DE TIJD Sunil wast Pratend wit Grossiers-vakbeurs brengt „bloemenweelde" in RAI SUNÊLÏ Rusland bevestigt geruchten over tweede raketproef Twintig procent voor Nederlandse rekening Koud, kouder, het koudst WITTER DAN DE WITSTE HAAN 1 Is 1 H 1' "J l'-l 1 1 1 3: 1" 1 1" I" ~P y DINSDAG 2 FEBRUARI I960 KRONIEK llllll [Frif^rli .BDaoblaö CHRISTEt.ll* NATIONAAL OAÜBLAD De nota van minister Korthals over de Lauwerszee is teleurstellend. Want het ver. haal eindigt met de mededeling, dat de minister nog wat met zyii beslissing wachten. De regering wil eerst een i taris opmaken van wat er al zo moet ge beuren. Want er zyn véél grote werken die om uitvoering roepen. Maar afgezien van de teleurstellendi «onclusie is de nota een goed stuk. Zy ze nauwkeurig uiteen, waar het om gaat ei xy overweegt de voor- en nadelen van d< verschillende plannen. En wie die uiteen- xettingen aandachtig leest, komt tydem het lezen tot de conclusie: dit moet uit lopen op een pro. De minister heeft in zyn nota eigenlijk xelf zo duidelijk aangewezen wat er alle maal vóór de indijking is te zeggen, dat hjj de Tweede Kamer feitelijk zelf alle argumenten heeft verstrekt, om hem over de drempel te trekken. En misschien is hij in z\jn hart wel bly, als ze het doet. DE MAASBODE Ruim drie maanden met een gat bezig xijn, het uitdiepen, stutten en aftasten, enfin, er alles mee doen wat er maar met een gat te doen valt, alleen om het dan weer dicht te moeten gooien, domweg weer dicht te gooien kan men zich iets voorstellen van grotere troosteloos heid? O, zeer zeker. Want wanneer het gat van Wormer zyn geheim nu eens wel had prijsgegeven, doch het was niets op zienbarends gebleken? Hoe zou men zich dan gevoeld hebben? Nee, men heeft niet voor niets het gat zo grondig onderzocht; men weet nu, dat, als het gat een geheim verbergt, het er één is, dat er niet oon liegt. Want anders had men het aan het daglicht gebracht Het is toch evident, dat iets gewoons zich nooit zo onvindbaar diep de grond in zou kunnen boren- De wetenschap, dat, als er in een gat iets zit, er iets bijzonders in zit, zou het, volgens ons, zelfs rechtvaardigen, dat men van dat gat zyn levenswerk had gemaakt. De drang naar weten, welke het leven der geleerden zo totaal beheerst, leidt door gaans nog tot heel wat minder. Tot het inzicht, dat men eigenlijk niets weet, zoals ij de voortrcffelyksten onder de geleerden I ruiterlijk plegen te erkennen. In Wormer weet men nu tenminste iets. Weinig, maar iets. En dat is in het licht der wetenschap beschouwd, dus al heel veel. Prinses Irene op jagersbal Prinses Irene heeft maandagavond Wenen het traditionele „Groene Kruis"- jagersbal in de Sofien-zaal bijgewoond. 'I japon en met het traditionele „hart peperkoek" aan een rode strik rond de 1 nals vele uren door met dansen. Be- 1 halve de gezant waren ook haar vrien- lj din, mej. Laman Trip, en andere Ne- derlandse en Oostenrijkse vrienden en vriendinnen in het gezelschap van de prinses. Het bezoek van prinses Irene aan het bal was voor Wenens uitgaande wereld een verrassing. Textiel voor elf miljoen Aan de nummering van jaarlijkse evenementen bemerken we, [Bij de show hoe vlug de tijd toch gaat. Daar is gisteren in het Amsterdamse za RAI-gebouw (dat nu spoedig gaat verdwijnen) alweer de negende Textiel-grossiersbeurs geopend. Ditmaal is het motto „Textiel voor 11.000.000".maar het had ook wel „Bloemen voor elf miljoen" kunnen zijn. Want het lijkt wel alsof er met kwistige hand massa's van de bontst gekleurde grote en kleine bloemen zijn rondgestrooid over de textiel welke in vele stands is uitgestald. Vraag ons niet naar „modekleuren" >or het komende zomer- en herfstsei- >en: het lijkt wel of alle kleuren de zijn. Bloemen en nog eens bloemen biedt de Nederlandse grossiersbeurs, al le effen tinten van Parijs ten spijt. Wat al fleur en gezelligheid! Rokken en japonnetjesbloemen! Liefst zo druk mogelijk en in de meest gedurfde kleurcombinaties. Rokken met randen enorme bloemen, japonnetjes in katoen, rayon of kunstvezel, met grote of kleine bloempatroontjes, soms in blok ken aangebracht, het doet er niet toe. Badpakken met bloemen (maar ook wel effen of gestreept en meestal één delig), tafellakens met bloemmotiefjes, gordijn- en bekledingsstof met bloempa- tronen, het kan niet op. Wel bijzonder vrolijk allemaal! De grossiers, tussenpersonen bij fa brikant en detaillist, hebben weer een keurig geheel van hun vakbeurs ge maakt. „Zij hebben een selecterende functie", zei dr. M. J. Prinsen, c missaris der Koningin Noordholland die gisterochtend de beurs open de, „zij vormen een schakel in het proces tussen fabricage en consump tie. Elke schakel kan zich alleen maar handhaven indien zij econo misch verantwoord en nuttig is en met deze negende beurs is de houd baarheid en de onmisbaarheid van de ze schakel wel bewezen". Alles voor allen Het motto, dat de beurs voert, is wel typisch: men kan gerust zeggen dat er voor ons volk van 11 miljoen burgers van alles aanwezig is. Wat doen wij toch bijzonder veel met textiel! Niet al leen ons kleden, maar ook onze woning inrichten. Wij slapen op en onder tex tiel, hebben het nodig bij onze maal tijden en tijdens onze vakanties, bij is werk en bij onze hobby's. Over hobby's gesproken: er is een aardig eri praktisch nieuwtje voor de man, die „doe-het-zelver" is. Een ste vig terlenka schort, dat overal tegen kan en goed schoongehouden kan wor den, dat een handige zak heeft om een nijptang en dergelijk gereedschap in te bergen en van achteren met bandjes sluit. Dat er steeds meer variatie komt in herenkleding, vooral in het sportieve genre, bewijst de beurs ook. Grote ver scheidenheid in blouses, hemden, jas jes, truien en puHovers in heel opge wekte kleuren nemen de vroegere saai heid van het traditionele hérenkostuum weg. Dit wordt ook getoond in speciale shows voor herenkleding, waarin we weer eens de enorme verscheidenheid in dessins te zien krijgen en die verklappen, dat de ruitjes en vogue zullen zijn. Shows zijn er trouwens dagelijks op deze beurs, waarbij behalve kleding voor dames en heren (heel aardig door his torische en moderne kleding naast el kaar te laten zien) de fraaie katoenbe werking, de wolsoorten en natuurlijk de .opmars van de synthetische vezels bod komen. Steeds groter wordt de interesse zijden imprimés en voor zijde-achtige stoffen. Zelfs draion, dat altijd een wol effect had, wordt nu ook tot zijde-ach- tig weefsel verwerkt en dat katoen als zijde kan glanzen, weten we reeds. Wilt u even meekijken naar enkele nieuwtjes, die de beurs te zien geeft? Meneer en mevrouw dragen de zelfde terlenka wit-zwart-ruitjes- stof. De losse over de jurk geknoop te rok geeft aan dit reisensemble het idee van een 7/8 jas. Vraagstuk Gent-Terneuzenkanaal opgelost De totale kosten voor de verbe tering van het kanaal GentTer- neuzen worden geschat op 3300 miljoen Belgische frank (ongeveer 247,5 miljoen gulden). Hiervan zal [ië tachtig procent betalen en Weg... verkoudheid! door Wybert hoest- bonbons op kruidenhui». Een nieuw produkt van Wybert uit haar xwltxene laboratoria! Met plas» tic blnnenverpakking. Vraag ze bij uw apothe ker of drogljt! leken een onjuiste mening doen post- Daarvan werd ik te sterker be- op aarde" (een eretitel die wy altyd voor Leiden hadden opgeëist) en dat gesproken werd van miljoenste gra- Het natuurkundig laboratorium te de luchthartigheid Oxford had zich in het onderhavige mate moeilijk onderwerp werd geval geleend tot het geven i i populaire uitspraak, die TOCB IS HET ZO! nulpunt ls in de praktijk nog geen De mogelijkheden om, door het vloeibaar maken van gassen, lagere temperaturen te be reiken dan onge veer 1° Keivin, wa ren in het midden i de twintiger jaren uitgeput. Het fysische wereld die hem volkomen vloeibare helium kookt onder nor vreemd is. Hoogstens hadden we spy- male druk bij 4° K, maar dit kook- tig de vraag kunnen stellen, waarom punt kon tot 1° K worden terug- de fysici van het Kamerling Onnes gebracht door de druk boven het Laboratorium te J.eiden, die terecht helium te verlagen. Aangezien er een halve eeuw lang een wereldfaam verder geen gassen met een lager genieten, het publiek niet bij hun kookpunt beschikbaar waren, moesten werk hebben betrokken. Maar goed, volkomen nieuwe wegen gevonden het is dus Oxford geweest (dat even- worden om een lager temperatuur- van de toverwereld die zich opent bü enkele graden boven het absolute nul punt, dus bij ruim 270° onder het vries punt. Ware het daar bij gebleven, we hadden niets dan lof kunnen laten horen over deze poging de buitenstaander te betrekken in de het Daarover een volgende keer. 20 procent zal voor Nederlandse rekening komen. Dit hebben de Belgische ministers van verkeers wezen en van openbare werken, Segers en Vanaudenhove, maandag in Brussel medegedeeld. Volgens de op 23 januari in Den Haag bereikte overeenkomst, die nog —achtte op een oplossing voor de kwes- e van de havenrechten in Terneuzen, zal het kanaal tussen Gent en Zelzate worden verbreed tot 200 meter en van Zelzate tot Terneuzen tot 150 meter. Over de gehele lengte zal het kanaal worden verdiept van 8.75 meter tot 12.50 meter. De breedte van het kanaal is thans op Belgisch gebied 100 meter en op Nederlands grondgebied 74 meter. In Terneuzen zullen havenrechten worden geheven, die de in België gel dende rechten zo dicht mogelijk zullen benaderen, zonder evenwel het hoogste in Nederland geldende recht te o' schrijden. Deze havenrechten zullen wel voor binnen- als voor zeeschepen gelden. zier industrieën in Terneuzen, die eigen kaden beschikken, zullen voor het behandelen van schepen gt havengelden behoeven te betalen. Ni we industrieën, die ook over eigen ka den zullen beschikken, zullen de helft van het nieuwe tarief voor de haven rechten moeten gaan betalen. dames- en herenkleding Iets heel aparts: een dame heer, die dezelfde wit-zwart- ruite stof droegen, zij had een jurk a die met een los-omgeslagen en doorge- knoopte rok erover de indruk gaf jurk, hij moderne snit. Er waren, vooral om thuis te dragen, driekwart-pantalons voor dames waar over een los jakje wordt aangeschoten, er waren allerliefste cocktail-ensembles die met jasje de indruk van een com- pietje geven- en er was een strandrok, die tevens als badcape kan worden geslagen. Er waren voorts ter beurze schatti ge „bont"-jasjes van draion, heel licht in gewicht en ook het parasolletje komt weer schuchter om de hoek kij ken: nu gemaakt van dezelfde (ge bloemde!) stof als het zomerjaponne tje. Handschoenen zijn cr in letterlijk alle tinten en kleuren, veelal thetische vezels, een lust vooi die elegante collecties! Twee van de drie Belgic moeilijk Minister Segers legde er de nadruk op, dat de overeenkomst tegemoet komt aan de sinds lange jaren in Gent gekoesterde wensen. ,,Ik verheug er over, dat wij, Nederland c hiermede hebben bewezen de ste vraagstukken, ook ten aanzien van de waterwegen te kunnen oplossen. Nu twee van de drie kwesties zijn opgelost de stop van Ternaaien en het kanaal Gent-Terneuzen is het ogenblik aangebroken om met dezelfde voortvarendheid het Schelde-Rijnvraag- stuk op te lossen." De modernisering van het kanaal zal de haven van Gent bereikbaar ma ken voor schepen tot 50.000 ton. Bij Zelzate zal de vaargeul moeten worden verlegd, waarbij een groot aantal wo ningen zal moeten worden afgebroken. In Zelzate zal geen brug over het ka naal worden gebouwd, zoals aanvanke-1 lijk de bedoeling was. Minister Van audenhove deelde mede, dat een tun nel zal worden gegraven. Het gehele werk zal volgens plan vijf jaar in beslag nemen. Dat is ook de tijd, die men nodig denkt te heb ben voor de bouw van de zeesluis in Terneuzen. Ook de verbreding van het kanaal hoopt men in vijf jaar te vol tooien. toch kan men dan ineens eer als hyper-modern een garnering an Engels borduursel tegenkomen. En bedriegen we ons niet, dan zullen dit jaar bijzonder veel grote witte kragen worden gedragen, want we z~ gen ze in allerlei modellen en in ove Hogere lonen in garagebedrijf (Van Het College van Rijksbemiddelaars heeft thans ook zijn goedkeuring ge hecht aan de nieuwe collectieve ar beidsovereenkomst voor het automobiel- garagebedrijf, het motorenrevisiebe- drijf en het carrosserie- en wagenbonw- bedrijf. De overeenkomst voorziet loonsverhoging van 5 procent ei kracht geworden in de loonweek, waarin 25 januari viel. Met de goedkeuring van deze c.a.o. Is thans een loonsverbetering voor alle takken van de zogenaamde kleine taainijverheid doorgevoerd. Op het elek trotechnisch bedrijf na, dat een verho ging van vier procent kreeg, is in alle takken een loonsverbetering van 5 pro cent tot stand gekomen. Bovendien is goedkeuring verkregen om de afstand tussen de vijf gemeenteklassen terug te brengen van tien naar acht cent (voor de bedrijfstakken met vier gemeente klassen van negen naar zeven cent) Geen toestemming is verkregen om de huurtoeslag 1957 in de loontabellen op te nemen, zolang de berekeningen over de te verwachten produktiviteitsstijging door het C.B.S. niet in orde zijn be vonden. Valt dit onderzoek gunstig uit dan zal alsnog de huurbijslag met zes procentin de basisionen worden ver werkt. Voorts worden de tariefbasislo- afgeschaft, gaan de Vrouwenlönen de hoogte in en zal werkclassifica- tie worden toegepast in het carrosserie- bedrijf. Daarnaast wordt een onderzoek ingesteld naar de wenselijkheid om ook in het smeden- en metaalbewerkingsbe- drijf en het automobiel- en garagebedrijf werkcla ssific atie Jubileumboek van Sphinx-Céramique Biografieën van mensen, die iets mochten ereiken, vormen boeiende lektuur. De geschiedenis van een be drijf kan dat eveneens zijn. Want er speelt doorheen het denken en doen van mensen, die er aan werkten, van laag tot hoog. Zo is het geval met het zeer fraaie gedenkboek verschenen ter gele genheid van het 125-jarig bestaan van de Sphinx en het 100-jarig bestaan van de Société Céramique, verenigd in de N.V. Sphinx-Céramique, voorheen Petrus he- gout. Dit fraaie, deskundig samengestel de boekwerk beziet dit bedriji in het grotere historisch verband van de ont wikkeling van de techniek van het aar dewerk en van die van de Maastrichtse keramische industrie. Wie het opent, voelt de belangstelling toenemen en heeft er voor hij het weet menig uur in zoek gebracht. Maar weg zijn die uren niet, want een industrie als deze, die zo nauw is doorweven met kunstzinnigheid, heeft vele verheffende aspekten. Het boek omvat naast de meer gedegen inhoud ook menige bij drage van wat luchtiger genre en her bergt een keur van plaatwerk. Stralend wit wordt uw wasgoed met Sunil. Bleken en blauwen mag u overslaan. U wast minder, u spoelt minder, u wringt minder. Uw wasgoed slijt dus minder I U - en hon derdduizenden andere huisvrouwen - merken direct dat het hemelsblauwe Sunil tegelijk het modernste en het degelijkste wasmiddel is. De mooiste wittehaanverliest het van uw stralend witte was! en spaart uw linnenkast Neem meteen het voordelige reuzenpak SUN 57.2 K 300 c hui Landbouwbeleid in EEG wekt ongerustheid Het voorgestelde toekomstige landbouwbeleid in de Europese Economische Gemeenschap heeft bij de Rotterdamse en Amster damse Kamers van Koophandel een gevoel van ernstige ongerust heid gewekt. Beide Kamers heb ben zich gisteren met een gemeen schappelijk schrijven tot de mi nisterraad gewend; daarin voe ren zij een aantal bezwaren aan tegen de ontwerp-voorstellen van de Europese Commissie. Aan het voorgestelde landbouwbeleid, aldus de Kamers, is een streven naar autarkie en protectie niet te ontzeggen. De internationale handel, met name die in graan en suiker, wordt uitsluitend gezien als een compliment en bepaald niet als een wezenlijk onderdeel van de marktordening. Er dreigt bij het voor gestelde beleid in de Europese land bouw een verstarring te ontstaan. Daar bij wordt geen plaats ingeruimd aan de invloed van de ontwikkelingen elders in de wereld. Een dure landbouwpro- duktie en een bemoeilijking van de re laties met derde landen zullen daar van het gevolg moeten zijn. Dit alles treft Nederland in het bij zonder, vervolgt het schrijven. Hoge graan- en suikerprijzen, stijging van de kosten van levensonderhoud, bemoeilij king van de exportpositie van de Ne derlandse industrie (in het bijzonder van de industrie, die agrarische pro- dukten verwerkt) aantasting van de po sitie van de internationale graan- en suikerhandel, van de zeehavens en van het vervoerswezen in het algemeen, ziin sombere perspectieven, die voor Nederland in de voorstellen van de Europese Commissie zijn te ontwaren. Het is derhalve een gebiedende eis, dat de voorstellen worden herzien in een zodanige zin, dat essentiële belan gen van Nederland onaangetast blijven. De beide Kamers dringen er dan ook bij de ministerraad met klem op aan, dat de Nederlandse regering haar mede werking slechts aan zulke herziene voorstellen zal verlenen. Geen Westduitse diplomaten naar Israël De Westduitse woordvoerder von Eek- hardt, heeft in Amman, de hoofdstad van Jordanië, gezegd dat bondskanse lier Adenauer en de minister van bui tenlandse zaken, von Brentano, hebben verzekerd dat de Duitse bondsrepubliek geen diplomatieke betrekkingen met Is- aël zal aanknopen. Volgens von Eckhardt komt de Duitse schadeloosstelling aan Joden lit jaar tot republiek dan „zeer beperkti handels betrekkingen". Het is het doel van de bondsregering economische en vriendschapsbanden at Jordanië te versterken, aldus de Duitse woordvoerder. slotzitting van de ln Amsterdam gehouden Joodse conferentie over aan spraken op schadevergoeding van Duits land heeft vice-president J. Blausteln uit Baltimore evenwel verklaard, dat van de totale overeengekomen schade- ergoeding van 107 miljoen dollar een ongeveer f~ Veel griep, maar niet ernstig De griepepidemie breidt zich uit over Europa, maar ditmaal is de toestand niet zo ernstg als in de herfst van 1957, toen miljoenen mensen aan de Aziatische griep leden en enige duizen den patiënten aan de ziekte bezweken. Uit de berichten blijkt, dat de ziekte zich nu beperkt tot kleine gebieden. Zo heeft b.v. Zuid-Duitsland meer te lijden dan het noorden van de Bondsrepu bliek. In Oostenrijk is Linz de stad met de meeste patiënten. In sommige fabrieken is een derde van het perso neel absent. Uit België komen berichten, dat de .ekte terrein wint en dat vele kanto en en fabrieken slechts over een deel an het personeel kunnen beschikken. In Luik '.s tien procent van de bevol king ziek. Onofficiële schattingen uit Genève ko- len op eenzelfde percentage neer. Ook i Zürich en Bern zijn veel grieppatiën- Volgens berichten uit Nederland, Noor- wegen en Hongarije kan daar niet van een epidemie worden gesproken. Ook in Zweden komt de griep vrijwel niet voor. 1 De Sowjetunie heeft gister avond de geruchten over de lan cering op zondag van haar twee de superraket naar het gebied van de Stille Oceaan bevestigd. Daarnaast is meegedeeld, dat schepen en vliegtuigen thans het doelgebied weer veilig kunnen passeren. In tegenstelling tot aankondiging de eerste lancering van een superraket op 20 januari, is ditmaal niets gezegd over de afstand die de raket heeft af gelegd en de nauwkeurigheid van de lancering. Alleen is gezegd, dat de laat ste proef in overeenstemming is geweest met het plan om een krachtiger ballis tische meertrapsraket te vervolmaken. Geruststellende uitspraken in Ver. Staten ■dediging. De democratische leider in de Senaat, Lyndon B. Johnson, heeft ge zegd, dat Rusland in de nabije toekomst een grote voorsprong zal hebben wat de aanvalskracht met raketten betreft democratische senator Telefoonkabel naar Squaw Valley brak Tengevolge van een landverschuving km ten westen van Squaw Valley aar in dc tweede helft van februari de Olympische Winterspelen .gehouden zullen worden, is de transcontinentale telefoonkabel gebroken. Maandagavond om 10 uur was de ka- het slechts ten dele hersteld. Verwacht wordt dat vandaag de telefoongesprek ken meer normaal gevoerd kunnen worden. Advertentie Westelijke er evenwel van overtuigd, dat de proef van zondag even geslaagd is als de eerste, toen de raket bijna 13.000 km aflegde en binnen twee kilometer van het doelwit terechtkwam. Naar het schijnt, zijn nu geen proe ven meer nodig om de doeltreffendheid van de nieuwe Russische raket vast te stellen. De raket is bestemd voor het lanceren van zware satellieten in een baan om de aarde. Er is ook sprake ge weest van het lanceren van satellieten met instrumenten naar Venus en Mars en het overbrengen met behulp van de raket van een kosmisch station naar de i Ver. Staten GRIEP? 1 Aspirin £h) De Amerikaanse minister van lands verdediging, Thomas S. Gates jr.. had eerder in een TV-interview nog weer als zijn mening uitgesproken, dat de V.S., waar het de raketten betreft zullen beginnen Rusland In een ander TV-interviev sprak de stafchef van de luchtmacht, gen. Tho mas D. White, in gelijke geest Hij zei- de dat de Russen misschien wat de ra ketten betreft de Ver. Staten voor zijn, •maar gaf als zijn mening te kennen, dat de Ver. Staten in het geheel niet 'bij hen achterstaan wat het gehele beeld van de landsverdediging betreft. Hij betoogde, dat in het Amerikaan se raketten- en landsverdedigingspro- •gram het juiste evenwicht bestaat en dat het de Ver. Staten het vermogen •tot afschrikken zal blijven geven dat •zij verlangen. De verklaringen van Gates en White stonden in scherpe tegenstelling tot liet oordeel van verscheidene democratische leden van het Congres over de landsver- Kruiswoordpuzzel Horizontaal: 1. kwaad, 4. bruinachti ge verfstof uit run, 7. muzieknoot, 8. verzekeringsbrief, 10. emeritus (afk), 12. tevens, 14. mens, 15. zelfstandig rijk bij Makassar, 16. atmosfeer (afk), 18. muzieknoot, 19. dwaze gewoonte, 22. de Griek, die de Trojanen overhaalde om het houten paard in de stad te trekken, 24. koopman, 25. zijtak Seine, 26. gem. in N. Brab., 28. dat is (afk. Lat.), 30. scheikundig element (afk), 31. buitenha- 33. meisjesnaam, 35. 1ste boek van Alpen, 42. stad i *3. CopVrlflW P.l.fl: 6 CepmlwQVM 2 13 2 3 9 9 20 25 11 32 VI 34 8 5, spil van een wiel, 6. nieuw (Gr.), 7. vet der melk, 9. stuk stof, 11. hemel lichaam, 13. vogel, 15. goedertieren, 17. tandvormig bovendeel van een kasteel muur, 18. bekoorlijk gelegen, 20. uit roep, 21. gem. in Gelderl., 22. groente, 23. vreemde munt, 25. tijding, 27. leeg, 29. kreet, 32. boomloot, 33. maand van het jaar, 34. meisjesnaam, 36. telwoord, 38. bekende afkorting, 39. maanstand. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. stam, 4. per, 7. kaag, 8. soda, 9. ampel, 11. net, 12. snert, 14. 15. Dee, 16. al, 17. santé, 19. top, 21. somma, 23. Edam, 24. Roer, 25. ren, 4. pont, 5. Ede, 6. ratelaar, 7. kadaster, 10. Leens, 13. report, 17. span, 18. emoe, 20. ode, 22. mee.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 5