kussen sloop Radion @MIX Schilderspatroons wijzen looneisen van de hand Kanunnik mocht Russische premier niet ontvangen KRONIEK Nu een geborduurd bij De drang naar historie België beperkt vlucht van kapitaal uit Kongo BOEKENHOEK 5 Voor slechts f 1.60 en 15 Radion- merkjes krijgt U een smaakvol geborduurd kussensloop. Een aanwinst voor Uw linnenkast - een sieraad op Uw bed. HAAL METEEN EEN SPAARKAART BIJ UW LEVERANCIER Begrip voor standpunt werknemersmaar: De Raad van commissarissen van de N.V. Gerofabriek te Zeist is voorne mens aan aandeelhouders voor te stel den het dividend op gewone aandelen <vj. 8%). in dover 1959 te bepalen i Woensdag nog gesprek met minister De Pons (Van onze sociaal-economische redactie) Nadat de werknemersbonden in het schildersbedrijf op 18 maart jl. de drie patroonsorganisaties in een ultimatieve brief hadden la ten weten, dat zü er niet voor terug zouden deinzen een conflict te riskeren, indien voor 1 april" geen nieuwe ontwerp-c.a.o. bij het College van Rijksbemiddelaars zou zijn ingediend, hebben zij vo rige week iets van hun eisen laten vallen om gemakkelijker tot overeenstemming te komen met de werkgevers. Alle punten waarover nog discussie bestond heeft men laten val len in de hoop, daarmee de weg te effenen naar een akkoord. De drie patroonsbonden hebben daarna hun ledenvergaderingen bijeengeroepen met als resultaat echter, dat de voorstellen tot ver betering van de arbeidsvoorwaarden, zoals deze nu ter tafel liggen, alsnog te zwaar en onaanvaardbaar worden geacht. Morgenochtend komen de drie hoofdbesturen van de patroonsorga nisaties bijeen om zo mogelijk geza menlijk tot een eensluidend stand punt te komen. Die zelfde morgen nog zullen de drie voorzitters van de werkgeversbonden een gesprek heb ben met minister De Pous. Het be ruchte punt van de doorberekening zal dan opnieuw ter sprake komen. Ook de schilders hebben immers in hun contracten de zogenaamde risi coclausule staan. Nog dezelfde mid dag hopen de werkgevers in een bij eenkomst te Utrecht aan de werkne mers hun definitieve tegenvoorstel te doen. De al of niet aanvaarding van dit tegenvoorstel door de werknemers zal dan beslissend zijn voor de ar- beidsvrede in het schildersbedrijf ge durende de komende dagen. In de ledenvergadering van de Ned. Bond van Christelijke Schilderspatroons heeft de voorzitter, de heer J. Koster, gisteren een opsomming gegeven van de aanvankelijke eisen van de werknemers. De belangrijkste eisen waren loonsver hoging 5%. Optrekken uurloon met drie cent tot gelijkwaardig niveau met ande re bedrijfstakken 2%. Opnemen var huurcompensatie 1957 in de basisionen 0,75%. Prestatiebeloning bij onderhouds werk verhogen van 10 tot 15% 3,5% en werktijdverkorting 3%. De uniforme loonstijging en de huur- toeslag meegerekend kwdm de heer Kos- r in totaal tot 22,34 pet. De punten, die nog in discussie Moordzaak op walletjes in hoger beroep Dinsdag 12 april a.s. zal het ge rechtshof te Amsterdam een aanvang maken met de behandeling in hoger beroep van de zaak „magere Josje". Naar men zich zal herinneren werd de 42-jarige G. A. J. A. S., de echtgenoot van het slachtoffer, in de cember jl. door de rechtbank tot tien jaar met aftrek veroordeeld en wel op grond van zware mishandeling de dood ten gevolge hebbende. Dit vonnis werd hem opgelegd, hoe wel hij ontkende iets met de dood van zijn 33-jarige vrouw, die in de buurt bekend stond als „magere Josje", te ken te hebben. inlichtingen te verkrijgen bekende, die hem op 28 november het vorig jaar na de behandeling va de zaak voor de rechtbank, maar voordat de uitspraak bekend gemaakt was, een anonieme brief met zijns in ziens belangrijke mededelingen toestuur de. De brief was getekend met de woor den „iemand die het goed meent". Mr. Keune heeft de indruk, dat de brief afkomstig is van iemand uit de buurt van „magere Josje" en gelooft, dat de onbekende (waarschijnlijk vrouw) hem nadere inlichtingen kan strekken, die van groot belang zonden zijn voor de verdediging van zijn cliënt. Hij doet een beroep op haar zich alsnog met hem in verbinding te stellen. 259) Reeds vrü vroeg begint in iedere beschaving behoefte te ontstaan aan kennis omtrent de oorsprong der dingen. Vragen doemen op als: wie was het eerste ouderpaar, waaruit tenslotte onze grootouders, onze ouders en wijzelf zijn voortgekomen? Waar komt onze stam vandaan, en waarom is deze zo verschillend van de stammen die aan de andere zijde van het gebergte wonen? Hoe ver kregen wij onze gebruiken, die zo ver. schillend zijn van die van andere stammen, enz. Het antwoord op der gelijke vragen wordt gegeven in de vorm die wij mythe noemen. Werke lijke historie in de betekenis die wij aan dat woord hechten, kan dit nog niet genoemd worden. Op de mythe volgt de overlevering van de herinnering aan al dan niet roemruchte daden van voorouders of stamgenoten, of aan lotgevallen van de stam. In deze over leveringen liggen de historische kernen vaak ingebed in tal van verdichtingen, zodat ook hier nog moeilijk van his torie kan worden gesproken. Daarvan Is pas sprake wanneer de geschiede nis bij kultuurvolken het karakter van een zelfstandige wetenschap aan- Het spreekt vanzelf, dat het mense lijk verleden, of althans datgene wat van het verleden bekend is, zich niet zó maar tot geschiedenis kristalli seert. Daarvoor is een samenleving nodig, die de oprechte wil heeft het verleden te leren kennen. Dan wordt niet de hele stof van het verleden TOCH IS HET ZO! voor zover deze kenbaar ls ge reproduceerd en tot onsamenhangend en ongeordend geheel bijeengeveegd, maar men zal trachten uit de ken bare feiten juist die te kiezen, die een begrijpelijk beeld en een samenhang van het geheel geven. Onder de grote kuituurvolken bij wie de beoefening van de geschiedenis het karakter van een zelfstandige wetenschap aanneemt, moeten vooral de Grieken, Chinezen en Arabieren worden genoemd. Voor de ontwikke ling van de geschiedschrijving van de westerse wereld is uiteraard de Griekse geschiedvorsing en daarbij aansluitend die van de Romeinen van het hoogste belang geweest. De over winning van het Christendom in het Romeinse keizerrijk had o.m. tot ge volg, dat de belang stelling in de bij zonderheden van de geschiedenis van de heidense staat en de heidense volken daalde. Aan de an dere kant voelden de Christelijke op- Volgers van het Ro meinse rijk behoef te een samenhang vast te stellen tussen de Grieks-Romeinse en de BUbelse geschiedenis, in welke laatste die van de Babyloniërs, Assyriërs en Perzen mede was begrepen. Voor de late Christelijke oudheid is de geschiedenis daardoor vooral wereldgeschiedenis, zij het dan dat deze uitsluitend kon worden ge zien en gewaardeerd als omlijsting, waarin zich het aardse deel van de heilsgeschiedenis afspeelt. Tot in onze tijd zijn de gevolgen hiervan bij sommige leken merkbaar Daarover een volgende keer. ren. hebben de werknemers nu vorige week laten vallen. Dit waren de verho ging van de prestatiebeloning bij onder houdswerk, de verhoging van de bere keningsbasis voor de vacantiebon, de loonderving bij examen, de toeslag drie cent per uur, da verwerking de huurbijslag 1957, de werktijdverkor ting en de uitrustingstoeslag. Volgens de berekening van de heer Koster bleef er dan nog tenminste een negen procent over. Zowel i: vergadering van de christelijke bond als in de ledenvergaderingen van de beide andere patroonsbonden, vorige week vrijdag en zaterdag zijn gehouden, werd dit percentage nog als onaanvaardbaar hoog beschouwd. Wel was men algemeen van mening dat de patroons iets moeten doen. Het schildersbedrijf zal niet mogen achter komen bij andere ambachtelijke bedrij ven. Anderzijds werd met nadruk begrip gevraagd voor het arbeidsintensieve ka rakter van dit bedrijf. Zijn de kosten- percentages in de bouw voor materiaal arbeidsloon resp. 70 en 30 pet., het schildersbedrijf is dit precies i dersom. In een zo loonintensief bedrijf wordt daarom een loonsverhoging veel sterker gevoeld. Produktiviteitscijfers voor het bouwbedrijf kan men daarom niet zonder meer laten gelden voor het schildersbedrijf. Ook de niet-doorbereke- ning komt hier veel gevoeliger aan. Alleen de 5 pet. loonsverhoging, afge. ien van alle andere secondaire verbe teringen, die de werknemers hebben ge vraagd, zal het schildersbedrijf ƒ9,41 per week per man kosten in de eerste gemeenteklasse. Erkend werd, dat de lo- het onderhoudswerk laag zijn, maar de heer Koster zou willen, dat de patroons hier vrijgelaten worden, prestatietoeslag te geven in bepaal- hoord tegen het verbod tot doorbereke ning. Gesproken werd van een inbreuk op het moreel en de verantwoordelijk heid van het bedrijf. Mochten de aan nemers een proefproces tegen de prij- zenbeschikking van de regering winnen, dan zouden wellicht ook de schilders de- weg kunnen kiezen. Een groot probleem waarmee het schildersbedrijf nog steeds worstelt zijn voorts de zwarte lonen. Opheffing van dit euvel, zou menige schilder wel een forse verhoging van de contractlonen waard zijn. Maar bij de huidige krappe arbeidsmarkt is het vrijwel onmogelijk de zwarte lonen uit te bannen zonder personeel te verliezen. De ernstigste be zwaren tegen loonsverhoging kwamen van de vertegenwoordigers uit het oos ten en noorden van het land. Er werd voor gewaarschuwd niet te denken, dat wat in het westen norm is geworden, nu ook overal geldt. ?n de verschillen in de het werk zouden kunnen ontstaan. Aan het eind van de vergadering kreeg het bestuur de vrijheid naar bevind van zaken te handelen en daarbij te strijden voor het belang van de bedrijfstak. De heer Koster merkte daarbij op, dat om tot een compromis te komen alle par tijen, zowel werknemers, werkgevers als regering bereid zullen moeten zijn tot een concessie. Hij wees er tenslotte op, dat nog weer eens duidelijk gebleken is, dat de werk gevers in de toekomst zullen moeten zorgen voor cijfers over de gang van zaken in het bedrijf. Er is nog een te geringe bereidheid onder de bedrijfsge- noten tot documentatie. Administratie ve willekeur en ergerlijke individualisme zullen ons op den duur een strik wor- deze loonsverhoging niet mogelijk is al dus de voorzitter. Over twee jaar zullen er weer nieuwe eisen op tafel liggen. De bond zal er dan voor moeten zorgen, vaster in de schoenen te staan bij het nemen van besluiten. ledereen vindt Mars altijd even lekker Discussie scheiding kerk en staat herleefd PREMIER CHROESJTSJEF heeft gisteren, door zijn bezoek aan Dijon, de discussie over de schei- ALLE DAGEN VLEES OP TAFEL DIT IS LEONARD NICE UIT PORTSMOUTH (die de persoon lijke kok van sir Winston Churchill is geweest). ding tussen kerk én staat, bij de mensen brak door het politiecordon - y - - - en omringde Chroesjtsjef. Deze kon zich nauwelijks staande houden. Hij werd bleek, maar verloor zijn goede humeur niet. Op dat moment grepen Franse en Russische veiligheidsfunc tionarissen in. Zij wierpen zich tussen de menigte en tilden Chroesjtsjef in zijn wagen. Verdachten aanslag Italianen in arrest De gemeentepolitie van Hoensbroek heeft twee mannen gearresteerd, die ervan worden verdacht twee jonge Ita liaanse mijnwerkers tijdens een vecht partij in de nacht van 20 op 21 maart met messen ernstige verwondingen te hebben toegebracht, als gevolg waarvan zij in zorgwekkende toestand in het St. Josephziekenhuis in Heerlen moesten worden opgenomen. De mannen, H. P. en R. S., beiden woonachtig in Hoensbroek, zijn naar het huis van bewaring in Maastricht overgebracht. De vechtpartij was staan kort nadat de Italianen en overige gasten van een café aan de Hoofdstraat in Hoensbroek de lokaliteit hadden verlaten. Op het trottoir is toen een woorden wisseling ontstaan, tijdens welke de twee Nederlanders een mes grepen en zich op de Italianen stortten. De daders sloegen daarna op de vlucht. Invul-puzzel lang baar klei stof stel blad middelste rij onder II woorden invullen, welke zowel met de woorden de eerste rij als met die van de der- rij samenstellingen vormen. Bij juiste invulling vormen de beginletters van de rij onder II het devies van Joh. de Witt OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. pit 3. sla, 4. aap, 6. sik, 7. spa. 9. pot, 11. mi, 12. Se, 14. rij, el. 17. km, 19. in, 20. Dr. 22. op. 23. alk, 25. Ede, 27. oot 29. Gen, 30. oom, Verticaal: 1. pas, 2. tak, 3. sip, 5. pro. si, 8. as. 9. pij, 10. te, 11. mak, 13. en, 14. rad, 16. lap, 18. ma, 19. ik, 21. 22. o.e., 24. log, 26. dom, 27. ons, 28. Mr. Nice liet op 16 maart Jl. .tij dens een grote internationale bak- en braad- demonstratie te Amsterdam - de gasten zien (en proeven) hoe men in Engeland een goede, smakelijke maaltijd bereidt van Nederlandse niet-dure vlees soorten. HIER IS HET RECEPT VON LEONARD NICE bacon cutlets (bacon schnitzel op oud-Engelse wijze BENODIGD VOOR 4 PERSONEN: 4 varkenslappen van de buik, zonder1 zwoerd (elk van 150 gram) - 250 gram goudrelnetten - 40 gr. bruine suiker - sherry - 8 kruidnagelen - 4 deciliter vloeibaar vleesextract (o( 2 kleine bouillonblokjes) - 60 gr. gekruimeld brood - zout. BEREIDING: zet de varkenslappen op een treeftje in de braadpan,wr!jf het zout erin en zet de pan in een middelhete oven. Als u het vlees uit de oven hebt gehaald, slechts een beetje vet in de braadpan laten en dit heet maken. Het hete vet van het vuur nemen en er het vloeibare vleesextract, de kruidnagelen, de sherry en de bruine suiker (en krui den naar smaak) bij doen en deze saus verder heet laten worden. Fruit de broodkruimels in varkensvet. De geschilde appelen in vieren snijden en (met wat bruine suiker erover) licht bakken. Doe de gebruinde broodkruimels in de saus bij het vlees op de schotel en garneer de partjes appel in het midden. Fransen weer doen opleven. De burgemeester van Dijon, Kir, is een 84-jarige kanunnik van de r.k. kerk. Op last van de r.k. autoritei ten mocht kanunnik Kir, die een groot voorstander is van een goede verstandhouding tussen Frankrijk en Rusland, de Russische premier niet begroeten. Voordat Chroesj tsjef in Dijon aankwam, was ka nunnik Kir, zij het ongaarne ver trokken naar een plaats buiten Dijon. Dit verbod aan de r.k. kerk aan een van haar dienaren heeft in Frank rijk stof doen opwaaien. Het blad France Soir schrijft dat het hier gaat om de eerste openlijke inmenging van de r.k. kerk in staatsaangelegenheden sinds 1905, de datum waarop de schei ding tussen kerk en staat in Frankrijk een feit werd. Andere bladen vragen zich af, of een nieuwe bestpdering van de ver houding tussen overheid en geeste lijken die een openbaar ambt bekleden niet noodzakelijk is, omdat door een dergelijke tweezijdige functie conflic ten tussen de verplichtingen van het ambt en van de kerk kunnen voort vloeien. SYMPATHIE De loco-burgemeester van Dijon, Veillet, las gisteren by aankomst van Chroesjtsjef het welkomstwoord voor, dat door de burgemeester-kanunnik op schrift was gesteld. De kanunnik sprak hierin over zijn sympathie voor het Russische volk, die van 1917 dateerde toen hij de Russische solda ten van voedsel hielp voorzien. Hij dankte de Russen voorts voor de hulp, die zij Frankrijk tijdens de tweede wereldoorlog hadden verleend om haar onafhankelijkheid te herwinnen. In die tijd is Stalingrad voor ons het Verdun van de tweede wereldoorlog geworden, aldus de kanunnik. In zijn antwoord zei Chroesjtsjef dat het hem bijzonder speet deze wonderlijke man, die zoveel liefde voor Frankrijk en de wereld toont, niet te kunnen spreken. Maar ik kan mij de positie van een priester als kanunnik Kir, die gestreden heeft bij de verdediging van Dijon indenken. Ik, als verdediger van Stalingrad, heb moeilijkheden en beproevingen gekend in de strijd voor het vaderland en mijn idealen en inspanningen en die van kanun nik Kir zijn op hetzelfde doel ge richt: vrede en het geluk van de mensen. In een telefonisch onderhoud met journalisten heeft de afwezige kanun nik gezegd, dat hij Chroesjtsjef niet als priester, maar als burgemeester zou hebben ontvangen. In elk geval moet ik zeggen dat mijn gevoelens ten opzichte van de Russen niet zijn veranderd. Ik heb de raad van de plaatselijke prefect opgevolgd, die vreesde voor betogingen wanneer ik Chroesjtsjef in mijn huis zou hebben ontvangen. In de loop van de avond keerde de kanunnik weer in Dijon terug. BENAUWD Voordat Chroesjtsjef van Marseille naar Dijon vertrok, beleefde hij giste ren nog een benauwd ogenblik in de overwegend communistische haven stad. De Russische premier had een kleuterschool bezocht en wandelde rus tig naar buiten, kennelijk met de be doeling een handdruk te wisselen met enkele van de duizenden Fransen, die buiten wachtten. Een honderdtal mrntË tijnd* «en grillige greep o'rt de grote en kleine gebeurlijkheden, die op het toneel ven de wereld, in de verte of nebij, zich efipelen en de mensen tot een boos woord ef een glimlech bewegen. HET PAROOL ft naar aanleiding van de ijkheden bij de Wit'» Textiel- •held N.V., dat het in „ven- itschapsland" bepaald i maal botertje tot de bo< Wij bedoelen het feit, dat de heer A. I.. M. van der Lande sr., het oudste lid van de raad van bestuur, dit college tegen de zin van zijn medebestuurders cn van vier com missarissen, wil uitbreiden door de benoe ming van zijn jongste zoon, mr. R. E. V. van der Lande. Om zijn zin toch door te drijven wil de heer Van der Lande sr. zelfs zover gaan de raad van commissarissen uit te breiden met drie leden, die wel positief staan tegenover de door hem nagestreefde benoeming. Zo ooit, dan is het hier wel duidelijk, hoe soms in de leiding van de naamloze vennootschappen niet de be kwaamheden van directeuren en/of commis sarissen, doch geheel andere overwegingen bij het benoemingsbeleid een rol spelen. Het blijkt weer eens, dat zich in sommige N.V.'a, die door hun beroep op de kapitaal markt tot publieke ondernemingen zijn geworden, gebeurtenissen voltrekken in de sfeer van het „onderonsje", waar particu liere motieven zwaarder blijken te wegen dan de belangen van de onderneming. Zü zün symptomatisch voor de tekortkomingen van het huidige, verouderde vennootschaps recht, dat dringend om herziening vraagt. Het blad schrijft dan verder over „schone was": Intussen moet worden opgemerkt, dat er in de wereld der vennootschappen gelukkig ook wel schone was aan de lyn hangt. De negen commissarissen van de Kon. Rotter* damsche Lloyd N.V. hebben, althans voor zover uit de winst- en verliesrekening in het zojuist verschenen jaarverslag over 1959 van deze onderneming blükt, een gezamen- Ujk tantième van 90.000 ontvangen. Het oordeel over de vraag, wat voor deze func tionarissen als een „redelUke" beloning kan gelden, draagt noodzakelykerwyze een sub jectief karakter. Desondanks willen wü niet nalaten uitdrukking to geven aan onze op vatting, dat een tantième op een dcrgclük peil naar ons gevoelen ver binnen de gren zen van het redelyke blü't. Ook dat is dan iets wat in dezo kolommen dient te worden gesignaleerd. De Belgische regering heeft maandag maatregelen afgekon digd ter beteugeling van de ka- pitaalsvlucht uit Belgisch Kongo. De maatregelen houden in, dat voortaan de opbrengst van de Kongolese uitvoer naar Kongo moet worden overgemaakt en „wordt vermeden, dat de Kongo lese deviezenreserves zouden verminderen door niet-gerechft- ESSO 2-T MOTOR OIL VERMENGT ZICH VANZELF MET DE BENZINE IN DE TANK Esio 2-T Motor Oil b«vaf e«n speciale dope die bij tweelakt motoren veelvuldig voorkomende lagercorrosie doeltreffend bestrijdt. Esso 2-T Motor Oil is de ideale motorolie voor alle typen tweetakt mo toren, ook voor bromfiehen. Verkrijgbaar in bussen van en 1 liter. Het klaargemaakte produkt van ESSO benzine en 2-T Motor OU ESSO KV, ESSO GCIOUW DEN RAAS vaardigde kapitaalsovermakin- gen". (Ooze lezers zullen zich herinneren dat Link van Bruggen, onze speciale verslaggever, thans reizend door de Kongo, dit verschijnsel al had waar genomen en in een uitvoerig artikel het waarom en hoe heeft uiteen gezet). Het terugtrekken van Belgisch ka pitaal uit Kongo heeft in de eerste maanden van dit jaar nieuwe hoog tepunten bereikt. In Brussel is ge raamd, dat in februari de eerste maand na de ronde-tafelconf eren tie waarop werd besloten dat Kongo op 30 juni onafhankelijk zal worden ongeveer 2.3 miljard Belgische frank (172.5 miljoen gulden) naar België is overgemaakt. In totaal is naar schatting sinds 1 januari van dit jaar een bedrag van vier miljard frank (300 miljoen gulden) uit Kongo ge repatrieerd. De Belgische minister van finan ciën, de heer Van Houtte, heeft en kele weken geleden op een perscon ferentie in Brussel verklaard, dat het vooral de particulieren en niet de grote maatschappijen zijn, die deze kapitaalbeweging veroorzaken. Hij voegde hier echter aan toe, dat er wel een vertraging is in het overma ken van gelden door de onderne mingen naar Kongo, vergeleken met „normale omstandigheden" In financiële kringen is echter op gemerkt, dat de vlucht van kapitaal niet alleen kan worden veroorzaakt door het overmaken van spaargelden door particulieren. Daarbij werd er op gewezen, dat de in totaal 90.000 Belgen in Kongo niet in staat zijn dagelijks tientallen miljoenen naar België over te maken. Sablonière. Uitgave De Tijdstroom, Lo- chem. Het huis met de zeven verdiepingen, door Dino Buzzati. Vertaling dr. Juliet te Cohen. Uitnave De Tijdstroom, Lo- chem. Het riool, zij hielden van het leven, door Jerzy Stefan Stawinsky. Vertaling Jan Hardenberg. Uitgave De Tijd stroom, Lochem. Amsterdam is een beetje gek, door Bas Roodnat, met medewerking van Caroline Euw.Han Lammcrs, Tom Pauka en een voorwoord van Henri A. A. R. Knap, geïllustreerd door Wim Bljmoet Uitgave De Bezige Bij, Am sterdam. Lieve Abby, door Abigail van Buren. Vertaling Beccy de Vries. Illustraties Charles Boost Uitgave De Bezige Bij, Amsterdam. Schaduw op de huid, door Mare An- dries. Uitgave De Bezige Bij, Amster dam. Paultje op Mars, door Crockett John son, bewerkt door Annie M. G. Schmidt. Uitgave De Bezige Bij, Amsterdam. Geblaf in het hondsdal, door Oscar Timmers. Uitgave De Bezige Bij, Am sterdam. Hang de beest uit tekst en tekenin gen van Frits Muller, voorwoord Rem- co Campert Uitgave De Bezige Bij, Amsterdam. De Romeinen en de Westerse bescha ving, door F. H. Barrow. Vertaling dra. S. C. J. Funneman-Stevens. Pris- ta-boek. Uitgave Spectrum, Utrecht. Elektriciteit en elektronicia, door F. M. Laver. Nederlandse bewerking Hoogstra. Prisma-boek. Uitgave Spec- um. Utrecht. De cultuur der Renaissance ln Italië, door Jacob Burckhardt. Vertaling Titia Jelgersma. Twee delen. Prisma-boek. Uitgave Spectrum, Utrecht Monster gezocht, door Compton Ma ckenzie. Vertaling C. A. Spiek»rman- Machielse. Prisma-boek. Uitgave Spec trum, Utrecht. v

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 5