SOUPllX SOIIPlffX iL™! STIIFSEL Avonturen van Spekkie en Blekkie Proef eens Moccona. ...koffie in de ware Douwe Egberts traditie EXTRA BIEFSTUK RECLAME Koerier NIEUWE LELDSCHE COURANT 6 DONDERDAG 28 JANUARI 1960 Op dit moment krijgt u gelijk De beste kojfie-ktnner van de familie. en zie 'm eens aandachtig genieten. Op dat moment bent u blij dat u zo'n botje Moccona hebt gekocht, dat u de voorkeur hebt gegeven aan de vertrouwde naam Douwe Egberts luchtdicht afgesloten, dus altyd vers: in handig glazen potje f 2.05 Ook morgen brengen onze advertenties weer veel nieuws 47. „Moeten we deze hal niet ontrui men?" vroeg geribraaJ WMivoet verbaasd. „Waarom niet, Spekkie? Je wilt toch zeker niet dat de spinnokoppen zich zo dtik gaan eten dat ze straks niet meer door de deur naar buiten kunnen?" De generaal hield eensklaps op en sloeg zich, eer Spekkie antwoord had kunnen ge-, ven, opgewonden op zijn dij. „Dat is misschien nog niet zo'n slecht idee!" riep hij uit. „We laten die wezens naar hartelust eten en als ze dan naar bui ten willen zijn ze zo gegroeid en zo dik en vet geworden dat de deur te smal voor hen is geworden en zitten ze hier opgesloten!" Het gelaat van de commissaris verhelderde zich een ogenblik, doch nam dan weer een sombere uitdrukking aan. „Als die spinnekoppen inderdaad zo groot zouden worden dat ze niet meer door de deur kunnen", sprak hij, „zullen ze ook sterk genoeg zijn geworden om een stuk van de muur in te drukken, lijkt me. En dan zijn we nog niets opgeschoten. Integen deel. Nee, dan kunnen we veel beter eerst de hal zoveel mogelijk leeghalen en vervol gens alle uitgangen zo stevig ais we maar kunnen afsluiten. Dan zitten ze hier gevan gen en hebben we misschien niets meer van hen te duchten"! „Precies!" riep Spekkie geestdriftig. „Dat wilde ik nu ook voorstellen, commissaris, We moeten die planeetmannen hier in deze hai proberen vast te houden." ..Het is de moeite waard om dat plannetje eens ten uitvoer te leggen," mompelde ge neraal Witvoet. „Maar het lijkt me dat de hal dan toch eerst voor een deel ontruimd moet worden. Er moeten zoveel auto's blij ven staan, dat die wezens de eerste tijd volop te bikken hebben, maar ook weer niet zoveel, dat ze al te groot kunnen wor den. Luitenant", wendde hij zich weer tot de officier die hen naar Hai D had ge bracht, „zorg dat alle auto's nadr bulten worden gebracht op, laten we zeggen, tien na. Daar zullen ze een stevige kluif aan hebben, vermoed ik. En wij-s me de tele foon. Hier moeten maatregelen worden ge troffen." Generaal Witvoet en de luitenant stapten weg. Blekkie keek hen peinzend na en schudde dan zijn hoofd. Commissaris Bone bakker, die het zag, vroeg op doffe toon: „Stel je niet vee] vertrouwen in dit nieuws plannetje, Blek?" „Nee, inderdaad niet, commissaris," ant woordde Blekkie. „Ik denk dat die wezens, als wij de hai gaan afsluiten, weer een nieuwe onaangename verrassing in petto zullen hebben." Souplex stijft soepel, strijkt prettiger U ziet het als u 't goed In Souplex hebt gesteven. Het ziet er veel mooier uit. Want Souplex geeft het zijn natuurlijke soepelheid. En u mérkt het bij het strijken. Souplex plakt gegarandeerd niet! Uw bote vliegt over het strijkgoed. Ja, met Souplex stijft u soepel en strijkt u prettigerHaal vandaag nog een pak In huls! KOUD-WATER STIJFSEL stijft soepel en strijkt prettiger! Personeel gevraagd 0 Nette jongen gevraagd, voor magazijn- en bestelw. Zuivel- en levensmiddelen- bedrijf H. J. Overdevest, de Sikkerlaan 87, na 6 uur, Franchimontlaan l (om de hoek). Tel. 26886. 0 Net meisje gevraagd voor halve dagen of nader over een te komen tijd. F. C. van Tilburg, Kloosterschuur I Rijnsburg. Te huur gevraagd 0 Net persoon zoekt kamer, liefst centrum. Br ond. no. 4974 bur. v. d. blad. 0 Wie helpt a.s. echtpaar aan woongelegenheid, liefst omg. Acad. ziekenh. Br. aan S. H. Broerse, Fagelstraat 39, Leiden. Woningruil 0 Aangeb. 3 kamerflat, huur f 8.90, Professoren wijk, tegen groter huis of winkelpand. Br. no. 4973 bur. blad. fe koop aangeboden 0 Pracht dames en heren- sportflets merk Raleigh met handremmen en 3 versnel lingsnaaf t.e.a.b., geen op kopers. 2e Looierstr. 7. 0 Singer handnaaimachine in prima staat, compleet met kap, prijs f 45. Mod. inzink- bare trapnaaimachine (Nau- mann, ringspoel) als nieuw, volle garantie f 155. Heren straat 23. Leiden. Tel. 32027. 0 Te koop Victoria Organ, 15 registers, doorlopende harp. H. Schoneveld, School straat 23. Voorschoten. 0 Kinderwagen. Beyerinck- laan 21, Leiden. 0 Naumann en Lewensteiii handnaaimachines f 55, f 65 en f 85. Pfaff trapnaaimach. in salonkast f 165. Verkoop met garantie. Haagweg 172A Leiden. Tel. 32833. 0 Wegens contract-liquidatie enige langzaam wasmachines en wascombinatles tegen lage prijs aangeboden, w.o. zeer bekende merken. Brieven no 4971 bur. van dit blad. 0 Wie kan het gebruiken Box, strijkplank, wasketel, samen voor 7.50. Leeman straat 20. Diversen Voetverzorging 1. 's Maandags van 19.3020.30 uur. Opleidingsinstituut J. Pijpers, Wasstraat 2. 0 Parapluie reparatie (ook voor opvouwbare), wandel stokken - invaiidestokken - rubberdoppen - Parapluie- magazijn Van Oerle, Haar lemmerstraat no. 95, bij de Vrouwensteeg. 0 Het juiste adres voor het overtrekken van uw matras is „De Kleine Winst", Haar lemmerstraat 51, 2-persoons vanaf 26.50; l-persoons v.a. 19.50. 0 Bij Dameskapsalon Hey- mans, Kamerlingh Onneslaan 36, kunt U terecht voor een goede stevig zittende stroom- permanent voor ƒ6,met wassen en watergolven in de nieuwste stijl 9,-. Ook onze verschillende stroomloze en natuurpermanenten kunnen wij u aanbevelen, indien u prijs, stelt op een goed ver zorgd kapsel. Tel. 25507. 0 Trouwauto's bestellen Vraagt inlichtingen bij ons bedrijf. 7 persoons auto's, heerlijk verwarmd. Billijke tarieven. Tel. 23055. Zeeman laan 12a. Leiden. Autoverhuur 15,- p. dag km. vry. Langdurig gebruik speciaal tarief. Erkende Autorijschool De Sport. Coornhertstraat 63. Telefoon no 24247306(0. 0 Kinderrywielen v.a. f 49.50 Sportrijwielen v.a. f89. Ook Rudge en Simplex voorradig Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1-3, Telefoon 24409. VLEES VLEES Voor de vrijdag en zaterdag Biefstuk extra mals van 2.voor 1.80 Haas van 2.40 voor 2.20 Mager doorregen lappen 0.90 Klapstuk lappen 1. Magere lappen 1.201.30 Rib lappen 1.40 1.50 rosbieflappen, borst en lendelappen 1.601.70 Staarten spierstuk 1.80 1.90 Gehakt h.o.H0.85 2 p. 1.50 Dik rundVet bij vlees 0.40 Ónze prima paling rookworst 0.80 Alles per 500 gram Dit alleen bij N. ZWETSLOOT - Morsstraat 26 - Telef. 26592 Biefstuk Tartaar 4 voor 1. 0 Wasmachines 135,-. Nog enkele dure machines iets beschadigd ƒ155. Centrifuges Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1-3 Telefoon 24409. 0 Katwijk opgelet! Vrijdagmarkt! Zware kwali teit heren sportgoed 5, 6 en 7 v. f 1.98 nu alle maten f 1.49. Zware gemolton. lange he ren onderbroeken en borst rokken, lange mouw, f 4.98. Zie borden. Japie Katwijk opgelet. Vrijdagmarkt! De nieuwste maar dan ook de nieuwste dames en heren pyama's nu alle maten f 5.98. Witte ver- pleegstersschorten tot 52, nu alle maten f 2.98. Zie borden. 0 Dat zagen en piepen in uw borst verdwijnt met Bronchicum Elixir. Maakt de ademhalingswegen vrij. Lost slijmvormingen op. Flacon 2 bij elke drogist. 0 Stofzuigers v.a. ƒ115. Bij. aankoop van een nieuwe geven wij 25 voor uw oude Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1-3 Telefoon- 24409. 0 Kasten, bankschroef, hut koffers, lederen fauteuils, gaskachel, gashaard, fraaie open haard voor hout of kolen te gebruiken, pracht eiken zware oud-Hollandse balpoot tafel, ook andere soorten, pr. bad en geyser. W. F. Kooreman, Nieuwe Rijn 9, t.o. V en D. tel. 23261. Pluuts een 9t is de manier Even lekker en voedzaam als zelfgemaakte soep van verse tomaten i tUèJUM Direct klaar in koud water! Verbluffende ontdekking: SOUPLEX koud-water stijfsel groot pak Souplex 54 cent. Nu kunt u veel gemakkelijker en veel sneller stijven, mevrouw! Want nu is er Souplex, de stijfsel die direct klaar is In koud water. U hoeft nu geen water meer te koken, geen papje meer te maken. Souplex koud-water stijfsel strooit u direct uit het pak In koud water- terwijl u roert - en uw stijfsel is klaar!

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 6