Sunil wast dralend wit Nederlandse achterstand in de kerntechniek SUNIL. rm Friwrl] fJagblab Loemoemba zou op vrije voeten zijn gesteld Crassus: ongunstig type Europa helpt mijnwerkers Utrecht voor moordzaak naar Boston? Buis Rotterdam-Godorf op autobahn na gevild VRIJDAG 22 JANUARI 1960 Nu heeft de tuinman jfefriX tijd voor VI Laat juist in deze maanden Uw tuin raks als het Waarschuwing van staatssecretaris Stijkel NEDERLAND zal industrieel en algemeen economisch achterop raken, wanneer het niet deelneemt aan de ontwikkeling van de kerntechniek. Daarom betreur ik het persoonlijk, dat niet de beslissing is genomen een atoomcentrale te bouwen volgens het gemeenschappelijk programma van de Verenigde Staten en Euratom. In het buitenland hebben enkele grote concerns, die op het gebied van de bouw van klassieke centrales reeds een prominente positie innamen, op het gebied van de kernenergie aanzienlijke vorderingen gemaakt. Het zal voor Nederland in de toekomst niet gemakkelijk zijn de nu al ontstane achterstand in te halen. Ï~)EZE kritische woorden aan het adres van het Nederlandse bedrijfsleven sprak de staatssecretaris van verkeer en waterstaat, de heer E. G. Stij kel, vanmiddag op de Euratom-conferentie van de Europese Beweging, welke conferentie in Eindhoven is gehouden. De staatssecretaris legde er de nadruk op. dat hij zijn betoog niet hield als vertegenwoordiger van de regering, maar als oud-ambtenaar van de Euratom-commissie in welke functie hij in staat was zich veel op het terrein van de vreedzame toepassing van de atoom energie te bewegen. nabij, lich afspali f eUjresf handelingen de K.L.M. getrokken in een sfeer, die wel zqer bedenkelijk moet worden^ genoemd. Het blad is van mening dat de K.L.M. zich „een snpra-nationaal karakter heeft aange meten", omdat zy meer van de Ameri kaanse markt wil profiteren dan „op grond van het verkeer naar en van Nederland is gerechtvaardigd". En het voegt - er de cynische opmerking aan toe, dat de K.L.M., als zij op Los Angelos wil vliegen, dan maar haar landingsrechten op New York Deze opmerking van een invloedrijk blad, gevestigd in Amerika's hoofdstad, is zo on Amerikaans als zij maar zijn kan. Zij be tekent niet minder dan dat een onder neming, die op grond van pioniersarbeid, service, betrouwbaarheid en andere voor treffelijke eigenschappen, buiten haar landsgrenzen is gegroeid, niet beki spoed moet worden neergedrukt Dil tekent dus ook dat al die Amerikaanse ondernemingen, die hun activiteiten Europa, Zuid-Amcrika en elders bedrij en zich daar door hun concurrentiekracht kunnen handhaven, zich desondanks spoedig mogelijk uit deze landen moeten terugtrekken. Ook zij hebben zich immeri „een supra-nationaal karakter aangemeten' en profiteren meer van de buitenlandse markt dan op grond van bijv. Amerikaans! aankopen in dat land, „gerechtvaardigd" is De geestesgesteldheid welke uit het artikel van de Washington Post spreekt, komt er op neer dat Amerika, als het de concur rentie met een buitenlandse, en in dit ge val een Nederlandse onderneming niet aan kan, luidkeels „léve liet protectionisme" CHRISTELUK NATIONAAl DAGBLAD moet daarom toenemen. Daarbij moet men niet alleen in de breedte zoeken, maar zich ook toeleggen op de techni sche specialisatie. De technische com petentie moet voortdurend vergroot worden. Daarom is de deelneming van Neder land aan de kernenergieontwikkeling van zulk groot belang en daarom be treurde de staatssecretaris het zo buitengewoon, dat de S.E.P.-deel- nemers besloten geen kerncentrale te bouwen. Prof. Bogaardt ongerust over de toestand ln Indo nesië, schrijft: Indonesië is er na de soevereiniteitsover dracht steeds op achteruit gegaan. Er is herhaaldelijk in het verleden de aandacht op gevestigd, dat de revolutie dikwjjls uit mondt in een militaire dictatuur. Na Robespierre komt Napoleon. In Indonesië is dat precies zo. Daar heeft men tweeërlei dictatuur. En van weerskanten wordt achter eenvolgens een zet gedaan. De stafchef van het leger zet de justitie naar zijn hand en arresteert ministers. Dan komt Soekarno weer aan bod om te laten zien, dat hü het nog anders en radicaler kan. En dan kykt men weer uit, wat „het leger" als volgende zet in petto heeft. En zo gaat het bergafwaarts met de vrij heid en welvaart van de volken van Indonesië. Samenwerking voor ontwikkeling van scheepsreactor Het deelnemen van de Nederlandse industrie aan de bouw van een kern energiecentrale is van giroot belang voor het verwerven van algemene ken nis en ervaring op dit gebied. De kernenergie kan in de eerste plaats aangewend worden voor het opwekken van elektriciteit. Verder kan de kernenergie aan gewend worden voor de voortstu wing van zeeschepen. Op dit ter rein, betoogde de staatssecretaris, is een veel hechtere industriële basis aanwezig. Wij kennen hier een zeer kundige en moderne scheepsbouw- industrie annex machine-industrie. Hier ligt een uitgangspunt om in Nederland een industrieel bedrijf te stichten, dat zich bezig zal hou den met reactoren, bestemd voor de voortstuwing van zeeschepen, Het is duidelijk, dat de Nederlandse scheepsbouw niet zo maar kan over schakelen. Hiervoor is een enorme hoeveelheid research en ontwikkeling vereist. Die research zal door te creëren of reeds bestaande instituten (Het Reac tor Centrum) ter hand moeten worden genomen. De omvang van het researchwerk, stelde de heer Stijkel nadrukkelijk, is in Nederland' op het ogenblik ech ter niet evenredig met de onderzoe kingen in het buitenland en de mo gelijkheden, die daar zijn gescha pen. De staatssecretaris was tot deze conclusie gekomen, nadat hij de re searchinstituten in de verschillende landen had vergeleken. Behalve door een gecreëerd instituut moet de research en de ontwikkelings arbeid ook in de bedrijven zelf geschie den. Wil men een scheepsreactor tot ontwikkeling brengen, dan bestaat er alleen maar kans van slagen, wanneer er een samenwerking tussen de in aanmerking komende bedrijven tot stand komt. Een dergelijke samenwerking komt het beste tot stand door het stichten van een speciaal en afzonderlijk be drijf met eigen personeel, met eigen installaties en met eigen laboratoria. Deze samenwerking is noodzakelijk. En, zei staatssecretaris Stijkel, ik wil onderstrepen, dat ook op dit terrein een groot gevaar van achterstand schuilt, wanneer men te lang wacht en aarzelt. Het bedrijfsleven heeft een belang rijke taak bij de ontwikkeling van de kernenergie. Maar vooral op het ter rein van de research kan de steun van de overheid niet worden gemist. Al concurrerend Bij de ontwikkeling van de kern energie moet in de eerste plaats niet Prof. Bogaardt betoogde, dat de reactortechniek uit de fase van de laboratoriumontwikkeling is getré'den. Het streven moet nu gericht worden op het vinden van een compromis tussen de stringente eisen van de reactortechnici enerzijds en de moge- direct gekeken worden naar de kosten lijkheden van de moderne fabricage- De ervaring, die immers wordt opge- techniek anderzijds. daan, is van enorm belang. De meest recente aanwijzingen tonen echter reeds aan, dat in sommige ge vallen de kostprijzen van de klassieke kernenergie elkaar reeds gedeelte lijk overlappen. Soms kan de kern energie de concurrentie met de elek triciteit uit de klassieke centrales reeds doorstaan. Wanneer een nieuwe reactor is ont wikkeld, zei de hoogleraar aan de Technische Hogeschool in Eindhoven,! moet de econoom er nog het zijne van! zeggen. Dikwijls vindt hij de reactor, te duur. Dat komt door de extreme eisen, die de ontwerper heeft gesteld.! De meeste nadruk bij de ontwikkeling is immers gelegd op de veiligheid en zekerheid en de kosten zijn voorlopig Het is duidelijk, dat de nieuwe ener- buiten beschouwing gelaten. Maar nu moeten de produktie- kosten van de kernenergie omlaag. Dat kan gezocht worden in de kosten van de splijtstoffen en de vaste lasten. De verlaging van de investerings- lasten kan bereikt worden door een vereenvoudiging van het reactor systeem, door mildere eisen aan de bewerkingsnauwkeurigheid van de reactoronderdelen en door standaardi satie: serieproduktie van de onder- Verder moet bij het onderzoek een duplicatie worden voorkomen. Tenslotte legde prof. Bogaardt er de nadruk op, dat een verdere ontwikke ling van de kerntechniek in dit sta dium moeilijk uitvoerbaar is, wanneer geen voortgang wordt gemaakt met de bouw van werkelijke energie- Er zijn verschillende omstandig heden, die het wenselijk maken de ontwikkeling van de kernenergie met spoed aan te pakken. Op het gebied van het internatio nale vervoer (de staatssecretaris heeft juist onderhandelingen in Amerika gevoerd) in de lucht, te water en op de weg doen zich voor Nederland tal van moeilijkheden De ontwikkelingskansen voor deze bedrijfstakken, die in het verleden de eerste steunpilaren waren voor onze economie, zijn onder de tegen woordige omstandigheden minder onbeperkt. De industriële kracht van Nederland Komt hij naar conferentie in Brussel te Brussel is gisteravond verno men, dat de leider van de mili tante vleugel van de nationale Kongolese beweging in Stanley-: stad, Patrice Loemoemba, op vrije voeten is gesteld, nadat hij enkele uren daarvóór wegens het opzetten van negers tot geweld daden in oktober j.l. tot zes maanden gevangenisstraf was veroordeeld. Hij heeft reeds drie maanden in voorarrest doorge bracht. De zeven afgevaardigden van de be weging van Loemoemba hadden gister morgen in Brussel medegedeeld niet 200) Crassus, de man die met Pom- peius en Caesar het z.g.n. eerste drie manschap sloot, was ccn lid van een Romeinse familie van het oude Plebe jische geslacht Licinii. Die hele fami lie droeg de bynaam Crassus, d.w.z. „de dikke". Onze Crassus, dus de man van het driemanschap heette dan ook eigenlijk Marcus Licinius en had bovendien nog de bijnaam Dives, zo dat we hem m rond Nederlands de Dikke Ryke zouden kunnen noemen. Om het moeilijk te maken, kunnen we er nog bijvoegen, dat deze Crassus helemaal niet dik was en geen man van uitzonderlijk tafelgenot. Zijn spreekwoordelijk geworden rijkdom kan echter moeilijk worden ontkend. Hoewel de fami lie Crassus al ge slachten lang grote welstand had geno ten, zouden we de Dikke Rijke toch willen kwalificeren het ongunstige type. Hij was niet alleen een gewiekste spe- kulant, maar eigenlijk ook een dood gewone rover, oplichter en dief (ge lukkig kan hij geen aanklacht wegens smaad meer indienen!) Hij zag er bijv. niet tegen op rechters om te kopen ten gunste van zijn cliënten en van deze laatsten grote geldsommen op te strijken. En testamentaire beschikkin gen, waarin de naam Crassus voor kwam, waren in bijna alle gevallen zo verzekert een geschiedschrijver grondig vervalst. Verder had hij ongetwijfeld grote gaven als bankier en iedereen die geld nodig had, moest zich dan ook tot de Dikke Rijke wenden, of het nu senatoren, of rech ters waren, dat was om het even. Ook als grond- en huizcnspekulant heeft hü naam gemaakt. Zijn grootste slag sloeg de Dikke Ryke ten tyde van Sulla, toen de be zittingen van talloze Romeinse bur gers werden geconfisqueerd en voor afbraakprijzen door Crassus werden TOCH IS HET ZO! opgekocht. De winsten die onze spe- kulant in die periode van terreu» maakte, waren ongehoord en kunnen als woeker nauwelyks omschreven worden. In feite was het diefstal, of heling, als men het anders wil uit gedrukt zien. Met het vele geld dat Crassus ver gaarde wist hy zich politieke macht en invloed te verschaffen. Dit is dan ook de. reden, dat we hem als een der leden van het z.g.n. eerste drieman schap vermeld zien. De Dikke Rüke was niet erg begaafd en in militair opzicht volslagen onbeduidend, zodat we niet moeten veronderstellen, dat hü op grond van eigen kwaliteiten in gezelschap van mannen als Caesar en Pompeius kon ver toeven. Desondanks kreeg Crassus, toen in 73 v. Chr. een sla venopstand nitbrak het opperbevel over het leger en dempte hü (of zün bevel hebbers) het Sparta- cus-oproer, waarna hjj 6000 gevangen slaven aan het kruis liet nagelen. Als de grootste slavenhandelaar van Rome wist hij werkelük wel, hoe de wind er onder te houden! O ja, nu moeten we nog steeds ver tellen, hoe rijk de rükste man van het Romeinse rijk wel was. Kort voor zün dood schünt zün vermogen ongeveer 170 miljoen sestertiën te hebben be dragen. Wanneer we in aanmerking nemen, dat in die tüd van één as per dag door de kleine man royaal kon worden geleefd en stellen we dus de koopkracht van de as uit zuinigheids overwegingen gelük met één gulden van vandaag, dan heeft de Dikke RÜke ongeveer een half miljard gulden bezeten. Hü droeg het laatste deel van zün naam dus werkelük niet Trouwens, dat doet de valluikspln ook niet. Daarover een volgende keer. Knoop dit in uw oor! Met 1 Van Nelle's ^Afternoon" theebuiltje (groot formaat) zet u minstens 5 koppen krachtige, geu rige thef'n Hele pot vol voor nog geen 5 cent! Dat is dus minder dan 1 cent per kop! Thee zetten met „Afternoon" thee builtjes is ideaalSnel, gemak kelijk èn.... proper! Doe 't ook! Bestel ze direct: VAN NELLE's „Afternoon" theebuiltjes (groot formaat) doos van 20 stuks 98 ct niet op vrije voeten zou worden Uit het bericht over de vrijlating, dat gisteravond ook door de Belgische radio werd uitgezonden, bleek niet, of Loe moemba naar Brussel zal mogen ver trekken om alsnog aan de besprekingen deel te nemen. In officiële Belgische kringen zei men, van de vrylating van Loemoemba niets af te weten. „De Belgische regering zal haar voort bestaan verbinden aan de uitvoering van de wetsontwerpen, die zü als resultaat van de Brusselse conferentie bii het par lement zal indienen", zo heeft de Bel gische minister voor Kongo, De Schry- ver, op de conferentie meegedeeld. Deze verklaring werd gezien als een antwoord op de Kongolese eis, dat de aanbevelingen van de rtc voor de Bel gische regering en het parlement eer bindend karakter zullen hebben. Ir Kongolese kringen acht men inwilliging van deze eis een voorwaarde voor het slagen van de conferentie. De vraag, of overeenstemming kan worden bereikt over de eenheid van het onafhankelijke Kongo, of dat de bestaan de tegenstellingen onder de Kongolezen zelf tot versnippering zullen leiden, wordt in Belgische kringen als het be langrijke punt van de conferentie be schouwd. In het büzonder wordt daar- by gewezen op de bestaande tendenties in de afvaardiging van de Katanga, de provincie, die byna tweederde waarde van de totale uitvoer opbrengt en waar stemmen zyn opgegaan tot de stichting van een eigen staat. Doden op de weg en op het werk Q Donderdagmiddag is de 60-jarige ge huwde huisschildersbaas H. M. Keeken te Alphen aan den Rijn va dak gevallen en korte tyd daarna over leden. Hij was bezig met het inzetten van een nieuwe ruit in een dakkapel moet zyn uitgegleden. Te Slootdorp, gemeente Wieringer- meer, is gistermiddag de 9-jarige G. van der Pal op de verkeersweg bij de Ko ningin Emmahoeve verongelukt. De jon gen stapte op zijn fiets, maar lette niet op een naderende bestelwagen v; aannemersbedryf. Hy kwam in kmg met een der koplampen en schoot onder de auto. Een arts kon slechts de dood constateren. De 34-jarige E. Meyer uit Echt is gisteren verongelukt by rangeerwerk zaamheden op de spooremplacementen van de Staatsmyn „Maurlts". Hy raakte tussen twee bumpers bekneld en werd doodgedrukt, Hy was gehuwd en vader van twee kinderen. Dinsdagavond is op de Viaductweg te Maastricht de 33-jarige tandtechnicus J. Bosch uit Maastricht met zyn brom fiets plotseling naar links uitgeweken tengevolge waarvan hü door een achter opkomende auto werd aangereden. Hij werd op net wegdek geslingerd en met een schedelbasisfractuur naar kenhuis overgebracht, waar hij gisteren is overleden. Stralend wit wordt uw wasgoed met Sunil. Bleken en blauwen mag u overslaan. U wast minder, u spoelt minder, u wringt minder. Uw wasgoed slijt dus minder! "CJ - en hon derdduizenden andere huisvrouwen - merken direct dat het hemelsblauwe Sunil tegelijk het modernste en het degelijkste wasmiddel is. De mooiste witte geit verliest het van uw stralend witte was en spaart uw linnenkast Neem meteen het voordelige reuzenpak (WMI In het kader van de maatregelen, die verband houden met de kolen- crisis in België, heeft de Hoge Auto riteit besloten tot een bedrag van 375 miljoen Belgische frank hulp te verlenen ter vergemakkelijking van het tewerkstellen van 25.000 arbei ders, die getroffen zullen worden door het sluiten van 25 mijnschach ten. Van deze 25 zetels zijn er 5 gelegen in de Borinage, 8 in het centrum, 9 in het bekken van Charleroi en 3 in het bekken van Luik. De sluiting van deze zetels maakt deel uit van het saneringsprogramma dat voorziet in het stilleggen van win ningscapaciteit voor 5,5 miljoen ton, en dat vóór juni 1961 uitgevoerd moet zijn. De bedoelde kredieten zullen voor een deel worden gebruikt voor de gebruike lijke herscholingshulp (248 min. B. fr.) en anderzijds voor het verlenen van loonhulp (127 min. B. fr.), die ten doel heeft arbeiders aan het werk te hou den, die anders onmiddellijk getroffen zouden zijn door de noodzakelijk geach te sluitingen. De H.A. zal voor elk van de 25 aanvragen van de volgende week af van geval tot geval afzonderlijke be slissingen nemen. Verder heeft de H.A., na het gunstige a tv'es van de ministerraad der EGKS, formeel besloten financiële hulp tot een bedrag van 375.000 Dun. te verlenen ter vergemakkelijking van de herscholing van de arbeiders van de mijn „Blan kenburg" te Niederholtshausen in het Roergebied en van de mijn „Meissen" te Linden bij Hannover. Kruiswoordpuzzel Horizontaal: 1. deel van een cirkel omtrek, 4. soort kachel, 7. scheepstros, 9. gem. in Limb., 11. zijtak Elbe, 13 meisjesnaam, 15. zuster, 16. iemand die treitert, 17. niets,' 18. Lichaamsdeel, 20. vruchtje, 22. gezellig, 24. zijde, 25. bij woord, 28. gebaar, 29. schrijfkosten, 30. verbindingsspijl tussen naaf en velling. Verticaal: 1. medicinaal gewicht, 2. putemmertje, 3. korte degen, 4. donke re zolder in molens, 5. gem. in N. Brab., 6. de dondergod bij de Germa nen, 8. voorzetsel, 9. voorzetsel, 10. holte in een muur, 12. wetgever van Athene, een der zeven wijzen, 14 stad in België, 18. holte onder de arm, 19. oneffen, ruig, 20. soort cafë, 21. stevig, 23. vertelling, 24. soort vink, 26. land tong, 27. gravure. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. horde, 5. ere, 8 over, 9. weer, 10. mee. 11. Polen, 12.. netel, 13. p.s., 16. al, 18. belet, 20 kabel, 22. Dee, 24. eden, 25. leed, 26. les, 27. Lin- Verticaal: 1. hom, 2 oven, 3. reëel, 4. dr. 5. eel, 6. reep, 7. ernst, 9. wol, 11. pekel, 14. rakel, 15. reden, 17. lade, 18. ben, 19. teen, 21. bes, 23. Ede, 25. Rotterdamsche Lloyd weet nog van niets De verdediging en de Openbare aanklager* in het op handen zijn de proces tegen de Nederlandse marconist van de Utrecht, Wil lem van Rie, hebben meegedeeld, dat zij verzoeken dat de Utrecht naar Boston komt. Beide partijen hebben de Kon. Rot terdamsche Lloyd verzocht de reis van de Utrecht naar Indonesië te doen on derbreken en naar Boston terug te doen keren. Zij deelden voorts mee, dat de maat schappij er niet veel voor schijnt te voelen het schip de halve wereld over terug te zenden om beschikbaar te zijn tijdens het proces. Van Rie wordt beschuldigd van moord op de 23-jarige Lyn Kauffman. Zij reisde mee als passagiere op de Utrecht Van Rie heeft toegegeven met haar een romance aan boord gehad te hebben. Van de zijde van de Rotterdamsche Lloyd is desgevraagd meegedeeld dat noch een verzoek van de openbare aanklager noch een verzoek van de verdediger om de Utrecht naar Boston te dirigeren de maatschappij ooit heeft bereikt. Advertentie Deze zomer begint de olie te stromen (Van onze correspondent in Bonn) GODORF, donderdag De oliebuisleiding van Rot terdam heeft bijna het terrein van de nieuwe ,,Shell"-raffina- derij in Godorf tot voor kort een Rijnhaventje dat volledig in het niet viel bij de oliestad Wesseling bereikt. De 245 km lange „slang" die de Rotterdamse haven met de raffinaderij aan de Rijn ver bindt, ligt voor de autobahn KeulenBonn. Daar moet hij nog onderdoor en dan is de ver binding tot stand gebracht. In de komende zomer zal de olie er met een snelheid van enkele ki lometers per uur doorheen vloeien. Dan begint ook de raffinaderij te werken, die de „Shell" bezig is in Godorf te bouwen en die reeds het beeld langs de grote autoweg tussen.de Domstad en de voorlopi ge bondshoofdstad volkomen heeft gewijzigd. Als de buisleidi'ng RotterdamGo dorf (met een aftakking van Venlo uit naar Wezel) in gebruik wordt genomen, is het „alleenvertonings recht" van de reeds enige maan den in gebruik zijnde ..pipeline" Wilhelmshaven via het Roergebied naar de ,Esso"-raffinaderij bij Keulen (en een doorverbinding naar Wesseling) ten einde. De „Shell"-raffinaderij in Godorf zal voorlopig een produktiecapaci- teit van 2,5 miljoen ton ruwe olie per jaar krijgen. Geleidelijk zal het complex op het meer dan 2 miljoen vierkante me- Tbêf- ter grote Godorfse terrein nog wor den uitgebreid. Voor het opslaan van de ruwe olie, die door de buislei ding zal worden aangevoerd, zullen tegen einde 1960 niet minder dan 70 tanks in en om Godorf, aan beide kanten van de Autobahn Keulen Bonn zijn gebouwd. Zij hebben een gezamenlijke capaciteit van een half miljoen kubieke meter ruwe olie. Tot dusverre heeft „Shell" in de Godorfse raffinaderij 145 mil joen mark geïnvesteerd. De «remeente Gor'o-f en de Keu lenBonnerEisenbahn die een financieel aandeel in het ha venbedrijf (je) hebben leggen in tussen een oliehaven aan, van waaruit de produkten der raffina derij verder (vooral Rijnopwaarts) zullen worden verscheept. Advertentie Akkertjes zijn JrtS er 't snelst bij om kou OP of griep BI te bestrijden AKKERTJES flitsen uw klachten weg Drie weken cel voor dierenbeul Voor de politierechter te Dordrecht verantwoordde zich gisteren de 61-jari- ge landbouwer J. S., uit Zwijndrecht, aan wie ten laste werd gelegd, dat hij in oktober van vorig jaar twee jonge koeien door middel van een zwing aan elkaar verbonden had. De kettingen van de zwing waren diep in de schoften van de dieren ge drongen doordat de man er eey stuk hout van circa 38 kg aan had gehan gen. By een van de koeien was de ket ting vast in het vlees gegroeid en niet dan met grote moeite had men de ket ting kunnen verwijderen. De verdachte zeide, dat de dieren voldoende bewegingsvrijheid hadden ge had en ogenschijnlijk vond hij het maar vreemd, dat over dit geval zoveel la waai gemaakt werd. De officier van justitie vond het een bijzonder ergerlijk geval van dieren mishandeling, dat hij niet met een boete bestraft wilde zien. Hij eiste een ge vangenisstraf van 2 weken. De politie rechter, die de handelwijze van ver dachte schandalig noemde, vond dat niet genoeg. Hij veroordeelde de man tot 3 weken gevangenisstraf.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 5