Jlieuiue fj'xïhsctft (iTöuraitt Botsing in lucht boven Baai van Rio Explosie na start van Shannon Dertiende volkstelling start op de laatste dag van mei Israël richt zich tot def Y eiligheidsraad Meer bijzonderheden over het inkomen en opleiding De Gaulle gaat volgende week naar Algerije Regering vraagt de gemeenten steun voor viering van de vijfde mei VRIJDAG 26 FEBRUARI 1960 BUREAUS: Steenstraat 37 Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling TeL 31441 ABONNEMENTEN ƒ7.50 per kwartaal; 2,55 per maand; ƒ0,59 per week ADVERTENTIES: 0,20 per millimeter. Familieberichten 0,18 per millimeter Dr. E. DIEMER CHRISTELIJKE ATION AAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stantrasticb is gbtbfeoen mgn beri ia tegenspeel" Veertigste jaargang no. 11805 Les van de BUSSTAKING Zie pagin AUTOPARK groeit Zie pagin Brons voor PESMAN L Twee vliegrampen: waarschijnlijk 86 doden Marineman omgekomen bij vliegongeluk Bij een vliegongeluk, 20 mijl ten oosten jpan Gibraltar, is de vliegtuigmaker- constabel ie klas A L. Coenraad, oud 23 jaar .ongehuwd en afkomstig uit Hel- !mond, gisteren om het leven gekomen. Op het ogenblik worden in de oefen- j (erreinen nabij Gibraltar gezamenlijke >n individuele oefeningen gehouden van unaldeel I, waaraan Avengers, bchoren- ie bij vliegtuigsquadron II, deelnemen, be Nederlandse vliegtuigen opereren ianuit Gibraltar. Zoeken naar duikboot nu opgegeven De Argentijnse marine heeft gisteren iet zoeken naar de duikboot (of duikbo ten) in de Golfo Nuevo beëindigd. In jen mededeling van de marine wordt ge- egd. dat de duikboot zonder ophouden i belaagd en daardoor gedwongen werd e Argentijnse wateren te verlaten. Dr. Drees naar Israël Dr. W. Drees, mirtlster van staat, zal amen met zijn echtgenote op 20 maart taai- Israël vertrekken, waar hij gedu- ende veertien dagen de gast is van de sraëHsche regering. Hij zal de helft ■an het bedrag van f 10.000, dat hem als jeschenk op het congres van de PvdA ..jtefrd overhandigd, schenken aan de in gevestigde Dr. Henri Polakschool. Ned. Christen-vrouwen protesteren bij V.N. M De Ned. Christen Vrouwenbond die leden telt, heeft het voorbeeld v Gereformeerde Vrouwenvereniging «Xlederland gevolgd, door ook een protest Zf.vh te dienen bij de V.N. inzake het fusil- pren van de jonge Hongaren. moedelijk het leven verloren bij twee vliegrampen, die zich kort na elkaar hebben voorgedaan. In Brazilië kwamen gisteren tegen de avond twee vliegtuigen met elkaar in botsing: zestig personen kwamen om. In Ierland verongelukte vanochtend een Italiaans toestel: vanmiddag had men 24 doden gevonden, twee passagiers worden nog vermist en onder de 26 overlevenden bevinden zich verschillende zwaar gewonden. Sinds de eerste januari van dit jaar hebben nu acht grote vliegrampen plaatsgehad. In het totaal kwamen daarbij 325 mensen om het leven. Brazilië Ierland THEN viermotorige Dc-7C -®-; liaanse luchtvaartmaats en een Braziliaans passagiersvliegtuig, kwamen gisteren tegen de avond boven de Baai van Rio de Janeiro met elkaar in botsing, terwijl zü voorbereidingen troffen om op twee verschillende vlieg velden in de buurt van de Braziliaanse hoofdstad te landen. De enige overlevenden zijn <Me leden van eert Amerikaanse marine-orkest, dat in het tnamsporfctoesbel op weg was naar Rio om daar te spelen op een receptie die president Eisenhower het Brazi liaanse staatshoofd, president Kubitsjek, wilde aanbieden. Zestien andere leden van het orkest en twaalf Amerikaanse deskundigen op het gebied van diui'kbootbestrijdiiog, die aan de jacht op de onbekende duik boot in de Golfo Nuevo hadden deelge nomen, kwamen om het leven. Het Amerikaanse vliegtuig had met inbegrip van de bemanning 38 mensen aan Het Braziliaanse toestel, een twee- motorig vliegtuig van de Real Aerovlas. dat 21 passagiers en een bemanning van vier leden aan boord had, verdween met zijn inzittenden in de golven, niet ver van het beroemde „Sudkerbroot". Er kon niemand worden gered. De twee presidenten, die de receptie onmiddellijk afzegden, brachten gisteren nog een bezoek aan de drie overleven den, die met een zenuwschok in een ziekenhuis zijn opgenomen. De Ameri kaanse president, die zich op het mo ment van het ongeluk in Sao Baulo be vond, is zeer geschokt door de ramp, vooral omdat hij verschillende leden van het marane-orkest persoonlijk ken de. Helikopters van de Amerikaanse ma rine. die zich ter gelegenheid van Eisen howers bezoek ln Rio de Janeiro be vonden, een torpedobootjager, twee sleepboten en een groot aantal jachten hebben deelgenomen aan het reddings werk. Toen de nacht Inviel had men 31 lijken gevonden, waaronder die van een vrouw en een kind van drie jaar. CRISIS IN HET MIDDEN-OOSTEN de Ita liaanse luchtvaartmaatschappij Ali talia verongelukte vanmorgen vroeg korte tijd nadat het was opgestegen het Ierse vliegveld Shannon. Het v met een bemanning van twaalf leden met veertig passagiers op weg Rome naar New York. De berichten over het aantal doden waren vanmiddag nog steeds niet offi cieel. De laatste spraken zoals gezegd van 26 overlevenden, 24 doden en t vermisten. Het toestel had in Shannon een senlanding gemaakt om brandstof i nemen. Het vertrok even voor drie plaatselijke tijd. Na de start hoorde een ontploffing en tot op 25 kilometer afstand waren de vlammen zichtbaar, die uit het toestel sloegen. Slechts 400 meter van i stortte de Dc-7 neer in ee gebied, brokstukken kwamen terecht in een kerkhof, waar een groot aantal grafzerken tegen de grond ging. Binnen tien minuten was de brand weer van het vliegveld op de plaats het ongeluk aanwezig. Enkele roi katholieke geestelijken verleenden de slachtoffers, die vrijwel allemaal uit Italië afkomstig zijn, bijstand. 23 levenden had men vanmorgen ii kenhuizen opgenomen, verschillenden verkeren in zorgwekkende toestand. De Ierse plaats Shannon heeft in derland bekendheid gekregen door tv vliegtuigongelukken, waarbij een groot aantal Nederlanders was betrokken. Op 5 september 1954 stortte de Con stellation Triton van de K.L.M. neer kort na het opstijgen van Shannon, waarbij 28 mensen om het leven kwa men. Op 15 augustus 1958 verongelukte kort na het vertrek van Shannon de K.L.M.-Superconstellation Hugo Groot. Alle 99 inzittenden verloren het Ook de K.L.M.-vliegtuigen weg naar New York. Over de oorzaak van de ramp die vandaag plaatshad, nog niets bekend. Morgen in ons ZONDAGSBLAD «SRAËL heeft in een brief aan de Veiligheidsraad de Verenigde rabische republiek ervan beschul- campagne voert, openlijk tot oorlog wordt campagne heeft een omvang aangenomen. rabische repub igt dat zij eei hetjaarin openlijk wsejigehitst. Deze 'm. ivaarlijke om De V.A.R. moet haar vijandige poli tiek staken, wil de rust in het mid den-Oosten verzekerd blijven, al dus de brief. De Israëlische kranten maken melding van omvangrijke Egyptische troepencon centraties naar het noordelijk deel van de woestijn van Sinaï. Een Egyptische pantserdivisie en een infanteriedivisie zouden op mars zijn. Het wordt de groot ste militaire versterking genoemd sinds de Suazcrisis in 1956. Volgens gewoon lijk betrouwbare kringen zijn Israëlische nfanterie-eenheden naar de strook van Gaza getrokken. Officieren van de troepen der Ver enigde Naties hebben in 't gebied van Gaza Egyptische troepenbewegingen waargenomen. Hun berichten zijn echter niet zo alarmerend als de be richten uit Israëlische bron. Buitenlandse waarnemers verwachten dat de huidige crisis tussen de VA.R. en Israël in het weekeinde een hoogtepunt zal bereiken. Zij gronden deze veronder stelling ook op de waarschuwing van de V.A.R. dat Israël het komende week einde de gedemilitariseerde zones aan de Israëlisch-Syrische grens moeten heb ben ontruimd. De Israëlische minister van buitenland- zaken, mevrouw Golda Meir, heeft gisteravond de ambassadeurs van Enge land, Frankrijk, de Verenigde Staten en de Sowjetunie uitgenodigd voor een be spreking over de toestand. In de Israëlische brief aan de Vei ligheidsraad wordt voorts gewezen op verklaringen die president Nasser onlangs in Syrië heeft afgelegd en waarin hij Israël bedreigt met een heilige opmars. Intussen gaat Nasser door met zijn dreigementen tegen Israël. Gisteren heef! hij in Syirië opnieuw een scherpe rede voering gehouden. Hij waarschuwde En geland, Frankrijk en de Verenigde Sta ten dat elke inmenging volgens hun ga rantie van de status quo in het Midden- Oosten, die van 1950 dateert, zou wor den verpletterd. Wij zullen nooit hun bescherming aanvaarden, verklaarde hij onder luide toejuichingen van zijn ge hoor. Wij vertrouwen de oorlogsmisda digers die ons bloed hebben vergoten niet. Alleen de Verenigde Naties hebben het recht om de wereld te organiseren. Peru zal ter ge legenheid daarvan heeft een onzer redacteuren voor het Zondagsblad een artikel geschreven over dit Zuidamerikaanse land. Op de voor pagina voorts een artikel over de zee-officier Bussemakcr, wiens naam geëerd zal worden in een marinevaartuig, dat zaterdag ge doopt wordt. In Rijnsburg zijn raadsels ontstaan rondom de sche del van Graaf Floris V en ook daar. over leest u morgen in ons Zon- iagsblad. 9 Op Blad Zij weer de steeds po pulairder wordende tips. 0 Op de pagina Geestelijk Leven vertelt onze kerknieuwsredacteur over een onderhoud, dat hij mocht hebben met een vertegenwoordiger van de Grieks-orthodoxe kerk bij de Wereldraad in Genève. Het Cultureel Venster wijdt aandacht aan de recente benoe ming van Haitink en Jochum tot dirigenten van het Concertgebouw orkest en voorts wordt geschreven over Hessel de Harder, een orga nist, beiaardier en PTT-beambte, die var. dc eerste twee functies graag zijn hoofdberoep zou maken. Daggeld verhoogd De bankiers hebben besloten het offi ciële tarief van doggel-d, dat dit jaar tot dusverre steeds lli procent had bedra gen, te verhogen tot 1% pot. Tot dansdag de geldmainkt nog zeer ruim, maar ïsdag en donderdag kwamen er grote opvragingen onder invloed van de ultimo. In de praktijk wordt reeds 2 procent be taald. Nederland verdedigt zijn vervoer Een ontwerp-reglement van de Euro pese commissie ter voorkoming van het maken van verschil in prijzen en voor waarden van vervoer, kon gisteren niet de goedkeuring van de ministerraad der Euromarkt te Brussel verwerven tenge volge van het verzet van Nederlands en Italiaanse zijde. Nederlands met kracht verdedigd stand punt was, dat openhaarmaking van ta rieven niet nodig is. De Koningin heeft gistermiddag een deputatie ontvangen bestaande uit de voorzitter van de Nederlandse jeugdgemeenschap, ds. N. O. Steen beek, alsmede de leider van de actie „Doe open", de heer P. van Haaien en een twaalftal jongens en meisjes van 17 tot 25 jaar, leden van het Nederlands nationale jeugdcomité voor het wereldvluchtelingen jaar. De deputatie bood de Koningin het eerste sleuteltje van de actie aan en toonde H.M. de ontworpen affiches. 50.000 neusentellers van huis tot huis zocht te vertellen hoe oud zg zgn.'of zg gehuwd zijn, wat hun beroep is, tot welk kerkgenootschap zij zich rekenen en nog veel meer. Op 31 mei van dit jaar wordt namelijk de dertiende algemene volkstelling gehouden. Ongeveer vijftigduizend tellers zullen twee dagen tevoren acht miljoen vragenlijsten uitreiken: drie miljoen voor de huishoudens en de personen die daartoe behoren en vijf miljoen voor elke man of vrouw die een beroep uitoefent. Op de eerste twee dagen, na 31 mei worden de ingevulde lijsten opgehaald. Zo nodig zullen de tellers een handje helpen bij het in vullen. De kosten van de volkstelling zuHen naar schatting elf miljoen gulden bedragen, dat wil zeggen bijna een gulden per inwoner. Volkstellingen zijn al beel oud. Drie duizend jaar voor Christus was er in China al sprake van en Lucas 2 ver haalt dat er een gebod uitging .van de Romeinse keizer Augustus „dat de ge hele wereld zou worden ingeschreven". In ons land zijn sinds 1829 om de tien jaar algemene volkstellingen gehouden. De telling van 1940 is echter wegens de oorlogsomstandigheden niet doorgegaan. Na dc oorlog kon men niet tot 1958 wachten, zodat de telling toen in 1947 is gehouden. Dat is nu dertien jaar ge leden en naar de gegevens die de nieuwe telling zal opleveren, ziet men bij aller lei instanties dan ook met bijzonder veel verlangen uit. Niet alleen in Nederland, maar in ver over de honderd landen zal men dit jaar (en ten dele volgend jaar) tot een algemene volkstelling over gaan. Jarenlang heeft men hierover gestudeerd en vergaderd, want men wil de tellingen zoveel mogelijk aan elkaar gelijk maken, om zodoende het vergelijken van de gegevens uit verschillende landen te vergemakke- De vragenlijsten die in ons land wor- denuibgereikt, moet men invullen over eenkomstig de toestand op 31 mei a.s. tc middernacht. Vragen Op het formulier voor de huishoudens zullen dertien vragen staan en op dat voor de beroepsbeoefenaars elf. Evenals ir. 1947 wordt geïnformeerd naar leeftijd, geslacht, burgerlijke staat (gehuwd of ongehuwd), godsdienst, beroep en foren sisme (of men werkt in de woonplaats). dat i i alle genoten onderwijs wordt ge vraagd. In 1930 en 1947 werd alleen naar het genoten hoger onderwijs ge- informeerd. Nieuw is ook dat niet wordt geïnformeerd naar het inkomen zonder meer, zoals bij de woningtel ling van 1956 voor het eerst gebeurde, doch naar de inkomensklasse. Ei worden vijf inkomensklassen onder scheiden. De hoogste klasse betreft personen met een jaarlijks inkomen van 12.000 en meer. De inkomensvraag blijft beperkt tot de loon- en sala rist rekken den. Voor be- drijfshoofden is van het stellen van deze vraag afgezien, omdat men met name in land- en tuinbouw het inkomen moei lijk te bepalen is, zodat men in het for mulier veel aanwijzingen zou moeten geven. Aan bedrijfshoofden wordt nu slechts verzocht hun personeelssterkte op te geven. Daarbij worden vier groe pen ondersohedden, waarvan de hoogste luidt: tien personeelsleden en meer. Deze vraag ds intussen niet nieuw. Hij wordt regelmatig gesteld bij bedrijfs- en land bouwtellingen. Geheim Het doel van een volkstelling is niet bijzonderheden over een bepaalde per soon of een bepaald gezin te vernemen. Het gaat alleen om het totaalbeeld: de gegevens per pfovincde, per beroeps- rgoep, per kerkgenootschap enz. Ieder die aan de volkstelling mee werkt, Is verplicht tot geheimhouding van alles wat hij bij dit werk te weten komt. Dit geldt niet alleen voor de vijf tigduizend tellers (overwegend ambtena ren en in kleiner plaatsen onderwijzers), maar ook voor de ambténaren op de ge meentesecretarieën en voor het personeel van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek. De antwoorden op de vragenlijsten wor den nooit doorgegeven aan de belasting dienst, het huisvesting-bureau, politie of de justitie. Uitwerking Met het uitwerken van de naamste gegevens hoopt men i-i zomer van 1962 gereed te komen. Voor een aan-tal gemeenten zullen de resul taten reeds in 1961 bekend zijn. Het Centraal Bureau voor de Statis tiek zal voor het uitwerken ongeveer vijfhonderd extra-werkkrachten aantrek ken. Ook worden hypermoderne elektro nische rekenmachines gehuurd. De nde we Nederlandse elektronische computi X-l is te laat op de markt gekomen o: nog bij de volkstelling te worden inge schakeld. Dit rekenmonster wordt wel voor de handelsstatistiek gebruikt. De telling zelf heeft de regering op gedragen aan de gemeentebesturen. tellers die de formulieren uitreiken ophalen moeten zij in de eerste plaats gemeentepersoneel inschakelen en - tueel ook ter plaatse wonend personeel van rijk en provincie. De ingevulde vragenlijsten worden eerste in de gemeenten gebruikt voor vergelijking met de bevolkingsregisters. Op deze manier kan men zowel de vol ledigheid van de telling als de stand (Zie vervolg op pag. 9) PRESIDENT DE GAULLE van Frankrijk zal zijn door de revolte in Algiers uitgestelde reis naar Algerije volgende week maken. Uit de omgeving van de President wordt vernomen, dat hij het plan heeft, drie dagen in Algerije te blijven. De Gaul-le vertoeft op het moment in Zuidoost-Frankrijk. In Carcassone werd hij luid toegejuicht na een toespraak over zijn Algerijnse beleid en de proef met de atoombom in de Sahara. Het bleef echter stil toen de President de boeren zei dat zij hun landbouwmethoden moeten moderniseren. Hij beloofde de boeren, die onlangs hebben geprotesteerd tegen het land bouwbeleid van de regering, dat de staat hen bij de modernisering zal hel- meentebesturen het volgende geschreven: Op 5 mei i960 is het vijftien jaar geleden, dat wordt levend gehouden aan mene viering de nodige lei- d-ien met name de burgemees- ecn der grootste en meest be- ding en stuwing te geven, bers aan plaatselijke indtiatie- wogen feiten uit z(jn geschle- Hare Majesteit de Koningin ven en activiteiten hun gezag denis. en Zijne KoramMijke Hoog- en hun steun zouden willen V„,„. Zij heeft besloten op dde dag heid dc Prins dor Nejtorlar- schenken. Waar deze gowenol land uit het rijkspersoneel vrijat te J» he"**" «Ji,beredd vor' s?"'t dS,h?ip„ de vemederlnc van viif bit- bedrijfsleven daarin volgde. tere bezettingsjaren werd ver- Daarenboven heeft zij ten las- scfJ^P lost en zijn vr(jheid herkreeg, te van de rijksbegroting een mité te aanvaarden. De regering hecht er grote bedrag ter beschikking gesteld De regering zou het bijzon- het „Nationaal comité vie- der op prijs stellen, indiien ook dat deze bevrfl- dlngsdag alom In den lande ring bevrijdingsdag 5 mei de gemeentebesturen wordt herdacht en gevierd en 1960", teneinde dat comité, dat steun en medewerking a; dat aldus eenmaal in de met haar instemming en aan- herdenking en viering vijf jaren de herinnering moediging werd gevormd, in deze bij uitstek nationale dag van het Nederlandse volk staat te stellen aan de alge- zouden willen geven en in- De regering vertrouwt gaar- e, dat op deze wijze, in dit hun lustrumjaar, 5 mei met a-lief de medewerking zal worden her won dacht cn herleefd en als een nationale traditie zal worden bewaard voor het nageslacht. pen. Het belangrijkste werk moet u ech ter zelf doen, aldus De Gaulle. Over de Algerijnse kwestie sprekend, herhaalde hij dat de Algerijnen zich vrij moeten uitspreken over hun toekomst. „Er kunnen echter geen politieke bespre kingen worden gehouden wanneer er nog steeds gevochten wordt", aldus Dc Gaulle. NEDERLAND WEER KANDIDAAT VOOR VEILIGHEIDSRAAD Van diplomatieke zijde wordt in New York vernomen dat Nederland kandidaat is voor de opvolging van Italië als lid van de Veiligheidsraad voor een tijdvak van twee jaar, dat op 1 januari aanvangt Nederland zou de andere landen hier van reeds informeel in kennis hebben ge steld, terwijl naar verwachting later een formele bekendmaking zal worden gezon den aan alle delegaties. De algemene vergadering zal de op volger van Italië met twee-derde meer derheid bij geheime stemming kiezen tij dens de 15de zitting die op 20 eept. be gint. Tot dusver staat alleen Nederland kandidaat voor de vacature. Nederland heeft reeds in 1946 en 1951/52 deel uitgemaakt van de Veiligheidsraad. De betrokken zetel is bij traditie afwis selend bezet door de Benelux en de Scan dinavische landen, totdat Italië haar be zette Nederland heeft ln 1958 zijn beurt voorbij laten gaan teneinde verkiezing van Italië mogelijk te maken. Uncle Sam minder royaal dan Polen veronderstelden AI tien dagen lang stromen boeren uit het noordoosten van Polen naar de Amerikaanse ambassade te War schau. omdat zij in de waa\yerkeren dat de Amerikaanse regerptg gjplse staatsburgers een vlotte immigW.tie, vrije overtocht en werk aanbiedt, al dus heeft een Amerikaanse ambte naar gisteren in Warschau meege deeld. De boeren waren zeer teleurgesteld, toen zij hoorden dat de verhalen over de Immigratie, die in hun streek de ronde doen, loze geruchten zijn. Een jaar geleden deden aoortgelijke geruchten in dezelfde arme streek de ronde. Toen meldde zich een duizendtal boeren bij de ambassade voor werk in Alaska De Verenigde Staten laten jaarlijks 6000 Polen als immigranten toe, maar degenen die familie in de Verenigde Staten hebben, genieten voorrang. De ambassade heeft op het ogenblik aanvra gen uit 1948, zonder voorrang in behan- Chroesjtsjef spreekt in parlement Chroesjtsjef zal hedenavond te Djakar ta aankomen, later dan aanvankelijk de bedoeling was. Hij zal dan het Indone sische parlement een uur lang toespreken. Dit punt stond niet op het programma-, doch is op verzoek van Chroesjtsjef daar in opgenomen. A.F.P. geeft nog de volgende lezing van Chroesjtsjef (gisteren weergegeven) woorden over Nederlands Nieuw-Guinea: „Wij steunen elke eis betreffende een ge bied dat weer met het moederland ver enigd wil worden, Onze sympathie gaat dus uit naar Indonesië, wanneer dit land Nieuw-Guinea opeist". Sukarno antwoord de daarop: „Wij zullen vrienden zijn met alle landen, die ons steunen in onze eisen en verlangens. De anderen negeren wij." De Nederlandse vertegenwoordiger in de commissie van de Verenigde Naties inzake niet-zelfbesturende gebieden tc New York, de heer L. J. Goedhart, heeft gisteren verklaard dat Nederland in zijn politiek ten aanzien van Nederlands Nieuw-Guinea geen ander doel nastreeft dan zich te kwijten van zijn verantwoor delijkheid jegens de bewoners. Dr. J. V. de Bruyn, lid vnn de Neder landse delegatie, gaf een overzicht van de vooruitgang van Nederlands Nieuw-Gui- GRUNDIG T.V. 1960 Slechts nog één week, alléén bij EDLY - Radio Service Morestraat 20. Tel. 33975. - Lelden Tamelijk zacht De Bilt veryacht tot zater- dagavond I+j* J Over het algemeen veel bc- wolking met plaatselijk enige regen. Tot matig of krachtig toenemende wind uit zuide- lijke richtingen. Tamelijk lK zacht weer (Opgemaakt om 11.15 uur). ZON EN MAAN Zaterdag 27 februari: zon op 7.33, onder 18.14; maan op 7.45, onder 19.23. 5 maart Eerste Kwartier. (Adver e) Heeft U plannen nieuwe vloerbedekking te kopen RONYFELT TRETFORD DESSOLON PARADE RAVE NTA enz. Vrijblijvend prijsopgaaf Incl. legkosten. BULTHUIS BOTERMARKT 23 HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen 7 uur Eindh Zd -Limb Helsinki Aberdeen Luxerob Parijs Bordeaux Grenoble Nice ;rliln axikfort MOnchen Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Squaw Valley: 16 e per seconde, 'ÜZS3S"

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 1