CHEPÏM- Rijnsburgse Damclub werd van alle kanten geprezen Geheimzinnig gedoe in Sassenlieims raad O NIEUWE LEIDSCHE COURANT 7 DONDERDAG 3 MAART 1961 Zeven jubilarissen in het zilver HOC D Het bestuur van de jubilerende Rijnsburgse damclub. Van links naar rechts de heren J. van der Mey, A. van der Brink, H. Ra- vensbergen, F. A. Verkuil, S. Heemskerk, mevrouw Krom hout, de voorzitter van de feestcommissie, W. Leeuwen burg. Fort» N. van dier Horst. Echtpaar Van Delft in het goud Donderdag 17 maart hopen de heer en mevrouw C. van Delft en C. A. van Delft- Kralrt te Rijnsburg hun vijftigjarig hu welijksfeest te vieren. De heer Van Delft, die evenals zijn vrouw 76 jaar is, begon I al vroeg met groenteverkoop langs de weg en op de markt. Later werd hij I bloemenkweker. Er werden zeven jon- I gens geboren, van wie er één bij de ver- I dedüiging van ons vaderland in mei 1940 bij Katwijk aan den Rijn zijn leven gaf. Br zijn zeventien kleinkinderen. Vreug de en droefheid weet het echt/paar Van Delft gegeven door Hem, Die de heer I Van Delft als ouderling van de Gere formeerde Kerk vele jaren dnenen mocht De bruidegom is hersteld vam een hem enkele jaren geleden overkomen onge val. Men hoopt dat de bruid tegen de feestdag een lichte ongesteldheid te bo- Wereldgebedsdag Ter gelegenheid van de vrouwen wereldgebedsdag wordt morgenavond 8 j uur een bijeenkomst in de Petrakerk ge houden. T~\E RIJNSBURGSE DAMCLUB is een graag geziene tegenstander en vereniging die door stug volhouden erin is geslaagd goede resultaten te bereiken. Dat bleek gisteren wel op de jubileumavond in De Jeugd- haven ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de vereniging. De voorzitter van de feestcommissie, de heer W. Leeuwenburg, sprak een openingswoord tot de velen, die waren gekomen om het jubileum luister bij te zetten. Want R.D.C. heeft veel begunstigers. Bij de belangstellenden voegden zich burgemeester Koomans, wethouder Zandbergen en Rijns- burgs ereburger C. D. van der Vijver. Als eerste sprak de heer Van der Vlist, bestuurslid van de Kon. Nederlandse Dambond. R.D.C. is een club die elk jaar reclame voor zichzelf maakt. Daar om is het misschien wel dat R.D.C. één der grootste verenigingen van het dis trict is. De Rijnsburgers zijn graag ge ziene gasten en er worden altijd prettige wedstrijden gespeeld. Zij is èen a beeld voor anderen. De heer Hemmes van Flora, secretaris van het corso-comité, wees op het grote doorzettingsvermogen van R.D.C., want van het begin af rijdt men al met een corsowagen. Hij bood een barometer aan, met de wens. dat R.D.C. altijd in een gunstig klimaat zal spelen. De heer Van den Brink, voorzitter van de Leidse Damvereniging, haalde een persoonlijke herinnering uit de bezet tingstijd op, maar vooral was hij te spre ken over het feit, dat de jubilerende club zoveel jonge leden telt. Erelid D. van der Mey zei wel bang te zijn geweest, dat de Jonge club geen lang leven beschoren zou ztJn. Het was een crlslsklnd. Maar het ls een zonde jongeman geworden, die een ziene plaats In het gemeentelijke leven Wethouder Zandbergen zei bij de op richting aanwezig te zijn geweest, hoe wel hij geen dammer was. Toen wa: een vereniging voor werklozen, nu i: een club in een dorp waar van vroeg tot laat wordt gewerkt. De secretaris van Rijnsburgse Boys bood namens zijn vereniging een beker Huldiging Hierna vervulde de voorzitter de taak van de huldiging van een zevental leden, dat van de oprichting af lid is. Het waren de heren Joh. Kromhout, die ziek was en daarom door zijn vrouw werd verte genwoordigd, penningmeester A. Heems kerk, H Ravensbergen, A. van Brink, eerste tientalspeler, J. van LEIDERDORP C. Ton 40 jaar bij de Touw Wanneer iemamd in staat is om va I nabij mede te maken wait er op technisch gebied bij een bedrijf gebeurt, is hert wel een bark werker-onderhoudsmonteurEn I vooral wanneer hij veertig jaar onafge- I broken in dnenst van dezelfde werkgever is geweest, zoals de heer G. Ton bij de Touw, die dinsdag 1 maart dat jubileum vierde. De directeur, de heer H. B. Haan appel. noemde hert juist het aantrekkelijke van de functie onderhoudsmonteurdart c'cens werkzaamheden naet beperkt blij ven tot het normale onderhoud, maar dat j hij medewerkt aan alle verbeteringen en vernieuwingen, die in de loop der jaren aan de apparatuur werden aangebracht. De jubilaris verricht zijn taak op uit nemende wijze; hij is een prima vakman. Maar, en dit onderstreepte de heer Haan appel in hert bijzonder, de wijze, waarop de heer Ton zijn taak vervult is kenmer kend voor zijn gehele persoonlijkheid. Spreker vergeleek de man bij een huis dokter, die dag cn nacht voor zijn patiën ten klaar staat. Ook de heer Ton is vele malen buiten de normale werktijd erbij gehaald, wanneer een machine de dnenst weigerde. En het prettige van Ton is dan, cart hij altijd even opgewekt zijn werk doet. Dart veraangenaamt in belangrijke mate de sfeer m zijn afdeling onder zijn collega's, maar ook met zijn superieuren Mevrouw Ton betrok spreker in zijn huldigingswoord en de jubilaris en echt genote wenste hij nog vele goede jaren 'oe. ook wanneer na het bereiken van de oensioenigerechtigde leeftijd het dagelijk se werk tot hert verleden zal behoren. Ten slotte bood de heer Haaneppel de jubilaris geschenken aan; een gouden armbandhorloge, het vererend getuig- "ohirdft van de Mij voor Nijverheid cn Handel, hert daarbij behorende zilveren raaganeignc en een enveloppe met in- De bedrijfsleider der vezelafdelingen, de heer I. Vogelenzang, sloot zich bij de 'voorden van (ie heer Haanappel aan en ccmplimervteerde in het bijzonder mevr. Ton. Van de chef van óe onderhoudsdienst, <ie heer Polhuys, die buitenslands ver toeft, had de jubilaris een schriftelijke gelukwens onrt\-ar>gen. De waarnemend chef. de heer R. J Belouje, sprak waar derende woorden, evenals de heer J. Nie- vaart, chef der spinnerij, in weLke afde ling de jubilaris als onderhoudsmonteur werkt. De heer Nievaart voegde bij zijn felacitatie een kist sigaren. De vertegenwoordiger in de onder nemingsraad, de heer B. Wouters, bood namens de collega's uit „de zwarte ploeg" een geschenk onder couvert aan. Ten slotte nam de heer Ton zelf hert woord en zegde alle sprekers darnik de tot hem gerichte woorden en geluk- D. P. Weijers ter aarde besteld Gistermiddag is de heer D. P Weijers ter aarde besteld. Vooral in het Zij lk war mer wa6 hij een bekende figuur, waar hij vele activiteiten heeft gestimuleerd. Zo was hij voorzitter van de buurt- en speel tuinvereniging Zijlkwartier. Andere fun ties wanen: blokhoofd van de B.B., com missaris van de woningbouwvereniging Ons Bfi'ang te Leiden, lid van de woning- commissie alhier en Lid van het comité Konanginnedaig en het Vijf-mei-comné. Er werden gistermiddag veel bloem stukken bij het graf gelegd. Onder de vele belangstellenden waren burgemees ter Van Diepingen, wethouder Meerburg en de gemeentesecretaris Hobo. Vooral uit het Zijlkwamtrier was de belangstelling groot. Namens de bouwvereniging Ons Belang voerde de heer Gerritsen het woord. Bur gemeester Van Diepeningen kenschetste de heer Weijere als een beminnelijk mens, die veel voor de gemeenschap heeft ge daan. Hij hield de familie voor ogen, dart alleen God ware troost kan schonken in deze omsta ndogiheden. Namens de speeltuin vereniging Zijl- kwartier sprak de heer Fison, die het werk memoreerde dat de heer Weijers voor het speeltuin- en clubwerk heeft gedaan. De heer Nievaa-nt voerde namens de afdeling van de Partij van de Arbeid het woord on oud-adjudant Kronenburg namens de B.B. Opening van gemeentehuis De heer A van Leeuwen Azn oud wethouder van deze gemeente, deelde ons mee. dart bij de opening van het raad huis 25 Jaar geleden tegenwoordig wa ren wijlen burgemeester Brug. de wet houders Splinter en Van Leeuwen, alle leden van de raad, de ambtenaren, onder wie wijlen de gemeentesecretaris Corts heit personeel der gemeente en vele ge nodigden. Mey, F. Verkuil, de oudste dammer A. van der Mey. Zij allen kregen een n daille opgespeld. Na dit officiële gedeelte vermaakte de heer N. Schoolenberg uit Dordrecht met telepathie, goochelen, hammondorgel en accordeonspel de jubilerende dammers. Vanavond zal het programma worden herhaald. RDC besloot burgemeester Koomans tot erelid te benoemen. Tweede voorzit ter Jac. van Egmond Azn. deelde mee. dat de club een damschool voor jonge'ui zal Diamanten feest Dinsdag 15 maart hoopt het echtpa J. van den Eykel-A. van Nieuwkoop, Val- kenburgerweg 11, zijn diamanten hu iijksfeest te vieren. De 79-jJrige bruid kan nog goed uit de voeten. Zij voert haar eigen huishouding- De bruidegom, die 81 jaar oud is, is wat slecht van gezicht Dat spijt hem vooral, omdat hij nu niet meer zijn dagelijkse gangetje naar Bloemlust kan maken. Het echtpaar kreeg dertien kinderen, van wie er nog tien in leven zijn. Er zijn 57 kleinkinderen. Morgenavond acht uur vergadert c Arjos in het jeugdhuis. De heer C. va Noordwijk hoopt te spreken ireld WIJ. Gouden feest Op 8 maart hoopt het echtpaar C. Delft DznC. S. Kralt, Sandtlaan zijn gouden huwelijksfeest te vieren. Markt- en visserijlierichten Visserij SOHiBVENJNGBN. Ruzie gehad met Lisse? DE RAAD van Sassenheim kwam gisteravond bijeen onder voorzitter schap van wethouder Vogelaar; deze maakte melding van de ziekte van de burgemeester en sprak de wens uit dat deze weer spoedig in ge zondheid zijn plaats kan innemen. Als eerste punt werd behandeld de huurprijs van woningen aan de Teylingerlaan 71 en 73. In de vorige ver gadering was reeds besloten tot de aankoop van de panden. De heer Korte- kaas (K.V.P.) achtte het overbodig nu reeds tot vaststelling van de huur over te gaan, terwijl de woningen nog niet officieel zijn gekocht. Hij meen de dat de raad beter eerst de officiële aankoop kan afwachten. De voor zitter zag geen bezwaar tegen het voorstel van B. en W., daar hij geen oorzaak zag, waardoor de koop niet zou doorgaan. Ten slotte ging de raad akkoord en werd de huur bepaald op 13 per week. Tot nu toe werd de kantoorruimte in de gemeentegarage verhuurd aan de Plantenziektenkun- dige dienst; deze heeft de huur evenwel opgezegd. De N.V. Zwaan heeft verzocht de ruimte te huren. De heer Oosterveer drong erop aan in de voorwaarden van verhuur positief vast te stellen, dat de N.V. Zwaan on middellijk het veld moet ruimen als de gemeente deze ruimte zelf nodig blijkt te hebben. Nadat de voorzitter hierop bevestigend had geantwoord ging de raad akkoord met de verhuur voor f 10 per week. De N.V. Bouwfonds Nederlandse Ge meenten heeft de gemeente verzocht zich garant te stellen voor de tijdige beta ling van de rente en aflossing van een geldlening, te verstrekken aan de heer M. P. v. d Geest voor de bouw van een eigen woning aan de Menneweg. B. en W zien het risico bij deze garantstelling gering, omdat de woning als hypothecair onderpand voor de lening zal dienen. Daar men het kan zien als bestrijding van de woningnood en de be vordering van het eigen-woningbezit, ging de raad akkoord met het voorstel. Ook ging onder de hamer door het voor stel van verkoop van grond aan de Park- laan (tegenover de St. Antoniuslaan) aan de bouwondernemer Han Visser uit Den Haag; 600 m2 zullen worden ver kocht voor f 40 per m2, terwijl 128 m2 zullen worden gereserveerd, om zo nódig garages te bouwen. Voor deze grond zal de bouwer f 25.08 per m2 betalen. Op het perceel zal een flat verrijzen van 9 woningen. Goedge- keurd werd voorts de eerste wfjzlglng van de begroting burgerlijk armbestuur. Het nadelig saldo wordt verhoogd met f 4750. Aan het bestuur van de Hervormde school werd medewerking verleend tot aanschaffing van meubilair vooi kamer van het hoofd der school ongeveer f 895. Toren De rijksbijdrage van f 81.850 aa restauratie van de Hervormde kerktoren laat nog enige tijd op zich wachten. Di door komt de kerkvoogdij voor zw lasten te staan, daar zij dit bedrag particuliere zijde moet lenen, met als ge volg een hoge rentelast. Daarom heeft zij de raad verzocht een kasgeldlening verstrekken ten bedrage van f 75.000. De kerkvoogdij zal dezelfde voorwaar- en moeten accepteren, als waarop de gemeente erin slaagt zelf het geld Tevens zal de kerkvoogdij schrif telijk afstand moeten doen van het recht de haar toekomende rijkssubsidie het bedrag van de lening. Aan de heer J. P. van Steyn zal de oning Kerklaan 59 worden verkocht goedkeuring van Gedeputeerde Staten de minister van volkshuisvesting. Daar het hier een woningwetwoning be treft heeft de gemeente geen invloed op de prijs. Men zal akkoord moeten gaan met de prijs die drie experts, door de kantonrechter benoemd, zullen vast- het voorstel werd aangenomen, omdat men wel is gedwongen aan deze ge meenschappelijke regeling deel te nemen. De burgemeester werd gekozen tot af gevaardigde van Sassenheim in de al gemene raad van het nieuwe lichaam. Wethouder Vogelaar zal plaatsvervan gend lid zijn. Dit evenwel was nog niet het einde van het spreken over gas. Weer gas Gas Niet bijzonder enthousiast bleek de raad met het voorstel toe te treden de gemeenschappelijke regeling inzake de gasvoorziening in Zuid-Holland. De regering heeft besloten een nationale gasmaatschappij op te richten, die taak heeft een rationele gasvoorziei in Nederland te bevorderen. Men zal dan gebruik maken van het zogenaamde afstandsgas, waaronder wordt verstaan aardgas en gas als bijprodukt van grote industrieën (hoogovens). Het niet bruiken van het tóch beschikbaar komen de afstandsgas zou een verspilling be tekenen van geld en de schaarse grond stof steenkool. De heer Van Breda meende dat hi lichaam, dat hiervoor moet worden ge sticht stellig veel geld zal kosten. Ook indere leden spraken in deze zin, n KW 84 2690. IJM 52— IJMUIDEN. 3 i heilbot 410350. gi 4236. kilm schol 5652 kJ schol II 60—25. schai verse haring 23—14 20, n ■■VUB-.57. 3d kim 54—31. kl schelvis I 60—56. kl II 51—36, wijting 36—8. gr gul 52— 3—15: per 125 koo l vis zw leng 78—69 kern. 659 biggen. 13 schapen. 15 lamn Notering: nuchtere kalveren 1 40—52. gen 35—48 lopers 70—90 drachtige gen 250—350. magere varkens por levend gewicht 1 50—1 60- Handel mat GOUDA. 3 maan Kaasmarkt voer 13 partijen Prijs per kg f 2—2 13 Handel kalm 's-HERTOGENSOSCH. 2 maart markt Op de markt van heden wc aangevoerd: 7057 stuks vee. zijnde volgt: melk- en kalfkoeicn 1ste koeien 600—925 kalfvaarz '5. klamvaarzen 675—875. gulst ion 40—58 Geranium 23—36. Whrestler 50— 62. Cheerfulness 41—50 l'Innocence 26-4-2 Magnificence 46—67. Tulpen: Edith Eddv 62—76. Roee Copland 69—88. Van der Eer den 68—91 White Sail 70—10'.. W Pitt 63— 86 C Huil 93—141. Prunus 81—102. Red Pitt 75—92. AU Bright 71—91. Golden Har vest 710—r.3, Apeldoorn 128—152. Queen of the night 60—72. Albino 95—106. Queen Eli zabeth 106—117. Lustige Wltwe 78—92, Pi- quante 80—95 Wintergold 75—92. Piccadilly 91—110 Bartigon 80—93. Elmus 130—138. Pur per Copland 73—85. Bandoeng 82—95. Te- lescopium 72—78. Beatrix 128—137. Hilde- 1 '6. Dubb -150 per Eiervciling SBE ïandel onregelma- 53-60 gram ƒ9 04 95. eendeëieren -10 20, alles per 100 BARNEVELD f 8 90—9 36. 60-65 gram ƒ9 3: ram 9 93—10 70. alles per 1 Handel redelijk Nol algemene prijs 9 65 per gram prijs 1 57. basis 81 BARNEVELD 3 maart BARNEVELD. drachtige ooien 90—140 d -20—323 lopers 59—73. es per stuk; slachtrunder iks. extra kwaliteit van 3 30—3 45. •aliteit 3:0—3 25 2e kwaliteit f2» 5 3e kwaliteit 2 50—2 70. vette stiei redelijk, in kuikens kal RIJNSBURG. 2 maart waspccn 8 50—69 uien 13. breekpeen 9 5030. Groente veil in RIJNSBURG. maart Bloemenveiling bos Prunus 125—150 At- 45—165. Queen of the Night 110— Eerden 95—110 E Eddv 75—90 C 10—25. Cat 100—12 -135 Copland 85—11 laoën K re lage 80—95 Apeldoorn 50—170. ïfio190. Mr Van der Hoef 85—105 /trgin 90— MO. Brill Star 60—74. Her r' 83—100 Delize 90—105: Narcissen per Helios 60—67. Carlton 65—80. Fortuna 70—80. K Alfred 65—75, C Harvest 70—80. Jrandt 75—85. Agn« Ï8—36 Flo- H.vaei :ord 4 2548. Idem II 000 kg voor export werd ver* LEIDEN. 2 maart Groentevs dij vie 6364. boerenkool 1823. 44—46. prei 59—125, spinazie stoofsla 106—112. spruiten A 43—5 60—75. wa speen 44—18 witlof 1 11 SO—12 30 selderij 16—17. uien 7 ROELOF AR ENDS VEEN 2 maar jifje* 10—26. In Dividend Holl. Sociëteit De Hollandsche Sociëteit van Levens- verzekeringen N.V te Amsterdam stelt1 over 1959 13 (vorig jaai* 11) procent divi- Afwisselend programma, veel succes Lenteklokjes, Sassenheim, in zang en spel SASSENHEIMSE LENTEKLOKJES gaven hun vierde uitvoering in U de Geref. kerk, die nu werkelijk eens heel goed was bezet. Dat „vierde" is eigenlijk niet terecht. Wij dachten eraan, toen de voorzitter onder anderen de vroegere dirigente welkom heette. Zijn woord had een optimistische klank. De koren, in drie groepen verdeeld, tellen met elkaar al honderd-vijfentwintig jeugdige vokalisten. Met zorg over het niet te wijde hulptoneel verdeeld, boden zij, fraai gekapt en gejurkt, een aanblik ais de lente zelf. j'étais chetz mon père, door de grote meisjes heel mooi gezongen, als een muzikale weldaad. Speelliedjes a samengesteld. Op rkfte hij hert in iets - af. Zijn algemeen Ie jeugd betoonde i ongeveinsde be- evenwiohtig prograir voortvarende wijze - meer dan anderhalf i beleid was ordelijk grote aandacht en reldwilligheid. Wart de zeng betreft, kon men bussen de drie groepen niet onduidelijke ver schillen opmerken. De middenmoot domi neert hert geheel vrij sterk Dat was niet ïverdeeld gunstig, omdat juist hier, naar ïze mening, de kansen op zakken en izeker inzetten het grootst bleken De heer Kaarsemaker is een muzikaal an. met grote toewijding en ijver ver vuld. Deze eigenschappen stelden hem in staat, een doorgaans keurig resultaat te bereiken. De uitspraak moert echter nog verder worden gecultiveerd Het forte klinkt meestal wat te ruw op en de ex pressie is vaak nog te uniform en niet Meeds rechrt op het doel af. Een aantal liedjes klonk ten gevolge daarvan weinig •rtuigend. u werkte de kwaliteit ook lang niet altijd mee. Na twee liedjes van Hans P Keuning, die nogal modern doet. gelooft het eohrt wel- Hij wordt dan zelfs bepaald vervelend. Kaarsemaker brach' twee eigen composities tort uitvoering Daarvan klonk Het Hollandse Land heel aardig. Liedjes van Hengeveld ..Het Sprinkhanenconcert" en van Van Weste ring ..Stekelvarkentjes Wiegelied" werden zeker verdienstelijk gezongen, maar had den suggestiever en geestiger moeten wor den uitgebeeld Na veel middelmatigs werkte het verrukkelijke volksliedje Quand Voor speelliedjos ontbrak eigenlijk de plaatsruimte. Tooh was er nog gelegen heid ,,De krekel en de mier'' en ..Onder moeders paraplu" zingend uit te beelden De mooie speelgoed-parapluutjes, die dc vele paren meevoerden, kwamen echter in het stormachtige tweede couplet nau welijks in beweging. De schaatstocht, in passend tenue uitgevoerd, door de piano begeleid, slaagde veel beter. In het tweede deel van het concert zon gen de groepen afwisselend liederen, be trekking hebbend op Jezus' leven, sterven *n opstanding. Het merendeel ervan klonk Toed of zelfs mooi, zoals het Wiegenlied der Htrten en Come unto me. door de grote meisjes, van wie er één op stsm- mige wijze „Het is volbracht" van Bich voordroeg. Het „Manen, sterren, nachrt- olaneten" kwam niet tot een werkelijk maar Daar Juicht een toon. door alle groepen gezongen, klonk rein en muzikaal. Het was jammer, dat de orgel begeleiding de pedaalsteun miste Mevrouw D. Zwart zorgde In het eerste ?«1 van de avond voor een correcte ano-begeleiding. Joh. van Wolfswinkel Sfeer in 'l gezin De „Nieuwe Leidscheer in l Reeds enige jaren is de prijs voor bijzondere tarieven (niet voor huishou delijk gebruik) één cent per m3 hoger dan normaal. Dit was noodzakelijk in verband met de grote investeringen van sommige verbruikers. Deze verhoging kan echter niet blijven gehandhaafd daar de toeslag in strijd is met de gasleve- rings-overeenkomst, terwijl ook Gedepu teerde Staten niet akkoord gaan Zowel de heer Kortekaas als Th. v. d. Geest had weinig begrip voor de politiek van Gedeputeerde Staten. Het gevolg van deze verlaging betekent voor de ge meente een schade van f 4800 per jaar. Wel zullen echter de investeringskosten nagenoeg geheel aan deze verbruikers in rekening worden gebracht. Punt 15 van de agenda, de aankoop van grond Hortus van de vleeskeurings kring Llsse bleef vrU vaag voor de nlet- raadsleden. temeer daar de beschrijving van dit punt uit de stukken voor de pers geknipt was. Kennelijk was dit reeds behandeld vóór de openbare ver gadering. die twintig minuten te laat begon. Achteraf bleek echter dat er een conflict bestond met de gemeente Lisae over de prijs van de grond aan de Hortus. De heer Van Breda bevestigde het reeds genomen besluit met de opmerking dat men met buren bevriend moet blijven en dat hij het daarom wenselijk achtte ak koord te gaan met de aankoop. Ten slotte werden nog enkele punten behandeld, onder het hoofdstuk compta biliteit. Jongen gewond, auto kantelde Op het kruispunt Parklaan-Van Pal- landtlaan had gisteren een aanrijding plaats. De elfjarige fietser D. B. uit Sassenheim kwam uit de richting Hoofd- itraat en wilde de Willem Warnaaar- traart-Oost in fietsen. Halverwege dc snelweg gekomen, zag hij echter een auto aankomen en wilde terug rijden. De bestuurder van het volkswagenbusje probeerde de knaap echter reedis te ont wijken. Door de verwarring kwam de auto, bestuurd door F. v. D. uit Voor schoten, te slippen en kantelde, waarbij hij de jongen nog raakte. Deze liep een üchte hersenschudding en hoofdwonden op. De volkswagen werd zwaar bescha digd. Wereldgebedsdag Het plaatselijk comité van de vrou wen wereldgebedsdag houdt een samen komst in de Hervormde kerk aanstaan de vrijdagavond 8 uur ten einde te bid den voor de nood der wereld. Voor de aanvang van de dienst zullen de klok ken worden geluid. Liturgieën zijn aan de kerk verkrijgbaar. Aanrijding Op de Hoofdstraat ter hoogte van de Zuühofstraat had een aanrijding plaats, doordat een vrachtauto van de lijnaurto- dierwt uit Den Haag een stilstaande auto van J. H. uit Sassenheim ramde. Deze auto stond stil. omdat de bestuurder de ZuiJ'hofstraat in wilde en voorrang verleende aan het tegemoet komende verkeer. Beide auto's werden zwaar be schadigd. Maand voorwaardelijk voor ongehoorzame soldaat op wacht „Hoe lang blijf Je me nu nog zoeken?" had een dienstplichtig soldaat van een be- waklngstroepen-rompagnle uit Dordrecht uitgeroepen tegen een sergeant, toen deze hem berispte wegens moeilijkheden met de patroufllecommandant. De soldaat zon een dreigende houding hebben aange nomen. Het gebeurde op het wachtobjeet Persoonsdam In Rotterdam. De soldaat werd ontwapend cn was daarna in tranen uitgebarsten. Gisteren stond h(j voor de krijgsraad te velde-West in Den Haag In de tenlastelegging stond dart de sol daat de onderofficier met zijn pistool- mitrailleur zou hebben bedreigd De sol daat ontkende dut, maar gaf toe tegen de sergeant te hebben geschreeuwd. Dc president van do krijgsraad schilder de de beklaagde als een zwak begaafde jongen, die afkomstig ls uit „een met geen pen te beschrijven milieu" Zijn Jeugd had de jongen in allerlei gestichten door gebracht. daar zijn oudere uit de ouder lijke macht ontzet werden. De psychiater was van mening dat de soldaat In een schemertoestand had ge handeld en dat hier sprake was van „ver minderd toerekeningsvatbaar". De auditeur-militair vroeg voor de be dreiging vrijspraak en voor de opzette lijke ongehoorzaamheid een maand ge- angenisstraf voorwaardelijk mot een proeftijd van een jaar. Raadsman majoor K Bakker betoogde dat hij in zijn elfjarige praktijk nog nooit n jongen had verdedigd, waarmee hij 'n medelijden had als met deze jongen. Hij drong aan op de uiterste clementie. De krijgsraad vonniste conform de eis Het dirigentenconcours te Besan^on-Frankrijk Ter gelegenheid van het 13e Festival de Besan^on vindt aldaar van 1—11 sep tember het tiende internationale con- r jonge orkestdirigenten plaats, concours kunnen deelnemen jonge, mannelijke en vrouwelijke diri genten van elke nationaliteit, die of» 1 oktober 1960 nog niet de leeftijd van 3 jaar hebben bereikt Inschrijvingen dienen te geschieden oor 1 juli 1960. Inlichtingen bij: Con- -ours International de Jeunes Chefs d'Orchestre, Festival de Besancon, 54, Grande-Rue, Besangon (Doubs), France.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 7