DE TIJD Zware luchtdoelgeschut dit jaar afgevoerd Arrestaties na de boerenbetoging Meerderheid wil uitstel van Lauwerszeedebat Verbondenheid met ouders hccrjtr5 van véo, 3M0 Jur Syriër* openen vuur op Israëlische patrouille ACHTHONDERD TUINDERS MOETEN VELD RUIMEN PHILIPS ALCEMEEN HANDELSBLAD •epk Zolang Nehror en Mao Tse-toeng niel rs( vertegenwoordigd x\jn op de topconferen- i tie*, zal het nodig zyn dat staatslieden eri diplomaten hen bezoeken. Want zy kun- h nen toch behalve over zulke regionale" kweeties als die van West-Berlyn op een h*' topconferentie geen belangrijke beslissingen nemen zonder de instemming van deze lei- &rs. Aldus is de vreemde situatie ontstaan, dat vier landen (de V.S., de Sowjetunie, En gland en Frankryk) met elkaar de pi men van de wereld bespreken en dat zy ,oJdaarbjj evenveel rekening moeten houden r 'met eikaars standpunten als die van twee grote staten, die niet zijn vertegenwoordigd. Als de komende topconferentie inderdaad, roals in de bedoeling ligt, zal leidei jtyeen reeks van dergelijke ontmoetingen hi ergens in die reeks het aantal dcelne dljmoeten worden uitgebreid van vier tol Aan het diplomatiek toerisme zal dat het zal er ver reëler door worden. Crackfree beter DE MAASBODE een afwachtende houding de Staaistichting, dat Brabar >P lit Het dagblad chter meer. Met België wordt reeds tr ang onderhandeld over een nieuwe Schel deRynverbinding, waarin het Kanaal ert geen rol meer zou spelen. Van kant zou een doorbreking van de n,Kreekrakdam met de aanleg van een „Bc- nelux-kanaal" door de kop ■•bant meer dan ooit kans van spoedigi Ügen, wanneer aan de Kreekrak *n hoogovenbedryf ftqtigd, anderzijds zou dc aanleg "gelijke waterweg de vestiging ndustrie sterker motiveren. Kcnnt mogelijkheden in het Waterwegcom 'V (Ie* zien, mede daardoor, de ontwikke- ln ingspoeitie van dc Rynmondha' ;emiate bedreigd. „,.1 De financieringsprobleim [reekrak liggen dan ook w van de Rijnmond. Men behoeft i Italia* i Term ringen i het gla: iedryf, dat evenals de cokesfabriek, Hapitaal uit zuidelijke bronnen putte. ar dan nog altijd zou, zo menen de indigen, het rijk der Nederlanden voor ien derde gedeelte dienen deel te nemen jn een goed gefundeerd boogovcnbedrijf. Te Rotterdam vertrouwt men op de ster- troef van een gunstige geografische po- 'an de Rijnmond, doch is men niet lielcmaal genist op de houding van de re- «ring, die de gedachte van industriesprei- |ing dierbaar is, hetgeen de doorslag zou geven ten gunste van het Brabant- e plan. Aan de" regering de moeilijke taak 6 bepalen, wat hier „algemeen belang" is. Advertentie Het is niet meer doelmatig Hoogte en snelheid de belangrijkste CHROESJTSJEF IN INDIA N de afgelopen jaren is men er in verscheidene landen reeds toe overgegaan de zware luchtdoelartillerie af te schaffen, en nu staat dit ook in factoren Maar overigens lijden ook de grond lucht geleide wapens aan het euvel, dat hun werkingssfeer afneemt, al naarge lang de hoogte, waarop de vliegtuigen vliegen toeneemt, en hun snelheid gro ter wordt. Deze nadelige eigenschap pen vindt men terug bij alle luchtver- Nederland te gebeuren. Dit ligt (Van onze militaire medewerker) hutf^ractie ZO rn de lijn van de ontwikkeling. aan een bepaalde locatie zijn gebon- Behalve het zware atoomgeschut althans in relatieve zin kleiner heeft de artillerie van groot ka liber haar tijd overleefd. De slagschepen met hun zware ka nonnen, de pantserforten met hun machtig geschut, de zware kustbatte- rijen en alle overige artilleristische wapens van grote omvang, dracht en uitwerking zijn langzamerhand van het toneel verdwenen. De zware lucht doelartillerie sluit thans de rij. Zij wordt vervangen door geleide projec tielen van de typen Nike-Ajax en Nike-Hercules. De zware luchtdoelartillerie is niet meer doelmatig. Zij heeft een te gerin ge dracht en een te kleine vuursnelheid te geringe uitwerking voor de moderne vliegtuigen. Met moet tegen woordig rekening houden met bommen werpers. die op hoogten vliegen va kilometer met een snelheid dan 1% maal het geluid. Het i hoogtebereik van het huidige geschut blijft beneden deze vlieg hoogten. Boven acht kilometer is hel afgeven van een werkzaam vuur met de tegenwoordige zware luchtdoelartil lerie in feite onmogelijk, omdat voor de dracht dit toelaat het schie ten op die hoogten onevenredig grote hoeveelheden geschut vereist. HANDICAP De grote handicap voor c luchtdoelartillerie is altijd geweest, dat de trefkansen en de trefmogelijkheid niet alleen afnemen naarmate de af stand en de hoogte, waarop moet wor den geschoten, afnemen, maar dat bo vendien de werkingssfeer van het ge schut kleiner wordt naarmate de hoog- waarop de vliegtuigen vliegen gro- is, terwijl deze werkingssfeer mede Advertentie Crackfree beter en goedkoper wordt naarmate de vliegsnelheden toe nemen. Het zware geschut lijdt nu maal onder de ernstige kwaal, het steeds ondoelmatiger wordt na a te de vliegtuigen sneller en hoger gaan Reeds lang trachtte men daarom een wapen te construeren, dat het zware geschut zou kunnen vervangen en dat niet. of althans in mindere te. mank zou gaan aan de kwalen de artillerie. Hierin is men slechts ten dele geslaagd. De nieuwe z.g. grond-lucht geleide pens hebben een veel groter dracht dan de zware artillerie, die thans gaat dwijnen. Ook de uitwerking van elk der projectielen afzonderlijk is veel en veel groter dan die van de verouderde ka nonnen. Men kan dus volstaan met veel minder schoten dan in het verle den. Maar het belangrijkste is wel, dat de ligging van het vuur zelfs op de grote afstanden, waarop men de vlieg tuigen kan bestrijden, veel nauwkeuri ger zal zijn dan mogelijk was bij re kanonnen. KOERSWIJZIGING De richting van de grond-lucht ge leide projectielen kan nl. tijdens de vlucht worden veranderd. De projec tielen kunnen naar hun doelen 1 den gedirigeerd, ook indien deze doe len tijdens de vlucht van het projec tiel een andere koers kiezen. Dit laat ste is bij de artillerieprojectielen to taal uitgesloten. Indien deze eenmaal zijn afgevuurd, volgen zij een niet meer te wijzigen baan. Met de grond-lucht geleide wapens kunnen dus vooral op de grotere af standen en hoogten betere trefkansen worden verkregen, dan met artillerie ooit mogelijk zou zijn. Naast de veel grotere dracht en het grotere hoogtebe reik is dit wel de belangrijkste eigen schap. die de nieuwe wapens superieur maakt ten opzichte van de zwart De Franse politie heeft gisteren de Parijse kantoren van een boerenblad en een uitgeverij van landbouwpubli- katies doorzocht in verband met de betoging van boeren in Amiens, die in bloedige vechtpartijen ontaardde. Naar Reuter meldt werden ongeveer 100 demonstranten en 95 politieman- ge Avond. De Franse autoriteiten en aan dat de ongeregeldheden zijn uitgelokt door agitators die de hartstochten van dc Algerijnse kolo nistenopstand weer wilden doen op hield contact met de rechts-extreme or ganisaties. Hij is donderdag in Amiens gesignaleerd. Overigens heeft een woordvoerder van de boerenfederatie medegedeeld dat nieuwe betogingen zullen volgen, tenzij de regering de eisen van de boeren In willigt. ALGERIJE De nationale federatie van de Fran se pers heeft er haar onbehagen over uitgesproken dat ten tijde van de op stand in Algiers maatregelen als een- SSÏSOS richter en voorzitter is van de bewe- werden genomen. Radio en t.v. zijn ging ter bescherming van de boeren. Pracht handen Uen nipimer ma^ Het is de Hamamelis die het 'm doet Hij voert de titel van burggraaf voormalig leider geweest van de uiterst rechtse groenhemden, die voor de twee de wereldoorlog agitatie voerden en ge weld pleegden ter ondersteuning van isen der boeren. Bij het uitbreken van de tweede reldoorlog had de burggraaf een boe renleger van 400.000 man op de been. Hij heeft twee strijdlustige boeken ge schreven: De gaffels hoog en Boeren- revolutie. Dorgeres, tin 1956 als partijloze in de volksvertegenwoordiging gekozen, sym pathiseerde later steeds meer met de rechtse beweging van Poujade. In 1958 werd hij niet meer herkozen, maar hij geheel in handen van de staat, aldus de federatie, waardoor alleen de pers nog de vrije meningsuiting vertegen woordigt. De voormalige poujadistische afge vaardigde Demarquet, die bij de Algier- |se opstand een der aanstokers DEVIES De Nike-Ajax weegt 1080 kilogram, heeft een maximum afstandsbereik te gen doelen op grotere hoogten van 50 kilometer en een maximum hoogtebe reik van 18 kilometer. Bij de Nike-Her- Ook deze njeuwe luchtverdedigingswa pens echter worden achterhaald door de tomeloos voortsnellende techniek van de lucht- en ruimtevaart. Daarom -staat er al weer een grond lucht geleid wapen klaar om van de moderne Nike-Ajax en Nike-Hercules de opvolger te worden, nl. de Bomarc. Dit geleide projectiel heeft een dracht van niet minder dan 400 kilometer. Het devies van de luchtvaart: ho ger, sneller, verder", is ook van toe passing op de nieuwe verdedigings wapens. Slechts door dit devies over te nemen is het voor de luchtver dedigingsmiddelen op de grond nog mogelijk zich te weer te stellen te gen de moderne vliegtuigen. Russische raketten gericht op China Het Amerikaanse tijdschrift Missiles and rockets schrijft vrijdag dat de Sow jetunie lanceerbanen heeft waarmee ra ketten naar doelen ln communistisch China kunnen worden gelanceerd. Het blad publiceert een kaart waarop de positie van tien Russische bases voor het lanceren van intercontinentale ra ketten en dertig voor het lanceren van raketten voor middelgrote afstand staat aangegeven. Van deze dertig zijn 22 ge richt op West-Europa, Noord-Airika en het Midden-Oosten. De overige acht zijn zo gelegen dat zij niet alleen Alaska. Japan, Okinawa en Formosa onder vuur kunnen nemen, maar ook communistisch Ciiina, aldus het blad. Aangenomen wordt dat ze gericht zijn op Peking en andere doelen in China Ruslands rusteloze communistische buren onder druk te zetten. Volgens Missiles and rockets aijn de- inlichtingen verkregen van vroegere, slavenarbeiders en ïevangen tofienienrs Een meerderheid in de vaste Tlvee- K,leerden die nn.r dr-Kamercommissie voor verkeer en waterstaat is van mening dat de Eerst moet kabinet beslissen Indijking of de dijkversterking Galeries Modernes fuseren met Belgisch concern De in 1871 gestichte Grand Bazar Francais, die sinds 1921 haar zaken dreef in een naamloze vennootschap ivanaf 1925 onder de naam: Galeries Modernes met ca. 1100 medewerkers!, heeft besloten samen met de Grand bazar van Antwerpen, die reeds sinds 1885 warenhuisbedrijven exploiteert in het noorden van België, (ca. 2500 me dewerkers), over te gaan tot de op- I richting van een nieuwe N.V. ..Galeries I modernes Nederland". De bedrijven, die voorheen geëxploi teerd werden door de Galeries moder nes. zullen nu ingebracht worden in de ze nieuw op te richten N.V., waarin zo wel de Galeries modernes ,,oud", als de Grand bazar van Antwerpen zullen deel- De oude Galeries modernes tal een naamswijziging ondergaan. F.r zal te ruggekomen worden op de oude naam „Grand bazar Francais", met de toe voeging .Beheers- en exploltatlemaat- schapplj". De Grand bazar van Antwer pen heeft 10 filialen. Galeries modernes beschikt over 6 filialen. Chinese bevolking over 11 jaar met helft toegenomen De bevolking van communistisch Chi na zal wellicht tegen 1971 met ongeveer de helft zijn toegenomen en dan de 900 miljoen overschrijden. Dit wordt ge zegd ln een rapport van de V.N., geti teld ,,De bevolking van Azië en het verre Oosten 1950—1980." De schatting over China wordt echter zeer voorlopig genoemd, aangezien zij gebaseerd i« op fragmentarische gegevens. Volgens ramingen in het rapport zal India volgend jaar 400 miljoen zielen tellen en tussen 1975 en 1980 de 500 miljoen bereiken. Voorts wordt een be langrijke bevolkingsaanwas in Pakistan en Ceylon voorzien. De bevolking van Azië en het Verre Oosten zal. volgens een voorlopige- schatting. van 1.317 miljoen in 1950 tot 2.268 miljoen in 1980 toenemen. Dit ge bied. sinds lang het dichtstbevolkte ter wereld, zal tegen die tijd 55 procent van de wereldbevolking herbergen. In 1957 hadden Azië en het Verre Oosten een gemiddelde bevolkingsdicht heid van 70 mensen per vierkante km, vergeleken met negen mensen per vier kante km in de Sowjetunie. Noord- en Latijns-Amerika en gemiddeld vijftien mensen per vierkante km. elders in de begin 1961 (Van onze parlementsredactie) teruggekeerd. Velen van hen hebben ge werkt aan Russische lanceerbanen of in rakettenf abrieken. In het Baldeney-meer bij Essen is vrij liet lijk van de 53-jarige directeui de verkoopafdeling van Krupp, Her- bert Rambeau. gevonden. Hij werd sedert 11 januari vermist Zijn auto was die dag onbeschadigd aan de oever van het aangetroffen. Er zijn geen sporen geweldpleging geconstateerd. Gistermiddag is in de haven in Heeren- -Noord het, vierjarige zoontje Marten schipper H. de Jong over boord ge vallen en verdronken. Vermoedelijk is het kind ergens tegen aan gevallen, want het had een blessure boven het oog. De vader, die uit het schip kwam, zag zijn zoontje in het water drijven. gisteren gearresteerd. Demarquet. nog j gevangenis. uniform van de parachutisten van het vreemdelingenlegioen, riep. toen hij van de rechter naar de gevangenis werd overgebracht: Leve Lagaillarde en Algerije blijft Frans. Zoals bekend is Lagaillarde. voornaamste leider der op standelingen, opgesloten in een Parijse 4 werpen in de grond ders (die kunnen door archeologen als leven de getuigen van het verleden den gewekt. Uit de ligging ge beenderen bü i indlaag zullen zij U bijv. kun nen vertellen, dat we in dit geval te maken hebben met de 3000 jaar oude overblijfselen lenmaaltijd, óf me de verbrande overblijfselen :warte vlek in jaar achter ijn). Van enige verwant schap zal niemand van ons iets voe len. Toch ligt die tijd slechts 1100 Bü vele oosterse volken is dat an ders. Daar is het verleden levende werkelijkheid, waarmee de mens kanniba- door afstamming en traditie verbon- graf waarin den blüft. Treffend werd deze band met het verleden gedemonstreerd met de restanten vuur, dat door een plotselinge ovi val van vreemden werd gedoofd waarvan de bewaker na een hevige - bü Der al Bahri had ver richt. Hü had daar een gemeen- schappelük graf aangetroffen met 40 mummies, waaronder zich de worsteling het loodje heeft moeten grootste koningen van het oude leggen, waarna zijn stoffelük over- Egypte bevonden. Toen hij deze schot gemakshalve In het vuur werd schat in een schip had geladen en gedeponeerd. daarmee de Nijl afvoer, was het be- Dergelijke gebeur- richt van de vondst tenissen strueren. behoort tot het detective werk der archeolo gen. die bij hun na sporingen de mo dernste hulpmidde len gebruiken en alle mogelijke an dere wetenschap pen daarbü in de deze wijze zün zü in staat de gende tot barden te maken, die ons verha len van tragedies of triomfen, van boosheid en hartstochten, de oudheid TOCH IS HET ZO! reeds bü de bevol king bekend. En zij reageerde daarop niet met hinderlijke nieuwsgierigheid, zoals wij zouden doen, maar met de eerbied die bij de (her) begrafenis van dode koningen past. Duizenden begeleidden de een eind stroomafwaarts, mai crprn U'l 1>« t,„ geweerschoten te, ere wreven zich in met stof en aarde en in de omtrek weergalmden de cessie der oude farao's vergezelden! aids* tot levende werkelijkheid her- tIa>sra„8cn die der, laatste pro- scheppend. Maar wanneer dit verleden voor ons begrip herleeft, wil dit geens zins zeggen, dat het ook in ons leeft. Het tegendeel la vaak het geval. ^VthematUch begrip"' van de t(1d. de tijd elienltik rijn Door allerlei omstandigheden, momenteel weinig terzake doen, voelt de westerling zich los staan van 4 J de kuituur van zün verre voorvade- H ren. Wanneer büv. het gebeente Karei de Grote zou worden opgegra ven. Is dat het overschot van een man die ons vreemd is. alhoewel hij Er ééns keizer j- voorbü gesneld, er een leeg begrip van hebben gemaakt, zonder enige binding met onszelf. Over mathematiek gesproken, weet U waarom de schrikkeldag nu juist in februari valt? Daarover een volgende keer. de behandeling van de begroting op merkingen over de nota willen ma ken, moeten daartoe volgens de meer derheid echter toch de gelegenheid Tijdens een vuurgevecht van twee uur zijn gisteren aan de Israëlisch-Syrische grens twee Israëli's gedood en één ge wond. Volgens het communiqué uit Tel Aviv hadden de Syriërs met mitrail leurs een Israëlische grenspatrouille on der vuur genomen. De patrouille heeft het vuur beantwoord. Het incident vond plaats in de centra le sector van de gedemilitariseerde grensstrook tussen het Huleh meer en het meer van Galilea. De plek wordt een fel omstreden gebied genoemd, om- heid dat een Israëliër met het plan rond- Israël werd beantwoord door" een of-jde kans op een gunstige beslissing loopt op dit punt water aan de Jordaan ficiële Duitse woordvoerder met de|de regering zou kunnen verkleinen. Te- te onttrekken voor bevloeiing van de opmerking, dat von Brentano .,in hetivens moet dc motie-Burger nu aa woestijn. De Arabieren zouden zich met algemeen had gesproken", lorde komen, vindt de minderheid. dere beslissing van de regering be hoort te worden afgewacht alvorens de Kamer een oordeel uitspreekt over de vraag of de Lauwerszee be hoort te worden afgesloten en even tueel ingepolderd. Een belangrijke minderheid meent daarentegen dat dc Kamer over voldoende gegevens beschikt om thans zo'n uitspraak te kunnen doen. Dit blijkt uit het thans verschenen eindverslag van de com missie over de begroting van verkeer waterstaat. Reeds in 1961 Indien de regering tot de slotsom komt dat afsluiting en eventueel ook inpol dering verantwoord is, zal een eerste termijn van de nodige gelden reeds op de begroting voor 1961 worden uitge trokken, heeft minister Korthals aan de commissie meegedeeld. Over de kans op een positieve beslissing durfde de be windsman zich echter nog niet uit te Indien de Lauwerszee niet zal worden afgesloten, zullen de zwakke plaatsen in de dijken onmiddellijk moeten wor den versterkt, aldus de minister. De minister vestigde er nog de aan dacht op dat 96 en 120 miljoen gulden, die resp. als kosten van de twee plannen voor de eventuele afsluiting en inpolde ring zijn geraamd, niet geheel voor re kening van het rijk zouden komen. Men moet deze bedragen vewninderen met de bijdragen van derden, maar hoe groot deze zullen zijn, is nog niet te schatten. De uit 1954 daterende uitspraken van de toenmalige minister van verkeer en •aterstaat mr. J. Algera, dat de Lau- erszee zou worden afgesloten, zijn volgens minister Korthals voor hem van groot gewicht bij het bepalen van de prioriteit die aan de Lauwerszee-- hpvrntines-1 werken behoort te worden toegekend. In de sindsdien verstreken jaren is cch- de behan- ter gebleken dat die aanvankelijke uit spraken niet gebaseerd waren op zuiver inzicht in de kosten. Daarbij komt dat ln de uitvoering van sommige andere ichterstand is ontstaan die Advertentie ZWARE VERKOUDHEID EN BRONCHITIS Te verwachten is dat zich dinsdag bij de behandeling van de begroting in de Tweede Kamer een orde-debat zal ont wikkelen over de vraag of de Lauwers- zeenota, die een deel van stukken vormt, na afloop deling der begroting als afgedaan moet worden beschouwd. Tevens zal het gaan de vraag of der motie-Burger over de Lauwerszee thans moet worden be-i moet worden"Ingehaald! handeld. zoals de Kamer op 30 septem ber jl. tijdens de algemene politieke be schouwingen heeft besloten. Zoals we dezer dagen meldden, zal de regering haar beslissing over de inpoldering en eventuele afsluiting van de Lauwerszee omstreeks mei be kend maken. De meerderheid van de kamercommissie meent dat de Lau- werszeenota en de motie-Burger over enkele maanden, na het bekend wor den van de beslissing van het kabinet, afzonderlijk aan de orde moeten wor- (Van onze parlementsredactie) den gesteld. Leden die reeds thans b\j Alleen al in Zuid-Holland zullen op grond van thans bekende uit breidingsplannen in de komende jaren naar schatting achthon derd tuinders het veld moeten Vissershaven in Colijnsplaat (Van onze parlementsredactie) De regering heeft besloten tot de aan- g van een vissershaven in Colijnsplaat. Deze plaats is gekozen in overeenstem ming met de wensen van de vissers die tot nu toe van de haven in Veere ge bruik maken. Het is de bedoeling dat maakt. Het beraad over andere zieningen die voortvloeien uit het bui ten gebruik stellen van de haven van Veere is nog niet afgesloten. Minister Marijnen (landbouw en vis serij) heeft dit aan de Eerste Kamer meegedeeld. Alleen al in Zuid-Holland kracht tegen het plan verzetten. Door de V.N. waarnemers werd een half uur na het uitbreken van het vuur gevecht opdracht gegeven het vuren te staken. De Syriërs schoten echter door. In Beiroet verklaarde de Westduitse minister van buitenlandse zaken, von Brentano. dat zijn land zowel met Is raël als met de Arabische landen goede De minderheid van de kamercommis-! ruimen betrekkingen wenst te onderhouden. sie meent echter dat de Kamer zich De veronderstellingen, dat de West-reeds nu over de wenselijkheid van af duitse minister doelde op de mogelijk- j sluiting en inpoldering moet yitspreken U"'J diplomatieke betrekkingen met temeer omdat uitstel van zo'n uitspraak Advertentie ZICHTBAAR GEZOND door HOOGTEZON Raadpleeg uw arts De vraag rijst hoe en waar de ver dreven tuinders op bevredigende wijze een nieuw bedrijf zullen kunnen be ginnen. Mede daarom is er al alle aanleiding om aandacht te besteden aan de vraag waar de vestigings mogelijkheden voor tuinbouwbedrijven gunstig zijn. Dit zegt minister Marijnen in zijn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over de begroting van landbouw voor 1960. Ook gezien de gunstige afzetperspda tieven en de verheugend goede rende menten is er volgens de minister reden de tuinbouwvestiging aandacht te jgeven. I Bij het verkrijgen van grond stuit de I tuinder vaak op de moeilijkheid dat hij j de door hem gezochte beste kwaliteit grond voor de vastgestelde prijs niet kan kopen. De minister is daarom voor nemens een wijziging van het desbe treffend Koninklijk besluit te bevorde ren om het kapitalisatie-percentage voor tunibouwgronden te verlagen. Zo'n wij- '-'ging zou een verhoging van de koop- prijs mogelijk maken. De bewindsman heeft hierover advies gevraagd aan het Landbouwschap en aan de commissie [van advies voor het grond- en pacht- het lana gemeentebesturen in toenemende mate een bouwverbod voor kassen leggen op grond die voor agrarisch gebruik is be stemd. Minister Marijnen zal hierover contact opnemen met zijn ambtgenoot van volkshuisvesting en bouwnijverheid, mr. J. van Aartsen. Er zal volgens de minister moeten worden nagegaan of op groter schaal de georganiseerde vestiging van tuin bouwbedrijven in kernen of centra van enkele honderden bedrijven moet wór den ter hand genomen. Als voorbeelden uit de jongste tijd noemt de minister de Slotermeerpolder bij Amsterdam, de Noordoostpolder en Emmen. De verant woordelijkheid voor de keuze en inrich ting van het gebied van georganiseerde vestiging zal bij het bedrijfsleven moe ten liggen. Hetzelfde geldt voor de uitgifte van bedrijven, aldus de minister. Wel zal het vermoedelijk onvermijdelijk blij ken dat de gemeente en de centrale overheid bij de opzet en uitvoering van de plannen bijstand verlenen. Drs. Van der Meer secretaris van Chr. werkgevers Het verbond van protestants-christelij ke werkgevers heeft aan mr. J. Kra mer per 1 maart a.s. op zijn verzoek eervol ontslag verleend als secretaris van het verbond. De heer Kramer com bineerde zijn werkzaamheden bij het verbond met het secretariaat van de vereniging van protestants-christelijke metaal-industriëlen en van de vereni ging van prot.-christelijke werkgevers in het bakkersbedrijf. Hij zal zich met In gang van 1 maart geheel wijden aan de ze laatste twee organisaties. Het bestuur van het vertoond besloet tot aantrekking van een nieuwe func tionaris en het heeft voorts de heer A. J. van der Meer, ec. drs. die se dert 1 april 1959 als adjunct-secretaris aan het secretariaat van het verbond werkzaam was, bevorderd tot secretaris. De Amerikaanse luchtmacht heeft gisteravond voor de 19de achtereenvol gende maal een geslaagde lancering on dernomen met een intercontinental* raket van het type Atlaa.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 5