Jlieutue gtihsctfe ÖTmtranl ^Franse troepen leggen kordon om barricaden Lonen van buschauffeurs spoedig 15 pet hoger Opnieuw een expeditie naar de Ark van Noach COLIJN Staking uit sympathie 1 voor De Gaulle Geen hoop meer in Zd.-Afrika Lagarde meldt zich Dronken achter t stuur: twee doden op de weg D' Oprukken naar Nieuw-Guinea Engelse meesteruitbreker bij toeval gepakt Advocaat nam halve ton weg MAANDAG 1 FEBRUARI 1960 BUREAUS: Steenstraat 37 Directie. Redactie Abonnementen- e Advertentie-afdeling Tel 31441 ADVERTENTIES: f 0.20 per millimeter Familieberichten f0 18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Postrekening 58936. Veertigste jaargang no. 11783 Or. E. DIEMER CHRISTELIJKE AT ION AAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stantvaslicfi is gijefelmn mgn fatrl ia tegljenspocf Socialisten (in 1960): die wist ivat GEZAG teas In Algiers vandaag iets rustiger 'ij n't TAE FRANSE REGERING heeft de opperbevelhebber in Algerije op- dracht gegeven, binnen 48 uur een einde te maken aan het verzet van de gewapende muiters in Algiers. Het aantal opstandelingen achter 8 de barricaden wordt geschat op 4.000 man. Parachutisten van het Vreem- delingenlegioen, infanteristen en pantsertroepen hebben een kordon om j de barricaden der opstandelingen gelegd. Tot enkele malen toe is het 5C| grote groepen Fransen gelukt, het kordon te doorbreken. De parachutis ts ten die onder het bevel van generaal Massu hebben gestaan, zijn uit Al- ïoJgiers teruggetrokken. Zij zijn weer ingezet in de strijd tegen de Algerijnse bo rebellen. Generaal Crepin heeft order gegeven de water- en stroomvoor- naar de haarden van de opstandige Franse kolonisten af te snijden. Alle leden van de nationale garde zijn opgeroepen zich bij het militaire hoofd- Ongeveer 100 150 territorialen, die zich bj achter de barricaden bevonden gaven gaj gisteren aan de oproep gevolg en ook it vandaag waren er velen die hun plaats jndbij de extremisten prijsgaven. Generaal Gracieux is van zijn post in Algiers overgeplaatst naar zijn eigen j' troepen in het oosten van Algerije. De .generaal is loyaal tegenover De Gaulle, jmaar men vond dat hij te nauwe corabac- iten in de kringen van de opstandelingen ja(Ondcrhicld. Generaal Toulouse heeft het com mand o overgenomen. Hij staat recht- èldistreoks onder generaal Crepin, die op ibejzijn beurt de orders van opperbevelheb- mt|ber generaal Ghalle moet afawchiten. Overleg in Parijs vond In Parijs koortsachtig overleg plaats over de situatie In Algiers. Pre- e mier Debré confereerde de gehele ;nic ochtend met de andere leden van het n 2 kabinet. Ook generaal Massu en maar- d< schalk Juin werden door hem ontvan- h| gen. 's Middags bracht Debré een be- zoek aan president De Gaulle. De verwarde toestand in Algiers is het afgelopen weekeinde niiet opgehel derd. Gisteren was het een vrij rumoerige dag in de stad, waarop verscheidene schermutselingen ontstonden en een bom ontploffing vier doden en twintig gewon den eiste. Het leger versterkte zijn ipelkordon met grote aantallen vrachtauto's, ;nc(die alle toegangen tot de barricaden der (Opstandelingen moesten afsluiten. Groe pen burgers, onder wie vrouwen en kin- (dieren, raakten voortdurend slaags met de .„^militairen bij pogingen, het kordon te '^doorbreken. gn e. Vanuit een helikopter werden pamflet- 0,tcn van de opstandelingen uitgestrooid, Jr gwaar.in de vrouwen werden opgeroepen. ktjszich voor de barricaden op te stellen om jg ede troepen het vuren onmogelijk te ma- [eugken. Ook een luidspreker uit het kamp g yder opstandelingen herhaalde deze op- in 1 De schreeuwende menigte vormde een probleem voor het legercommando. hapfToen parachutisten enkele vrouwen door- eft lieten, stroomde onmiddellijk een wilde te thorde Fransen door het „gat" in het naar de barricaden, onder de uit- erliJroepAlgerije is Frans. Tot enkele malen lukte het, de troepenafzetbing te door weken. In de loop van de middag waren legertroepen erin geslaagd de hand geheel van de joelende menigte schatting 20-000 personen, te Honderden opruiers die door het kordon gebroken, spoorden op het gebied de barricaden en de troepen de aan, opnieuw door te stoten. Zij geen 9ucces. Inmiddels hadden stazich ook op de daken van de omliggende gebouwen parachutisten opgesteld. Na de gehfevond'klok van 8 uur bleven 9lechts en- ng jkele kleine groepen burgers in het cen- eilij'tnum van de stad achter, die daarna het t Pfoevel van de soldaten om heen te gaan, (opvolgden. In het kamp der oproerlingen tekent zich een tegenstelling af tussen de jonge -\ MIJNRAMP Alle 435 in de Clydesdale mijn op gesloten mijnwerkers zijn om het leven gekomen, zo meldde de Zuid- afrikaanse radio-omroep vanmorgen. Het bericht was nog niet officieel, maar me nmoet wel aannemen dat de 429 inheemse en zes blanke ar- (beiders dood zijn, aangezien de ko lossale boren vanochtend vroeg de diepte bereikten waar zij opgesloten {zaten, doch geen schacht aantroffen. {Misschien heeft men langs de plaats {geboord, waarschijnlijker is echter dat zich ook in deze schacht instor tingen hebben voorgedaan en de mannen bedolven zijn. Vanmorgen vroeg heeft zieh een gas ontploffing voorgedaan in een mijn op (het Japanse eiland Hokkaido Een deel {van de mijn stortte in. Vanmiddag had imcn 25 doden gevonden in een diepgele (gen gang. waar nu nog 17 mannen wor (den vermist. fanatieke leider Lagaillarde en de wat bezadigde Ortiz. Lagaillarde heeft be kendgemaakt, tot tweemaal toe een ultimatum van het leger, zich over te geven, te hebben verwornen als zijnde een belediging voor de Fransen die in de Algerijnse strijd ziin gesneuveld. Zaterdag hadden Lagaillarde en Ortiz 45 minuten met generaal Gracieux ge confereerd. In O raai was het gasteren rustig nadat de algemene staking was afgelast barricaden waafen verwijderd. Ook im Lagaillarde, de opstandelingen leider in Algiers, heeft zich in parachutistenuniform gestoken en schijnt nog vol enthousiasme te zijn óver de afloop van de rebellie tegen De Gaulle. dere belangrijke steden is de staking ge heel opgeheven. Generaal Crepin heeft bepaald dat in Algiers mi et meer mag wor den gestaakt en dat de scholen vanal vandaag weer moeten beginnen De meeste winkeliers gaven gevolg in het bevel en openden vanmorgen Je deuren, ondanks de oproep der muiters, weer tot een algemene staking over te gaan. Autobussen en taxi's reden weer en'ook op de meeste kantoren ging men aan het werk. Veel ouders durfden hun kinderen echter nog niet naar school te zenden. Uit alle delen van Frankrijk blijven telegrammen en brieven met sympathie betuigingen bij De Gaulle binnenstromen. Afrikaanse leiders van de Franse gemeen schap hebben president De Gaulle steun De conferentie van Afrikaanse volken in Tunis heeft gisteren daarentegen ge pleit voor vorming van een korps Afri- WEER RUSSISCHE RAKET NAAR GROTE OCEAAN Het Amerikaanse ministerie van defen sie heeft gisteravond bekend gemaakt dat er kennelijk een tweede raket uit Rus land is afgevuurd naar een doelgebied in de Grote Oceaan. Op 20 januari hebben de Russen t „super-raket" afgevuurd naar het c trale deel van de Grote Oceaan, ci: 1600 km ten zuidwesten van Hawaii. Sympathiestaking De drie grote Franse vakbonden hebben gezamenlijk iets zeld zaams in Frankrijk een oproep gedaan tot een algemene staking van een uur, als uiting van sympa thie voor president De Gaulie. De staking had vanmorgen van elf tot twaalf uur plaats en uit de eerste berichten krijgt men de indruk dat zij werkelijk van nationale omvang Laguillarde heeft vanmorgen het verzet gestaakt. Hij heeft zich gemeld bij de Franse legerautoriteitcn. Eer der op de morgen had Ortiz hetzelfde gedaan. De muiters in het centrum van Algiers zijn begonnen met het afbre ken van de barricaden die ze langer dan een week bezet hebben gehouden, zo deelde het Franse persbureau van middag mee. Het meldde bovendien dat voor het middaguur ongeveer tweehonderd man, van wie velen in het bezit van wapens zijn, het bastion van de muiters hebben verlaten. De barricaden die men afbrak, stonden onder bevel van Ortiz. In de nacht van zaterdag op zon dag is de onder invloed van sterke drank verkerende 22-jarige J. v. H met zijn auto op het kruispunt Aal- sterweg-Leosrtat tea Eindhoven in volle vaart opgevlogen tegen een van rechts komende auto, bestuurd door de 54-jarige H. Kluytmans. De heer K. en zijn naast hem zittende echtge note waren op slag dood. De 22-jarige zoon A. Kluytmans en de 45-jari.ge A. v. d. Heuvel, die eveneens in de auto zaten, werden zwaar gewond. J v. H. werd slechts licht gewond. Hij is voor nader onderzoek ingesloten. Dp 21-jarige passagier C. Z. werd eveneens licht gewond en kon na behandeling in het ziekenhuis huiswaarts keren. Op de onbewaakte spoorwegovergang te Ellekom is zaterdagavond een mo torrijder, die als duopassagier zijn ver loofde vervoerde, door een uit de rich ting Arnhem komende trein gegrepen, waardoor béiden om het leven kwamen. Op de verkeersweg Ede-Arnhem zijn zaterdagavond twee personenwagens mei elkaar in botsing gekomen waarbij de 24-jarige mej. R. v. d. Berg uit Lunte- Syrisch-Israëlisch artillerieduel In de gedemilitariseerde strook tussen Israël en Syrië heeft zich vandaag in alle vroegte een artiilerieduei van uur voorgedaan tassen Israëlische strijd krachten en eenheden van het eerste leger der Verenigde Arabische repu bliek, aldus een woordvoerder van de V.A.R. in Damascus. Aan de zijde van de V.A.R. zouden twee doden en vier gewonden zijn ge vallen, terwijl - volgens het Syrische be richt - de Israëli's „zware verliezen" zouden hebben geleden. De strijd ging om het bezit van het Arabisphe dorp Tawafik, dat in de zui delijke sector van het gedemilitariseerde gebied is gelegen. Het werd eerst door de Israëli's bezet en vervolgens door de V.A.R.-troepen heroverd, aldus de woord voerder. Een woordvoerder van het Israëlische leger had eerder meegedeeld dat Israëli sche strijdkrachten gisteravond in actie waren gekomen om Syrische gewapende wachtposten binnen het gedemilitariseer de gebied „op te ruimen" Dit speelde zich af aan de zuidwestelijke oever van het meer van Galilea. Volgens deze woordvoerder werd het vuur door 315 man Syrische strijdkrach ten geopend met een artillerie-spervuur dat kort na middernacht begon. De Is raëli's beantwoordden het vuur en ruk ten op naar Khirbet el Tawfik waar van daan Syrische strijdkrachten voordien het vuur op de Israëli's hadden geleid. In het dorpje werden nuizen opgebla zen, aldus de woordvoerder. Nadien werd op aandringen van de V.N.-waarnemers in dit gebied tot een staken van het vu ren besloten. ren verongelukte. Haar verloofde T. ten Ham uit Lunteren en de mede-inzittende mej. R. Grolleman uit Stroe werden zwaar gewond. De botsing ontstond doordat de auto van Ten H. tijdens een inhaalmanoeuvre slipte. Bij het oversteken van rijksweg 64 is de 46-jarige fietser W. M. J. Schelle uit Boxtel door een personenauto aangere den en op slag gedood. Het slachtoffer was gehuiwd en vader van zeven kin- De 50-jarige A. Kersbergen uit Neder- horst den Berg, die vorige week zondag in Bussum door een wmdvlaag van zijn bromfiets viel, waardoor hij een schedel- basisfractuur en ernstige inwendige kneuzingen opliep, is gisteren te Bussum overleden Gekleed in kleurige uniformen, die fel afstaken legen de besneeuwde paleistuin, hebben dertig mannen van de Koninklijke Marechaussee, prinses Beatrix die gisteren haar 22st« verjaardag vierde, een muzikaal geschenk gebracht. Glim lachend nam de jarige Prinses de hulde van haar korps en het tuiltje gele fresia's, dat haar eerder door de Marechaussee-commandant werd aangeboden, in ontvangst. (Foto: dc Prinses bedankt de tamboer-maitrc, wachtmeester trom petter A. Boer). De fleurige show in de winterse tuin werd van achter een der paleisramen gadegeslagen door de Koningin, prins Bernhard en de prinsessen Margriet en. Marijke. In een radiotospraak, later op de dag, feliciteerde mr. Y. Scholten, staatssecretaris van o., k. en w. de jarige Prinses. Meer dan vroeger, aldus de staatssecretaris, brengen nu pers, film, radio en televisie ons in con* tact met haar, die bestemd is eens Neerlands koningin te zijn. „Zo hebben wij onze Kroonprinses leren kennen In haar natuurlijke eenvoud, haar bevrijdende spontaneïteit, haar hartverwarmende aandacht voor ieder om haar heen en in haar sprekend vermogen om contact te maken van mens tot mens Twee-ploegen-toeslag vandaag goedgekeurd Den Haag, maandag. (Van onze sociaal-economische redactie) E BUSCHAUFFEURS in de streekvervoersbedrijven kunnen in betrek kelijk korte tijd een loonsverbetering van ongeveer 15 procent ver wachten. Een deel daarvan, namelijk een tweeploegentoes'lag van zes pro cent, is vanmiddag al uit de bus gekomen, toen het College van Rijksbemid delaars zijn goedkeuring aan deze toeslag, die met terugwerkende kracht tot 1 augustus 1959 wordt uitgekeerd, hechtte. Zeer spoedig is daarnaast een loonsverhoging als aandeel in de gestegen welvaart te verwachten, die vijf a zes procent zal bedragen ingaande 1 januari 1960. De compensatie maatregelen van 1 april zullen het percentage van om en bij 15 rond maken. Dp toekenning van de tweeploegen- toeslag zal vermoedelijk wel zijn weer slag hebben op de vervoerstarieven. In het algemeen kan een geringe verhoging van dc bustarieven per 1 september aanstaande worden verwacht in de min der rendabele bedrijven. De busonder nemingen zuilen namelijk de kosten, die de uitkering van de goedgekeurde toeslag vergt, na 1 september uit een tariefsverhoging mogen putten als dat niet anders kan. Omdat de lonen 50 procent van de totale kosten der on dernemingen uitmaken, betekent dat een eventuele tariefsverhoging van drie procent. In het afgelopen weekeinde zijn dan eindelijk spijkers met kopen geslagen in de reeds sinds juli lopende kwestie van lonen en prijzen in het streekvervoer Zaterdagmorgen begon dat met een ver gadering tussen regering en partijen in de Trêveszaal, die ook werd bijgewoond door de voorzitter van het College van, Rijksbemiddelaars. De vergadering duurde van tien tot twee uur en lever de voor de buitenstaander een even kort als weinigzeggend communiqué op, dat als volgt luidde: „Hedenmorgen hebben de ministers van verkeer en waterstaat eri van eco nomische zaken en de staatssecretaris van sociale zaken met de vertegen woordigers van de betrokken organisaties van werkgevers en werknemers het ge sprek over de lonen en tarieven in de sector der autobusdiensten voortgezet. Tijdens dit overleg werd op basis van en onder instemming met het door de regering gevoerde prijsbeleid volledige overeenstemming bereikt. Aanstaande maandag zal het College van Rijksbemid delaars na overleg met partijen een be slissing nemen over de thans ter tafel liggende voorstellen Het overleg over de in het kader van de gedifferentieerde loonvorming in te dienen voorstellen zal door partijen worden voortgezet." Wat het communiqué niet meldde, was het compromis, dat tot stand kwam. De regering kondigde aan de ploegen- toeslag niet te zullen aanmerken als een Er zal deze zomer een groots op gezette expeditie worden uitgerust om in het Araratgebergte een on derzoek in te stellen naar de ver steende resten van de ark van Noach Er zijn aanwijzingen, dat de resten van de ark, waarin Noach zich en de zijnen voor de zondvloed gered heef' in het Araratgebergte op de grens van Turkije en Rusland te vinden zouden zijn. De amateur-archeoloog R. B. Noorber gen, lid van het team, vertelde een en ander over deze onderneming. Hij kwam regelrecht uit Ankara, had een kort be zoek gebracht aan familie in Groningen en reisde zaterdagmiddag naar Washing ton. In 1950 heeft de heer Noorbergen eveneens deelgenomen aan een expeditie, maar deze poging om de plaats van de ark van Noaoh te onderzoeken, mislukte Nu liggen volgens de heer Noorbergen de kansen veel beter. Turkije Is Inmid dels lid geworden van de NAVO en vorig Jaar september heeft de Turkse regering het gebied waar het hier om gaat vanuit de lucht laten fotograferen. Daarbij laten Kansen schijnen goed te zijn foto's in het Araratgebergte zien dat er zich een versteend schip bevindt ter leng te van 150 meter en met een breedte van 50 meter. Toen deze bevindigon door deskundigen werden bevestigd, vertrok een Ameri kaanse groep onderzoekers uit Washing ton om in Ankara toestemming te ver krijgen voor een grootscheeps onderzoek, waarbij gebruik zal worden gemaakt van noderne apparatuur. Thans wordt de expeditie voorbereid en zij zal waarschijnlijk in juni kunnen starten. De heer Noorbergen ontkende enkele buitenlandse berichten als zou het team voor een miljoen dollar de ark van Noach gekocht hebben. De expeditie die thans wordt voorbe reid. dient om de ontdekking op de foto's te verifiëren. Daarna zullen geologen uit vooraanstaande universiteiten naar An kara worden gevlogen om deze vondst te onderzoeken. Prof. dr. J. II. Hospcrs, hoogleraar in de semietlsche talen en letterkunde en archeologie van het Nabije Oosten aan de rijksuniversiteit te Groningen, vertel de dat de heer Noorbergen hem eveneens op de hoogte had gesteld van de plannen. De heer Noorbergen heeft zich steeds bijzonder voor dit project geïnteresseerd, ook al toen hij jaren geleden colleges van prof. Hospers volgde. Nadriem is de heer Noorbergen naar Amerika gegaan, doch hij onderhoudt nog steeds contact met de Groninger hoogleraar. Een grootscheepse expeditie naar dit nimmer betreden gebied, aldus prof. Hospers, is op zichzelf al belangrijk om dat de mogelijkheid bestaat, dat er inscripties gevonden zullen worden, die van wetenschappelijke waarde kunnen Of de ark van Noach daadwerkelijk gevonden zal worden Is nog een open vraag, meende de hoogleraar, die zich dienaangaande gereserveerder toonde dan de heer Noorbergen. loonsverbetering in het kader van de huidige politiek van vrijere loonvorming, gekoppeld aan de produktiviteit in de betreffende bedrijfstak of onderneming. Doch zij wilde ook weer niet zo ver gaan om de ondernemingen permissie te geven de toeslag zonder meer door te bereke nen. Regering en werkgevers vonden el kaar ten slotte met de volgende afspraak wanneer mocht blijken dat :en onder neming tengevolge van de hogere loon kosten, die de uitkering van de toeslag met zich brengt, met verlies zal gaan werken, mogen deze loonkosten als factor worden aangevoerd bij het verzoek tariefsverhoging. Een dergelijke verho ging zal evenwel niet voor september geëffectueerd mogen worden. Op deze wijze kwamen regering en werkgevers elkaar dus een stapje tegemoet en kwam een compromis tot stand dat Rijksbemid delaars vanmiddag de mogelijkheid bood de voorstellen met betrekking tot het verlenen van een ploegentoeslag goed (Zie vervolg op pag. 9) Het „Indonesische natioiale front voor de bevrijding van West-Irian" zal op 11 februari hettweede jaar van zijn bestaan vieren met een oproep aan de bevolking van de republiek Indonesia op te rakken naar Nederlands Nicuw-Guinea, aldus melden de bladen te Djakarta. 't Kan vriezen en 't kan dooien 'Van onze weerkundige medewerker) lucht gelegen. Vooral in het grensgebied viel gisteren langdurig sneeuw, ijzel o/ regen. In het oosten en noorden van ons land waar het vanmorgen 2 a 3 graden vroor, ligt een laagje sneeuw van een paar centimeter. De vorstgrens lag van morgen ongeveer langs de lijn oan de Zaanstreek over Utrecht naar de Achter hoek. In onze omgeving schommelt het kwik dicht bij het vriespunt en in Zee land en zuid-Limburg komt het kwik nog tot 5 a 7 graden. Uit het westen nadert een storing;s- front, dat morgen de kans op sneeuw of regen weer iets zal doen toenemen. De vorstgrens blijft voorlopig nog in de buurt, zodat de temperatuurvooruitzich- ten voor onze omgeving onzeker zijn. Waarschijnlijk is dat de zachtere lucht na morgen geleidelijk enig terrein zal winnen. In Duitsland kwam 3 tot 7 graden vorst voor, maar in Denemarken werden tem peraturen van 10 tot 20 graden onder hei vriespunt gemeten. Kans op mist De Bilt verwacht tot dinsdagavond: Op vele plaatsen mist, maar ook hier en daar op klaringen. Overwegend droog weer. Vannacht plaatselijk lichte vorst. Morgen overdag - iezelfde temperaturen ah vandaag of iets lagere. Matige tot zwakke wind tassen zuidoost en zuid west. (Opgemaakt om 11.15 uur). 10.37, onder 4 februari volle maan. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen 7 uur gli bew onbew gli bew orobew DE POLITIE van Noord-Ierland a teerde zaterdag bij een smokkelzaak- je zekere William Herbert Bishop stunrde gewoonte getrouw de vin gerafdrukken van de man naar Scot land Yard. En zonder dat zU er enig Idee van hadden, bleken de politieman nen Engclands meester-ultbreker. Alfred Hinds, In arrest te hebben, een man naar wie men al twintig maanden zocht en wiens signalement bij iedere Britse politieman bekend is. Het was begrijpelijk, dat men hem niet herkende. De man miste zijn snor, zijn haar leek niet meer op dat van de ver spreide foto's en in plaats van een bril gebruikte hij contactlenzen. In 1953 werd Hinds voor de eerste maal veroordeeld. Hij kreeg twaalf jaar voor zijn aandeel in de overval op een Londens warenhuis. Er verdwenen f 380.000, waarvan nooit één cent is ruggevonden. Twee jaar rustte Hind uit in zijn vangenis, toen ging hij er -vandoor. I had hem echter snel te pakken Dublnn Hinds verdween weer achter de tralies, waar hij rechten ging studeren en een aanklacht indiende tegen de Com missie voor het gevangeniswezen. Zijn klacht werd erkend en in 1957 diende de zaak voor het Londense hoog gerechtshof. Hinds sloot in het gebouw van het gerechtshof zijn bewakers op in een toilet en verdween ten tweede male. Nu duurde zijn vrijheid zes uur. Op de luchthaven van Bristol kreeg de politie hem te pakken. Eind 1958 was men hem weer kwijt. Hinds verdween over twee gevangenismuren. Sinds dat moment was hij spoorloos Men wist dat hij de hand had in ver schillende „zaakjes", maar keer op keer viste de politie achter het net. Tot slordigheid vorige week dus weer eind aan zijn vrijheid maakte. BU de politie in Haarlem heeft zaterdag avond de 49-jarige advocaat mr. J. H. J. uit Heemstede zich aangegeven wegens verduistering van f 50-000. Daarvan zou f 35.000 afkomstig zjjn uit faillissementen en de rest nit alimentatiegelden. Het ging in de praktijk van mr. J. min- .icr goed èn daarom nam hij geld weg dat hij van faillissementen en andere zaken onder zich had. Als curator van een aan tal faillissementen, uitgesproken door de Haarlemse rechtbank, heeft hij in de afgelopen tien jaar f 35-000 niet afgedra gen- Ook trad hij voor een dame in een aohtscheidlngsprocedure als advocaat op cn moest de alimentatiegelden regelen, Een bedrag van f 15.000 heeft hij voor an dere doeleinden gebruikt- De Haarlemse jolitle deelde mee, dat mr J. een zeer sober leven leidde en zij neemt aan dat le aangehoudene het verduisterde bedrag voor zijn praktijk cn zijn gezin heeft ge- oruikt. Toen er eenmaal een tekort was, stopte hij het ene gat met het andere, waardoor in de loop der jaren een totaal van f 50.000 verdwenen is. Ten gevolge van ijzelafzetting op de elektrische bovenleiding hebben de Spoorwegen vanmorgen in het noorden enige vertraging ondervonden. rirkft

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 1