|dieuiitc £eihsrtjc (Courant Werkgevers weigeren c.a.o. bouwbedrijf te tekenen Botertje tot de boom Werknemers Parijs laat u zien... eisen deze week de nieuwe Ionen Aardbeving vernielt Marokkaans stadje Verdeling van Induswater Eisenhower twee dagen in Santiago (Chili) ,Onderzoek van skeletten graven vordert goed" Verdediging Van R. beëindigt verhoren Nu twee jaar geëist tegen toneelspeler Strijd over olie en aluminium in Euromarkf. Drie doden bij autobotsing DINSDAG 1 MAART 1960 BUREAUS: Steenstraat 37 Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling Tel. 31441 ABONNEMENTEN ƒ7.50 per kwartaal; 2,55 per m3and; 0.59 per week Directie: F. DIEMEB Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER CHR1STELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stantuasticfj is gliebleuen myn tiert in tegljcnspoct" Veertigste jaargang no. 11 RUSSEIN verbieden maar TROONREDE geen stijl Conflict met college over doorberekening DOCUMENTEN ZIJN WEER TERECHT De verzegelde documenten diie In het weekeinde uiit die brandkast in de kap-i- teifnshuit op. het Britse vrachtschip „Whairaanui" werden vermast, zijn terecht. Zij werden aan boord gevonden, maar het geld dart tezelfdertijd uit de brandkast verdween, is nog niet terug. Toen de documenten verdwenen waren, werd gemeld dat het zeer geheime stuk ken betrof. Dit is echter later door de Britse edmiirailiteiit tegengesproken. Hammarskjöld nodigt Ben Goerion uit De secretaris-generaal van de Verenig de Naties, Dag Hammarskjöld, heeft pre mier David Ben Goerion van Israël uit genodigd voor een bezoek aan New York, ter bespreking van de toestand in het Miididen-Oosten. Ben Goerion brengt een pamticulier bezoek aan de Verenigde Sta ten en Hammarskjöld heeft vaai deze ge legenheid gebruik gemaakt. Nederlands schip op zwarte lijst Hert Nederlandse sohip Dievertje van 499 ton is gisteren door het comité van de Arabische Liga voor de boycot van Israël te Damascus op de zwarte lijst gezet. r^E WERKGEVERSORGANISATIES in het bouwbedrijf hebben gewei- gerd, de nieuwe c.a.o. voor het bouwbedrijf, die o.m. vijf procent loons verhoging inhoudt, te tekenen. Zij wensen de hogere kosten door te be rekenen in de reeds onder handen zijnde objecten. Het College van rijks- bemiddelaars geeft hiervoor geen toestemming. Gisteravond hebben de drie werknemersbonden, de Ned. Chr. bond van werknemers in de hout en bouwnijverheid, de R.K. bouwvakarbeidersbond en de Algemene Ned. bouwbedrijfsbond in een gezamenlijke verklaring uitgesproken, dat de werkgevers onvoorwaardelijk hun handtekening onder het concept dienen te plaatsen. Zaterdag moeten de nieuwe lonen worden uitbetaald, aldus de bonden. Zijn de werkgeversorganisaties hiertoe niet bereid, dan zullen de bonden niet aarzelen met alle hun ten dienste staande middelen de invoe ring van de c.a.o. te realiseren. Vanmorgen is de Raad van bestuur in het bouwbedrijf, bestaande uit vertegenwoordigers van werkgevers en werknemers, op verzoek van de aannemers bijeen gekomen om de situatie te bespreken. De werknemers organisaties staan in feite buiten het huidige conflict. Immens, over de inhoud van de nieuwe c.a.o., dóe naast de loonsverhoging van vijf procent ook verbetering van een aan tal secundaire arbeidsvoorwaarden in- Honderden slachtoffers HE Honderden slachtoffers aardbeving MAROKKAANSE haven stadje Agadir is vannacht ge troffen door een hevige aardbeving. Er zouden honderden doden en ge wonden zijn. Uit alle grote Marok kaanse steden zijn ziekenauto's op weg naar de getroffen plaats om hulp te bieden, terwijl ook de Franse en de Amerikaanse lucht macht (die vijf bases in Marokko heeft) in actie zijn gekomen. Radio- Rabat heeft particulieren die over een motorvoertuig beschikken, ver zocht zich naar Agadir te begeven en zoveel mogelijk kleding, dekens, verband etc. mee te nemen. Koning Mohammed-V richtte zich van morgen in een radiotoespraak tot de Marokkaanse bevolking. Hij deed een krachtig beroep op een ieder, hulp te verlenen door goederen als kleding en dekens ter beschikking te stellen. Late: op de dag vertrok de Koning naar de getroffen stad. Agadir is een zeer oude stad, wier haven al sindis 1500 wordt gebruikt voor de scheepvaart uit Europa. De stad ligt an de Atlantische Oceaan ter hoogte an de Canarische eilanden en ongeveer ierhonderd kilometer ten zuidwesten an Casablanca. Het aantal inwoners be draagt 12.000. Momenteel bestaat de stad uit een oud gedeelte. Talbont genaamd, en de „Nieu- Zes landen helpen hij kolossaal project India en Pakistan zullen zeer waar schjjnlijk binnen twee maanden een op lossing vinden voor hun twaalf jaar oud geschil over de verdeling van liet water uit de Indus een grensrivier en zijrivieren. Is een akkoord over de verdeling het waiter getekend, dan zullen zes landen India en Pakistan helpen bij het financie ren van enorme bevloeiingswerken langs de Indus. Het progiramma hiertoe, opge steld door de Wereldbank, is ingesteld op het grootste bevloeiingsprojeot ter wereld; bijna veertig miljoen me hebben eir rechtstreeks belang bij. De Verenigde Starten zullen van hert be nodigde geld ongeveer de helft ter be schikking stellen, te weten 177 miljoen dollar als schenking, 103 miljoen dollar als deviezen-lening aan beide landen en nog eens 235 miljoen dollar in plaatselijke De andere landen die aan het program ma deelnemen, zijn: Canada, Engeland, Nieuw-Zeeland. West-Duits land en Aus tralië. Voorts zal de Wereldbank 103 mil joen gulden aan leningen verstrekken. Indóa en Pakistan zullen dan uit eigen middelen voor een bedrag van een mil jard dollar moeten zorgen. tAdve tru we stad' een zeer moderne wijk met flatgebouwen en tal van Europese win kels. Vooral het oude deel van de stad zou voor een groot deel zijn vernield. Dc hechter gebouwde Europese wijk voor de helft in puin liggen. Nadat men gisteren al een paar keer lichte schokken had gevoeld, deden zich vannacht om kwart voor twee de twee aardschokken voor die de ramp ver zaakten. De stad zat onmiddellijk het donker, omdat de elektriciteit viel. Velen moeten in hun slaap zijn verrast en onder het puin bedolven zijn. houdt, bestaat volledige overeenstemming tussen de werkgevers- en werknemers organisaties. Het college wil, zoals i ren gemeld, de overeengekomen verbe teringen onverkort goedkeuren. De werk gevers moeten eohter een verklaring ondertekenen, dat zij de hogere kosten, die nnet mogen worden doorberekend, ook móet in de lopende werken zullen Risieoclausule De contraeten tussen drachtgevers plegen namelijk clausule te bevatten, die het mogelijk maakt verhogingen of verlagingen lonen, sociale lasten en materiaal, prijzen, dóe zich tijdens de uitvoering werk voordoen, in de definitieve bouw- te verrekenen. Ook de opdracht gevers stellen prijs op die risieoclausule. omdat daardoor voorkomen wordt dat emers altijd een risicobedrag bouwsom opnemen, ook als er helemaal geen loons- of prijsverhogingen te wachten zijn. De aannemers verklaarden ren aan rijksbemiddelaars, dat zij de lopende werken de overeenge komen risieoclausule willen handhaven, hetgeen dus tot doorberekening ixi de prijzen zal leidon. Het door de vertegenwoordigers van aannemers ingenomen srtandpunrt werd gistermiddag door een telegrafisch roepen ledenvergadering van de Ned. aannemers- en patroonsbond bekrachtigd. De nieuwe c.a.o. zou vandaag moeten ingaan. Door de weigering van de werk gevers tot ondertekening van de collec tieve overeenkomst, zouden de thans gel dende lonen en arbeidsvoorwaarden dus ongewijzigd moeten blijven totdart alsnog overeenstemming wordt bereikt. Daartegen opponeren de drie werk nemersbonden. Zij spreken duidelijke taal aan het adres van de werkgevers. De drie samenwerkende organisaties van werk nemers wijzen er de leden met klem op, dat zij zich strikt dienen te houden de instructies van de organisaties. De drie bonden verlangen van het col lege de formele goedkeuring van de c.a.o. overeenkomstig het advies van de Stich ting van de Arbeid, dat betrekking zal dienen te hebben op alle door partijen overeengekomen arbeidsvoorwaarden met uitzondering van bepalingen inzake de erkingssfeer, de arbeidstijdverkorting de prestatiebeloningsregeiing. Laatst genoemde bepalingen kunnen hangende een advies van de Stichting van de Ar beid thans nog niet in de c.a.o. worden opgenomen. Uiterlijk 1 mei zal zulks echter dienen te geschieden, aldus de drie werknemersbonden. Prijsdaling boter Met ingang van vandaag is de zg. voor lopige afrekeningsprijs van boter ge daald met 88 cent per kg. Dit betekent, dat de consumentenprijs nu 1.04 tot 1.06 per half pond bedraagt. De oorzaak van deze prijsdaling ligt in het stopzetten per 1 maart van de import van boter uit Nederland door de Duitse bondsrepubliek. Vier dagen geen melk De meliklevaraintie aan de zuivelfabrie ken op de Noord-weet-Veluwe zal vier dagen geheel worden stopgezet, wan; de resultaten van de besprekingen tussen monaster Marijnen en het Landbouwschap de blokkering van de melikgelden door hert Landbouwschap negatief zullen zijn. Aldus is gisteravond met grote m derheid van stemmen (71 procenit) beslo op de in Doornspijk gehouden gademng van de landelijke vereniging bedrijfs vrijheid in de landbouw bvl. Adelborsten bijna door brand verdreven In het Koninklijk instituut voor de ma rine in Den Helder is gisteravond brand uitgebroken. De zolders, benevens de voor- en linkeraijkant zijn uitgebrand. De marine-beroepsbrandweer was twee minuten na het alarm ter pLaartse, later bijgestaan door diQ gemeenrtebrandweer. De brand was om een uur geblust r zo wain/ig mogelijk waterschade adelborsten behoeven niet naar huis worden gezonden doch kunnen hun studie voortzebten. De vermoedelijke oorzaak is kortsluiting. Het onderzoek zaïl morgen worden voortgezet. Salarisverhoging bij de bedrijfsverenigingen Het personeel van de bedrijfsvereni gingen en het gemeenschappelijk admi nistratiekantoor krijgrt een salarisverho ging van vijf procent. Deze verhoging is van terugwerkende kracht tot 1 ja- GRUNDIG T.V. 1960 Slechts nog één week, alléén bij 43 CM SUPER625— 53 CM SUPER765— 0 Volle garantie en onze bekende bctcre-scrvice EDLY - Radio Service Morsstraat 20. Tel. 33975 - Lelden PRESIDENT EISENHOWER is gis teren aangekomen in het derde land dat hij op zijn Zuidamerikaanse reis bezoekt: Chili. De Amerikaanse president, die twee dagen in de hoofdstad Santiago zal doorbrengen, werd op het vliegveld van de stad ontvangen door president AUessan- dri. Het is voor het eerst, dat een president van de Verenigde Staten Chili bezoekt. Ook nu was de ontvangst hartelijk. Langs de weg van het vliegveld naar de stad stond een grote menigte. Uit de huizen langs de route dwarrelde een regen van rozenblaadjes op Eisenhowers Er deed zdoh bij het binnenkomen van de stad echter een klein incidentje voor Hert Chileense vakverbond had voor de ramen van zijn gc-bouw een groot portret van Fidel Oasbro gehangen. De mensen voor het gebouw bekogelden de ruiten met stenen en de politie moest ingrijpen en het portret weghalen. Op een persconferentie zei president Allessandri gisteravond, d3t hjj pre sident Eisenhower heeft voorgesteld, een speciale commissie bijeen te roe pen voor ontwapening in Latijns- Amerika. President Eisenhower zou met dit idee hebben ingestemd. Dit is wel een van de charmant ste foto's van de tientallen die we uit Parijs ontvingen en die eindelijk vandaag gepubliceerd mogen worden: de foto's van de nieuwe mode. Op pagina 7 drukken wij een keur van deze opnamen af. Boven een voor proefje: een ontwerp van Pierre Cardin, een bolle rok en een eenvoudig lijfje met verlaagde taille. ONBEVREDIGEND BERICHT „Het onderzoek van de te Rijnsburg ln de voormalige Abdijkerk gevonden ske letten van graven van Holland door dr. B. K. S. Dijkstra te Groningen, vordert goed", aldus verneemt het A.N.P. van prof. dr. IV. Glasbergen, directeur van het instituut voor prae- en proto-historle te Amsterdam. Het is door dit onderzoek mogelijk een aantal historische vraag stukken nauwkeuriger te reconstrueren, dan tot dusverre mogelijk was. Wanneer in de toekomst het weten schappelijk onderzoek der skeletten, waaronder zich de schedel van graaf Floris V bevindt, voltooid is, zullen zij Debat in de Senaat over rechten van Amerikaanse negers De Arrueriikaamise Semaart is gisteren een lebait bogonuen over de omstreden kwes- óe vain de burgerrechten Het belangrijk ste puurt vam een door de regering nnge- driend wetsontwerp is de vraag, of de fe derale regering kan ingrijpen om te ver zekeren dat negers van hun grondwettig recht om te stemmen gebruik kunnen ma ken in due gevallen dat plaatselijke of staartsauteriiteiten hun dat recht hebben In het merendeel van de Amerikaanse staten kunnen negers vrijelijk stemmen. r in enkele zuidelijke gebieden be staan allerlei maatregelen om de negers van de stembus weg te houden. Senatoren uit deze staten ongeveer achttien van de honderd zijn vastbesloten het ont werp met hand en tand te bestrijden Men verwachrt dait zij zulten trachten in een non-stopdebait het voorstel „dood te pra ten". Intussen hccfl een nieuwe Ku Klux Klangroep, die 42.000 leden zegt te hebben, aangekondigd dat zij tien mil joen nieuwe leden zal werven. Men zou hiervoor echter „geen mensen van de straat opnemen". Naast deze groep, de „ridders van de Ku Klux Klan", bestaan er nog twee dergelijke groepen in dc V.S. dc „Amerikaanse Klan" en „dc christelijke ridders van dc Ku Klux Klan". Zoals bekend staan deze organisaties op het standpunt dal het blanke ras superieur is. Voorts zijn zij anti-joods, anti-katholiek en uiterst nationalistisch. Het ligt in de lijn der verwachtingen dat de oude heersers over de Hollanden zeer waardige laatste rustplaats zul- krijgen (Het is kennelijk de bedoeling van dit oericht aan de geruchten over de gang van zaken met de in Rijnsburg opgegra ven skeletten een eind te maken. Over deze geruchten, die nog worden gevoed door de vreemde houding van de onder zoeker van de stoffelijke resten, be richtten wij in het Zondagsblad van zaterdag. Overigens doet de vermelding, dat deze resten in de toekomst, wanneer het on derzoek zal zijn voltooid, weer aan de schoot der aarde zullen worden toever trouwd. vreemd aan in haar nuchterheid. Immers: wij constateren juist in ons artikel dat het wel uitermate vreemd mag heten, dat een dergelijk toch wer kelijk niet wereldschokkend onderzoek, na elf jaar nog niet is voltooid. Noch op onze vragen, noch op de ge ruchten rond de in Groningen verblij vende stoffelijke resten van de Holland se graven, geeft dit A.N.P.-bericht een deugdelijk antwoord. Redactie.) Einde van proces in zicht TNE VERDEDIGERS van de radio- telegrafist W. van R., die te Bos ton terecht staat op beschuldiging van moord op de 23-jarige Lynn Kauffman, hebben gisteren meege deeld, dat zij afzien van het horen van nieuwe getuigen a décharge. Hun laatste getuige, hert hoofd van de dienst voor geneeskundig onderzoek van de stad New York dr. Milton Helpern, had zaterdag als zijn mening te kennen gegeven, dat Lynn Kaufman niet was geslagen, toen zij op 18 september van het vorige jaar in de haven van Boston verdronk. Volgens hem was zij bij ken nis toen zij van de Utrecht in het wateT viel. Deze getuigenis ging lijnrecht in tegen de stelling van de openbare aan klager, dat Van R. Lynn geslagen zou hebben en haar toen in bewusteloze toe stand overboord gegooid had. Toen de verdediging haar besluit, dat enige verrassing wekte, had bekendge maakt, liet de openbare aanklager, John McAuldffe, Bernard Hurley van de af deling moordzaken van de politie te Brooklyn voorkomen. In antwoord op vragen verklaarde deze getuige, dat Van R. tijdens het langdurige verhoor van beklaagde dart op 29 september begon en dat in de ochtend va.n de dertigste met een volgens Van R. afgedwongen bekentenis eindigde, geen maaitijden waren verstrekt, maar dart Van R. wel koffie had gehad. Ook waren hem brood jes aangeboden, maar deze had hij ge weigerd. Van R. heeft eerder verklaard, dat hij pas in de ochtend koffie on broodjes had gekregen en dat hij de broodjes niet door de keel had kunnen De 42-jarige Haagse toneelspeler regisseur J. M. G. R. heeft gistermid dag voor het Amsterdamse gerechts hof, waarvoor hij in hoger beroep terecht stond, twee jaar gevangenis straf met aftrek van negen maanden preventieve hechtenis en drie jaar ontzegging van de rijbevoegdheid te gen zich horen eisen, wegens hoogst roekeloos en onvoorzichtig rijden on der invloed van sterke drank op de middag van de 26e mei. Toen reed verdachte op de Kudol- staartseweg onder Aalsmeer geheel op de linkerwegihelft en kwam daardoor in botsing met een tegemoetkomende wiel- rijdrter, de 40-jarige mevrouw H. M. van 't Schipvan der Laan, moeder van vier kinderen. Deze vrouw moet op slag dood zijn geweest. In eerste instantie was de acteur door de rechtbank in Haarlem veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf met aftrek en drie jaar ontzegging van de rijbe voegdheid. De officier, die wegens de ernst van het feit drie jaar had geëist alsmede vijf jaar ontzeg-ging, ging tegen dit vonnis in appèl De raadsman, dr. L. P. van der Does. noemde iedere straf in dit geval een slag in de lucht, gezien zowel het leed voor de nabestaanden van het slacht offer als voor het gevoel van schuld bij de verdachte. Hij deelde mee, dat zijn cliënt het getroffen gezin zal steunen zo dra hij uit de gevangenis komt en weer aan het werk kan gaan. Hij vroeg on middellijke invrijheidstelling. Het hof vond hiervoor geen termen aanwezig. Het zal arrest wijzen op 14 maart. De zes landen der Euromarkl zijn gisteren te Rome tot overeenstem ming gekomen over het buiten- tarief voor synthetische rubber, jo dium, jodaat, vliegtuigonderdelen, cacao, cacaoboter en chocolade. Een van de moeilijkste vraagstuk ken is het gemeenschappelijk buiten- tarief voor aluminum. Frankrijk heeft stoutmoedige plannen voor een grote aluminiumindustric, die geba seerd zal zijn op goedkoop aardgas uit de Sahara en het wenst daarom een hoog buitentarief. Italië wenst zedfs 15 procent. Dergelijke hoge tarieven zouden een gevaar betekc nen voor de BeLgnsche plannen om Bel gisch Kongo te helpen een aluminium- industrie tot stand te brengen. Neder land wenst in het geheel geen buitenta- FNE CHAUFFEUR bijrijder reageerden feur hoogst merkwaardig toen buurt en zij gistermorgen vroeg op °P- »FkP' de rijksweg BredaRoo- sendaal met hun vrachtwa gen twee bomen schampten Vervolgens toog de chaut- Toen belde daar „Flip" kwam iwee uuiiicii tegen de derde boom tot staan kwamen. De ,rarw chauffeur werd licht ge wond aan het hoofd, maai dat verhinderde hem niet zijn bijrijder te assisteren hek?'boter an later met eén vracht- gent je op de plaats van H de inhoud van de verkreukelde vrachtauto uit te delen aan omwonenden, later Er was belangstelling ge- de noeg: een kosteloze hoeveel- prima kwali- het vrachtwagentje weinig boter, maar de ie- er eenmaal was, cherche wist binnen korte tijd een eind aa.i ce rond 750 kg boter op te halen bij de omwonenden. Men schat dat de wagen ongeveer 2000 laden en verdween met hel kg boter had vervoerd. De royale drietal en met de nooi- smokkel-auto werd in beslag derzon. genomen en naar Tilburg ge- De rijkspolitie rnveerde. kennersblik dat de ge kantelde, nummerburdloze bij het verwijderen van de teit wordt niet elke dag perfect ge- Het i In de omgeving van Etton werd even later de chauffeur de wagen aangehouden nummerborden. geboden. Een ander moeilijk punt wordt ge vormd door het buitentarief voor aardolie. Zoals bekend wenst Frank rijk voorkeursbehandeling in de Euro- markt voor zijn olie uit de Sahara maar dit is reeds door de vijf andere 'anden van de hand gewezen. Verder bestaat er nog geen overeen stemming over het budtentarief voor pa pier. Frankrijk heeft 10 procent voo- gesteld, maar men neemt aan, dat de andere landen zich hiertegen zullen ver- DE GAULEE WEER NAAR ALGERIJE President De Gaulle zal aan het eind van deze week naar Algerije gaan een strikt militair bezoek van drie of vier dagen, zo is va<n gezaghebbende zijde in Parijs verklaard. Slechts een zeer klein aantal medewerkers zou de President ver gezellen. De vertrek datum zal morgen na een kabinetsvergadering worden be kendgemaakt. Koningin naar Ede en Wapeningen De Koningin is voornemens op 21 maart een bezoek te brengen aan de streekwerk. plaats voor minder valide arbeidskrach ten te Ede en aan het scheepvaartkundig proefstation te Wageningen. Het ligt te vens in de bedoeling van de Koningin aanwezig te zijn bij de bijeenkomst in de aula der landbouwhogeschool, ter gelegen heid van het verschijnen van het boek werk „De vluchtende mens". krijgen. Getuige Hurley verklaarde dat hij Van R. ook sigaretten had gegeven. De laatste getuige a charge was weer een arts, dr. Arthur O'Dea, die van me ning was da-t de verwondingen, die het lijk van mevrouw Kauffman vertoonde in de eerste plaats geïnterpreteerd moes ten worden als gevolgen van slagen. Be paalde verwondingen, met name aan de bonst, zouden volgers hem echter ook het gevolg kunnen zijn van een val van het dek in het water, een hoogte van twaalf meter. Hoewel hij toega: eerder te hebben gezegd, dat de verwondingen alle ongeveer op hetzelfde tijdstip moes ten zijn ontstaan, kon hij niet :nz:en. op welke wijze alle wonden het gevolg van een val in het water zouden kunn?n zijn. (Add tentie.) SCHILDER ZELF MET DE VERF VOOR HET SCHILDERFEEST SIKKENS-TjALLEMA PRODUKT FLEXA verkrijgbaar bij VERFHANDEL OEGSTGEF.ST KEMPENAERSTK. 71 TELEFOON 31703 FLEXA-Dealer Fa. H. Schutte Cr Zn Drie personen zijn gistermiddag om het teven gekomen, toen de personenauto waarin zij zaten op de weg tussen Sneek en Jutrijp in frontale botsing raakte met een vrachtauto, naderend uit de richting Sneek. De botsing ontstond vermoedelijk doordat de bestuurder van de personen auto onwel werd. Drie van de vier inzittenden uit deze auto kwamen om het teven. Het zijn M. Band uit Oudedijke, B. Hetjes uit Mid- delie en J. A. Ruyter uit Wijde Wormer. De heer K. Kout uit Wormer werd zeer ernstig gewond naar het ziekenhuis in Sneek overgebracht. De vier mannen wa- Noordholland naar Frieland ge- stieren te kopen ten behoeve van hun kunstmatige inseminatie-vereni- ging. jongetje onder trein Op de door knipperlichten en een bel- signaal beveiligde spoorwegovergang bij Heiloo is vanmorgen het 7-jarig zoontje van de familie Stoop uit Heiloo, toen het per fiets op weg naar school was, door een trein gegrepen. Hij was op slag dood. Het ventje heeft waarschijnlijk door cle laag staande zon het knipper licht niet gezien. Naar verluidt zou het belsignaal niet hebben gewerkt. Schrikkelrecorcl (Van onze weerkundige medewerker) ()OK DE LAATSTE februaridag bracht gisteren weer bijzonder hoge tem peraturen in ons land en dit keer tvas het Zuid-Holland, waar het februari- record voor deze eeuw werd gebroken, toen het kwik tot 17 graden Celsius steeg. Dit is de laatste zestig jaar niet voorgekomen. Vandaag stroomde iets minder warme lucht binnen, doordat de wind naar zuid west was gedraaid en de aanvoer nu weer over de Noordzee plaatsvindt, waarvan het water een temperatuur van 5 a 6 graden heeft. In geheel zuid-Europa komt nu of bijnh veertien dagen vroeg en warm lenteweer voor. In Denemarken bleef de tempera tuur gisteren dicht bij het vriespunt schommelen. Daarentegen kan men in de Scandinavische landen de winter met geen mogelijkheid kwijt raken. In Zwe den en Finland vriest het overdag en Dc lentemaand is bij ons met enkele zachte dagen van start gegaan, waarbij de regenkansen voorlopig niet groot zijn. Zuidwestelijke wind De Bilt verwacht tot woensdagavond Half tot zwaar bewolkt met tydclyk enige regen. Mati ge tot krachtige -zuidweste lijke wind. Weinig verande ring in temperatuur. (Opge maakt om 11.15 uur). ZON EN MAAN Woensdag 2 maart; zon op 7-25 cn on der 18-21; maan op 9.30 en onder 23-57; 5 maart eerste kwartier.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 1