Maak van de atmosfeer geen luchtriool Neem de gulden proef! CS pi Gillette FABLO COMMODORE WHITE shirts W InAyUMt Rapin veroordeeld tot de guillotine Gevaar voor volksgezondheid Hongaarse auteur Tibor Dery op vrije voeten Beenderen van heiligen tocd is het zo! Vuurgevecht in Parijse straten Geest van kolonialisme groeit in Nederland V rijncf* **n grillig* gr**p uit d* grot* •n klein* gabsurlijkhaden, di* op het toneel ven de wereld, in d* v*rt* of nebij, tieh efipelen en d* menten tot *en boot woord •f een glimlach bewegen. Het predikaat „Koninklijke", verleend aan het Nederlandach Christelijk Gymnastiek Verbond ter gelegenheid van het gouden jubileum, stemt tot vreugde en dankbaar heid. Voor de eerste maal in de geschiedenis van de christelijke sportbeweging in ons land ontvangt een organisatie deze onder scheiding. Men mag hierin niet alleen de erkenning zien van de betekenis van sport en spel in de protestants-christelijke sector, doch te vens een eerbetoon aan hen, die onder vaak moeilijke omstandigheden hebben gepio nierd. De voormannen van het K.N.C.G.V. wij noemen de bondsvoorzitters J. de Man, K. Duiker en J. J. Adriaanse. die zyn heen gegaan hebben niet voor niets hun krach ten aan het Christelijk Gymnastiek Verbond gegeven. Dit verbond mocht uitgroeien tot de grootste christelijke sportorganisatie met een ledental van bijna 70.000. Dat zoveel duizenden jongeren zich onder zijn naam willen scharen, wekt ook vertrouwen in de toekomst. Het Koninklijk Nederlandsch Christelijk Gymnastiekverbond moge nog vele jaren ten bate van een groot deel van de protes tants-christelijke jeugd van ons volk nuttige arbeid verrichten onder het ongewijzigde motto: „Vaardig en sterk tot Gods eer". 2>t SeUgrsof President Sockamo heeft het gekozen Indonesische Parlement, dat het gewaagd had kritiek uit te oefenen op de begroting met een miljardentekort, thans vervangen door een „volksvertegenwoordiging", waar van hij de leden heeft aangewezen. De belangrijkste wijziging is, dat de con structieve Masjoemipartjj, die in het oude Parlement 25 pet. van de zetels bezette, thans door geen enkel lid meer vertegen woordigd is, terwijl de communisten, die als politieke partij dertig zetels bezetten voorts twintig afgevaardigden bezitten in „functionele groepen", sterker vertegenwi digd zijn dan voorheen. Het Parlement wordt overigens veronder steld met de regering samen te werkei onder erkenning van het leiderschap! beginsel. Dit is zo president Soekarno's opvatting van geleide democratie, waarbij uiteraard van democratie niet meer kan worden sproken. Van leiding trouwens evenmin Aandelen in de Nederlandse Unilever N.V. en in de Britse Unilever Ltd. den in de notering van de effectenbeurs in Stockholm opgenomen. Twee andere Nederlandse maatschappijen namelijk Philips en Koninklijke Petroleum zijn reeds in Stockholm genoteerd. De brandweer in Marshall (Texas) heeft gisteravond met krachtige water stralen een samenscholing van negers uiteengedreven. De samenscholing ont stond. toen meer dan 250 negers werden vrijgelaten uit het gerechtsgebouw na eerder op de dag te zijn gearresteerd wegens sitdown-betogingen in cafetaria'0 waar de negers niet van de stoelen ei krukken gebruik mogen maken. W/1E ZUIVERE LUCHT ZOEKT, moet naar een laboratorium gaan, want de lucht waarin we leven is nooit zuiver maar altijd verontreinigd door het stof en roet uit onze haarden en kachels, door olie- en benzinedampen van auto's, scooters en brommers en door allerlei verontreinigingen van de industrie, centrales enz. Dat wil echter allerminst zeggen dat we ons van die verontreinigingen niets behoeven aan te trekken- Als we door blijven gaan met de atmosfeer te gebruiken als een soort luchtriool, waardoor we allerlei verontreinigingen kwijt trachten te raken, zijn we op weg de leefbaarheid van de Randstad Holland op de duur ernstig te schaden. Het streven naar een optimale gezondheid zou zonder zin zijn, als we niet tevens de lucht verontreiniging zoveel mogelijk zouden trachten te beperken. het Rijksinstituut 'voor Drinkwatervoor ziening schetste de invloed die oliever ontreiniging op het drinkwater kan heb ben. Een milligram olie kan de smaak van een liter water walgelijk maken. i de luchtverontreiniging mede met het oog op de volksgezondheid voldoende be langstelling bestaat bleek gisteren Jn Utrecht, waar prof. dr. J. W. Tesch (gisteren nog directeur van de Rotter damse G.G. en G.D., vandaag directeur de gezondheidsorganisatie T.N.O.) op de jaarvergadering van de Ned. Ver. tegen watér, bodem- en luchtverontrei niging sprak over de volksgezondheids aspecten van luchtverontreiniging. Hij noemde het gelukkig dat de belangstel ling voor deze zaak toeneemt. Het zijn met name de mistrampen In de Belgische Maasvallei (1930) en in Londen (1952) geweest, die de ogen voor het gevaar van de luchtverontrei niging hebben geopend. De mistramp in Londen, de zg. smog, in december 1952 veroorzaakte een extra-sterfte van 4000 personen, meest oudere mensen, die lij dende waren aan ziekten van het hart of de ademhalingsorganen. Het samen gaan van verontreiniging van de lucht met mist schijnt over het algemeen na delig te werken. LONGKANKER in grote steden ongeveer vijfmaal meer oorkomt dan op het platteland. Het percentage lijders aan longkanker on der mannelijke niet-rokers in Liverpool bijv. lag negenmaal zo hoog als onder niet-rokers op het platteland. Het roet en de vliegas die in de industrie- en wooncentra vrij veel voorkomen, be vatten nl. een aantal kankerverwekken de stoffen. Zij worden echter pas ge vaarlijk, wanneer zij in een bepaalde concentratie optreden, betgeen in Ne derland nog niet is voorgekomen. Het blijft echter zaak de luchtveront reiniging zoveel mogelijk tegen te gaan. In Nederland staat men met de onder zoekingen naar de invloed van de lucht verontreiniging op de gezondheid van lens en de vergelijkingen tussen de grote steden en het platteland nog r aan het begin. OLIELEKKAGE ..bodemverontreiniging door aardolie- produkten en de openbare drinkwater voorziening". Mr. J. J. van Soest van tankauto's die verongelukken enz. blijft daar lang zitten en verspreidt zich via het grondwater over afstanden van en kele honderden meters tot enkele kilo meters. Spr. meende dat het nuttig evenals in Zwitserland maatregelen te nemen tegen het verontreinigen van de bodem door olie, zeker in de nabijheid van watervindplaatsen. Daar moeten tanks voor benzine en bnisbrandolie ge plaatst worden in betonnen bakken of met een betonnen schaal eronder, die eventuele lekkages kan opvangen. DUINZAND lijk Shell-Laboratorium toonde dat de olie zich in duinzand heel anders gedraagt en zich in veel mindere mate verspreidt, als in een bodem van grof Auto reed door straatvuur Vier weken voor automobilist De rechtbank te Amsterdam heeft de 35-jarige huisschilder M. van den D. uit Bovenkerk wegens het veroorzaken van een aanrijding met zwaar lichamelijk letsel als gevolg veroordeeld tot vier weken hechtenis waarvan drie voor waardelijk plus één jaar ontzegging van de rijbevoegdheid voorwaardelijk. Op nieuwjaarsmorgen van dit jaar was de man met zijn auto dwars door een hoog oplaaiend straatvuur in de Transvaalbuurt te Amsterdam gereden en had daarbij twee achter dit vuur staande jongens aangereden. Een 14-ja- rige knaap liep een schedelbreuk en een hersenschudding op, een 12-jarige jon gen alleen maar schaafwonden. Tegen de huisschilder was zes weken waar van vijf voorwaardelijk plus twee jaar ontzegging der rijbevoegdheid geëist. Gedeeltelijke amnestie voor „rebellen"' de reusachtige beenderen van uit- arte Duitsland en Frankrijk af e gestorven land- sr- toonde het verbaasde volk de „echte" zamelde cn deze liet onderbrengen in overblijfselen van de gewezen Teu- het keizerlijke buitenverblijf op Ca- toon. Zelfs de Franse koning Lode- der Romeinen meende in zijn de skeletetukken en wapens van de vo< door goden verslagen voorhistorische fel reuzen te hebben ondergebracht. vai Hoewel in de oudheid door ver- in schillende geleerden reeds veel de mammouthkies, die in Spanje een kies van de heilige Christof- verd gehouden en in gezelschap het dijbeen van een mammouth en feestelijke processie ter ere deze heilige in het jaar 1789 werd juistere denkbeelden omtrent de her- rondgedragen. Het skelet van achtige voorhisto rische beenderen gebracht, bleef de meerderheid der ge leerden en het hele volk voortborduren op dit mythische Lv> patroon. En toen het Christendom zich ontwikkelde en uitgroeide tot reuzensalamander, in 1727 nabij Oenin- gen In Baden opge dolven, had volgens de Zwitserse arts Scheuchzer toebe hoord aan een men selijk individu, dat God gezien bad cn getuige was geweest de zondvloed, ._arin hij het leven had verloren, zo- Christelijke beschaving in een groot met de wetenschappelijke naam deel van Zuid- cn West-Europa, ver- „Homo diluvli testis et theoskopos" anderde cr wat dit betreft maar wei- werd opgesierd. Desondanks was en nig. Slechts ln zoverre werd enige bleef het een uitgestorven reuzen- variatie aangebracht, dat versteende salamander, vondsten van gigantische afmetingen uitsluitend aan reuzen of halfgoden werden toegeschreven, maar ook aan historische heiligen. Ook de middeleeuwen hebben ge leerden voortgebracht, die In dit op zicht moderne ideeën verkondigden, zoals bijv. Willem van Occam en Leonardo da Vlncl, maar de tijd was nog niet rijp voor andere inzichten en de grote massa bleef onwrikbaar ge loven in het sprookje. Zo werden lagen vast te stellen, grote fossiele bcenfragmenten uit de Zonder de geschiedenis van de po- omgevlng van het klooster Reyden, leontologie tot ln onze tyd op de voet gelegen in het kanton Lnzern, door de te volgen, kunnen we toch vaststellen, bekende arts Plater uit Basel onder- dat de verschillende methoden die zocht en toegeschreven aan een 6',S men thans kent om de ouderdom van m hoge reus! (Een afbeelding van de aarde vast te stellen, alle uitkom- deze reus bevindt zich nog in Lu- sten van dezelfde orde geven, zern). In de 17de eeuw schreef de Daarover een volgende keer. We hebben hier met opzet enkele artsen ten tonele gevoerd die de fatale vergissingen maakten, opdat duidelijk moge zijn, dat de (medische cn biologische) wetenschap van die dagen nog niet in staat was onder scheid te maken tussen beenstukken van verschillende soorten levende wezens. Ook de geologie was nog niet bij machte de ouderdom van aard- Hongarije heeft een gedeeltelij ke amnestie afgekondigd en de ge. vangenisstraf van negen jaar voor de auteur Tibor Dery in voorwaar delijk veranderd. De amnestie werd verleend door de presidentiële raad ter gelegenheid van de 15de verjaardag van de bevrijdings dag van Hongarije op 4 april. De 64-jarige schrijver Dery werd in het voorjaar van 1957 gearresteerd, on geveer zes maanden nadat Russische tanks de Hongaarse opstand hadden on derdrukt. Hij werd veroordeeld omdat hij lid was van een organisatie „die trachtte de Hongaarse regering omver te pen". Bedoeld werd vermoedelijk de fede ratie van Hongaarse schrijvers, die kort na zijn arrestatie werd ontbonden. Een paar maanden geleden is de fede^ ratie weer opgericht. Dery, die voor de tweede wereldoor log in Hongarije heeft gevangen geze ten wegens communistische aktiviteiten, is een van de leidende figuren geweest van de anti-stalinistenbeweging onder Hongaarse letterkundigen. Eveneens werd in vrijheid gesteld Mihaly Farkas, minister van defensie in de regering van Matyas Rakosi. Hij was veroordeeld tot 16 jaar gevange nisstraf wegens het schenden var wet tijdens zijn ambtsperiode. premier Imre Nagy, op vrije voeten gesteld. Hij was tot acht jaar gevan genisstraf veroordeeld. Van allen die zijn veroordeeld tot- maximaal zes jaar gevangenisstraf we. gens misdrijven tegen de staat die voor 1 mei 1957 zijn begaan, is de straf veranderd in voorwaardelijke ge vangenisstraf. Voorts werd krachtens de amnestie het .„enige interneringskamp opgehe ven, waar personen worden vastge houden met het oog op de openbare veiligheid". Tegen de arrestatie en veroordeling van Dery was gepro testeerd door schrijvers als T. S. Eliot, Francois Mauriac en Jean Paul Sartre. Enkele Nederlandse auteurs hebben deze week nog een beroep gedaan op de Hongaarse over heid. zand en kiezel zoals in Duitsland. De ongewenste invloeden van olie in de bo dem worden dicht bij de oppervlakte vaak ongedaan gemaakt door bacteriën die zich met bepaalde koolwaterstoffen uit de olie voeden. In oppervlaktegrond bij Delft vond men in een gram van deze grond tussen de 50.000 en 200.000 van deze bacteriën. Het euvel van lekkende tanks is moede lijk niet zo heel groot. In Rotter dam worden de tanks voor plaatsing al tijd nog eens weer gekeurd. Ongeveer vijf procent wordt dan afgekeurd. Uit gegevens van de Shell verkooporganisa tie bleek dat per jaar van de 3000 ben zinetanks ongeveer 0,1 pet. lekkage ver toont. Het plaateen van de tanks in kel ders achtte hij gevaarlijk en het omge ven van de tanks met plastic zeei bleus. Voor de enorme pijpleidingen die thans worden aangelegd achtte hij geen gevaar van lekkage aanwezig. Bewoners van de Parijse voorstad Colombes hebben gisteren vanachter gesloten blinden toegekeken hoe twee politieagenten strijd voerden tegen zes Algerijnen door wie zij werden aangevallen. Toen een politieman op de grond viel, met schotwonden in armen en benen, trok een Algerijn hem de pet van hel hoofd en loste twee schoten op zijn hoofd. De man werd later in een zie kenhuis in ernstige toestand opgenomen. De Algerijnen maakten zich met zijn handmitrailleur uit de voeten. De andere politieagent, die plat op de grond lag te schieten gaf aanwijzingen aan de versterkingen die aanrukten. La ter werden 6 man gearresteerd. De politie beschermde een hotel Algerijnen wonen die behoren tot de Algerijnse Nationalistische Beweging (MNA). Kort geleden werd het hotel verschillende malen aangevallen door i van het Algerijnse bevrijdings- (FLN) KOFFERS een ander deel van Parijs vond de politie gisteren een spoor in de moord zaak op twee Algerijnen wier verminkte lichamen dinsdag in de Seine zijn ge vonden. Gewaarschuwd door buren die een brandlucht roken spoedde de politie zich woensdagmiddag naar een klein, door Algerijnen bewoond hotel waai stukken werden verbrand van soortge lijke koffers als die gebruikt waren om de lijken van de Algerijnen naar de Sei- 2 te vervoeren. Ook de twee mannen die door een schipper waren gezien toen ze de kof fers in de Seine wierpen, zijn gevonden "1 gearresteerd. In het hotel warei irijnén bezig de resten të - verbrar i de kelder vond men een haastig dichtgeworpen soort van graf waar ken nelijk enige lichamen begraven zijn t is nog niet bekend wie de slacht offers waren en tot welke van de twee, elkaar bestrijdende, Algerijnse organi- Scheer u en voel het verschil. Werkelijk glad Ook's avonds nog heerlijk fris en schoon- Schuldig aan twee moorden Vonnis schokte hem niet De 23-jarige Georges Rapin, zoon van zeer rijke ouders, die in Parijs terechtstaat wegens moord, is gisteren schuldig hier aan bevonden en ter dood ver oordeeld. De terechtstelling zal plaatsvinden door middel van de guillotine. Voor het vonnis was gevallen, deed Rapins verdediger, de bekende advocaat René Floriot, nog een laatste poging om hem van de guillotine te redden. Floriot verklaarde dat Rapin een manie had om verhalen te vertellen, die moesten bewijzen hoe gemeen en ruig hij wel was. Men kan een fantast niet veroor delen op het gehalte van zijn verhalen en bovendien heeft Rapin deze verhalen later met grote logica ingetrokken, al dus Floriot. Rapin zou bij het vooronderzoek twee moorden bekend hebben, de moord op een prostituee en de moord op bediende van een benzinepompstation. Men heeft tegen de rechtbank gezegd dat Rapin nog 11 moorden bekend had, maar dat men hiervoor geen bewijzen heeft kunnen vinden. Rapin zou de prostituee Dominique Thircl neergeschoten hebben cn haar, terwijl ze nog leefde, met benzine goten en in brand hebben gestoken. Rapin is er voorts van beschuldigd, dat hij de pompslationsbediende Roger Adam heeft doodgeschoten. Dit zon ge beurd zijn bij een ruzie over gemorste Advertentie sanfor cn no-iron! 15.90 W§ met TRU4W5T boord-uit-één-stuk MEMBER OF THE INTERNATIONAL FASHION COUNCIL benzine, toen Rapins auto gevuld werd. Rapin verklaarde voor de rechtbank dat hij deze twee moorden niet gepleegd had. ONBEWOGEN Na onee hebben, ki schuldig. Rapin hoorde het vonnis aan zonder sn spier te vertrekken. Voordat aar de verblijfplaats van de ter dood veroordeelden werd gebracht, sprak hij nog enkele ogenblikken opgewekt met zijn verdedigers. Hij wilde weten of zijn verloofde Nadine verlof zou krijgen om hem te bezoeken. De advocaat Schwab merkte loof van het proces op dat dit de eerste keer in zijn loopbaan was ge weest dat hij een ter dood veroordeel de gekheid had zien maken met zijn verdedigers. Rapin werd voorts veroordeeld tot be taling van een schadevergoeding van 100.000 (nieuwe) frank en kinderen van Adam. Hij moet ook 5.000 fr. betalen aan de ouders van Adam en 15.000 fr. aan de moeder Dominique Thirel. N.R.V. niet naar Jordanië De heer C. van Zwijndregt, adjunct- directeur van het centraal bureau der Nederlandse Reisvereniging, heeft met betrekking tot een voorgenomen reis naar Jordanië en Israël, waartegen be zwaren waren geopperd, het volgende medegedeeld: „Het hoofdbestuur van de N.R.V. heeft na beraad ingezien dat een bezoek aan Jordanië, gezien de ge wraakte visumbepalingen, niet past in het kader van het werk der vereniging heeft dientengevolge de reis van het programma teruggenomen". Overigens heeft het seizoen 1959 de N.R.V. geleerd, dat de reislust in Ne derland nog steeds stijgende is. De N.R.V. heeft daarmede bij de samen stelling van haar programma rekening gehouden. Extra aandacht wordt be steed aan de individuele reiziger. De voorlichting van deze vakantieganger wordt nog steeds uitgebreid, ook ten be hoeve van de leden, die per auto reizen. Veel zien en ver weg, dat is het mot to van de moderne vakantieganger en daarom heeft de vereniging ook reizen naar Amerika opgenomen. In dit jaar komen er voor het eerst sinds de oorlog reizen naar Tsjechoslowakije, Polen cn Rusland. Berlijn blijkt wel in de belang stelling te staan. Er zijn drie reizen derwaarts uitgeschreven en twee zijn al volgeboekt De belangstelling voor Duits land is volgens de heer Van Zwijndregt groeiende evenals die voor de Benelux- landen. De belangstelling voor Engeland neemt ook toe. Joegoslavië schaart zich bij de drukbezochte landen. De N.R.V. constateert een oplopende lijn in de boekingen voor de bungalow vakantie. In deze sector van toerisme treedt duidelijk aan de dag, dat de va kantiespreiding nog onvoldoende is. In Nieuw Suriimmeconstateert van de fractievoorzitter van de „Nationale Partij Suriname" in de staten en formateur van de huidige Surinaamse regering be vat een hoofdartikel, getiteld „Het Statuut wordt niet nage leefd". In dit artikel wordt o.a. gezegd, dat het kolonialisme nog onverkort voort woekert en dat het Statuut voor het Ko ninkrijk op twee. of zelfs meer gedach ten hinkt. Het blad denkt hierbij aan de dubbele positie van de gouverneur en de regeling van de buitenlandse betrekkingen. De schrijver meent daarom, dat thans het moment is aangebroken voor het beleggen van een nieuwe ron de tafelconferentie tussen de drie BOEKENHOEK We gaan naar het oerwoud, door Leif Krantz en Annie M. G. Schmidt. Teke ningen Ulf Lfg'ren. Uitgave De Bezige Bij, Amsterdam. Gesprekken met een kleindochter, door L. de Hartog-Meyjes. Uitgave El sevier, Amsterdam. Van dynamietkoning tot vredesapos tel, door J. D. Degreef. Heldenserie. Uitgave Helmond, Helmond. Het geheimzinnige schot, door Hugo Kocher. Vertaling J. Molenput Jeugd pocket. Uitgave Helmond. Helmond. Speurtocht in de Gran Chaco, door Hugo Kocher. Vertaling J. Molenput. Jeugd-pockert Uitgave Helmond, Hel mond. Robinson Crusoë.door Daniel Defoe. Nederlandse bewerking Sandor Kis. Jeugd-pocket Uitgave Helmond, Hel mond. Bloemen voor Melissa, door Irene Byers. Vertaling J. MeyknechtGros- souw. Jeugd-pockeL Uitgave Helmond, Helmond. Myra het zigeunermeisje, door Betty van Sandvoort Jeugd-pocket. Uitgave Helmond. Helmond. Verdeelde christenen in gesprek, door dr. A. Fiolet O.F.M. Uitgave Paul Brand N.V., Hilversum. Van vrijheid en geloven, door Luud Stallaert Uitgave Paul Brand N.V., Hilversum. Een fles vol augurken, versjes en ver haaltjes Hanny S. R. Meijler, muziek Paul van Wely, omslag, illustraties en layout Sjoerd Bijlsma. Uitgave Hel mond, Helmond. net optreden van het huidige landse kabinet een geest van kolonialis me duidelijk zichtbaar is geworden. De opdringende Nederlandse regering schijnt de nieuwe rechtsorde nog niet te begrijpen, en eveneens opdringende Nederlandse kamerleden bemoeien zich met Surinaamse aangelegenheden; ook de Nederlandse pers wordt bemoeiziek genoemd. „Het is een vanuit de hoog te zeggen, hoe het al of niet moet", al dus „Nieuw Suriname". kwam, als uit de lucht gevallen, een Nederlandse minister van justitie wij zouden haast willen zeggen: van kolo niën in Suriname om zijn wil op te leggen inzake het al of niet invoe ren van de cassatierechtspraak. De re dactie tekent ernstig protest aan tegen uitspraken van de Nederlandse minis ter „notabene van justitie". Het blad besluit: ,,Op de komst van zijn collega Korthals komen wij nader terug om aan tc tonen, dat ook hier het kolonialisme in al zijn gevolgen voortwoekert", aldus „Nieuw Suriname". Kruiswoord puzzel Horizontaal: 1. Joods godsdienst le raar, 4. korter, 7. hemelgeest, 9. gun stig gezind, 11. zijtak Eulda, 13. bijwoord. 15. haarkrul, 16. waterblaasje, 17. vaartuig, 18. puntig voorwerp, 20 sta pel, 22. oorlogsgod, 24. stad in België, 25. stellage langs huizen. 28. op el kaar, 29. plaats in België bij Brugge, 30. in de richting naar omlaag. Verticaal: 1. pookijzer, 2. roofdier, 3. zijtak Donau, 4. zelfkant, 5. gem. in N. Brab. 6. schrijflijn, 8. mensengeslacht, 9. draaiende kap boven op een schoor steen, 10. spitse bek van een vogel, 12. stad aan 't Nauw van Calais, 14. deel van Voor-Indië, 18. bekend dier, 19. landtong. 20. voorzetsel. 21. rund, 23. sprakeloos, 24. gindse, 26. gem in Gel- derl-, 27. 1ste boek van Mozes (afk). Cop^igM P. L 8. Bot 6 Copinhoyn v1 (Ti, nota, 9. eind, 11. bal. 12. log, 14. gom. 16. al. 18. de. 19. kr, 20. Ot, 21. zo. 22. ik, 23. es, 25. me. 27. nop, 29. pro, 31. ver, 33. geel, 35. peea 37. Ni, 39. er. 40. kanon. Verticaal: 1. bot. 2. ka, 3. lei, 4. Po- la, 6. enge, 7. na, 8. al. 9. eg, 10. do. 11. baken^_13^_ os. 15. moker, 17. los, 18. dom, 23. Epen, 24. l Og. 29. pl., 30. op, 32. een, 33. in. 34. eik, 36.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 5