Flatbewoners in omgeving Vijf-meilaan verplicht tuinbijdrage te voldoen Gemeenteraad besluit Na kritiek in LEIDSE raad Verklaring voorzitter Goede Woning: geen achteruitzetting Grenswijziging op 18 mei in Leidse raad Joseph in Dothan kwam niet uit de verf Bezoek aan Leger des Heils Engels muziekkorps in Pieterskerk NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 WOENSDAG 4 MEI 1960 Agenda voor Leiden Woensdag Pieterskerk, 8.30 uur; Dodenherdeni king, m.m.v. Albert Vogel jr., declama tie. verscheidene koren, Rott. Kamer orkest, Adr. Blankenstein, orgel, David Hollestelle, bas. Oude Singel tussen Lakenhal en Turf- marktbrug, van 7 uur n.m. af: opstellen Stille Tocht. Monument Beestenmarkt, n uur v.m.; Herdenking gevallenen door schooljeugd! Kerkzaal academisch ziekenhuis, 12-50 tot 1.20 uur; middagpauze bijeenkomst. Waaggebouw, 2 tot 5 uur: Bevrijdings tentoonstelling. Saloniboot Ursula, Utrechtse Veer, 9 12 en 24-30 uur: t.b.c.-onderzoek. Apotheken Geopend apotheek Van Driesum. Mare 110, tel. 20406. Donderdag Stadsgehoorzaal, 8 uur: K. en O. cn L.JJl., jazz-concert m.m.v. Eric Krans' Dixieland Pipers en Nelson Williams, Amerikaans negertrompettist Zeemanlaan, 10 uur; 5-Meiherdenking bij bevrijdingsboom. Pieterskerk, 10-30 uur; Bevrijdings- dienst, ds. H. J. van Achterberg en ds. H. J. A. Haan, mjri.v. Maranathakoor, o.l.v. Truus Massaar—Van Driel. Waaggebouw, 9 tot 12 en 2 tot 5 uur; Bevrijdingstentoonstelling. Doelenkazerne, 8 uur: Amsteltocieel met Die Vieve schim. Station, 7 uur v.m., vertrek Ned. Chr. Reis Vereniging naar Oostende en Brugge per autobus. Leiderdorp; Dorpshuis, 7-30 uur: Feestavond m.m.v. Sempre Avanti's Jong en Jolig. Geref. Kerk, 8 uur; Bevrijdingsconcert Apotheken Geopend apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406 en van g—18 uur: Zuider apotheek, Lammenschansweg 4, tel. 23333. Vrijdag Sterrewacht Kaiserstraat, 7.45 uur n.m.; Excursie NRV o.Lv. H. Kleibrink. Salonboot Ursula, Utrechtse Veer, 2— 4-30 en 7—0-30 uur n.m. t.b.c.-onderzoek. Apotheken Geopend apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Zaterdag Pieterskerk. 8 uur; Engelse Leger des Heilskorps, Harrow-Band. Prediker, 7.30 uur: Concours sectie CJV en Jongenswerk. Ds Burcht, 7 43 uur. Feestavond tien jarig bestaan Ons Toneel. Oegstgeest, patronaatsgebouiw, 7.45 u.: feestavond t.g.v. dertigjarig bestaan gymnastiekvereniging OGAV. Tentoonstellingen Academiegebouw, gouaches Johan van den Berg en illustrators Ecole de Paris (tot 2» mei). Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Aparte ta fels (18 jaar); zaterdag 2.30 uur: Alleen op de wereld (alle leeftijden); donderdag: De dictator. Lido (2.30. 7 en 9.15 uur): Striptease gangsters (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Breng de Bismarck tot zinken (14 jaar). Rex (2A0, 7.15 en 9.15 uur): Song of India (14 jaar). Studio (2A0. 7 en 9.15 uur): Het ze de zegel (18 jaar). Trianon (2.30, 7 cn 9.13 uui): Operatie petticoat (alle leeftijden). T^R WERD in de vergadering van de gemeenteraad, die gistermiddag is -®-i gehouden, uiteraard gesproken over de tuinbijdrage, naar aanleiding van het adres van bewoners in de omgeving van de Vijf Mei-laan, die zich tegen deze bijdrage hebben verklaard omdat zij er niets anders dan een niet-toegestanc huurverhoging in kunnen zien. In eerste instantie voerden slechts de heer Lamers (prot.-christelijk) en ter beantwoording van zijn opmerkingen wethouder Jongeleen het woord. Van de tweede gelegenheid maakten ook de heren Piena, Woudstra (prot.-christe- lijk) en Van Weizen (c.p.n.) gebruik. Het resultaat was, dat het adres van de bewoners voor kennisgeving werd aangenomen. De heer Lamers verzocht de aantekening dat hij tegen was. Hij vroeg wat de gemeente met de woningbouwvereniging De goede Wo ning is overeengekomen. Het gemeente bestuur mag in dit geval toch niet een zijdig een regeling vaststellen-, er is een overeenkomst tussen twee partijen no dig. Is die overeenkomst er niet, dan ontbreekt de juridische basis voor deze vordering. Ook de bewoners wisten van niets; bij het aangaan van het huurcon tract is geen afspraak hieromtrent ge- De heer Lamers ging ook nog in op het verschil tussen woninggroen en open baar groen. Het groen dat als woning groen wordt aangemerkt, verschaft de bewoners wel kijkrecht, maar geen ge bruiksrecht. Hij deed het college de sug gestie het voorstel terug te nemen en bij de bestudering van deze materie ook de rechtskundige commissie in te schakelen. Wethouder Jongeleen deelde mee, dat een afspraak is gemaakt met de fe deratie van woningbouwverenigingen; het college heeft haar meegedeeld, dat ten aanzien van deze groenvoorziening een dergelijke maatregel zou worden toe gepast. B. en W. hebben vooral naar de praktische kant van deze zaak gekeken. Op de vraag wat er met de binnentuinen en de voortuinen moet gebeuren, is on getwijfeld dit antwoord het beste, dat de gemeente ervoor zorgt, zowel In het be lang van de gemeente als in dat va: bewoners. Nergens anders in de stad zijn moeilijkheden over dergelijke maatrege len ontstaan. De heer L a me r s zei in tweede instan tie. dat het niet zozeer gaat om de knik kers, als wel om het spel. In het begin had met de woningbouwvereniging een (Van onze raadsverslaggever.) W/~IJ HEBBEN gisteravond een U kort onderhoud gehad met de voorzitter van de rooms-katholieke woningbouwvereniging De goede Woning, de heer J. J. Coster, naar aanleiding van de kritiek die de he ren Piena en Jongeleen (P.v.d.A.) gistermiddag in de vergadering van de gemeenteraad hebben uitgeoe fend op het lidmaatschapsbeleid van deze vereniging. In de huizen van De goede Woning wonen weliswaar vele niet-rooms-katholiekcn, maar dezen kunnen omdat zij niet rooms- katholiek zijn, geen lid worden. Vo!«ens de heer Pier-a betekent ds*. da', deze catogoie bewoners voor haar wensen, klachten en opmerkingen geen klankbord heirft en derhalve in een po- s tie verkeert, c.e wel heel ongunstig afsteekt tegen <ie rechtspositie van de leden, Wethouder Jengel-een viel hem hieren bij. Deze zei. ervan overtuigd te zijn, «tot ais do bewoners allen gelijke rechten bezaten het adres inzake óe tusmfaijdrace niet aan de raed was verzonden. De voorzitter van de woningbonwver- cn. ging waoe deze kritiek onomwonden van de hand. Hij vindt het een heel ge wone zaa-k, dat van een rooms-katholdeke vereniging al-leen rooms-katholieken lid wurmen worden. „Wij willen er in ieder geval voor rongen, dat het bestuur van onze vereniging rooms-katho4Sek blijft. Dat zou spoedig reet meer het geval zijn, ais wij het lidmaatschap voor ieder open stelden. Wij menen, dat d;t ons recht is. Wij stellen er prijs op. zelf uit te maken, wat -naar ons inzicht in onze vereniging moet worden gedaan". Wel klankbord De heer Coster wees erop, dat De goede woning er in hat geheel niet naar streeft, van haar wijken een rooms ghet* maken. Dat blijkt wel uit de ver houdingen. Ongeveer 20 tot 25 procent het totale aantal bewoners is rooms- kaïlhoUek. Op de wachtlijst van woning zoekenden komen ook ba-1 van niet-rooms- katolrleken voor. De beperking geldt a-l- leen het lidmaatschap Er is onlangs een aanvulling van het huishoudelijk reglement aangenomen, waarbij het mogelijk is, geworden blok- vergadrringen voor alle bewoners te hou den. B(J gelegenheid zal van deze bepa ling ongetwijfeld gebruik worden ge maakt. Vervolgens is het maandelijkse spreekuur een mogelijkheid wensen en klachten naar voren te brengen. Verder gebeurt het wel, dat niet-leden de leden vergadering bezoeken. Zij mogen daar spreken, maar hebben geen stemrecht. De heer Coster besloot zijn verklaring met te zeggen, dat het bestuur ernaar streeft, alle bewoners gelijkelijk te be- Zie voor stadsnieuws ook pagina 10 overeenkomst getroffen moeten worden. Voor de bewoners geldt, dat als een wo ning wordt betrokken, men moet weten waar men aan toe is. Uitsluiting De heer Piena (PvdA) bracht een ge heel ander element in de discussie. Hij zei, het vreemd te vinden, dat een groot aantal bewoners geen lid van de wo ningbouwvereniging De goede Woning (rooms-katholiek) kan worden. Deze ver eniging laat alleen rooms-katholieken tot het lidmaatschap toe, terwijl door tus senkomst van de gemeente ook vele niet- rooms-katholieken in deze blokken wo nen. Die mensen vinden nergens een klankbord voor hun klachten en opmer kingen. De heer Piena verzocht het col lege dit aspect van de moeilijkheden eens onder ogen te zien. Mr. Woudstra (prot-chr.) merkte op, dat als een deel van de bewoners geen lid van de bouwvereniging kan zijn, hij werkelijk niet weet waarop de tuinbij drage moet worden gebaseerd. Dat moet toch maar eens worden uitgezocht, vond hij. De constructie federatie woning bouwverenigingenwoningbouwvereni ging—leden zou hem normaal zijn voor gekomen. De heer Van Weizen (cpn) bleek het daarmee niet eens te zijn. Ook niet- leden moeten aan de financiële verplich tingen voldoen, die het bestuur van woningbouwvereniging via de federatie van woningbouwverenigingen met het gemeentebestuur heeft aangegaan. Hij vond het niet verstandig zich te verlie zen in juridische complicaties. Wethouder Jongeleen legde er. ter af sluiting van de tweede ronde, de nadruk op, dat de gemeente hier gewoon vergoeding voor bewezen diensten vraagt „Laten wij deze zaak vooral niet te gewikkeld maken; daarvoor is in het ge heel geen grond". De moderne woning bouw vraagt het nu eenmaal. De bewo ners van de flatwoningen zullen deze consequentie in hun eigen belang moeten aanvaarden. Geheel persoonlijk wenste de heer Jon geleen zich ten slotte aan te sluiten b(j de heer Piena in diens kritiek op het lid maatschapsbeleid van de r.k. woning bouwvereniging. „Niet-rooms-katholieke bewoners worden hier in feite gedegra deerd tot burgers van de tweede rang. Ik ben ervan overtuigd, dat als ieder ge lijke rechten had, de bewoners niet tot dit adres aan de raad waren gekomen. Zolas reeds geschreven; de raad besloot het adres voor kennisgeving aan te ne men. De heer Lamers wenste aanteke ning te hebben tegengestemd Kappersvakantie Ook werd nog even gesproken over de vakantieregeling voor de kappersbedrij- ven. Er was namelijk een bezwaarschrift van een klein aantal kappers binnenge komen. Op vragen en opmerkingen van de heren L a mb e r m o n t (kvp), Por- t h e i n e (wd) en Q u e s tr o o (prot- chr.). antwoordde wethouder Menken, dat deze zaak op goed spoor was tot in januari, toen bleek, dat een aantal dameskappers aan de voorgestelde rege ling geen betekenis wilde hechten. Uit zonderingen konden uiteraard niet wor den gemaakt ;er moet een regeling ko men voor de gehele branche. Niet minder dan 87 kappers hebben verzocht de regeling definitief te maken. Zij gingen met het roostersysteem ak koord. De activiteit van de negen be zwaarden werd als een „wilde actie" ge kenschetst. De wethouder raadde dan ook aan. daaraan geen positieve waarde toe te kennen. Er zit niets anders op dan te bevestigen wat hier al vijf jaar goed heeft gewerkt. De heer H. Hoorn werd benoemd tot vakonderwijzer in de lichamelijke oefe ning bij het openbaar lager onderwijs. In het Rembrandt-lyceum en 't gymna sium zullen voorzieningen worden ge troffen tot een bedrag van ongeveer 55.000. Over de klachten van de bewo ners van de percelen Rijn- cn Schiekade 10 tot en met lib, met betrekking tot het gebruik van het trottoir door rolschaat sende jeugd, werd geen woord gezegd. De rijweg zal plaatselijk worden vcr- „Voor het verlenen van diensten door de gemeente moet een vergoe ding worden gegeven". Dat zei wethouder Jongeleen gu termiddag in de gemeenteraad tijdens het debat over de tuinbijdrage van de bewoners. Bewoners van de 122 flats in de omgeving van de Vijf- meilaan hadden tegen deze bijdrage geprotesteerd in een adres aan de raad. Zij krijgen hun zin niét. Het kost de gemeente al genoeg, zegt de wethouder. En de bewoners betalen niet voor het openbare groen en ook niet voor de eigen tuintjes maar uit sluitend voor het woninggroen. Daar onder worden de gemeenschappelijke binnen- en voortuinen verstaan. Op de foto: de Gerrit Kasteinstraai (tussen Vijf-meilaan en Telderskadcl Voor het groen dat u hier ziet, be hoeft niet te worden betaald. Het grote gazon is openbaar groen en de tuintjes langs deze boven- en bene denwoningen worden niet door de gemeente verzorgd. De bewoners van de flats op de achtergrond daaren tegen moeten wel regelmatig een tuinbijdrage voldoen. Hun gemeen schappelijke voortuinen en binnen tuinen zijn voor rekening van de ge meente. En daarin moet nu worden tegemoetgekomen. Foto N. van der Horst breed. Het bij de rijweg te voegen stuk zal worden bestraat met oude natuur, steenkeien. Het overblijvende deel van het trottoir zal dan nog maar i 65 meter breed zijn. Afscheid bij invoerrechten en accijnzen te Leiden De heer S. Smit, hoofdassistent-rechep- cheur bij de dienst voor invoerrechten en accijnzen te Leiden, nam afscheid van deze dienst wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Het afscheid had plaats in het belastinggebouw. De heer J. M. van Diggelen, verificateur, sprak als directe chef en namens het personeel van de post Leiden bijzonder waarderende woorden tot de scheidene functionaris. Voorts spraken de heer L. II. Bodde Bouman, hoofd van de inspectie, én de heer Ramondt, dienstgeleider. De heer Valentgoed sprak namens het ontvang kantoor. Namens allen bood hoofdcon troleur H. Meijer een cadeau aan; mevr. Smit ontving bloemen. het TAe burgemeester deelde -1—eind van de gistermiddag ge houden gemeenteraadsvergadering mee, dat de Leidse raad op woens dag 18 mei om half acht 's avonds een bijzondere vergadering zal wij den aan de annexatiesuggesties van Gedeputeerde Staten. Dat is dus op het nippertje, want op 19 mei moe ten de betrokken gemeenten hun standpunt in Den Haag hebben ge deponeerd. Het laat zich aanzien, dat de buitengemeenten zich vóór 18 mei zullen hebben uitgesproken. Nederlandse Comedie in Leiden GISTERAVOND werd voor K- en O. een opvoering gegeven door de Nederlandse Comedie van Joseph in Dothan. Nog niet zo lang geleden hebben wij uitvoerig over dit stuk geschreven, zodat we daarover nu niet verder zullen praten. We heb ben toen gewezen op de bedoeling die Vondel met het schrijven van dit stuk had. HU wilde de verschrikkelijke gevolgen laten zien, die broedertwist en ruzie kunnen hebben. Dat is niet een verzinsel van ons, maar deze strekking geeft Vondel zelf aan in de opdracht aan „Den Heere Joachim van Wickevoort". We knnnen niet zeggen dat deze bedoeling helemaal duidelijk werd b(J deze opvoering. Vele dingen kwamen niet genoeg uit de verf, ook doordat met name de reien niet best werden gezegd, met foute ac centen en niet verantwoorde pauzes, waardoor de tekst niet duidelijk werd. Achtste dies van Catena Joegoslavische tekenfilms en expositie van gouaches Ter gelegenheid van de achtste dies natalis van de Leidse studentenver eniging Catena werd gisteravond in samenwerking met het Leids Acade misch Kunstcentrum in de filmzaal van het academiegebouw een achttal Joegoslavische tekenfilms vertoond. Voor deze gelegenheid waren speciaal de directeur-generaal, de regisseur en de heer Zelimir Matko, public re lations chef van de Zagreb-Filmmaatschappij, uit Joegoslavië naar Neder land overgekomen. De heer Matko hield gistermiddag in de sociëteit Horus aan het Rapenburg een persconferentie, bij welke gelegenheid hij enige bijzonderheden vertelde over de Zagreb-Filmmaatschappij en de daar ge maakte tekenfilmpjes. De studentenvereniging Catena houdt voorts ter gelegenheid van de diesviering een voor iedereen gratis toegankelijke expositie van tekenin gen en gouaches van Rik van Ben- turn in de sociëteit Horus, Rapenburg 127. Deze is tot 15 mei dagelijks 2 tot 5 uur te bezichtigen. Rik van Bentum behoort tot de Oostneder landse Nada-groep; hij vervaardigt in hoofdzaak non-figuratieve wer ken. Wat de Joegoslavische tekenfilms betreft, vertelde de heer Matko gis termiddag, dat in 1951 een groep jonge mensen voor het eerst de getekende film introduceerde in de Joegosla vische filmproduktie. Al werkend, deed men de nodige ervaring op en langzamerhand kwam men tot een eigen expressie, die internationaal is gericht. Tot 1955 beschikte de groep over zeer minimale middelen maar toen richtte de Zagreb-Filmmaatsdhappij een studio voor tekenfilms in. waarin deze groep werd opgenomen, die jaarlijks in totaal onge veer 20 tekenfilms maakt, diie tot nu toe in 1 landen zijn vertoond, waar ze vaak opvielen door originaliteit en kwaliteit, blijkens de vele eerste prijzen, die er op festivals mee zijn gewonnen. Parodie en satire De gisteravond vertoonde tekenfilms lieten een grote verscheidenheid zien at onderwerp en uitwerking betreft it is begrijpelijk als men weet, dat de genoemde filmmaatschappij is onderver deeld in zeven geheel zelfstandige af delingen, elk met een eigen regisseur en hoofdontwerper, die vrij zijn eigen ideeën Niet al deze in gedempte kleuren uitgevoerde tekenfilms zijn „kinder kost", in die zin, dat kinderen niet steeds de soms grillige fantasieën van de min of meer avantgardistische ontwerpers zullen begrijpen en waar deren. Dit geldt echter bijvoorbeeld „The i the een filmpje dat vooral in Amerika een waar kassucces werd, misschien alleen al omdat hierin op grappige wijze een ruimteraket is opgenomen. Bijzonder veel succes hadden blijkens iet enthousiaste applaus gisteravond het parodistische filmpje Romeo en lulia; Première (een geestige satire op de show-busincs); The cow on the Mejuffrouw Leus vierde 40-jarig dienstverband Mejuffrouw C. H. Lens heeft gisteren herdacht, dat zij veertig jaar geleden in t trad bij de n.v. Clos en Leembrug gen. Aangezien de directie afwezig was. werd de jubilaresse toegesproken door bedrijfsleider J. Sap. Deze schetste in hartelijke bewoordingen de trouw en ijver van mejuffrouw Lens. Superieuren en collega's waarderen vooral haar pret tige karakter. De heer Sap bood een geschenk onder couvert aan. Mevrouw ;asvan der Blom overhandigde een eloppe met inhoud namens de col lega's. Voorts werd het woord gevoerd door de voorzitter van het jubileum- fonds. de heer I. Hartevelt. moon cn The egg (een satire op de ver gankelijke roem van een kunstenaar; de figuren hierin waren noch mens, noch dier en vol van symboliek zo fun geerde een soort menselijke pauw als de „gevierde" beeldhouwer). Nocturne, een abstract filmpje, bleek in al zijn bi zarheid een wat beklemmende uitwer king te hebben op de aanwezigen. The revenge, een verfilmd, van wraak ver vuld, kort verhaal van Tsjechow, deed het ongetwijfeld beter evenals het vro lijke moderne mclodramaatje Because of Na afloop van beide voorstellingen was er voor liefhebbers een bespreking in de sociëteit Horus. Kantcollectie in De Lakenhal Lakenhal Lakenhal zijn tentoongesteld. De regie van Johan de Meester had vele goede dingen en geslaagde vondsten, al werden ook nu niet alle moeilijkheden opgelost. Een éénheid in speelstijl werd echter niet bereikt. Johan Schmitz viel in tweeërlei opzicht op. In de eerste plaats gunstig: hij heeft een mooie stem, waarmee de tekst voortreffelijk werd ge zegd. Wat dat betreft was hij eigenlijk de enige. Maar in de tweede plaats was er ook een ongunstige kant aan zijn spel. Het was, vooral na de pauze, te pathe tisch en daardoor niet natuurlijk en boet te ook de tekst aan kracht en geloofwaar digheid is. In tegenstelling hiermee was het spel van Joop Admiraal als Joseph veel soberder, strakker en natuurlij ker, al stond hij bij zijn ontmoeting met de broers, wel erg vrolijk en verheugd tegen hun ruggen te pra ten. Eli Blom was een zeer beweeglijke Levi, een beetje hard, hier en daar een tikje overdreven maar zeer aanvaardbaar in zijn spel, evenals Ramses Shaffy in de rol van Juda. Doordat Johan Fiolet niet de rol van Simeon speelde (waarom werd dat niet meegedeeld?), kwam er enigszins een hiaat wat leeftijd betreft, tussen Ruben en de andere broers. Misschien dat daar door ook de rol van Ruben wat te ge ïsoleerd kwam te staan. Ook deze opvoering door de Nederland- Comedie, hoewel goede en waardevolle dingen er ook in waren, heeft aangetoond, dat het uiterst moeilijk is van Vondels werk een volkomen bevredigende opvoe ring te geven. A. C. Bouwman Tentoonstelling in Oudheden Op zaterdag 14 mei om 3 uur zal mr. F. P. Th. Rohling, chef van de afdeling oudheidkunde en natuurbescherming van het ministerie van onderwijs, kunsten en tenschappen, in het museum van oud heden de tentoonstelling „Huis en huis raad in de Griekse en Romeinse oudheid" E eikenhouten brug bij de Mors- poort begon zulke gebreken te vertonen, dat acuut ingrijpen nood zakelijk was. De bovenbouw is er finaal afgezaagd; op het ogenblik ligt de brug op de Sladstimmerwerf aan het Kort Galgcwater te wachten op haar herstel dienst gedaan. Er moet onder meer een nieuwe balans worden gemaakt- Maar en dat zal de bewonderaars van de omgeving van de Morspoort wel deugd doen z(j komt vernieuwd in de oorspronkelijke staat terug. Wanneer, is nog niet met zekerheid te zeggen; dat hangt ook af van de andere werkzaamheden. Het zou wel eens enkele maanden kunnen duren. rI ATERD AG AVOND omstreeks zes t-1 uur hoopt het Harrow-muziek- korps van het Leger des Heils in Engeland in ons land voet aan wal te zetten en niet meer dan twee uur later moet het in de Pieterskerk spe len in een grote bijeenkomst van het Leidse Leger. Dat vertelde de Leid se kapitein Schurink ons, die zich met een deel van de voorbereiding heeft belast. Het was aanvankelijk de bedoeling, dat de Engelse gasten zo tijdig in Leiden zouden aankomen dat hun een officiële ontvangst kon worden bereid, maar de boot die zij hadden willen hebben, bleek volge boekt. En de volgende boot zet hen nog maar nét op tijd op Nederlandse bodem. Harrow ligt op een afstand van tien mijl van Londen. Het heeft 200.000 in woners en is rijk aan historische objecten. Het Legerkorps Harrow werd in 1887 op gericht. Op 12 september vorig jaar werd een nieuwe zaal geopend. Het muziekkorps heeft in kapelmees ter Stanley Raikes een ijverig, kundig en enthousiast leider. Hij componeerde ver schillende marsen die in het Leger be kendheid verwierven. Het korps is tot in de hoeken van Engeland op tournee geweest en leidde veel succesrijke cam pagnes. De muzikanten zijn geestdriftig over hun reis naar het continent, zo vertelde de Leidse kapitein ons. Hun gebed is, dat dit bezoek in alle opzichten aan het doel mag beantwoorden. En dat doel is dat ve len de zegen die verbonden is aan de verkondiging en de aanvaarding van het Evangelie van Jezus Christus, mogen ondervinden. In de bijeenkomst van zaterdag in de Pieterskerk hoopt de nieuwe comman dant van het Leger des Heils in ons land, W. F Palstra, voor te gaan. De bijeen komst zal ook door officiële genodigden worden bijgewoond. Het Harrow-muziekgezelschap maakt van 7 tot en met 15 met een tournee door ons land. Leiden heeft dus de primeur. Verder speelt het in Haarlem, Gouda, Rotterdam, Eindhoven, Nijverdal, Zwolle, Franeker en Groningen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 6