Goed weer op zee maar de vangsten bleven schraal groot aantal vragen Parkeerstrook van Terweeweg tot Regentesselaan op Jaarfeest Geref. jeugd in Rijiisburg Zwaar bevochten 3-2 zege van HOKIJ op RCAF NIEUWE LEIDSCHE COURANT 11 DONDERDAG 28 JANUARI I960 Nieuw zwembad op dezelfde plaats Oegstgeester raad kreeg antwoord TTST COLLEGE van burgemeester en wethouders van Oegstgeest heeft J-J- de raad geantwoord op een groot aantal vragen, die zijn gesteld bij het voorlopige onderzoek van de gemeentebegroting. Zo wordt gesproken over de straatverlichting in de De Kempenaerstraat, verbetering van het kruispunt Marelaan, aanleg van het zwembad en de sportvelden, volks huisvesting, onderhoud van straten, het winkelcentrum, het Rijnlands ly ceum, voor- en nazorg van geesteszieken en de bouw van kleuterscholen. B. en W. zullen bij de P.T.T. inlichtingen inwinnen over plaatsing van meer publieke telefooncellen. Het ligt in het voornemen van B. en W. de verschillende werkzaamheden voor riolering, verbetering van wegen en straatverlichting te coördineren. ruw. Niemand begreep zijn geslotenheid en niemand begreep de jongen. Br moest lets met hem zijn gebeurd. Op ontstellen de wijze liet de film het leven van de jopgen zien, tevens de sleutel tot zijn op- Volgens B. en W. kan een oplossing voor het verkeer in het tweede gedeelte van de De Kempenaerstraat (dus van de Terweeweg tot de Regentesselaanwor den gevonden dooj- het aanleggen van een parkeerstrook aan de linkerkant, dus aan de kant van de Terweeweg en de Re gentesselaan. Hiervoor is nodig dat men de beschikking krijgt óver de grond van de daar liggende voortuintjes. De verbe tering van de straatverlichting daar be hoeft, met uitzondering uiteraard warn de „parkeerhavens" niet op realisering van deze plannen te wachten. B. én W. geven de voorkeur aan een plan voor de verbetering van de verlich ting van de randwegen in het algemeen, waarin de Haarlemmerstraatweg zal won den opgenomen. Het voorstel voor verbetering van het kruispunt MarelaanEmmalaanPrinses Ma rijke la an wordt teruggenomen en naar het vijfjarenplan overgebracht. De fietsenstalling van de openbare school aan de Terweeweg moet worden uitgebreid, ook al zou men selectie toe passen voor het gebruik van fietsen door de kinderen die dichtbij de school wonen. Hoewel het terrein achter de rioolwater zuiveringsinstallatie vrij laag is gelegen, kan het met uitzondering van de winter maanden, zonder enige overlast van wa ter te ondervinden, normaal als speelter rein worden gebruikt. Door de hoge grondwaterstand en de slechte kwaliteit van de grond was het terrein echter on geschikt voor volkstuintjes. De vragen omtrent de overplaatsing van het opslagterrein aan de Poeigees- lerweg kunnen bevestigend worden be antwoord. Deze overplaatsing moet aan het vijfjarenplan worden toegevoegd De kwekerij zal altijd -nodig blijven. Wel wordt regelmatig nagegaan in hoeverre de aankoop van plantenmateriaal goed koper is dan het zelf kweken. Zwembad Opdracht veer het doen van beringen voer een rwembad in neg niet verstrekt. Met betrekking tet de plaat9 waar de nieuwe zweminrichting meet komen is berin van dit jaar overeenstemming be reikt met het bestnor van Poelgeest Het bad zal kernen In de emgeving van de bestaande inrichting. Wellicht zal het aanbrengen van ven tilatie in de raadzaal enige geluidshinder veroorzaken. „Wij achten het voordeel van het aanbrengen van deze installatie echter groter dan eventuele akocstiek-na- delen", zo schreven B. en W. Proeven i zullen worden genomen met het aanbren gen van sterkere lampen in raad- en trouwzaal. Burgemeester en Wethouders zullen niet nalaten op de noodzaak van verbete ring van de huisvesting van de rijkspo litie aan te dringen. Het perceel Gevers- straat wordt „oud, ongezellig en hokke- rig" genoemd. Een uitgebreidere vermel ding van de naam Oegstgeest op de A.N.W.B.-wegwijzers is bij B. en W. in In het begrotingsjaar zullen plannen worden ingediend voor de aanleg van wegen en voor het verkrijgen van nog ontbrekende terreinen ter realisering van bouwplannen in diverse sectoren. Op 1 januari 1959 stonden 305 woningzoeken den ingeschreven, terwijl dit aantal op 1 januari van dit jaar 255 bedroeg. In het uitbreidingsplan is de grond ten noord westen van de Floralaan aangewezen voor de bouw van woningwetwoningen. Op dit ogenblik, zo zeggen B. en W. kan niet worden gezegd dat de gemeente lijke onderhoudsopjecten er verwaarloosd uitzien, al móeten vele wegen worden verbeterd. Er is niet geprobeerd met ver waarlozing van bestuurlijke taken de be groting sluitend te maken. Het geraamde tekort baart al zorgen genoeg. Binnen kort zal de N.V. Mabeg te Utrecht het saneringsplan aanbieden. Hout en kunst Het ligt in-de bedoeling in het Bos van Wijckerslooth overtollig hout te kappen en de paden enigszins te verbeteren. Met het geven van namen aan openbare scho len zal worden gewacht tot de wethouder van onderwijs is hersteld. De suggestie voor het aanbrengen van kunstversierin gen van plaatselijke beeldende kunste naars bij de aanleg van parken en andere openbare werken heeft de aandacht De plaatselijke sportverenigingen hebben on- langs de instelling van een sportraad be pleit. Dit zal in overweging worden ge- n0nTot 1 januari kan het financieel voor deel hebben opgeleverd dat het Rijnlands lvceum in Oegstgeest is gevestigd Hoe veel dat is, valt moeilijk te beramen. Of er ouders zouden zijn geweest en zo ja hoeveel, die bij het ontbreken van het lyceum in Oegstgeest hun kinderen naar de gemeentelijke middelbare scholen in Leiden zouden hebben gestuurd, valt niet na te gaan. Er zouden er immers ook naar bijzondere scholen in Leiden zijn gegaan, zo schrijven B. en W. in de Me morie van Toelichting. Ontspoorde jeugd Om Oegstgeest meer op de hoogte te stellen van het werk voor de ontspoorde jeugd, hield de propagandadienst van de Vereni)ging Rekkense Inrichtingen in Irene gisteren een avond, waarop ook de film Ontspoord, „Bad Boy", werd ver toond. Is er voor een ontspoorde jeugd nog een plaats? De film behandelde d)Lt thema door de geschiedenis van een „slecht* jongen" te vertellen, Hij werd gezocht voor tientallen mis drijven, berovingen en ten slotte voor moord. Veroordeeld tot langdurige ge vangenisstraf was het slechts na grote moeite dat het de directeur van een op voedingsgesticht gelukte hem to zijn in richting te plaatsen. Maar wat men ook probeerde, de jongen bleef door en door •lecht, onhandelbaar, onbetrouwbaar In de namiddag werd voor de jeugd een filmvoorstelling gegeven van „De gehedmmnnlge Wildstroper", een aardige film, vol humor, actie en spanning, opge nomen in de Oostenrijkse Alpen en dus rijk aan natuuropnamen. In het voor programma zag men onder meer een film van ..Dik en Dim." Raad vergadert De gemeenteraad vergadert volgende week woensdag om 2 uur en 7 uur voor de behandeling van de gemeentebegro ting. Zo nodilg wordt de behandeling donderdagavond 7 uur voortgezet. De agenda vermeldt: installatie van het nieuwe raadslid J. A. Bouland, de goed keuring van de begroting van het Heilige Geest Armbestuur en de behandeling van de begroting van de gemeentelijke commissie voor maatschappelijke zorg, het grondbedrijf, de gemeentebegroting en de memorie van antwoord. Verder komen nog enkele onderwijsvoorstellen ter tafel, Arjos vergaderde In een dezer dagen gehouden vergade ring van de Oegstgeester Arjos sprak Worn van Til over „Wat nu met de ARP?" Hij wees erop, dat het lijkt alsof men in die partij geen idealen meer heeft, zoals vroeger de schoolstrijd bij-."oorbeeld. Vol gens dr. Berghuis moet het samengaan met OHU en GPV niet worden gefor ceerd. Wel is het goed de eigen verkie zingspropaganda at te stemmen op ,die van de bedde andere partijen. Na het koffiedrinken behandelde vete vragen, zoals de verdeeldheid vï Kerken, waardoor weMiicht ook politieke gedeeldheid blijft bestaan. Men erover eens dat niet-samengaan nog geen samenwerking uitaliuit. De toto-kwestie kwam ook aan de orde, waarbij zoTidaigssport en de goklust in het geding bracht. Waarom wordt wel da staatslo terij toegestaan? De nadruk werd gelegd op het lezen van een christelijk dagblad in een christelijk gezin. Dan wordt wel de zondagssport geweerd, maar helpt mee aan de zondagsheiliging. Op de laatste februaridag zal A. Dirk zwager een inleiding houden over h' communisme Contactavond van Geref. Kerk In het Zendingshals werd gisteren ec contact-avond gehouden van de Geref. kerk. Doel was de onderlinge band te verstevigen en, afgaande op het bezoek, is dat zeker bereikt. In zffn openings woord zei de heer J. J. Slljée, voorzitter van de kerkeraad, dat er het vorig jaar veel werk is verzet. Groot is de offer vaardigheid geweest. De kerkdiensten en catechisaties konden altijd ongehin derd doorgang vinden, al kunnen de middagdiensten en de catechisaties be ter worden bezocht. Ook nu de gemeen te vacant Is, moet men elkaar vasthou den. Bijbelkringen en gcsprekskrlngen kunnen van grote waarde zijn. De heer D. Hortensius, scriba van de kerkeraad, ging in een inleiding dieper in op de gemeenschap der heiligen We leven nog al te dikwijls langs elkaar heen. Wij moeten i elkaar optrekken. Door het voi Bijbelkringen krijgt men in buurtge meenschappen meer contact. Laten dan vooral de zieken, en alleenstaanden niet vergeten. Het gaat er niet om lange gesprekken te voeren, maar doel is el kaar te kennen. Wij zijn niet alleen op de wereld, maar in Jezus Christus zijn wij broeders en zusters. Er volgde nog een korte bespreking, waarbij mevrouw J. M. Heidsma-Schui- ling een applausje vroeg voor jes die zondag aan zondag een oppas dienst helpen verzorgen. Mejuffrouw Fl. de Wit wisselde zowe! voor als na de koffiepauze het program ma af met enkele vertellingen. Zo hoor de men het sprookje van de twaalfde koning van Godfried Bomans, de kathe draal van Aart van der Leeuw en, uit het Zweeds vertaald, dc parabel schaduw. Het slot van de avond werd verzorgd door een forum, samengesteld uit me vrouw M. Brouwer-Kapteijn, mej. G. Anes, ir. H. Botter, D. Hortensius, J. Francke, J. C, van Hartingsveldt en J, van Harkema, Er waren 21 vragen inge stuurd, die betrekking hadden op de li turgie, het beroepingswerk, Israël, de gemeenschapszin, de avondmaalsviering de geloofsbelijdenis, het psalter Hasper en de vrouw in de beroepingscommis sie. Er konden slechts enkele vragen worden behandeld. Het bleek dat veel voor vrouwen in de beroepingscom missie voelde. De samenzang werd op de piano be geleid door de heer B. H. Tobé. D heer J. O. Lorenzen eindigde. Schipper naast God De Christelijke FHma-ctte vertoont maamdiaig 29 februari im Irene de film „Schipper naast God". Kaartverkoop bij W. A. GeflJdierbkxm, Javastraart 18; B. Lubach, De Kempenaerstraat 2; J. K. Veenendaat, De Kempenacnstraaf 97; A. Stierman, Florafoaain 9; W. D. Vahnmeijer, Lijsterstraat 26 en voer zover voorradig '8 avonds aan de zaaiL Toegangsprijs f 1.25; minimum leeftijd 14 jaar. Rijdende vlsbeuken Hat ProduJotschap voor vis on vispro ducten komt volgen de week maandag en dinsdag naar Oegstgeest Op de Ende- geesteriaau tegenover h-otel Het Witte Huis komt de zogenaamde rijdende vis keuken. Maandagmiddag 3 uiur wordt demonstratie gegeven en dinsdag om half elf, twee uur en half vier. Ontspanningsavond In het nieuwe gebouw van Endegeest wordt 10 februari een cabaretavond gege ven. Om half acht begint het optreden van Fred Bourgionje's Micro Cabaret „KaLderaöo." Tandartsenwoning gegund Architect i-r. W. Snieder te Leiden heeft het bouwen van een woon- en praktijk- huis namens tandarts H. Steinz gegund aan da laagste Inschrijver van een voor diit werk gehouden aanbesteding, D. Néll te Wassenaar voor f 78.300. Korporaal zwaar gewond Bij liet verlaten van het terrein van de Marine Etectrandscbe Bedrijven reed xr korporaal Van der Tas, achter een vrachtwagen om, de rij weg op. Hij werd door een van de andere kant komende personenwagen geschept. Nadait de Marime-E.H.B.O. de eerste hulp had verleend, werd de korporaal met een hersenschudding, inwendige kneuzingen en vele hoofdwonden naar het acade misch ziekenhuis gebracht Na fout doorgereden Het Hof snoof Een schipper uit Giessendam, die onlangs na een borreltje te veel tussen wal en schip was gevallen en dit ongeluk als „bedrijfsongeval" had opgegeven, was daarvoor door de politierechter in Dordrecht tot drie weken veroordeeld. Gisteren in hoger beroep voor het Haagse hof, zei hij: Ik weet niet waar óm ik die drie weken heb gekregen, want ik heb het geld terugbetaald. Hebt u soms nu óók weer borreltjes op? vroeg de president, snuivend. Nee, meneer de president, verzekerde verdachte. Hoe komt het dan dat het hier ineens zo naar aloohol ruikt? vroeg toen de procureur-generaal, waarna het hele hof intensief aan een snuifactie begon. De verdachte keek bedremmeld naar zijn advocaat en sommige heren achter de groene tafel dachten wellicht: Zou de man intoga misschien Toen bekende verdachte maar: Ik heb vanmorgen na een paar koppen koffie een heel klein borreltje gedronken. Na dit incidentje werd de zaak verder uit de doeken gedaan, waarna de pro cureur-generaal bevestiging van de drie weken vorderde. (Arrest 10 febr.). Parlementaire bezoek uit de West De delegaties der Staten van Suriname en de Nederlandse Antillen hebben als streefdatum voor hun bezoek aan Neder land de 16de mei vastgesteld. De duur is voorlopig bepaald op drie weken. Voetbal Het Ned. militair voetbal elftal heeft gisteravond in Utrecht een oefenwedstrijd gespeeld tegen in Utrecht gelegerde militairen. Nadat Utrecht bij rust met 2—1 had voorgestaan, werd de I uitslag 3—3 gelijk. T^OOR wat het Geref. jeugdleven in ons dorp betreft kenmerkte het jaar 1959 zich door een organisatorische koerswij ziging. Van de J.V.'s en M.V.'s, die voor heen domineerden, bleef slechts van bei de categorieën één enkele bestaan, doch opgericht werd een viertal Geref. jeugd verenigingen, wier leden van beiderlei kunne zijn. Het is een goede greep ge weest, want in 1959 manifesteerde zieh opgaande lijn, waarvan een van ge degen studie doch ook van echte humor getuigend jaarfeest de openbare uiting was. De Petrakerk was voor de eerste maal „jaarfeestzaal" en heeft ahj zodanig goed voldaan. De kerk was geheel bezet. Wouter Post, die bekwaam leidde, zei i zijn openingswoord dat de mineur- emming die de laatste jaren overheer- e omgeslagen is in haar tegendeel Hoe wel de jeugd er graag een eigen mening houdt, kan ze de steun der ouders niet ontberen, moreel niet en financieel niet. Wat dit laatste aangaat, stelden de donaties teleur. De voorzitter nam aan dat dit op een misverstand zal blijken te berusten. in Starkenburg hield een Inleiding „Het aards Jeruzalem". Door de tempel was Jeruzalem in het Oude Tes tament Gods residentie, het centrum waarnaar de Joden steeds terugkeerden. Buiten Jeruzalem wordt Jezus aan het kruis geslagen. Daardoor blijft Jeruzalem het centrum, vanwaarult het Evangelie wordt verkondigd. Evenals vele Joden lopen wij graag met een boog kruis heen. Alleen uit dat Kruis mogen wij helpen bouwen aan het hemelse Jeru- „Het nieuwe Jeruzalem" hield Joop van der Gugten een onderwerp. In dit heerlijke oord zullen straks de kin deren Gods wonen. De kerk hier op aardt is een strijdende kerk. Maar deze vreem delingschap is vergeten in het nieuwe Jeruzalem. De jaarverslagen werden in een origi- ele „verpakking" uitgebracht onder de titel: Allegaartje van wat er i mze vereniging gebeurde. Er zijn thans 'ier G.J.V.'s (gemengd), één J.V., M.V. en twee meisjes-tüssenverenigihgen men een kleine tweehonderd le- De heer J. H. Snellink, lid van 13 J.V.-bondsbestuur en voorzitter van lï.J.V. afd. Zuid-Holland-noord, hield geestige felicitatietoespraak. Hij bood de J.V. „Pro Rege" die 40 jaar bestaat, een boekenbon aan. Namens de kerkeraad sprak jeugdou- derling B. Hogewoning, waarbij hij ouders jongeren opwekte zich volledig in te zetten voor de jeugdverenigingen. t overige gedeelte van het program- bestond uit weinig ernst en veel (goede) luim. Speciale vermelding ver dienen vooral „Romantiek of humor", „Pantomime" en „De. kunstemaekers". Muzikale medewerking verleenden Jan an der Linde (orgel), W. Noteboom (trompet) en G. van Dijk (trombone). Ds. Post karakteriseerde in zijn slotr woord de avond als vrolijk.en degelijk. De collecte bracht 165,41 op. Fraai en snel ijshockey HET HOKIJ-LfSHOCKEYTEAM heeft gisteravond in de Hontrusthal revanche genomen. Revanche op het team van de 2e Wing of the Royal Canadian Air Force Flyers, die voor de tweede maal in dit seizoen de reis uit Frankrijk, waar zjj gelegerd z\jn, naar Den Haag hadden ondernomen. De eerste wedstrijd tevens de eerste thuiswedstrijd van de HOKIJ op 4 november jl. werd door deze in Frank rijk gelegerde Canadezen met 23 gewonnen. Gisteren heeft de HOKIJ-ploeg ge wonnen en wel met dezelfde cijfers: 32. En belangrijker is, dat deze zege ver diend was. Weliswaar mag de HOKIJ-zege ;n groot deel geschreven worden op _iam van doelman Buehler, dooh daar tegenover staat, dat ook de Canadese doelman een uitstekende wedstrijd heeft gespeeld, waarmede tevens gezegd is, dat de goalies in vorm waren. En ruiet alleen zij, want beide ploegen hebben fraai er uiterst snel ijshockey gespeeld. Direct na de aanvang werd een hoog tempo inge zet en kwamen beide doelen beurtelings In gevaar. De Canadese luohtmachitmen- sen probeerde het vooral met verre scho ten, doch Buehler wist dat gevaar te be en en toen in de 12e min. na doorbraak een Canadees van dichtbij schoot, wist hij ook te redden. Even voor tijd werd het HOKIJ-team uit positie ge speeld, doch het wist zioh spoedig te her stellen, waardoor de eerste periode ein digde, zoals was begonnen: 0—0. Waren de gasten in de eerste 20 min. wat gevaarlijker voor het HOKIJ-doel geweest dan de HOKIJ-ers voor Canadese doel, in de tweede periode deed zich aanvankelijk hetzelfde voor. In de 2 min. ontsnapte het HOKIJ-doel aan doorboring, doch toen Arle Klein in de 4e min. een solo ondernam, werden de bordjes verhangen. Het bleek, dat de HOKIJ-ers zelfs meer initiatief konden Zelfs nadat Hendriks in de 6e mii twijfelachtige gronden naar de strafbank verwezen, was de numerieke minder- van de HOKIJ-ploeg geen beletsel felle aanvallen op te zetten. In de -tin. schoot Cook in; zijn schot werd gekeerd, doch Adair ving de puck op, 1ste uit moeilijke positie naar de teruggekomen Cook, diie onhoudbaar inschoot (10). Misschien was het een beetje tegen de verhouding in, dat de HOKIJ-ers de score openden, doch na dit eerste doelpunt waren zij onmiskenbaar sterker. Enkele malen moest de Canadese keeper zijn doel met kunst- en vliegwerk schoonhouden, doch in de 12e min. veer raak, toen Patterson een solo ondernam en vlak voor doel listig Hereur speelde, die de niet te m Promotie te Leiden Belangrijk proefschrift over de overbelaste huisarts r. Y. van der Wielen, geboren te Amsterdam en thans wonend te Was senaar, promoveerde gistermiddag aan de rijksuniversiteit te Leiden op een niet alleen interessant maar ook bijzonder belangrijk proefschrift, handelend over de doeltreffendheid van het aandeel van de huisarts in de gezondheidszorg. De dissertatie was gebaseerd op de resultaten van een onderzoek, dat onder leiding van dr. Van der Wielen en onder auspiciën van de Gezondheidsorganisatie van T.N.O. werd ingesteld bij 250 huis artsen. De enquête duurde drie jaar en de opgedane ervaringen zijn in meer dan één opzicht verbluffend. Het proefschrift wordt dezer dagen door Van Gorcum te Assen in de handel gebracht. Dr Gemiddelde praktijk is veel te groot Onder meer werd vastgesteld, dat de Nederlandse huisarts gemiddeld tien tot elf uur per dag werkt en dat hjj met een gemiddelde praktijk van 3500 pa tiënten slechts een minimale aandacht aan elke patiënt kan schenken. Boven dien biedt het overbezette leven van de huisarts dan nog maar weinig tijd voor dringend noodzakelijk ontspanning en het lezen van vakboeken en -tijdschrif ten, nodig voor het bijhonden van zjjn medische kennis. Dr. Van der Wielen komt tot de conclusie, dat de gemid delde praktijk van de huisarts eigenlijk niet grter mag zjfn dan 200ft zielen. Hj) krjjgt dan een achturige werkdag en kan dan gemiddeld 8,5 minuut aan een patiënt besteden inplaats van de tegen woordige (te geringe) vijf minuten. De gemiddelde hulsarts moet bij het geldende 6ystecm nogal eens tekort schieten. Dr. Van der Wielen komt on der meer tot de volgende conclusies: Onvolledig onderzoek Het onderzoek toont te veel tekort komingen. De diagnose en de therapie zijn vaak onvoldoendegefundeerd. Door onvoldoende aanwijzingen van de arts wordt vaak' te veel aan het initia tief van de patiënten overgelaten. En daarop zegt dr. Van der Wielen „Indien voor de gezondheidszorg in het algemeen geldt, dat alleen het beste goed genoeg is, dan moeten wij consta teren dat er in de huisartsélijke gezond heidszorg veel tekortkomingen zijn". De onderzoekers zijn ruim 20.000 maal aanwezig geweest bij een contact arts patiënt en zij maakten 2400 hoestklaclv ten, 1000 hoofdpijnklachten, 100 rug klachten, 1000 koortsklachten, 500 griep- klachten en 700 buikpijnklachten mee. Zij hadden soms bittere ervaringen, zowel wat tijdsduur van contact als wat instru mentarium of gestelde diagnose betreft. Zij dachten zich de gemiddelde arts en ontdekten op hun grafieken, dat op elke drie artsen er twee boven het ge middelde uitstaken wat hun gezondheids zorg betreft. DaaTentegen waren organisatie-talenten aanmerkelijk min der. Slechts één op de vier kwam boven het gemiddelde. De algemene economi sche en sociale omstandigheden va arts vielen nogal meer. Op elke vijf artsen bevonden zich er vier boven het .gemiddelde. Visserijgolfjes bleven opnieuw schraal. De schepen moest enhet doen met etmaal- vangsten van 100 tot 200 manden haring, schelvis, makreel en koolvis. De Haarlem IJM 9 ving in twee trekken 70 manden verse vis en bovendien een paar grote haaien. De Postboy IJM 35 meldde een trek van 30 manden, de Golfstroom KW 4 een trek van 20 manden hoops. Ook langs de kust was het weer nu goed. De vangsten hier vielen met 120 tot 180 kilo tongen en 10 tot 15 manden schol per etmaal niet tegen. Bij de Pittboei vingen de loggers en kotters echter meer: 250 tot 350 kilo tongen en 8 tot 10 manden schol en wijting per etmaal. kotters zorgden er woensdag voor, dat de IJmuidense visafslag woensdag dank zij de grote haringaanvoer werd van maar liefst 11.085 kisten vis. 335 kisten schelvis, 276 wijting, 110 gul en kabeljauw, 310 koolvis, 1250 Noordzeo- haring, 7660 kotterharing, 1550 makreel, 146 diversen, 285 schol, 7500 kilo tongen en 520 stijve kabeljauwen. De schepen De Arie Ouwehand Kw. 122 zorgde 70 wijting, 35 schelvis, 100 koolvis, haring, 200 makreel, 15 diversen en stijve kabeljauwen. De Amsterdam IJm, Voor de kust tussen Scheveningen en Hoek van Holland is opnieuw ontzaglijk veel jonge haring gevangen. De in span- vissende kotters vingen in weinige uren gemiddeld 700 kisten haring per schip, hetgeen ertoe leidde, dat de IJmuidense woensdagmarkt letterlijk werd overspoeld haring: meer dan 7000 kisten haring kreeg de handel daar te verwerken. De prijs voor deze jonge haring was, wan- men de grote hoeveelheid in aan merking neemt, zekér niet slecht met 11 tot 12 per kist van 50 kilo. Dit t Drie trawlers, drie loggers i schelvis, 45 gul en kabeljauw, 40 kool- i, 500 haring, 120 makreel, 15 diversen 30 stijve kabeljauwen en de Sakina Martina Kw. 32 was er met 75 wijting, 70 schelvis, 60 gul en kabeljauw, 70 kool vis, 425 haring, 35 makreel, 25 diversen en 25 stijve kabeljauwen. En vandaag? Voor vandaag wordt de Jacoba Gezina IJm. 36 aan de markt verwacht met 900 kisten verse vis en 120 kabeljauwen uit de noord. Bovendien was de Sch, 8 op weg naar IJmuiden met 700 kisten verse Voorts werd gerekend op haringaan- ser van de spanvissers en op wat aan- >er van de kustvloot. Schelvis duur Hoewel niet het hoge peil van dinsdag werd gehandhaafd, bleef de schelvis ook woensdag zeer duur. Grote schelvis no teerde 53 tot 75, grootmiddel 61 tot 71, kleinmiddel 58 tot 71, pennen 61 tot 67 en braad 36 tot 56 per 50 kilo. De jonge haring ging weg voor 11 tot 12, de Noordzeeharing noteerde nog grif 18 tot 22 kans ook inderdaad benutte (20). Einde- lijk, na een kwartier in deze speelperiode, die via de t.v. werd uitgezonden, kwamen de Canadezen aan een verdient tegen- punt, toenbij een aanval Stefenson goed doorgaf aan Thayer,-die er de maker van werd (21). Het HOKIJ-team zat echter n-iet stil, want nauwelijks was het spel weer hervat, of een gevaarlijk schot van Feenstra werd met veel moeite door de Canadese doelman gekeerd. Maar gelijk zou het wonden en dat was eveneens misschien wat tegen de verhouding in, zodat wat dat betreft de ploegen weer quitte stonden. Kelly ondernam een prachtige solo, die hij met een doelpunt besloot (22). Het was in de 16e min, dooh twee min. later stond alles wat HOKIJ was voor het Canadese doel: schoten van Patterson, Feenstra, Adair en Cook wer den gekeerd. De HOKIJ-ers hadden be slist pech, waardoor het 22 bleef. De derde periode moest dus de beslissing brengen en die kwam eindelijk in de 5e min. Na enkele mislukte HOKIJ-aanval len schoot Cook in. Waarna de puck via een Canadees stick in het doel verdween (32). De thuisclub bleef doorvechten, dooh de Canadezen lieten niets onbe proefd om een gelijk spel te forceren. Zelfs toen Arie Klein naar de strafbank werd verwezen, hield het HOKIJ-team d en nadat in de 13e min. Adair na prachtige solo juist voor doel had ge mist, zetten de gasten alles op de aanval. In de laatste minuut speelden zü zelfs zonder doelman, waarvoor een speler op de baan mocht komen, doch ook deze numerieke baanmeerderheid doorstonden de HOKIJ-ers glansrijk, zodat zü ten slotte met de zwaarbevochte 32 zege de kleedhamers konden opzoeken. Uit 11 thuiswedstrijden heeft het HOKIJ-team 18 punten behaald met de doelcüfers Beurs van New York .Amsterdam New Vork v-fc. 27/1 v.k. 27/1 .tch Topeka 24% 24V. 231 lx 2*% Ba'timore40% 41% 41 Can Pacific 26% W»* 20% 26 IMn Centr 43% 43 42'/» N V -Centr 29% 29% 29s/» Pennsylvania 16 16 16 South Pacific 21 21 22 22'/» union Pac 297. 297. 29% 29% Allied Chem 1110 110 5-1% 53% Am-Can 43'/. 42% 43 A.C F-industr. 49 49 49% 49% Am Smelting 4®% 461/. 4-7% 47% Am T &T Si% 80% 81% 81% Am Tobacco 103% 1Ö7V. 1077» Anaconda63'/.' 6SPU* 63% Bethl Steet«2% 52% 51% 51% Boeing31% 3iya 307. 30 Chrysler63% 64 64% 63% City Bank87% 87%§ Cons Edison 59»/» 60% 61% 62% Dougl Air39 37% S7% 37% Dup de Ne-m 241 238% 239% 237% Eastm Kodak... 101% 10o 100% 99 Gen Electric 88% .89S 88»/. 89s/. Gen Motors 51 51 50 49% Good Year T 124 41% 41% Am Motor82 83 82% 83% Int Harvester 497» So 49% 50 Int Nldkel102% 10SV. 103% 1CM". Int T T 36%x 36»/. 36 35% Kenmecott94% 95 93% 93% Montg Ward 43V»x 47% 47»/. 47% Radio Corp 64 60% 62s/. Republic St 67% 67% 63 66% Royal Dutch162,60 163,80 43% 43V. Sears Roeb 47%* 47% 47% 47V. Shell Oil77 76% S9 39V. Socony395 40§ 40% 39%x Stand. Brands 35% 35»/» 36% 36% Stand Oil NJ 48 4S% 47% 47s/. Stud Paok. 21%t 31% 20% 20% Texaco79 79 77 77 Un Aircraft.... 37s/. 37% 38% 38% Un Corp 6B* 7% 7% Un Fruit2S-,'| 28% 27% 27% U S Rubber57% 57% 56% 56% US. Steel91 92% 93 92% W'estlnghouflC 101 102 101% ICG5/» Woolworth62 61% 62 61% Ford MotorS3% 83% 83% 835k KLM1-12,80 113,30 29% 29%l Omzetten (in lOOo shares) 2460. ged bieden b bieden t ged laten L Laten x es. div i) Nieuwe aandelen Zangavond in Nutszaal Het gemengde koor, jeugdkoor en het kinderkoor van de Nederlandse Pro testantenbond te Alphen a. d. Rijn gaven gisteravond onder leiding van de heer Aat v. Vliet een uitvoering in de Nuts zaal. Medewerking verleenden "het Phi lips T.B.O.-Mahnendubbelkwartet uit Eindhoven onder leiding van de heer P. van Veen. P. v. d. Stoel begeleidde de zang aan de piano. De belangstelling was HOC €M Z ZCILCM 28 kwam aan de markt met 50 wijting, kreel 14 tot 18 per kist van 50 kilo.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 11