Voor K. en 0. in LEIDEN Concert van Residentie-Orkest was belangrijke gebeurtenis Cor de Groot in het zilver Fofo-ciné JAN WOLFSLAG Voorjaarssliow der Vereniging van Huisvrouwen Leids Jaarboekje bevat weer belangwekkende bijdragen Van Cleef Haarlemmerstraat vijftig jaar 29? NIEUWE LEID S CHE COURANT 3 VRIJDAG 1 APRIL 1960 nensj nieti )o/d- lleen i van Agenda voor Leiden '.tru$\ wen. Vrjjdag Het gulden Vlies, 8 uur: Ledenverga dering Arjos. R.K. technische school Don Bosco, I g~v Boerhaavelaan 44, 8 uur: Diploma-uit- reiking. Oegstgeest, Oranjelaan 3, 8 uur ledenvergadering Vereniging voor In ternationaie Rechtsorde. Collegezaal Kamerlingh Onneslabora- torium, Nieuwsteeg 18, 10.45 uur: con gres Verbond van wetenschappelijke on- en derzoekers over taalproblemen bij int. •een- wetenschappelijk contact, ir de Schouwburg, 8 uur; Ghr. zarng-spelclub artl- Staalwijk en omgeving, uitvoering ope- Sprookjesmelodie. or Eind Montgomerystraat, 3 uur: Eerste steenlegging Geref. Bevrijdingskerk. Lutherse kerk, 7.1*5 uur: Avondgebed. Oegstgeest, Het witte Huis, 3—5 uur: Receptie firmanten fa. J. van der Luyt en Zn t-g.v. vijftig- resp. veertig- an- jarig jubileum. »meu Films ,ara" Casino <2^0, 7 en 9.15 uur): De tijger- even baai (14 Jaar). ma" Lido (2.30, 7 en 945 uur): Kinderen, <üe niet gewenst zijn (18 jaar). de Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur)Labyrint der n en hartstoohten (18 jaar), in Rex (2^0, 7 en 9.15 uur): Terreur van Dublin (18 jaart Studio (230, 7 en 9.15 uur): Een zaak r 0p van leven en dood (14 jaar). leg. Triancn (2A0, 7 en 9.15 uur): En eeuwig van zingen de bossen (14 jaar). \y2% Musea, instituten, leeszalen e.d. ho- Jeugdbiblotheek, leeszalen en blblio- to- theek Reuvens, Plantage 6: maandag dinsdag en donderdag van 4 tot 5.30 u -gy. woensdag en zaterdag van 12 tot 4.30 u "4 en vrijdag (speciaal voor de grotere el jeugd) van 6.30 tot 820 uur 's avonds, roep pilgrimfathers-huisje, Boisotkade 2, el zien ke dag geopend van half 10 tot 12 en >lut« van 2 tot 4 uur. iptie Legermuseum „Generaal Iloefer", Pest- j huislaan 7: elke dag geopend van 105 u. Rijksherbarium, Nonnensteeg 1: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 cn van 2 tot 4 uur (behalve zaterdagmiddag), zijn Bibliotheek universiteit, Rapenburg 74 yyjj elke dag algemene studiezaal en uitleen- geld deling, geopend van half tien tot half jaar 6, op zaterdag tot 5 i 14 DAAGSE AANBIEDING 1 PLAKBOEK voor verzamelaars, krantenknipsels enz. GROTE maat 33 x 24 om met 40 vel wit papier 1.90 1 pot KLEEFPASTA NECO 0.25 TEZAMEN 2.15 ƒ1.70 Leidse Rode Kruis Er warren gisteren, inclusief het bestuur, zeven leden op een buitengewone ver gadering van de afdeling Leiden en om streken van Het Rode Kruis, gehouden onder voorzitterschap van prof. dir. P. t J. Gaillard to De Doelen. Meegedeeld werd dat de afdeling dit jaar negentig jaar bestaart Een juiste oprichtingsdatum is onbekend. De tijd werd verder besteed voor het lezen van de statuten en het huishoudelijk reglement, die werden aan gepast aan die landelijke statuten en ha! landelijk huishoudelijk reglement. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Mantinus z v G van Meetoren en A J H de Reus; Olara Wiffliehmna d v W J Wilkens en M A de Roo; Wilma d v N Holverrda en W F van den Nieuwendijk; Wilma Johanna d v W Wagenmakers en E J Scheöck; Theodoor Maximdliaan z v E R E Slaghek en E J S Hulst; Arnthonirette Maria d v A A van Eg- mond en G A Bunnik; Heika Bemodik- te d v W Downer en A P Ike; Johan na Jaoofoa Maria d v J A Prins en M le Febre; Elisabeth Cartiharina Ni cole d v C G de Wit en M Blommers; Johannes Theodorus z v A T J van der Voort en E Rammens GEHUWD: J van der Steen en J Treffers; B Dogger en A P Hoger- vorst; C N Schlebaum cn H R Ge- merts; A van der Linden en J van Leeuwen; A N vam Benkei en F van der Zwet; J Sienat en E van Katwijk; H Loggen en W L^rts. OVERLEDEN: B J Bontje, 81 jr man; E Lasechuijit, 84 jr wed v J Oostveen; G Teijn, 59 jr mam. Het concert door het Residentie-Orkest onder Willem van Otterloo van gisteravond, in de meesterserie van K. en O., was om twee redenen een belangrijke gebeurtenis in ons muziekleven: in de eerste plaats speelde Cor de Groot Ravels linkerhand-concert ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum als concertpianist, en in de tweede plaats dirigeerde Van Otter loo in verband met het Mahler-jaar 1960 de bijna nooit meer gespeelde vijfde symfonie van deze grote meester. Dat de avond bovendien op een hoog peil stond wat de uitvoeringen betreftkon niemand verbazen, ge zien de medewerking van kunstenaars als Cor de Groot en Van Otterloo. Het linkeriiandcancert van Ravel werd omstreeks 1930, tegelijk met het (twee handige) concert in G, geschreven, en wel meer in het bijzondeT voor een Weense pianist, die sledhts over één hand kon beschikken. Gewoonlijk wordt het concert thans gespeeld door pianis ten, die wel twee handen ter beschik king hebben, do?h gaarne blijk willen geven van een schitterende linkerhand- techniek. Dat Cor de Groot op het ogenblik min of meer in de situatie is van die Weense pianist en dat nog wel nu hij zijn 25- jarig concertjubileum viert, is voor hem stellig een harde beproeving. Hij had zjjn grote geestelijke veerkracht evenwel niet op indrukwekkender wijze kunnen tonen dan door dit concert op zulk een meesterlijke manier te spelen- Spottend Aan de vreemde tegenstelling tussen de donkere heroïek van de langzame in leiding en de finale enerzijds en het spottend-cynische allegro to het midden anderzijds wist hij een prachtige, inner lijk verantwoorde uitdrukking te geven. Van Otterloo legde ia zijn directie misschien iets te weinig nadruk op dit cynisme zodat de spankiraoht in de or kestbegeleiding soms een weinig taande. Gróót was de bijval der toehoorders ha deze vertolking. Het was een sympathieke gedachte van het bestuur van K. en O. de jubi laris een bescheiden huldeblijk aan te bieden, hetgeen geschiedde; vergezeld van een hartelijke toespraak, door de heer De Wilde, voorzitter van de Leidse Volksuniversiteit. Cor de Groot ontving een boekenibon, zijn echtgenote kon fraaie bloemen in ontvangst nemen. Na de dit maal wel vroegtijdige pauze wachtte op Willem van Otterloo en zijn orkest de lang niet gemakkelijke taak Mahlers vijfde symfonie tot leven te wekken. Onevenwichtig Van Mahler kennen we tegenwoor dig nog voornamelijk drie cycli van orkestliederen, en verder de eerste en de vierde symfonie. Mahler, als typisch vertegenwoordiger van de laat-romantische generatie, had moeite zijn muzikale gedachten te ordenen, tenzij hij zich kon aanslui ten bij een literaire tekst of een lite- ir programma. Zonder deze steun toont hij zich vaak onevenwichtig, prachtige thema's wisselen af met nietszeggend passagewerk of met materiaal dat weinig oorspronkelijk aandoet. Ook deze vijfde, geheel instrumentale en niet-programmatische symfonie lijdt aan genoemde euvelen. De „Trauermu- sik" is bijzonder mooi. het daarop vol gende allegro vertoont al wat inzinkin gen. het scherzo is bepaald zwak weinig boeiend. In zulke delen komen grote banaliteiten te voorschijn, die in dit geval bovendien nog niet eens de charme van de parodie hebben zoals dit andere symfonie-scherzi van Mahlei wel het geval is. Het adagietto, het enige beroemde stuk uit de vijfde, maakt na het scherzo een overweldigende indruk. Hier is Mahler werkelijk zeer groot in de uitdrukking van een sterk menselijke pathetiek. Dat daarna de finale nogal hol en lang aandoet kunnen we de componist gemakkelijk vergeven. Aan zwakheden ontbreekt het deze symfonie dus allerminst, we kunnen er nog aan toevoegen dat naast zeer mooie orkestratie in de sterke gedeelten de wakke passages vaak nogal lawaaierig aandoen. Een blijvend repertoirenummei al dit werk dan ook wel nooit worden, naar we zijn toch dankbaar opnieuw Ds. H. J. Drost overleden In het diakonessenhuis Bronovo te Den Haag is donderdagmiddag overle den ds. H. J. Drost, predikant van de Hervormde wijkgemeente 12 te Den Haag. Ds. Drost, die 57 jaar werd, werd in Wemeldinge geboren, volgde het gym nasium te Doetinchem en studeerde theo logie te Utrecht. Na enige tijd secretaris te zijn geweest van de N.C.S.V., werd hij op 6 oktober 1929 door zijn vader te Kol derveen in het ambt bevestigd. In 1933 vertrok hij naar Aalten en in 1939 naar Haarlem-noord. Op 9 mei 1943 deed hij zijn intrede te Den Haag. Ds. Drost heeft op velerlei gebied ac tiviteiten ontplooid. In de bezettingsja ren hield hij zich bezig met de illegale jeugdbeweging en maakte hij zich ver dienstelijk voor de voedselvoorziening van de Haagse burgerij. Voorts was hij districtscommissaris van de Nederlandse Padvindersvereniging, voorzitter van de Emmakliniek, van de zendingscommissne in de classis 's-Gravenhage en van de commissie tot het geven van godsdienst- ondewijs op de openbare scholen. Hij was docent aan de Haagse Catechetencursus. Ds. Drost genoot mede bekendheid door zijn belang stelling voor de betekenis van het geloof voor het lichamelijk welzijn. Hij leidde verscheidene diensten, waarin met en voor de zieken werd gebeden. *"1Üijnen en ^ediótilieerd LEIDEN - STEENSTRAAT 8 - TEL.: 21361 HERENSTRAAT 6 - HAARLEMMERSTR. 204 Puzzelpromi nenten 1. Mevrouw Sasburg, Staring- kade 36, Leiden; 2. Hans Ruis, Torenstraat 22, Hazerswoude; 3. W. J. van Beveren, Hoofdstraat 83 Noordwijk aan Zee. Dat we ondanks de lengte en de zwakheden zeer geboeid hebben ge luisterd, was te danken aan de schit terende uitvoering, waaraan alle groepen van het uitgebreide orkest deel hadden en die vooral haar in nerlijke stuwkracht ontving van de inspirerende leiding van Willem van Otterloo. Zijn pleidooi voor Gustav Mahler heeft een diepe indruk op ons gemaakt en zal lang in onze herinne ring blijven leven. De grote geest drift der aanwezigen liet aan de al gemene waardering geen twijfel be staan. Dr. J. van der Veen. Advertentie CAS FORNUIZEN en -COMFOREN Wasmachine., Koelkasten Amco koelkast 115 liter 458— JAN DE NIE EN ZONEN LEIDEN K. Rapenburg 10 Noordelnde Tel. 20025 hoek K. Rapenb. Tel. 21387 Vraagt prijscouranten Oud-kath. parochie Leiden bijeen Donderdag kwam de oud-katholieke parochie van Leiden en omgeving in jaarlijkse vergadering bijeen. In zijn openingswoord memoreerde pastoor A.J. Glazemaker de jong overleden penning meester, de heer A. J. Struyk. en sprak hij er zijn vreugde over uit, dat capa bele krachten bereid gevonden werden de opengevallen plaatsen in te nemen. Het jaaroverzicht geeft blijk van een gevarieerde activiteit van een grote en trouwe kern waarbij de jongeren voor aan staan. Verheugend noemde spreker het steeds breder uitgroeiende interker kelijke contact Het juiste inzicht dat het hart van dit alles, de wekelijkse eredienst der kerk is, bleef bij velen be waard of werd teruggevonden. Bij de interne opbouw en verbouw gaat het ech ter juist om de losse stenen, zal het oog ook gericht moeten zijn op het gebouw der oecumene en liefdevolle aandacht geschonken moeten worden aan hen, die het verband van Christus' Kerk niet ken nen en todh nodig hebben, aldus spre ker. Het financiële verslag van het Kerkbe stuur meldde een groeiend verantwoor delijkheidsbesef dat spreekt uit de vaste jaarlijkse bijdragen van de leden de? parochie. Na de installatie van de nieuwe leden van het bestuur werd over verschillende onderwerpen nog uitvoerig van gedach ten gewisseld, waarbij o.m. de oprichting van een Leidse Oecumenische Raad van Kerken ter sprake kwam. LETDEN. 31 maart Rijksuniversiteit Geslaagd voor het doet. ex Ned recht- de heren A G Bosch te Breda en M N G Pek te Den Haag. VANDAAG IS GESTART ONZE GROTE PRIJSVRAAG .DIT IS DE FOTO VAN DE WEEK' a gratis deelname enveloppe bij BREESTRAAT 123 HAARLSTRAAT 102 Lo. het Stadhuis Tel. 21851. naast Bata Tel. 32778 Modellen van firma De Groot, Leiden De NED. VERENIGING van Huisvrouwen hield gistermiddag in. Het Gulden Vlies haar gebruikelijke voorjaarsshow. Een vijftal leden van de vereniging liet de laatste modesnufjes zien aan de hand. van modellen van fa. De Groot; de bijpassende hoeden waren afkomstig van Messcher's Modehuis. Extra aandacht was er geschonken aan kapsels en make-up. De heer J. P. v. d. Blom had de lokken van de showende dames aan de laatste lijn aangepast. De ligne cygne en de ligne incroyable zijn nog up to date. Dit voorjaar zal men ook de ligne duo zien, waarbij het haar in twee par tijen wordt verdeeld. De modellen van de fa. De Groot heb ben zich in de loop der jaren al een naam verworven op het gebied van cou pe en distinctie. Ook deze keer bleek weer duidelijk, dat deze naam volkomen verdiend is. In jersey-japonnen -pakjes en -rokken, was ruime keus. De model len waren hyper modern en zo be schaafd, dat men er jaren plezier van zal kunnen hebben. De ruitdessins, die dit jaar zeer veel voorkomen, ziet men ook bij dit soort pakjes. Van een heel aparte kleurcom binatie was het reverloze rood-groen ge ruite pakje, met wollen tres afgezet. De tresgarnering is bij de pakjes zeer ge liefd. De ensembles hebben een losval- lend jasje, dat tot aan de heup reikt, een heel enkele heeft klassieke neigin gen en geeft de taille weer aan. Bouclé mohair met fijne lusjes is het aangewezen materiaal voor een gezellig vest op een zonnig zomer japonnetje. Met ziet ook veel twin- sets van deze wol. Modern zijn de vestjes met reverskraag, die het idee van een jasje wekken. Uit Italië afkomstig zijn de luchtige fil d'ecosse jumpers. Sinds vorig jaar kan men bij de firma De Groot ook voor een fleurig zomerjurkje terecht De che- misier heeft zich zo langzamerhand on ontbeerlijk gemaakt Men zag ze effen en gestreept Een geraffineerde ruitverwerking toonde een bruin-wit geruit japonnetje, met aan hals en mouwen reepjes stof, die een a joureffect gaven. Van hetzelfde bruin-witte ruitje, maar dan met een rand broderie-achtig aandoende bloe men, was een alleraardigst chemisier, met grote pofmouwen vervaardigd. Hoog zomers en minstens even modern was een pakje van wit ka toenen jersey, afgebiesd met een tres in een mooie tint blauw, waarbij een hoed van hetzelfde materiaal werd gedragen. De zomerjaponnen zijn dikwijls zo gekleed en van een zo danige kwaliteit katoen gemaakt, dat zij ook als cocktailtoïlet gedra gen kunnen wor<Len. Het suède jasje heeft zijn eigen plaats in het modebeeld veroverd Men kan nu in alle tinten krijgen. Van heel aparte allure w as een zwart suede jasje. De hoeden zijn deze zomer vrij hoog van model. De cloches zal men ook deze HET ZOJUIST VERSCHENEN 52ste deel van het door de vereniging „Oud-Leiden" verzorgde Jaarboekje staat enigermate in het teken van de studenten. In de eerste plaats de titelplaat met de nieuwe sterflat aan de Haagweg. Vervolgens drie artikelen die betrekking hebben op de geschiedenis van het huis waar de V.V.S.L. zetelt, o.m. naar aanleiding van de restauratie van dit statige, aan het Rapenburg staande gebouw, en dan, merkwaardige coïncidentie, als illustratie bij de Kroniek een foto van de sociëteit Minerva in vlammen. Voor het overige zijn de bijdragen als steeds aan verschillende onderwerpen betreffende Leiden en omstre ken gewijd. Mr. S. J. Fockema Andreae opent met een studie over de geschiedenis van de Noordeind- en Geerpoldcr onder ter Aar en Leimuiden. In een uitvoerig opstel gaat dr. R. van Luttervelt na op welke wijze de haring en brood uitdeling op 3 oktober 1574 in de loop der eeuwen verteld en afgebeeld werd en wel naar aanleiding van een schilderij, dat het Rijksmuseum te Am sterdam enige jaren geleden verwierf en dat grote overeenstemming vertoont met een dergelijk schilderij in de Lakenhal. Na een artikel over 'n enigszins raadsel achtig paneel met het wapen van Leiden, omgeven door de wapens der zeventien provinciën, volgt een belangwekkende publikatie van de hand van de gemeen te-archivaris, mejuffrouw mr. A. J. Ver sprille, over de tinindustrie te Leiden, waarbij men o.m. met de stadssecretaris, Jan van Hout, de verschillende Holland se steden afreist om aan de weet te ko men hoe men elders de gildevoorschriften had geregeld. In de reeds genoemde opstellen betref fende de geschiedenis van het pand Rapenburg 65 wordt een bijzonder merk- Het schilderij „Leidens ontzet" van Otto van Veen (omstreeks 1575), dat zich bevindt in het Rijksmuseum te Amsterdam. waardige vondst vermeld van bet prach- tig gesneden wapen van het echtpaar Van Swieten-van Heemstede uit onge veer 1505 ,een vondst waardoor de lange reeks van eigenaren en bewoners, onder wie burgemeester De Gijselaar, tot het begin van de 16e eeuw kon worden terug gevoerd. Royale foto's laten zien welk een prachtig interieur met rijke stucver siering in dit, tbans gerestaureerde, ge bouw is te vinden. Nadat reeds vroeger studies over par ticuliere verzamelingen in dit huis, dat zich daar blijkbaar goed voor leende, waren bijeengebracht (Overbeeke en De la Court), vinden wij thans een beschrij ving van de collectie van mr. Karei Hey- danus en over de wijze waarop zijn doch ter erover beschikte. De geschiedenis van het huis Hoog straat 2, een oordeel over de Gazette de Leyde en een verhaal over de illuminatie van 1788 te Warmond, waarbij de tegen stellingen in het dorp naar voren ko men .besluiten de bijdragen, waarna nog het gebruikelijke verslag over de Leidse monumenten volgt, dit jaar aangevuld met een verslag over de monumenten in de omgeving van Leiden. mor veel te zien krijgen, wat ook geen wonder is, want zij zijn zeer flatteus. Voor deze zomer zijn er ook weer pre tentieloze witte hoedjes van luchtig ma teriaal. G. de VriesHaarbrink. HOLLANTS VISMARKT TBLCT". 21665 Verplichte bijslag van 2,5 procent op lonen (Van onze sociaal-economische redactie) Het college van Rijksbemiddelaars heeft een gisteren in de staatscourant ge publiceerde beschikking uitgevaardigd, die de werkgevers verplicht ingaande vandaag een bijslag op de lonen uit te keren van twee en een half procent ter compensatie van de huurverhoging (20 procent) en de verhoging van de melk prijs (2 cent per liter). De bijslag moet worden uitgekeerd op het per 1 april rechtens geldende loon aan werknemers van 23 jaar en ouder met uitzondering van gehuwde werkende vrouwen voor zover zij geen kostwinner zijn. Werkne mers, jonger dan 23 jaar, die kostwin ner zijn, komen wel voor de bijslag in aanmerking. Ook aan hen, die niet in volledige dienstbetrekking zijn, moet de compensatie worden uitbetaald op basis van het door hen verdiende loon. Voor werknemers, wier loon niet is geregeld in een cao of bindende loonregeling en die meer dan 12.000 per jaar verdienen, is de bijslag niet verplicht. Aan de bijslag zijn minimale uitkerin gen verbonden, die verschillend zijn voor de diverse gemeenteklassen. In de eerste gemeenteklasse bedraagt de minimum-bijslag 4 per week 17,35 per maand), in de tweede en derde 3,75 per week 16,25 per maand) en in de vierde en vijfde gemeente klasse 3,50 per week 15,20 per maand). Onder loon wordt in de beschikking verstaan: vast tijdloon, garantieloon, tariefverdienste, produktiepremies, maar niet extra-uitkeringen, winstuitkeringen, vakantietoeslag en dergelijke. De loon- compensatie voor de A.O.W. en de huur- bijslag 1957 gelden wel als loon.. Als kost winner wordt beschouwd degene, die voor tenminste tweederde deel bijdraagt in de inkomsten van een gezin. Afscheid van de L.S.F. Gisteren namen de heren P. Onder water en J. J. Veilbrief afscheid van de Stedelijke Fabrieken van Gas en Elcc- triciteit wegens het bereiken vam de 65- jarige leeftijd. In de directiekamer wer den zij door de directeur, Ir. Y. Ykema, toegesproken, waarbij hun dank werd gebracht voor hun jarenlange arbeid ten dienste van de fabrieken. De beide chefs alsmede de voorzitter van de personeels vereniging richtten zich met een kort woord tot de vertrekkende ambtenaren die elk met een geschenk werden ver rast. Ten slotte maakten de collega's nog gebruik van de gelegenheid persoonlijk afscheid te nemen. De Haarlemse rechtbank heeft giste ren conform de eis de 60-jarige huis knecht-tuinman G. J. uit Amsterdam ver oordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek van voorarrest Hem was tenlastegelegd in november te heb ben ingebroken in een school te Aals meer, in een zusterhuis in Hillegom en in de Gereformeerde kerk te Lissc. VJE DIRECTIE van „Van Cleel" heeft gistermiddag in haar xaak aan de Haarlemmerstraat gerecipieerd ter ge legenheid van het gouden jubileum. De receptie werd niet alleen gehouden door de heren A. J. H. cn B. G. M. van Cleef r ook door mevrouw A. Bouchler- Cleef die bij „de wieg van Van Cleef heeft gestaan en nu bijna tachtig jaar is. Zij is nog belangstellend en vitaal genoeg om het feest van de zaak waar zij met haar man. de heer B. Bonchier, een een voudig middenstandsbedrijfje begon, ten volle te genieten. Er is in de loop der ja- zoveel veranderd en bijgekomen, dat zij gistermiddag een goede kennis flui sterend toevertrouwde: „Je voelt je vreemd in je eigen huis." De zaak werd op 4 maart 1910 in het perceel Haarlemmerstraat 162 opgericht.' Spoedig bleek het pand te klein te zijn. De brandverzekering maakte bezwaar te gen de te grote voorraad goederen in de beperkte ruimte. Na twee jaar kon de hand worden gelegd op het pand Haar lemmerstraat 174, waar voorheen maga zijn De Zon was gevestigd. Weer na en kele jaren werd het huis ernaast, num- 172, erbij gekocht en gaandeweg gingen alle pakhuizen en woonhuisjes in de Korte Paradijssteeg en Lombardsteeg in handen van de heer Bouchier over. In 1924 had een ingrijpende verbouwing plaats, waardoor de verkoopruimte be langrijk werd vergroot en kon worden begonnen met een afdeling woningtextiel dekens. Tien jaar later werd de zaak omgezet in een N.V. met de heer Bou chier als de directeur. In 1940 zijn de heren A. J. H. en B. G. M. van Cleef in de directie opgenomen. Kort na de oor log kon een deel van de koekfabriek van de firma Biesiot worden aangekocht. In stuk daarvan werd in 1958 een show- o voor ledikanten en matrassen ge- Ter gelegenheid van dit gouden jubi leum is onder leiding van de architect van Bommel te Rotterdam het in terieur grondig veranderd en gemoderni seerd door de firma Breedveld te Rotter- Onder de vele aanwezigen die gister middag kwamen gelukwensen was de heer Meerpoel die namens de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland de heren Van Cleef de bronzen Jegpen- GEMEENTE LEIDEN Officiële publicaties SCHOUW VAN WEGEN. LANEN, ENZ. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kermis, dat, to beginnen op maandag 11 april 1960, krach tens het bepaalde bij artikel 17 der ver ordening op wegen, lanen, straten, enz en waterwegen en sloten, schouw zal plaats hebben over alle wogen, lanen, paden, straiten, kadien, pleinen, hofjes, stegen, sloppen of poorten en gangen, be nevens de daarin gelegen of daartoe be horende bruggen en andere kunstwerken, voorzover die bijzonder eigendom zijn en zonder verhindering door of vanwege rechthebbenden voor het publiek verkeer openstaan, alsmede over alle wateringen cn sloten en de riolen ter vervanging daarvan gemaakt, benevens de daartoe be horende sluizen, duikers, buizen, toe gangskokers en dergelijke werken, i zover die bijzonder eigendom zijn. Leiden, 1 april 1960 Burgemeester en Wethouders van Leiden. de Burgemeester, F. H. van Kinschot de Secretaris. J. BooL ning aanbod, de hoop uitsprekend, dat er nog eens een zilveren mag volgen. De heer Menken kwam namens het gemeen tebestuur feliciteren en de heer Van der Kloot uit naam van de Leidse Midden standscentrale. f regenjassen 'n Grandioze aanbieding In de uitmuntende Stefano-regenjasien. Voortreffelijk van «tof en uitvoe ring. Normale verkoopprij» Nu, met en zonder ceintuur, zo lang de voorraad «trekt, «lechti 75 UIDEN Hoor le mme rit root 25 ROTTODAM: Ken* Hoogro*»» 11 Umm hk.Goadjejlngel Ktteob.Uiedljk kk. Dorptwcg VtM-Kntakafe A

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 3