m Heren Mennes en Van der Kloot verlieten het Vebo-bestuur NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 VRIJDAG 26 FEBRUARI 1960 Agenda voor Leiden Stadsgehoorzaal, 8 uur: Quintetto Boc- cherini (2.30 uur: 65ste jeugdconcert). Het Gulden Vlies, 2.30 uur: Ned. Ver. I van Huisvrouwen, voordracht over hang. Pieterskerk, 7.15—7.50 uur: Avondge- I bed. Maranathakerk, 7.30 uur: Filmavond Het Zonnehuis. Zaterdag Stadsgehoorzaal, 8 uur: Ere-avond t.g.v. I 35-jarig bestaan Nieuw Brunhilde. Stationsplein, 1.42 uur: Excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Vereniging 1 Staatsbosbeheer Noordwijk. J Schouwburg, 8 uur: Toneelgroep The ater met Mama San, van Leonard Spigel- gass. i Leidse Volkshuis, 8 uur: Culturele film- Zomerzorg, 2.30 uur: A.R. Kamer-kaes- kringcentrale Leiden, prof. ir. H. van Rïessen uit Delft over: Beginsel en prak- ,1 tijk in de politiek. Films Casiino (2.30 en 7.30 uur): Oorlog vrede (14 jaar). 'Dildo <2.30. 7 en 9.15 uur): De gebocihel- de (alle leeftijden). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Vijf poor ten naar de hel (18 jaar). 1 Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Het beest I in de nacht (18 jaar); donjdehdaig: tijd van leven en een tijd van sterven. Studio (2.30, 7 en 9.15 uur)Whisky als water (14 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): j blarnve nachtvlinder (18 jaar). Apotheken Geopend apotheek Centraal, Breestraat ij 74. tel. 20552. •Prachtige "Super Kinglon" Railcord-pantalons tegen daverend lage prijs. Loco-burgemeester J. C. van Schaik heeft vanmorgen de zilveren medaille, behorend bij de orde van Oranje-Nassau, uitgereikt aan de heer S. Brouwer, werkmeester van de wasserij en blekerij van de N.V. Van Wijk en Heringa. De heer Van Schaik prees de trouw, waarmee de heer Brouwer veertig jaar het bedrijf heeft gediend. Directeur J. W. Heringa wees op de moeilijkheden die de heer Brouwer in zijn werk moet oplossen. Dat gaat hem best af en de directie is heel tevreden. Hij bood een enveloppe met inhoud en een draagmedaïlle aan. Sprekend namens het departement Leiden van Nijverheid en Handel, reikte de heer Heringa even later de gouden medaille en het vererend getuigschrift uit. Verder werd nog het woord gevoerd door adjunct-directeur P. Knaap, de heer J. Veldkamp, chef van de ververij, collega J. Kramp, de heer R. Maree en de heer A. K. van Leeuwen; er waren bloemen en geschenken. Spaargeldlening van Geref. Kerk Leiden De Geref. Kerk van Leiden is een spaar geldlening begonnen voor de realisering van bouwplannen in dit „bouwjaar 1960" De rente bedraagt 3,6 procent. Er kan worden ingeschreven voor ten minste f 100, verder steeds met f 50 opklimmend. De rente gaat in op de eerste of vijftiende volgende op de datum van storting. Te rugbetaling kan te allen tijde geschieden De rente zal een maal per jaar worden uitgekeerd. Vanavond installatie Sociale Raad Leiden Vanavond om 8 uur zal in de trouw zaal van het stadhuis de nieuwe Sociale Raad worden geïnstalleerd. Volgens de wet moet deze om de vier jaar worden gekozen. Na de verkiezingen volgt de in stallatie. waarbij burgemeester Van Kin schot een rede zal uitspreken. De raad zal bestaan uit 9 bestuursleden (met de voorzitter) en 59 leden die aller lei sociale instellingen representeren. Voorzitter is mr. De Ruyter de Wildt. Na de installatierede van de burgemees ter zal jhr. mr. Gevers Deynoot te Den Haag spreken over de betekenis van de Sociale Raad. Vannacht bij V.enD. Leiden ingebroken Met het duister als bondgenoot heb ben vannacht inbrekers hun slag gesla gen in het warenhuis van Vroom en Dreesmann aan de Aalmarkt. Gezien de sporen die zij hebben achtergelaten, zijn zij in de Vispoort, waar de rijwiel stalling is., na het stukslaan van een ruit naar binnen gegaan. Er wordt een aantal horloges vermist en de inbre kers hebben ook een bezoek gebracht aan verschillende andere afdelingen. De omvang van de buit is echter nog niet bekend. "Goedzittende" pantalons in uitmuntend model. Sterke soepele railcord, duurzaam en met ongeëvenaard weerstands vermogen. Praktische, fraaie broekceintuur van dezelfde stof. Normaal 24.75 en 26.75 NO, 5-16 jaar, 4% 7 5 alle maten Herenmaten 14" Geen post-of telefoonbestellingen. e Hoogitn Kaieodr. Lagedijk hk. 1 de- fel Filmavond Leger des Heils In Prediker te Leiden werd gisteren filmavond gehouden van het Leger des Heils. Kapitein R. J. Schurink sprak een 1/ begroetingswoord. Daarna zag men een film over de glasfabrieken in Leerdam. Hoofdfilm was „Zielen in conflict", de Londense „kruistocht" van Billy Graham leefde mee met de predikantsdoch- mit,'er' die toneelspeelster werd en door de prediking van Graham werd getrokken. iroorHet verhaal was aan de werkelijkheid Denontleend. Kapitein Schurink sprak ired.flotwoord over de eerste film. inen kan zien, wat mensenhanden doen, Zestig jaar predikant Veel belangstelling voor ds. Punselie Ds. M. J. Punselie, emeritus-predi kant van de Leidse Herv. Gemeente, heeft gisteren in de huiselijke kring zijn diamanten ambtsjubileum gevierd. De gehele dag is het een komen en gaan geweest van vrienden en kennissen. Onder de befangstellenden waren Vossers, de opvolger van ds. Punselie als predikant van de wijkgemeente Levendaal, de heer De Reede namens het bestuur van de Vereniging voor christelijk onderwijs te Leiden (Her vormde Schoolvereniging), in welk be stuur ds. Vossers voorzitter is, ds. Van Achterberg, voorzitter van de .centrale kerkeraad, en ds. Callenbach, Herv. predikant te Oegstgeest. Ds. Punselie heeft behalve de talrijke schriftelijke en mondelinge gelukwen sen veel bloemen en fruit ontvangen. Mej. Punselie deelde ons vanmorgen mee, dat de hoogbejaarde predikant een heel fijne dag heeft gehad, dat hij vanmorgen ietwat vermoeid was, maar dat hij over deze vermoeidheid wel heen zal komen Leidse universitaire kampioenschappen Gisteren werden in de Stadsgehoor zaal te Leiden de universitaire kam pioenschappen gehouden voor tafelten nis, badminton, judo, schermen en vol leybal. Geheel volgens plan werkte men dze zaalsporten af onder leiding van hoofdsportleider K. Nuis. Toen om vijf uur de voorzatter van de universitaire sportraad, jhr. mr. Ch. v. Nispen tot Sevenaer, de prijzen kon uit reiken, had men een alleszins geslaag de sportmanifestatie achter de rug. De wedstrijden waren vooral bedoeld als propaganda voor de zaalsporten. Zij ac centueerden nogmaals de behoefte aan ;n eigen universiteits-sporbhal. Enige uitslagen: Tafeltennis dames (halve comp.) 1. mej. De Stoppelaar; heren (halve comp.) 1. J. A Karamoy. Badminton dames: 1. mej. Liem; he in: 1. H. Goei. Judo: 1. C. A. Emeis. Schermen: dames floret 1. mej. T. Preys; heren floret: 1. Verschoor na bar rage met Lancée. Sabel: 1. Verschoor. Volleybal: Ledden ALeiden B 15—11, 10—15, 15—10. Interk. jeugdsameiikouist in de Marekerk Op zondag 28 februari overmorgen dus zal in de Marekerk 's avonds om half 8 een bijeenkomst worden gehouden, die uitgaat van een interkerkelijke jeugd commissie in onze stad. Het is de wens van de organisatoren, dat jeugd van alle Kerken tegenwoordig zal zijn. Deze bijeenkomst is het resultaat van een samenspreking van Lutherse, Oud- Katholieke, Gereformeerde en Hervormde jongeren. Zij kwamen tot de conclusie, dat het de jeugd is, die een belangrijke stoot tot interkerkelijke samenwerking kan geven. Verkoop voor de Herv. Vredeskerk Op dinsdag 1 maart van 4 tot 10 uu: zal in de aula van de Hervormde u.l.o. school aan de Assenstraat een verkoop- middag en -avond worden gehouden ten bate van het bouwfonds voor de te bou wen Hervormde Vredeskerk. De ver koping is hoofdzakelijk voor de Her vormden in de Professoren- en de Burge- meesterswijk. Uiteraard zijn ook anderen welkom. Verbouwing gegund Het architectenbureau Van C Schrama en Bos te Leiden heeft na de directie van het dagblad De Telegraaf te Amsterdam het verbouwen van bijkantoor aan de Breestraat gegund de fa. M. W. Meyer uit Voorschoten een bedrag van f 58.000. W ereldgebedsdag Op vrijdag 4 maart wordt in de Mare kerk om 8 uur een bijeenkomst gehou- de Wereldgebeds- God. de tweede film: het Puzzelprominenten 1. Mevrouw Vogelenzang. Pioen straat 24, LoLden; 2. H. Ruis, To renstraat 22. Hazerswoude; 3. P. R. J. Romijn, Bosplein 38, Kat wijk aan Zee. Woensdag hield de V.E.B.O. in Het Gul den Vlies te Leiden haar jaarvergadering. oorzitter, ir. P. Buck herdacht in zijn openingswoord het overlijden van het erelid der V.E.B.O., prof. ir. W. de Jong. secretaris, de heer M. Weima, bracht het jaarverslag uit. Het jaar 1959 kan een belangrijk jaar genoemd worden want naast de gewone tentoonstellingen bracht dit de nieuwe statuten en het huishoude lijk reglement. Vele mensen, welgeteld 123, gaven hun krachten aan onze arbeid, :odat wij met dankbaarheid op het afge lopen jaar mogen terugzien, aldus de se- Uit de financiële verslagen bleek, dat de rekeningen sluitend zijn, alhoewel de penningmeester alle commissies de raad gaf zich wel aan de begrotingscijfers te houden. De financiële commissie verklaarde, dat de boeken en kasbesoheiden in orde wa- bevonden. Tot lid van de financiële heren Joh. de Graaf, N. S. Onderwater D. Abspoel. De bestuursleden H. F. J. Mooren, Oude Wetering, Q. Onderwater, Zoeterwoude, H. Roest, Hazerswoude, W, Santen, Wassenaar en T. WingelaaT, Aarlanderveen wérden herkozen. De heren L. A. Mennes en J. H. v .d. Kloot waren aan de beurt van aftreden v.m. hun 70-j3rige leeftijd niet meci herkiesbaar. De voorzitter zei beide he- Bevrijdingskerk in Leiden-Zuid-West Voor de nieuwe Geref. kerk in het zuid westen van Leiden (eind Montgomery- straat) die nu in aanbouw is, is, zo ver nemen wij, de naam Bevrijdingskerk ge kozen. De verklaring van deze keuze luidt, dat deze naam zowel betrekking heeft op de plaats van de nieuwe kerk in de stad (in een gedeelte van zuid-west dat in zijn namen aan het verzet en de bevrijding herinnert) als op het Evange lie van Gods genade, dat de men: vrijdt tot de dienst aan God ei Opening Herv. jeugdhonk De opening van het jeugdhonk van de Hervormde wijkgemeente Boshuizerwijk aan de Titus Brandsmalaan is bepaald op %'olgende week zaterdag om 3 uur. Dat is dan voor de genodigdenom 4 uur kan ieder het honk komen bezichtigen. Het chr. tamboer- en pijperkorps Kunst en Genoegen" geeft aan deze opening een feestelijk karakter. Verkoop bazaarrestanten in Het Boshuis Op dinsdag 1 maart van 2 tot 6 uur en eventueel 's avonds nog van 7 tot 9 uur worden de restanten van de bazaar van de Hervormde wijkgemeente Boshuizer wijk in Het Boshuis tegen lage prijzen verkocht. Er is ook een theeschenkerij. hartelijk dank voor hun arbeid, die :o lang de V.E.B.O. bestaat hebben verricht. Beide heren zijn benoemd tot commissie voor 1960 werden gekozen de adviserend lid van het dagelijks bestuur. Deze benoeming is ook bedoeld als een onderscheiding. voorzitter voor de komende drie jaren werd ir. P. Buck benoemd. vergadering ging akkoord met het itel van het bestuur om een Paasvee- tentoonstelling te organiseren en in sep tember de grote VJE.B.O.- en een zuivel- tentoonstelling; resp. op de veemarkt en de Waag. Jaarvergadering van VOL A met 4 leden Waar het aan ligt is moeilijk te zeg gen, maar tal van vergaderingen, door wie ook belegd, blinken uit door afwe zigheid der meeste leden. Zg was het ook gisteravond. Van de ruim 'driehonderd leden tellende Vereniging van oud-leer- lingcn der Ambachtsschool, die in de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal haar jaarvergadering hield, waren welgeteld vier leden op dc uitnodiging ingegaan. Voorzitter C. L. de Bree sprak hier over natuurlijk zijn teleurstelling uit, waarna hij het woord gaf aan secretaris G. R. E. Kuyntjes, die het jaarverslag voorlas. In 1959 meldden zich 32 nl leden aan. Er werden vele excursie filmavonden gehouden. Penningmeester J. Dijkstra kon niet zo'n optimistisch ge luid laten horen. Bij het opmaken vai kas bleek er een nadelig saldo te zijn 98,96. Weliswaar moeten nog enige pos ten van advertenties in het verenigings blad worden voldaan, maar dan nog zal dit tekort niet zijn aangezuiverd. Naar aanleiding van de begroting 1960 merkte de voorzitter op, dat ieder jaar 250 zal worden uitgetrokken verband met het in 1963 te vieren jarig juibileum. De tweede voorzitter en de eerste cretaris waren aan de beurt van aftre den. Zij werden bij acclamatie herbe noemd. Nadat het programma voor het komen de jaar was toegelicht, dankte oud-voor zitter J. P. Zwanenburg namens de le den het bestuur voor het beleid dat zij in 1959 heeft gevoerd. Na de pauze wer den enige films vertoond, waarbij de heer Frowein een korte toelichting gaf. Bij de landbouwer C. Straathof, Weipoortseweg te Zoeterwoude. hebben zich de eerste lente boden gemeld. Een ooi wierp vier lammetjes, die vanzelf sprekend direct naar de wei zijn gebracht en daar nu wat huiverig rondlopen. Dit is de vierde worp van deze ooi. de vorige keer waren het drie en daarvoor tweemaal twee lammetjes. Elke outomaaf kan er over mee,,praten' FIFTY-FIFTY die trekt iedereen! 20 stuks 75 ct Ouderavond met natuurfilms Afscheid A. te NijenliLiis van Leidse Houtscliool OP DE gisteren gehouden ouderavond van de christelijke Leidse Houtschool, Adriaan Pauwstraat, is afscheid genomen van de heer Anne te Ngcnhuis, die van de oprichting van de school af, nu 27 jaar geleden, in dienst trad en wegens de pensioengerechtigde leeftgd de school, zoals gemeld, vaarwel zegt, om in het Friefce Surhuisterveen van z(jn rust te genieten, een rust die hg zal omzetten In een Ijverig tuinmanschap. Hoewel het bestuur en het personeel pas maandag officieel afscheid nemen, is hem van vele zijden lof toegezwaaid. Het bezoek aan deze ouderavond was niet zoals men dat andere jaren gewend is. De Leidse Houtschool is als oplei dingsschool voor de gehele streek van belang en door het feit, dat in Rijnsburg, vanwaar veel leerlingen komen, biddag voor gewas en arbeid werd gehouden, waren de eerste stoelenrijen leeg. Na samenzang van „Wij loven U, o God, wij prijzen Uwe naam" (wat wordt het hoog tijd dat de Kerken één gezang bundel krijgen!) opende de voorzitter van de oudercommissie, de heer Van den Berg, de bijeenkomst. Hij wees op het grote voorrecht van christelijk onderwijs voor onze kinderen. De heer Herman Kleibrink toonde twee films; fragmenten van lente en herfst, waarin men vele prachtige plekjes uit Leiden en omgeving herkende en ..In Hollands duinen", met vogel- en dieropnamen uit de streken rondom de duinen en van de duinen zelf. Na de pauze, waarin men over de kin deren met het personeel van gedachten kon wisselen, stond als enig punt nog op de agenda bet afscheid van de heer A. te Nijenhuis. Als eerste sprak de voor zitter van het schoolbestuur, dr. P. van den Broek, die wees op de grote trouw van de scheidende onderwijzer. Met r G J J Drcnth moed en enthousiasme heeft hij nu plannen gemaakt voor na zijn pensione ring. Maar in Leiden denkt de jeugd te rug aan een enthousiast onderwijzer. Dr. Van den Broek, die op de maandag te houden bestuursvergadering nogmaals (en dan met cadeau) afscheid zal nemen, wenste de heer Te Nijenhuis dezelfde zegen van God toe. die hij in Leiden zo lang heeft ontvangen. Vaderlijk- De voorzitter van de oudercom missie zei dat de heer Te Nijenhuis met grote voldoening op zijn werk op de Leidse Houtschool zal terug zien. Bij vele oud-leerlingen is gro te dankbaarheid. Er heerste een va derlijke verstandhouding in de klas. Het belangrijkste is echter dat de heer Te Nijenhuis heeft mogen zaaien in de kinderharten bij de Bijbelse geschiedenislessen. Namens de ouders overhandigde hij het boek „Ik kan tuinieren" De heer J. N. Berg. hoofd van de school, wees op het povere begin van school, op de moeilijke oorlogsjaren de ongekende groei. Bij alle dingen bleef de heer Te Nijenhuis trouw. Als nemend hoofd heeft hij veel werk zet. Het personeel bracht zijn dank tot uitdrukking in een encyclopedie van Friesland. De heer Berg stelde ten slotte de opvolger van de heer Te Nijenhuis, de heer H. Mattheus, voor. Namens de kweekschool en de kwekelingen sprak de heer Chr. Hanegraaff woorden Hel slotwoord was aan de heer Te Nij enhuis zelf. die op geestige wijze een en ander uit zijn loopbaan vertelde. Za terdag van 3 tot 6 uur kunnen oud-leer lingen thuis van hem afscheid nemen. Ds. Bonter consulent van de Molenwijk Ds. J. N. de Ruiter van de Herv. wijk gemeente Kooiwijk heeft zijn consulent schap van dc Hervormde wijkgemeente Molenwijk (wijkcentrum „De goede Her der" aan de Oude Vest) neergelegd Ds. H. Bouter, predikant van de wijkgemeen te Boshuizerwijk, is hem als zodanig op gevolgd. Ambtsaanvaarding prof. dr. J. H. van Vleck Op vrijdag 4 maart om kwart over 4 hoopt prof. dr. J. H. van Vleck, hoog leraar aan de Harvard-University, die be noemd is tot buitengewoon hoogleraar in de faculteit der wis- en natuurkunde, zijn ambt te aanvaarden met het uitspi rede in het Groot 'Audito- Schweitzer-film in Leiden In samenwerking met de directie van het Luxor-theater heeft de commissie voor het bijzondere Kerkewerk van de Hervormde Gemeente alle scholen in Leiden en omgeving uitgenodigd hun leerlingen gelegenheid te geven een morgenvoorstelling van de Schweitzer- film te gaan zien. Als deze proef slaagt, zal de film na half maart ook in het ge wone weekprogramma worden vertoond. Het filmcentrum van de Hervormde Kerk heeft de film in Nederland ge ïntroduceerd. Recrutendag in Leiden Maandag wordt in Leiden een recruten dag gehouden uitgaande van de classis Leiden der Geref. Kerk. Deze dag is in de Zuiderkerk aan de Lammenschansweg en begint om 10 uur. Voor elk bedrijf en zakenman de Opel Van of Caravan. Een rendabele belegging in een noodzakelijk vervoer middel is de koop van OPEL bestel- of combi natiewagen. OPEL VAN: de ideale, moderne bestelwagen. OPEL CARAVAN: de efficiënte zaken-, tevens comfortabele familiewagen. Burgerlijke stand van Leiden GEBORENCornells Pieter zn v D van Rhijn en M Groen; Ellen dr v J van Hoven en A P Neuféglise; Corne lls zn v J C van Ekeren en J van Eijk; Adriana Klazina drv C Zwanen burg en J Valk; Willem Jacobus zn v G dc la Rie en W Petit. OVERLEDEN: J van Staden 74 jr; D Haverkorn 74 jr; H van Leeuwen 58 jr echtgenote v H van der Waals. GEHUWD: M L Tegelaar en H E Nieboer; P J Turk en H C Tegelaar; A Looij en M C Verweij; D J Dcrogee en G J J Strcmmelaar; B C Heilbron en M C P Wallaart; P Bckooij en C Heruer; H van Leeuwen en B Dijk-

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 3