Micutoe £ciiisri)c ÖTourarü Speciale volmachten voor de regering Monument voor Koningin op Antillen besmeurd Nog "een schot in loonoverleg voor tuinbouw Geen verhaal meer op kleinkinderen Buspersoneel vraagt voorschot van 3 pet Van bestedingsiiiflatiei is nog niets te merken WOENSDAG 3 FEBRUARI 1960 BUREAUS: Steenstraat 37 Directie, Redactie, Abonnementen - c Advertentie-afdeling TeL 31441 Veertigste jaargang no. 11785 F. DIEMER Dr. E. DIEMER CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Éfc. Voor Leiden en Omstreken „5 tantnaslicb is §be&le»tn trign bert ia tcgbenspoef Blijdschap in TUINDORP-OOSTZAAN Zie pagina 5 Breng NIEUW-GUINEA onder VER. NATIES" Zie pagina 7. Grote meerderheid in Frans parlement Dertig Ned. wandelaars naar Israël Dertig Ned. wandelaars zullen deelne men aan de Vierdaagse van Israël, die begin april wordt gehouden. Majoor J. N- Breunese, voorzitter van de Kon. Ned Bond voor Lichamelijke Opvoeding en organisator van de Vierdaagse van Nij megen, verblijft momenteel in Israël om voorbereidingen te treffen voor de komst van de Ned. deelnemers. Advertentie Als wassen niet meer helpt... ga dan niet bij da pak ken neerzitten. Witwol- len ondergoed, fijne witte wol, alles wordt weer smetteloos wit en elegant. Met één flacon echfa-wit. ziet het wit worden, heel ge makkelijk en veilig. Evenals no-iron over hemden, die met echfa- wit weer hagelwit worden en zó kreuk vrij, dat U ze nooit meer hoeft te strijken. Oók al Uw vergeelde nylon wordt met echfa-wit weer stralend wit. regeren. Vannacht heeft de Nationale Vergadering met 449 tegen 79 stemmen het kabinet-Debré buitengewone bevoegdheden verleend, die ten doel hebben een eventuele herhaling van oproerige acties zoals in Algiers hebben plaatsgevonden, te voorkomen. De speciale volmachten betreffen ook het plan van De Gaulle tot het verlenen van het recht van zelfbeschik king aan de Algerijnen. Voor de stemming had Debré een aantal amendementen op het voorstel aanvaard. De buitengewone bevoegdheden komen te vervallen als er een andere regering komt of de Nationale Vergadering wordt ontbonden. In dat geval zullen de volmachten opnieuw moeten worden gevraagd. Premier Debré had uiteengezet dat de regering speciale maatregelen wil nemen die zij nodig acht voor hand having van de orde, bescherming van de staat en de pacificatie van Alge rije. Het is niet de bedoeling grote hervormingen uit te voeren of de fundamentele beginselen van het ge wone recht te veranderen. Debré beloofde dat geen verandering zal komen in de parlementaire controle op de economische en sociale poli tiek, de begroting en kwesties die de Franse gemeenschap en haar grond wet betreffen. Debré werd toegejuicht toen hij het woord nam. De afgevaardigden rechterzijde en de oppositie ontvingen hem echter met een ijzig stilzwijgen. De gehele vergadering, op de communisten na, applaudiseerde toen Debré hulde bracht aan De Gaulle. Men zal krachtig voortgaan met de pa- TTET STANDBEELD van koningin Juliana te Willemstad op Curagao is vanmorgen vroeg beschadigd en met rode verf besmeurd, aldus een mededeling van de politie. Een uiterst grondig onderzoek is door de politie ingesteld. Het incident deed zich voor nadat enige groepen een kleine be toging hadden gehouden^ waarin zij de vorming vaiTeen nieuw parlement voor de Nederlandse Antillen hadden geëist. De politie had maandag een einde ge maakt aan een tegen de regering gerichte orotestmars door de straten naar Fort Amsterdam, waar de gouverneur en de ministers hun zetel hebben. Zjj nam spandoeken in beslag met leu zen als „wy wensen algemene verkie zingen", „De ministers moeten naar huis" en „Alleen blanken krygen posities, geen kleurlingen". De leider van de betoging, de bokser W. Godett, dlie ondanigs gearresteerd werd toen hy de werkkamer van de minister vain justitie binnendrong, sprak voor het Ij Venezolaanse consulaat een menigte van vijfhonderd mensen toe. Hy zeidc: „Wij kleurlingen kunnen geen negeningsbe- O O (Van onze soc.econ. redactie) De loononderhandelingen in de tuin- jouw schieten allesbehalve hard op. -Jet name over de kwestie van de pro- Juktiviteit in de tuinbouw zijn werk gevers en werknemers het niet zo erg ;ens. In enkele provincies, zoals Noord- lolland, zijn daardoor zelfs grote moei- jjkiheden. gerezen. Maar het overleg wordt evenwel in alle rayons en pro vincies voortgezet. De landarbeidersorganisaties hebben n loonsverhoging van zes procent voorgesteld met verwerking van de auurbijslag 1957 met f3.10 per week. 3e werkgevers willen een loonsverbe tering toestaan, die varieert van 2.6 tot i procent met eveneens verwerking van de huurbijslag met f3.10 per week. De landarbeidersbonden hebben hun voor stellen gegrond op de produktiviteits- verhoging in de tuinbouw in het afge lopen jaar, aldus een mededeling in het orgaan van de R.K. Landarbeiders- jbond. Vorig jaar is er in de tuinbouw 132 miljoen gulden meer opgebracht dan in 1958, dat is een hogere op brengst van 20 procent. De werkgevers baseren hun voor stellen op de produktiviteit in de ge hele landbouwbedrijfstak, die aanmer kelijk lager zou liggen dan in de tuin bouwsector. Deze houding vinden de werknemers onjuist. „De tegenwoordige lonen van de tuinarbeiders zijn waarlijk niet aan de hoge kant," zo zegt het r.k. orgaan. ..Integendeel. Wanneer wij ze vergelij ken met de lonen in de industrie, dan Jlijken ze in ongunstige zin daarvan af te wijken. En als bij de loonsverho ging, die nu tot stand dient te komen, de gedaohtengang van de werkgevers :ou worden gevolgd, dan zou die ver. houding nog ongunstiger worden". De onderhandelingen over de tuin. bouwlonen geschiedt in Zuid-Holland Per rayon (cao's voor bijvoorbeeld, Gouda, Westland, Leiden en Den Haag- Delft-ilotterdam). In de rest van het [land wordt per provincie een arbeids- j contract afgesloten. Een twee-motorige Convair van de I K.L.M. is dinsdag tegen de middag vlie gend op één motor, geland op het Parijse 'liegveld Le Bourget. De gezagvoerder ■-an het toestel, waarmee Ingrid Berg man en haar echtgenoot, Lars Schmidt, reisden, had kort voor hij in de buurt van Le Bourget kwam, de rechtermotor vaanstand gezet omdat een cilinder i de motor niet goed functioneerde. trekking krijgen. Toen ik maar een be trekking solliciteerde, wend ik door de miindsiter vam justitie gearresteerd, die een pistool in de hand had. Hoe lang moe ten wij dit nog verdragen. Opent uw ogenwij hebben allen voor deze rege ring onze stem uitgebracht op de demo cratische partij en nu zien wij de dank baarheid, Deze regering moet verdwijm- Gelijk .gemeld is zijin bij Koninklijk Be sluit de bevoegdheden vam het edlaods- bestuur van Cu ra cao overgedragen aan gezaghebber Gortina omdat het conflict tussen het eilaodsbestuur en de eilands raad elk bestuur onmogelijk maakte. cificatie in Algerije. Zodra de vrede weergekeerd en dc juiste sfeer is ontstaan zullen alle Algerijnen een vrije keuze kun nen doen om hun toekomst te bepalen, verklaarde hij. Om de strijd tegen de Algerijnse opstandelingen te kunnen win nen zijn vérgaande wijzigingen in de structuur van het bestuur in Algerije noodzakelijk, aldus Debré. De toestand van vorige week is door één man gered, maar de gebeurteni: toonden aan dat de staat onvoldoende is uitgerust voor een dergelijke De r.k. republikeinse volksbeweging (MRP) en de socialisten steunden de re gering bij de stemming. De 118 conserva tieven waren verdeeld. De meerderheid van de Algerijnse afgevaardigden stemde tegen. De woordvoerder van deze fractie herinnerde eraan dat twee leden, na hun aankomst in Parijs, zijn gearresteerd en zijn overgebracht naar de .Santégevarige- nis, waar ook Lagaillarde verblijf houdt. De twee leden, Biaggi en Moerad Kawah, werden vorige week voortdurend gesig naleerd bij de barricaden van de opstan delingen in Algiers. Bidault, oud-premier, stemde eveneens tegen. Gaullistische en linkse afgevaar digden maakten Bidault het spreker genoeg onmogelijk door te joelen en bun lessenaars te klepperen. Bidault klaarde diep teleurgesteld te zijn in regering, welker meerderheid even v? derlijk is als haar politiek. Algiers Parachutisten hebben dc gehele nacht in Algiers gewerkt om de barri caden op te ruimen. Het leven her neemt zijn normale loop in de hoofd stad van Algerije. Men toont zich over het algemeen opgelucht over de vreedzame afloop van de crisis. De houding van Lagaillarde wordt waar dig, die van dc voortvluchtige Ortiz minder waardig genoemd. De oproer lingen die bijtijds de barricaden heb ben verlaten, vragen zich uiteraard af wat de gevolgen voor hen zullen zijn wegens de deelneming aan de op- Gisteren hebben 26 van de 29 Afro- Aziatische landen bij de VN secretaris generaal Hammarskjoeld gevraagd, de Franse regèring een aan hem gerichte brief toe te zenden, waarin ernstige be- zorgheid wordt uitgesproken over het Franse voornemen, in de Sahara een atoomboom tot ontploffing te laten bren- Op de laatste dag van haar ver blijf in Wenen heeft prinses Irene, in Oostenrijkse „dirndl", deelgenomen aan een luisterrijk jagersbal. Inmiddels is zij met prinses Beatrix in Sankt Anton om haar wintersportvakantie voort te zetten. De Koningin verblijft met enkele vriendinnen in Verbier, in het Zwitserse ken- ton Wallis. De Prins is inmid dels in Fort Lamy in de repu bliek Tsjaad (Afrika) aangeko men. Vandaag reisde hij daar naar Ennedi. Prinses Margriet ten slotte, die met haar zusje Marijke phuis gebleven is. is gisteravond met vier meisies in Amsterdam naar het heids stu dentencabaret wezen kijken. Hoge Britse uitgaven De Britse verdedigingsbegroting zal dit jaar met 1.2 tot 1.5 miljard gulden stijgen tot een record van ruim 16 mil jard. Men verwacht dat Labour hierop scherpe kritiek zal oefenen, vooral op de 60 miljard gulden, die sinds het einde van de oorlog voor nieuwe wapens zijn uitgegeven. Engeland heeft thans 530-000 man onder de wapenen. Voorstel van regering: Beneden „draagkraehtgrens" ook andere beperkingen (Van onze parlementsredactie) EEN wetsontwerp tot beperking van het verhaalsrecht is ingediend. Terugvordering van bijstand, die krachtens de Armenwet door over heid, kerk of particuliere instellingen is verleend, zal voor een aantal ge vallen aan een draagkraehtgrens worden gebonden; in de verhouding tus sen grootouders en kleinkinderen wordt het geheel afgeschaft. De belangrijkste voorstellen komen op het volgende 1 Op meerderjarige kinderen heeft geen A verhaal meer plaats tenzij zij boven de draagkraehtgrens vallen in geval van bijstand aar :ijn geboren 2 In geval i ouders die na het bereiken de*65^jarige leeftijd buiten inrichtingen overpleging in een psy chiatrische inrichting heeft geen haal meer plaats op de meerderjarige kinderen van een patiënt, ongeacht zijn leeftijd, of op de ouders van een meer derjarige patiënt, tenzij deze onder houdsplichtigen boven de draagkracht- grens vallen. O In geval van verpleging of verzorging in andere dan psychiatrische inrichtin gen heeft na twee jaar geen verhaal meer plaats op de meerderjarige kin deren van een patiënt, ongeacht zijn leeftijd, of op de ouders van een meer derjarige patiënt, tenzij de onderhouds plichtigen boven de draagkraehtgrens vallen. De kosten van de eerste twee Op de vuilverbranding in Amsterdam-Noord wordt het vernielde huisraad uit Tuin- dorp-Oostzaan bijeengebracht: stortplaats van verloren illu sies. Doch het Rampenfonds is al bezig, de getroffen gezinnen weer in de spullen te steken. Een reportage daarvan vindt u op pagina. 5. Toch 3 overlevenden in Japanse mijn Tegen alle verwachting heeft men van ochtend in de mijn te Joebari op Hok kaido, waar zondag tengevolge van een ontploffing 62 Japanse mynwerkers van de buitenwereld werden afgesneden, nog drie overlevenden gevonden. Zij hadden hun toevlucht gezocht in een nauwe gang, waar het mijngas en het vuur niet waren doorgedrongen. Tot dusver heeft men 35 lijken gebor gen. Een der omgekomenen behoorde tot de reddingsploegen. Negentien mijn werkers konden kort na de exploisie worden gered. Naar zes vermisten wordt nog gezocht. (Van onze soc.-econ. red.) F) E GEZAMENLIJKE personeels- delegaties van negen busonderne mingen zijn niet content met de twee- ploegentoeslag van zes procent en de toezegging dat binnenkort het overleg over een verdere loonsverbetering tussen werkgevers en vakbonden wordt voortgezet. Zij eisen nog deze week een voorschot van drie procent van het jaarloon, die voor zaterdag 12 uur uitbetaald moet zijn. De eis is vervat iai een resolutie, die gisteren met algemene stemmen is aan genomen op een vergadering van de ver tegenwoordigers der negen personeels- delegaties in Hilversum. De resolutie zegt dat door de toekenning van de tweeploegentoeslag de achterstand in de lonen niet Is weggenomen. Daarom wordt zes procent loonsverhoging geëist per 1 januari 1960 om die achterstand in te lopen. Voorts wordt een tweede verho ging van zes procent verlangd met ingang van 15 maart als aandeel in de gestegen welvaart. De eerste zes procent' dient uiterlijk 15 maart gerealiseerd te zijn, de tweede uiterlijk 1 april. Een en ander exclusief de compensatiemaatregelen Is zaterdag aanstaande het voorschot van drie procent niet definitief door de directies toegezegd, aldus de resolutie, dan zullen dc volgende week opnieuw nachtvergaderingen worden georgani seerd om verantwoording af le leggen, tegenover het personeel. In de resolutie wordt voorts om een c.a.o. voor het gehele wegvervoer ge vraagd en om een tweeploegentoeslag voor die bedrijven, die daartoe nog geen aanvrage hebben ingediend bij het Col lege van Rijksbemiddelaars. Wanneer dc personeelsdelcgaties voor I april geen definitieve uitslag hebben gekregen op hun looneisen, zal een ver gadering van opnieuw te vormen dele gaties van wcgvervoerspersonecl met de besturen van de erkende vakorganisaties worden belegd om zich te beraden op de dan ontstane situatie, aldus dc resolutie, die ter kennis is gebracht van dc betrok ken directies, de drie erkende vakorga nisaties en het personeel der negen bus ondernemingen, teweten de N.B.M. (Zeist), B.B.A. (Breda), W.S.M. (Loos- Minister De Pous in Eerste Kamer parlementsredactie) rijke prijsverhoging is niet te verwachten; wel een vermindering van het saldo op de betalingsbalans. Dit zei de minister van economische zaken, drs. J. W. de Pous, vandaag in de Eerste Kamer bij de behandeling van zijn begroting voor 1960. Indien men de compensatiemaatrege len van 1 april a.s. (in verband met de huurverhoging) buiten beschou wing laat, kan men in 1960 rekenen op een toeneming van de nationale bestedingen van ongeveer 8,5 procent tegen 5,5 procent in 1959, zei de minis ter. Dit is meer dan door een vergro ting van de binnenlandse produktie (ongeveer 6 procent) kan worden op gevangen. Het bestedingsoverschot zal tot uiting komen in een vermindering van het saldi op de lopende rekening van de betalings balans van ongeveer f 1,8 miljard 'tot ruim f 700 miljoen in 1960. Het verschil is juist even groot als het bestedingso' schot of beter gezegd als het teruglopen van het bestedingstekort. Een belangrijk prijseffect wordt dus niet verwacht. Bui. ten de sectoren die rechtstreeks bij de compensatiemaatregelen zijn betrokken, zal het prijspeil vermoedelijk weinig andering ondergaan. By dit alles is er van uitgegaan, dat de internationale conjunctuur geen ingrijpende verande ringen zal tonen. In verband met de vrees van sommi ge afgevaardigden dat in 1961 een be stedingsinflatie zal optreden, zei de mi nister dat de regering zo'n ontwikke ling bepaald niet wenst. De regering acht het een landsbelang van de eerste orde een verdere daling de der munteenheid te voorkomen, tenminste even belangrijk acht zij ech ter het streven naar volledige werkge legenheid en verbetering van de wel- Iiivesteriiigsaftrek In antwoord op de aandrang tot af schaffing van de investeringsaftrek verklaarde de bewindsman dat de gering niet zal aarzelen deze aftrek mede in haar beschouwingen te l trekken wanneer het conjunctuurv loop zich zo laat aanzien dat remnn de maatregelen geboden zyu. In dc gc- omstandigheden vindt zy dit echter niet vereist. Sprekende over de prijzen erkende duinen). Twee Provinciën (Slicdrccht), DABO en E.D.S. te Meppel, T.E.T. (En schede), N.Z.H.V.M. (Haarlem), G.T.W. (Doetinchem) cn de Rciscentralc (Henge lo). Tijdens de vergadering in Hilversum hebben de delegaties de vakbonden met klem verzocht een soortgelijke resolutie, melding werd gemaakt van span ningen onder het busperson-eel, in ont- korganisaties heb ben echter geweigerd vertegenwoordi gers te sturen. In vakbondskringen is men van oordeel dat de personeelsdelegaties thans tc ver gaan. Men is bereid de activiteiten van orige week te vergeten, maar voelt er helemaal niets voor om op dit ogenblik i, vervat in resoluties, te accepteren de zijde der delegaties. „Het zou positie maar verzwakken," vond de voorzitter van de P.C.B., mr. T. J. den Hartog. En de voorzitter van St. Raphael, de heer Spit, voelde er evenmin voor zich met „muiters" in te laten. Hij bleek persoonlijk zelfs van mening dat leden, die zich aan wilde acties te buiten gaan, geroyeerd moeten worden. Afgevaardig de Nederlandse bond van ver- voerspersoneel hebben gisteren op een vergadering van de vakgroep wegver- resolutie aangenomen, waarin zy zeggen dat de onderhandelingen over loonsverhoging (die zo spoe dig mogelijk gerealiseerd dient te wor den) onder geen beding door wilde acties van stakingscomité's doorkruist mogen worden. minister De Pous dat er op dit gebied ontwikkelingen zijn waartegen prijsbeleid zich in feite niet kan zetten. Voorbeelden van onvermijdelij ke prijsstygingen zijn die welke sa menhangen met de droogte, de maat regelen van 1 april a.s. en de ontwikke ling op de grondstoffenmarkt. Treden zulke prijsstijgingen op, dan mag men mij dat niet verwijten, want daartegen is het prijsbeleid beslist niet gericht, aldus de bewindsman. Gezien de huidige ontwikkeling op loongebied, waarbij in veel bedrijfstakken reeds een verhoging is tot stand gebracht, leek het minister De Pous bepaald niet waarschijnlijk dat de doorberekening loonsverhogingen in de prijzen over breed front aan de orde zal worden ge steld Het verwijt van prof. Hellema (a.r.) dat het overleg tussen de minister ei bedrijfsleven buiten de Staten-Generaal omgaat, is volgens de minister niet ge-, rechtvaardigd. Dit overleg is een lógisch uitvloeisel van de algemene aanwijzing aan het College van Rijksbemiddelaars, waarover met het parlement van gedach ten is gewisseld. In het eerste kwartaal van dit jaar mag een aantal prijsverlagingen worden wacht. Verscheidenedaarvan zijn al be- Werknemersaandeel Van 1959 op 1960 zal het aandeel van de werknemers in het nationale inkomen naar schatting stijgen van 67.5 tot 68,4 procent. Daarbijisuit gegaan van een loon stijging van 7,5 procent, namelijk de com pensatie van 2,8 procent (op jaarbasis 3.6 procent) voor de huur- en melkprijsstij ging, incidentele loonstijgingen van 1 pro cent (inclusief de invloed van de verho ging der ziekenfondspremies) en een be- drijfstaksgewijze loonverbetering van ruim 3,5 procent (op jaarbasis 4,5 5 procent). Hoofdonderwijzer doodt twee onderwijzeressen In de Amerikaanse stad Hatford City zijn gisteren twee onderwijzeressen voor de ogen van hun leerlingen doodgescho ten door de hoofdonderwijzer, die on middellijk vluchtte en later dood buiten de stad werd gevonden. Er was niets bekend over moeilijkheden tussen de hoofdonderwijzer en de beide onderwij- iressen, die al jaren aan de school wa in verbonden. De kinderen waren er getuige van, dat 2 man eerst de vijfde klas binnenging de onderwijzeres die daar les gaf met _jn kogel in de borststreek doodde. Hij liep daarop de zesde klas binnen en schoot zijn volgende slachtoffer een kogel door het hoofd. verpleegjaren kunnen dus wel op de onderhoudsplichtige verwanten wor den verhaald. A Het verhaalsrecht wordt ook beperkt voor de kosten van verpleging of ver zorging van personen, die weliswaar niet in een inrichting zijn opgenomen, maar die niettemin ook naar de maat staven van de Armenwet, in een toe stand verkeren, die opneming zou rechtvaardigen. er Verhaal blijft dus in elk van deze ge vallen mogelijk wanneer de onder houdsplichtige boven de draagkracht- grens .valt. Verhaal op een ongehuwde kan plaats hebben als hij een belast baar vermogen of een inkomen heeft van meer dan f 12.000 per jaar (inkom stenbelasting van meer dan f 3000 per jaar). Op een gehuwde wordt slechts verhaald indien zijn financiële draag kracht evenredig is aan wat voor een ongehuwde geldt. Een gehuwde be taalt meer dan f 3000 aan inkomstenbe lasting bij een belastbaar inkomen van f 15.840. /Z Ongewijzigd blijft het verhaal op de- gene die dc bijstand heeft ontvangen, op zijn onderhoudsplichtige echtgenoot (of gewezen echtgenoot), op zijn nala tenschap, alsmede op de ouders van minderjarige kinderen. Wel wordt voorgesteld zowel degene die tijdens zijn minderjarigheid bijstand heeft ont vangen als zijn ouders te beschermen tegen navordering né het intreden van de meerderjarigheid. Het verleden be hoort dan als afgesloten te worden be schouwd, tenzij het kosten betreft die redelijkerwijs tijdens de minderjarig heid hadden kunnen worden betaald. 30 miljoen Scheve toren van Londen Eén der vermaardste klokken torens ter wereld de Big Ben in Londen helt over. Het is nog geen toren van Pisa, want de Big Ben is slechte tien centimeter uit het lood, maar het ministerie van openbare werken houdt toch de 144 meter hoge toren in de gaten. woordvoerder •rklaarde dat: aDe afwijking niet zichtbaar b) Dut er geen enkele reden v ongerustheid bestaat. De afschaffing van de verhaalsmogelijk- heid in genoemde gevallen zal een stijging van het aantal bijstandsverleningen ten gevolge hebben tot een gemiddeld bedrag van naar raming f 30 miljoen per jaar. Mipister Klompé wijst erop, dat met name door vele behoeftige bejaarden stille armoede wordt geleden, omdat een beroep op de gemeente achterwege blijft uit vrees voor verhaal van de verleende bijstand op de kinderen. Rekening hou dend met het wegvallen van de perceptie kosten van de gemeenten en met de ver mindering van de uitgaven voor bijstand tengevolge van de Algemene Weduwen- en Wezenwet en de voorgenomen herzie ning der Invaliditeitswet, acht de rege ring voor het Gemeentefonds een com pensatie gewenst, van rond f 20 miljoen per jaar, d.i. 0,23 pot van de opbrengst der rijksbelastingen waarin het fonds over 1960 deelt. Een desbetreffende wij- ziging van de financiële-verhoudingswet- 1959 is daarom in het ontwerp opgenomen. Secretariaat comité spijtoptanten Het initiatiefcomité Nationale Actie Steun Spijtoptanten Indonesië vestigt het secretariaat aa nde Abrikozenstraat 222 in Den Haag. Het wordt gevoerd door de heer Hein Buitenweg. Penningmeester wordt de heer S. L. F. Catalani. tweede secretaris de heer E. A. C. den Hamer. Voorzitter is, zoals reeds gemeld werd, prof. mr. dr. W. L. E. Lemaire, vice- voorzitter de heer C. J. Stolk. Het postr gironummer is 8118 Veel wind De Bilt verwacht tot donderdagavond Zwaar bewolkt met tijdelijk sfe-dh regen, maar later ook enkele (topklaringen. Krachtige tot stormachtige wind tassen zuid en zuid-west. Aanhou- dend zacht. (Opgemaakt om 11.15 uur). ZON EN MAAN Donderdag 4 februari: zon op 08.18, onder 17.31maan op 11.29, onder 01.09 Donderdag 4 februari E.K. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen 7 uur Luxemb Grenoble Nice Berlijn Frankfort MQnchen ZUrlch GenCve

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 1