L SER straks alleen nog voor sociale zaken? L Plaats voor neger kabinet in mijn maasfrichts T^CritA/ Het conflict om een staatscommissie Ministeries hebben weinig begrip voor de p.b.o. De wereld verging niet Drie kinderen onder zand bedolven DICTATUUR WIJKT VOOR FEDERAAL BESTUUR Arbeiderstekort remt Ruslands ontwikkeling „Wie sjoen ces Limburg is Keker zo „sjoen" is echt Maastrichts aardewerk. Dat begrijpt iedereen, die In het blij bezit is van de fraaie aarde werkproducten van de n.v. Koninklijke Bphinx-Ceramique. Met zijn gave vormen, kleuren en doordachte deco raties wint Maastrichts aardewerk ook tiet hart van de moderne vrouw. Want: AARDEWERK Is waardewerk harde weest en het blad of de Nederlanders Duitser iderhaadelaars ge' ■aagt zich af, Do Duitsers noemen de gesloten c ge» komsten „Generalbereinigung" Als weten, dat het hier voor een belangryk deel gaat om gevolgen van Duitse oorlogs- ge) misdaden uit te wissen, om de Duitsers dus weer rein te maken, en als we dan ook nog weten, dat als gevolg van de Londense overeenkomst over do oorlogsschulden de regeling van het overgrote deel der door Duitsland te betalen gelden eerst by het vredesverdrag zal worden geregeld, dan is aji Duitsland er hier tegenover Nederland wel «heel goed afgekomen en Nederland teg< over Duitsland zeer povertjes. Eu het Overigens is dit t erdragen cn schrijft verdi onder het hoofd „Goede buren": Hel heeft geen enkele zin, het zc 'trouwens onmogelijk zijn, er de ogen T^te sluiten, dat de Nederlands-Duitse be- -ekkingen door de vyf jaren tnss 940 en 5 mei 1945 zwaar zijn belast Het zal tenminste nog een halve generatie dnren, eer dc herinnering aan oorlog en bezetting helemaal „geschiedenis" zal zijn rïnj geworden. Pas dan zal er tussen beide vol- er«kei i—i-.i- werkelijk vriendschap kunnen (Van onze sociaal-economische redactie) de Sociaal-economische raad, het publiekrechtelijk toporgaan van het bedrijfsleven, in het tiende jaar van zijn bestaan gedegra deerd worden tot een adviescollege voor louter en alleen het departe ment van sociale zaken en volksgezondheid? Deze vraag, die op het ogenblik in kringen van het georganiseerde bedrijfsleven wordt gehoord, vormt de achtergrond van het conflict, dat is ontstaan tussen de S.E.R. en het ministerie van verkeer en waterstaat. Inzet van het conflict is de staatscommissie-Vinkesteijn, die staatssecretaris Stijkel heeft ingesteld om hem van advies te dienen over de Europese samenwerking op het gebied van het vervoer. De S.E.R. is ernstig ontstemd over deze stap van staatssecretaris Stijkel en heeft er dan ook fel op gerea geerd. Want reeds geruime tijd be staat er al zo'n S.E.R.-commissie, die zich met dezelfde vraagstukken bezig houdt. Het is een werkgroep, die in dertijd op aandrang van de regering is ingesteld en die voordat de heer Stijkel tot het kabinet toetrad reeds een advies heeft uitgebracht over de coördinatie van het Europese vervoer, welk advies in binnen- en buitenland de aandacht heeft getrok- Nog afgezien hiervan Is de S.E.R. boos omdat de staatssecretaris zijn staatscommissie heeft Ingesteld zonder met de raad te overleggen. De S.E.R. acht deze gang van zaken in strijd met artikel 41 van de wet op de bedrijfs organisatie, dat voorschrijft dat de mi nisters de S.E.R. of zijn eommlssies moeten raadplegen omtrent alle be langrijke maatregelen op sociaal economisch gebied, welke zij voo mens zijn te treffen, tenzij het lands belang zich tegen zulk een adviesaan vrage verzet. En van dit laatste is naar het inzicht van de raad in dit geval geen sprake. De S.E.R. is niet alleen van leer ge trokken omdat hij verontwaardigd over de instelling van de comn Vinkesteijn op zichzelf, maar veel nog omdat hiermede weer eens is ge bleken dat er op de departementen ir. Den Haag een neiging bestaat de ad viserende taak van de raad inzake so ciaal-economische beleidsvraagstukken te beperken. Zo bestaan er op het departement an landbouw plannen om een commis e in te stellen, die minister Marijnen an advies moet dienen over de om vang van de melkproduktie en de af zetmogelijkheden van zuivelprodukten. Ook hier gaat men aan de S.E.R., die een commissie garantiebeleid landbouw heeft, voorbij, al is het in zekere zin een compensatie, dat wel het Landbouw schap en het Produktschap voor zuivel zich kunnen doen vertegenwoordigen in de commissie, die verder uit economen moet bestaan. De p.b.o. wordt in dit geval dus niet geheel en al uitgesloten. Terughoudendheid De verontwaardiging, die de S.E.R. thans ten toon spreidt, is vooral gele gen in de langzamerhand opmerkelijk wordende terughoudendheid en onbe kendheid, die op verschillende minis teries ten aanzien van de p.b.o. aan de dag wordt gelegd. Deze terughoudend heid wordt beslist niet alleen gedemon streerd door het departement van ver keer en waterstaat. Hoewel de economische problemen er beslist niet ontbreken, wordt de S.E.R. vrijwel ook nooit door de departemen ten van volkshuisvesting en bouwnij verheid en nog minder door dat van financiën geraadpleegd. Slechts het mi nisterie van sociale zaken en volksge zondheid en in mindere mate dal economische zaken zijn vaste klant bij de S.E.R. en een enkele keer willen de ministeries van buitenlandse zaken landbouw ook nog wel eens aai bel trekken. Met gerust In kringen van het georganiseerde bedrijfsleven is men op dit ogenblik helemaal niet gerust op de huidige ont wikkeling, waarin de S.E.R. steeds meer bij de voorbereiding van de wet geving wordt teruggedrongen. De raad wordt bijvoorbeeld niet gehoord in een recente zaak als de verhoging van de grondbelasting, welke toch wel tot zijn competentie behoort. De raad voelt zich al geruime tijd tekort gedaan en nu daar plotseling zonder voorkennis van de raad een commissie is ingesteld, ten einde (zoals in dc Staatscourant wordt gemotiveerd) „het overleg tussen rege ring en bedrijfsleven inzake het ver voer te regelen", is de S.E.R.-bom ge barsten, vooral toen bleek dat ook het ministerie van algemene zaken (waar onder de p.b.o. ressorteert) niet op de hoogte was gebracht. Als deze ontwikkeling voortduurt, ziet men aankomen dat in de toekomst nog slechts de ministeries van sociale zaken en van economische zaken de S.E.R. om advies zullen vragen, waar bij op den duur deze laatste er ook mee zal stoppen, zodat de raad dan nog slechts de adviseur van sociale zaken zal zijn. Senator Humphrey in verkiezingsstrijd: Bedrijfschap De grote klacht, die men in kringen .an de S.E.R. kan vernemen, is dat nog veel te weinig overheidsinstellingen rekening houden met de plaats die de S.E.R. in het maatschappelijk bestel inneemt. De instelling van de com- missie-Vinkesteijn wordt symptomatisch geacht voor de houding, die er op ver schillende departementen ten aanzien an de p.b.o. te bespeuren valt. Een voorbeeld hiervan geeft ministerie van onderwijs, dat het i de stok heeft gekregen met een drijfschap, dat de vakopleiding in sector wil regelen, maar van het nisterie de bevoegdheden daartoe drie jaar nog steeds niet heeft ge kregen, omdat men ten departemen- te van mening is dat deze aangele genheid niet door een publiekrechte lijk orgaan, doch door de overheid ge regeld dient te worden. In eerste in stantie bleken de betrokken ambtena ren zelfs nog nooit van de term „be drijfschap" gehoord te hebben, zo verluidt het. Reactie in S.E.R.-krin gen op dit alles: „Vele overheden hebben nog nooit van de p.b.o. ge hoord en anderen zijn er doof voor. :re| Maar de nabuurschap, het op elkaar vri gewezen zijn, het met elkaar moeten leven, elk vloeien alleen al uit de geografische om- n standi gheden voort. Nederland dient daar- Sen om ook van zijn kant bereid te zyn en moet dan inderdaad ook tonen een goede buurman te wezen van het nieuwe Duitsland, dat immers ook onze bond genoot is in de Nato en onze partner in de Europese Gemeenschappen. Daarom 'P® spreken wjj de hoop uit, dat de parlcmen- v; taire goedkeuring op het gisteren geteken- s j de verdrag niet te lang op zich zal laten jOQ wachten en met ruime meerderheid zal len verleend. Senator Hubert Humphrey die de kandidaat van de democratische par tij hoopt te worden voor de presi dentsverkiezingen in de Verenigde Staten heeft in een verkiezingsrede te Bluefield in West-Virginia ver klaard dat als hij president mocht worden hij van plan is een neger in zijn kabinet op te nemen. Humphrey zei dat hij, onverschillig ras of kleur, iedereen op grond van zijn bekwaamheden, in aanmerking zou la ten komen voor kabinetspost. Als er dus een neger is die in aanmerking komt zal hij die zeker benoemen. Mannen als Ralph Bunche hebben bewezen gro te leiders te zijn. Er zijn nog vele an deren, op het terrein van het onder wijs bijvoorbeeld. Volgens de senator is het een van de fouten in de Amerikaanse buitenlandse politiek geweest, dat de grote diversi teit van radicale, nationale en etnische groeperingen in de Amerikaanse bevol king onbenut is gebleven. Vice-president Nixon, die zich verze kerd kan achten van het kandidaat schap voor de republikeinse partij, heeft in Californië verklaard: Stifel hen nog te samen met zfjn getrouwen het hiernamaals 272 Toen Michaël Stifel (1487—1567) te hebben naar de kerk, volgens de beginselen van het z.gm. reeds op de kansel stond woordrekenen had becijferd, dat de éénmaal toe te spreken wereld op 18 oktober 1533 móest gaan, en wel om 8 uur in de morgen, te betreden, was het gelukkig nog tijdig genoeg Maar toen het 8 voor een waarschuwing. Als predi- scheen de i (enkele zelfs verder. Maar ook de tijd schreed uit Siberië) naar de ongelaksprofeet, die hen door zijn suggestieve bezeten heid wist te pakken en te overtuigen. i het werd 9 uur. Ook toen es de hele schepping eerder op i heerlijke dag, dan op de onder- Stifel schonk zelf al zijn bezittingen gang der wereld. De twijfel sloop TOCH IS HET ZO! zelfs by de gelovig- ste ziel binnen. Nóg werd een poos ge wacht, maar ten slot te brak alle zenuw spanning en drong het besef door, dat het alledaagse leven zijn gang kon gaan. Woede en schaamte braken door weg, welk voorbeeld door velen werd ge volgd. Boeren be bouwden geen land meer en lieten hun vee verkommeren, anderen weigerden transacties af te sluiten, of slotcn-hun winkels en werk plaatsen. Hun restte nog slechts één verlangen: het laat- wilde wanorde ontstond, die Stifel ste uur met Stifel te mogen door- weliswaar met overslaande stem brengen. trachtte te bezweren, maar zyn klan- Maarten Luther, zün beste vriend ken verstierven in de kolking van die hem reeds hcrhaaideiyk gewaar- lawaai en zyn gebaren werden gro- schuwd had, trachtte hem nog een- teske bewegingen. Hy werd van de maal tot de orde tc roepen, in bc- kansel getrokken en geboeid naar de woordingen, die niet konden worden pastorie gesleept, waar de ambtenaren misverstaan. „Ik moet u bekennen, van de keurvorst hem gevangen zo schreef hy. dat uw heftige ge- namen. Dat was zyn geluk, want be- moedsbewegingen my steeds weer halve een langdurige periode van doen vermoeden, dat Satan begeert u kamerarrest en een vlucht uit de in zyn macht te krygen. Want wie streek, zyn er voor Stifel weinig na- met zulke beuzelachtige dingen uw dcllge gevolgen geweest. Hy is zelfs hartstocht opwekt, kan immers ook jaren later dat was in 1559 nog door even beuzelachtige dingen uw hoogleraar in de wiskunde aan de versland verwarren?" universiteit van Jcna geworden. Alle vermaningen waren echter te Vertoevend in het midden van de vergeefs. Toen de 18de oktober aan- 16de eeuw, moeten we toch ook iets brak, gaf Stifel opdracht de dorps- vertellen van vreemde opvattingen, bewoners met hoorngeschal te wek- die heersen by sommige afstammelin- ken. In de veronderstelling, dat de gen van Mennonieten in de Verenig- bazulnen van het laatste oordeel de Staten, schalden, sprongen de slapers ontzet uit bed en renden, zonder ontbeten Daarover een volgende keer. Rusland heeft de belangrijkheid China al 25 jaar geleden ingezien die van Afrika 15 jaar geleden, moeilijkheid met Amerika is dat wij niet ver genoeg in de toekomst kijken. Wij bekijken alleen de problemen vijf jaar vooruit. Wij moeten ons wat Afrika betreft drie dingen goed voor ogen houden: 1 da de leiders van dat werelddeel voor uitgang willen, 2. dat onze methoden in gebieden van analfabetisme en wel nig of geen industrialisatie niet noodza kelijkerwijs de vooruitgang verzekeren en 3. dat wij de Afrikaanse leiders het westen moeten brengen. Het belangrijkste wat wij nodig hebben voor onze vertegenwoordiging in het buitenland is een goed begrip van de grote problemen en conflicten. De communisten geloven. Zij weten waarin zij geloven en zij denken dat zij weten waar wij in geloven. Maar Amerikanen weten niet waarom zij geloven in wat zij geloven. We heb ben geen emotionele binding met Amerika nodig. Maar wel dienen wij te weten waarom wij geloven en waarom wij tegen iets zyn. Combinatie-puzzel ROEP aardworm hoepel lol kist van latwerk metalen haak water in N.-Brabant Het woord „roep" zo te veranderen, at u een water in N.-Brabant krijgt. Men moet telkens van elk volgend woord, waarvan de omschrijving is ge geven, één letter veranderen. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. kaper, 4. tegel, 7. Po len, 9. melange, 11. noen, 13. ever, 15. klei, 16. als, 17. ode. 18, alt, 20. pas, 22. leem, 24. test, 25. liniaal, 28. Regge, 29. santé, 30. aleer. Verticaal: 1. klank, 2. Epen, 3. rol, 4. ten, 5. enge, 6. laars, 8. langdurig, 9. mei, 10. Eva, 12. Oerle, 14. Elias, 18. alles, 19. tel, 20. pel, 21. stier, 23. mirt; 24, taël, 26. nee, 27. aga. Morgen weet U alles! Drie kinderen zijn maandagavond om het leven gekomen bij een zand- verschuiving nabij het dorpje Groot heide in de Belgische Kempen. Padvinders hadden aan de voet van -jn vijftien meter hoge zandmuur een kampvuur aangelegd. Vier kinderen in de leeftijd van 8 tot 15 jaar speelden in de buurt. Plotseling stortte een massa aar de en zand neer en bedolf het groepje. De padvinders konden zich bevrijden, evenals het jongste van de vier kinderen. Met behnlp van de brandweer konden de overige drie jongens pas later op de avond worden bevrijd. Maar de artsen konden slechts de dood vaststellen. Een van de omgekomen kinderen is zoon van een Britse militair, die in ;n nabijgelegen Britse basis is gesta tioneerd. Zijn 8-jarige broertje liep lich te verwondingen op. Britse militairen van de basis hou den thans de wacht bij de zandgroeve. Portugal had recht van doortocht Het Internationale Gerechtshof in Den Haag heeft gisteren met elf tegen vier stemmen bepaald dat Portugal in 1954 het recht van doortocht had tussen het Portugese Damao en de enclaves Na- farAveli en Dadra voorzover dat no- ig was voor de uitoefening van do Portugese soevereiniteit over de encla ves en dan uitsluitend voor particuliere goederen in het algemeen. Bij de uit oefening van dit recht was Portugal gebonden aan de regelingen die door India werden vastgesteld. Met acht tegen zeven stemmen heeft het" Hof, blijkens de uitspraak vastge steld dat Portugal in 1954 een derge lijk recht van doortocht niet had voor politie en munitie. Het Hof heeft voorts met negen te gen zes stemmen bepaald dat India niet in strijd met zijn verplichtingen die voortvloeien uit Portugals recht op doortocht voor particuliere personen, burgerlijke ambtenaren en goederen in het algemeen, heeft f "L" De wet op de bedrijfsorganisatie wordt stelselmatig met de voet getre den." Het is niet te verwachten dat het laatste woord over het conflict tussen S.E.R. en Verkeer en waterstaat spoe dig zal zijn gesproken. In eerste in stantie is het wachten op een ant woord van minister Korthals (die even als staatssecretaris Stijkel in het bui tenland verblijft), op de vragen, die het Eerste Kamerlid, de heer P. C. Elffe- rich (a.r.), tevens lid van het dage lijks S.E.R.-bestuur, over deze aange legenheid heeft gesteld. Het wachten is voorts ook op het onderhoud, dat de voorzitter van de S.E.R. met de be windslieden zal hebben, als tenminste de unanieme wens van de S.E.R.-leden wordt ingewilligd. Indonesisch rebellenleider nog altijd overtuigd van de over winning van hun ideeën. Dr. Soemitro, lid van het Indonesi sche rebellen-kabinet, één der meest gezochte mannen in de Indonesische archipel, zei giste ren: „Een overwinning van een niet-neutralistisch Indonesië is onvermijdelijk". Dr. Soemitro sprak „ergens in Ma nilla" met een verslaggever van Ass. Press. Hij stelde de eis, dat het gesprek eerst na terugkeer van de verslaggever i Singapore zou worden gepubliceerd. De leider van de ondergrondse legers, die strijden tegen de dictatuur van Soe- karno en vóór een federaal Indonesië verklaarde: „Als democraat geloof ik, dat de cultus rondom Soekardo de eni ge persoonsverheerlijking is die na Sta lin's dood is overgebleven. Die cultus moet plaats maken voor een toekomst en nieuwe ideeën. Op Celebes alleen be schikken wij over 25.000 man en met die mensen moeten wij strijden tegen het communisme. Want Soekamo is als Fidel Castro: hij laat zich inpalmen door de communisten. Dr. Soemitro acht een federaal sys- het telt vele volkeren, zoals ook Ame rika vele volkeren telt. Uiteindelijk zal blijken dat dit land met zijn uiteenlo pende bevolking niet voldoende heeft aan Soekarno's persoonlijkheid. Nederland heeft een federale struc tuur voor Indonesië voorgesteld, maai dat gebeurde op een moment waaroc wij nog niet beseften dat ook iemand anders een goed idee kan hebben. Nu beseffen wij dat wel, alleen Djakarta realiseert het zich niet. Dr. Soemitro, die zijn uiterlijke schijning grondig heeft gewijzigd or ontkomen aan de agenten van de ligheidsdienst, is van mening dat Soe kamo geen staat kan maken op zijn eigen troepen. Dat is ons gebleken toen wij in 1958 gedwongen werden in op stand te komen. Maar wij zullen daar om alleen ons niet laten verleiden tot terrorisme. Wij handelen alleen als het politieke betekenis heeft. De piloot die Soekarno's paleis beschoot was een drif tige jongeman, die tegen ons verzoek in handelde. Over de mogelijke „taktlek van de verschroeide aarde" zei dr. Soemi tro: „Dat betekent verwoesting van het land. En juist daarom hebben wij de aanbiedingen voor samenwerking met de Daroel Islam van de hand ge wezen. Wij zullen zonder hen winnen." Tempo toch hoger dan in Amerika en West-Europa De economische commissie voor Europa van de V.N. heeft in haar jaaroverzicht geconsta teerd, dat het tempo van Rus lands economische ontwikkeling aan het verminderen is en waar schijnlijk in de komende jaren niet meer op het vroegere peil zal komen. Een van de belangrijkste redenen oor deze vertraging is een tekort aan arbeidskrachten ten gevolge van de la ge geboortecijfers en de grote kinder sterfte in de eerste Jaren na de oor log. De vermindering van de beschikba re arbeidskrachten zal waarschijnlijk vooral in de periode van 1959 tot 1965 duidelijk voelbaar zijn. De beoogde ver hoging van de Russische arbeidspro- duktiviteit zal naar men verwacht dit tekort aan mankracht niet kunnen goedmaken. Het bereikte plafond op de arbeids markt is grotendeels verantwoordelijk voor de vermindering met enige pro centen van het vroegere tempo economische groei in het huidige jarenplan (1959 tot 1965). Op grond van Russische cijfers schatten economen van de E.C.E. dat het gemiddelde tempo van de uitbrei ding der economie gedurende deze zeven jaar jaarlijks 7.2 tot 7.4 procent zal bedragen. Zij merkten echter op dat dit tempo van de ontwikkeling veel hoger ligt dan de gemiddelden van 4.2 procent voor West-Europa en van 2.2 procent voor Amerika. Met inbegrip van de landen van het Russische blok is 1959, met uitzonde ring van tegenslagen in de landbouw sector, over het algemeen genomen „een tamelijk voorspoedig jaar" geweest voor Oost-Europa en Rusland. Voor alle landen van het Russische blok was 1959 het eerste jaar van de plannen op lange termijn die tot 1965 Rusland. Albanië, Tsjechoslowaklje, Oost-Duitsland en Roemenië hebben ir hun plannen veel meer de nadruk ge legd op de produktiegoederen dan op de consumptiegoederen. Het Poolse plan was uniek omdat de beoogde uitbreidingspercentages voor consumptiegoederen en investeringsgoe deren praktisch gelijk waren Oost-Duitsland zal Bij alle plannen wordt gestreefd naar „en toenemende communistische econo mische integratie in een mate die alles overtreft wat in West-Europa tot nu of zelfs maar op pa pier gezet. Pijpleidingen Andere hoogtepunten in de economie an het Sowjet-blok zijn: De specifieke taken van industrie en landbouw worden op basis van ar beidsverdeling over het blok verspreid; de meest spectaculaire projec- ee reeds een aanvang geno men is, is waarschijnlijk de aanleg van pijpleidingen, met een totale lengte van 4500 kilometer, die de ruwe _plje van "tussische i de Wolga Slowakije, Polen brengen. Het pijpleiding-project, dat volgens plan in 1963 voltooid moet zijn, werd gecombineerd met de bouw v*n olie raffinaderijen op grote schaal in alle landen aan de eindpunten van deze leidingen. Tevens zouden in deze landen belangrijke chemische industrieën van verschillende typen in het leven geroe pen worden, die voornamelijk geba seerd zullen zijn op de Russische olie. Op het moment dat de nieuwe uit breidingsplannen in Oost-Europa in werking traden, scheen Rusland zich meer terug te trekken in zijn eigen groeiend economisch rijk. De handel met het westen nam in geringe mate af, terwijl de handel met de commu nistische landen met 24 procent toe nam. De handel met rood-China is zelfs met een derde toegenomen. Voor de gemiddelde consument in het Russische blok was het jaar 1959 aan zienlijk beter dan 1958, aldus het over zicht. Zijn inkomen is omhoog gegaan. Dit is in de meeste landen vergezeld gegaan van een geringe vermindering van de kosten van levensonderhoud en overal van een meer dan evenredige verbetering in zijn voorziening van con- sumDtiegoederen, vooral van duurzame goederen. Volgens het verslag zal de Russische burger in 1965 „als het Russische ze ven-jarenplan ten uitvoer zal zijn ge bracht op dezelfde woonruimte per per soon kunnen hopen als de Tsj-ehen en de Oostduitsers. Ook zijn dieet zal de wetenschappelijk vastgelegde normen dichter benaderen, alhoewel het voed sel nog steeds uit een_ te groot aantal ex) CoMbM P. g. Bo« 6 CawnSao.» delen". De E.C.E. bespeurde nog geen te ken van een inwisselbare roebel, alhoewel in Rusland en elders ver schillende malen in het afgelopen jaar sugg' ;ties in die richting zijn gedaan. Engelina Feenstra in Leeuwarden begraven Gistermiddag is op de Hui- zumer begraafplaats te Leeuwar den het stoffelijk overschot ter aarde besteld van Engelina Feen stra, het meisje, dat vorige week het slachtoffer werd van een moord in Amsterdam-Oost In het huis van de hoofdinspecteur van politie J. Schippers. De belangstelling voor deze sobe re plechtigheid die werd geleid door ds. II. de Wit, gereformeerd predi kant te Leeuwarden, was groot. Er waren zeker duizend mensen op de begraafplaats bijeen gekomen. Onder hen bevond zich een tweetal Amsterdamse rechercheurs. Tevoren was in begoten kring een korte rouwdienst gehouden. Aan de groeve las ds. De Wit de geloofsbe lijdenis voor. Hierna dankte hij namens de fami lie Feenstra voor het medeleven en de belangstelling, gedurende de afgelopen dagen van vele kanten ondervonden.De Amsterdamse politie was officieel ver tegenwoordigd door de hoofdinspecteur Heijink.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 5