Gemeente Leiden verlangt bijdrage bewoners voor onderhoud woninggroen L40J Koninginnedag in Leiden Oud Rijngezicht in Leiden Spannend verliaal over toclit met zeesleper Anderhalf jaar geëist tegen politieman te Voorschoten Gercf. schoolvereniging Leiden saat u.l.o.-school in het zuid-westen bouwen |Taak der Nederlanders om de M Zuid-Molukkers te helpen NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 VRIJDAG 29 APRIL 1961 Agenda voor Leiden Vrijdag Salonboot Ursula, Utrechtse Veer, 7— 9.30 uur n-m.: tbc-onderzoek. Schouwburg, 8 uur: Littecnis Sacrum mat Ik herinner me Mamma. Reihöbotfh, 8 uur: Ned. Christen Vrou wenbond, mejuffrouw P. van Wiohgeren uit Rijswijk over Palestina, het land de Bijbel. Remhraodtlyceum, des middags en avonds: Fancy fair voor tiende lustrum leerimgenwerendgiing Emtegeës. De Burcht, 8 uur: Feestavond Leid- sche Chr. Oranje Vereeniging, quiz Ap peltjes van Oranje en Timdelerclub me: Lief en leed uit de jaren '40'45, van ds. A. K. Straatsma. Zaterdag Schouwburg, 8 uur: Litteris Sacrum met Ik herinner me Mamma. Stationsplein, 7.45 uur: afd. Leiden NC RedsV, excursie Soestdijk défilé H.M. de Koningin. Koninginnedag Leiden: 7 uur Reveille; 3.15 uur: Aubade Stadhuisplein; 9 uur: Kinderfeest Gehoorzaal; 9.30 uur Kinder spelen sportterrein Zoetenvoudse Singel; Burah'tzaal 911012 uur: Poppenkastvoor stellingen; Markt, 10 uur: Standwerkers- wedstrijd; Leidse Hout. 1.304.30 uur: Sportmiddag; De Burcht, 2 uur: Start Oranje-wandeltocht; Gehoorzaal, 3 uur: Kindervoorstelling Dikkae Bigmams; 8 uur: Qpemludhtoonoert, muzikale rond gang. Waaggebouw, 9.30 tot 12 uur v.m„ 2 tot 5 uur en 7 tot 10 uur n.m.; Expositie Be vrijd Nederland. Leiderdorp, 9 uur: Zangbulde schooljeugd bij burgemeester; 9.30 uur: Feesit Kleuterscholen in Irene; 1.30 uur: Feest schooljeugd in Dorpshuis; 7.30 uur n.m.: Dorpshuis, feest Leiderdorpse Chr. Oranj everenigin g. Apotheken Nadere verklaring Openbaar groen kost niets bewoners met n hoeven ook niet eigen tuin te betalen Ï~AE GEMOEDEREN in een deel van het zuid-westen van Leiden ten aan- zien van de verplichte tuinbijdrage aan de gemeente zullen nog niet tot rust zijn gekomen, vooral niet nu blijkt, dat het college van burgemees ter en wethouders zijn standpunt sinds het voorstel van B. en W. in de raadsvergadering van december vorig jaar werd aangehouden, niet heeft herzien. Een niet gering aantal bewoners van de omgeving van de Vijf-mei laan heeft het gemeentebestuur doen weten, dat men deze bijdrage onbillijk vindt. Men ziet er een niet-toegestane huurverhoging in. De gemeente is die mening niet toegedaan en ziet zelfs geen reden tot verlaging van de bijdrage over te gaan. De raad wordt dan ook voorgesteld het adres van de bewoners voor kennisgeving aan te nemen. wat wij in ons blad van woensdag hierover uit het stuk van B. en W. aan de gemeenteraad publiceerden vernamen net betrekking tot het gemeentelijke standpunt nog het volgende. De gemeente maakt onderscheid tussen woninggroen en openbaar groen. Voor het openbare groen behoeft niet te worden betaald, wel voor de eerstgenoemde groenvoorziening. Het woninggroen dient wel ter completering van het openbare groen en draagt ongetwijfeld in belang rijke mate bij tpt verfraaiing, van het al gemene beeld van een wijk, maar de be- Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Aparte ta fels (18 jaar); zaterdag 2.30 uur: Alleen op de wereld (alle leeftijden); donderdag: De dictator. Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Striptease en gangsters (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Breng de Bismarck tot zinken (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Song of India (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Het zeven de zegel (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Operatie' petticoat (alle leeftijden). Het betere produkt De betrouwbare grondige service Goed geschoold, toegewijd personeel De moderne outillage van onze werkplaatsen •n niet het laatst: de superieure kwaliteit en rijeigenschappen maakten OPEL tot de meest verkochte automobiel voor Leiden en omstreken In 1959. Ook In 1960 Is er een steeds groeiende vraag naar deze bijzon dere wagen. De automobiel met de hoogste Inrullwaarde. V* Weer zoveel redenen meer, om bij de keuze van Uw nieuwe wagen een bezoek te brengen aan „Het Motorhuis" en Uw keuze te doen uit de onvolprezen OPEL-serie. n.v.HET MQTQRHUIS Showroom: Stationsweg 1 en 2. Kantoor, werkplaats en garage: Morssingel 1b- Hoge Rijndijk 5 Tel. 24-74-1 woners hebben er in het bijzonder profijt Om te beginnen worden alle voortuinen onder het woninggroen gerekend. Ook woninggroen de uit twee delen bestaan de grote achtertuin, die begrensd wordl door de Vijf-meilaan, de Gerrit Kastein- straat. de Telderskade en de Hoflaan. Alsmede de smalle paden langs de gevels achter de flats in de hoek Vijf-meilaan— Diemeistraat en de hoek Vijf meilaan— Boshuizerlaan. De gazons in de hoeken Segaarstraat— Diemeistraat en SegaarstraatGerrit Kat teinstraat, waarin een betegelde speel ruimte is opgenomen, worden niet tot het woninggroen gerekend. Het langgerekte gazon aan de Segaarstraat en de Gerrit Kasteinstraat evenmin. Alleen de flatbewoners van de Hoflaan (gedeelte tussen de Vijf-meilaan en de Telderskade), de Vijf-meilaan, de Gerrit Kasteinstraat, de Diemeistraat en de Bos huizerlaan moeten de tuinbijdrage beta len. De bewoners van de bejaardenwonin gen en de boven, en benedenwoningen (Gerrit Kasteinstraat) niet omdat dezen een eigen tuin hebben. T. Brandsmalaan Met betrekking tot het gedeelte van zuid-west tussen het Vijf-meiplein en de Wiardi Beokmanstraat dient het volgende. De stroken in de Titus Brandsmalaan langs de flats behoren tot het openbare groen. Het groen achter de schuine blok ken wordt echter gerekend tot de wonin gen te behoren. De perken langs de Kui pers Rietbergstraat zijn eveneens open baar groen, alsmede het groen in de Jo hannes Poststraat, de Walraven van Hall straat en de Wiardi Beckmanstraat tegen over de flatwoningen (aan de voorkant dus). Daartegenover de tuin tussen de bejaardenwoningen Titus Brandsmalaan en Montgomerystraat en de-gemeenschap pelijke tuin achter de flats Joh. Post straat, Walraven van Hallstraat en Wiar di Beckmanstraat niet. Ook hier dragen alleen de flatbewoners bij in de kosten. Tussen de bejaarden- blokken liggen namelijk ook de achter tuinen van de bejaarden, die bovendien een voortuin hebben te onderhouden. Van gemeentewege werd ons er 'nog op gewezen, dat de gevraagde tuinbij drage de werkelijke kosten bij lange na niet dekt. Er zijn steden in Nederland, waar die bijdrage belangrijk hoger ligt. Ten slotte: het gemeentebestuur heeft ge kozen voor de gemeenschappelijke kijk- tuin om ontsiering van de wijk tegen te gaan. Als de buurman van beneden zijn tuin voor alles en nog wat gebruikt of helemaal niet gebruikt, is dat voor allen die boven hem wonen, heel onplezierig. Nu kunnen de bewoners er op aan, dat de tuin wordt onderhouden en er, mits zij zelf daar het hunne toe bijdragen, net jes bij ligt, als de weersomstandigheden dit ten minste mogelijk maken. Collecte voor de vluchtelingen in Leidse Hervormde Gemeente Ds. P. Kloek schrijft ons: Tot de kerkeraden in Nederland werd het verzoek gericht, op zondag 1 mei een collecte te houden voor het vluchtelin genwerk. Hoewel die niet in „Hervormd Leiden" vermeld staat, stelt de kerke- raad van de Leidse Hervormde Gemeen te er prijs op, iangs deze weg mee te delen, dat aanstaande zondag ook in alle Leidse Hervormde diensten gelegen heid wordt gegeven een extra gift voor dit doel te schenken. Men kan zijn bij drage ook storten op gironummer 41878 ten name van het college van kerkvoog den van de Hervormde Gemeente te Leiden, met de vermelding „Voor de vluchtelingen". Leidse huisvrouwen bijeen T^EN VOL UUR achtereen heeft de heer J. Verhagen gistermiddag in de Turk de aandacht van de Leidse huisvrouwen gevangen gehouden met een ongemeen boeiende causerie over een berging met 's werelds grootste zeesleper, het Nederlandse vaartuig de Zwarte Zee. Twaalf jaar heeft de heer Verhagen, die nu is verbonden aan de scheepvaartinspectie, deel uitgemaakt van de bemanning van het betrokken schip, zodat hij ter dege wist, waarover hij sprak. Hij maakte zijn gehoor erop opmerkzaam, dat een sleepboot geen reddingboot is, maar dat het de rederij te doen is om schip en lading, om geld verdienen. Vooraf wordt het schip-in-nood per radio de rekening aangeboden en gaat de kapitein niet akkoord, dan vaart de Zwarte Zee in de regel niet uit. Reünie van 28 R.I. 111 Dordrecht Dinsdag 10 mei zal Dordrecht de plaats zijn waar vele oud-militairen van het voormalige 28 R.I. herinneringen aan de meidagen van 1940 ophalen. De oud-strijders is het een behoefte geworden jaarlijks bijeen te komen ten einde hun gevallen makkers te herden ken. Omdat het ditmaal de twintigste herdenking betreft ds de reünie wat groot- ;r georganiseerd dan in vorige jaren. Om 10.15 uur bijeenkomst in de Ben- tienkazerne te Dordrecht. Na een korte algemene vergadering achtereenvolgens herdenking door de voorzitter, de ma joor C. W. E. van Hoek, en de beide vroegere geestelijke verzorgers, stille her denking bij het monument, défilé langs de graven van de gevallenen en rondrit langs de bekende punten in Dordrecht o. Ten slotte om 17.30 uur snertm a altijd 1 de Bentienkazerne. Het comité 28 R.I. rekent op veler aan wezigheid. Opgave voor deelneming wordt ingewacht bij de secretaris- Hal- leys'braat 28, Den Haag. De meeste sleepboten hebben twee marconisten aan boord, dig dag en nacht de scheepsuitzendingen luisteren. De Zwarte Zee heeft een machtige zemd- ontvangiinstallatie, waarmee nagenoeg de hele wereld kan worden bestreken. Bij rustig weer ligt zij in een haven te waehteai op het ogenblik, dat de weerbe richten storm aankondigen. Dan houdt bemanning zich gereed om bij het eerste noodsein zee te kiezen. Pech Soms heeft men wel eens pech, vooral animeer het Grieken of Italianen betreft Die zijn namelijk nogal eens vlot met hun ten en dam komt het wel voor, dat men ma dagen varen bij het „in-nood- verkerende-sohip" aankomend, beleefd wordt bedankt voor de moeite en de mededeling krijgt, dat hulp niet meer nodi g is De heer Verhagen schetste uitvoerig, hoe een keer een noodsein werd op gevangen van een Brits vrachtschip, dat onherstelbare machineschade had opgelopen. Het schip was echter oud en leeg en het lag dichtbij. Omdat het bergingsloon afhankelijk is van de grootte van het vaartuig, de waarde van de lading en de aard van het weer wijzigde de bemanning van de Zwarte Zee onmiddellijk koers toen onderweg het noodsein binnenkwam van een ander schip, dat vijftienhon derd mijl ver lag, pas 6 maanden oud was en een kostbare last aan boord had. Het schip had zijn schroef ver loren en bovendien was het roer defect, zodat het ongenadig was over geleverd aan de natuurkrachten. Met vliegend stormweer voer de Zwarte Zee de Atlantische Oceaan op. Fantastisch hoge bergen witgekapt water sloegen de sleper heen, zetten hem steeds weer tot de voormast onder water. Op volle kracht joeg men tegen de storm met alle bemanningsleden die eerste zo zeeziek als het maar kon. Af en toe rolde zo'n tien ton water over liet dek. Contact etmalen te hebben gevaren, be reikte men de Engelsman- Levendig be schreef de heer Verhagen, hoe het contact tussen de schepen tot stand kwam. Ter- bracht men een manilla-tros over, ander halve kilometer lang en 58 centimeter in omtrek. Het gelukte echter niet 'het stuur loze vaartuig mee te krijgen, hoe 3 zich ook inspande. Assistentie werd vmaagd van een tweede sleepboot, De Seine, die na negen dagen arriveerde. Deze sleper slaagde er niet in dicht genoeg hij de andere twee schepen te komenwaarop de Zwarte Zee de sleeptros kapte en haar zus terschip ophaalde, daarbij olie op de kokende golven stortend. De Seine had vervolgens tot taak het Engelse schip in de goede koers te houden en zo ging het op Ierland aan, waar men na 28 spannende dagen binnen liep. De drie schepen zagen er ontoonbaar uit. De bemanningen waren trouwens door een ringetje te halen. Maar 's avonds was het feest. Men zat overvloedig diner en de schepelingen waren niet zo vermoeid, of het sluitingsuur van het restaurant werd ïr overschreden. Dhr Verhagen, die zijn betoog had door spekt met geestige karakterschetsen van aantal bemanningsleden, toonde na de pauze een serie lichtbeelden, die goed "et zien, hoe het op zee kan spoken. De bijeenkomst stond onder leiding van de presidente van de afdeling Leiden van de Nederlandse vereniging van huisvrou- C. HagemanVerhagen. 7 UURReveille door band St. Paulusgroep, padvindstersband Trozinah en drumband De Burcht. 8.15 UUR: Aubade op Stadhuisplein door 2100 schoolkinderen. 8.50 UUR: Afmarcheren van de kinderen naar de Gehoorzaal, voorafgegaan door de politiemuziek. 9 UUR: Kinderfeest in de drie zalen van de Gehoorzaal. 9.30 UUR: Spelen en wedstrijden voor de schoolgaande jeugd op het terrein Zoeterwoudsesingel. Tussen 9 en 10 UUR: Militaire mars met défilé omstreeks 9.3Ó uur langs het stadthuis. 10.30 UUR: Dienst in de Pieterskerk, voorganger: ds. P. Kloek, Hervormd predikant, medewerking van koor. 9.30, 10.15, 11 en 11.45 UUR: Poppenkastvertoning in de grote zaal van Den Burcht. Van 10 UUR af: Standwerkersconcours op de Leidse markt met uitspraak van de jury omstreeks 5.15 uur. Tussen 1.30 en 2 UUR: Start wandeltocht bij Den Burcht, wandel- defilé omstreeks 4.45 uur langs stadhuis aan Breestraat. 1.30 UUR: Sportmiddag in de Leidse Hout met gymnastiek, voet bal, turnen en wielrennen; 2.30 uur: voetbalwedstrijd Ned. zater dagmiddagelftal tegen ZFC Zaandam. 3 UUR: Kindervoorstelling in de Gehoorzaal, opvoering van de kinderklucht in 3 bedrijven „Dikkie Bigmans in het circus". 4.30 UUR: Muzikale rondgang van Werkmans Wilskracht. 7.30 UUR: Muzikale rondgang van T. en D. 8 UUR: Concert Nieuw-Leven in het Van der Werffpark. 8 UUR: Vrolijke muziek op het Stadhuisplein. 8 UUR: Erevoorstelling circus Dejonghe op Schuttersveld. Vervalsingen of vergissingen De officier van justitie bfj de rechtbank In Den Haag, mr. Kemper, heeft tegen een 40-jarige bjj de parketgroep werk zame wachtmeester der rijkspolitie uit Voorschoten anderhalf jaar gevangenis straf geëist. De wachtmeester stond te recht omdat hfj akten vervalst zou heb- Op zeker ogenblik zei de verdedi ger, mr. Huisman, dat de officier van justitie ook wel eens een va-lse akte maakte. Hoewel de verdediger direct hierop zijn excuses aanbood, wild® mr. Kemper deze miert aanvaarden. Mr. Huisman levendie hierna een be wijs voor zijn utitlatimig door aan te tonen, dat verdachte onder meer dief stal ten laste was gelegd, terwijl dit m het geheel niet gebeurd zou zijn. Deze akte was ondertekend docnr mr. Kempar. Verdachte zou akten, die hij moest uit reiken, vals hebben ingevuld, onder door op da duplicaten aan te halten, dat hij deze of in persoon of ten gemeeratehulz* had betekend, terwijl dit niet het geval as. Verdachte ontkende diSt. De waarnemend chef van de griffie de Hoge Raad, waair de betrokken akten geregistreerd moesten wondien, getuigde, dat er dn de administratie (niets van uitreiking was aangetroffen. In een ander geval bleek dit ten gemeentehui ze ook niet het geval te zijin. In zijn requisitoir vermeldde de of ti er van justitie, dat personen, diie w ïcfagvaard om ais verdachte ter zitting verschijnen, niet waren opgekomer omdat zij, naar zij beweerden, geen dag vaarding hadden ontvangen. O wijl de vaartuigen dansten en sprongen1 schap T)E GEREF. schoolvereniging te Leiden hield gisteravond de jaarlijkse leden vergadering in het gymnastieklokaal var de school Kaasmarkt 1 onder voorzitter Voorlichtings-avond in Leiden lts orl 'e- De Republiek der Zuid-Molukken bestond 25 april tien jaar, echter niet ccn vrije, erkende republiek maar als een republiek, die nog steeds isfwordt bedreigd door de Indonesische eenheidsstaat en nog altijd wordt ge- door de vrije wereld, ook door Nederland. Aldus ds. J. H. Riztema talpos, die gisteravond voor de stichting „Door de Eeuwen Trouw", afdeling r°Vongerenorganisatie, een lezing hield met als titel „Nederland let op uw ij Hij wees op de grote taak, die op de ilKe der-land ars rust om deze Zuid-Mn- ukkers, die voor hun trouw werden beloond met de meest afgrijselijke ver loochening, te helpen en te steunen, op lat zij vrij worden, dus een deeltje van |c wereld krijgen, waar zij zich zelf In d lj Jacht In deze trant sprak ook ir. J. A. Manu- Hij vestigde echter meer de aan- op de loop en ontwikkeling van de luidige Republiek der Zuid-Molukken. Hij ging terug tut 27 december 1949 gg-I to<:n Nederland de soevereiniteit jkfl overd.roeg aan de Indonesische rege- 75;) ring, dus aan de Republiek Veremg- de Staten van Indonesië (R.V.S.I.) Deze republiek bestond „voorlopig" uit 16 deelstaten, die allen het recht had'den uit te treden zolang de voor- ortlopige grondwet geen definitieve 5e'l was De Zuid-Molukken hadden ook dit waarvan zij dan ook gebruik Raakten, mogelijk gemaakt door het hun gegeven zelfbeschikkingsrecht. Op 25 april 1950 werd de Republiek der Zuid- Molukken geproclameerd en deze wend de zich tot Nederland om steun, daar Soekarno de jonge Republiek begon aan te vallen. Doch Nederland „deed of zijn neus bloedde". De Zuid-Molukken wis ten zich echter sitand te houden op het eiland Ceram. In ons land zijn thans 21.000 Ambone zen, trouw aan -het Koningshuis, die strijden voor hun vrijheid. En wij moe ten met hen strijden want nog is Ambon bezet gebied, nog wordt er dagelijks op Ceram gevochten. En nog heeft de Nederlandse Regering niets gedaan om de Zuid-Molukken te steunen in de strijd om recht en vrijheid. Na deze rede werd er Ambonese mu ziek ten gehore gebracht en dansten Zuidmolukse meisjes op ritmische mu- De avond werd geopend en gesloten door ir. D. van Toorenburg, voorzitter van de afdeling Leiden van de stichting „Door de Eeuwen trouw". TTET GALGEWATER van Leiden -"-t met het gezicht op de stad. Dit is nog een beeld van oud-Hollandse gezelligheid langs een openbaar vaar water, reageerde een bejaarde Lei- denaar, toen wij hem dit plaatje, toe gezonden door de heer S. Postma, Hu- go de Grootstraat 7 Leiden, onder ogen schoven. En hij schreef toen het volgende voor ons op. „Het geeft er ons een idee van, hoe rijkere voorgeslachten de aanwezig heid van water bij hun woningen wisten te benutten. Wij zien hier de spoorweg met brug Leiden—Alphen aan den Rijn) als een klein stukje zakelijkheid temidden van tuinen aan het brede water. Hier is de Rijn, in tegenstelling tot zijn stroom in de stad, een „riante" rivier. De foto is uit de tijd dat deze brug nog op de grens van Leiden enerzijds en Oegstgeest en Zoetermeer ander zijds lag. Na de grenswijziging van het jaar 1920 begon de Leidse raad al spoedig plannen te maken voor een overgang voor het gewone weg verkeer, waarvan wij het resultaat vinden in de Rijnzichtbrug (naast de spoorbrug), die weliswaar het uit zicht op dc spoorbrug wegnam maar het prachtige gezicht op de stad voor ieder toegankelijk maakte. Wie op de Rijnzichtbrug naar de stad kijkt, met de koepel van de Marekerk als een reusachtige ballon boven het water, staat op een van de schoonste punten. water" kan hier niet meer gelden. Wij vinden in onze stad twee kaden, die onderscheidenlijk de naam Gal- gewater en Kort Galgewater dragen. Zij lopen van het Kort Rapenburg tot aan dc Weddcsteeg en van de Blauwpoortsbrug tot aan de Stads- timmerwerf. Men vraagt zich nog wel af hoe de bestuurders van Leiden ertoe zijn ge komen die kaden „water" te noemen en dan nog wel met „Galgc" ervoor, terwijl de Morspoort een opschrift kreeg „opdat ze met geen veraebte- lijkcn naam meer zoude genoemd wor- Wat wij hier zien, is werkcüjk de Rijn. Dit water draagt de naam in zijn gehele loop, behalve tussen Bos- telbrug en Wcddestceg". Als bestuurslid werden herkozen de heren S. J. Ames, mr. Teekens en J. H. de Jong. De heren Chr. Paddtn>g en H. A. Mulder werden in hat bestuur ge kozen. De plannen voor een ui.©,-schooi in het zuid-westen en een lagere school in de Mecrburgerpoldar en het Mors kwartier konden nog steeds niet worden uitgevoerd. De personeelsbezetting was niet eenvou dig; de mutaties en het woningvraagstuk zijn tegenwenkentfa factoren. Na de pauze bracht de heer De Jong het financiële verslag uit. Hij deelde mee, dat de boeken dit jaar behalve door de kascommissde door een accoun tantskantoor waaien gecontroleerd. Een voorstel van het bestuur om artikel 5 van het huishoudelijk reglement te wij zigen vond geen waardering bij de alge mene vergadering. Dit antikei luidt dat de boeken van de penningmeester door twee leden en twee bestuursleden worden gecontroleerd. De heer De Jong had ge suggereerd', diit voortaan door een erkend accountantskantoor ta doen geschieden. voorzitter van de bouwcommissie kon de heer De Jong de verheugende me dedeling doen, dat gistermorgen telefo nisch de vergunning voor dc bouw van en u.l.o.-school in het zuid-westen van .eiden was afgekomen van hel departc- nent van onderwas. Dc aanbesteding :an nu worden voorbereid. De finan ciële toestand van dc vereniging is ge- ond. De school in het Morskwarticr komt op dc urgenticiyst van 1960. Het gemeen tebestuur is gevraagd, een gymnastiek lokaal te mogen bouwen by de u.l.o.- school in zuid-west. Vooral in de nieuwe vyken heeft de vereniging gebrek aan gymnastieklokalen. Bij de rondvraag deed dir. K. Dronkert, Geref. predikant, een beroep op allen om het christelijk onderwijs aar woord en deaid te steunen. Interacademiale wedstrijden te Utrecht Amsterdam heeft na de eerste dag van het voetbaltoernooi, dat te Utrecht wordt gehouden in het kader van de 26e buiten- interacademiale van de „Federatie van unitates en bonden", de leiding met s punten, gevolgd door Delft en Utrecht met 4 punten en Wagen ingen 3 punten. De uitslagen waren; Delft—Amsterdam 0—2, Utrecht—Wageningen 0—2; Leiden Rotterdam 10. UtrechtGroningen 3—2, Amsterdam—Rotterdam 4—0, R'dam —Wageningen 2—1, Wageningen-Gronin- gen 00, GroningenAmsterdam 06. De wachtmeester gaf weliswaar toe daf hij dn akten per vergissing sommige ver keerde aanhalingen heeft gedaan, maar hij hield vol, dat hij de stukken wel heeft uitgereikt. Da officier van. justitie merkte naar aanleiding hiervan op, dat het wel heel toevallig zou zijn als juist de door deze wachtmeester uitgereikte stukken, waar over klachten waren geuit, bij de griffie van de Hoge Raad of In het gemeenfteburia waren zoekgeraakt Ten overvloede had de officier nog een steekproef genomen met een ander stuk, dat door verdachte moest zijn uitgereikt en ook dait geval was raak. De wachtmeester bleef ter zitting bij zijn verklaringen, dat hij de stukken wel had uitgereikt en dat de onjuistheden per vergissing waren ontstaan. Uitspraak «Prachtige "Super Kiagloa" Railcord-pantaloas tegen daverend lage prijs "Goedzittende" pantalons in uitmuntend model.I Sterke soepele railcord, duurzaam en met ongeëvenaard weerstands vermogen. Praktische, fraaie broekceintuur van dezelfde stof. Nd, 5-10 jaar, alle maten I 11-16 jaar, 14 75 alle maten Herenmaten |i| 75 Geen post-of telefoonbestellingen. LEIDEN Haarlemmerstraat 25 ROTTERDAM: Korte Hoogstraat 11 Meent hk.Goudsealngel Katendr. Lagedijk hk. Dorpsweg Weat-Kruiskade 35 Zaterdag 30 april gehele dag GEOPEND. BEVRIJDINGSDAG 5 mei gehele dag GESLOTEN. Zie voor stadsnieuws ook pagina 13

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 3