met GRATIS B10EMZAAD4 Christelijke kleuterschool zit krap bij kas öe veploRen weueLö Gevaarlijk oversteken in RIJNSBURG Mevr. Kloek uit Leiden over opvoeding in Oost-Duitsland Uitvoer van snijbloemen naar V.K, te gering f"' ASSISTENTE COUPEUSE De Nieuwe Leidsche voor het gehele gezin NIEUWE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 2 FEBRUARI I960 D© 240 plaatsen, die de fraaie christelijke kleuterschool in Rijnsburg telt, mogen volledig bezet zijn (er is zelfs een aanzienlijke wachtlijst), toch kampt het damesbestuur met financiële moeilijkheden. De penningmees- teresse, mevrouw A. den Heijer, meldde in haar jaaroverzicht een batig saldo van f 3,36, hetgeen niet bepaald een geweldige reserve kan worden genoemd. Mevrouw Van der Vijver, presidente, deelde in haar openings woord dan ook mede, dat de financiële toestand zorgen baart. Te zeer verontrust is men echter niet, want het bestuur overweegt een actie die in een gemeente als Rijnsburg zonder enige twijfel zal slagen. De secretaoresse, mevrouw R. Dokter, gaf in het jaarverslag een overzicht van do peffsaneelsmuAaties. Voorts deelde zij mede, dat de heer Langejans thans als financieel adviseur optreedt. Mevrouw G. D. Kloak-Pobt uit Leiden hield een aangrijpende causerie over de toestanden achter het ijzeren gordijn. Zij heeft de gegevens voor dieze lezamg ver gaard tijdens een conferentie van predi kantsvrouwen van vóór en achter „het ijzeren gordijn", welke enige tijd terug in West-Berdijn werd gehouden. Zij merk te aiüereeret op, dat de Duitse gezinnen veel beslotener plegen te zijn dan de onze. Daarom is de invloed van de ouders op de kinderen aanzienlijk groter. In Oost-Duitsland wordt door de over heid gesteld, dat een leder, dus ook de huismoeder, recht heeft op arbeid. De kleuters kunnen tijdiens de werkuren „op geborgen" wordlen in bewaarscholen. Deze scholen worden evenals alle an dere onderwijsinstellingen door de staat geëxploiteerd, zodat de overheid de jeugd van het begin af haar. communistische ideeën kan inpompen. Soms al voor kin deren van zes jaar staat een dag per week „poly-tachnösch onderricht" op het rooster. Dit Wijkt een dag werken in da fabriek of op het land te behelzen. De kinderen moeten Immers reeds v .genieten" van het recht op de airbeidl Bijgeloof Op vrij jeugdige leeftijd krijgen de leerlingen ook les In sIrUd tegen het bij. geloof. Hierin openbaart zich wel een var de meest rechtstreekse aanvallen tegen de kerk, want godsdienst is In commu- nlstcnogen bijgeloof. De staat beschermt de kinderen ook tegen een overbelast programma. Gedurende twee uur na schooltijd mag geen les worden gegeven. Dat betekende de torpedering van het categorisch onderricht. De kinderen in de communistische heil staat worden wel op een fantastische ma nier beschermd, aldus merkte mevrouw Ploeg ironisch op, want ook verkeerde lectuur is wettelijk verboden. Dat de fel ste communisten ook de Bijbel verderfe lijke lectuur achten spreekt voor zich. Wil d* jeugd voor verder studeren in aanmerking komen dan moet zij zich or ganiseren in de oammiundsbische jonge renorganisatie. De communistische mach t hebber bepalen geval voor geval wie voor verder studeren in aanmerking komt. Daardoor wordt een willekeur geschapen, welke één der machtigste wapenen der communisten is. Gelukkig kan men niet al te velen hot verder studeren weigeren want doordat 72 pot. der Lntelleotuelen is uitgeweken, is er een groter behoefte aan universitair gevormden. In de laatste vijf jaren heeft een grote strijd gewoed tussen kerk en staat met als inzet de jeugd van 14 jaar. De com munisten stelden als tegenhanger van de Korcfirmation der Kerk eveneens een in wijding in: de Jugendweihe. De stok ach- te de deur was weer de schoolopleiding en bijgevolg de latere maatschappelijke positie. Vijf jaar geleden weigerden 95 pot van de ouders nog de Jugendweihe. thans zijn de rollen omgedraaide Het communisme zodat ver vangingsformules voor alle kerkelijke formules, gebeden en gebeurtenissen. De Kerk is daardoor genoodzaakt te zoeken naar nieuwe vormen, zodat wellicht toch nog een zegenrijke wer king van deze felle strijd zal uitgaan Zo wordt men zich in Oost-Duits land bewust van het feit, dat de kinderen op 14-jarige leeftijd nog geen levensbeslissiingen kunnen ne- Ai met ad is de strijd van de Evange lische Kirche dn Oost-Duitsland enorm zwaar. De Oostdudtsers zijn er zich thans ten volle van bewust wat het begrip „vrijheid in woord en geschrif t" inhoudt. Hot is echter wel een bijzonder ruwe ma nier om wakker te worden geschud. De mensen in de Oostzone weten, dat ze in de oorlog verkeerd hebben gedaan en ze willen daar wel voor boeten. Maar men vraagt zich daarbij wol af waarom de Duit sers uit de westzone, die evenveel schuld aan de oorlog hebben, zich in weelde ba den, (auto's en ijskasten), terwijl men in Oost-Duitsland zoal geen honger lijdt dan toch maar met 't meest elementaire le vensmiddelenpakket tot zijn beschikking heeft. Aüs we beseffen hoe op korte afstand van ons land zelf die meest elementaire vrijheidsbeginselen worden ontbeerd, moeten we wel voor al die „gewone" din gen als vrijheid van onderwijs, persvrij heid enz. oneindig meer waardering gaan opbrengen. Zebra's gevraagd De directrice van de school, m©j. Planzier deelde mede, dat de kinderen lid zijr geworden van het Jeugd Rode Kruis. Verschillende leuke dingen worden door de kinderen gemaakt ten behoeve van ongelukkige kinderen. Uit de kinderen zelf is het idee opgekomen een actie te organiseren voor Oostzaan De kinderen zuiden zelf gemaakte voorwerpen bij fa milieleden gaan vorkopen. De moeders zullen t.z.t. In de gelegen heid worden gesteld een les mee te maken. Mej. Plalzler brak een lans voor het aanbrengen van zebra's op de Vliet ter hoogte van de Korte Vaart aangezien het voor de kinderen levensgevaarlijk Is daar over te steken. Ditzelfde geldt voor de Sandtlaan ter hoogte van de Hofstraat. Politietoezicht en vooral poll- tlehulp op deze plaatsen gedurende korte tijd na het uitgaan der scholen achtte mej. Plalzicr geen overbodige weelde. Het besituur zal deze kwestie met het gemeentebestuur gaan bespreken. Een WOUBRUGGE Apartheid Zuid-Afrika Onder voorzitterschap van de heer P. Venhulzen werd gisteravond in de chris telijke school een ledenvergadering van de A.R. Kiesvereniging gehouden. De heer A. C. van Tienhoven sprak over de Zuidafrikaanse apartsheidpolitiek. Eerst gaf hij een uitvoerige historische beschouwing over de vestiging er groei der blanke bevolking van 1652 af, toen Jan van Riebeeck hier een Holland se nederzetting stichtte. Ook schetste spreker de verhouding en de strijd tus sen blank en zwart gedurende deze De afstammelingen van de Boeren de Engelse kolonisten nemen ook nu nog een geheel verschillend standpunt hoe men de naturellen tegemoet moet treden. De huidige regering, mogelijk ook gedreven door de angst, dat het zwarte bevolkingsdeel het blanke nu meriek al te veel zal gaan overheersen, wenst volkomen rassenscheiding in be lang van blank en ^wart. Zij wil op sociaal, cultureel en medisch gebied alles voor, doch niets door de negers laten doen. Ook kwam nog de houding van de plaatselijke kerken ter sprake en de tegenzin der negers, de opgedrongen blanke beschaving aan te nemen. Het blijft voor ons buitenstaanders echter moeilijk een duidelijk pro- of contra over deze apartheidspolitiek uit te spreken. Er ontstond na de pauze een voerige gedachtenwisseling over dil tuele onderwerp. aantal schriftelijke verzoeken hadden geen rcBulibaat. Ten slotte vertoonde de directrice dia's van gehouden school feestjes. ^Mevrouw Post werd dn het bestuur her- Loop der bevolking Ingekomen: W. van Egmond, echtge note van J. Noort, van Leiden naar Dah liastraat 5; H. Binnendijk, van Oegstgeest naar Vliet NZ 36. Vertrokken: J. Schild, echtgenote van J. Plug, van Noordeinde 9 naar Breda; O. Groenewoud, van Hofstraat 3 naar Amersfoort; M. H. Mol, van Smidstraat 5 naar Alphen a. d. Rijn; M. L. Weijburg, van Kanaalstraat 27 naar De Bilt. Burgerlijke stand GEBORENMaria Anthonia, d v A. Postmus en A. van Duijn, w.s. „Ons Be gin", Katwijkcrweg; Fekke Hotze, z v F. de Jager en C. de Mooij, Spinozalaan 3. ONDERTROUWD: A. Kavensbergen. 24 j, Vliet NZ 21a en J. S. de Koning, 22 j, Voorhouterweg 14c. Nederland klaagt in Engeland Een Nederlandse delegatie onder voorzitterschap van de heer K. A. Kalshoven, directeur van de buiten landse economische betrekkingen, heeft te Londen met de Board of Trade besprekingen gevoerd over het effect van de verhoging van het Britse invoerrecht op anjers en dere snijbloemen w.o. rozen. Sedert dit invoerrecht in het midden van maart van het vorig jaar aanzienlijk is verhoogd, is de Nederlandse uit voer van deze bloemen naar het Verenigd Koninkrijk, vergeleken met de overeenkomstige maanden van 8195, met gemiddeld 25 procent af genomen. De Nederlandse delegatie heeft duide lijk uiteengezt, dat op deze wijze het voor de Nederlandse tuinbouw onmoge lijk werd zijn redelijk aandeel in de zich uitbreidende markt in het Verenigd Koninkrijk te verkrijgen. De Board of Trade moest hierop antwoorden, dat in de huidige omstandigheden een verla ging van het invoerrecht niet mogelijk Was. De Nederlandse delegatie heeft zich voorbehouden opnieuw op deze kwestie terug te komen indien de gunstige ontwikkeling van de uit van snijbloemen naar het Verenigd Koninkrijk zich zou voortzetten, technisch punt, dat bovendien werd besproken, had betrekking op het hui dige ad valorem .recht voor de invoer van fresia's in het Verenigd Koninkrijk. De Nederlandse bezwaren zijn gericht te gen de administratieve moeilijkheden, welke dit invoerrecht voor de impor teurs met zich brengt. Ter toelichting diene, dat alle andere invoerrechten op snijbloemen in het Verenigd Koninkrijk specifieke rechten zijn. Van Engelse zijde werd toegezegd ook voor fresia's een wijziging in een specifiek recht in overweging te willen nemen ter oplos sing van de administratieve bezwaren Het miniiisterie van landbouw en vteserij deelt nader mee, dait het vruchteloze re sultaat van het Ned-erlamds-Briits overleg over bet invoerrecht van snijbloemen voor de betrokken Nederlandse siertelers teleurstellend is. Het desbetreffende in voerrecht beeft Enigeland verleden Jaar met 50 procent verhoogd (vain een shilling acht pence op twee shidiLing zes pence). Blijkens de zojuist versohenen Engelse invoeirstatistdek heeft deze verhoging een vermindering van de uitvoer van Neder landse anjers naariietVereniigdKondinkrijk teweeggebracht, gerekend over de rr den mei tot en met november 1959, rulim 74.700 pond sterling of 26.6 procent en in de uitvoer van andere bloemen (waarvan rozen verreweg de voornaamste zijn) van ruim 24.100 pond sterling, of een teruggang van niet minder dan 28.6 pro- opziicbte van de overeenkomstige van 1958. Deze waardedaling ivan onze bloemenuitvoer naar het Ver enigd Kanömfcrijik komt op een bedrag va® een mdUjoen gulden neer. aldus het mimis- Tafeltennis Scylla-Smasli 3-7 Het heeft de mannen van Van Zoelen niet meegezeten in hun duel met Amsterdamse Smash. Met een beetje ge luk zou een gelijkspel zeker niét 1 de onmogelijkheden hebben behoord. Zoals het nu is, staan de Leidenaren op de één na laaste plaats, met alleen i Povac onder zich. Verkerk opende de match tegen Ha/bes. De Leidenaar gaf prima partij, maar het in de beslissende fase niet bolwer ken. (01). Van der Laken dwong Ken ter in de eerste game tot verlengen. Pas met 2321 ging die naar Smash. De tweede echter kwam aan Scylla (21—15). Toen had Van der Laken zijn kruit verschoten en met 1321 kwam ook deze partij aan Smash (02). Bij Van Zoelen ging het andersom. Nu was het een Leidenaar die de eerste game won met 2321. Schoonmeyer viel stug aan. maar Van Zoelen gaf geen kamp. Zijn fel bestookte backhand hield zich prachtig en de Leidse kopman lanceerde er zelfs zijn aanvallen Na en spannend duel ging de tweede game naar Amsterdam. In de beslissende game golfde de strijd op en neer. Van Zoelen behield het initiatief, kwam zelfs voor met 1816, maar werd volkomen verrast door Schoonemeyer, die op dat moment niet enige onwaarschijnlijk harde klappen terug kwam. Een aangeslagen Van Zoelen liet de zeker schijnende winst glippen en Smash leidde met 03! Verkerk kon het tegen Kenter niet klaren 0—4. Maar Van Zoelen was nog niet geslagen. Tegen Habes ontplooide hij nogmaals zijn aanval en hoewel de Amsterdammer de tweede game won, ging Van Zoelen toch met de uiteinde lijke winst strijken (2114, 14—21, 2114). Schoonemeyer bleek ook voor Van der Laken te sterk. De Leidenaar kon de Amsterdamse zege wat vertragen, maar de derde game ging uiteindelijk toch aar Smash (1—5). Van Zoelen was op slag; hoe zwaar Kenter ook verdedigde, de met elan aan vallende Scyll a-leid er bleef in twee ga- es zijn meerdere (25). Verkerk bleef ook tegen Schoone meyer met lege handen (26) en Habes de meerdere van Van der Laken (2-7). Het dubbel werd een Leidse zege. In twee games (2117, 2118) voegden Van Zoelen en Van der Laken het derde punt an het Scylla totaal. (37). VOORHOUT Hotel-restaurant het f (verbos'i Het plan nog eens te komen tot de bom van een hotel-restaurant in Voorhou; waarvoor het gemeentebestuur en dj plaatselijke V-V.V. al vele besprekinge hebben gevoerd, heeft nu vaste vorm aan genomen. In de vergadering van donde dagavond krijgt de raad een voorstel va burgemeester en wethouders te behandt len, waarbij aan de N.V. Nederland.*1 Bouwmaatschappij Continubouw te Hl versum optie wordt verleend tot 1 jut 1960 voor de bouw van een hotel-restaii' rant. De plaats van dit pand is geproje teerd aan de Rijnsburgerweg-hoek Leid» vaart met als achtergrond het Overboi Burgemeester en wethouders menen dj deze plaats zich uitstekend leent voor d' bouw van een hotel-restaurant. Mede rat het oog op het vreemdeüngenvericee' menen burgemeester en wethouders d; de gevraagde medewerking niet mot f worden onthouden. Opbrengst collecte De collecte ten bate van de slachtSffetf van de watersnoodramp in Tuindoro-Oo» zaan heeft 605 opgebracht. Mpvtou; Smolders, plaatselijk presidente van Ht, Rode Kruis, dankt alle medewerkers t vanzelfsprekend ook de gevers on get' Raad vergadert j De gemeenteraad vergadert donderdaj! avond 8 uur. Er staan twintig punten o; de agenda. Onder meer komen aan di orde voorstellen met betrekking tot* op' tie-verlening aan de N.V. Nederlands; bouwmaatschappij Continubouw te Hi! versum voor de aankoop van 3500 re grond in Overbos voor de bouw van ee hotel-restaurant, aankoop van gronde: van de kerkvoogdij van de Hervormds Gemeente, grondaankoop van enkele aai gelanden van de Jacoba van Beierenwe; beschikbaar stellen van een rentelooj voorschot aan het comité Veilig Verkee; Voorhout voor de aankoop van een vei keerstafel, onderwijsvoorschottén. aanstel van een adjunct-technisch ambtenaa- op arbeidsovereenkomst en subsidieverle'L ning ingevolge premieregeling woning.' verbetering. Grondaankoop Bij de vele voorstellen van grondaaq koop die de raad donderdag zal béhande len, is ook een voorstel dat betrekking heeft op gronden die zijn gelegen rondom de Hervormde pastorie (het geboortehui" van Herman Boerhaave). Bij de voorhs reidingen van het partiële uitbreidings; plan van Voorhout „plan Boerhaave" heb ben burgemeester en wethouders vaak ge dacht aan de mogelijkheden met de gron den bij de pastorie. Onderhandelingen met de kerkvoogdij van de Hervormd* Gemeente hebben tot aankoop van on.ge 3000 m2 grond geleid. Hierbij zijn onder meer begrepen een strook bos ir het verlengde van de Prof. Aalberselaar - en bos- en tuingrond ter verbetering val de weg tussen de Hervormde pastorie ei de r.k. pastorie. Steeds meer jonge meisjes worden verpleegster maar steeds zijn er meer nodig! In ons ziekenhuis begint op 1 april de nieuwe kursus voor leerling-verpleegster Inschrijving voor deze kursus staat open ▼oor meisjes van 18 jaar en ouder (van Prot. Christelijke beginselen met een be hoorlijke algemene ontwikkeling (M U.L.O. of daarmede gelijkstaande opleiding). Landelijke salarlsrcgcling. Ruime tegemoet koming in aanschaf dienstkleding. Twee maal per maand vergoeding reiskosten naar het ouderlijk huis, voor zover deze kosten een bedrag van f 2,50 te boven gaan. Sollicitaties cn verzoeken om nadere inlichtingen te richten aan de Directrice van het Diaconesscnhuis, Parklaan 95a, eindhoven k._ Voor onze afdeling ADMINISTRATIE zoeken wij een Leeftijd 1618 jaar. Liefst in bezit van Mulo en typediploma. Prettige werkkring. LEIDSE TEXTIEL CENTRALE Groothandel ln Textiel NOORDEINDE 46 LEIDEN TEL. 33641 De Stichting „Wolfheze" te Wolfheze (Chr. Inrichting v N.V. KONINKLIJKE NED. GROFSMEDERIJ LEIDEN - opleiding ln enkele geschoolde beroepen vragen I ENIGE GESCHIKTE KRACHTEN die bereid zijn zo nodig in 2-plocgendienst te werken. Leeftijd tot 40 Jaar. Inlichtingen hieromtrent kunnen worden verkregen op de Personeelsafdeling Zuldslngel 6668. dagelijks van 9 tot 17 uur, na afspraak ook ln de avonduren. 6 VERSCHILLENDE SOORTEN ZAAD ZO LANG DE VOORRAAD STREKT Personeel gevraagd 0 Vrl. kantoorbediende ge vraagd voor eenv. werk op klein kantoor, leeftijd 17-18 jr. Cul-Vita, H. de Vriesstr 4, Leiden. Tel. 31253. 0 Boekhandel Burgersdijk Niermans. NIeuwsteeg 1. tel. 21067, zoekt iemand v. lichte expeditiewerkzaamheden. Ev v. halve dagen. Oudere leef tijd geen bezwaar. 0 Gevraagd werkster voor 1 ochtend per week. 1.25 p. u Mevr. Kloos, Piet Heinlaan 48. Oegstgeest (bij Bejaarden centrum). Voor direct gevraagd een werkster. Aanmelden tussen 5 en 6 uur n.m. Dr. Lodder, Andreasplein 1, Katwijk a; Z. Een werkster of meisje ....ir enkele ochtenden per week. Mevr. Vis, de Gljse- laarstraat 9, Leiden. 0 Rust- en Verpleeginrich ting „Weltevreden". Zoeter- woudsesingel. Ingang de Laat de Kanterstraat 2. vraagt spoedige indiensttreding verpleeghulp of een nelsjc, dat daarvoor wil wor den opgeleid. Circa 18 jaar. 0 Gevraagd werkster voor donderdag of vrijdag ochtend Mevr. v. Halem. Hogewoerd i. 142 0 Gevraagd net winket- meisje. Slagerij Gelderblom. Noordeinde 37, Leiden. 0 Meisje gevraagd. Werk tijden en loon nader overeen te komen. Splinterlaan 140, Leiderdorp, bij de Lage Rijn dijk. TeL 30705. 0 Net meisje gevraagd voor huishouding en winkel 16 18 jr. Mevr. Kranenburg, Dorpsstraat 10, Oegstgeest - Telefoon 21962. 0 Flinke werkster gevraagd voor enige dagen per week. Oliestook. Mevr. Gelderman, Van Griethuijsenplein no 2, Oegstgeest. Telef. 25826. 0 Doktersgezin met 2 kleine kinderen geen prakt. a. huis vraagt zelfst. werk, meisje plm. 20 jaar voor hele dagen of d.e.n. plus een werkster. Mevr. Malessy, de LUs 9, Wassenaar. Tel. K 1751-2935. Tc koop gevraagd 0 Muziekh. W. Grönloh. - Burgsteeg 9. Leiden. Wij vra gen te koop gitaren, pick-ups, grammofoonplaten, 45 en 33 t. enz. enz. Doet uw voordeel 1 Te koop aangeboden 0 Een goed onderhouden huisk. ameublement. Compl. 3 Octoberstraat 21a, Leiden. Diversen 9 Net meisje 24 jaar zoekt een nette vriendin, om gezel lig mee om te gaan. Br. ond. no. 4995 bur. blad. 0 Parapluie reparatie (ook voor opvouwbare), wandel stokken - invalidestokken - rubberdoppen - Parapluie- magazijn Van Oerle, Haar lemmerstraat no. 95, bij de Vrouwensteeg. 0 Wat kost het! Bedden reparatie, l-persoons vanaf f 18.50. 2-persoons v.a. f 24.90 met damast - De 3 Eenen, Haarlemmerstraat lil. Tel. no. 23867. 0 Laat door ons uw matras overtrekken. Weer als nieuw terug in één dag, 2-persoons vanaf f 26.50, l-persoons v.a. f 19.50. De Kleine Winst, Haarlemmerstraat 51. 0 Hoest uw kind? Natter- mann's Melrosum Forte helpt, lost taai slijm op, smaakt goed. Flacon f 2.- bij elke drogist. 0 Vermager zonder moeite met Gracial. 50 dragees f 1.98 Bij apoth. en drogist. 0 Kwak's verkeersinstituut onder leiding van oud-exa- minator, gediplomeerd door ANWB, KNAC, FNOP. Les sen met Volkswagens, OpeJ en NSU-Scooter. Iedere woensdagavond 8 uur ver keerslas voor alle wegge bruikers. Ledden, Zoeter- woudsesingel 104 - Telefoon 01710—22803 0 „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver en juwelen. Grote keuze in ver lovingsringen, gouden, zil veren en verzilverde artike len. Het adres voor alle re paraties en uurwerken. Steenstraat 16. Telef. 26854. 0 Woensdagmarkt.' Twee persoons flanellen lakens, de grootste maat nu 5.75, een persoons flanellen lakens 4.49, dames en heren 0 IvinderrUwlelen vanaf f 49.50. Sportrijwielen vanaf f 89. Ook Rudge en Simplex voorradig. Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1-3, tel. 24409. 0 A.s. Bruidsparen. Voor goed en verzorgd tri rijden is uw adres Zeeman laan 12a, Leiden. Tel. 23055. Vraagt vrijblijvend inlich tingen. 0 Stofzuigers v.a. f 115. Bij aankoop van een nieuwe geven wij f 25 voor uw oude Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1-3 Telefoon 24409. 0 Zojuist verschenen M.E.G.G.A. Reisgids „Va- cantierelzen i960" (Autocar- reizen van 3 t.m. 19 dagen. Wordt op aanvraag gaarne toegezonden. Reisbureau M.E.G.G.A., Hoofdkantoor le Middellandstraat 42, Rotter dam. Telef. 50528 en 52999. b.g.g. 65765. Kantoor Rotter dam-Zuid; Groene Hilledijk 288. Telefoon 71009. 0 Leidcn-Zuidwest. Thans ook rolfilms en flitslampen verkrijgbaar uit onze auto maat. Bevrijdingsplein l. (■Sigarenmagazijn Lepelaar). Fotoreportagebedrijf - Foto- handel N. van der Horst, Doezastraat 39. Leiden. Tel. 24702. 0 Wasmachines f 135.- Nog enkele dure machines iets beschadigd f 155. Centrifuges Fa. Dusoswa. Turfmarkt 1-3 Telefoon 24409. 0 Wjj leveren U Fins hard board tegen zeer concurre rende prijs. Zowel aan de plaat als op maat. „De tim- merwinkel" Uiterstegracht toires tot 54 merk Rosita, kl. vlekje van" 5.98 nu alle maten 2.98. Hoek Stadhuis plein. Japie 0 Woensdagmarkt! De laat ste gemoltonneerde onder jurken tot 52 nu 4.98. Ge moltonneerde lange onder broeken en borstrokken, lange mouw van f 6.98 nu alle maten f 4.98. Baddoeken slopen, theedoeken. Hoek Stadhuisplein. Japle. PRIJZEN VOOR KOERIERS 1 tot 2 0 woorden f 1.— Van 20 tot 30 woorden 150 Voor Koeriers onder nummer wordt 25 cent extra in reke ning gebracht. Bewijsnum mer (alleen op verzoek) 15 ct. door Sir ARTHUR CONAN DOYLE 56. Eén ogenblik vroeg Ned zich al, waar hij die lompe vorm, die ge bogen rug met driehoekige kammen erlangs en die vreemde vogelachtige kop zo dicht bij de grond, kon heb ben gezien. Toen wist hij het weer. Dit was de stegosaurus, hetzelfde dier, dat Maple White in zijn schets boek had getekend en dat het aller eerst de aandacht van professor Chal lenger had getrokken. De grond dreunde onder het ge wicht van de zware, logge poten van het monster en even later hoorde Ned het zware slorpen, toen het dier dronk. De rust keerde weer want de stego saurus verdween tussen de rotsblok - Ned keek op zijn horloge en zag dat het half drie was, hoog tijd dus om de terugtocht te beginnen. Er was geen moeilijkheid over de richting, waarin hij moest teruggaan Hij be hoefde slechts de beek te volgen, zo als hij ook op de heenweg had ge daan. Hij ging welgemoed op weg, want hij was zich bewust, dat zijn ontdekkingen de nachtelijke tocht volkomen gerechtvaardigd hadden. Hij had immers nu uitstekend nieuws voor zijn makkers. Hij besefte, dat weinig mensen op de wereld een vreemdere nacht kon den hebben doorgebracht dan hij, of ook, zo overdacht hij met lichte trots, meer tot de menselijke kennis hadden bijgedragen. Hij was misschien halverwege de weg naar het kamp, toen hij weer aan zijn eigen positie werd herinnerd door een vreemd geluid achter hem. Het hield Jiet midden tussen een ge snurk en een gegrom, zwaar, diep en uitermate dreigend. Een ander vreemd dier moest zich dicht in zijn buurt bevinden. Aarzelend en angstig liep Ned verder En het geluid bleef achter hem, maar kwam steeds naderbij. De haren rezen de jonge journa list ten berge. Het flitste door hem heen, dat dit monster hem op de hielen zat, volgde en straks zeker zou toeslaan N.V. KONINKLIJKE NED. GROFSMEDERIJ - LEIDEN Voor VAST WERK in onze gieterij kunnen geplaatst worden enkele hulparbeiders Bovendien vragen wU enige jongelui die voor vormer of kernmaker kunnen worden opgeleid. In de gieterij wordt 's zaterdags niet gewerkt. Sollicitaties aan de afdeling Personeelszaken Zuld slngel 66—68, dagelijks van 9 tot 17 uur, na afspraak ook in de avonduren. Gevraagd: EEN ADMIN. KRACHT (vrl.) VEREIST: MULO, kennis van Boekhouden en typen. Zij die', in het bezit zijn van een diploma steno Duits, en/oi Engels (of hiervoor studeren) genieten de voorkeur. Eigenhandig geschreven sollicitaties met gegevens over opleiding, ervaring en verlangd salaris te richten aan: N.V. v/h Fa. N. HAASNOOT, Rederij- en Harlnghandel, Geprepareerde netten en nettengarens. Postbus 22, Katwijk aan Zee. hotel „NOORDZEE" NOORDWIJK AAN ZEE vraagt voor het a.s. seizoen van ca. l april af Chef de rang Demi chefs de rang Hulp portier Kamer werkmeisjes Koffie juffrouwen Linnen juffrouw Chef de partie Aide de forneaux Werksters (van c.a. 15-2 af)

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 8