Katwijk heeft plan voor 't Sandt gereed 7 .Tips uit Katwijk om nooit te vergeten, Weer grote hoeveelheden haring onder de kust? Pak die kans! Kort geding over woning in Noordwijkerhou! d: w MEUWE LEIDSCHE COURANT VRIJDAG 22 JANUARI 1960 LAATSTE WEEK van OPRUIMING Op alle courante artikelen 10 KORTING „DE WOLBAAL" Voor Kolen en Olie naar D. B. Parlevlief Brandstoffenhandel en Aardoliebedrijf Havenstaat 34. Tel. 2100 Katwijk aan Zee HET ADRES voor BECKERS HAARDEN en KACHELS GASFORNUIZEN KEUKENUITZETTEN WASMACHINES STOFZUIGERS enz. is „HET EMAILLEHUIS" Piet Oudshoorn NOORDEINDE 7 PRINCESTRAAT 11—13 Voor al Uw VERSE-, CEROOKTE- en GEBAKKEN VIS natuurlijk Vishandel P.v.d.Plas TRAMSTRAAT Speciaal RADIO en .dr.. TELEV|S|E H. P. BLOOT Andreasplein 12 - Katwijk aan Zee Telef. 2331 - b.g.g. 3862 Enige radio- en televisie- speciaalzaak ter plaatse Komt u nog even kijken BOEKEN voor zeer lage prijzen. Boekhandel VAN DER LEE Katwijk aan Zee Dagelijks Katwijk-Rotterdam Fa Wed. C. de Wit Haven 2 Telef. 2229 Katwijk aan Zee HET Katwijkse uitbreidingsplan Koestal-Overduin is zo goed als volgebouwd. Het is daarom, dat het gemeentebestuur de plannen voor een volgend gebied in verge vorderd stadium gereed heeft. Dat is het uitbreidingsplan 't Sandt, het gebied langs de Sandtlaan, in het huidige „Hereschoolbos. Geen groot gebied, maar toch goed voor in to taal 136 woningen. Tussen de te bouwen huizenblokken zal veel plantsoen komen, terwijl het gedeel te van het genoemde bos. rond en achter de bestaande woning „Sandthek", vlak bij de brug over het Additionele Kanaal wordt gehandhaafd in zijn huidige vorm. Het belooft een mooie wijk te worden. Wie uit het oude dorp via de Overrijn naar de Sandtlaan zal gaan kan dit niet meer doen, zoals nu, want het laatste gedeelte van de Overrijn, 65 meter in totaal, vlak bij de nieuwe brug, zal kömen te vervallen. Daar wordt een flatgebouw met vier woonlagen gezet. De nog overgebleven huisjes, naast het vorig jaar afgebroken ..Bijdorp" zullen dan ook worden afgebrokenIn dit flatgebouw komen ook winkels. De Overrijn zal niet doodlopen tegen deze winkels, want hier buigt de weg naar links, ongeveer tegen over de huidige sociale werkplaats, de vroegere woning van de familie Van Riessen. Deze nieuwe weg loopt dus dwars door de huidige tuin van het Missiecollege oostwaarts tot ter hoogte van de ingang van de veiling en de Kalk zandsteenfabriek de weg weer naar rechts buigt en -tegenover de veiling ingang op de Sandtlaan uitkomt. In de rechthoek, die gevormd wordt door deze nieuwe straten, de Sandtlaan en de 65 meter lange groenstrook tussen het bovengenoemde flatgebouw en de Rijn, komen behalve het genoemde flatgebouw, nog drie flatgebouwen in drie woonlagen (in de tekening gemerkt met het getal 3). Tussen déze woonblokken is 'n plantsoen De Sandtlaan zal dan ook gewijzigd worden, in zoverre dat deze in de toe komst gaat aansluiten op de brug naar de Molentuinweg. Daar in het najaar de tram wordt opgeheven, vervalien dc tramrails en wordt langs de bestaande huizen aan de Sandtlaan een plantsoen aangelegd. De Sandtlaan zelf wordt ver breed; een rijbaan van 8' m met aan weerszijden een rijwielpad van 2*4 meter en een trottoir van 1% meter breed. De weg van de Overrijn naar de vei lingingang wordt 7M meter breed. Het bos achter dc woning Sandthek of 't oude Tolhuis wordt openbaar wandel bos. Tussen dit bos en dc nieuwe ver bindingsweg komen nog twee flatgebou wen met 3 woonlagen. Deze liggen west in het terrein. Het meest oostelijk gelegen en noord-znid gerichte flatge bouw, achter de woning Sandthek, wordt ;n met vijf woonlagen (5). De bewo- hiervan kijken oostwaarts op de be staande sportvelden van K.R.V. en ver der richting Rijnsburg, westwaarts ovei een ruim plein met boompartijen. Voorts zien wij nog een viertal woonblokken; drie bestaan nit eengezinswoningen en de meest oostelijke hebben drie woonlagen. Deze blokken zijn oost-west gericht (1). Ze liggen vlakbij de gebouwen var Missiecollege. Er is ook aan de kinderen gedacht; aan de rand van het genoemde KATWIJK Ernstig ongeluk Op die pwwimciialei weg, binnen het ter ritoir van het vliegkamp Vaükenbung, kwamen een motorfiets en een bromfiets met elka'air in botsing. De berijder van de bromfiets, een 16-jarige jongen uiit Kat wijk, kwam daairbij zo te vaMen, dat hij met een ernstige hoofdwond en oen heup- fractuuir naair het grote ziekenhuis te Leiden moest worden gebracht, waar operaibief ingrijpen noodzakelijk bleek. Zijn toestand is naar omstandigheden re delijk. Ook de motorrijder Mep een hoofd wond op, maar hij kon na verbonden te zijn buiiswaart keren. Wü hebben BANKSTELLEN in alle prijzen in voorraad Komt u eens kyken WONINGINRICHTING J. BUIS EN ZOON Voor VITRAGE naar PIET PLUG istraat 5 - Katwijk Het partieel uitbreidingsplan voor gronden bij 't Sandt in de gemeente Katwijk. Verklaring der cijfers: 1 eengezinswonin gen, 3. etagewoningen in drie woonlagen, 0+ 3. etagewonin gen in drie woonlagen op onder verdieping, 4. idem in vier woonlagen, 5. idem in vijf woon lagen. Op de kop van het met cijfer 4 aangeduide blok zijn winkels in één bouwlaag gepro jecteerd. Tussen de blokken 0 3 en 5 zijn aan de noord zijde de garageboxen ontworpen. De totstandkomihg van het plan 't Sandt vormt een definitieve afsluiting van de, oostelijke toegang van Katwijk. Wellicht zal er deze zomer nog aan wor den begonnen. Nu aan het plan Koestal-Overduin niet veel meer behoeft te gebeuren en de bebouwing van de Hoornespolder, aan de overzijde van het Kanaal tegenover de Berghaven, nog wel even op zich zal laten wachten, is de bebouwing van het gebied 't Sandt een welkome over brugging. Het plan voor 't Sandt is op gezet, vooruitlopende op een voor het gehele gebied van Katwijk aan den Rijn in voorbereiding zijnde bestemmingsrege- Ds. Van der Most te Katwijk-Zee Evangelist is niet de man van de kansel maar van het podium Gisteravond hield de Hervormd* wijkgemeente Zuid-Oost in het wijkgebouw aan hetAbeelplein haar vierde wijksamenkomst. Na een inleidend woord van ds. Jac. de Vos sprak ds. A. van der Most, schipperspredikant te Rotterdam, over de man met de blijde bood schap in een wereld zonder blijde boodschap. De predikant stelde deze avond de figuur van de evangelist centraal. In ons kerkelijk leven komen wij het ambt tegen van predikant ouderling en diaken. Verder zijn wika's maar evangelisten zijn zoeken. Toch komen zij voor. Zij zijn bijvoor beeld vertegenwoordigers van de „rich ting", vrijzinnig of rechtzinnig. In uit gebreide gemeenten komen nog de „af standsevangelisaties" voor waar de gods dienstonderwijzer of evangelist optreedt. V isserijgolf ER WAS GISTEREN maar heel weinig te beleven in de IJmuidense vishal- len. Slechts één trawler en één kotter verschenen aan de afslag en losten in totaal 750 kisten. De IJM 18 Ariadne was er met 75 radio, 100 schelvis, 75 wijting, 25 kabeljauw en gul, 225 koolvis, 100 ha ring, 110 makreel en 340 stuks stijve ka beljauwen. Dc TX 49 loste 15 kisten schol en 10 kisten tong. Door de export werden gisteren te IJmuiden de regels kabeljauw afgenomen voor 140-50, kisten kabeljauw voor 170-135. Witte koolvis ging naar het buitenland voor 40-38. De binnenlandse handel be taalde voor de kisten kleine kabeljauw 125, zwarte Koolvis deed 30 en gullen 55-30. Schol II en III haalden 58-50, kleinmiddel schelvis 65-60, pennen 62-60 en braadschel- vis 58-48. Haring noteerde 19-17, makreel 15-11 en wijting 30-26. Per kilo werd voor de grote tong 3,75 betaald, grootmiddel tong deed 3,25, kleinmiddel tong 3,40, kleine tong I 3,30 en kleine tong TI 3,00. Vandaag losten te IJmuiden de VL 110 Michiel Jan en de SCH 153 Onderneming 1200 kisten, waarbij 200 wijting, 50 schelvis, 250 haring, 500 makreel, 55 kabel jauw en gul, 130 koolvis. Morgen komt aan de IJmuidense afslag de Maria Hattem IJM 10 met 800 kisten. Om de Noord konden de trawlers loggers een paar trekken wagen, de storm was afgezwakt tot een stijve bries met windkracht 6. De vangsten best: 80 tot 100 manden schelvis, wijting en makreel en gemiddelds 25 stuks stijve kabeljauwen. De Elie IJM 32 deed één trek pakje, de Emma haalde in één trek 40 manden hoops scheep. Door de Maria Hattem werden drie trekken gedaan met als resultaat 60 manden schelvis Stadt Enchuysen ving in twee trekken 70 manden diversen. De loggers en kotters langs de kust en bij de P-boeien hebben nog niet kunnen Zeven span Urker kotters zijn in de vroege ochtenduren van gisteren uitge varen op jacht naar de jonge haring, die dicht onder de Nederlandse kust we in grote hoeveelheden zou voorkomen. In Efeze 4 vers 11 wordt duidelijk ge sproken over apostelen, profeten, evan gelisten, herders en leraren.. De evange list is een boodschapper van de goede tijding. De „boodschappenjongen", ster ker uitgedrukt; de „telegrambesteller". De evangelist brengt de boodschap van verre, niet van dichtbij. Kenmerk van de evangelistenprediking is de wekroep tot bekering. Deze bekeringsbeslissing is aan de bijbel niet vreemd; in Hande lingen 2 komen er 3000 tot bekering. Een ander accent is de verwachte weder komst des Heren. Ook de vorm der pre diking is te onderscheiden. De evange list is niet de man van de preekstoel, maar van het podium. Graham predikt met de bijbel in de hand en een ander Amerikaans evangelist doet het met een stoel in de hand. Ook het lied is bij de evangelist een vorm van prediking. Men denke aan Johannes de Heer. In deze wereld van ontkerstening is er behoefte aan profeten en leraren, maar soms nog meer behoefte aan apostelen en herders. Ook de evangelist kan niet worden gemist. Na de pauze werd een verloting ge houden. V oetbalnieuw s Morgenmiddag speelt Quick Boys in het Sportpark „Nieuw-Zuid" een competitie wedstrijd tegen 's-Gravenzandeaanvang 3 uur. Opstelling Quick Boys: doel; K. den Hollander; achter: H. Blankemeier en L. Steen midden: J. Korndorffer, L. Aandewiel en P. Viool; voor: A. v. d. Plas, C. v. Duyvenbodc: A. v. d. Oever, Fl. v. Duyn en H. v Rooyen. Morgenmiddag speelt Katwijk I een uit wedstrijd tegen S.H.S.; aanvang 3 uur. Opstelling Katwijk: doel: A. Bocsaard; Discontoverhoging in Engeland Groot-Britannië heeft gisteren hc^ bankdisconto van 4 tot 5 procent ver hoogd. De maatregel is genomen om de kapitaalsvlucht naar New York en andere financiële centra tegen te gaan. de rentevoet hoger is. t was de eerste wijziging in het bankdiconto sinds 20 november 1958. het verlaagd werd van 4,5 tot 4 procent. De laatste tijd hebben de goud- en dc- iezenreserves van het sterling blok onder grote druk gestaan. Zij zijn in december met 238 miljoen gedaald. Dc Londense effectenbeurs had de ver hoging verwacht en in de laatste we ken is de koersindex van de Financial Times met 5 procent gedaald. De koersen van sommige vooraan staande aandelen zijn zelfs met 10 pro cent gedaald. Gemeenteraad van HILLEGOM Men moet 21 jaar zijn om als woningzoekende te worden ingeschreven ren kon dc verga- i Hillegom gister- omdat bij in het De heer J. van W dering van de raad avond niet bywom buitenland vcrbiyft. De heer A. Schreu- der trad als secretaris op. De heer J. Degenaars moest wegens drukke werk zaamheden voor een aantal raadscommis sies bedanken. In de commissie gezond heidszorg werd de heer J. van Waveren gekozen, voor het onderwUs de heer P. Keizer en voor het georganiseerd overleg de heer F. Nieuwpoort. Wijkavond te KATWIJK AAN ZEE Er mag geen vrede zijn tussen evangelische christenen, de Kerk en de leer van Rome l"N GROTEN GETALE was de Hcr- vormde wUkgemecntc Zuid-West ln het gebouw by de Oude Kerk onder oorzitterschap van ds. Offerlnga by- en om te luisteren naar de gewezen .-k. priester W. A. A. Kuin uit Vught, die deel uitmaakt van de redactie van evangelische blad „ln de rechte straat" had te zeggen. Verontrust, aldus spreker, door de vele publieke ontmoe tingen tussen protestanten en rooms- kathollcken, waarbü samen gebeden en gezongen wordt, heeft de stichting „ln rechte straat" het initiatief geno- 1 tot een spreekbeurt van drie ge ien r.-k. priesters in Haarlem om waarschuwend geluid te doen ho- tegen een al te groot vertrouwen het fenomeen „Rome". Dit als te genhanger van een byeenkomst, die werd gehouden in het Concertgebouw te Haarlem op initiatief van de zoge naamde Couturier-kring met als onder werp „Wachten protestant en katholiek op een ontmoeting?" Hierbij valt allereerst op te merken, dat men getroffen werd door het idea lisme en de oprechte en liefdevolle be doelingen, waarmede de leden vai Couturier-kring bezield zijn. Een figuur als abbè Couturier is zonder meei drukwekkend, zijn streven is prijzens waardig. Hoe goed bedoeld ook, aldus spr., men komt vol idealisme doch achter: J. v. Duijvenbode en D. Pronk; midden: C. Jonker, K. Haasnoot en P. Guijt, J.zn.; r: G. Verdoes, P. Guyt Pz.. G. P. Spiering, Th. v. Roóyen en W. Freke. Carillonconcert Morgenmiddag, tussen vier en vijf- uur geeft de Haagse beiaardier op het caril- Ln van de Oude Kerk een concert. Het programma vermeldt: 1. Fantasie over „Hoe zalig is het volk at naar U klanken hoort", Hessel H. de Harder: 2. De reddingsboot; 3. Ons boot je; 4. Het zandmannetje; 5. Marslied; 6. Klokke Roeland; 7. Heer-Jezu heeft een hofke; 8. Ik wil mij gaan vertroosten; 9 Op bergen en in dalen; 10. Finale over- t ons de rustdag wijden", Hessel H de Harder. Correspondentie die verband houdt iet deze concerten kan gericht worden an Berberisstraat 58 te 's-Gravenhage Over de strijd tegen liet drankmisbruik Voor genodigden werd gisteren door de rerkgroep Katwijk namens de stichting 'erkgroepen alcoholics anonymus in Nova een filmavond gehouden. De enige ste voor het lidmaatschap van deze werkgroep, die zich tegen het drankmis bruik richt, is het verlangen op te houden met drinken. Een der leden van het stichtingsbestuur ging dieper in op het woord „alcoholisme" en vertelde over hetgeen hij heeft moeten doormaken om van het drinken af te komen. Vervolgens werd de film Help mij door deze nacht, gedraaid. Het verhaal gaat over een aan de drank verslaafde, die delijk tot de ontdekking komt, dat hij zichzelf uit zijn verslaving kan bevrijden door over alle problemen die hem bezig houden vrijuit te praten, het liefst met andere alcoholisten, die immers dezelfde ervaringen hebben en hem het bést be grijpen. Opdracht voor aannemer Namens de Commissie van Beheer van de Geref. Kerk te 's-Gravenhage-Oost heeft het ingenieurs- en architecten bureau ir. J. P. van Bruggen, G. Drex- hage, ir. J. J. Sterkenburg en A. Bodon te Rotterdam, aan de fa. J. van Rhijn Zonen opgedragen het bouwen van Geref. Kerk met tapsterswoning aan Laan van Nieuw Oost Indië te 's-Graven hage. Aanneemsom is in massa f 784.000. Hoog en laag water Zaterdag: hoog waiter 10.04 en 22.48 uur; laag water 5.33 en 18.09 uur. Gabardine- en popeline regenjassen (Falcon-Oxford) voor HALVE PRIJS. Costuums en sportcolberts met 20- en 30 KORTING Restanten overhemden voor HALVE PRIJS. |AN PLANJE KATWIJK AAN ZEE der voldoende rekening te houden de realiteit tot daden, welke, vooral pastoraal gezien, een grote misleiding zijn voor zoekende en dorstende R.-Ka- tholieken. Zij zullen de van honger en dorst omkomene zielen ervan weerhou den buiten de éne ware schaapsstal, die Rome pretendeert te zijn, naar het levengevend voedsel van Gods Woord, te gaan zoeken. De twee inleiders op de vergadering in het genoemde con certgebouw, dr. J. C. de Groot. r.-k. priester en leraar aan het groot semina- te Warmond, en ds. W. F. Golter- studie-secretaris van de Oecume nische Raad van Kerken in Nederland, gebruikten beiden dezelfde aanspreking tot de heterogene menigte: geliefde broeders en zusters in onze Heer Jezus Christus. Het is hier dat de misleiding en de vergissing beginnen. Men veronderstelt, dat r.-katholieken en protestanten Ko ningskinderen zyn, wederom geboren christenen. Men veronderstelt, dat bel de groeperingen christenen zyn, die, in feite gescheiden, cigeniyk niet geschei den mogen leven. Weliswaar wil men niet oppervlakkig over de verschillen, die er zyn, heenpraten, doch ln de idealistische liefde, waarmede mei kaar zoekt te ontmoeten cn elkaar tracht te begrypen, komt men tot din gen, die geen liefdedienst zijn. Men ziet by de r.-katholieke indi viduen de vaak onmiskenbare werk zaamheid van de Heilige Geest, een geest van liefde, liefde voor de waar heid. een eerlijk schuldbewust-zijn over de verdeeldheid en nog veel meer. Men ziet de vaak onloochenbare ijver voor God en de naaste, welkezovele r.-ka tholieken aan de dag leggen. Men be treurt het van elkaar gescheiden voort leven; men wordt zich ervan bewust, men weinig of niet gebeden heeft een eind aan die verdeeldheid te maken, dat men weinig of niets gedaan heeft om tot beter begrip van elkaar te komen. Men is zo reëel, dat men de a te jagen eenheid eschatologisch ziet. Achter dit alles staat steeds hetzelfde verkeerde uitgangspunt; men ziet el kaar als zynde één van geest, mede christenen. Geloof, genade. Schrift Door geloof alleen, door genade al leen, door de Schrift alleen. Het is zeer mocilyk de vraag te be handelen, of wy wel dan niet onze -.-katholieke medemensen ais „mede christenen" kunnen en mogen aanspre ken. Het gevaar van een farizeïsche zelfverzekerdheid ligt hier op de loer. Gods Woord leert ons dat men door het geloof alleen wordt gerechtvaardigd. De realiteit is echter, dat Rome heel uit- drukkelyk verbiedt, dit bybelse geloof te belijden. Kan een evangelisch chris- co iemand een broeder en zuster in Christus noemen? Is men één van geest met zulk een gelovige? Het Evangelie zegt dat de mens door genade ajjecn wordt behouden. De realiteit in de kerk van Rome is echter, dat men dat niet mag beiydcn. De realiteit is, dat deze geloofsba: niet als de „enige" aanvaard mag wc den. Naast de Schrift moet men i traditie erkennen als bron van het ge loof. Deze overlevering wordt dan nog in zulk een mate overschat, dat hier een Christen-onterend en van Chris tus-vervreemdend leerstelsel uit voort gekomen is. Door de overwaardering van de traditie, culminerend in de feilbaar-verklaring van de paus Rome, heeft het r.-katholleke stelsel zich buiten de controle van Gods Woord geplaatst Door zich de enige bevoegde verklaarster der Heilige Schrift te noemen, heeft de Kerk Rome zich boven het Woord van God geplaatst. Zo is de Kerk van Rome een karika tuur geworden van het Evangelie. Zc verbiedt en belet zy haar volgelingen het bijbelse geloof te belijden, v door de mens behouden wordt. Zo plicht zij al haar leden deel te n< aan het Misoffer, dat door de Heidel- bergse Catechismus gekwalificeerd wordt als een „vervloekte afgoderij" Hoe „beter" men r.-katholiek is, hot meer men deze „afgoderij" pleegt. Is een evangelisch christen „een var geest" met r.-kalholieken? Wie hier ja zegt, geeft er blijk van dat hy het r.-katholicisme niet doorziet, dat hij niet beseft hoe radicaal de r,-katholieke leer de eer van Jezus Christus aantast en afbreuk doet aan de verlossing vrijheid, ons door God in Christus a geboden. Vele goed-menende Protes tanten verlangen ernaar in vrede met „Rome" te leven. Er mag geen vrede zijn tussen evangelische christenen en „Rome". Wij bewijzen hun een veel grotere dienst, als wij hen wakker schudden. De ware vrede is alleen in de Christus der Schriften. De heer J. van der Vinme (prot.-chr.) a-d een vraag gesteld over prijsverlaging bij de r.k. uitleenbi'bliotheek; houdt dit verband met de gemeentelijke subsidie- •erhoging? Er zal naar geïnformeerd worden. Een verzoek van de chr. schoolvereni ging Boaz om medewerking voor de aan schaffing van een projectie-apparaat werd afgewezen. De heer Van der Vinne as het daarmee niet eens. Percelen cultuurgrond in de Haarlem mermeer werden verkocht. Van de heer A. Boon te Haarlem werd grond verkocht vuil te storten (voor 6000). Aan de heer W. A. Lieverse werden percelen grond aan de Vosselaan verpacht met de bepaling dat de paoht per maand kan worden opgezegd; de terreinen zijn be stemd voor woningbouw. By het voorstel tot wyziging vai woonruimteverordening 1947 vond de heer F. van Lierop het onjuist, dat om als woongelegenhcid-behoevende te wor den erkend, de man 21 jaar moet zyn. De heren Van der Vinne en Imthorn wa ren evenmin geestdriftig over deze clau sule. De voorzitter zette nlteen, dat de nog in te schryven woningzoekenden niet veel kans meer zonden maken ooit eer woning via de woonruimtecommlssie toe gewezen te krijgen; het is onnodig, de commissie met nog meer werk te belas- en. Wethouder Van Dam verdedigde de •erordening. Elf leden bleken het met l. en W. eens te zyn; drie stemden tegen. Besloten werd tot het aangaan van een geldlening van 220.000. Het gemeente- personeel krijgt 3 procent voorschot. Voor het bekroningsfonds van de Floriade te Rotterdam werd een bijdrage van 100 uitgetrokken. Ren- en toerverenigiug „De Bollenstreek" Woensdagavond zijn de laatste ritten 3gi de hometrainercompeti'tne verreden. Deze ritrten gingen over drie afstanden; 250, 500 en 1000 meter. De uitslag hiervan 1. C. Lemgers 1.30 min.; 2. C, Weijers 1,36,1 mdn.; 3. H. v. Lierop 1.39.9; 4. B. Mosterd 1.40,9; 5. C. Boot 1.42Ü; .6. S. v. -Ldenop 1.42.5; 7. C. Sitroombengen 1.44.5; 8. G. Huurman 1.45,4; 9. H. Stuifbergen 1.52.4. De einduitslag van de hometradmer- competnitne ds: 1. C. Langers, De Zilik 58 pnt.2. C. Weijers. Hillegom 56 prat; 3. Mosterd, Nw Vennep 45 pmt; 4. C. Stnoomfbemgen en 5. C. Booit, Hillegom bedden 31 prut; 6. H. de Wolf, Hillegom 33 pmit; 7. G. Huurman, Bemnebroek 16 pmt; 8/9. G. v. Saase, Nw. Vennep en H. -. Liorop, Hdtt'liagom 8 pnt; 10. J. v. Diest, Ldsse 7 pnt; 11, 12 en 13. J. Westerman, B^mnebroek, S. van Grave. De Zilk en S. v. Ld erop, Hillegom ieder 5 pnt; 14. H. Stuifbergen, Lósse 2 pnt. Nieuw gebouw Copex aanbesteed amens de directie van het Copex-ex- peditiebedrijf U.A. alhier hield het archi tectenbureau Paardekoper-Barnhoorn uit een onderhandse aanbesteding voor de bouw van een nieuw bedrijfspand. De volgende zes aannemersbedrijven wan uitgenodigdFa. Bik en Breedeveld, Ia den, 298.500; Fa. Veenraan en Vink Hillegom, 296.900; Fa. Reynierse, Over- 293.800; C. v. d. Wiel Gzn te Noord wijk, 287.000; Gebr. v. d. Putten, Heemstede, 283.900 en de Lange en van der Plas uit Oegstgeest, 277.600. De gun ning is nog niet verleend. Burgerlijke stand GEBOREN: Wilhelmus C M zn v B J M van der Lans en W J B van den Oever; Jolanda J A dr v Th van Heus- n en H van de WeerdMartha J C dr A J Stijnman en C J Alkemade; Nico- laas J G zn v H van Kampen en C A Verbrugge; Jacobus P B zn v H J Lam- ers en G M Heemskerk. ONDERTROUWD: G J van Bourgon- diën en M P Otte; K Ktevering en A M Both. OVERLEDEN: P Langelaan, 73 j. Morgen begrafenis Stapelkamp De begrafenis van de dinsdag over leden A. A. Stapelkamp zal geschieden morgen op de derde algemene be graafplaats Tolsteeg te Utrecht. In ver band met deze begrafenis is de jaarverga dering van het college van advies van de Anti-revolutionarie party, die morgen zou worden gehouden, tot nader aankon diging uitgesteld. Historische toclit mét postkoets (Istanboel- R'dam) gaat door De plannen om ter gelegenheid van de internjrtiionale tuinbouwtentoonstelling Floriade dit voorjaar opnieuw met een postkoets de tulpebal langs de oude post wegen over de Balkan en de Alpen, uit Turkije naar West-Europa en Neder land te brengen, gaan werkelijkheid worden. De financiering van deze rit, die f 90.000 vergt, is verzekerd. Op 30 maart zal de postkoets uit Istanboel vertrek ken. Het is de bedoeling, dat zij op 6 mei in Rotterdam op het Floriadoterrein Het rijtuig wordt door vier paarden getrokken. De zes andere rusten en sla pen ln speciale transportwagens met in gebouwde boxen. De tocht zal worden uitgevoerd onder technische leiding van de heer Joop van der Touw uit Den Haag. In totaal maken ongeveer zestien man de reis mee. onder wie enkele koet siers, enkele paardenverzorgers en een hoefsmid-wagenmaker. De postkoets zelf bijna honderd jaar oud. maar in voortreffelijke staait ver kerend is afkomstig van de onlangs geliquideerde Amsterdamse stalhouderij Van Delden 15.000 TRAMKAARTEN WEGGENOMEN De officier van justitie bij de Amster- darse rechtbank heeft dezer dagen 'n jaar en drie maanden met aftrek van het voor arrest geëist tegen de 50-jarige afreke ningschef B. van S. van het gemeentelijk vervoerbedrijf te Amsterdam. Deze ver dachte bekende in de afgelopen vier jaren telkens tramgelden in eigen zak te hebben gestoken, die hij van de con ducteurs incasseerde. Toen er dit jaar nieuwe tarieven werden ingesteld en de oude voorraad tramkaarten moest wor den vervangen door nieuwe, vreesde hij bij controle door de mand te vallen en stal vijftienduizend tramkaarten van een collega-chef.' Hij bekende dat in de afgelopen vier jaar een bedrag ,yan f 11.250 in zijn éigen zak verdwenen is. Ike gaat in juni naar Japan President Eisenhower zal, onmiddel lijk na zijn bezoek aan de Sowjetunie, omstreeks 20 juni Japan bezoeken, zo is gisteren door een woordvoerder van het Witte Huis in Washington meege deeld. Voorts werd bekendgemaakt dat de President kroonprins Akihito en zyn echtgenote heeft uitgenodigd naar Ame rika te komen. De Japanse premie Kisji, die in de V.S. verblijft, heeft Eisenhower verzekerd dat hij zal trach ten het bezoek van dc Prins en zijn echtgenote te arrangeren. Vestiging van Winthrop te Haarlem De Britse geneesmiddelenmaatschappij Winthrop Products Ltd. heeft op l jan. een dochtermij. gevestigd te Haarlem. De Winthrop N.V. Winthrop Ltd. behoort tot het Amerikaanse Sterling Drug Con cern. Zij heeft het gehele geplaatste ka pitaal van het Nederlands bedrijf, dat voorlopig uitsluitend zes nieuwe medi sche preparaten verpakken en ln Neder land aan de markt brengen zal. Wellicht volgen later andere nieuwe geneesmid delen. Het ligt .niet in de bedoeling de andere reeds in Engeland vervaardigde artikelen in Nederland te verkopen. Win throp vestigt in zeven andere Europese landen dergelijke dochtermaatschappijen. E PRESIDENT van de rechtbank te Den Haag heeft vandaag dc pleidooien aan gehoord in het korte geding, dat een huiseigenaar tc Leiden heeft aangespan- tegen de gemeente Noordwykcrhout, teneinde weer dc beschikking tc krUgcn r één zyner woningen in die gemeete. Hy eist, dat dc gcmcctclykc vordering zyn woning door de rechter nicttig zal worden verklaard. Namens eiser voerde de Haarlemse advocaat, mr. H. C. R. M. van Cranen- burgh aan, dat de vordering door de ge meente is geschied ten behoeve van een gezin, dat de woning in het begin van het vorige jaar volkomen eigenmachtig en onrechtmatig had betrokken. Het ge meentebestuur van Noordwykerhout sanctioneert op deze wyze de onrecht matige bewoning .meende pleiter. Ten tweede doorkruist de gemeente met het vorderingsbesluit een vonnis van de burgerlijke rechter, die even tevoren op verzoek van de eigenaar de ontrui ming van de woning had bevolen, op grond van wanprestatie der bewoners, aldus mr. Van Cranenburgh. Voor de gemeente Noordwykerhout pleitte mejuffrouw mr. D. E. J. Schaf - fer uit Leiden. Zij voerde aan, dat het gerechtelijke vonnis niet wordt door kruist, omdat dit alleen maar diende ter bescherming van eisers financiële be langen, die ingevolge de gemeentelijke vordering zeker zijn gesteld, aangezien de gemeente zich garant heeft verklaard voor betaling van de huurpenningen. Dat de gemeente de woning vorderde, houdt verband met de plaatselijke nood situatie; het bewuste gezin kwam uit een onbewoonbaar verklaarde krotwo ning en er is in heel Noordwijkerhout geen ander huis beschikbaar dan deze woning. Een ander dakloos gezin ver blijft op het ogenblik op kosten van de gemeente in een hotel. Buitendien had do eigenaar zich destijds akkoord ver klaard met een eventuele vordering van de woning voor dit gezin, indien de ge meente zich garant zou verklaren voor de huur. Dat is nu dus geschied, aldus mejuffrouw mr. Schaffer. Mr. Van Cranenburgh verklaarde hier op, dat de gemeente door eigen schuld in deze noodsituatie is geraakt .De vroe gere bewoners van de bewuste woning, een gezin van zes personen, kregen een ruimer huis toegewezen. Dit huis had dan moeten worden gegeven aan het ge zin, dat nu onrechtmatig in de woning is getrokken, aangezien dit gezin bestaat uit twaalf personen, die thans het huisje van twee kamers en een zolder volko men uitwonen. Volgens mr. Cranen burgh spant de gemeente Noordwijker hout samen met de onrechtmatige be woners van het huis, en de vordering achtte pleiter in strijd met de geest en tekst van de wet. De president van de Haagse rechtbank bepaalde het vonnis op 28 januari. Zaterdagmiddagvoctbal VVSB VVSB 1 ZM zaterdagmiddag de thuis wedstrijd tegen NSA 1. De wedstrijd be- om 3 uur en VVSB komt ln de vol gende opstelling uit: Doel: E. Franken; achter: S. Laris en J Knottcr; midden: H. Bouwmeester, J. Dorst en A. den Elzen; voor; P. Duiven voorden, P. van der Hulst, H. den EIzcji, D. Freke en B. den Elzen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 11