(Esso) GAS Warmond bracht hulde juffrouw Caspari aan 13 KG INHOUD D. van der Kwaak over de randstad Holland NIEUWE LEIDSCHE COURANT 7 Koninklijk goud het hoogtepunt Oudste oud-leerling en de jongste boden cadeau aan /TAP GROOTSE wijze is gisteren het feit gevierd, dat mejuffrouw M. Cas- pari 40 jaar als onderwijzeres was verbonden aan de School met de Bijbel. Voordat de aan de jubilaresse aangeboden receptie een aanvang nam, kwam het schoolbestuur met enkele genodigden in besloten kring bijeen in 't Trefpunt Onder meer waren aanwezig jhr. mr. L. M. E. von Fisenne, burgemeester, M. A. E. Pieterse, gemeentesecretaris, het oud- hoofd der school H. Moret, de vorige voorzitter van het bestuur, dr. J. Zandee te Utrecht, het personeel der school, familie van de jubilaresse en een uit de oud-leerlingen gevormd comité. De voorzitter van het school bestuur, ds. H. L. Boonstra, opende deze bijeenkomst. Hij noemde het feit van het 40-jarig jubileum van juffrouw Caspari een bijzonder gebeuren, dat naar de mening van het schoolbestuur alle reden had, te worden ge vierd. Vandaar, dat hij alle aanwezigen een hartelijk welkom toeriep, in het bijzonder de vertegenwoordiging van het burgerlijk bestuur van de gemeente, dat in de persoon van de burgemeester belangstellend is in alle schoolzaken. Na zich tot juffrouw Caspari te hebben gewend en haar welkom te hebben gehe ten. memoreerde de voorzitter, dat zij twee dagen na haar aanstelling al wilde vertrekken, omdat „het zo moeilijk ken was in Warmond". De raad van haar ouders werd ecthter opgevolgd, toch door te zetten, waarna nog een kleine veertig jaar van trouw dienstverband zijn ge volgd. Niet altijd is er schoolgehouden in het huidige gebouw, daar vaak nood oplossingen moesten worden gezocht, vooral tijdens de laatste oorlog. Het rapport van het driemaandelijkse bestuursbe-zoek aan de school was over juffrouw Caspari altijd onverdeeld guns tig, terwijl zij tot verleden jaar bijna nooit ziek is geweest. Hij sprak namens het bestuur zijn ge lukwensen uit en prees zidh gelukkig, zulk een trouwe en goede onderwijzeres op de school te hebben. Ouders, die bij juffrouw Caspari in de klas hebben ge zeten, brengen nu (hun kinderen naar school in het beste vertrouwen van haar liefde tot het kind. Gouden ring Namens het bestuur bood ds. Boonstra vervolgens een gouden ring met diaman tjes aan, terwijl hij de hoop uitsprak, dat juffrouw Caspari op dezelfde wijze haar werk zou willen en kunnen voort- Jhr. von Fisenne sprak namens gemeentebestuur een korte gelukwens uit. Hij bevestigde, dat hij veel belang stelling heeft voor de schoolzaken in de gemeente. Er heeft, aldus spreker, veer tig jaar eei> werkverhouding bestaan tussen schoolbestuur en u. Er heeft ook veertig jaar een verhouding bestaan tus sen u en het kind in Warmond. Veertig jaren zijn een lange tijd, waarin u opge wekt, trouw en moedig uw werk hebt gedaan. Het schoolbestuur, heeft dit daag onderstreept en ik -ben er dank- De burgemeester - deelde vervolgens mede, dat het H.M. de Koningin;,had behaagd, aan- mejuffrouw Caspari dè eremedaille iir goud van Tfë' brcfervai) Oranje Nassau toe te kennen en reikte haar vervolgens de versierselen aap deze onderscheiding vert>o.nden, uit. Ds. Boonstra wenste juffrouw Caspari namens de aanwezigen van harte, geluk met deze onderscheiding en gaf -daarna het woord aan het hoofd der school, de heer J. G. Schoonbeeg. Deze prees de voortreffelijke samenwerking met i.ónze" juffrouw Caspari, zoals een groot gedeel te van Warmonds bevolking haar noemt. Zij draagt de kinderen een goed hart toe, heeft de liefde voor het onderwijs en kan daardoor, gesteund door Gods woord, les geven. Na felicitaties te heb ben uitgesproken namens het personeel, overhandigde hij haar een reisnecessaire. De aarde rond Als laatste spreker memoreerde -het oudJhoofd der school, de heer-Moret te Rhenen, de samenwerking in de oorlogs jaren, toen het werken zo moeilijk was De kleine school is een merkwaardige gemeenschap en daarom is samenwer king zo belangrijk. Als leuk intermezzo vertelde de heer Moret, dat, naar zijn voorzichtige berekening, juffrouw Cas pari in veertig jaar driemaal om de aarde heeft gefietst, door iedere dag de afstand Leiden-Warmond op dit vervoer middel af te leggen. Hij bood een boek werk aan. Na een pauze, waarin verversingen werden gebruikt, dankte juffrouw Cas pari de sprekers en verzocht zij de bur gemeester haar dank over te brengen aan H.M. de Koningin voor de onder scheiding. Het lokaal, waarin ik nu veer tig jaar les geef. aldus de jubilaresse. is mij lief geworden, zoals zoveel mij lief is geworden. Zoals al gezegd is, stelt de liefde van het christelijk geloof dit on derwijs vast en grondvest het. Zij richtte zich in het bijzonder tot twee oud-bestuursleden, de heren K. van Leeuwen en J. C. v. d. Voet, en dankte hen voor de ondervonden steur Na dank te hebben gebracht voor de geschenken, memoreerde zij het oud-hoofd, de heer M. de Vries, aan toien zij veel had te danken, en bracht vervolgens dank aan de heren Moret en Schoonbeeg voor de pret tige samenwerking. Ze sprak de hoop uit, nog enkele jaren haar werk te kunnen voortzetten, in liefde tot Gods woord en tot opbloei en op bouw van de school, in samenwer king met de collega's. Vervolgens kwamen velen in een druk bezochte receptie juffrouw Caspari ge lukwensen. Aan het slot hiervan sprak de inspecteur van het l.o., de heer L. Schipper, zijn gelukwensen uit namens het rijksschooltoezicht. Het schoolbestuur bood juffrouw Cas pari en haar familie een diner aan in hotel De Zon, waarna Warmonds Fan fare een serenade bracht. Liefde Het comité, gevormd uit de oud-leer^ lingen, bood een feestavond aan, geheel verzorgd door oud-leerlingen. De grote zaal van 't Trefpunt was overvol, toen de presidente van het comité, mejuf frouw G. Oudshoorn, alle aanwezigen welkom heette, vanzelfsprekend in het bijzonder de jubilaresse- Zij bracht dank aan het schoolbestuur voor de samen werking en vroeg zich af, waarom zo velen naar deze bijeenkomst waren ge komen. Het was volgens haar geen kin derlijke verering, die de aanwezigen en toe dreef, doch een gevolg van de liefde, die uit het onderwijs van juffrouw Cas par i altijd heeft gesproken. Zij was streng, doch ook troostvol en altijd tot helpen bereid, kortweg samen gevat: al wat gedaan werd uit liefde tot Jezus, dat houdt zijn waarde en blijft eeuwig bestaan. Nadat juffrouw Caspari voor het voetlicht was geroepen, begon een programma-gedeelte, getiteld: „Kent Warmonds burgemeester speldt mejuffr. Caspari de Koninklijke onderscheiding op. Foto N. van der Horst. u die nog?" Een tiental oud-leerlin gen, zelfs uit het eerste jaar, kwam onder vermakelijke omstandigheden uit de coulissen tevoorschijn, terwijl ook een oud-collega, een geëmigreer de oud-leerling uit Califomië en een dochter van wijlen „meester" Vries hun gelukwensen kwamen aan bieden. Op de vraag, wie de ondeu gendste leerling uit de afgelopen veertig jaar was, wist juffrouw Cas pari geen antwoord, doch hij werd haar voorgebracht, en wist zich nog vele leuke voorvallen te herinneren Gouden armband De heer G. van. Tuil, oudste leerling van mejuffrouw Caspari, bood vervol gens, samen met een jongere oud-leerling het cadeau aan van alle oud-leerlingen: een gouden armband. Een alleraardigste pantomime, De Pan toffel besloot het eerste gedeelte van de avond. In de pauze, die zeer geanimeerd was, werden vele herinneringen opge haald en kwamen, onverwachte ontmoe- Een toneelstukje, Mijn vriend Leonard, werd hierna opgevoerd, eveneens door oud-leerlingen. De komisohe situaties, die in dit spel voorkomen, deden de aan wezigen geamuseerd en geboeid genie- Een lintenspel onder leiding van mej. A. M. v. d. Voet. besloot de avond, waar na juffrouw Caspari een dankwoord Ds. Boonstra sprak als laatste zijn waardering uit voor het werk, door het leerlingen-comité verzet, hopend, dat alle gebeurtenissen van deze dag voor de jubilaresse deze tot een onvergetelijke zouden hebben gemaakt. Er zijn flessen FLESSEN Esso Gas flessen bevatten gegaran deerd 13 kg veilig butaangas. Heus... met Esso bent u beter uit. Vakkundige voorlichting en volledige service door ervaren depothouders. keig*o ik, de fé&o/ Op Haarlemse bloemenkeuring gaf tulp de toon aan DE WEKELIJKSE bloemenkeuring in het Haarlemse Krelagehuis stond maandag zo goed als geheel in het teken van de tulp, hoewel als laatste der narcissen-mohikanen toch ook nog enkele vertegenwoordigsters van deze voorjaarsbloem aanwezig waren. Van Zandbergen-Terwegen uit Sassenheim b.v.. die voor de laat ste maal enkele van zijn exclusieve variëteiten tentoonstelde. Hieronder bevonden zich o.m. de leuke Baby Star en Baby Moon, welke laatste ook was ingezonden door J. Gerrit sen Zonen. Voorschoten, alsmede een groot stuk met de fraaie Silver Chimes Uit hetzelfde dorp Sassenheim kwamen Gebr. Doornbosch met de oranje sport van darw. hybr. Apeldoorn; A. Frijlink Zn. met de rode Big Chief Orange tablet (Verdienste) ren de rode Aflame; LEIDERDORP Jaarvergadering van a.r. kiesvereniging Gisteravond hield de A.R. kiesvereni ging in het dorpshuis onder voorzitter schap van de heer Boot haar jaarvergade ring. De voorzitter, de heer C. Hobo, was op het laatste moment wegens drukke werk- aamheden verhinderd en de inleiding lie hij zou houden over de maatschappij der toekomst, ging dan ook niet door De heer Boot wees er op, dat Leider- dorp in de annexatievoorstellen van G.S. meer voorkomt; hij sprak er zijn vreugde over uit, dat onze gemeente nu zelf de kans krijgt de uitbreidingsplannen tr hand te nemen. Het jaarverslag van de secretaris ver meldde o.m., dat er het afgelopen jaar veel propagandawerk is verricht, met een ledenwerfactie, die een redelijk resultaat heeft gehad. Het aantal leden bedraagt thans 153; de vergaderingen werden in het algemeen slecht bezocht. Uit het verslag van de penningmeester bleek, dat de vereniging over f 267 be- ;chikt. De ontvangsten waren f 948; de uitgaven f 38, terwijl het saldo bij de boerenleenbank f 58 bedraagt. Bij de be stuursverkiezing werden de heren A. de Haas en J. W. Boot bij acclamatie herko- terwijl de heer J. Verduin werd ge kozen in de plaats van de heer C. Los, die niet meer herkiesbaar was. VOORHOUT Dodenherdenking Vanavond wondit ook in Voorhout een dodenherdenking gehouden. De deelne mers aan de stille tooht verzamelen rich in het Kievitspark. De bijeenkomst begint om 8 uur. Om half 9 begint in de R.K kerk een herdenkingsdienst VOORSCHOTEN Collecte Vrijdag wordt door mannen van de Marine gecollecteerd voor de gezamen lijke militaire fondsen. De opbrengst komt ten goede aan de nagelaten be trekkingen van gesneuvelde militairen, verminkten uit de strijd, gedemobiliseer- den van alle gezindten en oud-leden van de binnenlandse strijdkrachten. C.H.J.G. in Rijnsburg en de problemen rondom de randstad Holland gesproken wordt, vooral in onze streken, want slechts betrekkelijk weinigen realiseren zich welke financiële maar vooral ook welke culturele gevolgen deze plannen inhou den. Het was jammer dat slechts weinige C.H.J.G.-ers gisteren, aan de vooravond van de afsluiting van de Zandkreek, in de kantine van Van der Vij-vers Conservenfabrieken kwamen luisteren naar de heer D. v. d. Kwaak, lid van Ged. Staten van Zuid-Holland, die in forse lijnen een bijzonder dui delijke uiteenzetting gaf over Deltaplan en randstad Holland. Het gevaar dat het water voor ons land wordt het best gekarakteriseerd, aldus de heer Van der Kwaak, door het feit van de 30.000 km2 Nederlandse bo dem niet minder dan de helft onder de :eespiegel ligt. In dit gebied Aangezien de huidige bedijking door het steeds dieper wegzakken van de bo dem steeds minder bescherming gaat ge- bleek afsluiting van de zeegaten de beste bescherming. De nadelen hiervan dat de mosselcultuur moet verdwii- maar als straks aan de kop zenburg een tweede hoofovenbedriif wordt gesticht zal ook b.v. de Westlandse cultuur door de zonlichtonderschepDende rook worden bedreigd. Daarnaast worden gevreesd dat de eiland-bevolking :ich moeilijk zal kunnen aanpassen de culturele en godsdienstige opvattin van een meer steedse bevolking, die straks dit ontsloten gebied gaan Het gehele project gaat f 2400 milji (inclusief spoorwegen f 3500 miljoen) kos ten, di.i. f 140 miljoen per jaar. Relatief gezien niet zo'n geweldig bedrag want woningbouw- en melksubsidie wordt per jaar rond f 900 miljoen uitgegeven. Vervolgens ging de heer Van der Kwaak dieoer in op de hiermee samen hangende groei der bevolking en de pro blemen die zich kunnen voordoen als dorpjes in enkele jaren steden worden. In de randstad Holland zal tot 1980 nog 40.000 ha grond aan agrarisch bestem ming moeten worden onttrokken om bevolkingsgroei van 1.200.000 mensen kunnen opvangen. En dat juist in I westen, waar 87'/» van de glascultuur van de bollencultuur is geboncen- De heer Van der Kwaak was bang MOEDERDAG - TAARTENDAG Moeder verwent mij 't hele jaar Met Moederdag verwen ik haar Slagroomtaart- Moccataart Vruchtentaart Harde Wenertaart Nogatinetaart Crêmetaart VROEGTIJDIG BESTELLEN S.V.P. BANKETBAKKERIJ L. P. VAN ECMOND VLIET ZZ 14 Rijnsburg TeL 2634 BOSPLEIN 10 Katwijk Tel. 4440 de agglomeraties en de daarmee gepaard gaande hoogbouw. Want die is onvermij delijk als men bedenkt dat b.v. de Leidse agglomeratie (Leiden, Leiderdorp, Voor schoten) zal moeten groeien van 148.000 tot 270.0000 inwoners in Sterk gekant was de heer Van der Kwaak tegen het plan Wilsveen, dat nooit tot een harmonische gemeenschap uitgroeien. Hij betoonde zich een stander van uitbouw van bestaande ge meenten, temeer daar afstanden door de intensivering van het verkeer steeds der een rol gaan spelen. De planologen zullen niet mogen bepalen waar de huizen komen, doch de mensen moeten het recht behouden zelf te kiezen waar zij willen wonen. En de bestaande bevolking zal voor moeten zorgen de nieuwkomers op te vangen. Veiling Flora In verband met de bevrijdingsdag de te verwachten drukte voor moederdag zal de veiling donderdag, vrijdag en terdag om zes uur beginnen. De zaal gaat open om vijf uur. Bovendien wordit vrij dag om vijf 's middags een extra-veiling gehouden. t.t. Ealestnina, vleesrood, groene nerf G. Helmus met een bloedrode verloplng van parkiet Red Champion. Lisse was vertegenwoordigd door H. de Graaff Zn-, die de enige hyacint ter keuring bracht. n.L Blue Heaven. G. C. Tromp Rz. toonde t-t Fidelio, geel met apricotschaduw en Gebr. Segers was komen met de rood-witte parkiet EsteLla Rijn veld en een vaas met gemengde late Gebr. Eggink Voorschoten lieten men- deltulp Krel3ge's Gold zien. die ..Ver dienste" verwierf. Eveneens uit Voor schoten was N. de Bruyn gekomen met de van deze kweker welbekende Riohar- diia africana White Giant. N. Zandbergen Wz., Rijnsburg, voerde een paarse Ed. Eddy ten tonele. P. H. Hermans. Voor hout en P. v. Reisen Zn.. Voorhout, r-esp. <LLt. Marie Cécile, wit en verschil lende Murillo-variëteiten. M. H. Immer- zeel Noordwijkerhout en Konijnenburg Mark Noordwijk, maakten furore met aantal van hun zaailingen. A. Over- devest Wassenaar, ten slotte, oogstte veel succes met zijn inzending, waarvan de rode Empire State het Getuigschrift eer ste klasse en de lichtgele Jewel of Spring, alsmede Golden Empire en Golden Splen dour het Getuigschrift van Verdienste be haalden. Deze vier soorten zijn alle zgn. darwin-hybriden. ZOETERWOUDE Voetbalwedstrijden en wielerronde De sport neemt een belangrijke plaats in het programma voor morgen in. Zo zullen volgens een afvalsysteem voetbal wedstrijden worden gespeeld tussen buurtelftallen. De wedstrijden duren 2 x 10 minuten; bij gelijkspel volgen 2x5 penalties. De finale gaat over 2 x 20 mi nuten. De leiding berust bij scheidsrech ters van de L.V.-B. De winnende ploeg ontvangt elf mooie medailles. Het programma is als volgt: 11.30 u. Jan. van Banningstraat e.o.— Noordbuurtseweg/Dorpsstraat; 12 u. Wei- poortseWeg-Zwetkade—Hoogstraat; 12.30 u. Schenkelweg—Watertje; 13 u. Zuid- buurtseweg—Miening e.o.; 14 u. winnaar 1—winnaar 3; 14.30 u. winnaar 2win naar 4; 15.30 u. finale. Voor de traditionele wielerronde wordt ook van buiten Zoeterwoude weer veel belangstelling verwacht. De ronde begint om 6 uur en wordt gehouden op het par cours Schenkelweg—Zwetkade. Eerst komen de Zoeterwoudse junioren aan start voor een wedstrijd op toerfietsen; daarna komen de senioren aan de beurt met een wedstrijd over 8 ronden, even eens op toerfietsen. Daarna volgt een „echte" wielerronde, waaraan leden van de Swiftcombinatie deelnemen. Ten slotte wordt de ronde van Zoeterwoude ver reden door amateurs en nieuwelingen over 60 ronden. Herdenking Vanavond om 7 uur wordt in de Her vormde kerk een bijeenkomst gehouden ter herdenking van de gevallenen. Deken Juffermans en ds. Van Bmbden spreken Twee koren verlenen medewerking. Om 8 uur kransleggitng bij het raadhuis. NOORDWIJK De schoolarts houdt op woensdag li mei van 2 tot 3 uur zitting in een ver trek van de openbare lagere school aan de Van Panhuysstraat Dodenherdenking Der mensheid razen zwijgt luttele seconden. In wilde flarden woelt wanhoop door mijn hart; Welk jammren vindt het woord, dat klaagt zijn smart, Wie kent de klanken, die zijn wee verkonden Geen mond kan zeggen de moed der helden, Die door hun strijden, door hun sterven Voor ons de vrijheid wisten te verwerven. Bid, wereld, dat ons léven hun daden mag vermelden! Miljoenen van mijn volk zijn vuig vermoord In wrede marteling door hatende barbaren. God heeft in tranen uw stervende Echadgehoord. Door droefheidsfloers zie ik uw eindeloze scharen. Onstilbaar is de pijn om de gelief den, tot barre dood gehavend. Eenzame vlaggen klagen in grijze avond. ■klaring olgt hie r. A Gar Cji£ker boek Jood op zijn sterfbed de naoij ie. omringen hem de mensen hem liefhebben en zij bidden, zeer zacht klagend: „Hoor, Israël, Jahweh is God. Jahweh 16 de Ene!", het laatste t Echad lang aangehouden stil psalmodië rend. opdat de ziel. als zij het Hehaan de geliefde mens gaat verlaten, m< klank van het woord Echad tot God stjjge Uw worden rijn geen dogmatische be lijdenis van het monotheïsme: waarachtige vroomheid vervult u, vrienden van de ste: vende gedragen door de trouw aan d Een nare vriend... Al vindt u uw wekker (of f wekkerklokje) nog zo'n nare vriend als hij u wekt... s het is nog erger als hij u niet op tijd waarschuwt. Voorkom dat risico, laat u deskundig adviseren door een vakman... door i uw eigen horloger! LISSE Rijkspostspaarbank Op het postkantoor te Lisse is in april m spaargelden ingelegd 46.544 en uitbetaald 50.551. Donderdagavond acht uur wordt in Re- hoboth een bonte bevrijdingsavond ge houden. Er is van alles te beleven. Vrijdagavond acht uur houdt de teurfotografenclub De Bloembollenstreek bijeenkomst ln de filmzaal van het laboratorium voor bloembollenonder- Zaterdagavond wordt de laatste Arjo» bijeenkomst van dit seizoen gehouden Men komt bijeen om acht uur in de ver gaderzaal van de Chr. Geref. kerk. De heer W. Faas zal het onderwerp inlei den: Taak van Kerk en overheid. Bevrijd i ngsbi jeenkomst Onder het motto: Opdat wij nooit ver geten, wordt morgenochtend negen uur herdenkingsbijeenkomst gehouden in de Hervormde kerk. Er zal worden ge sproken door ds. K. Schouten, Geref predikant en ds. G Pettinga, Herv. pre dikant. De Chr. gemengde zangvereni ging Looft den Heer verleent vocale edewerking. NOORDWIJKERHOUT Vanavond acht uur wordt in de her vormde kerk een herdenkingsbijeenkomst gehouden. H1LLEGOM Nieuwe zaak In het pand Hoofdstraat 138 heeft de firma F. de Vries, hamde] in huishou delijke en aanverwante artikelen, udt- bredding aan haar zaak gegeven. Spreekuur burgemeester Op 7 en 10 mei is de burgemeester van Hillegom verhinderd spreekuur te hou den. Kleuter dodelijk verongelukt Het 3-jarig jongetje Ronny Har'man, onend aan de Tweede Loosterweg, dat gistermiddag met zijn moeder bij een 4~ in de Molenstraat op bezoek was, n een onbewaakt ogenblik d<- straat op. Hij kwam onder een passerende auto best-urd door mevr. B. alhier, terecht kroop er onder uit maar viel even later neer. Vanochtend is hij in een zie kenhuis te Haarlem overleden. Sassenheim DODENHERDENKING Vanavond om half negen zal een inter kerkelijke herdenkings-bijeenkomst plaats hebben in de Gereformeerde kerk. Hie- spreken: ds. Van den Berg en ds. Wal- vaart. Na deze samenkomst zal men naar het gemeentehuis gaan voor een korte herdenking van de doden en de krans- legging. Hoe Sassenheim spaarde In april werd aan de rijkspostspaar- bank 53.623,50 ingelegd en 47.218.51 uitbetaald. Ziektebeeldcnwedstrijd 1 samenwerking met de plaatselijke besturen van de Unie van Landarbeiders- bonden in de Bloembollenstreek en dank zij de welwillende medewerking van de heren G. Klein-Kranenburg van de Plan tenziektekundige Dienst en L. Limburg directeur van de keuringsdiensten, zal e' een ziektebeeldenwedstrijd worden gehouden te Sassenheim, waaraan alle kgenoten kunnen deelnemen. De wed strijd is bepaald op zaterdag 14 mei en wordt gehouden in dc bollenschuur van de fa. Martin van Diest. Hoofdstraat 329 Sassenheim, die door deze firma belan- behaald. geloos beschikbaar wordt gesteld (bui halte Sassenheim-Noord). Er is deze keer geen officiële opening maar de deelnemers kunnen reeds negen uur 's morgens beginnen en langste!lenden hebben ook van die tijd af toegang. Hun die daartoe in staat zijn, wordt dringend verzocht rich reed 's morgens te melden tussen negen er twaalf uur. De wedstrijd in het herkennen van ziektebeelden in hyacinten en narcisser is onderverdeeld m twee groepen: 1. Een afdeling, uitsluitend voor diplomahou ders; 2. een afdeling voor hen. die geen diploma hebben. Een demonstratietafel, waarop ziektebeelden zijn te zien. is voor de deelnemers en belangstellenden opge gesteld. Ook zal een aantal ziektebeelden van andere bolgewassen o.a. van het tulpen itengelaaltje worden getoond. Evenals vorige jaren worden er diplo- na's uitgereikt aan hen, die hun vak bekwaamheid bewijzen. Bovendien wordt n wisselbeker beschikbaar gesteld de diplomahouder, die in de eerste groep het hoogste aantal punten heef OEGSTGEEST Koninklijk brons voor NZH-conducteur Conducteur W. van Elk van de NZHVM wonend in de Balistraat, vierde gisteren zijn veertig jarig jubileum. Burgemeester H. L. du Boeuff ontving de jubilaris met zijn gezin op het raadhuis in tegenwoor digheid van directeur J. J. Jurrissen. De burgemeester releveerde de mooie staat van dienst van de jubilerende conduc teur en deelde hem mede dat hij was onderscheiden met de eremedaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De heer Jurrissen dankte namens de maatschappij voor de prettige samenwer king. Ten huize van de jubilaris werd het feest voortgezet. De heer Th. Hec- tum bood namens de directie de gebrui kelijke enveloppe met inhoud aan. De heer Jurrissen gaf uit naam van de Maatschappij voor Nijverheid en Han del het vererend getuigschrift en de gou den draagmedaille. Er waren veel ge- schenken en bloemen van het jubileum- Bevrijdingsdag De nationale bevrijdingsdag zal niet alleen zeer velen naar onze gemeente trekken vanwege het spectaculaire nym- dat de Oranjevereniging (Jie mid dag zal brengen, -n.l. het optreden van de Belgische folkloristische groep De Gilles, die, uitgezonderd in Amsterdam, nergens anders in Nederland zijn opgetreden, maar ook vanwege de bra derie, de vierde na de oorlog. De burgemeester zal deze braderie donderdagmorgen om 10 uur openen in Het Witte Huis. Vooraf zal Concordia ;n muzikale wandeling maken naar en irer hét braderieterrein. Route: Witte Huis - Deutzstraat - Ge versstraat - Terweeweg (voonste gedeel te), gedeelte De Kempenaerstraat - Re- gentesselaan - Spaargarenstr. - De Kem penaerstraa-t - Witte Huds. Na de officiële opening verkondigen herauten te paard het begin. Aan het bezoeken van de braderie zijn ook nog prijzen verbonden, indien men tot de ge luksvogels behoort. Oegstgeest, getooid ;n imponerend boetekleed, zal de vijfde mei ongetwijfeld in het middel punt van de belangstelling 6taan, dank zij de activiteiten van middenstand en ramj eve r eni gi ng (Advertentie) NIET OP DE BRADERIE, maar het is goed zaken doen rtet M. HANENKAMP DE RIIDENDE WINKEL MET DE BESTE SERVICE Sinds 1917 voor ALLE verzekeringen Algemeen Assurantiekantoor C. J. van Iterson Fa J. van der Luyt en Zonen -A- Internationaal Transportbedrijf -4r Verhuizingen Ar Opbergen van Inboedels ir Emigratie verpakking HUGENS' COIFFURES De Kempenaerstraat 29 Oegstgeest. Tel. 23937 Meer dan 40 maal bekroond in binnen- en buitenland. Voor Nieuwbouw Verbouw en Onderhoudswerken W. den Dubbelden DORPSSTRAAT 8 OEGSTGEEST TELEFOON 24004 stoffen tegen VOORJAARSPRIJZEN W. VINK Zn BRANDSTOFFEN EN OLIEHANDEL GEVERSSTRAAT 9, OEGSTGEEST TELEFOON 22521.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 7