Chauffeurslonen sociaal onrecht uit verleden Laatste indrukken van Parijse mode week de ZWITSALETTEN kdpwllerafl „Blonde Jopie Utrecht gewur in Mooie weer is gekomen Televisiestudio's moeten moderne paleizen zijn... „Kartel'' wenst controle door V.N. bij verkiezingen 9 MAANDAG 1 FEBRUARI 1960 Staatssecretaris Roolvink: Gevaarlijke overweg Kinderen niet meer naar school Nadat vrijdagmiddag een schoolkind 'op de onbewaakte overweg in de Grind weg in Prinsenbeek onder een trein is geraakt, heeft men in Prinsenbeek be sloten de kinderen niet meer naar de "kleuterschool te sturen, omdat zy de overweg over moeten. De burgemeester jheeft daarom politiebewaking ingesteld, sn veilige overgang moet verzeke- Men heeft echter maar die politie agenten, zodat de bewaking eigenlijk een onhoudbare zaak is. De burgemeester heeft daarom, in vervolg op zijn actie Nan vorig jaar, opnieuw bij de Spoorwe gen en bij de minister van verkeer aan gedrongen op beveiliging. De Spoorwe gen menen echter, dat er te weinig van de overweg gebruik wordt gemaakt om de kostbare beveiliging aan te brengen. Ook de Tweede Kamer is op de hoogte gesteld, daar men zeer verontwaardigd is over de N.S. Giften kerkbouw van Prinses Wilhelmina Prinses Wilhelmina heeft aan vijf ker ken die een landelijke kerkbouwactie hebben ontplooid een belangrijke gift ge schonken: Lutherse, Doopsgezinde, Gere formeerde, Remonstrantse en Nederland- Hervormde kerk. STAATSSECRETARIS B. Roolvink heeft zaterdagmiddag in de jaar lijkse algemeen vergadering van het provinciaal verband Zuid-Holland van de Arjos in Rotterdam gehou den o.m. gezegd, dat de regering de lonen van de chauffeurs be schouwd als een gedurende de periode van geleide loonpolitiek ontstaan brokje sociaal onrecht. Z\jIs bereid mede te werken aan het doen verdwijnen van deze achterstand. De heer Roolvink, die als titel van zijn rede „Christeiyk-sociale politiek" had ge kozen, stelde o.m. dat het primair de taak van de overheid Is te zorgen, dat in de strijd om de welvaart de sociaal zwakken niet te kort worden gedaan, maar het is volstrekt onjuist, dat de overheid tot in de kleinste bijzonderheden de loon vorming gaat voorschrijven dat is voor Ontsnapte Duitsers weer in arrest De gemeentepolitie van Heerlen is er zondagmiddag in geslaagd de beide uit de strafgevangenis te Nieuw Vosseveld te Vught ontsnapte Duitse gedetineerden te arresteren. Het waren de 21-jarige Wilhelm P. uit Aken en de eveneens 21- jarige Johann H. uit Herzogerath. Zij werden sinds de ochtend van dinsdag 26 januari vermist. De jongemannen werden aangehouden even buiten Heer len, terwijl zij te voet op weg waren in de richting van Aken. Ze hadden een traangaspistool en verschillende schroe vendraaiers bij zich en waren dus blijk baar van plan hun misdadige praktijken weer op te vatten. mooie tanden... door ARONAL vitamine tandpasta (bij apoth. en dr<?g.) 70, 90, 1.45 (extra groot) 'n kwallteitsprodukt van de Wybertfabrleken. 99 Motief niet duidelijk In Utrecht is zondagmorgen vroeg de 40-jarige Alida Johanna M. door wurging om het leven gebracht. Het slachtoffer dat onder de Utrechtse prostituees bekend stond als „Blonde Jopie" werd om twaalf uur levenloos in haar woonschuit Jopie die ligplaats heeft in de Vecht, aangetroffen door een huurophaler en "en buurman. De miam die de hiuren vain de bewoners aan de Vecht taut. Lonen van de buschauffeurs {Vervolg van pag. 1) De vergadering in de Trèveszaal en de zaterdagmiddag volgende bijeenkomst van werkgevers en werknemers in Sche- veningen, brachten ook meer zekerheid over een verdere loonsverbetering voor de buschauffeurs. Werd in het communi qué reeds gezegd dat het overleg daar omtrent voortgezet zal worden, van werkgeverszijde verzekerde men ons dat binnen enkele weken dat over! :g met resultaat zal zijn afgerond. Partijen zul len gezamenlijk een voorstel bij het College indienen om de lonen van het busvervoerspersoneel te verhogen met J een percentage, dat om en bij de te ver- f wachten trend der loonstijgingen zal liggen, naar men zei 5 a 6 procent. Deze verhoging, die moet worden gezien als 1 een aandeel in de gestegen welvaart en 1 die onder geen voorwaarde door de directies zal mogen worden doorbere kend, komt uiteindelijk per onderneming tot stand en varieert voor het personeel der verschillende busondernemingen om dat de produktiviteitsfactor daarbij in het geding zal zijn. Blijvend probleem De kwestie van het al dan niet door berekenen zal evenwel in de toekomst i voor de werkgevers een probleem blij- ven, waarover met de regering nader gesproken zal moeten worden. Met name de minder rendabele bedrijven kunnen weinig kanten op als zij hun lonen wel, hun tarieven niet mogen verhogen Willen zij hun werknemers laten delen in de algemene welvaart, dan moet dat uit de ruimte komen en die ruimte is er niet. Het is zelfs zo, dat de bedrijven die in september hun tarieven verhogen niet nog eens een loonsverhoging in hei kader van de gestegen welvaart zullen kunnen geven. De tariefsverhoging duid' er immers al op dat men met verlies werkt en dus geen ruimte meer heef' om uit te putten Ruimte maken zou hier de enige oplossing zijn, maar van werk geverszijde wijst men er op, dat de mogelijkheden tot produktivitieitsverho- ging reeds zijn opgesoupeerd: de bussen hebben vrijwel allemaal een eenmansbe- I diening en zijn zo groot mogelijk. De enige mogelijkheid zou misschien liggen in het opheffen dier idabele lijnen doch dit is een maatregel die strijdig is met het algemeen belang van een rede lijke, duurzame en veilige ziening. Roofoverval R. Pons-van Vuuren, is zaterdagavond omstreeks half zeven te Gouda overvallen door onbekend gebleven man. Zij kreeg ernstig letsel aam die hals en haair belde ogen werden dichtgeslagen. Het slachtoffer verloor het bewustzijn en is toen door de dader over een heg gegooid, waardoor zij onder aan de dijk kwam te liggen. De huishoudelijke inkopen van mevrouw Pons lagen over een afstand van 70 meter over de weg verspreid. De dader, die kennelijk op roof uit was, kon haar por- temonnaie echter niet vimden. Mevrouw Pons is in een ziekenhuis opgenomen. De politie vermoedit dat men hier te doen heeft met die man die de laatste tijd in Gouda meer van dergelijke overvallen zijn doorgevoerd, of dat de socdalis- de eigen beginselen ontrouw zouden zijn geworden. Zich tot het prijsbeleid merkte de heer doorberekening een loomsvebhagtag sociaal onrecht gevolg kan hebben. Om die doorbere kening ging het bij de kwestie van de ohaiiffeurslonien. Naar het oordeel van de het overleg de NBM uitbrak. Zij was bedoeld als een druk uit te oefenen, druk op de regiering op de eigen vakbonden. Dit nu kon de regering onmogelijk tolereren. Scherp nam de saatsseéretaris stelling tegen de socialistische propaganda. In dit verband merkte hy op, dat de hoofdbe sturen van de bonaf ide vakbonden be slist niet achter de stakingen hebben gestaan, maar dat het wel opvallend was. dat de VARA haar propaganda-apparaat praktisch onmiddeliyk ter beschikking van de stakers stelde. (Van onze sociaal-econ. redactie) TIET mooie weer is gekomen", ant woordde zaterdag staatssecreta ris Roolvink (sociale zaken) toen hem bij het verlaten van de Trèves zaal door journalisten de vraag werd gesteld hoe hij de klimaatsontwikke ling' vond. De meer dan tevreden onderminister vind dat de door Het Vrije Volk verwachte regenbui ken nelijk overgewaaid moest zijn en ver wachtte ook geen verdere onrust in de autobusbedrijven. Verschillende deelnemers aan het overleg met de regering betoonden hun tevredenheid. „Een ergernis of moet ik m een erfenis uit het verleden is m.8t de zes procent uit de weg geruimd", aldus de werkgevers-vertegenwoordiger B. Vos Jzn. De voorzitter va,n het Col lege van Rijksbemiddelaars, mr. J. Ber- vond dat de bespreking was verlo pen zoals het in een gezonde democratie ,oet lopen. De voorzitter van de Kon. Ned. Vereniging van Transportonderne mingen (iKNVTO), mr. D. van Setten ver. klaarde tegenover .ons dat de vereniging im principiële redenen van zijn oud" tandpunt {zonder beperking doorbereke ning in tarieven) is afgeweken om met ïgering mee te gaan, doch dat zij voor de toekomst een ander stand punt voorbehoudt. De heer L. C. van Dalen, hoofdbestuurder van de Prot.- chr. bond van vervoerspersoneel was blij met de overeenstemming die was bereikt over de basis van het verdere georganiseerde overleg, gelet op de spel regels die vandaag aan de dag gelden de loonvorming en gelet op de bij zondere positie van het busvervoer. Van de zijde van de personeelsdelega- ties, die de vorige week buiten de vak beweging om in tien streekvervoerbe- drijven zijn gevormd, is verklaard dat de delegaties zich morgen zullen beraden over de bereikte resultaten met werk gevers en regering. Namens de delega ties, die onderling nauw contact onder houden, heeft een woordvoerder van de W.S.M.-delegatie het gezamenlijke perso neel der busondernemingen gevraagd geen enkele actie te ondernemen en hel beraad van morgen af te wachten. (De bedoeling van de samenwerkende perso- neelsdelegaties is, naar men ons stelligste heeft verzekerd, wilde en gemotiveerde acties te voorkomen en om uiting te geven aan hetgeen onder de buschauffeurs leeft, nu de vakbeweging daarin zou hebben .gefaald). Werk W.A.-ontwerp al vergevorderd (Van onze panlemenrts redactie) Minister Beerman (justitie) kan nog niets zeggen omtrent de vermoedelijke datum waarop het wetsontwerp inzake de verplichte verzekering van wettelijke aansprakelijkheid zal worden ingediend. De werkzaamheden aan. dit ontwerp zijn eohiter ad ver gevorderd. „Het is inder daad de bedoeling", aldus de minister, „dat de verplichting tot verzekering der wettelijke aansprakelijkheid betrekking zal hebben op alle motorrijtuigen die ge acht kunnen worden nauwelijks gevaar op te leveren". Naar de minister mee deelt is bij het departement van finan ciën een wetsontwerp omtrent het toe zicht op het schadeverzekeringsbedrijf in overweging. Lages c.s. niet van gratiëring uitsluiten Minister Beerman (justitie) acht het baat uit te sluiten, dat de levenslange ge vangenisstraf van (aanvankelijk tot de worden gemaakt levenslang veroordeelden e wie de doodstraf in 1 gratiëerd. Beerman ju Jean Desses TAILLEURS: Plissé-rok of klokkend achterpand. Geen blouses, maar de combinatie van japon-jasje. JAPONNEN: Draperieën. KLEUREN: Alle nuances wit en het blauw-grijs van de distel. Guy Laroche TAILLEURS: Breed schou derstuk, opgezet keurslijf. JAPONNEN: Ook prinsesse- lijn. KLEUREN: Pasteltinten, veelal teer rose en blauw. Jacques Griffe LIJN: Kandelaber. De taille is duidelijk aangegeven. KLEUREN: marine-blauw, wit met zwart, grijs-beige cn variaties rose. STOFFEN: wollen etamine, wollen kant, organza, shan tung en mouseline. In Hotel „Wittebrug" te Den Haag is zaterdag het jaarlijkse persdiner van de buitenlandse persvereniging gehouden. Ere gasten waren o.m. prins Bern- hard en minister Luns, die men hier in druk gesprek ziet. Waar praten zij overHet zou ons niet verwonderen als het ging over de landingsrechten van de KLM in de V.S. Prins gast van de buitenlandse pers -eu op deze avond voorts onder meer de ministens Luns en Cafls, de dieken vam het diplomatieke korp6, de Britse ambassadeur sir Paul Mason en jde Haagse burgemeester mr. H. A. M. T. •Kon&choten. Als de droom van de Nederlandse omroeporganisaties nu eindelijk maar wordt verwezenlijkt en er op het in Hilversum sinds lang gereser veerde terrein wordt begonnen aan de bouw van een modern televisie complex. ja, dan zal Nederland zijn partijtje pas echt kunnen mee- blazen in het wereldlijk concurrentie-orkest Want de grote symfonie heet daar nog steeds: „televisiestudio's als paleizen" en de delen zijn: „Wie heeft de grootste, wie heeft de duurste en wie zet er de hoogste zendermast bij?" Van de algemene bewondering, dóe een jaar geleden (om pneoies te zijn op 23 diecember 1958 die ingebruikneming van het enoenme televi&iecomple x met de hoogste mast ter wereld (500 m) dm Tokio gold. zijn we allang bekomen. Sindsdien zijn ail op verschillende plaat- ter wereld nieuwe en grotere bouw- Guibèn" de"stiudiio's werken op touw gezét. Enhogere masten! Heeft Münohen onlangs aangekondigd begonnen te zijn aan de bouw van „het grootste televisiecomipLex ter wereld", op het ogenblik is de Londtense BBC West- Daiiiteland vóór. De BBC zal nog deze zomer „het grootste balewisiehiuLs ter wereld" kun nen openen. We hebben u ai eerder een beschrijving gegeven van het pa- leis dér paleizen, dat hier wordt, of Kever gezegd ia, gebouwd. Een mach- T"a ',"1 tiigb hyper-modern complex met zoveel iruimibe, maar ook zoveel teohnische toepassingen dn die grote studio's, dat daar nru werkelijk .alles" kan. Een ironische journalist heeft de steen an het rollen gebracht en geschreven, dat de BBC uu niets meer nodig heeft dat de toepassing al dat prachtige teohnische speel goed wed eens nadelig kan gaan werken op het uitzenden van actuele program- Commentaar* Weinig belovend JJET JAARLIJKSE zangfestijn in San Remo Italiëdat tegenwoordig Maians-sprekende bevoLkamgsgiroep gezien mag worden als een landelijke dientoen. Goed dan: besloten Wend Hiertegen is de BBC fel in het ver weer gekomen en heeft daarby fier verklaard: „Buitenopnamen zullen het levensbloed van de televisie blüven!" O zo. Imibussen is in Zwitserland een owbloe- hete strijd beslecht. Ook hier naituurlijk vanwege televisie-bouw. Het ging er maar om, waar de beide nieuwe tetlevisiesibudio's moesten worden ge bouwd, in Ziirich of to Genève. Er Is een hele tijd verwoed aan het touw getrok ken en ten slotte was de oplossing sim pel: Zurich behoudt die huisvesting voor de Duitse uitzendingen en Genève die voor d© Franstalige programma's. MaaT Zwitserland is in feite een drie- land: het heeft ook aan zijn Ita- finale voor het Eurovisie Songfestival leek ons niet veelbelovend. We keken en luisterden ernaar zater dagavond, maar er waren nauwelijks drie liedjes, die enige kans zouden maken in het festival-genre. Over het geheel waren de composities te in gewikkeld en voor het grote publiek te weinig aansprekend. We maakten mee, hoe de grote Modugno verstek liet gaan en hoorden van commentator Piet te Nuyl, hoe achter de schermen zenuw achtig werd gezocht naa 1 zoveel noten op zijn zang heeft derde televisiestudio mat zendmast te bouwen to Lugano, spe ciaal voor Italiaanse uitzendingen. En ntu is iedereen tevreden. Europese titel kunstrijclen Van de strijd om de Europese titel kunst)rijden op de schaats zullen daze Vooraf hebben we ons over het ge- weak twee Euravisie-ul'toendtegen door heel wel geamuseerd bij de NCRV-ont- de NTS worden ovengenomen. spanningsavond, al was het optreden Op vrydagavond kunt u van 9.35 tot van Steye van Brandenberg in „Van io.30 uur en op zaterdagavond van 9.45 de grote naar de kleine k" geen succes, tot 10.30 uur eventjes meekyken naar Enny Molsde Leeuwe had voor haar wat er gepresteerd wordt in Garmisch „kwartet" veel betere tekst dan de Partenkirchen. vorige keer en liet ons dikwijls lachen en Bucno de Me,quite overtrof zich. Mrtl» Mma en Junsen Baumter aul- zclf in een heel lente murilcele sketch. Johan Bodegraven deed nog eens zijn best voor de actie „Viermaal ZN" en ontving allerliefste kleine gasten. Zijn bekende welsprekende gebaar aan het eind van zijn optreden ontbrak natuurlijk ook niet. Moge het succes hebben. KASAVOEBOE DOOK OP IN LUIK T/" ASAVOEBOE, de leider van de Kongolese Abakopartij, die vorige ■kV week maandag wegliep van de rondetafelconferentie in Brussel, dook zaterdag op in Luik, waar hij op een persconferentie verklaarde de afgelopen dagen in Duitsland te zijn geweest. Hij zei ook nu, niet op de conferentie in Brussel te zullen verschijnen, zolang deze geen voorlopige Kongolese regering heeft gevormd welke is belast met de uitwerking van een grondwet voor een federale Kongo, de organisatie van de verkiezingen en de controle daarop. Kasavoeboe staat namelijk op het standpunt dat de verkiezingen niet al leen door Belgen mogen worden gecon troleerd. Alle leden van het „kartel" de groepering van nationalistische par- Gokken in Duitse pool niet meer mogelijk De douane-recherche te Amsterdam heeft op verzoek van de Hengelose poli tie aan de grens bij Glanerburg aange houden de Hengelose boekhandelaar H. T.JA., die sedert begin november m Nederl. Duitse lottoformulieren aan de man bracht. A. bezat in Gronau (Duitsl.) een postbus waarin men de ingevulde poolformulieren kon vinden. De boek handelaar zorgde dan voor afstempeling; en inlevering bij het Duitse loterijkan toor. Zij die een gokje wilden wagen be taalden 4,50 per formulier, terwijl A. zelf drie mark afdroeg. Naar schatting verdiende hij in drie maanden tijd min stens f 1200. Om de klanten te winnen verzond hij naar honderden adressen .n het gehele land formulieren en folders met een uitleg van dit kansspel. Er is proces-verbaal tegen hem opgemaakt wegens overtreding van de loterij wet Nikolai Beliajef, lid van het presidium van het centrale comité der Sowjetrussi- sche communistische partij is van zijn functie van partijsecretaris in de Sowjet- republiek Kazachstan ontheven, nadat de oogsten in dit belangrijke graangebied waren mislukt. Hij is benoemd op een post van de tweede rang. HANDWEEF JEAN DESSES heeft dit keer als nieuwtje de toepassing van handgeweven banen. Ten eerste zien we die als ceintuur met smal reepje zwart lakleer erop gezet. De tweede keer was de handweefstof ge bruikt als voorbaan van een mantel japon, die verder een tuniek had. De voorbaan liep dius. glad door. De tailleurs hebben een pldssé-ondiulé rato: dat betekent dat de ribbels als het ware opstaan. Het ziet eruit als pijpe- •-telen. Andere hebben een klokkend ichterpand, dat met een plooi (oniuitge- uit de klok ontspringt. dat e 1 tailleur Een ander grapje was een gewone kraag had, maar ae revers liepen niet spits naar het midden, doch juist steeds breder uit, tot laag in de taille. Desses heeft geen bloemen Alle tailleurs bestaan uit japon en een jasje, dat de normale lengte heeft. Het duidt het middel nauwelijks aan. De geklede toiletten waren zoals ge woonlijk bij deze Griekse ontwerper rijk voorzien van draperieën. We zagen veel zijde met grote bloemmotieven, In deze colleotie kwam zwart slechts sporadisch voor, geen rood, alle nuances wit die er maar te vinden zijn en de nieuwe klem- die Desses lanceert: het blauw van c distel; een bijzonder mooi grijs-blauw. INGEPAKT T AROCHE komt met wonderlijke jasjes bij zijn tailleurs. Een breed schouderstuk, dat hoog over de buste en halverwege op de rug schuilt gaat onder een soort beurs- lijf. Het staat nogal ingepakt. Even dwaas was het Idee om strakke jasjes te maken met twee grote zakken vlak onder de buste. Er worden lange blouses, die over de rok vallen en in de rug met knopen sluiten, bij gedragen. Bij de mantels vielen de mouwen weer enigs zins naar voren. De lengte van de mouw reikt meestal niet verder dan juist even onder de elleboog. Ook de japonnen heb ben een soort keurslijf, soms van suède. Maar ook de jprinsesselijn heeft nog niet afgedaan. De geklede toiletten zijn ook hier rijk voorzien van plissé. Soms is de gehele japon geplisseerd, maar over de buste en om de heupen wordt het plissé dan in bedwang gehouden door een smalle vpgezette bies. Bij de avondjaponnen overheersen de korte toiletten, dikwijls fraai geborduurd met kraaltjes. Heel bijzonder was de vondst om langs de diepe ruguitsnijding een brede omslag te leggen, die in de rok als een plooi doorliep om ten slotte ge leidelijk in de rokruimte te verdwijnen. Deze collectie was uitgevoerd in pastel tinten, voornamelijk heel teer rose en SLANKE LEEST TACQUES GRIFFE heeft dit keer de aandacht op het middel ge vestigd, daarbij rekenend op de da mes, die hun slanke leest liever niet verborgen zien in vage lijnen. Hij is daarmee de enige in dit seizoen. De meeste japonnen hebben dan ook een zwarte lak- of boxlederen cein- Er zijn korte tailleurs in zijn collectie te vinden, maar de lagere jasjes hebben toch de overhand. De rokken zijn geplis seerd of hebben grote overslagen. BIJ toe vallende jasjes wordt toch wel een cein tuur gedragen. Voor de mantels gebruik te deze ontwerper echte lichte zomerstof fen: wollen etamine, wollen kant, organza en mousseline. Shantung, „zijde, serge kant waren voor de japonnen. Griffe een van de couturiers, die veel werkt met marineblauw, wit met zwart, grijs beige tot stopverfkleur, veel nuances en wat karmijnrood. Griffe vergeleek zijn lijn met een delaar, omdat de buste rust op een sluik en smal vallende rok. Maar beetje gezocht is die benaming wel Het doet er echter weinig toe, de moddelen zijn in ieder geval de moeite waard. Zo zyn we aan het einde van de mode wedloop gekomen. Van de paar duizend modellen, die we deze week langs ons hebben zien flitsen, zullen er enkele ge meengoed van de confectie worden. Maar welke dat zullen worden, is nu nog moeilijk te zeggen. Het publick zal pas goed kunnen oordelen, wanneer maart do foto's worden vrijgegeven tijen delen deze mening. Zaterdag stelden zij op de conferentie de eis, dat de komende verkiezingen onder toezicht in de Verenigde Naties zullen staan. De afgvaardigde Kalonji deelde mee it een beroep op secretaris-generaal Hammarskjöld zal worden gedaan om 26 V.N.-functionarissen naar Kongo te lenden, zodat in ieder district het ver- loop der verkiezingen zal kunnen worden gecontroleerd. De niet bij het „kartel" aangesloten groepen zijn echter voorstander van een gemengde commissie van Kongolezen 1 Belgen. Kasavoeboe zei zaterdag dat de voor lopige regering die hij wenst ookde regeling voor de toekomstige betrekkin gen tussen België en Kongo zou moeten uitwerken. Hij is de leider van Neder- Kongo en verklaarde dat dit gebied voortaan geen belasting meer aan Bel gië zal betalen. Kasavoeboe sprak tegen dat er een splitsing in de Abako is cn voegde hier toe dat de delegatie van de Abako die op de rondetafelconferentie is geble- geen bevoegdheden heeft nu hijzelf is vertrokken. „Ik heb het mandaat van het volk. Het volk oordeelt over mijn positie", zo besloot bij. Hogere vergoedingen voor masseurs De Ziekenfondsraad heeft thans ook de overeenkomst tussen de ziekenfonds organisaties en de organisatie van heil- gymnasten en masseurs goedgekeurd Bij deze overeenkomst, die op 1 januari I960 in werking treedt, is een herziening der sinds mei 1957 bestaande tarieven voor hulp aan ziekenfondsverzekerden tot stand gekomen. De vergoeding voor behandeling ten huize van de heilgymnast-masseur is van f 2.50 per keer op f 2.90 gebracht en de vergoeding ten huize^ van de patiënt van f3.75 op f4.25. Binnenkort rapport over echtscheiding Minister Beerman (justitie) heeft reden om aan te nemen, dat binnen niet al te lange tijd een rapport kan worden tege- moetgezien van het gesprekscentrum, dat zich reeds enige jaren bezighoudit met het echitsoheiddngsvraagstuk. Dit centrum be staat uit personen van verschillende gods dienstige en levensbeschouwelijke rich ting en kwam tot stand na de discussies over het z.g. Haarlemse huwelijk. Uit de mededeling, die de minister thans in zijn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer doet, blijkt dat het gesprek goede voortgang vindt. /aria vond Broeders" js de titel van het hoor spel, geschreven dioor Jan Apon, dat de NCRV om 8.10 uur uitzendt. Om 9.10 uur begint George van Remesse een nieuwe cyclus: de piano werken van Chopto. Om 11 uur kunt u nog luisteren naar zeer oude muziekwer ken, uitgevoerd door de Muziekkrtog Obracht onder leiding van Hans van de Hom bergih. Van de AVRO krijgen we weer de Raddosooop, die om 8.05 uur begint. Een gevarieerd programma met o.m. een Nederlands kwartiertje, optreden van het eohtpaar Scholten en Willy ALberti, de rubriek ,,Hebit begrip voor uw naasten" en tot slat een hoorspel naar het boek van Henri Vennes „Opdracht bij de Pool". Het hoorspel begint om 9.35 uur. Tips uit het buitenland Tussen 8 en 9 uur is er een door Sir Thomas Beechan gedirigeerd con cert door het Royal Philharmonic Orchestra to het BBC -programma op 434 m. Er worden werken van Badaki- rev en Tsjaiikowski gespeeld. Van 10.20 uur tot 11.10 uur kunt u in het B BC-programma op 464 m luisteren naar een solistisch Bach-concert. Kamermuziek uit Antwerpen in het Brussel Vlaams op Het NIR-kamerorkeot, gediri geerd door Jozef Vereist, speelt wer ken van moderne componisten, Bachs cantate no 209 cn de 9e sym fonie van Bruckner kunt u tussen 7.30 en 9.20 uur beluisteren in het Duitse programma op 309 m. Carl Schüricht dirigeert het NDR-symfo- nieorkest en solisten. Direct daarna speelt de 80-jarige violist-componist werken van Beethoven en van zich zelf. Programma voor morgen Pianospel 8,30 Graim 9 00 Gyin 9.10 De groenteman 9 15 Gram 935 wa- têrst 9 40 Morgenwijding 10.00 Gram 10-50 V d kleuters 11 00 Gram 11.15 V d zieken 12 O® Lichte muz 12 20 Regeringsuitz: Landbouwrubrlek 12-30 Land- en tuln- bouwmeded 12 33 Dansmuz 13 00 Nws 13.15 Meded of gram 13 20 Thcaterork en solist 13,55 Beursber 14 00 Gram 14 40 School radio 15 00 V d vrouw 15 30 Planorecital 16 00 Van mens tot mens. lezing 16 15 Gram 16 30 V d jeugd 171 progr 18-15 Pianospel uz 10 00 V d kleuters 19 0 19.10 Muzikaie quiz 19.30 Act 20 00 S progr 22 00 Kamermuz Nws 204» 1 recital 23 0' Criminele causerieën 23 20 Jazzmuz 23 55—Zi 00 Nws. Hilversum II, 298 m. 1007 kc/s. KRO: 7.00 Nws 7 15 Gram 7-30 V d jeugd 7 40 Gram 7.46 Nws 8 05 In] Hoogmis 810 Hoog 9 40 Schoolradio 10 00 V d kleuters 10 15 Lichtbaken, praatje 10 25 Lichte muz 1100 V d vrouw 1130 Gram 11 50 Voiaan, vooruit, praatje 12 Oo MiddagkJo-k-rvood- kiok 12 00 Jeugdork 12 30 Land- en tuln- bouwméded 12 33 Gram 12 55 Act 13-00 Nws 13.15 Vijftien Jaar geleden, praatje 13 20 Platennleuws 13 30 Lichte muz 14 00 Pianorecital 14-20 Gram 14 35 V d plat telandsvrouwen 14 45 Gevar progr 15 50 Gram 16 Oo V d zieken 16 30 Ziekeniof 17 00 V d Jeugd 17 45 Regeringsuitz: Land in zicht- Waarop i6 de koers gericht? De Zilvervloot vervolgt de spannende zee reis om de wereld Een quiz met aan trekkelijke prijzen 18 00 Lichte muz 18.20 Polit praatje 18 30 Zang en orgelspel 19 00 Nws 1910 Act 19.25 Memojandum 19 30 Gram 20.30 Gram 2120 In het begin schiep God honiel en aarde, lezing 21 40 Sopraan en orgel 22 00 In het begin schiep God hemel en 22 25 Boekbespr 2.50 Weena Phll- 23 55—24 00 Nws Televlstcprogr. NTS: 20 00 Journaal en weeroverz 20 20 Wotensch film 20 35—22.10

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 9