Zaterdagelftal versloeg het Ned. amateur team (4-2) GRIEP! VOORJAARSBEURS GEBRUIKSGOEDEREN ARTIKELEN VOOR HUISHOUDELIJK EN PERSOONLIJK GEBRUIK PRACHTIG EN ONVERWACHT SUCCES Huisvrouwen van Nederland! Eervolle nederlaag van HOKIJ tegen Bolzano Ook Willem Beukelsz zoekt naar haring Sjoukje tweede Joan vierde KONINGIN VERDEELT HET NATIONAAL GESCHENK Vanavond Oscar N.R.U. huldigde jubilarissen Chefarine .4 NIEUWE LEIDSCHE COURANT 9 DONDERDAG 3 MAART 1960 Toegonjspr/fs^^^^W MAANDAG OWSPM. WOENSDAG ClbuDtRofGf^^ VRIJDAG fW^ ZATERDAG Catalogus ÊU W23 i V f M 2 3 "f 4 5 j {J ^^Vy, r2'i0 y y.^t'wUAO W W. MAART g 'At/MHr M MAARTJ MAART M MAART J A W C Gratis busverbinding Vredenburg en Croeselaan TERREINEN VREDENBURG EN CROESELAAN In felle temposlag waren de zaterdagvoetballers sterkej (Van onze speciale verslaggever.) pj1 EN VOL ELAN STRIJDEND en tot de laatste minuut goed voetballend ■*-J Ned. zaterdagolftal heeft gisteravond op het Robur et Velocitas-veld in Apeldoorn kans gezien het Ned. amateurteam met 42 te verslaan. Daarmee ging een reeds vele jaren gekoesterde wens van talrijke zater dagvoetballers in vervulling; het aantonen dat men op zaterdag niet een huis-tuin-en-keuken-voetbal speelt, maar ook de diverse onderdelen van het spel goed onder de knie heeft en vrijwel de gelijke is van hen, die op zondag spelen. De 42 nederlaag, die het amateurteam in een zeer aantrekkelijke en in een vrij hoog tempo gespeelde wedstrijd te slik ken kreeg en dat ging moeilijk was zonder meer verdiend te noemen, want had een zeer verrassend spelend aanvals- quintet van zaterdagvoetballers de ge schapen kansen volledig uitgebuit, dan was de zege zeker groter geweest. Een na rust moreel verslagen amateurteam vond niet de kracht de hecht sluitende defensie van het zaterdagteam met de sterk spe lende kambha.lv es Scherpenihuizen en Van Duyn uit positie te brengen. Het succes van het zaterdagelftal, dat geen zwakke plekken vertoonde was mede daaraan te danken. Het falende amateurteam kon daar geen enkel excuus tegenover Woudsma Gelijkmakers Het moreel voor het voorl. Ned. ama teurelftal bleek niet bestand tegen de gelijkmaker, die Fopma 21 min. na rust produceerde. Rechtsback Meijers beging een overtreding tegen Van Hal. Linkshalf v. Duyn nam de vrije trap, Poelakker kopte de bal naar het midden, waar Fop ma met het hoofd de bal achter keeper Drenth sloeg. Voor detweede maal in deze wedstrijd had het voorlopig zater dagteam hiermee een achterstand wegge werkt. Gesteund door de wind had het ama teurelftal voor rust het beste van het spel gehad. Het positiespel was wat beter ver zorgd en het tempo lag iets hoger dan oij de zaterdagvoetballers, die zich niet temin uitstekende sparring-partners toon den. Nadat linksbuiten Jonkers eenmaal tegen de lat had geschoten volgde na 22 min. de openingstreffer. De ver opgeruk te linkshalf Liebregts bracht met een schijnbeweging Aandewiel uitbalans en tegen zijn schuiver had keeper Woudsma geen verweer (1—0). M Rrt" Homburg maakt de koopkracht van Uw inkomen gróter! De prijzen van alle Homburg's vleeswaren en con serven hebben wij vanaf heden drastisch verlaagd! Vraagt Uw winkelier nadere gegevens. (Vergeet vooral niet naar Homburg's "Rookvers" te vra gen, de vacuum ver pakte rookworst, die kersvers blijft!) de glorie van Cuyk! Nadien kwamen er nog enkele ka oor de amateurs, maar de goed sluitende erdediging van het voorl. zaterdagelf tal hield stand. Zonder dat het een een zijdige wedstrijd werd. mocht deze kleine sprong, waarmee de rust inging, wel verdiend worden genoemd. Na rust Fopm n strak schot gelijk (1—1) dat gaf het zaterdagelftal de weten schap dat er zelfs kansen op een over Daar kon de hernieuwd! achterstand van 21. vijf min. later ont oor een doelpunt van middenvooi an. niets aan veranderen. Da- duidelijk tot uitdrukking in de hierboven omschreven gelijkmaker Fopma, die mede tot gevolg had. da' zaterdagelftal in een nog hogere sneïling ging draaien. De verdediging van de amateurs werd onzeker, ook al omdat de noodzakelijke vervanging van keeper v. d. Merwe door Drenth geen versterking was. Bij eed corner van v. Hal hinderde stopper Ierland deze invaller zodanig, dat hij de bal in eigen doel sloeg en daarmee het zaterdagelftal na 28 min. de leiding schafte (23). In de resterende speeltijd kwam v weg het meeste gevaar van de in groen witte shirts gestoken zaterdagspelers. Het amateurelftal mocht zich zelfs gelukkig prijzen, dat daaruit nog slechts één doel punt voorkwam. Elf min. voor tijd schoot Visser na een voorzet van v. Hal tegen de paal. De terugspringende bal Fopma, dde de stand op prooi 1 24 bracht, Het zelfvertrouwen bleek danig geschokt en zonder al te moeite konden Aandewiel c s. hun pogingen op een beter resultaat baas blij- 'en. De uiteindelijke 42 zege van het aterdagteam was dik verdiend en beslist liet geflatteerd. Voortreffelijk spel Dit is in de eerste plaats te danken lan een voortreffelijk draaiende defensie, die sterker was, dan we in de laatste ja- gewend zijn. Woudsma was als van ouds en maakte vrijwel geen fout, terwijl linksback Viool een puike backpartij weggaf, waarbij hij niemand minder dan (Jytermerk, een speler uit de ere-divisie volkomen uitschakelde. Rechtsback Vis ser van Heerjansdam kan op een zeer bevredigend debuut in de zaterdagploeg terugzien. Vooral voor rust was zijn in- erijpen goed en zijn samenspel resoluut. Hij betekent zeker een aanwinst Dat zelfde geldt beslist voor Scherpenhuizen, die samen met de onovertrefbare Floor van Duyn een prachtige halfpartij weg gaf en in het bijzonder na rust aanvallend sterk was. Stopper Aandewiel kweet zich zo goed van zijn taak, dat het voor v. d. Schee zeer moeilijk zal vallen zijn oude plaats i,n de Oranjeploeg te heroveren. Zeer verrassend cn verheugend was het spel van de voorhoede, waarin Jan Nieuwstratcn wegens studieredenen ont brak. Poelakker was de minst sterke schakel, terwijl v. d. Plas enige moeite had met het zich aanpassen aan een an dere speelwijze dan hij in zijn club ge wend is. Hij deed het echter niet onbevre digend. Onverwacht goed waren de agres sieve cn schietlustige midvoor Fopma en de snelle linksbuiten Van Hal. De ontdek king van de avond was wel linksbinnen Visser van Huizen, die volledig aanspraak maakt op een nieuwe kans. Onder de 1000 bezoekers bevonden zich o.a. Elek Schwartz, Denis Neville en Jaap v. d. Leek, die allen de zege vs terdagteam verdiend noemden. Zaterdagelftal: Woudsma (DES): Visser (Hj.dam) en Viool (Q. Boys); Scherpen huizen (Zw. Wit), Aandewiel en Van Duyn (beide Q. Boys); Poelakker (DES), v. d. Plas (Q. Boys). Fopma (CSCA), Vis eer (Huizen) en v. Hal (DOVO). Amateurteam: v d: Merwe (NAC) Meijers (Sparta) en Kruitbosch (Gouda) Mul (NAC). v. Ierland (Willem 2) ei Liebregts (Excelsior): Uytermerk (Blauw Wit), ten Hoopen (Quick), Bouwman (HFC), Bruil (Vitesse) en Jonkers (BI. Wit). Eur. voetbalbeker Barcelona en Real in halve finale Nadat de eerste wedstrijd tussen Bar celona en Wolverhampton Wanderers in 40 zege voor de Spanjaarden was geëirodigd, is gisteren de tweede ontmoe ting gespeeld, waarin de Spanjaarden op nieuw zegevierden en wel met 52. Bij rust had Barcelona al een 2—1 voor sprong. Hiermede hebben de Spain jaardien zich in de halve fiinaiLe van het toernooi rn de Europese voetbalbeker geplaatst. Ook Real Madrid bereikte de lialve finale door gisteren van de Franse kam pioen Nice met 40 te winnen. Hier was de ruststand 30. De eerste wedstrijd tussen Nice en Real Madrid leverde mrassemde 3—2 zege voor de Fransen Barcelona zal in de halve finale als tegenstander krijgen de MOOI EN SNEL IJSHOCKEY IN een mooie (jshockey wedstrijd met uiterst snel spel heeft het HOKIJ-team gister avond in de Houtrusthal een eervolle 35 nederlaag tegen Bolzano geleden. Misschien is de uitslag wat geflatteerd en zou écn doelpunt verschil juister zUn ge weest Het moet echter worden toegegeven, dat de Italianen praohtig snel spel demonstreerden. Doch ook het HOKIJ-team, dat ter vervanging van Adair met twee Polen extra was versterkt, gaf uitstekend partjj en trok zich op aan het spel der Italianen, die ter versterking ook drie Canadezen in hun team hadden opgenomen. Het zag er aanvankelijk niet naar uit, dat het een eervolle nederlaag zou wor den. De Italianen begonnen direct al in hoog tempo en even stond de thuisclub met de rug tegen de muur. Toen in de 4e min. al Ferir naar de strafbank werd verwezen, werd het ergste gevreesd. Doch de HOKIJ'ers hielden stand en konden zelfs na 9 min. de leiding nemen, toen Patterson snel naar Cook doorgaf. (1—0). Het was wat tegen de verhouding in, maar eigenaardig genoeg wist het HOKIJ-team zich daarna enigszins aan de druk te ontworstelen. Ook het Bol- zano-doel kwam in gevaar. Toch kregen de Italianen in de 17e min. de verdiende gelijkmaker, toen de HOKIJ-achterhoede miste, waarvan de Italiaanse internatio nal Coletti de grote maai bij de gasten gebruik maakte (11). In de eerste minuut van de tweede periode gaf dezelfde Coletti zijn ploeg een voorsprong, toen hij in geheel vrije positie de puck had toegespeeld gekre gen. (l2). In de 3e min. had iedereen echter al de gelijkmaker geteld. Patter son was doorgebroken. Hij werd zwaar gehinderd, doch wist toch nog, nadat de Italiaanse goalie was geslagen, te schie ten. De puck roldetegen de buis en werd daarna weggewerkt. Toch gaf dit gebeuren de HOKIJ'ers moed. Zij kwa men fel opzetten en hadden gedurende acht minuten een overwicht. In de 5e min. hadden de Italianen opnieuw geluk, toen de puck vele malen werd ingescho ten, doch steeds een Italiaans been een doelpunt voorkwam. In de 10e min. was het eindelijk raak. Patterson scoor de. doch zijn doelpunt werd afgekeurd. Het bleef dus bij een HOKIJ-achterstand. Twee minuten later kreeg Cook het te kwaad met zijn landgenoot Hoffmann, die bij Bolzano meespeelde. Hoffmann gaf Cook een unfaire duw, hetgeen deze niet ..nam". Spelers en scheidsrechters op het ijs en politie aan de andere zijde van de balustrade moesten de gemoede ren kalmeren. Prompt hierna, toen beide spelers voor vijf min. na3r de strafbank waren gezonden, nam Coletti voor de derde maal die avond zijn kans waar (1—3). Zou het toch een grote HOKIJ- nederlaag worden? Neen. dachten Feen- stra en De Jong. Samen gingen zij er met de puck vandoor en De Jong scoorde (2—3). In de 17e min. werd de gelijk maker geteld, doch weer hadden de Italianen een flinke dosis geluk en werd de puck niemand weet hoe weg gewerkt. Maar een minuut later maakte Cook, nauwelijks van de strafbank op het ijs terug, weer veel goed, toen hij een prachtige solo ondernam en op het laatste ogenblik naar Patterson doorgaf, die keurig scoorde (33). Toch gelijk en verdiend ook. Daarom was het zo jammer, dat het met de HOKIJ'ers in de derde periode i moeilijk gin^. Zij waren zwakker, doch wisten een kwartier lang doelpunten te voorkomen. Zelfs toen Cook nogmaals op de strafbank zat, kwam er geen andering in de stand. In de 17e minuut evenwel maakten de Italianen dan einde lijk het zo verdiende doelpunt. Coletti had de puck keurig opgebracht en door gegeven aan de achterspeler Bacher. die met een goed schot de stand op 34 bracht. En araper een minuut later on dernam Bacher een solo. die hij met het vijfde Italiaanse doelpunt besloot (3—5). Het Hokij-team had in die laatste minu ten geen verweer meer en dat deed de Italianen zegevieren. Voetbal De voetbalwedstrijd tussen de elftallen van Schotland en Engeland (spelers onder 23 jaar), dlie gisteren Glasgow is gespeeld, is in een 44 gelijk spel geëiimdiigd. Schotland leidde bij rust met 31. W. Elgersma overleden Vandaag is in Dieren gecremeerd het stoffelijk overschot van de op 63-jarige leeftijd zondagavond te Franeker over leden heer W. Elgersma, oud-burgemees ter van Franekeradeel, die zijn admi nistratieve loopbaan ook op de secre tarie van de gemeente was begonnen- De heer Elgersma was secretaris-pen ningmeester en later voorzitter van de Vereniging Kinderzorg in Friesland en is tal van jaren voorzitter geweest van het district Friesland van de Nationale Christen Geheelonthoudersvereniging. In 1939 werd hij als penningmeester lid van het hoofdbestuur van deze or ganisatie. Voorts was hij lid van de door de minister van sociale zaken ingestelde commissie tot herziening van de drank wet, vervulde vele jaren de functie van inspecteur van de Vereniging voor Christelijk Volksonderwijs en werd in 1946 in het hoofdbestuur van deze or ganisatie benoemd. Ook maakte hij deel uit van de provinciale commissie van beroep voor bijzondere scholen in Fries land, waarvan hij zowel secretaris als penningmeester is geweest. Verder was hij voorzitter van de Christelijk-Histo- rische Kiesvereniging in zijn woonplaats lid van de Provinciale Staten van Fries land voor deze organisatie en bestuurs lid van de christelijke H.B.S. te Leeu- Internationale samenwerking voor de visserij, de Willem Beukelsz, tezamen met onderzoekingsschepen van Engeland, Denemarken, Duits land en Schotland de Noordzee afzoe ken op haringscholen. De bedoeling van dit groots opgezette intennationa-le programma is het opspo- van verblijfplaatsen en trekwegen de jonge, nog onvolwassen haring, KUNSTRIJDER Na de zes verplichte figuren bij de we reldkampioenschappen kunstrijden, die momenteel In Vancouver worden gehou den. staat Sjoukje Dijkstra op de tweede en Joan Haanappel op de vierde plaats. De eerste en derde plaats zijn voor Ame rikaanse kunstrijdsters, namelijk Carol Helss en Barbara Roles. Gisteren, tijdens de tweede dag van de kampioenschappen, toen vier verplichte en moesten worden gereden, heeft Carol Heiss haar voorsprong, die zij giste- had verworven, tijdens de derde en vierde figuur kunnen vergroten. In de vijfde en zesde figuur liep de Ameri- se nauwelijks verder uit op Sjoukje Dijkstra. Ook Joan Haanappel, die giste- >p de vierde plaats begon, heeft deze kunnen behouden, hoewel de voorsprong, die zij heeft op het Oostenrijkse meisje Regina Heitzer, dat in Garmisch Parten- kirchen bij de Europese kamoipenschap- pen tweede werd achter Sjoukje doch Joan, die toen als derde eindigde, zo heel erg groot is. Joan zal al haar krachten bij het vrije rijden moeten in spannen om met, zoals in Garmisch Par- tenkirchen geschiedde, door Regine te worden gepasseerd. Na de zes verplichte figuren is de stand thans: 1. Carol Heiss (V.S.) plaats- cijfer 10 939.9 pt; 2. Sjoukje Dijkstra (N.) plaatscijfer 17 904.8 pt; 3. Barbara Roles (V.S.) plaatscijfer 28 870 pt Joan Haanappel (N.) plaatscijfer 40 845.1 pt; 4. Regine Heitzer (Oostenrijk) plaatscijfer 54 829.3 pt; 6. Wendy Gri- ner (Canada) plaatscijfer 57.5 820.3 pt Kunstrüden Het wereldkampioen schap paanrijden is voor die vierde achter- eenvolgende maal gewonnen door de Canadese combinatie Barbara Wagner Robert Paul, dde ook het Olympische goud voor zich opeiste. Voor een co plete Canadese triomf zoogden zuster broer Jelinek, vierde bij de Olympische Winterspelen, dde nu oprukten naar de tweede plaats en daarbij het „zilveren" Duitse paar Marika KiliusHans Jürgen Baumler naar de derde plaats verw Aan de strijd namen twaalf paren, vijf landen vertegenwoordigende, deel. waarop de hanimgvamgst in de komende jaar gebaseerd zal zijn, aldus zegt het ministerie van landbouw en visserij. Het ligt in de bedoeling dit Internatio nale onderzoek over de jonge haring de eerstkomende jaren tweemaal per jaar uit te voeren, met name ln de maanden maart en september. Behalve een beter algemeen inzicht in de levensgeschiedenis van de Noordzee- haring, hoopt men uit dit onderzoek voorts concrete aanwijzingen te verkrij gen over de grootte van de te verwachten toevoer van jongbroed naar de bevisbare haringscholen. Bovendien verwacht men aanwijzingen te vinden die iets ventellen over de drin gende waag, naar welke visgronden de jonge haring zich zal begeven. Slaagt hierin, dan zal het mogelijk blijken e toekomst de voorspellingstechniek de te verwachten haringvangsten aanmerkelijk te verbeteren. Het opsporen van de jonge haringgron- den zal gecombineerd worden met een uitvoerig hydrografisch onderzoek ln Nederland uitgevoerd ln samenwerking met het K.N.M.I. te De Bilt, zodat moge lijk en waarschijnlijk correlaties tussen hydrografische omstandigheden en de verspreiding van de jonge haring aan het licht zullen komen. Behalve haringonderzoek zal tijdens deze reis ook werk over enkele andere vissoorten, die toch meegevamgen or den, worden verricht. In het bijzonder zal aan de wijting aandacht worden be steed. Voor dit onderzoek, dat uniek is de geschiedenis van het haringonder zoek. zal ieder van de deelnemende sche- een gedeelte van de Noordzee voor zijn rekening nemen. De „Willem Beu kelsz" bestrijkt hierbij het zeegebied ge legen bewesten en bezuiden de Doggers- bank. KNKELE MAANDEN geleden is meege-i individuele instellingen op hel gebied dceld, dat de Koningin reeds aan een I van maatschappelijke zorg. een deel deel van hel bedrag dat ter gelegenheid ijftigste verjaardag als natio naal geschenk was bijeengebracht, een bestemming had gegeven. Dc Koningin bepaalde, dat aan de Nederlandse Antil len en aan Suriname elk een bedrag van f 80.000 len goede zal komen, terwijl ook voor Nederland Nieuw-Guinea een be drag van f 80.000 bestemd werd. Dit laatste bedrag zal worden aange wend voor het jeugdwerk in de stede lijke centra van Nieuw-Guinea De f 80.000 voor de Nederlandse Antillen ko men ten goede aan het werk onder de op groeiende jeugd. Voor Suriname ■ader uitge steld. De rijksvoorlichtingsdienst deelt thans mee dat de Koningin besloten heeft het geld voor Suriname te besteden aan de bouw van paviljoens voor nazorg ten be hoeve van longlijders. De Koningin heeftvoorts, wat de verde ling in hoofdzaak betreft, bepaald, dat aan de overblijvende som liet geschenk bedroeg rond een miljoen gulden een deel bestemd wordt voor clubhuiswerk der kruisverenigingen in de zogenaamde ontwikkelingsgebieden, een deel voor de mindervalidenzorg, een deel voor enige de gerepa- Commeniaar Variatie genoeg JA, variatie teas er genoeg in het niet temin in onderdelen toch wat erg lange televisie-programma dat de KRO gisteravond bood. Wat geforceerd en nogal zoetelijk van commentaar was de film, waarmede de in december jl. ge starte vluchtelingenactie werd besloten en waarin het niet recht duidelijk werd wat de hiervoor ingezamelde gelden nu precies hebben opgeleverd. Maar geluk kig zagen we alvast één gezin uit een kamp naar een eigen woning trekken. De toneel- en filmrubriek van de KRO wordt steeds matter en leverde deze keer aan interessants niet veel meer op dan een ook al mat gesprek met de acteur Johan de Meester. In Televitrine hield Maria van der Eist een zeker niet onbelangrijk, maar teveel uitgesponnen praatje over linnen en om de variatie nog sprekender te maken kregen we toen een zeer goed verzorgde en alleszins belangwekkende documentaire over het werk van Inter pol inzake falsificaties te zien. Aan het einde van het programma toonde ook de KRO initiatief tot een nteuu'e en boeiender vorm van dagslui ting. Aanleiding tot de epiloog, uitge sproken door de jonge geestelijke D. Cottes, een nieuwe verschijning op het scherm, was een op film vastgelegd lekespel: een moderne versie op de ge schiedenis van David en Uriah. Ook hier dus een loffelijke poging om de aan dacht van het kijkend publiek voor het geestelijke woord beter te vangen. De AVRO geeft vanavond een tele visie-uitzending van het blijspel „Oscar", ten tonele gevoerd door de Nederlandse Comedie, omdat de opvoering van „Sui ker". het spel van Hugo Claus, moest worden afgelast wegens ziekte van de acteur Ton Lutz die daar een belang rijke rol in speelt. Claude Magnier's blijspel „Oscar", dat de klucht zeer nabij komt, is een vrij jong stuk, dait in de laatste jaren zeer dikwijls door de Nederlandse Comedie op de planken is gebracht en waarin vooral Ko van Dijk en Guus Oster grote triomfen hebben gevierd. Onlangs hebt u deze twee acteurs er een kort fragment (de openingsdialoog) van kunnen zien geven voor de tele- Het spel is beslist niet geschikt en ook niet bedoeld voor jeugdige toe schouwers en waarschijnlijk zal een deel van de volwassen kijkers, met name de genen die geen dolle grappen kunnen waarderen, er niet zoveel vermaak in Inderdaad is het een wat wild ver haal, waarbij het er voornamelijk, om gaat, de toeschouwers van de ene lach in de andere te laten vallen, een ge schiedenis zonder moraal en waarvan u niets meeneemt dan een paar uur ontspanning. Maar meer is ook niet bedoeld. Ko van Dijk, Guus Oster, Mimi Boes- nach, Joop Doderer, Heieen van Meurs, Rita Maréchal en anderen spelen het stuk zoals het moet: in enorme vaart, met bijzonder snelle dialogen en een he leboel modern vertoon. Henk Rigters voert de regie. Ton Len- sink zorgt voor de televisiepresentatie en Peter Zwart maakte de decors. Der gewoonte getrouw heeft de NRU de radio-employces (lie in het op 1 maart afgelopen jaar hun 25-jarig omroepju- bileum vierden, gezamenlijk gehuldigd. Dit gebeurde in een bijeenkomst met radioprominenten en programmachefs van de NRU en alle omroepverenigin gen, waar de heer Repko, directeur van de AVRO. het woord voerde. Er waren acht jubilarissen, deels van de programmadienst, deels van de tech nische afdeling, t.w. van de NRU de heren N. J. Akkerman, B. P. J. Beu- ming, W. J. van Nispen. J. Ritter en (de musicus) Isja Rossican. Van de AVRO de heer T. A. A. von Benkhard en van de KRO de heren J. P. Ierschot en progarmmaleider A. Rammelt, die zijn zilveren jubileum op 1 januari j.l. stilzwijgend had laten voorbijgaan. De heer Repko had voor elk der ju bilarissen een aardig woord en zei in zijn algemene toespraak o.m., dat het beslist niet waar is dat een „algemeen radio-instituut" toe zou kunnen met minder personeelsbezetting dan nu het geval is bij de omroepverenigingen en de NRU samen. Er worden, aldus de heer Repko, in de laatste tijd hier en daar opmerkin gen hierover gemaakt, maar ik acht dat „ongemotiveerde kritiek op de grote kosten van het zuilenbestel". LISSE Philatelica groeit Gisteravond vergaderde Philatelica voor het eerst in Oase achter het Paro chiehuis. Voorzitter C. A. Gehrels ver welkomde zes nieuwe leden. Het gaat goed met de vereniging. Het ledental be draagt thans reeds 86. Een der jongste leden, de heer B. Boot, won de herken ningswedstrijd. Tweede werd C. A. Geh rels, derde B. Zandbergen. Ruilavonden worden gehouden woensdag 9 maart in Oase te Lisse en woensdag 16 maart in Weltevreden te Hillegom. Deze bijeen komsten zijn tegen een kleine entreeprijs ook voor niet-leden toegankelijk. Reis naar Israël Mevrouw Veldhuyzen van Zanten- Schutte heeft gisteren op een familie avond van de CHU in Rehoboth prach tige dia's vertoond, die zij heeft gemaakt op een reis naar Israël. Zij vertelde voorts tiaar belevenissen. Na de pauze sprak ds. G. Pettinga over het volk Israël, dat zich nooit met an dere volkeren heeft versmolten. Af en toe laait krachtige haat op tegen dit volk, maar God strekt er kennelijk Zijn be schermende hand over uit. Israël is de zondebok van de wereld, maar Jezus heeft gezegd: Ik ben niet gekomen dan tot de verloren schapen van het huis Israels. En: Ik heb nog andere schapen die niet van deze stal zijn. k ten behoev lerden, terwijl ten slotte drag werd gereserveerd tot hulpverh ning in bijzondere noden. De voor het werk ten behoeve van d gerepatrieerden bestemde som komt te goede aan de stichting „Zorg voor gere patrieerden" en liet voor bijzonder no den gereserveerde bedrag zal door het fonds voor bijzondere noden afzonderlijk beheerd worden. Ten aanzien van de verdeling van de voor de zorg minder-validen en voor in dividuele instellingen van maatschappe- Twee jaar geëist tegen ambtenaar In Leeuwarden is tegen de 43-jarige B. J. de V. uit Leeuwarden, voormalig hoofd van de dienst sociale zaken van de gemeente Leeuwardenradeel twee jaar gevangenis geëist wegens verduiste ring van 20.000 ten nadele van deze gemeente. Proef voor een tweede televisienel Op het ogenblik is men in Lopik be zig met het plaatsen van een parabool van drie meter middellijn, waarmee men proeven zal nemen dn de televisiebanden vier en vijf. De parabool is gericht op Leidschendam waar het Dr. Neherli boratorium van de P.T.T. is gevestigd, da exacte gegevens wenst te verkrijgi over deze golven, opdat men op de ko mende golflengteconferentie in Stock holm beslagen ten ijs zal kunnen komen, Men wil namelijk een deel van de ban den claimen voor een eventueel tweede televisienet. Werkloosheid is weer verder gedaald In februari is de werkloosheid verder afgenomen. Eind januari de geregistreerde arbeidsreserve 85.760 en eind februari 75.690 manr er resp. 17.010 en 18.960 op aanvullende werken geplaatst waren. 34.780 lot338.230 en voor de i 26.960 tot 30.730. Bejaardencentrum Slechts tien dagen nadat de gemeente raad zich garant heeft gesteld voor de le- voor de stichting van een protes tants-christelijk bejaardencentrum, heb ben Gedeputeerde Staten hun gr-edkeu- aan dit besluit verleend. Het be- van de stichting stelf nu alles in verk zo spoedig mogelijk tot aanbe steding te kunnen overgaan. Wanneer al les vlot verloopt, zal in april de aanbe steding kunnen worden gehouden, waar mei een begin kan worden gemaakt met de bouw. Wie in het bejaardencen- •um zijn intrek wil nemen, kan zich als- ng opgeven. Ds. Van Gilst Hoewel de gezondheidstoestand van ds. van Gilst v-ooruitigaainde is. zal hij op medisch advies toch nog enkele weken absolute rust moeten houden. Ln verband daarmede is voor d<a Geref. Gemeente heit houden van de bidtiag voor het gewas oorlcpiig verschoven naar woensdag 23 naairt Bevestiging vicaris De bevestogiing van kandidaat J. Mans- veilt als vicaris der Hervormde Gemeente aail zondagmorgen in de tweede diienst plaeits hebben door ds. G. Febtimiga. Wereldgebedsdag Morgenavond acht uur wordit een bij eenkomst gehouden dn de gereformeerde kerk in het kader van de we reldvrouwen- gebedsdaig. Ds. G. Pettinga. hervormd pro- de kant, hoopt een meditatie te houden. Dlaconessenhuis Voor het in aanbouw zijnde nieuwe dia- conessenhuis te Leiden is »n Lisse f 2250.29 bijeengebracht 1 vanavond Na het NTS-journaal en het ween overzicht komt de AVRO met Tele- vizier op het scherm. Om half negen een nieuwe aflevering van Luipaard op schoot en om 9 uur het toneelstuk „Oscar", een blijspel van Claude Magnier, dat niet voor jonge ogen en oren geschikt is. vanavond 0 Steravond „Vlag in top" bij de NCRV van 8 tot 10.15 uur. Met optreden van Peronne Hosang, met de Kilima Ha- waiins, „Zeg weet jij het" en natuur lijk de actie „Viermaal ZN.", waarvoor Johan Bodegraven in Venlo is. Om 11 uur kunt u in dit programma nog luisteren naar een orgelconcert, te geven door Gerard Akkerhuis in de Nicolaïkerk te Utrecht. 0 In het AVRCLprogramma over Hil versum I hoort u om 8.05 uur een concert door het Boccherinikwintet, dat werken van Haydn en Bocche- rini speelt. Om 8.45 „Logboek 1949" en daarna Mexicaanse muziek. Om 10 uur speelt het dansorkest The Sky- Tips uit het buitenland 0 In het derde programma van de BBC. op 464 m.. concerteert het Den nis Brain Wind Ensemble, met mede werking van de pianist Charles Ro- sen. Uitgevoerd worden werken van Beethoven, Debussy, Janacek en Mo zart. U kunt ernaar luisteren tussen 9 en 11.10 uur. Programma voor morgen VRIJDAG 4 MAART 1960 Hilversum I. 402 m. 746 kc/s. VARA: 00 Nws 7 10 Gym 7 20 Gram en reportages .00 Nws 8 18 Gram en act 9 00 Gym v d ■rouw 9 10'Gram 9 35 Watcret 9-40 School- adio VPRO: 10 00 Tijdelijk uitgeschakeld iraatje 10 05 Morgenwijding VARA: 10 20 d vrouw 11.00 V d kleuters 11-15 Viool n cello 1135 Orgelspel en zang AVRO: 2 00 Jazzmuz 12 20 Regeringsuitz: Land- louwrubriek 12.30 Land- en tuinbouwme- |ded 12 33 Sport en prognose 12 50 Beiaard, ncert en draaiorgelmuz 13-00 Nws 13 15 eded en gram 13 25 Lichte muz 13 55 mrsber 14 00 Mezzosopraan en plano 30 Voordracht 14 50 Gcvar progr VARA 16 00 Gram 16 30 V d zieken 17 i» V d Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen eikeer en doen wonderen I 4 geneesmiddelen, elk afzonderlik al wereldberoemd. Tezamen in één tablei verenigd, ondersteunen zij bovendien el- kaars werking, waardoor deze nóg krach tiger is dan kon worden verwacht. De combinatie Chefarine „4" doet werkelijk wonderen en brengt vaak baat waar andere middelen falen! gevoeligste maag, 20 UDI. 0.80. Voordelige guiniverptUinglOOUM. f3.60 afgelopen weken, door t Ned permanent vertegenwooraiger I VARA2100 Quizprogr 22 15 Bulten! weekoverz 22 30 Nws VPRO: 22 40 Zorg om de men.s gesprek VARA: 23 00 Soc nws in Espe- 23 10 Muzlekrcvue 23 55—24 00 Nws 1007 kc/s KRO: 7 30 V d Jeugd 7 40 jj1 overweging bij de Ver Nat 21 55 Lichte 7 00 Nws 7 15 Gra gengebed ïram 8 50 V d huisvrouw 9 40 Schoolradio 10 05 Gram 10 30 Idem 1 00 V d zieken 11 40 Gram '11 50 Als de lek- luistert, lezing 12 00 Middagklok- ïood'klok 12.03 Gram 12.30 Land en tuin- louwimeded 12 33 Lichte muz 12-50 Act j 13 15 15 Jaar geleden, praatje 13 00 Nn 13 20 Lichte iJeugdork li 13 45 V d vrouw 14 00 radfcM5 3o'V"d zieken ïe'^VIooTeSchoc>l Nws 19 1' VVD: Onze Indische Nederlanders, door mei mr J J Th ten Broecke Hoekstra! de Tweede Kamer der Sta ten-Co - lezing 21 25 Klankbeeld 21-53 Kamem 22 23 Boekbespr 22 30 Nws 22 40 Ontren lezing 22 50 Gevar progr 23 55—24 00 N Tclovlslcprogr. NTS: 20 00 Wcekjourn NCRV: 20 3o Attentie 21 jl5 Cabaretprogi ,„lt bpn aal 21 46 1 22.10 Wat ORAMMOFOONPLATENPROGRAM1VIA DRAADOMROEP (over dc 4e HJn) Vr«dag_4 maart 1960 van 18—20 Georges Bizet 1 uit „Les Pécheurs de Pories": l'Orage sest calmé (Ree en aria Zurga. 3C bedrijf). Gérard Souza bariton. The New Symphony Orchestr London olv Paul Bonnoau 2- uit ..Ca men": Cest des corvtrebandiet caëla. 3e bedrijft, Suzanne praan. I'Orchestrc dc la Suisse Rom olv Alberto Erede II Emmanuel „Le Rol malgré Mloheau, sopraan: Jean Chorale Elisabeth Braeseur. a Mi „Louise": Dcpui des Concerts Lam IV Leo Deli bes: (Ballet). I'Orche de olv. Erneet Aneermet.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 9