rom kan thans niet worden inge voerd? Met de invoer van vissoorten, die hier thans niet zijn, wordt de Nederland se producent niet beconcurreerd. De han del kan haar taak niet vervullen, wanneer iet daar kan kopen, waar het nodige produkt verkrijgbaar is. Zaterdagmarkt Aan de zaterdagmarkt te IJmuiden wa in 62 schepen, waarbij de trawlers KW. en IJM. 79 De eerste loste de vangst mechanisch, maar de lossing van 1600 kis ten makreel bleek meer tijd in beslag te in dan aanvankelijk was verwacht. In totaal nam deze lossing 5 uur in beslag. De KW. 42 zorgde voor 1975 kisten vis in totaal. De IJM. 79 voerde aan 1200 kisten vaarbij 660 makreel en 115 wijting en 100 schelvis. De trawler besomde hier- oor slechts f 14.600. Bij de aanv'oer waren verder 800 kisten tong en 500 kisten schol van de logger- en kottervloot. De makreelprijs was opnieuw uiteenlopend: van f 30 tot f 3 naar kwaliteit. Haring ging voor f 14 tot f 10 de hand. De tongprijs varieerde van f 3.50 tot f 2.50 per kg. Schol ging de grens over voor f 50 tot f 42 per kist en schelvis bleef in het binnenland voor t 42 tot f 25 per kist. De KW. 123 was nog binnen met 600 kisten vis en 250 stuks stijve kabel- uwen, Waarvoor f 7400 werd gemaakt. Aan de raaandagmarkt Een veertigtal loggers en kotters kwa en tijdens het weekeinde binnen voor de IJmuidense maandagmarkt met een vangst schol en tong en diversen. Van de Katvvijkse vloot kwam de trawler KW 101 (Nestor) binnen met 925 kisten vis, waar bij 375 makreel, 130 wijting en 90 schelvis 170 haring en verder 140 stuks kabel- Van de visgronden kwamen r Iers thuisstomen. Het is eind vorige week goed weer in de Noordelijke Noordzee ge weest. Er werden vangsten geboekt van 150 tot 250 manden, meest makreel en verder haring, schelvis en koolvis. Deze vangsten waren per etmaal. Er werden trekken gedaan van 100 tot 150 manden, zoals door de Jan Senior en de Huibertje van Scheveningen. Ook op 57 NB vissen nu enkele trawlers. Daar werd flink wat kabeljauw buitgemaakt: van 100 tot 150 manden makreel en 50 tot 150 stuks ka beljauwen per dag. De Katwijk?e Alber- tha Hendrika viste daar voor trekken van 20 manden makreel en 25 kabeljauwtjes. Op de Nederlandse Waddenkust werd eind vorige week door de loggers en kot ters van 100 tot 150 kg tong en van 10 tot 20 manden -chol gevangen. Er kwam ook wat poon scheep. KATWIJK Burgerlijke stand GEBOREN: Jacob, z v J v Rijn en L v Rijn: Willem, z v P Rovers en W v Leeuwen: Fabian Paulus, z v A A M Fagel en M F Greve; Jacoba Caroline, z v J C v d Bent en J Wischmeijer; Willem, z v C J Taat en H den Duik; Jan, z v L Kruijt en A W Klaassen; Cornelia Wyts- ke, d v G Gerritsen en E Barnhoorn; Jacob Cornelis, z v C Heemskerk en J Boezaard; Nicolaas Cornelis, z v W v d Kerkhof f en A Meij vogel. GETROUWD: H v d Plas en K K v d Plas; C Aandewiel en P Hoek; M P Hoo- gendijk en T André. OVERLEDENDingena Compeer, 67 j, echtgen. van Th M van Schie; Pieter de Koning, 39 j, echtgen. van A Nijgh. KATW IJK AAN DEN RIJN Overzicht groentetveiling De waspeen ls, gezien de toch een produkt geworden, dat niet meer uitsteekt boven de andere. Er werd slechts 59500 kg. aangevoerd in de afge lopen week. De export was groot, want 45.000 kg. of 75% ging de grenzen over Het zal duidelijk zijn. dat gezien die grote exportvraag de prijzen weer tot grote hoogte kwamen. De notering in de afgleo- pen week was: voor AI van f 22,70 tot f 31,70, voor All van f 12,— tot f 27,80, voor BI van f 22,10 tot f 32.10 en voor Bil van f 6,20 tot f 15,70. Een gering aantal zal deze week nog worden aangevoerd, maar dan zal het praktisch gedaan zijn met de waspeen. Die restanten zullen weer hoog geprijsd zijn. Ook de prei raakt op. Door het w: weer loopt de kwaliteit terug, zodat wacht mag worden, dat de prijzen ook zullen dalen. De notering van f 53.— tot f 76,—, f 55— tot f 57.—, voor B I van f 52. tot f 68.— en voor Bil van f 32.— to f 61.Er werd aangevoerd 22800 kg. waarvan 18.000 kg. in de uitvoer terecht kwam. Van alle andere produkten, die werden aangevoerd, waren slechts kleine partijen onder de klok. De prijzen waren over het algemeen goed te noemen. Radijs noteerde van f 8,tot f 18,per 100 bos, spinazie eerste soort van f 20,tot f 48,en twee de van f 7.— tot f 16.—. Rabarber ging weg voor f li,— tot f 26,— naar kwaliteit. De eerste twee weken zal de aanvoer wel zeer gering zijn. Daarna gaan de koude- grondprodukten zich meer en meer aan- De opbrengst van de collecte ten bate van de Ned. Centrale P. H. is f 90,67 KATWIJK AAN ZEE De duiven vlogen Uitslag van de wedvlucht met oude dui- en vanaf Sittard 166 km. In concours 288 duiven, die werden gelost om 12.10 met zwakke n.o. wind. De eerste duif kwam aan oor» 14.32.57 uur en maakte een snelheid van 1180 meter per minuut. J. ParrleivL'iet 1-11, J. Heemskerk 2-3-12, de Liefde 4. A. Geiiteman 5-17-18-26- 31-48, L. van Duijn 6-8-9-41-46-50-64-67, T. Meirimk 7-14, M. Souverein 10-23-43-53, Knetsoh 13-29-32-47, J. van Maanen 15-34-51. G. Doets 16-59-63. J. Winters 19- 14-57-70. Th. v. Essen 20-37. L. van dor Plas 21-60-61-66. B. Paauw 22-25-28-38-52- 54-55-56-71, N. Kle.er 27-35-39-40, W. van Zanten 30, I. S. van Doom 33, Kr. Schaap 36-45-68, B. Mulder 42-49, J. A. v. Horssen 44, H. M. Tjebbes 58, N. de Vreugd 62-65, C. Kraayenoc-rd 69 en L. W. van Rijn 71 Kerk en Belijdenis Vanavond houdt de Vereniging ter be hartiging' der-belangen van Kerk en Be- n japrvprgadenng in de achter- tie kapel. "Deze vergadering is de laatste van het seizoen. Ds. P. Moe renhout zal spreken. Hoog en laag water Dinsdag 10 mei: hoog water om 2.24 en 14.48 uur; laag water om 10.27 en 22.54 uur. OEGSTGEEST Bromfietser zwaar gewond Gisteravond kwart voor acht ls de Woerdense bromfietser U. A. van der L op de Rijnsburgerweg met het voorwlei in de tramrails geraakt en over de koD geslagen. Met een kaakfractuur en een zware hersenschudding is hij in ernstige toestand naar het academisch ziekenhui* i Leiden vervoerd- Feestavond O.G.A.V. Zaterdag wend in het patronaatsgebouw :n feestavond gehouden ter gelegenheid *n het dertigjarige bestaan van de Oegsbgeester gymnastiek- en atletiekver eniging O.G.A.V. Er was flinke belang stelling, nadat Oegstgeest ook al had meegeleefd met de jubik-umuit/voering in de Flora-veiling van deze gemeente. Voorzitter A. G. de Kier sprak een wel komstwoord, en zei dat na een avond in spanning de vereniging toch ook een avond van ontspanning verdient. Het residentie-cabaret Mozaïek vulde de rest van het programma. De dames van het gezelschap kregen bloemen aan geboden. In de buide werd ook Paul Renes betrokken. De leider en leidsters O.G-A.V. werden met een enveloppe met inhoud bedacht. N'IEUWVEEN' Herdenkingsdienst ds. G. F. Snel Ds. G. F. Snel herdacht gisteren in de ochtenddienst het feit, dat hij 25 jaar ge leden werd bevestigd als predikant van de Geref. kerk te Aalst (Betuwe). Hij koos daarvoor als tekst Jesaja 40: 6-8, dezelfde tekst, waarmee hij ook als pre dikant was bevestigd. Hij wees er naar aanleiding van deze tekst in het bijzon der op, dat alles vergankelijk is. Het Woord van God houdt echter eeuwig stand. Hij wilde Gode alleen de eer geven bij dit jubileum. Hij was dankbaar, dat Deze hem tot nu toe heeft willen hand haven. Na de preek richtte de scriba, de heer A. de Bruin, zich met enkele woorden tot ds. Snel, waarna de dienst werd be sloten met het gezamenlijk zingen van Psalm 134; 3. Wandeltocht Zaterdagmiddag namen drie wandel groepen van de Johannesstiohtinig deel aan de lustrum-Bloesemtocht in het Am sterdamse Bos ten bate van de kankerbe strijding. Zonder uitvallers en na het in ontvangst nemen van de groepsprijs keer de men in de beste stemming weer huis waarts. De wajndelsportvereniging „Steeds Voorwaarts" heeft hiermee haar wandel- jaar goed ingezet. Alphen aan den Rijn „De Hervormde kerkeraad te Alphen aan den Rijn is eenstemmig van mening, dat alle krachten geconcentreerd moeten worden op de bouw van een tweede kerk en het vestigen van een vierde predikantsplaats in de nieuwe wijk ten westen van de Prins Bernhardlaan. De grond voor deze kerk, in het hart van de nieuwe wijk is reeds voor onze gemeente gereser veerd". Dit staat onder meer te lezen in de circulaire, die vorige week onder de leden van de Alphense Hervormde Gemeente is verspreid. Wat de kosten betreft geeft de begroting f 500.000 aan. Het antwoord op de vraag, wanneer de kerk klaar moet zijn, luidt: „binnen vijf jaar" en ten slotte wordt nagegaan op welke manieren men het benodigde geld bijeen wil brengen. Aangezien de stichting var predikantsplaats een zaak kerkvoogdij, wordt in de circulaire is samengesteld door het werkcomité west alleen de kerkbouw uitvoerig besproken. Men acht het verantwoord, dat te zijner tijd een lening wordt geslo ten voor een bedrag van 200.000, zodat dan nog een bedrag van 300.000 over blijft. Uit het reeds bestaande kerkbouw- fonds komt 24.000, aan bijdragen uit het fonds uitbouw wordt 57.000 wacht, van de kerkvoogdij 49-000 (met inbegrip van de rente werd reeds f 24.000 ontvangen) en de grondprijs, zijnde 22.000, is reeds betaald. Voor rekening van het comité-west resteert dus circa 125-000. „Langer dan vijf jaar mogen wij niet over doen, daar anders de nieu wijk vervreemdt van het kerkelijk leven, tot grote schade van het geestelijk wel- zijn der Gemeente", zo wordt gezegd. Per jaar zal dus minstens 25 000 bij een gebracht moeten worden. Men acht dit bereikbaar. De landelijke Kerkbouw- actie bracht in de Hervormde gemeente van Alphen e.o. meer dan 45-000 op, zonder enige actie werd voor „West" in bijna drie jaar tijds ruim 20.000 bij eengebracht. Comité „Uitbouw" De actie voor de nieuwe kerk is door de kerkvoogdij toevertrouwd „Comité-„Uitbouw", dat voor dit doel het werkcomité „West" in het leven heeft geroepen. Ds. P. A. Lefeber is ere-voorzitter, L. Oude Wetering Actieve figuur voor streek en provincie Dokter A. van der Bijl te Oude Wete ring, die een vooraanstaande figuur Is geweest in het maatschappelijke leven en het verenigingsleven, is zaterdag in het St. Elizabeth-ziekenhuls te Leiden overleden. Zijn activiteiten bewogen zich zowel op plaatselijk als op provin ciaal niveau; vooral In de Rijn- en Veen- streek was hij een bekende cn graag ge ziene figuur. Dokter Van der Bijl werd op 6 Juli 1898 geboren in Koudekerk aan den Rijn. Hij studeerde té Leiden en nam in 1925 de praktijk van dokter Bouman te Oude Wetering over; al dadelijk had het enigingsleven zijn interesse, wat onder meer blijkt uit het feit, dat hij in het zelfde jaar al bestuurslid en medisch adviseur werd van de afdeling Oude en Nieuwe Wetering van Het Groene Kruis. In 1928 werd door zijn toedoen de ver eniging Wijkverpleging opgericht en vijf jaar later zorgde hij voor de instelling van de kraamhulp. In 1939 begon dokter Van der Bijl gri tis les te geven in ER.B.O. in De Kaag en te Nieuwe Wetering; ook de brand weer ontving van hem instructies op dit gebied. Geridderd Dokter Van der Bijl werd in 1950 be stuurslid van het Kraamcentrum Alphen aan den Rijn en omstreken en hoofdbe stuurslid van de Zuidhollandse vereni ging Het Groene Kruis. In 1953 werd hi) voorzitter van de afdeling Zuid-Holland van het Kon. Wilhelminafonds (kanker-, bestrijding) en voorts werd hij lid van de Provinciale Volksgezondheidsorgani satie. Op het gebied van de volksgezond heid ontwikkelde hij een grote energie. Zo werd mede door zijn toedoen in 1953 het Medisch Centrum te Oude Wetering geopend, waarin een consultatiebureau voor zuigelingenzorg (het eerste op het platteland). Bij het 50-jarig bestaan van Het Groe ne Kruis op 28 november 1955 werd hij benoemd tot ridder in de orde van Oran je Nassau. Naast deze activiteiten, die zich alle min of meer op medisch gebied bewo gen, was dokter Van der Bijl vele jaren BB-eindoefening in Warmond uitstekend geslaagd Zaterdagmiddag werden de jaarlijkse wedstrijden voor de blokploegen uit dc B.B.-kring Zuid-Holland 1 gehouden on der begunstiging van ideaal ocfenwecr. Ditmaal was Warmond dc gastheer die de wedstrijden op uitstekende wijze had georganiseerd. Op het rampterrein ston- wee onbewoonbaar verklaarde huis jes die. evenals het omringende terrein, uitstekend oefenmateriaal vormden. Aan de wedstrijd word deelgenomen Leiden wenst 20 ha grond van Wassetiaar; geen beswaren WASSENAAR In de voorstellen tot rjjziging van de grenzen tussen Leiden n enkele omliggende gemeenten, die thans bij Gedeputeerde Staten ln behan deling zyn komt een zodanige wijziging ln dc bestaande grenzen voor, dat Was- ar een stukje grond van ongeveer 20 hectaren aan Leiden zal moeten afstaan. Het betreft een perceel grond aan de Leidse kant van de nieuw aan te leggen rijksweg 4B, dat deel uitmaakt van de Stevenshofjespolder. Er staan hier geen woningen; wel de Stevensbofjesmolen. Uit praktische overwegingen, aldus schrijven burgemeester en wethouders van Wassenaar aan dc gemeenteraad, verdient deze grenswijziging aanbeve ling. Als de rijksweg 4B zal zijn aange legd (een verbinding tussen de rijksweg .de nieuwe rijksweg 4A), zal deze rijksweg een kenmerkende afsluiting vor men van het grondgebied van Leiden. Uit een door Gedeputeerde Staten toe gezonden tekening blijkt, dat de nieuwe rijksweg 4B gedeeltelijk op Wassenaars gebied zal komen te liggen. Deze oplos sing komt burgemeester en wethouders minder praktisch voor. De politietaak zal dan nl. op deze weg gedeeltelijk door de Leidse, gedeeltelijk door de Wasse- naarse en gedeeltelijk door de rijkspolitie moeten worden uitgeoefend. Mede gelet op de toch al geringe sterkte van het Wassenaarse politiekorps is het naar de mening van B. en W. dringend gewenst, dat deze nieuwe weg zoveel mogelijk onder de gemeente Leiden zal ressorteren. B. en W. stellen de raad voor een cn ander ter kennis voor Gedeputeerde Sta ten te brengen. door een blokploeg uit Warmond-, Wasse naar, Hiillegom, Rij-nsburg en Voorecho- ten. Lisse nam met twee ploegen deel, waarvan één die beker moest verdedigen, De stemming onder de ploegen was uit stekend. Na een spannende strijd wist Voorschoten aan Lisse de beker te ont futselen. Dat het er heeft gespannen be wijst wel het feit dat de bekerploeg van Lisse met Warmond en Rijnsburg een gedeelde tweede plaats kreeg. Warmond en Voorschoten hadden het hoogste cij fer voor de brandweer, Warmond het hoogste voor de redding en Lisse het hoogste voor de EHBO, De burgemeesters van Warmond en Rijmsburg woonden de oefening bij. De uitslag was als volgt: totaal red- brand- Gemeente aont. pt ding weer EHBO 1. Voorschoten 127 51 46% 30 2. Lisse I 123 51 40 32 2. Warmond 123 52% 46% 24 2. Rijnsburg 123 50 43 30 3. Lisse II 117 51 42 24 4. H.illegom II - 112% 48% 42 22 5. Wassenaar 105% 46 39% 20 Na de wedstrijd kwam men bijeen ln dc Stad Rome. Door ziekte van de heer Hooijer, waar door hij als jurylid moest bedanken, nam de heer Tanis zijn plaats in, zodat de jury werd gevormd door de heren Bolten, Ver hei)Flux, Taris en dokter Walenkamp, De Kring wedstrijden worden altijd ge houden op een zatrdagmlddag. Naar onze zegsman meedeeldeis do zaterdagmiddag voor de vele zakenmensen in de B.B. de slechtste dag om wedstrijden te houden; zij kunnen hun zaaik op die middag niet in de steek laten. notabel van de Hervormde Gemeente ca sedert 6 maart 1941 was hij voor de C.H.U. lid van de gemeenteraad van Alkemade; ook was hij ongeveer ander half jaar lang wethouder. Morgenmiddag om 2 uur heeft op de Hervormde begraafplaats te Oude Wete ring de begrafenis plaats. WOUBRUGGE Internationale Jachtclub opende clubhuis In de boerderij op het terrein van dc jachthaven G. van Wijk werd zaterdag middag het clubhuis „De Oude Visscherü' geopend. Hierin is gevestigd de onlangs opgerichte Netherlands International Yacht Club (N.I.Y.C.), waarvan de leden zich ten doel stellen internationale sai werking te bereiken op het gebied de watersport. Er zijn thans circi leden, onder wie 40 buitenlanders. Burgemeester Van Wageningen werd voor zijn woning per motorsloep afge haald en welkom geheten door de v zitter, commander J. Davis OJ3.E. de British Royal Navy te Hoek van Hol land. De burgemeester hield in het Engels een geestige toespraak, waarin hij memo reerde dat De Ruyter eens een Engelse ketting stuk voer. Zo had de burgemees ter vorig jaar per boot een lint stukge varen bij de opening van de nieuwe jachthaven van de heer G. van Wijk (die als zeilinstructeur bij de club is aange steld). Ten slotte wenste hij de clubleden veel mooie zomers toé, waarna hij de clubvlag ontrolde. Secretaris mr. J. P. G. van Goossen uit Amsterdam, tevens initiatiefnemer van deze club, bedankte de burgemeester voor de genoten gastvrijheid en de charmes, die Woubrugge dit internationaal gezel schap te bieden heeft. Hierna bleef men gezellig bijeen in het door binnenhuis architect Bastiaan de Haan ontworpen oud-Hollandse interieur. Dit werd door de leden grotendeels zelf ingericht; een doorgezaagde sharpie- zeilboot, is als bar ingericht De club is opengesteld voor alle buiten landers, die langere tijd in ons land werk zaam zijn, zoals leden van het Corps Diplomatique, beambten' van internatio nale maatschappijen en leden van het Institute of Social Studies, gevestigd in het oude paleis Noordeinde in Den Haag Voor de opening hadden de aanwezigen nog deelgenomen aan een door het be stuur georganiseerde puzzelritvoor auto's, die gestart was in Warmond. Mevrouw Van Wageningen reikte na afloop de prij- uit. vierde Spfey Jzn voorzitter, mejuffrouw L. A. de Kwant, secretaresse en Joh. West maas penningmeester. Leden zijn B. Al- tona, S. Bruinsma, C. J. Dansen, J. J. Goedhart. C. van der Griend, mevrouw H. Rijswijk—Wentink, mejuffrouw S. C. Snelleman en mejuffrouw G. Sprey. Het werk is verdeeld in verschillende secties: 1. actie schooljeugd; 2- actie vrouwenverenigingen; 3. actie werkende jeugd; 4. kerkelijke acties; 5. landelijke kerkbouwactie; 6. gezinsactie; 7- bijzon dere acties; 8. bijdragen plaatselijke in dustrie. De nieuw-ingekomenen in de gemeen te zullen door middel van 'n folder wor den ingelicht. Verkiezing ambtsdragers In de Gereformeerde kerk wijk 1, ds. Mulder, zijn tot ouderling gekozen de heren J. van Elburg, J. H. Noomen en K. A. Versloot. Wijk 2, ds. Wijma, tot ouderling gekozen de heren G. Cramer, J. B. de Graaff, J. Janse, C. Verduyn en H. Voorbij jr en tot diaken de heer H. Booij. In wijk 3, ds. Schuring, tot ouder ling gekozen de heren W. F. Bü-thker en C. Eigenraam en tot diaken de heer C. van Horzen. Alphense Vriendenclub Zaterdag werd gevlogen vanaf Sittard, 155 km. De duiven werden gelost om 12.10 Aankomst eerste duif 14.17.10 uur, laatste 14.32.33 uur. 1, 5, 27 B. Hoogervorst; 12, 25, 34 A. Groeneveld; 3, 7, 9. 44, 45 J. Rooda; 4, 32 J. Hogenes; 6, 18, 26 A. Dissel; 10. 15. 16, 17. 35, 43 H. Hooge- veen; li, 13 C. Verdel; 14, 28, 38 Jac. Ver- kade; 19, 33, 37. 41 Gebr. Groenendijk; 20. 19 Th. v. d. Elshout; 21 P. van Eik; 22, 23. !4, 40 P. Boere; 29, 30. 31 B. Rombouts; 36. 42 Den Ouden. HAZERSWOUDE Tentoonstelling Vanavond tussen 7 en 9 uur is er nog gelegenheid de tentoonstelling van oor- logs- en propaganda-materiaal te bezich tigen. Agendanieuws Maandag: 7.30 uur, zendingskrans Dorcas". Dinsdag: 7.30 uur, Hervormde meis jesclub „Vergeet mij niet" in Hervormde school7.30 uur. Hervormde m.v. op G.G. „Lydia". Woensdag: 2 tot -4 uur, bejaardensoos 1 zaal Timmermans. Donderdag: 7.30 u., dameskrans „Wees :n zegen" in Hervormde schooL Opening speeltuin Zaterdag om 2 uur stelde het bestuur der speeltuinvereniging Ons Verblijf de speeltuin weer open voor de jeugd, die mede door het mooie weer al direct 1 dankbaar gebruik van maakte. Met spanning wordt de installatie van de lang begeerde glijbaan nu "tegemoet ge- Geref. kerk Voor de verkiezing van drie ouder lingen en een diaken in de Geref. Kerk zijn kandidaat gesteld: (voor ouderling) de heren J. Bol, G. v. d. Haven, P. C. Helmus, G. Maaskant en T. van Zanten en voor diaken de heren N. de Gelder en M.. Slappendel. Opbrengst De tijdens de bevrijdingsdienst in de Hervormde kerk gehouden collecte voor de Stichting 1940^-1945 heeft f241.15 op gebracht. Collecte Deze week houdt de „Sakor" de na tionale collecte voor de kinderbescher ming in Hazerswoude. Expositie 4015 Onder liet motto „Opdat de jeugd zal weten en de ouderen niet vergeten" wordt vanavond van zeven tot negen uur in de school met de Bijbel een door en kele leerlingen onder leiding van de heer Boehmer georganiseerde expositie over de bezettingsjaren gehouden. Deze tentoonstelling is voor ieder toegankelijk. Hazerswoude—Rijndijk Nest in brievenbus "len huize van de heer J. den Hoed, •Rijndijk 282a, te Hazerswoude-Rijndijk, heeft een koolmezenpaar een nest ge bouwd in de brievenbus. Thans zitten de diertjes te broeden op 10 eitjes. De brie venbus is nu onttrokken aan het nor male gebruik. KOUDEKERK A. D. RIJN' Geen spreekuur De gemeente-architect van Koudekerk aan den Rijn zal a.s. dinsdag geen spreek uur houden. Burgerlijke stand Geboren Jacobus Dirk, zoon van Henri Jaques Kraaij en Johanna van 't Wout. Ondertrouwd: Johannes Schellinger- houdt, 24 jaar, cn Gerrigje Vonk, 22 jr. Geen spreekuur De burgemeester van Koudekerk aan den Rijn zal morgen geen spreekuur hou- Mooi resultaat Met de verkoop van stroopwafelen ten bate van de aktie 4 x ZN haalde Ada Molema en Joke van der Meijden een bedrag op van 74,80 Filmavond Dinsdagavond om 8 uur wordt in hei Verenigingsgebouw de reeds eerder aan gekondigde film „Moeder-kruistocht" ver- TER AAR Uitgaansdag Het comité Ouden van Dagen komt dinsdagavond in café Huigsloot bijeen om plannen te maken voor de jaarlijkse uit gaansdag. De maand april heeft voor het Bouw fonds der Herv. gemeente opgebracht f 210.50. Voor zo spoedig mogelijk gevraagd Nadere inlichtingen: de heer Ph. ESKES Jr, Hemmessekade 40.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 4