dc3 Achter Ed. van Beinumstraat komen 30 flatwoningen Halve eeuw CN.V-centrale in LEIDEN Receptie Besturenbond culmineerde „goud" voor H. van Cittert in Leden der Kerk begrepen, dat sociale nood niet langer mocht voortduren N11 ecnen Meer clan honderd bloedgevers in Leiden gehuldigd Vanmorgen eerste paal - NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 WOENSDAG 9 MAART 1960 voor Leiden Woensdag Stadsgehoorzaal, 8 uur: Feestavond tg.v. 50-jarig bestaan Chr. Besturen- m.m.v. Toneelgroep Podium. Zuiderkerk, 8 uur; Concert Collegium, Musicum, m.m.v. muziekclub WSL, Leids Studenten zangkoor en orkest, oLv. Huub Buurman. Foyer Gehoorzaal, 8 uur; P. van Vliet over Hongkong, met dia's .films en cu riosa, voor K. en O. Rehoboth, 8 uur; Vereniging tot bevor- i dering der belangen van slechthorenden, dr. J. D. van Ramshorst over planten en dierenleven. Leeszaal Rcuvens, 8 uur; leden- en be stuursvergadering openbare leeszaal en bibliotheek. Rijksmuseum voor Volkenkunde. 8 uur: dr. J. Pouwer over Mens en maat schappij in het Sterrengebergte, Centraal Nieuw-Guinea. Korpszaal Leger dés Heils, Hooigracht, 730 uur; openbare bijeenkomst m.m.v. gepensioneerde Heilsofficieren. Chr. Geref. Kerk, 10 en 8 uur: Biddag voor het gewas. ds. C. v. d. Weele. Oegstgeest. Irene, 8 uur: Rhijngeester- wijkgemeente, dr. E. Emmen over reis n aar Z.-Amerika. Donderdag Het Gulden Vlies, 2-30 uur:: Ned. ver eniging van Huisvrouwen, mevrouw H. J. Karreman—Vermeer over de vrouw als mens, minnares en moeder. Geref. Bejaardencentrum Groenhoven, 7.30 uur: Culturele avond door Ned. Chr. Reis Vereniging. Kantine Koksschool, 8 u.: De Schouw- spelers met De nacht van de 16e januari. Stationsplein, 9 uur v.m.; Ned. Chr. Reisvereniging, vertrek naar Xa Femme et la Fleur, in Haarlem. Stadsgehoorzaal, 230, 7-15 en 9.15 uur: Mangrnotmodeöhow. Rehoboth, 8 uur: Veren., lezing H. Kleibrink over radio-astronomie. SadoT»boot Uroula (Blauwpoortsb-rug), 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: bevolkings onderzoek. Vrfldag Nat. Levensverzekering Bank. 8 uur; Viro Leiden-Oegstgeest, drs. J. Meijer over de algem. vergadering van de Ver enigde Naties. Pieterskerk, 7.15-7.50 uur; Avondgebed Salonboot Ursula (Blauwpoortsbrug), 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 uur: bevolkings onderzoek. Oegstgeest, Zendingshuis, 8 uur: Poelgeesterwijkgemeente, Het gesprek gnat door. Schouwburg, 8 uur: Haagsche Come- die met De Dolleman, van Jean Anouilh. Zaterdag Antonius- clubhuis, 3—5 uur; receptie De Spartaan (5 jaar). i 9.15 uur): De valstrik 9.15 uur): Tarzan, de i 9.15 uur): Whisky als 9.15 uur): En eeuwig Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): De ver strooide professor (14 jaar); donderdag: Geen liefde duurt eeuwig (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Du Rififi bij de vrouwen (18 jaar). Luxor (2.30, 7 ei (18 jaar). Rex (2.30. 7.15 e: aapmens (14 jaar). Studio (2.30. 7 ei water (14 jaar). Trianon (2.30, 7 zingen de bossen (14 jaar). Apotheken Geopend apotheek Reyst. Steenstraat 35, tel. 20136. Tentoonstellingen Academiegebouw, Rapenburg, Kunste naarsgroep Atol (tot 22 maart). Lakenhal, werken van H. Berserik, J. Hofland, H. M. de Jong, K. van Roem- burg, C. Stok, T. Wegner, C. Westerik en A. v. d. IJssel (tot 28 maart). Musea, instituten, leeszalen e.d. Jeugdbiblotheek, leeszalen en biblio theek Reuvens, Plantage 6: maandag dinsdag en donderdag van 4 tot 5.30 u woensdag en zaterdag van 12 tot 4.30 u. en vrijdag fspeciaal voor de grotere jeugd) van 6 30 tot 8.30 uur 's avonds. Pilgrimfathers-huisje, Boisotkade 2, el ke dag geopend van half 10 tot 12 cn van 2 tot 4 uur. Legermuseum „Generaal Hoefer". Pest huislaan 7: elke dag geopend van 105 u Rijksherbarium, Nonnensteeg 1: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur (behalve zaterdagmiddag). IEMAND ZAL ZICH aan het eind van de receptie van de gouden Leidse Christelijke Besturenbond, gisteravond in de bovenzaal van Het Gulden Vlies gehouden, hebben afgevraagd, wat nu het glanspunt van de avond was. Voor allen culmineerde deze officiële maar onmisken baar sfeerrijke ontvangst in de uitreiking aan de tweede voorzitter van de Besturenbond, de heer H. van Cittert, van de gouden eremedaille ver bonden aan de orde van Oranje-Nassau. Het was de wethouder van sociale zaken,, de heer S. Menken, een zichtbaar genoegen deze versierselen de heer Van Cittert te mogen opspelden. De wethouder zag ze als een glan zend bewijs voor wat „Van Cittert" plaatselijk en in ruimer verband voor de christelijke vakbeweging heeft gedaan, maar ook als een exponent van waardering voor de plaatselijke christelijk-sociale actie in haar totaliteit. De receptie begon al met twee verrassingen. Om kwart voor acht reeds werd' het bestuur van de jubilerende bond naar het Stadhuisplein geleid voor een serenade door de christelijke muziekvereniging „Concordia". Een geste die vanzelfsprekend op hoge prijs werd gesteld, ook al omdat „Con cordia" zich door de lage temperatuur van deze dagen niet van haar voor nemen heeft laten weerhouden. momentele spanningen in de sociaal- economische wereld zei de verbondsbe- stiuurder; Indien het ooit duidelijk is geworden, diat de vakbeweging nog steeds niet van haar taak ontheven kan worden geacht, dan is het vandaag wel". De heer Bakker zag overigens in deze feestelijke receptie met de gelegenheid, hier nader te gaan. Wel zei hij nadrukkelijk, dat de vakbeweging en dus ook de be sturenbond ook in 1950 en in de toekomst een eigen taak en verantwoordelijkheid hebben. Uniek exemplaar twee gold de secre taris van de Besturenbond, de heer W. Veerman. Hij heeft talrijke uren besteed aan de samenstelling van het gedenk boekje. Waarmee had het bestuur hem beter kunnen bedanken dan met een af druk van dit boekje op kostbaar papier, gevat in leren band met gouden letters en voorzien van een geoalhgrafeende oor- Voorzitter Verhoog, die deze avond niet alleen opviel door zijn centrale plaats temidden van de recipiërende bestuurs leden maar ook door zijn sympathieke, konte en inhoudrijke beantwoording van de toespraken, overhandigde de secre taris het geschenk als een bewijs van hoogachting, vriendschap en dank. Nog steeds duidelijk Namens het hoofdbestuur van het C.N.V. kwam de heer C. A. Bakker ter receptie. Hij sprak een woord van dank voor alle arbeid, die onder auspiciën van de besturenbond in het verleden is en in het heden wordt gedaan. Doelend op de Wethouder Menken speldt de heer Van Cittert het goud van Oranje-Nassau op. Foto N. van der Horst. Warm geschenk Voor de bij de besturenbond aangeslo ten afdelingen voerde de heer W. J. Loeve het woord. Hij memoreerde, dat de samenwerking tussen de afdelingen, ge concretiseerd in de besturenbond, is ont staan uit het verlangen om elkaar tot steun te zijn en samen gestalte te geven aan het werk der christelijke vakbe weging in onze gemeente. Die geest van samen werking heeft rijke vruchten af geworpen. „Onze voortrekkers hebben gezaaid en God heeft er zegen op ge geven". De heer Loeve stelde vast, dat de plaatselijke centrale voor alle afde lingen een stimulans is geweest. Steeds werden nieuwe taken aange vat. En de C.B.B. staat met zyn vijftig jaren nog altyd levend in de tijd, die niet toelaat dat hij een statisch medium zou zyn. Uit naam van de afdelingen bood de heer H. Kiemel het bestuur een bedrag aan voor een nieuwe haard in de bestuurskamer van het gebouw aan de Oude Singel. Hechte plaats „De vakbond heeft in de gemeenschap een plaats gekregen, die met meer valt weg te denken", zo merkte de heer S. Krist, directeur van de gemeentelijke dienst voor sooiale zaken, op. Veel wal er op het sociale erf is, moet op n van de vakbeweging worden gesteld. De heer Krist wees in het bijzonder op de representatie van de christelijke bestu renbond in de verschillende sociale missies en bracht vooral een eresaluut aan de onverflauwde ijver van de 73-j. heer Van Cittert ten deze. Zijn aandeel in de bespreking van de sociale proble- matieken is waarlijk niet gering geweest! Enorme nood Ds. H. J. van Achterberg cn de heer G F. E. Kiers vertegenwoordigden de Leidse Hervormde gemeente. Ds. Van Achter berg is voorzitter van de centrale kerke- raad; hij sprak een even eerlijk als be moedigend woord. „Als de Kerk op deze receptie ook haar stem wil doen horen, dan zal daarin ook plaats moeten zijn voor een zeker schuldgevoel. Als wij op onze huisbezoeken horen ove standen waarin grote groepen bevolking moesten leven, zonder uitzicht op verandering, dan kunnen wij ons alleen maar daep schamen. Hoe weinig hebben wij als Kerk tereoht gebracht. Tegenover die e nood, die bij de overheid en het bedrijfs leven slechts ddchte deuren vond, heeft de Kerk het op haar eentje ook niet kun nen klaren. Door middel van de diaconie heeft zij nog getracht, in de schrijnendste De predikant wees erop, dat de Bijbel allerminst vreemd staat te genover het sociale aspect van de samenleving. Zowel in het Oude als Op de receptie van de Leidse Christelijke Besturenbond: de heren Wilbrink, Van Iterson en mr. Teekens complimenteren hier het bestuur (van links naar rechts de heren Van Cittert, Verhoog en Van der Kwaak) namens de raad van toezicht op het gebouw aan de Oude Singel, waar de besturenbond zijn centrum heeft. Foto N. van der Hort vereniging Eensgezindheid, van de chris telijke besturenbonden te Alphen aan der Noordwijk. Sassemheim en Katwijk, vele afdelingen van vakorganisaties, de raad van toezicht voor het gebouw Oude Singel, de Evangelisch-Lutherse gemeente, de Chr. Geref. kerk, de Leidse Bestuurderebond (N.V.V.) en de K.A.B,. de Kamer van Koophandel en Fabrieken Rijnland en het gewestelijk arbeids bureau, de Raad van Arbeid en de Ver eniging voor christelijk nijverheidsonder wijs te Leiden, het Verbond van prot.- christelijke werkgevers in Nederland. C.N.V.-afdelingen te Hazenswoude, Kou dekerk aan den Rijn en Leiderdorp, de afdeling Leiden van de C.B.T.B. ei prot.-christelijke fractie in de Leidse ge meenteraad. Ook zagen wij de oud- voorzitters A. J. Schoneveld en D. 't Zelfde. Na afloop bleven de bestuursleden de dames (die de gehele ook aan bloem stukken zo rijke receptie hadden bijge woond) nog bijeen. Vanmiddag is er eer kindervoorstelling in de Gehoorzaal ge weest en vanavond wondt daar een feeste lijke bijeenkomst gehouden, waarin on der anderen de voorzitter van het C.N.V. de heer C. J. van Mastrigit, het woord Woningbouwvereniging „Ons Doel" Het gemeentebestuur heeft de woning bouwvereniging Ons Doel aangezocht voor het aanvaarden van een tweetal bouwplannen .namelijk één in het zuid westen (120 woningen) en één in hel noorden ((221 woningen). Het bestuur heeft deze uitbreiding van het woning- bezit uiteraard met graagte aangegrepen Oud-Katholieke Kerk Leiden De aartsbisschop van Utrecht van de Oud-Katholieke Kerk heeft tot lid van het kerkbestuur van de Leidse parochie benoemd mevrouw E. M. van der Steen en de heer J. W. de Wekker, beiden te Leiden. De lieer De Wekker volgt wijlen de heer A. J. Struyk op a-ls penningmees ter. in het Nieuwe Testament zijn sterke sociale suggesties aan -te wijzen. De eerste ambtsdragers waren geen ouderlingen maar dienaren, die moesten voorzien in stoffelijke nood. „Wij mogen", aldus ds. Van Ach terberg, „dankbaar zijn, dat leden van de Kerk begrepen hebben dat het anders moest worden." De predi kant hoopte, dat de plaatselijke be sturenbond zijn werk zal blijven zien als een vornj; van diakohaat, een dienst aan de naaste om een rechtvaardig bestaan te verzekeren. Voor de christelijke vakbeweging is ook een geestelijke taak weggelegd, juist nu er op materieel gebied al zoveel is bereikt. Een korte en geestige gelukwens voeg de ds. H. Heule namens de raad der Geref. kerk hieraan toe. Hij gezeld van de heer S. Melse. De predi kant merkte op, dat de besturenbond ook in deze tijd nog taken zal hebben, die zijn volle aandacht vragen. „De Geref. kerk heeft op haar beschei den wijze altijd geprobeerd u in uw strijd te steunen, met ons gebed en met medeleven". Hij hoopte, dat de bond de strijd van het bestaan met hetzelfde élan zal doorgaan en dat hij daarbij tuigd zal blijven van het hartelijke leven der Geref. kerk. In zijn dankwoord tot de beide predi kanten betreurde de overigens dankbare voorzitter Verhoog, dat er tussen de Kerken en de plaatselijke centrale de christelijke vakbeweging nog steeds te weinig contact wordt gevonden. Soepel en rechtvaardig Wethouder Menken sloot de rij va sprekers. Na de receptie vertelde ec bestuurslid ons, dat er nog wel zes spre kers op het lijstje stonden, maar de wet- houderlijke toespraak, die dus uitliep op de in de aanhef vermelde verrassende mededeling, werd blijkbaar door allen als een wel zeer toepasselijke afsluiting van de eerste halve eeuw van de besturen bond opgevat. Ieder stond by de aan bieding van het koninklijk goud op cn leder liep toen de heer Menken was uit gesproken op de tweede voorzitter toe om hem spontaan de hand te drukken met deze onverwachte en hoge erkenning van zyn verdiensten. De wethouder merkte op, dat het ge meentebestuur een duidelijke waardering heeft voor de onderscheidene organen wie het erom te doen is. het gehele pro ces van de arbeid zo soepel en zo recht vaardig mogelijk te doen verlopen. Ook de christelijke besturenbond heeft de wekroep om het materiële en geestelijke welzijn van de arbeidende stand te ver heffen, venstaan en daadwerkelijk beant- De rechtvaardigheid werd met voeten getreden. En de strijd daartegen werd ook in deze kring ndet alleen ingegeven door hot materiële, maar ook door het godsdienstig-zedelijke belang. De gehele arbeidende stand van Leiden is zodoende zowel in cultureel als in sociaal opzicht een kop groter geworden. Wat in de sector van het materiële welzijn is be reikt, verdient, aldus de wethouder, na drukkelijke waardering. Vergeten mag echter niet worden, dat de ziel van alle cultuur is de constante cultivering van de ziel. Zo gezien kan het levensbeschou welijke uitgangspunt niet als onbelangrijk ter zijde worden gesteld. De mededeling van de wethouder met betrekking tot de onderscheiding ontroerde niet alleen hem aan wie zü werd verleend. Voorzitter Verhoog drukte terstond de dankbaarheid van het bestuur uit voor het feit. dat deze vorm van erkenning juist de heer Van Cittert gold. Hy heeft vele jaren een actief aandeel gehad in de ont wikkeling van het plaatselijke chris telijk-sociale werk, maar zette zich ook met volle energie in voor de con solidering en uitbreiding van de bond der christelijke kantoor- en handels bedienden, thans chr. beambten. De Leidse Besturenbond zelf schonk de gedecoreerde tweede voorzitter de draagmedaille van Oranje-Nassau. Wie er óók waren Orider de vele receptiegaingere Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Maria Elisabeth, d v J Vlas veld en J ArnolduS, Johannes Mirtinus Cornelis. z v J C Oom-en én A C de Jong, Jacobus Cornelis Maria, z v J H M Omt- zigt'en A M van der Meer, Yolanda Emi lia Maria, d v K van Leeuwen en M M J van 't Hart, Hendrik Arend Dingeman, z v A H Dekker en T Bakker. OVERLEDEN: M W van der Hart 83 j, vrouw, E M van der Poel, 70 j, echtge note v B A van Groningen, G L N Wij ling, 67 j, man, C L Toxopeus, 43 echt genote v: H D B Beudeker, A Vooijs, 69 j, man. kamp, D. van Vliet, H. van Vliet, J. A vochte'.oo sr., J H. Vogelezang, mej. J Zitman-Schoppen. Leiderdorp: A. W. Maurik, L. Noorda- nus, C. M. J. Rietveld. A. G. C. J. Staats. Ltase: M. P. Kontekaas, W. G. Th. Kromhout, A. C. van Mil, mej. J. M. v. d. Veer, mej. C. J. M v. d Veeo- Noordwijk: J. N. Baalbergen, mevr. J Th. W. Passchier-Duim, J. P. Plaatzer, G F. Spaans, J. A. A. Roeleveld, C. A. War mend am. NoordwijkerhoutJ. A. M. v. d. Meij. Oegshgoest: G. Haasnoot, mevr. I. Kranta-Santman, mej. C. Th. v. Reede v. Oudthoorn. Oude Wetering: mevr. M. J. Hogeboom- Jonkman. Roelofarendeveen: J. W. van Klink. Rijpwetering: mevr. G. de Graaf-Hee- rikhuisen. Rijnsburg: mevr. M. Overvliet-Stavleu, W. Peursum Jr. Sassemheim: J. W de Jong, J. B. Th. v. d. Kraan. A. P. A. v. d. Neut Valkenburg (ZH.): G. Dorresteijn. Voorhout: C. A. van Beek, P. Th. van Beek. M. P. v. d. Geer. H. G. van Gent. Warmond: G. G. van Elburg. P. H. Gaair- man, N. do Konte, G. C. Landman, mevr E. M. J. SMnigenland-v. Sonderen, G. H Thijsen, C. Th. de Vroomen, C. M. van Winsen. Wassenaar: F. L. van Rooden. Wou brugge: J. Schippers. Zoetermeer: C. Brinkman. Zoeterwoude: mevr. P. H. Dobbe-Koek, C. J. Overdevest. PROFESSOR dr. P. J. Gaillard, voor zitter van de afdeling Leiden en om streken van Het Rode Kruis, heeft dins dagavond in de aula van het academisch ziekenhuis aan dertig personen de Land- stciner-plaque!te cn aan 93 personen de Landsteiner-penning uitgereikt. Nadat de donores dit bewijs van dank hadden ontvangen, zag men een Rode Kruis- film over een operatie met behulp van een kunsthart. Lands teiner-plaquette Amsterdam: mej. U. Bosman. Alphen aan den Rijn: J. Hogervonst. Hazerswoude-Rtjndijk: mej. J. M. de Haas. Katwijk aan den Rijn: Mevr. M. Hoek- Durieux. Leiden: mevr. C. M. Altnnk-Brug.ge- mamn; H. Bassne, mej. H. M. van Bemmel, mevr. J. Bodrij-Kosto. M. Brak, J. Th. Dieben mevr. M. J. v. d. Dop-van Loon, A. C. Goddijn, L. Goddijn, mej. F. Kuenen, J. Limburg, W. de Meij, A. Niehot, J. da Prie, W. P. van Rijn, J. W. Segaar. J. A. Vochteloo sr.. P. J. de Water, C J. v. d. WSIk. Noordwijk: P. Vamkevisser. Oegstgeest: mevr. J. J. Moorman. Valkenburg (Z.H.): H. A. Ph. Smdt. Voorschoten: L. Ravensbergen. Wamend: W. J. Koene». WassenaarIJ. Kreeft. Zoeterwoude: C. Steeman. Landsteiner-penning: Ter Aar: J. Otbo. Hoizenswoude: mej. M. C. de Groot. Kaïtwijk aan Zee: C. van Duijn, mej. G. Elsgeest, mej. B. Haasnoot, L. J. de Lange, J. A. Spies. Katwijk aan den Rijn: A. v. d. Plas, B. v. d. Plas, J. v. d. Velden jr. Koudekerk aan den Rijn: H. Duiker. Leiden: H. van Anrooij. mevr. S. C. v. d. Beng-Mechelse, mevr. M. E. Beugels- dijk-v. Zwieten. mevr. H. H. de Bock- Teegelaór, J. H. H. Bonarius, mevr. C. J. v. Brakel-Groen, F. G. Claasen, W. Cle mente, R. David. J. P. Engels, mevr. P J. FMppo-v. d. Meij, E. Giesen, mej. C E. M. de Goederen, B. Heldring, C. Hes- seLing, G. v. d. Heijden, S. v. d. Hoek, A. J. C. Kliuppel, mej. F. Kuenen, L. v. d Leeuw, J- van Lierop, mevr. E. C. v. d. Lindien-Berkhout, L. v. d. Linden, P. v. d. Linden, J. Noppen, J. J. M. v. d. Poel, W. J. J. Pompe, A. S. Scheffer. J. H. Sira, mej. C. F. M. v d. Steen, H. R. G. Veld- F. Arnoldus 25 jaar in grafische vak De heer F. Arnoldus, Munnikenstraat 32i Leiden, hoopt morgen te herdenken, ddi, hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de drukkerij en boek- en kantoorhandei J. W. de Gruijter N.V. te Sassenheim. De heer Arnoldus is daar nu voorman van de afdeling drukkerij. Ter gelegenheid van zijn jubileum zal hij door directie en personeel om 11 uur 's morgens irt Het Bruine Paard te Sassenheim worden gehuldigd. De heer Arnoldus is voorzitter van de afdeling Leden van de Ned. Chr. Grafische Bond V'ANMORGEN heeft de wethouder van de bedrijven, mr. J. Drijber, op een terrein achter de Eduard van Beinumstraat (in het zuid-westen van Leiden, links van de Vijf-meilaan) de eerste paal geslagen voor de bouw van dertig flatwoningen. Deze woningen worden gebouwd voor rekening van de N.V. Bouw- en Exploitatiebedrijf B. J. Huurman en Zn te Leiden. Het is de tweede serie van dertig; de eerste, die vorig jaar in gebruik werd genomen, staat aan de Eduard van Beinumstraat. Ook dit tweede project van de N.V. Huurman is tot stand gekomen in sa menwerking met de Leidse vereniging van industriëlen. Dat impliceert, dat in deze huizen personeelsleden komen te wonen van werkgevers, die zich mede door het belang dait ook zij hebben bij een goede huisvesting van hun personeel bij dit project hebben laten betrekken. Op papier is het merendeel van de dertig woningen nu al bezet. De heer Huurman verwacht, dat zij omstreeks oktober—november kunnen worden be trokken, bijzondere omstandigheden voorbehouden. Vier kamers Zijn de woningen aan dc Eduard ook afgevaardigden van de woningbouw- Beinumstraat verschillend in grootte 3. 4 en 5 kamers de nieuwe serie heeft dat verschil niet; alle huizen krijgen vier kamers. De ondervinding leert, dat voor de vier-kamerwoning de meeste belangstelling bestaat. De huiskamer heeft een breedte van 3.80 en een lengte van 5.50 me ter. Er z(jn drie slaapkamers, respec tievelijk met de volgende afmetingen: 3.20 m breed en 4.35 m lang, 2.60 m breed en 3.35 m lang cn 2.35 m breed cn 3.15 lang. Er wordt gebouwd in drie woonlagen. De bewoners zullen een huur van f87.50 per maand moeten opbrengen. De huur zou aanmerkelijk hoger moeten zijn, als hier de industriële bijdrage brak. De bewoners De dertig woningen in het zuid westen van Leiden, waarover in bijgaand artikel wordt ge schreven, gaan er uitzien als die aan de Eduard van Beinum straat, die op deze foto staan. Ze worden achter en parallel aan de Ed. van Beinumstraat gebouwd. Foto N. van der Hora Eduard van Beinumstraat betalen onge veer f 11.50 per maand minder, maar dt huizen van dit tweede plan moeten me minder premie worden gebouwd, di grond is duurder en de woningen zijr iets ruimer en luxueuzer. De architecten zijn de heren H. B. C F. en ir. K. G. Brummel, resp. te Oegst geest en Den Haag. Er komen bij dit blok tien garages. Zi de huizen aan de'worden achter de woningen gebouwd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 3