Gezongen kruislijden in Oegstgeester Groene kerk G.S. willen voor 19 mei standpunt gemeenten weten Collecte in Leiden voor de kinderuitzending van het draaiboek KOLEN en OLIE Op Haarlemmerstraat: sigaren met een fiets cadeau NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 ZATERDAG 16 APRIL 1960 t Agenda voor Leiden ij- Zaterdag it Antoniusclubhuis, 8 uur: Concert Leids IP accordeonorkest Neerlandia o.l.v. Lauw jfBoellaard en Akkordeana uit Frankfort ..aan de Main, o.l.v. Rudolf Kircher. Hooglandse kerk, 10 uur n.m.: Paas- "jnachtdienst m.m.v Wilem Berkhemer. W Lutherse kerk, 10 uur n.m.: Paasnacht- at dienst. 'i- Maandag n" Haven, 11 uur: Vertrek Henry Dunant os met langdurige zoeken, el Dinsdag eJ Terrein Dugdunum, 94.30 uur; voet- el baiLtoernooi lagere scholen, m' Sportvelden Boehuizerkade, 95.15 uur: j. Sdhoolvoetbaltoernooi Junioren en Se- j Overdekte, 6 uur nm.: Feestavond nj Leidsche Zwemclub. re Salonboot Ursula bij 5-Meibrug, 2 ce'4.30 en 7.309.30 uur n.m.: tbc-onderzoek e- Woensdag 78 Stadsgehoorzaal, 8 uur: Revue Een :n avond in Sainit Germaan des Prés, mm Toan Manders, voor K. en O. Terrein Dugdunum, 9-3.30 uur: Voet- 12.50 E- In den vergulden Turk, 8 uur: Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Ij' Waalse kerk, 1 uur: Pauze concert JTheo ten Hooven, organist, mjm.v. mevr. J. G. Schoenmaker-van Heiden, sopraan. n' Salonboot Ursula bij 5-Meibrug, 9.15 ra 12 en 24.30 uur: tbc-onderzoek. r* Donderdag Café Araifoa, 8 uur: Leddse tuiniers- en :ii bloemistenvereniigdnig Door Eendracht nj Verbonden. ,o Stadsgehoorzaal, 8 uur: Zesde aborvne- Jmentsconoert door Het Concerbgebouw- fie-uurtje Ned'. Veren-, van Huisvrouwen. Salonboot Ursula bij 5-Meibrug, 912 en 24.30 uur: tbc-onderzoek. Vrijdag Antonius clubhuis, 11 uur: Besbuurs- vergadering Ned. Bond van Fatalistenver- t emi'gin@en; 2.30 uur: 51ste algemene ver- kgadening, 8 uur n.m.: gezellig samenzijn. L.T.S., Haagweg 4: 8.45 uur vm: Vol leybaltoernooi van N.O.-leraren. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Herdemkings- k bijeenkomst Besbuurdersbond Leiden ilmmjv. Scapdoioballet en Kunstmaan-dor - kest. 1 Huis over t Hoff, 8—10 uur nm.: Ten toonstelling eigen werk van cursisten K. L O. Doelenikazerne, 10.30 uur: Beëdiging re serve tweede luitenant A. E. Dorst. Zomerzorg, 8 uur: Kynologenvereni- t1 ging Rijnland, demonstratie verzorgen t van de hond. Snouck Hurgroojehuis, 4.30 uur: Re ceptie 40-jarig bestaan afd. Leiden Bond van, Hoger Onderwijs Personeel in Ne- derfand. ij Schouwburg, 8 uur: Feestavond t.g.v. 40-jarig bestaan afd. Leiden Bond van Hoger Onderwijs Personeel in Neder- 5j Gymzaal sted. gymnasium, I uur: Feestavond Leidsche Zwemclub. f Salonboot Ursula, 2—4.30 en 8.30—9.30 uur n.m.: tbc-onderzoek. Zaterdag Sohouwburg, 8 uur: Litterds Sacrum met Ik 'herdonner me Mamma. Ainibondus clubhuis, 9 uur vm. Kapdttel- j verga deriTig Ned. Bond van Fibaldsten- verenigingen, 9.30 uur fitalistendiag, 2 I uur; bekertoernooi. Huis over 't Hoff, 35 en 8—10 uur: 1 Tentoonstelling eigen werk van cursisten K. en O. Marekerk, 6.30 uur nm.: Herdenkings dienst 50 jaar Nederlandse padvinders, j spreker districtscommissaris Oübaas A. Beekes. 1 Bollenstreek, Sassenheim, 11 uur: Vertrek bloemencorso. 0 es-bg e eest, Oud-Poelgeest. Week- 1 einde over verhouding tussen drie we- relddelen. Films j Casino (2-30, 7 en 915 uur): De vier kante rekruut (alle leeftijden), donder- - dag; Doctor at sea. I Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Du bist wun- derbar (alle leeftijden), j Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): The geisha I boy (alle leeftijden), j Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur); The lone ranger (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur); Een linke I jongen (alle leeftijden). Trianon (2.30 7 en 9.15 uur): Operatie i petticoat (14 jaar). Tentoonstellingen j Lakenhal, bekroonde inzendingen Ta- j lens prijsvraag 1959 (tot 24 april). Musea, instituten, leeszalen e.d. Pilgrimfathers-huisje, Boisotkade 2, el j ke dag geopend van half 10 tot 12 en Zilveren jubilaris bij de S.L.F. I Donderdag vierde de heer W. Momberg zijn 25-jarig jubileum bij de Stedelijke Lichtfabrieken. In de directiekamer I werd de jubilaris toegesproken door de j directeur, ir. Y. Ykema, die zijn woorden van dank deed vergezeld gaan van har- telijke gelukwensen. Vervolgens voerde zijn directie chef het woord. De voorzit ter van de personeelsvereniging over handigde een aandenken. In de kantine hadden zich inmiddels de collega's van de gasdistributie verzameld om de jubilaris te huldigen. De hier uit gesproken gelukwensen werden onder streept met de aanbieding van een ge schenk. waarvoor de heer Momberg in een kort slotwoord hartelijk dank zegde.. Uitzending via televisie Uitvoering van Bachs muziek een belevenis avond van Goede Vrijdag de televisie-technici het voor het zeggen. Buiten stonden kolossale 'wagens met hun zendapparatuur. Daarvandaan lagen de kabels tot aan en in de kerk uitgestrekt. Bossen draden maakten verbinding met schijnwerpers, microfoons en de drie imposante camera's. Op het Nederlands Madrigaal-koor uit Leiden, de achttien musici van het Residentie-Orkest, de vier vocale solisten, de klaveciniste en de dirigent Herman Strategier hadden die floodlights het voornamelijk gemunt. Maar de bezoekers die het korte schip vol maakten, deelden mee in die het dag licht overtreffende overvloed Zo zaten we dan in die eigenlijk maar bank, kleine, doch eerwaardige ruimte, zo dicht op de uitvoerenden, dat het wel zellig huisconcert leek. Maar toen Bachs muziek op ons toekwam in het wonder bare beginkoorHerr, unser Herrscher, dessen Namen in allen Landen herrlich ist, ondervonden we dit als een maakt anders-dandauiselijk gebeuren. Het geconfronteerd worden met zo verheven muzikale schoonheid, op deze plaats en onder deze omstandig heden, is een zeldzame eryaring. Die sterke indruk Is gebleven, de hele avond lang. Het eerste deel van de uitvoering gaf de televisiemensen ruimschoots gelegen heid hun voorbereidingen te treffen. Men besefte, dat dit werk behoort tot de vele specialismen van onze tijd, waar van de rest van de mensheid niet of nauwelijks weet heeft. de Madrigaal-zangers het Spanning Na de lange pauze begon het. De span ning werd voelbaar, temeer omdat aan vankelijk niemand wist, wat er eigenlijk gebeurde. De gesprekken, die de technici voeren, verlopen feitelijk onhoorbaar. Een radio-conoertopnaime brengt heel wat meer drukte mee. Dirigent Strategier kreeg het teken, dat hij met 'het tweede deel kon begin nen. Toen kwamen de camera's in actie, Zij richtten zich op de tenor-evangelist Chris van Woerkom die zijn tekst van de kansel af zong, op de Christus-vertol ker David Hollestelle en Leo Ketelaars, die als Pilatus en bas-aria-zanger de preekstoel beneden flankeerden. Dreigend Overzicht veemarkt te Leiden Deze week werd in verband met Goede Vrijdag de veemarkt woensdag gehou den. Een dergelijke veemarkt geeft nooit grote aanvoeren te zien, laat staan top- aanvoeren; woensdag gaf geen uitzonde ring op de regel, hoewel wij de laatste weken grote aanvoeren gewoon waren. Speciaal op de rundvee.afdeling zagen wij in de afgelopen weken top-aanvoe- ren. Zo was het dus woensdag niet. Toch viel het aantal niet tegen; men had minder verwacht. Er waren er nog bijna 300 stuks, allen melk- en varekoeien. Slachtrunderen lieten verstek gaan. De handel was rustig, maar het ging nog. Notering melkkoeien f 800,— tot f 1125,—; notering varekoeien f 550.— tot 1 975,— De aangevoerde nuchtere kalveren werden eveneens rustig verkocht tegen f 1,20 tot f 1,50 per kg levend gewicht. Woli'ee. Óp de markten, die op dé gewone dagen werden gehouden, bleek voor deze dieren een stugge handel te bestaan, In Groningen zelfs traag met teruggaande prijzen. Op de verstelde markten, zoals Leiden en Zwolle, waren de aanvoeren zo gering, dat er geen no tering kon worden gemaakt. Varkens. Biggen en schrammen waren er woensdag nog aardig veel (800) aan gevoerd, dat viel dus erg mee, en de handel was ook nog .redelijk. Notering: schrammen f65,— tot f85,—; notering: biggen f 38,tot f 42,en tot f 46. Op de afdeling slachtvarkens valt nog weinig verbetering te bespeuren. Maan dag brachten te Rotterdam enkele uit gezochte exemplaren nog f 1,47 tot f 1.50 op, maar óverigens werd alles tegen lagere prijzen verkocht. Dinsdag Groningen: de afloop van de handel voor zware varkens was slecht. Sneek: stugge handel en lagere prij- Op de Leidse varkensmarkt van dins dag was er een redelijke aanvoer met dezelfde prijzen als de vorige week. Notering slagersvarkens f 1,44—f 1,46. koor, de rustig gebarende Strategier, vielen beurtelings in een actie-radius van de dreigend aanrijdende reuzen- apparaten. Vaak stond er één lang op een kleine plaats gericht. In de huiskamers verscheen er dan een machtig tafrccl op het beeldscherm. Het is toch wel inte ressant, zo eens een paar uur in de keu ken van het bedrijf te verkeren. Het Madrigaalkoor, in rok, was meer dan het aanzien waard. Deze geoefende vocalisten te horen zingen in sterke ho mogeniteit. met een in alle graden gepo lijste klank, zeer goede articulatie en uitspraak, een klank die nergens scherp hoekig was, niet haakte op een 'hardnek kig metrum, doch ongedwongen voort- stroomde, dat was een verheugende on dervinding. In een enkel koraal wankel de enkel de zuiverheid. De spelers van het Residentie-orkest ensemble musiceerden als geroutineerde vaklieden. We noemen maar geen na men, behalve van de oude Stotijn, de hobo-tovenaar, dié zowaar weer mee deed. En hoe! Enkelen, onder wie ook de beide aan voerders en de solo-cellist, reikten zelfs nog hoger dan de onwankelbare tech- De vocale solisten waren allen door gaans bewonderenswaardig. Daar was Chris van Woerkom, de zingende vertel ler uit de hoogte. Zijn sterke, lenige stem bleef tot het laatst toe fris. Hollestelle en Ketelaars imponeerden door klankschoon en uitdrukking. De alt gaf van „Es ist vollbracht" een prachtige vertolking. De stem van Heieen Verkley golfde misschien iets te veel voor deze muziek, maar zij faalde overigens geen enkel opzicht. Leny van der Lee en de Leidenaar Bram Martijn waren" resp. de zeer kwame clavecinisteen organist. Joh. van Wolswinkel. (Advertentie) Voor de nieuwbouw van het diaconessenhuis leiden ontvangen tot 1 maart 1960 458.566.62 gedurende maart 1.472.19' Totaal 460.038.81 Dit moet één millioen worden. ACTIECOMITÉ DIACONESSENHUIS Secretariaat Willem de Zwijgerlaan 41, Oegstgeest. Postrekening van de STICH TING STEUNFONDS DIACONESSEN HUIS LEIDEN 533001. Dokter J. G. Bazuin, directeur van de G.G. en G.D. te Leiden, schrijft ons; Nu van 19 tot en met 23 april de geza menlijke verenigingen voor kinderuit zending, verenigd in de Leidse Raad voor Kinderuitzending, wederom een be roep doen op de milddadigheid van het publiek, zij het mij vergund even stil te staan by het prachtige werk van deze ultzendverenigingen en de betekenis hiervan na te gaan voor de gezondheid van onze kinderen. Zeker, de sociaal-hygiënische omstan digheden waaronder het kind tegenwoor dig wordt groot gebracht, zijn beter dan vroeger. De tubeculose is gelukkig lang zamerhand aan het verdwijnen, de voe ding is beter en deskundiger samenge steld dan 25 jaar geleden en echte on dervoeding komt bijna niet meer voor. Men zou zich daarom kunnen afvragen of kinderuitzending nog wel noodzake lijk is. Toch kan deze vraag zonder meer bevestigend worden beantwoord. Het mag dan waar zijn, dat de tuberculose bij kinderen sterk Is teruggelopen, maar de kans op besmetting door volwassenen van het in slechte conditie verkerende kind, blijft. Wij zullen dus moeten zor gen dat de besmetting geen kans krijgt, door het kind in zo goed mogelijke con ditie te houden. Steeds is er nog een vrij grote groep kinderen die na een langdurige of ern stige ziekte weer moet aansterken en op verhaal komen. Ook voor hen i6 uitzending naar een koloniehuis aan gewezen. Maar eveneens onze astma- en bronchitis-kinderen en vooral ook de tegenwoordig zo talrijke ner veuze kinderen. Nerveuze kinderen, die juist door hun zwakke constitutie zo ner veus zijn geworden. Het staat vast dat opneming van deze kinderen in de kolo niehuizen, waar met alle beschikbare middelen wordt gepoogd de kinderen tot rustige evenwichtigheid te brengen, onschatbare waarde is ter voorkoming van ernstiger psychische stoornissen. Kinderuitzcnding is en blijft noodza kelijk en het is nog steeds 7.0. dat er meer kandidaatjes zijn dan mogelijkheden tol plaatsing in verband met de financiële draagkracht van de verenigingen. Het is daarom, dat ik hierbij een drin gend beroep doe op het publiek, om de Puzzel prominenten 1. W. C. Capel, Oude Vest 173, Leiden; 2. mevrouw W. P. Schou ten, Kerkstraat 90, Oude Wete ring; 3. D. Brouwer, Laan van Nieuw-Zuid 16, Katwijk aan Zee. aanstaande collecte ruim te gedenken, want kinderuitzending is noodzakelijk en de byna 200 kinderen, die jaarlijks wor den uitgezonden, zullen u daarvoor dankbaar zijn. GEMEENTE LEIDEN Officiële publicatie» INZAMELING HUISVUIL Op 2e paasdag zal geen huisvuil wor den in gezameld. Men gelieve op die dag geen emmers aan de openbare straat te plaatsen. Het ophalen van huisvuil uit die per celen, welke igewioonlijik op maandag wondon bediend, zal nu plaatsvinden op donderdag 2i apnil e.k. Fietsensmijter week de cel in Een Katwijkse visser, die nu in mili taire dienst is, moet een week in de cel. Vorig jaar had hij een fiets door een ruit van een café gegooid en een tweede fiets had hij in het portaal gesmeten. De scha de was 91-82, die de visser-soldaat nog steeds niet heeft betaald. Er was op de zitting van de Haagse politierechter een brief, waarin verdachte ontkende met een fiets te hebben gegooid. De officier eiste een week gevangenisstraf tegen de fietsensmijter. De politierechter vonnis te conform. Twee aanstaande zwagers waren el kaar in Leiden te lijf gegaan. Een 21- jarige automonteur meende dat zijn zusje beter geen omgang kon hebben met een 18-jarige jongen. Hij had zijn aanstaande zwager een flinke stomp gegeven. Dit gebeurde in een vroege septembernacht van vorig jaar, doch had blijkbaar geen invloed op de liefde, want inmiddels zijn de bewusteloze en de stomper zwagers. De rechter veroordeelde de cavalier- broer tot dertig gulden boete. Tussen de bladzijden Linke jongen n STUDIO. Wie de komend, eens een werkelijk amusante film wil zien, kan in Studio terecht. Engelse film „The card" Hr; de simpele Nederlandse titel 'n Linke jongen. Alec Guinnes is hierii jongen en later de man, wie alles lukt, zonder dat er krachtpatserijen of andei bravourstukjes aan te pas komen. Hi gaat hem allemaal zo gemakkelijk af, d; hij er zelf steeds weer door wordt ve wonderd. Toch komt zijn voorspoed nii zomaar uit de lucht vallen want hij be schikt tegenwoordig een inventieve geest pleegt Door een beetje heidje komt hij in studiebeurs en 0 wordt hij uit a geluk en een handig- aanmerking voor soortgelijke a voor Grenswijziging Leiden e.o. INaar wij van bevoegde zijde ver nemen hebben de betrokken ge meentebesturen van Leiden omgeving een schrijven van het college van Gedeputeerde Staten ontvangen, waarin hun wordt zocht, vóór 19 mei aanstaande hun standpunt omtrent de toekomstige grensveranderingen in deze streek bij Ged. Staten kenbaar te maken. De ontwikkeling van de laatste tijd wijst erop. dat ook de minister met deze zaak zoveel mogelijk spoed wil betrachten. OfficieuB hebben wij zelfs horen verluiden, dat de grensveranderingen als het enigszins kan per 1 januari 1961 van kracht zouden moeten worden, maar de nog te volgen procedure kan zoveel tijd vorderen, dat dit toch slechts als een vrij willekeu rige streefdatum dient te worden beschouwd. Het is vanzelfsprekend, dat de col leges van B. en W. de suggesties •an het provinciale bestuur in hun (emeenteraad brengen; bij de brief van G.S. was een kaart ge- oegd, waarop de evt. veranderin gen staan aangegeven. Of dit een openbare behandeling wordt, moet worden afgewacht. Hebben G.S. eenmaal kennis ge nomen van de meningen in de ver schillende gemeenten, dan volgt het advies aan de minister. Uitein delijk wordt het wetsontwerp aan de volksvertegenwoordiging ter de finitieve beslissing voorgelegd. Het is ons hekend, dal de minister zich de laatste maanden vrij intensief met deze grenswijzigingsaangele- genheid heeft beziggehouden. Zoals wij al eens liebben gemeld, waren G.S. teruggekomen op hun sug gesties van 2 juni 1958. Volgens hun aanvankelijke gedachtengang zou Leiden groeien van 1262 naar 2819 ha, Oegstgeest minderen van 1403 naar 723 ha, Leiderdorp minderen van- 1183 naar 1060 ha, Zoeterwoude minderen van 2784 naar 2113 ha, Voorschoten minderen van 1416 tot 1053 ha, Val kenburg groter worden van 476 naar 576 ha en Rijnsburg ook groter wor den, te weten van 368 naar 548 ha. Vóór 1 september 1958 moesten de betrokken colleges hun aanvankelijke mening bij Ged. Staten deponeren. Deze hebben daarna correcties aan gebracht, naar wij menen te weten op enkele punten van ingrijpende aard. Wij hebben reden om aan te nemen dat het aantal gemeenten dat bij de grensveranderingen in dit stadium betrokken is, minder dan zeven is. Dat houdt in, dat niet alle liiervoren genoemde gemeenten nu bericht van Ged. Staten hebben ontvangen. TTET POSTSTEMPEL achterop deze kaart geeft als datum 6 juni 1907. De fotografische opname is echter wel wat ouder, want In dat jaar was men van gemeentewege al bezig de Haarlemmerstraat te moderniseren door het opruimen van de stoepen met en zonder hekken en het In de plaats daarvan aanleggen van trot toirs. De winkeliers vooral zouden daarbU gebaat zijn, al mochten (en konden) zU toen niet meer hun waren op de stoep exposeren, een bezigheid die op deze prentbriefkaart nog dui delijk Is te zien. Van een tram was in die tijd nog geen sprake. Wie de tegenwoordige situatie op de Haarlemmerstraat gade slaat. moet wel terugverlangen naar deze rust, die het wandelen en win kelen tot een gevaarloos plezier maak te, De woonhuizen die er omstreeks 1907 nog waren, werden al spoedig winkelhuizen. De Haarlemmerstraat verjongde zichzelf door de regel matige vernieuwing van panden. En het moet gezegd, dat zy dat ver- jongingsstre gev. ooit heeft prijsge- Oudere Leidenaars zullen op deze plaat ongetwijfeld de winkel van de firma B. Schoen herkennen. Sigaren met geschenken! Voor een dubbeltje kocht men sigaren en een lot uit de doosje lucifers tot niet minder dan een rijwiel. De lolerijwet van 1905 maakte daar een eind aan. Deze foto werd ons toegezonden door mevrouw Koltvan Rootselaar, Balistraat 20 Oegs'^eest. notarisklerk benoemd om ten slotte, na een veelzijdig succes als zakenman, bur gemeester van een echt Engels stadje te worden. Een film, die (gelukkig) niemand lach- kramp zal bezorgen maar waarnaar iedereen met plezier zal kijken. (Bijzonder amusant.) Operatie petticoat TRIANON W-ie alleen maar veel ple zier wil hebben en aan heit verhaal geen al te hoge eisen stelt, kan .genieten van Operatie Petticoat, een kolderachtig ge val met Gary Grant en Tony Curtis in de hoofdrollen. De fiikn speelt in de oorlog tegen Ja pan. De bemanning van een duikboot knapt zelf haar vaontuig op, dankzij een doeltreffende „onganasatrie", krijgt een aantal verpleegsters aan boord en later zelfs nog inlandse vrouwen en kanderen die voor de Japanners vluchten. Dit alles geeft heel wat verwikkelingen, de ene echter al vrolijker dan de andere, zodat men het ernstige uitgangspunt de oorlog zo vergeten is. (Amusante kolder). Du bist wunderbar LIDO Stoere Duitse matrozen gaan passagieren dn een klein Frans haven plaatsje. De meisjes van het dorp veren op. Er wordit gefeest bij het leven af, vele harten kloppen snelleer. Een van de meis- kes denkt, dat een verloving in zicht is, maar zo eenvoudig blijkt het nu ook weer niet te zijn. Haar matroos komt niet terug, zoals hij had beloofd. Dan ga ik maar hèm toe. zo besluit de dappere Fran chise. En een speurtocht in Hamburg levert een verrassende happy-ending op. Ja, du bist wunderbar (Luchtig niemendalletje.) The geisha boy LUXOR Men kan er zich in verdie pen of de originaliteit van de Ameri kaanse komiek Jerry Lewis eigenlijk miet bestaat uit trucjes van anderen, die hij heeft samengevoegd om een eigen type mannetje te creëren. Men kan dat echter ook nalaten en dan kan men ze ker ook aan The geisha boy plezier be leven. In deze film is hij een gooche laar, die moet optreden voor Amerikaan se troepen in Japan en Korea, waarbij hij een heleboel verkeerd doet. Al dat onhandige gedoe maakt de hu mor van de film uit. Vaak is Lewd6 on weerstaanbaar leuk, waarbij hij de mees te steun ontvangt van Robert Hirano als een klein Japannertje. Sommige grap jes zijn niet helemaal aanvaardbaar, maar globaal genomen is The geisha boy toch een vrolijk geval (Vrolijk). De vierkante rekruut CASINO De Sngelse komiek Nor man WdsdOm hangt in De vierkante re kruut, weer eens de onhandige jongen uit. In militaire dienst kan hij natuurlijk zijn hart ophalen; alles wat hij doet gaat precies andere dan het moet, de hele zaak wordt in de war gestuurd, maar Norman ziet voortdurend kans zich eruit te redden. Norman is een „drukker" eer ste klas. Men moet van dit genre houden, om zich te kunnen vermaken. Wij hebben al eens eerder geschreven, dat de toeren ven Wasdom met humor en echte grapjasserij weinig gemeen hebben. Hij stelt zich met recht aan als een dwaas en om daarom nu anderhalf uur te gaan zitten lachen (Norman Wisdom haalt rafe streken The lone ranger REX The lone ranger is een recht schapen man. Hij is tenimdnste wars van rassendiscriminatie en neemt het op voor Indianen, die door blanke schurken wor den bedreigd. Alles loopt goed af. (Goede man tegen slechte man.) A. van Hal 25 jaar bij de Touw Vrijdag was het voor de heer A. van Hal, werkzaam in de afdeling hekelarij der N.V. Verenigde Touwfabrieken. 25 jaar geleden, dat hij bij dat bedrijf in dienst trad. Gedurende deze kwart eeuw heeft de heer Van Hal steeds in de af deling hekelarij gewerkt, waar hij zich dan ook heeft ontwikkeld tot een all round vakman. Namens de directie werd hij die och tend ontvangen door de heer I. Vogelen zang. Deze prees de jubilaris om zijn vakmanschap, zijn trouw aan de onder neming en zijn verantwoordelijkheids gevoel. Het is bekend, dat de heer Van Hal een hekel heeft aan de ploegendienst, maar als het bedrijfsbelang dit vordert, dan bleek hij toch steeds bereid ook deze dienst te vervullen. Mede namens de directeur, de heer H. B. Haanappel, die bij deze huldiging niet aanwezig kon zijn, zegde de heer Voge lenzang de jubilaris dank voor alles, wat hij in die vele jaren in het belang van «1e V.T. heeft verricht. Hij wenste hem toe, dat het de heer Van Hal gegeven moge worden in goede gezondheid en welstand zijn 40-jarig jubileum te vieren. Mevrouw Van Hal betrok spreker in de huldiging van haar man en wenste haar ook nog vele goede jaren toe, evenals hun zoon, die eveneens bij deze huldi ging aanwezig was. Met een hartelijke handdruk overhan digde spreker de jubilaris het V.T.-ero- mefaal in zilver en de gebruikelijke gratificatie. Namens de Ondernemings raad sprak de heer D. Houps waarderen de woorden. De heer A. Beij, sprekend namens het jubileumfonds van chefs, bazen en hekelarij-personeel, liet zijn woorden vergezeld gaan van een fraaie barometer en een doos sigaretten. Nadat chef J. H. Witkamp, baas H. W. v. Oosten, de personeelchef en de maat schappelijk werkster hem de hand had den gedrukt, zegde de jubilaris de direc tie en alie sprekers dank voor de goede woorden en geschenken. Hij hoopte ten slotte nog veel jaren in dienst van dt- V.T. werkzaam te mogen zijn. Leidse Aquariumvrienden In de, recreatiezaal van de Construc tiewerkplaatsen vergaderden De Leidse Aquariumvrienden. Voorzitter J. Bon net verwelkomde vijf nieuwe leden. De heer A. van den Nieuwenhuizen, Heem stede, sprak over „Klank en kleur". Hij vertoonde dié's van het stroomgebied yan de Amazone, geïllustreerd door in heemse muziiek. Men zag onder meer vissen die hun eieren boven het water uitsteken en op planten leggen. Andere vissen, prachtig van kleur, zijn blauwe met rode staartvinnen, die hun eieren in een turflaag op de bodem leggen. (Advertentie.) Champagne ƒ1.50 per glas Wordt geserveerd In de kelders van „Hef Oude Koningshuys"

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 3