ïlieuiue griitsrije ÖTouranl Veiligheidsraad veroordeelt de rassenpolitiek Zuid-Afrika Weersatelliet zendt foto's naar aarde Engeland en Frankrijk onthielden zich Huurverhoging niet altijd automatisch Noodtoestand na nieuwe onlusten uitgebreid FRANKRIJK GAAT KLEINE A-BOMMEN MAKEN Dakloze Joden uit Agadir moeten kazerne verlaten 8205ÜESE2E0 Peek&Cloppenburg Televisiecamera s worden vanaf Hawaii bediend Serie kernproeven kan verbod bespoedigen Verloren Juno van Rembrandt kan niet genoeg opbrengen Teruggenomen op veiling Vrij zacht ZATERDAG 2 APRIL 1960 BUREAUS: Steeast raat 37 Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling Tel. 31441 ABONNEMENTEN 7,50 per kwartaal; 2,55 per maand; 0,59 per week Directie: F. DIEMEB Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD „StantoQsticfi is gbebleuen myn hert in tcgljenspoct" Eenenveertigste jaargang no. 11836 TOREN VAN BASELnu Zie pagina 2 ENGELANDDUITSLAND in tie jaren dertig Zie pagina 7 BEZITSVORMING slaagt Zie pagina 9 TIPS VOOR VAKANTIE Zie pagina 11 Het ministerie van volkshuisves ting en bouwnijverheid deelt mede: „Het blijkt, dat een aantal huis eigenaren hun huurders ten onrechte huurverhoging hebben aangezegd. De gisteren ingegane algemene huurver hoging is niet automatisch van toe passing op vóór 5 mei 1945 gebouw de woningen met een huurprijs van 9 of minder in onder meer de vier grote steden. Waterleiding daarbij niet inbegrepen. Deze huurgrens ligt telkens 1 la ger in de volgende gemeenteklassen. Er zijn vijf gemeenteklassen. In de kleinste gemeenten ligt de grens bij ƒ5. Voor de vooroorlogse woningen met een huurprijs die niet meer bedraagt dan 9 (onder andere in de vier grootste gemeenten) tot 5 (in de kleinste) gaat die huurprijs dus niet automatisch omhoog. De verhuurder moet zich eerst tot de huuradvies- commissie wenden voor het verkrijgen van een verklaring." Ook blijkt de mening te hebben post gevat, dat de huurverhoging ook geldt voor alle zogenaamde vrije sectorwonin gen. Dit is niet het geval. De woningen, die na de oorlog zonder financiële steun van het rijk zijn gebouwd, vallen buiten de huurprijsbeheersing. Eveneens de wo ningen, die met een zogenaamde halve premie (op grond van de Premie- en bij drageregeling woningbouw 1953 artikel 1. 4e lid) tot stand zijn gekomen. Voor deze beide categorieën kan de huurprijs slechts worden verhoogd, indien huurder en ver gaan, tenzij in de lopende overeenkomst een bepaling is opgenomen over de in vloed van de algemene huurverhoging op de contractuele huurprijs. TAE VEILIGHEIDSRAAD heeft gisteravond een resolutie aangenomen waarin de rassenpolitiek van de Zuidafrikaan.se regering wordt be treurd en Zuid-Afrika wordt verzocht de politiek van apartheid op te geven. Ook Amerika heeft voor de resolutie gestemd, die werd aangenomen met negen stemmen vóór en twee onthoudingen van Engeland en Frankrijk. In de resolutie wordt de secretaris-generaal van de V.N., Dag Hammar- skjöld, voorts verzocht in overleg met de Zuidafrikaanse regering maat regelen te treffen in overeenstemming met het handvest van de V.N. en hierover zo nodig verslag uit te brengen aan de Veiligheidsraad. Het is vrijwel zeker dat de Zuidafrikaanse regering de resolutie naast zich neer zal leggen. Tevoren had haar afgevaardigde, Brand Fourie, gewaarschuwd dat de Raad de verantwoordelijkheid zal moeten nemen voor eventuele ge volgen van het besluit dat genomen mocht worden. Inmiddels heeft de Zuidafrikaanse regering, met een beroep op de bij zondere omstandigheden die een be dreiging vormen voor de openbare veiligheid, de noodtoestand uitge breid tot 31 andere districten van Zuid-Afrika. Thans geldt in 42 van de 300 districten de noodtoestand. Gouverneur-generaal Swart onder tekende gisteravond een proclamatie voor de mobilisatie van alle territo riale en burger-commando-eenheden indien nodig. Een deel van het Zuid afrikaanse leger verkeert reeds in staat van paraatheid. In Port Elizabeth zijn .gisteren opnieuw negers gearresteerd. In Johannesburg nam de politie 22 Afrikanen in arrest. Drie Afrikanen werden gisteren gedood en drie gewond toen de politie het vu«' opende op een menigte die eerder or> de dag Durban waren binnengetrokken om de vrijlating van gevangen leiders te eisen. Het was de tweede grote demon stratie van negers in Durban in twe" Toen geen gehoor werd gegeven aan de sommatie van de politie, zich te ver spreiden, opende decze het vuur op de Protest in V.N. tegen proef T^EN WOORDVOERDER van het -LFranse ministerie van defensie heeft verklaard dat Frankrijk bin nenkort beginnen kan met de pro- duktie van kleine kernbommen. De proef, die gisteren in de Sahara is genomen, stond technisch op hoog peil en is zeer bevredigend verlopen. Zij heeft de produktie van kleine taotische kernbommen, die door lich te straalbommenwerpers vervoerd kunnen worden, dicht binnen ons bereik gebracht, zo zei hij. Volgens militaire waarnemers willen de Fransen nog voor de herfst, waarin men een ondergrondse explosie teweeg wil brengen, voor de derde keer een kernbom tot ontploffing brengen. Het is echter mo gelijk dat er nog meer vaart achter de uitvoering van het Franse kernprogram gezet zal worden in verband met het akkoord tussen Eisenhower en Macmillan over het staken van kleine ondergrondse kernproeven. In regeringskringen wees men er voorts op dat Frankrijk door de verrichte expe rimenten nu sneller van de gewone kern bom op de waterstofbom zal kunnen over schakelen dan de V.SEngeland en Rus land destijds konden. Deskundigen op Prof. Rüter (Leiden): Spoorwegstaking was offers niet waard De legendarische spoorwegstaking van 1954 was een historische verzetsdaad maar zij lijkt de offers van het toch al zwaar beproefde Nederlandse volk in de hongerwinter niet waard. Tot deze verrassende slotsom is de Leidse professor dr. A. J. C. Rüter na een uitgebreide studie gekomen. Op pagina 5 schrijven wij uitvoerig over het onderzoek van professor Rüter en de reactie van de Nederlandse Spoor wegen daarop. {Advertentie) N.V. Levensverzekerina Mij. UBO Levens-, Studie- en Uitzet-, Lijfrente, Pensioen- en Begrafenisverzekeringen H.V. Algem. Verzekerinq Mii. UBO Brand-, Inbraak-, Ongevallen- en W.A.-verzekeringen. UBO voor alle verzekeringen. Kromme Nieuwe Grachl 8 10 Ulrecht kerngebied zouden De Gaulle hebben mee gedeeld dat Frankrijk, wat de kernweten schap in het algemeen betreft, nog maar een geringe achterstand op Engeland heeft. Op de Aziatisch-Afrikaanse groep van 29 landen bij dc Verenigde Naties is giste ren beroep gedaan maandag bijeen te ko men om na te gaan wat gedaan moet wor den tegen de tweede Franse atoombom- proef In dc Sahara. menigte hij de gevangenis. De Afrikanen vluchtten daarop naar hun lokasie Cato Manor, met achterlating van doden en gewonden. De toestand in Dur ban was gisteren zo gespannen dat di onderwijzers hun leerlingen in de scho len moesten houden tot nader order. La ter moobteh de kinderen via omwegen naaT huis. In de binnenstad van Durban bleef het roerig. Culemborg Een receptie op 6 april a.s. in Cu lemborg ter gelegenheid van het vijf tigjarig bestaan van de Unie van Zuid-Afrika, is afgelast. De receptie zou door de ambassade van Zuid- Afrika in het stadhuis worden gege ven. omdat in Culemborg Jan van Riebeeck is geboren. De raadsfractie van de P.v.d.A. heeft de ambassade laten weten dat zij de receptie niet wenst bij te wonen en ook anderen betwijfelden of zij onder de gegeven den van de ramp in Agadir zijn in Casablanca uit een kazerne van het Marokkaanse leger gezet en moeten nu in eigen woongelegenheid voorzien, aldus wordt van Joodse zijde vernomen. Na aanvankelijk onderdak te hebben gekregen in de La Jonquiere-kazerne ge durende de laatste drie weken, hebben de overlevenden opdracht gekregen de kazerne te verlaten en de laatste hon derd zijn er gistermorgen uitgegaan. Volgens de Marokkaanse autoriteiten zijn de kazerne-barakken nodig voor het Marokkaanse leger, zo verklaarde Meyer Obadja, voorzitter van de Joodse gemeen schap van Casablanca. De 500 Joden die vele familieleden heb ben verloren bij de aardbeving van 29 februari, hebben van de autoriteiten geen andere verblijfgelegenheid gekregen, tenzij zij willen terugkeren naar Agadir om daar dn tenten te wonen, aldus Obadja. „Wij willen niet teruggaan naar een nachtmerrie, naar de graven van onze Oostburg bezorgd over burgemeestersverlof In Oostburg vraagt men zich af hoe de ontwikkeling zal worden nu de bur gemeester drie maanden met verlof gezonden. Bij de laatste raadsverga dering moesten diverse kwesties worden afgedaan met de toezegging, dat ze nog ens nader zouden worden bekeken. Men hoopt in elk geval, dat Oostburg zijn positie als centrumgemeente, i ranneer straks de kanaalzone grote zuigkracht zal uitoefenen op West- Zeeuws-Vlaanderen, hierdoor niet zai gaan verliezen. Daar het verlof zonder voorkennis van de raad is gegeven, valt niet te ver. achten, dat de raadsfracties, zoals in Oosterland, stelling zullen nemen. Zij hopen slechts dat de periode van onze kerheid zo kort mogelijk zal duren. doden", aldus verklaarde een Joodse jon geman wiens familie, bestaande uit vijf personen, is omgekomen. Obadja zei niet t« weten waarheen de overlevenden precies waren verbrokken. .Zij zoeken zelf onderkomen en verblij- ren bij vrienden of kennissen. U hoeft :ich over hen geen zorgen te maken." omstandigheden nog wel hun mede werking konden verlenen. De ambas sade heeft hiervoor begrip getoond en de receptie, hoewel dc uitnodigin gen reeds waren verzonden, afgelast. De Zuidafrikaanse ambassadeur ii Brussel heefj. gisteren verklaard dat di wereldpers over de gebeurtenissen in di Unie een volslagen onjuist beeld heeft gegeven. Vastberaden en met overleg zal moeten worden opgetreden om de orde en rust in Zuid-Afrika te herstellen. De reacties in het buitenland noemde am bassadeur Jordaan uiterst ontmoedigend. Men mag niet over het hoofd zien, be toogde hij, dat in de Unie drie en half miljoen blanken wonen, die geen ander vaderland hebben en niet uitgeroeid willen worden, noch een nationale zelf moord willen plegen. Bonn is tevreden over ontkenning van Macmillan De Weslduitse regering is ervan over tuigd dat er geen wjjziglng is gekomen in Engclands houding ten aanzien va E.E.G., aldus een woordvoerder var ministerie van buitenlandse zaken va Bondsrepubliek. Op een persconferentie verklaarde de woordvoerder b(jzonder opgelucht te z(j: door de nadrukkelijke ontkenning va premier Macmillan dat deze gesproke: zou hebben over een herleving van d Brits-Russische alliantie (evenals in d Napoleontische t(jd) om een hegemonie van het continent te voorkomen. Vooral deze, aan Macmillan toegeschre ven opmerking, meer nog dan de diepe bezorgdheid die Macmillan zou hebben ge uit over de tegenstellingen in Europa tus sen E.E.G. en E.U.A. op economisch ge bied, had in West-Duitsland ontsteltenis gewekt- De leider der Britse socialistische la gerhuisfractie Galtskell heeft premier Macmillan gisteren in het Lagerhuis vra gen gesteld over hetgeen deze tegen Ame rikaanse autoriteiten zou hebben gezegd over versnelling van de Eurómarkt. Macmillan verklaarde: Ik heb niets tegenover mijn Amerikaanse vrienden verklaard, dat ik niet reeds twee of drie jaar tegen mijn Duitse en Franse vrien den heb gezegd. Zowel de regering als de oppositie gelooft vurig in Europese eenheid. En wij geloven ook dat de nieu we Frans-Duitse vriendschap van vol strekt vitaal belang is voor de Europese Ik heb er slechts voor gepleit dat zich in Europa geen economische kloof ont wikkelt, die op den duur, tot een andere verdeling in Europa zou kunnen leiden. Sukarno op reis (14 landen) Sukarno is gisteren met een vliegtuig uit Djakarta vertrokken op zijn wereld- vam twee maanden. Hij gaat eerst Nieuw-Deilii, waar hij een onder houd zal hebben met Nehroe. Daarna be zoekt hij Irak, Zuid-Slavië, Bulgarije, Roemenië, Hongarije, Egypte, Tunesië, Marokko, Po-rtugal en Cuba. Voorts zal hij niiet-officiële bezoeken brengen aan Mexico, San Francisco en Japan. Verhoging melkprijs gaat maandag in In overeenstemming met de medio 1959 genomen beslissing tot afschaffing van de -nog resterende consumentensub sidie op melk, heeft de regering goed gekeurd. dat in het gehele land de prij zen van melk. karnemelk (beide los en in flessen) en melkprodukten met ingang 3 april met ten hoogste 2 cent per zuil enworden verhoogd. Ontmoet Uzelf op de Moderado Aanstaande woensdag opent P&C de nieuwe zaak met een gloedvol modefeest: de Moderado. Nieuwe kollekties, nieuwe mode eneen modeparade. Uw plaats is gereserveerd. maar de toegang is vrij. Gratis kaarten bij P&c op maan dag en dinsdag de gehele dag en woensdag na 2 uur. Kijk maandag en dinsdag naar de advertenties van P&c met 't nieuws over de Moderado. maandag t/m woensdag tot 2 uur geen verkoop Europa-postzegel In maart hebben de negentien landen van de „Conférence Européenne des administrations des postes et des telecommuni cations", waartoe ook Nederland behoort, besloten in september een Europa-postzegel uit te geven. De zegel zal in alle lan den dezelfde voorstelling heb ben. Hiervoor is gekozen het ontwerp van de Finse kunste naar P. Rahïkainen. Het hoofd motief is een wiel met negentien spaken. SALARISVERHOGING BIJ ZIEKENFONDSEN De organisaties van werkgevers en werknemers in het ziekenfondswezen hebben overeenstemming bereikt over irerhoging der salarissen, na verwer king van de compensatie A.O.W. en de huurcompensatie 1957, met 6,2 procent alarisverhoging zal op 1 oktober 1959 ingaan. Het college van rijksbemiddelaars is goedkeuring gevraagd Geesteszieke verbrand Te Breda is gisteren overleden een geesteszieke vrouw, die donderdag ern stige brandwonden opliep doordat zij met vuur speelde op het station te Breda. De vrouw bleek de 80-jarige uit Heem stede afkomstige M. van de Burgge te zijn. Op het stationsemplacement ver voegde zij zich bij de toiletjuffrouw met de vraag of die haar aan lucifers kon helpen. Nadat de oude vrouw die had gekregen, verdween zij in een toilet. On middellijk daarna merkte de juffrouw ee geelachtig schijnsel door de glazen deur, waarna zij direct in aobie kwam. De oude vrouw bleek zich in het toilet te hebben opgesloten met een fles spiri tus, die zij over hoofd en kleren had uitgestort en in brand gestoken. Een GISTEREN GELANCEERDE Amerikaanse kunstmaan, de Tiros-I, heeft op ruim 640 kilometer afstand foto's van de aarde gemaakt en doorgegeven. Het lanceren van de Tiros is een meteorologisch experiment Als alles goed gaat is deze satelliet de eerste in een serie ruimtestations die berichten aan weerstations op aarde zenden. De satelliet zal tientallen jaren in haar baan blijven, maar de apparatuur, die wenkt op zonme-energie, zal volgens des kundigen slechts drie maanden werken. Tiros is een afkorting voor „Televisie infina-rode observatiesatelliet". Zijn wicht is 121,5 kilogram, de grootste door snee 'ruim een meter. Hij heeft de van een hoedendoos en draait in negentig minuten om de aarde. De satelliet is gelanceerd met een drie- tnaps Thor-Able raket. Zij heeft twee radiozenders aan boord, terwijl uit de bodem twee camera's steken, waarvan er een foto's kan nemen van een gebied ter grootte van twee duizend vierkante kilo meter, terwijl de andere opnamen maakt van het centrum van ditzelfde gebied, ter grootte van 75 vierkanten kilometer. De foto's door de tweede camera ge maakt zullen weerkundigen in staat stel len de aard van de wolktypen vast te stellen. De camera's zullen door signalen vanaf de grond zodanig gedirigeerd worden dat ze uitsluitend opnamen nemen als 1. de lenzen op de aarde gericht zijn 2. het te fotograferen gebied door de zon beschenen wordt. Speciale radio-installaties kunnen ieder gewenst ogenblik de juiste plaats van de satelliet vaststellen. Als berekeningen uitwijzen dat aan de voorwaarden voor het nemen van foto's voldaan is, kunnen de camera's door een signaal van de stations te Ft. Monmouth of Kaena Point, Hawaii, in werking worden gesteld. Het sig naal wordt door een speciaal instru ment voorzien van een schakelklok binnen in de satelliet opgevangen. Elke camera kam met tussenpozen vair 30 seconden 32 opnamen nemen van eer vastgesteld gedeelte vau de baan. De opnamen worden op een magne tische band vastgelegd zoails bij tele- Onderdeel Camp David-program Controle op cle lanceerbases kernproeven op beperkte schaal te hervatten om een verdrag voor een verbod van kernproeven te be spoedigen. Op de drie-mogendhedienconferentie In Genève verklaarden de Amerikanen gis- .drukkelijk dat een serie onder grondse kernontploffingen deel uitmaken 3ij Christie in Londen is gisteren de beroemde Verloren Juno van Rem brandt onder de hamer gebracht en prompt teruggetrokken, toen het doek niet meer bleek te kunnen op brengen dan 52.500 pond sterling (1 pond is ƒ10,80), ongeveer de helft van het bedrag, dat de Ne derlandse eigenaar liad verwacht. De Juno, die na 270 jaar verdwenen te zijn geweest, in 1936 werd ontdekt, was ter veiling gegeven door de familie van Wijlen de Nederlandse bankier C. J. K. van Aalst. De heer Van Aalst had het schilderij in 1936 gekocht van een handelaar, die het voor 700 pond had verworven. Nadat het doek was gereinigd, ontdekte de heer Van Aalst het lang vermiste mees terwerk. Het De Juno, het portret van een vrouw met een weelderige boezem, dat geschilderd kan zijn. naar Rembrandts geliefde, Hendrik je Stoffels, was de ster var 52 schilderijen tellende verzameling, maar ofschoon er merkbaar belangstel ling voor bestond, hield het bieden slechts vier minuten op. Tot de belangrijke doeken, die met me succes werden geveild, behoorde e portret van Rembrandt door Karei Fa- bricius, dat 35 bij 30 cm groot is ei meester toont in bruine mantel en zwarte hoed, tegen een achtergrond van huizen met puntgevels .Het ging voor 14-000 guineas naar Agnews te Londen. Een even groot bedrag bracht een riviergezicht van Meindert Hob- bema op. Een kleine Rembrandt, „To bias begroet zijn terugkerende zoon", bracht 2600 guineas op. Eeri onbekende Madonna met kind, geschilderd door iemand, die slechts werd aangeduid als „Masfer of the embroidered leaf, deed het beter en bracht 4500 guineas op. van hef programma van Camp Davdd en dat een dergelijke serie, onder toezicht van de drie kemmogendheden, de enige manier is om het moeilijke probleem van de bijna niet te controleren onder grondse ontploffingen op te lossen. Het Amerikaanse voorstel kwam gis teren slechts enkele uren nadat Frankrijk zijn trweede atoombom tot ontploffing had gebracht. Frankrijk neemt geen deel aan de onderhandelingen en heeft ge weigerd zich te laten binden door de drie leden van de „atoomülub". Op dc tienlanden-conferentie over de ontwapening, eveneens te Genève, stelde de Amerikaan Eaton gisteren voor on middellijk te beginnen met het contro leren van lanceerbases voor raketten die met ladingen voor massale vernietiging kunnen worden uitgerust. Dit voorspel van een algehele ontwa pening, kan voLgens Eaton met dertig inspecteurs worden uitgevoerd. Slechts twee landien beschikken over bedoelde bases: Amerika met de Vandenbergbasis en Cape Canaveral en Rusland met een onbekend, maar stellig niet groot aantal van dergelijke lanceeninrichtingen. Eaton stelde ook internationale samen werking voor bij lanceringen cn bij het volgen van raketten in hun loop. Jongens verongelukt De 17-jarige bromfietser S. uit Sit tard is gisteren in botsing gekomen met een vrachtauto, bestuurd door de heer T. eveneens uit Sittard. S. werd hierbij zo ernstig gewond, dat hij enkele uren later in het ziekenhuis te Sittard overleed. De 13-jarige jongen J. J. Breso uit Eindhoven is gisteren bij een verkeers ongeval op de Wal om het leven geko men. Hij reed met een aantal jongens en meisjes in de richting van Stratum. Bij de brug over de Dommel werd de groep gepasseerd door een Duitse vracht auto met aanhangwagen. Hierbij kwam de jongen even in aanraking met de aan hanger, waardoor hij de macht over zijn stuur verloor en onder het rechterachter- wiel terecht kwam. Hij overleed onder weg naar het ziekenhuis. In de loop van juni zal het commando van het marinehospitaa 1 in Overveen door kapitein ter zee-arts T. A. de Haan worden overgedragen aan kapitein ter zee-arts C. Mets. De nieuwe comman dant is thans werkzaam op het bureau van de inspecteur geneeskundige dienst in Den Haag. Kapitein ter zee De Haan zal op 1 juli schout bij nacht W. A. Borgeld opvolgen als inspecteur geneeskundige dienst zee- vdsieprogramma's en doorgegeven naar de grond zodra de satelliet in de buurt van Ft. Monmouth of Kaena Point komt. De uiteindelijke .foto's kunnen 30 mi nuten na ontvamgsit gereed zijn voor be studering door het weerkundig instituut. Piet Bakker (62) overleden Gisteravond om zes uur is te Amster dam op 62-jari'ge leeftijd tijdens 'n auto rit aan een hartverlamming overleden de journalist-schrijver Piet Bakker. De wa gen van de beer Bakker botste tegen een geparkeerde auto. De heer P. O. Bakker, te Rotterdam geboren, was van 1917 tot 1919 onderwij zer in Haarlemmermeer. Daarna ging hij over naar bet dagbladwezen.. Hij was tot 1921 als conrector verbonden aan de „De Telegraaf" en vervolgens tot 1940 als redacteur-verslaggever aan „Het Volk". In diie periode was Piet Bakker vele jaren lang redacteur van het satirieke week blad „De Notenkraker". Toen in 1940 het bedrijf vbn de Arbeiderepers door de be zetters werd gesloten, giinig hij in de vrije journalistiek. Na de bevrijding gaf hij nog enige tijd zijn medewerking aan „Het Vrije Volk". Nadien werd hij redacteur van Elsevder's Weekblad, dat deze week nog verschillende bijdragen van hem •heeft geplaatst. Van. zijn hand zijn vele publikaties ver schenen, o.a.: „Amsterdam zoals het leeft werkt" (dat hij schreef in samenwer king met J. C. E. Sanidi); „(tootje Pink"; „Achter de mast"; „Vrouw aan. boord" (samen met E. Poestkoke); „Briefgehei men"; de trilogie „Caske"; „Jeugd in de Pijp"; Logboek van de grartias"; „De Slag"; „Kidnap" en „Ik kwam, zag, schreef". Het stoffelijk overschot zal op een nog te bepalen tijdstip worden gecremeerd. Landingsrechten voor Air France en Boac in Los Angeles President Eisenhower heeft gisteren een besluit van de Raad voor de burger luchtvaart om aan Air France en de Boac landingsrechten in Los Angeles te verlenen, goedgeekurd. De Boac kreeg toestemming om via de poolroute tussen Londen en Los Angeles vliegen. Nederland-Nepal. De Nederlandse re gering en de regering van het koninkrijk Nepal hebben besloten diplomatieke be trekkingen aan te knopen op ambassade- In verband hiermede is binnen kort een benoeming te verwachten van de heer R. P. Manandhar, ambassadeur Londen. Mr. H. A. Helb, ambassadeur New Delhi, is inmiddels tevens be noemd tot ambassadeur bij het Nepalse hof. Regen onderiveg (Van onze weerkundige medewerker) TfAN DEPRESSIES hebben wij de laatste weken geen last gehad, door* dat sterke hogedrukgebieden het weer bleven bepalen. Hierin komt nu veran dering. Er heeft zich ook in de hogere luchtlagen een sterke zuidwestelijke stro ming ingesteld, waarmee een zwak regenfront via Engeland naderbij komt. Dit front kan morgen, tiaar het lijkt voor namelijk in de voormiddag, plaatselijk wat regen brengen en ook de wind gaat uit zuidelijke richting in kracht toene men. Door deze ontwikkeling krijgt het weer een wat onbestendiger karakter, maar de land- en tuinbouw zal na de bijzonder droge lentemaand blij zijn met een groeizaam regentje. De temperatuur wordt er ook wat aan genamer door nu er lucht uit Frankrijk en de Golf van Biscaje wordt aange voerd, waarin de temperatuur tot on geveer 11 a 13 graden Celsius kan stij gen en ook 's nachts belangrijk hoger blijft. De Bilt verwaoht tot zondag avond In het oosten van het land droog weer met zonnige pe rioden, elders meer bewol king met slechts plaaselijk enige regen. Matige, af en toe vrij krachtige wind tus- zuidoost en zuid. Vrij zacht. (Opge maakt om 11.15 uur). ZON EN MAAN Zondag 3 april: zon op 6.11, onder 19.17; iaan op 10-31onder 132; maandag 4 april: zon op 6.09, onder 19.18, maan op 1132, onder 2.17; 4 april eerste kwartier.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 1