Jlicume feiJtsclje Gfouratil Steun van de Navo voor beleid topconferentie Vrije verkiezingen voor hereniging Duitsland Senaat keurt program hulpverlening goed De koffiepot is er nu ook Laatste Ned. oliepersoneel moet uit Indonesië verdwijnen Kritiek Spaarbankbond op bezitsvorming Brandweer had geen chauffeur Uitstel kwam te laat voor Chessman Referendum gaat door in Zuid-Afrika DE BESTE BROMFIETS DINSDAG 3 MEI 1960 BUREAUS: Steenstraat 37 Directie. Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling Tel 31441 ABONNEMENTEN ƒ7.50 per kwartaal; 2.55 per maand; 0.59 per week ADVERTENTIES ƒ0.20 per millimeter. Familieberichten 0.18 per millimeter Eenenveertigste jaarpang no. 11859 Hoofdredacteur: Or. E. DIEMEB CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stiintsasllcb is gljtbltffn mgn bert ia tegljenspott" Besprekingen in Istanboel hebben vlot verloop Zuid-Korea wijzigt houding tegen Japan Gisteren hebben zij in Seoel, Poesan en 'J'aegoe gedemonstreerd tegen de Na tionale vergadering. Hun wens is, dait deze onmiddellijk ontbonden zal worden. Met traangas werden de demonstranten uiteengedreven. Politie en militairen traden echter zeer voorzichtig op. Er vielen geen doden of gewonden. Inmiddels heeft de nieuwe regering een duidelijke koerswijziging in de buiten landse politiek tolt stand gebracht. Voor al de houding tegenover Japan, dat Zuid- Korea veertig jaar bezet heeft gehouden, is veranderd. Voor het eerst sinds het 12-jarig bestaan van de republiek zullen weer Japanse correspondenten in Zuid- Korea worden toegelaten. Voorts is be sloten een aantal Japanse vissers, die ge vangen zaten wegens het vissen in ver boden wateren, onmiddellijk te repa triëren. De mannen zaten nog steeds ge vangen, hoewel hun straftijd op 9 april reeds afgelopen was. Advertentie GEEF MOEDER een KOELKAST. AALMARKT 4 TNE LANDEN van de Noordatlantische verdragsorganisatie staan achter -L' de westerse voorstellen voor de komende topconferentie tussen Oost- West. De vijftien ministers van buitenlandse zaken van de Navo-landen hechtten gisteren in Istanboel hun goedkeuring aan de voorstellen inzake Duitsland en Berlijn, die het Westen op de conferentietafel zal leggen. De westelijke grote drie zullen bij Chroesjtsjef waarschijnlijk een her eniging van Duitsland op basis van vrije verkiezingen bepleiten. Als Chroesjtsjef dit onaanvaardbaar acht, zou het Westen zich bereid tonen om over een tussentijdse regeling voor Berlijn te spreken. Nu de besprekingen tussen de Navo- ministers in Istanboel zo'n vlot verloop hebben, wordt verwacht dat vandaag de beraadslagingen kunnen worden afgeslo ten. Alleen de voorstellen tot ontwapening leverden enige moeilijkheden op. Frank rijk heeft namelijk een afwijkend stand punt ingenomen. De Franse minister Cou- ve de Murville houdt vast aan het stand punt dat in een vroeg stadium var ontwapening deugdelijke controle i worden ingesteld op de middelen, v mee kernwapens naar hun doel kunnen worden gebracht, dus raketten en vlieg tuigen. De andere Navopartners menen dat men dit aan het begin van de ont wapening niet kan uitvoeren. Het is voor het eerst in de geschiede nis van de NAVO, dat de Raad van deze verdragsorganisatie bijeenkomt in een stad, waar de staat van beleg heerst. De Turkse minister van buitenlandse zaken, Zorlu, besteedde hier in zijn openings rede aandacht aan. Turkije betreurt het, aldus de minister, dat gebeurtenissen in Succes voor Eisenhower landse hulpverlening tot een bedrag van 4.125.600 dollar goedgekeurd met 60 te gen 25 stemmen. De uitslag is als een groot succes voor president Eisenhower te beschouwen, daar groepen in de Se naat hadden gedreigd het program met maar liefst een miljard dollar te zullen besnoeien. Er is nu slechts 20 miljoen beknibbeld. In een door radio en televisie uitge zonden toespraak tot het comité voor internationale economische groei ver klaarde Eisenhower gisteren, voor de stemming, datt een dergelijke drastische vermindering van het hulpprogram een vernietigende nederlaag zou betekenen in de strijd tussen communistisch impe- (voor twee) Terwijl hondenden Londenaren koorts achtig bezig zijn met de voorbereidingen van het huwelijk van prinses Margaret en Antony Armstrong-Jones, heeft oox het bruidspaar zelf zijn zorgen. Dagelijks komt een stroom geschenken voor het jonge paar en iedere dag gaan bruid en bruidegom al dat schoons be kijken. Maar tot gisteren was er steeds niet dat bij, waarop ze zo vurig hoopten, een gezellig koffiepotje, precies goed voor twee personen. Koffiepotten genoeg, kost bare zilveren gevaarten, waar hele gezel schappen koffie uit zouden kunnen put ten, maar niet zo'n genoeglijk klein ding om een tafel voor twee te sieren. Antony kon zijn mond niet houden tegen een vriend en vertelde deze grote zorg. De vriend sprong een gat m de lucht voor zo'n tip en snelde alle koffie potten-winkels ijlings af, tot hij hei ideale ding gevonden had. Het ls antiek en van zilver, maar precies geschikt voor een jong huishouden. Britannia glanst De Britannia, het Koninklijk jacht, dat de huwelijksboot zal symboliseren door het jonge paar de wittebroodsweken over de oceanen te voeren, ligt glanzend ge reed. Met man en macht heeft het nieuwe verf en gloed gekregen, het koperwerk blinkt en schittert, de betimmeringen zijn gewreven en nergens is een smetje te bekennen. De huwelijksplechtigheid is tot details gerepeteerd, maar toch heeft hel Engelse publiek nog iets om zich af te vragen. Namelijk of Antony een vrijge- zellenfuif zal geven. Prins Philip hield die traditie in stand, maar Antony noch zijn vrienden later er een woord over los en het paleis zwijgt natuurlijk plechtig Morgenavond geeft koningin Elizabeth II een grootse receptie, waarvoor 800 gasten zijn genodigd. Ontsporing. Op het emplacement Alkmaar is vanmorgen om half acht bij het rangeren een rijtuig ontspoord Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Tussen Uitgeest en Alkmaar vielen enkele treinen uit. rialisime en de vrijheid die op vertrouwen en rechtvaardigheid rust. De democratische senator Fulbright heeft nog geprobeerd een motie te ver- zaohten, waarin de Senaat zich uitspreekt voor opschorting van de hulp aan lan den, die economische represailles toe passen, zoals de Verenigde Arabische republiek met de verhindering van de vaart van Israëlische schepen door het Suezkanaal. Men vreest dat deze motie Amerika in een nadelige positie in het Midden-Oosten zal brengen. het land het premier Menderes onmoge lijk hebben gemaakt, de zitting vai Raad bij te wonen. De Turkse minister wees erop dat de recente relletjes de een heid van het volk niet aantasten en dat het land zich hecht verbonden acht aan het beginsel van de NAVO. President Eisenhower heeft de Raad een boodschap gezonden, die door zijn minis ter van buitenlandse zaken, Herter, werd voorgelezen. De Amerikaanse president riep de Navolanden op, standvastig verenigd te zijn, vooral nu de topconfe rentie een eensgezind Westen dringend noodzakelijk maakt. De NAVO is het sterkste verbond vredestijd van de geschiedenis geworden, zo stelde Eisenhower. Haar betekenis reikt verder dan werd beoogd in de crisis, die tot de vorming van de NAVO leidde. Eisenhower wees er op, dat men geen spectaculaire beslissingen kan verwachten op de komende topconferentie, die onge twijfeld door een reeks soortgelijke bij eenkomsten zal worden gevolgd. Elk blijk van zwakheid of verdeeldheid onder ons kan daarom slechts onze diplomatie on dermijnen en de doelmatigheid verminde ren, aldus Eisenhower. De Engelse minister van buitenlandse zaken, Selwyn Lloyd, heeft gisteren voor gesteld, dat de topconferentie richtlijnen zal verstrekken aan de ontwapeningscon ferentie in Genève. Die richtlijnen zouden o.a. moeten om vatten: vreedzaam gebruik van de ruimte, aankondiging van het lanceren van raket ten, vermindering van de kernwapenpro- duktie, controle over raketten en vliegtui gen waarmee kernwapens naar hun doe len kunnen worden gebracht, beperking van de nationale strijdkrachten, voorzor gen tegen verrassingsaanvallen en oprich ting van een internationale ontwapenings organisatie voor handhaving van de vrede. DE INDONESISCHE REGERING heeft de drie grote oliebedrijven, die con cessies in Indonesië hebben Shell. Stanvac en Caltex gelast over te gaan tot versneld ontslag aan het Nederlands personeel en dit nog voor het- einde van 1960 te vervangen door Indonesiërs. Zij moeten voorts aan de regering medede len. welke Nederlanders zij nog in dienst hebben. Volgens een officiële bron ge schiedt dit met het oog op de achter uitgang in de Indonesisch-Nederlandse betrekkingen. De leidinggevende Nederlanders zijn reeds vertrokken en er zijn maar weinig Nederlanders bij deze bedrijven in dienst. Zevenduizend Indonesische studenten hebben er bij hun regering op aange drongen het hoofd te bieden aan de „jongste bedreiging van Nederlandse militaire demonstraties in westelijk iw-Guimea." wensen voorts verwijdering van het gehele Nederlandse kapitaal. Sukarno en de president van Tunesië, Bourguiiba, hebben gezamenlijk ver klaard het zenden van Nederlandse oor logsbodems naar „Indonesische wateren" te betreuren. Tevens hebben zij gevraagd om onderhandelingen oveT Nieuw-Gui- Dreigementen Een ambtenaar van het Indonesische ministerie van buitenlandse zaken. Su- djarwa, heeft verklaard, dat Nederland met vuur speelt en dat de anti-Neder landse incidenten in hevigheid zullen blijven toenemen, indien de Nederlan ders biyven vasthouden aan de „voor genomen militaire uitdaging in Nieuw- Guinea". Dit geschiedde toen de Nederlandse zakgelastigde. de heer W. A. Frowein, melding maakte van de amti-Nederland- lanplaitobiljetten bij de ingang van de Nederlandse diplomatieke missie in Dja karta. Sudjarwo noemde dit „een stellig be- ..ijs van Indonesiës nationale gevoelens die gemakkelijk kunnen overkoken als Politie zal Italianen over grens zetten Hoewel de Amsterdamse politie sterke vermoedens heeft dat kort voor de Paas dagen in ons land gearriveerde Italiaanse kermisgasten zich schuldig hebben ge maakt aan juwelendiefsballen in Amster dam, is gisteren na overleg met de offi cier van justitie in de hoofdstad beslo ten. wegens gebrek aan bewijs geen ver volging tegen de Italianen in te stellen. De Italianen, twee vrouwen en een man, die zich thans nog in hechtenis bevinden, zullen samen met twee van hun kinde ren, die momenteel ir Dongen (N.B.) v blijven, over de grens worden gezét. Nederland probeert met vuur te spe len." Het zou weer kumnen gebeuren als de Karei Doorman naar de wateren van Nieuw-Guinea wordt gezonden. Vooraanstaande zeglieden van de Indo nesische land-, zee- en luchtmacht zeiden dat de Nederlanders „een domme fout begaan als zij Indonesiës kracht beproe ven". „Wij staan gereed", zeiden zij, „als de Nederlanders besluiten hun dwaze en waanzinnige handelingen ten uitvoer te brengen." 7IJ DIE HET SPAREN AANMOEDIGEN, nemen een grote verantwoor delijkheid op zich aldus het jaarverslag van de Nederlandse Spaar bankbond over 1959. Een regering die bezitsvorming voorstaat, moet waak zaam zijn tegen sluipende inflatie. Moreel is het niet verantwoord het pu bliek tot sparen aan te zetten, als door chronische waardedaling van het geld de spaarders zich de vruchten van htm spaarzaamheid zien ontglippen- Bovendien zou daardoor de drang tot sparen verminderen. Gezond geld Is daarom een levensvoor waarde. De bond vreest echter, dat do loonpolitiek tot een ontwikkeling Ionen en prijzen zal leiden, welke eenkomstig is aan die van de in 1956 ge dane weinig geslaagde poging tot vrijere loonvorming. Verwacht wordt dat de na tionale bestedingen met 8*6 procent zul len toenemen, de binnenlandse produktie slechts met 6 procent, hetwelk moet lel- den tot een kleiner overschot op de be talingsbalans, of een hoger prijspeil, of beide. De bond vraagt zich af df de heidsbemoeiingen met de bezitsvorming het aangewezen middel zijn om dit te moedigen. De beperkte som voc spaarpremies geeft nog meer aanleiding tot dit scepticisme. De overheid moei met globale middelen de voorwaarden van bezitsvorming scheppen, zoals hand having van de waardevastheid van hi geld en fiscale maatregelen als lagei belasting op inkomsten uit overwerk uit spaarrente. Dit brengt tevens geen kosten van uitvoering mede, aldus hei De bond heeft geen aanvaardbare op lossing gevonden voor belegging v spaargeld in risicodragend kapitaal het plan van een belegginsinstituut aangehouden. De bond betreurt het z ken van spaargelden door de handt banken en vreest daarvan ernstige V| storing van de verstandhouding lus: De executie van Chessman is overal in de wereld het sein ge worden op een hernieuwde aan val tegen de zwaarste aller straf fen: de doodstraf. Vooral in de Amerikaanse staat Californië, waar de San Quentingevangenis staat, waren er gisteren vele de monstraties, zoals de foto toont. In de Harekamp (op de Veluwe) is gis teravond een zeer fraaie korenschuur uitgebrand, die staat op het oude land goed van de familie Kröller Müller, stichters van het nationale park de Hoge Veluwe. Mej. Esther Brückman. klein dochter van de stichters en tegenwoor dige eigenaress was thuis en moest aanzien hoe het praohtige familiebezit een prooi der vlammen werd. Ze was nogal ont stemd over het feit dat de brandweer uit de Harskamp meer dan een half uur nodig had om in actie te komen. Eerst bleek het brandmeldingsnummer niet te bereiken en toen de sirene ging bleek er geen chauffeur te zijn zodat een passerende vrachtwagenbestuurder voor de brandweerauto gecharterd werd. HAAN MET VIER POTEN Een haan met vier poten is zelfs in Bar- neveld nidt elke dag te zien. De heer Hof land aan de Prins Hendrikweg te Barne- veld heeft tijdens zijn werkzaamheden in Limburg voor een Baraeveldse pluim veeslachterij zo'n zeldzaam exemplaar ontdekt. Hij nam de vierpotige haan mee naar Barneveld om het dier daar verder op te fokken. De haan heeft twee nor male poten en twee die iets korter zijn en de grond niet raken. Niettemin heeft de haan geen enkele last van zijn reserve onderstel en pikt hij zijn graantje nog steeds mee als haantje de voorste.... Tot gisteren zijn op paleis Soestdijk 500.000 „bevrijdingskaarten" ten behoe ve van de vluchtelingenhulp ontvan gen. De kaarten blijken een sterke aan trekkingskracht te oefenen op de ons land bezoekende Duitsers. Uit Soest dijk, waar voor het paleis een ver koopstand van bevrijdingskaarten staat, en uit Maastricht wordt gemeld dat vele Duitsers stoppen bij de stal letjes waar „post voor Soestdijk" of „post voor koningin Juliana" aange plakt staat. Nadat hun is uitgelegd waarom het gaat, volgt herhaaldelijk de vraag: „Zou de Koningin ons ver geven hebben? en „Wij hebben wat goed te maken", gevolgd door het ver zoek of zij als Duitsers ook een kaart mogen sturen hetgeen uiteraard niet verboden is. Ook de ons bezoekende Belgische toeristen kopen veel bevrij dingskaarten, en hopen dat ook zij die naderhand met de handtekening van de Koningin bedrukt terug zullen ontvangen. Onbewogen de dood in CARYL CHESSMAN is gistermid dag in de gaskamer van de ge vangenis van San Quentin geëxecu teerd. Het fatale gas maakte een einde aan het leven van de man, die twaalf jaar geleden door een jury van elf vrouwen en één man ter dood werd veroordeeld, en tevens aan de juridische strijd die achtmaal tot uitstel van de executie had ge leid. Zestig mensen zagen Chessman, schuldig bevonden aan ontvoering, roof en poging tot verkrachting, sterven in de hermetisch afgesloten gaskamer. De getuigen zeiden: „Hij stierf zoals hij had geleefd: uiterlijk beheerst en zonder vrees". Negen minuten duurde de terechtstel ling. Door het overhalen van een hef boom werd blauwzuur in contact ge bracht met het zwavelzuur onder de stóel van de veroordeelde. Chessman glimlachte en haalde diep adem. Acht maal wist Chessman door d drukwekkende wetskennis, die hij in zijn dodencel had verworven, d rechtstelling uit te stellen. De opdracht voor het negende uitstel kwam enkele seconden te laat. Tot dat negende uitstel werd be sloten door rechter Louis E. Good man. Vijf minuten voor de terecht stelling ontving hij het verzoek en de rechter besloot een half uur tijd te nemen om de nieuwe argumenten te overdenken. Zijn secretaresse belde de gevangenis dertig kilometer ver derop maar kreeg geen gehoor. Kostbare minuten gingen verloren, minuten die in de gevangenis zelf in anstige spanning werden doorge bracht. Toen ontdekte rechter Goodman dat zijn secretaresse het verkeerde nun had gedraaid. Hij rukte haar de hoorn uit de hand en herstelde de fout. Te laat Chessman was reeds overleden. In het laatste uur voor de terechtstel ling werden drie beroepen van Chess- mans advocaten verworpen. Twee door het Californische Hooggerechtshof, dat de beroeoen verwierp in de bij zelfsprekend geworden stemmenver houding van drie voor en vier tegei het derde door het Federale Gerechts hof te Washington. Gevangenisdirecteur Ered R. Dickson hoorde Chessmans laatste woorden: „Ik verzoek je speciaal te verklaren, dat ik niet de bandiet met het rode licht en ook heeft hij gezegd te hopen, dat zijn leven heeft bijgedragen tot een mogelijke afschaffing van de doodstraf. De laatste wil van Chessman bepaalt, dat de winst van zijn boeken die hij schreef om zijn verdediging te kunnen betalen, gebruikt moet worden bij de strijd voor afschaffing van de doodstraf. TTET ZUID AFRIKAANSE Huis van Afgevaardigden heeft gisteren een wetsontwerp tot het houden van een re ferendum over het uitroepen van een republiek Zuid-Afrika goedgekeurd. Men verwacht, dat de Senaat hier eveneen> spoedig het fiat aan zal geven. Alleen de blanken, dus een kwart van de bevolking van Zuid-Afrika. zullen aan het referendum deel kunnen nemen De oppositie, die echter verre in de minderheid is. had te berde gebracht dat het thans niet het ogenblik is. dat 750.000 nationalisten hun wil opleggen aan de gehele bevolking van Zuid-Afrika. Inmiddels is men overgegaan tot demo bilisatie van de Afrikaanse burgerwacht, die vier weken lang het hoofd heef moeten bieden aan de ongeregeldheden Duizenden mannen kunnen naar huis gaan. hoewel de proclamatie dat de bur gerwacht gemobiliseerd is. nog steeds van kracht blijft. In Kimberley werd de plaatselijke voorzitter van het (verboden) Afrikaanse Nationale Congres gisteren tot zes zweep slagen veroordeeld, terwijl hij voorts veroordeeld werd tot duizend gulden boete of zes maanden gevangenisstraf omdat hij Bantoes had aangespoord hun persoonsbewijs te vernietigen. Vier boeken schreef hij tijdens de jaren die hij in de gevangenis doorbracht. Het eerste „Dodencel 2455" werd een best seller. Het vierde en laatste boek „Kid was a killer" brachten de uitgevers giste ren op de markt en verscheen in inge naaide vorm. De uitgevers verklaarden ei niet op tijd mee klaar gekomen te zijn. Met „op tijd" bedoelden zij waarschijn lijk het moment van de terechtstelling. Dodenherdenking op Grebbeberg De Koninklijke landmacht herdenkt woensdag om elf uur op de Grebbeberg de milttadnen van de Nederlandse en van je voormalige Nederlands-Indische strijdkrachten, de' zeelieden, de verzets strijders, de geallieerde militairen en overigen die, waar ook ter wereld in 1940 en de daarna volgende jaren voor Koninkrijk der Nederlanden te land, ter zee, of in de lucht zijn gevallen dan wel als Nederlander of als Nederlands onder daan tengevolge van togen hen gerichte vijandelijke actie zijn omgekomen. De erecompagnic en vlaggewacht var je 424 compagnie van Heutsz en dubbel posten van de Koninklijke marechaussee zullen tijdens de herdenking staan opge- siteld; do Koninklijke militaire kapel ver leent muzikale medewerking. Marme-officier bij ontploffing omgekomen Bij het demonteren van een granaat v Duiitse origine te Cadzamd door een c moliitne-ploeg van do mijncnoprudmddenst is gisteren luitenant ter zee der tweede klasse, F. H A. Brouwer om het leven gekomen. Luitenant tier zee Brouwer, afkomstig uit Vliissingien. was 24 jaar, gehuwd cd vador van een kind. De oorzaak van het ongeval is nog onbekend. Brandstichter in arrest gesteld In Nijmegen is een 25-jarige arbeider gearesteerd verdacht van brandstichting. Hij heeft reeds bekend. De branden wer den in de maanden maart en april ge sticht in de magazijnen van de Vihamij, waar de arbeider werkzaam was. In Istanboel Juristen contra dictatuur In Istanboel hebben honderd advoca ten zich openlijk achter de studenten ge schaard, die protesteren tegen het dicta toriale bewind. Zij kregen echter geen kans te demonstreren, daar militairen met de bajonet op het geweer het ge rechtsgebouw binnendrongen en dertig juristen, onder wie zes vrouwen, arres teerden. De overigen werden uiteenge dreven. Ook een demonstratie van 500 studen ten mislukte, daar militairen het plein raar zij wilden betogen, afgezet hadden n de betogers de zijstraten indrongen. De studenten hebben persfotografen gewaarschuwd geen foto's te maken, waarop betogers herkend zouden kunnen worden. Cijfers Id Nederland is bij spaarlns-tellingen gedurende 1959 1,1 (vorig jaar 0,88) mil jard gespaard of 3,2 (2,7) procent van het nationale inkomen. De nationale be sparingen stegen tot 21,8 (19,7) procent, zodat het aandeel der spaarbanken ln de nationale besparingen is toegenomen. Van de 1.1 miljard besparingen namen de plaatselijke spaarbanken 28 pet. voor hun rekening en hun inlegtegoed nam met 308 miljoen toe tot 2,5 miljard.. Bij plaatselijke spaarbanken is 1394 min. gestort en 1154 min. terugbetaald. Het geld bleef langer bij de spaarbank. Het aantal posten verminderde tot 13,4 '13,6) min. Er werden 302.700 boekjes uit gegeven en 189.400 ingetrokken. Het ge middelde tegoed per boekje steeg van 677 tot 745. De bedrijfskosten er plaatselijke spaarbanken daalden tot 0.7 (0,77) pet. van het tegoed. Het inlegsaldl steeg in 1959 met 102 min. Het aantal spaarbankboekjes bij alle spaarlnstellingen steeg tot 10.4 miljoen of 91 per 100 inwoners. De beleggingen der plaatselijke spaar banken namen toe tot 2631 (2347) min. De gekweekte rente was 3,77 3,72) pet., de gemiddelde vergoede rente 2,97 2,92) pet. Slechts bij uitzondering was ds rentevergoeding minder dan 3 pet., ln 79 pet. van het totaal was de rente 3 pet. en in 17 pet. meer. Militair verongelukt lil de legerplaats Nunspeet is gisteren een ongeluk gebeurd, dat het leven heeft gekost aan de 21-jarige soldaat eerste klasse L. L. M. Lemmens uit Boxtel. Sol daat Lemmens stond bij een garagedeur, toen een chauffeur een zware truck in de garage wilde plaatsen. De soldaat raakte met het hoofd tussen de truck en de deur bekneld. Stille tochten op vierde mei De commissie Nationale herden king heeft een oproep doen uit gaan aan de plaatselijke commissies in .den lande teneinde de burgerij op te wekken tot een algemene deelneming op 4 mei aan dc stille tochten, herdenkingsdiensten e.d. die ten doel hebben allen die geval len zijn voor de vrijheid, te ge- De commissie doet vooral een op roep aan de jeugd om in groten ge tale aan stille tochten en herden kingsdiensten deel te nemen en hen te herdenken, die het de jeugd heb ben mogelijk gemaakt in vrijheid te leven en te werken. Ovenvegend zonnig De Bilt verwacht tot raor- genavond: 0 J Droog en overwegend zon- .••'.VMy nlg weer. Zwakke tot ma tige zuidwestelijke wind. Vooral ln het binnenland hogere temperaturen. Van nacht in het zuidoosten van het land echter nog kans op nachtvorst. (Opgemaakt om 11.15 uur). ZON EN MAAN Zon op 5.05 uur, onder 20 09 uur; Maan op 12.08 uur, onder 2.04 uur. is cn blUft dc BERINI ƒ519,- CEBR. HUISMAN HOGEWOERD 66—68 HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen 7 uur VU se Eetde De BUt Twenty 1. bcw windstil 22

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 1