Jlietnue geihsctfe (üimrant MASSU OP HET MATJE Caravelle van S.A.S ramt heuveltop Storm brengt vele schepen in moeilijkheden Na geruchtmakend interview President De Gaulle riskeert „duel Marinetoestel vermist Japans situatie gewijzigd door nieuw verdrag Di a Kritiek in Senaat op V eiligheidsdienst Verduistering van f 22.000 Ontslag was noodzakelijk maar pensioneren toch goedkoper A, Stapelkamp overleden Storm met sneeuwbuien WOENSDAG 20 JANUARI 1960 BUREAUS. Sleeastraat 37 Directie, Redactie, Abonnementen Advertentie-afdeling Tel 31441 ADVERTENTIES: f 0.20 per millimeter Familieberichten f0 18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Postrekening 58936. Veertigste jaargang no. 11773 Dr E. DIEMER CHRISTELIJKE AT ION AAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stuntvasticfi is gficbleuen triyn Bert ia tctjljcnspott" Tegen SATELLIETSTEDEN Zte pagina 5 GERUCHTMAKEND proces Zie pagina 7 MONTE CARLORIT Zie pagina 9 V ervoers gesprek nog zonder resultaat (Van .-red.) Op 'hoog niveau is gisteren in Den Haag een gesprek gevoerd over de posi tie van het regionale autobusbedrijf. Vertegenwoordigers van de werkgevers- en werknemersorganisaties in het weg vervoer hebben de regering gewezen op de onhoudbare situatie, waarin de auto busbedrijven langzamerhand komen te verkeren, nu ho elanger hoe meer per soneel deze bedrijven verlaat ten gevolge van de minder goede arbeidsvoorwaar den. Een gevolg van deze trek naar de andere bedrijven is beperking van de dienstregeling of overwerk voor het ge bleven personeel, hetgeen in beide ge vallen eengevaar betekent voor een rede lijke, veilige en duurzame vervoersvoor- Naar in Den Haag verluidt heeft de regering, vertegenwoordigd door de mi nisters De Pous (economische zaken), Van Aartsen (verkeer en waterstaat) en staatssecrestaris Roolvink (ociale zaken), geen toezegging gedaan dat eventuele loonsverhogingen in de bedrijven kunnen worden doorberekend in de prijzen. Zo als bekend zijn werkgevers en werkne mers in verschillende bedrijven reeds tot overeenstemming gekomen over een ver betering van de lonen door middel van een toeslag van 6 procent, doch alleen op voorwaarde, dat de tarieven verhoogd mogen worden. De regering staat even wel op het standpunt dat loonsverhogin gen in het vervoer evengoed uit de ruimte moeten komen als dat in andere bedrijfstakken het geval is. Doch in de sector van het personenvervoer schijnt evenwel die ruimte niet aanwezig te zijn, zodat de enige mogelijkheid loonsverbetering ligt in hogere Het gesprek, dat gisteren ongeveer twee en een half uur vergde, zal nog nader worden voortgezet op 27 januari. Intus sen kunnen zowel overheid als bedrijfs leven zcih nog eens nader op de pro blemen beraden. Het is de bedoeling dat het kijkgeld voorlopig f 36 per jaar zal bedragen. De regering gaat er na mee akkoord dat vrijstelling van kijkgeld wordt ver leend voor bepaalde groepen oorlogsin validen en behoeftige andere invaliden, behoeftige chronisch zieken of instel lingen met een menselijk karakter, zo als ziekenhuizen en sanatoria. het recente interview, dat de Franse parachutistengeneraal Massu aan een Duits blad toestond en waarin hij kritiek leverde op de Algerijns» litiek van De Gaulle. Via zijn minister van defensie heeft de Franse pre sident Massu bevolen naar Parijs te komen om verantwoording af te leggen over zijn uitlatingen. In Parijs is men ervan overtuigd, dat De Gaulle vastbesloten is, het op een krachtmeting te laten aankomen met de Europese extremisten in Algerije, die sinds maanden een campagne tegen zijn Algerijnse politiek voeren. President De Gaulle wil voorkomen dat de Algerijnse ontwikke ling stagneert. Hij is voornemens opnieuw zijn verklaring uit te geven ten gunste van een mogelijkheid tot zelfbeschikking voor Algerije. Vrijdag komen alle leidinggevende burgerlijke en militaire functionarissen uit Al gerije naar Parijs voor een vergadering met het Franse staatshoofd. Inmiddels heeft het Franse pers bureau AFP een verklaring gepubli ceerd van generaal Massu waarin hij formeel ontkent, de woorden te heb ben gebruikt die aan hem zijn toege schreven. In Tunis verklaarde de Duitse journalist Kempski, die het in terview had afgenomen, Massu's ver klaring onverdraaid te hebben weer gegeven. Een Franse majoor, die zeer goed Duits sprak, was tolk geweest, Kempski zei vraaggesprekken met Chroesjtsjef, Tsjoe En-Lai en. Aden auer te hebben gehouden, waarop hij nimmer aanmerkingen had gehoord. Volgens zijn blad, de Süddeutsche Zei- tung, heeft Massu verklaard, dat het Franse leger ten aanzien van De Gaulle GENERAAL MASSU ontkende verklaring Vliegramp in Turkije: 41 cloden l (Turkije) in zicht is gisteravond een Caravelle straalvliegtuig van de Scandinavische luchtvaartmaat schappij S.A.S. tegën een heuveltop gevlogen en brandend neergestort. Van de 42 inzittenden kwamen er 41 om het leven. Het is het snde i de tien toestellen va.n dat type, die de S.A.S. in Frankrijk heeft besteld. Het toestel vloog de route Kopenha genDamascusKairo en vervoerde 35 passagiers en zeven bemanningsleden. Even voor het ongeluk, dat vijf minu ten voor de officiële aankomsttijd in Ankara plaatsvond, had de piloot con tact gemaakt met het vliegveld. Na de toestemming tot landen werd niets meer gehoord. Het vliegveldpersoneel maakte alarm, nadat in de verte een heldere licht straal was waargenomen. Brandweer lieden en verplegers vonden wrakstuk ken van het toestel verspreid over een terrein van 300 meter. De stoffelijke resten van de inzittenden, eveneens over grote afstand weggeslingerd waren vaak zo vermintot, dat de identificatie onmogelijk was. Ooggetuigen vertelden, dat het toestel ontplofte voor het op de heuvel terecht kwam. Anderen verklaarden de Cara velle brandend te hebben zien neer storten. Bij aankomst van de redders, on- veer vijf minuten na de ramp, waren drie inzittenden nog in leven. Een hunner stierf op weg naar het zieken huis; een tweede overleed korte tijd later. De toestand van de enige over levende, een vrouw, werd ernstig ge noemd. Tweede ongeluk De Britse luchtmacht te Nicosia deelde gisteren mee, dat een amfibievldegtuig van de Amerikaanse marine wordt vei mist en waarschijnlijk in het Taurus- gebergte (Zuid-Turkije) is neergestort. Het toestel was op weg van Napels naar Adana in Turkije. Dinsdagmiddag, een kwartier voordat het zou landen, heeft men voor het laatst raddo-contaci gehad. Een reddingsbrigade zoekt naar het vermiste toestel. Het vliegtuig van de Capital Airlines dat zoals gemeld gistermorgen bij Holdcroft in de Amerikaanse staat Vir ginia tijdens diohte mist tegen een heu veltop vloog, had vijftig mensen (vier bemanningsleden) aan boord. Zij kwa men in de vlammen om. wellicht een fout heeft gemaakt en dat het diens politiek niet begreep. Voorts dat het leger in Algerije de macht in handen heeft. Het bericht over Massu's kritiek deed des te meer stof opwaaien daar de generaal, die een vooraanstaand figu' was bij de opstand in mei 1958, bekend stond als een van de trouwste aanhanger; van De Gaulle. De Parijse beurs reageer de met scherpe koersdalingen. In Algerije zelf verklaarde gisteren aantal burgemeesters dat de bevolking bereid is zonodig de wapens op te n om te zorgen dat Algerije Frans blijft. De burgemeesters deden op de Fran; gering een beroep haar politiek van beschikking voor de Algerijnen te laten Volgens bepaalde kringen zal Massu niet meer naar Algerije terugkeren. Een dergelijke beslissing, zo vrezen anderen, zal echter verdere moeilijkheden i: gerije veroorzaken. Er gaan voorts berichten dat op het moment sterke druk op De Gaulle wordt uitgeoefend om hem te bewegen, zijn po litiek te matigen. De Algerijnse opstandelingenregering heeft bekendgemaakt, dat een drastische wijziging in het kabinet is doorgevoerd. Berichten hierover circuleerden reeds enige weken. De wijzigingen houden t belangrijke zaken in. De leiding 'vaj militaire operaties het ministerie defensie is afgeschaft wordt opgedra gen aan een oorlogscomité van drie bestaande uit Krim Belkacem, Abdel Hafid Boessoef en Lakhdar Ben Tobbal. Voorts zijn de ministers die bekend stoi den als pró-Chinees of pan-Arabiseh, ont- Ferhat Abbas, die volgens eerdere be richten aan de kant zou worden gezet, gehandhaafd als premier. Maar het schijnt slechts een erepositie te zijn, daar zijn aanhangers uit de regering zijn gestoten. In Kairo deelde men mee dat de reorga nisatie het resultaat is van een compro mis tussen de twee sterkste stromingen onder de Algerijnse opstandelingen, wa van de een geleid wordt door Abbas de ander door Belkacem. T uindorp-Oostzaan Vragen over regeling schadevergoeding (Van onze parlementsredactie) Bij de behandeling van de begroting van binnenlandse zaken in de Eerst mer hebben gisteren om. de heren De Loor (soc.) en De Vos van Steenwijk (lib.) minister Toxopeus gevraagd, hoe nateriële schadevergoeding voc slachtoffers van de overstroming in Tuin- dorp-Oostzaan zal worden geregeld De heer De Loor vroeg of de ministei meedelen, dat op dezelfde wijze zal den gehandeld als in 1953, nl. dat het Nationaal Rampenfonds de Schade a, "iet verloren gaan vaih goederen ;oedt, en het Rijk de schade -aan o ende goederen. VEILIGHEIDSPACT ONDERTEKEND O Verenigde Staten en Japan hebben gisteravond een veilig heidspact ondertekend, waarmee aan de bezettingsstatus van Japan defi nitief en volledig een einde is ge komen. Het verdrag stelt Japan gelijk aan 41 bondgenoten van Amerika uit de vrije wereld. Ondertekening geschiedde door een Amerikaanse delegatie van drie man, geleid door de minister van bui tenlandse zaken Herter en een vijf mans delegatie van Japan, onder leiding van premier Kisji. De ceremoniële ondertekening werd bijgewoond door president Eisenhower, groep vooraanstaande kabinets leden, functionarissen, militaire leiders leden van de Japanse regering en parlement. Het verdrag en de bijbehorende docu menten moeten nog door de volksver tegenwoordigingen van beide landen worden geratificeerd. De belangrijkste clausules van het verdrag behelzen: 1. Amerika's garantie voor Japans vel- veiligheid bij een aanval. 2. Amerika's toezegging om met Japan overleg te plegen wanneer Japans eigen veiligheid of dc vrede in het Verre Oosten bedreigd worden. 3. Toestemming voor de V. S. om Ja panse land-, zee- en luchtbases te ge bruiken voor de veiligheid van Ja pan en ter bescherming van de vei ligheid in het Verre Oosten. 4. Na een looptijd van tien jaar kan het verdrag met een termijn van 1 jaar door beide partijen worden opgezegd. 5. Japan zal niet langer behoeven by te dragen in de onderhoudskosten van Amerikaanse strijdkrachten, die in Japan gelegerd zijn. Schipper Jaap Slot zat ook vandaag nog op de HD 79, „De drie gebroeders", het zaterdag bij Texel gestrande kottertje. Vanmorgen vroeg wilde hij graag van boord, maar toen de redders hem bereikten, seinde hij toch weer, op zijn schip te willen blijven de zee was blijkbaar weer wat kalmer geworden. -1 Foute gegevens in rapporten kunnen carrières breken (Van onze parlementsredactie) TN DE EERSTE KAMER zijn gistermiddag, bij de behandeling van de -L begroting van binnenlandse zaken, kritische woorden gesproken over de activiteiten van de Binnenlandse VeiligheödsdienstVooral de P.v.d.A.- fractieleider, oud-minister mr. J. In 't Veld, had bedenkingen tegen de soms weinig betrouwbare wijze, waarop de B.V.D. het antecedenten-on derzoek ter hand neemt. De macht van de B.V.D. blijkt vooral bij sollici tatie en emigratie. Op die grote macht wordt geen publieke controle uit geoefend en dit maakt haar gevaarlijk en bedenkelijk. Er worden be schuldigingen gelanceerd, waarvan de betrokkenen zelf geen kennis dra gen. Die beschuldigingen zijn vaak op misverstanden gebaseerd. Met en kele voorbeelden toonde mr. In 't Veld dit aan. Tijdens zijn ambtsperiode als burge meester van Zaandam had hij het mee gemaakt, dat tegen een sollicitant be- zwaren werden aangevoerd op grond van zijn politiek verleden. Bij een nader onderzoek bleek, dat niet de betrokkene, iemand met dezelfde naam lid ge- t was van de N.S.B. Zou in dit geval blindelings zijn afgegaan op de gegevens van de B.V.D., dan zou de carrière van de sollicitant waarschijnlijk voor het leven zijn verwoest. De heer In 't Veld vroeg zich af, of bij sollicitaties de maatstaf niet te streng is, met name in de overheidsdienst. Vaak wordt een te grote betekenis gehecht aan jeugdgegevens, bijv. aan politieke sym pathieën in de studententijd. Spreker begreep, dat bijv. het departement van financiën alleen maar volstrekt betrouw- EEN HEVIGE STORM raasde vannacht en vanmorgen over Nederland met snelheden van soms 145 kilometer per uur. Het gevolg hiervan is, dat er vele schepen in nood verkeren en dat op vele plaatsen schade is aangericht door ingewaaide ruiten, naar beneden gevallen boomtakken, uithangborden, dakpannen enz. Fietsen werden over de straat geblazen. Voor de districten Harlingen en Den Helder werd beperkte dijkbewaking gelast. In het noorden viel de storm samen met het zogenaamde dode tij, waardoor de waterstand vanmorgen in Delfzijl anderhalve meter hoger was dan normaal. In Harlingen kwam het water vanmiddag zelfs twee meter hoger. De 500 ton metende kustvaarder Bloem gracht uit Amsterdam vroeg gisteren het Zweedse radiokuststation Mariehamn om assistentie, daar hij in de Oostzee zijn positie niet kon bepalen. Het scheepje bevond zich in zwaar weer. Later deelde het mede in veiligheid te zijn. In Amsterdam sloeg vanmorgen vroeg het Panamese stoomschip Macuto in de Coenhaven van zijn ankers. Het schip ramde drie dekschuiten en een binnen schip en bovendien de kade. De Macuto zelf liep de minste schade op. Haven- dienstpersoneel maakte de losgeslagen Panamees weer vast. Eveneens in Amsterdam moest door de storm het schoolzwemmen i overdekt bad in Oost afgelasten, daar het dak dreigde in te storten. - Een onderzoek wees later uit, dat het gevaar geweken was, zodat de zwemles sen konden worden hervat. De bootdienst Tcxel-Dcn Helder werd stil gelegd. De toegangen in de dijk de haven van Oudeschild werden geslo ten. Het restaurant bij de haven, dc pak huizen en het havenkantoor staan onder Om acht uur vanmorgen raakte op de Lek een schip op drift, waardoor het anker de kabel van de pont van Culem- borg raakte en kapot trok. Het veer hierdoor gestremd. In Bergum waaide het dak van de pas enkele maanden geleden gereed gekomen villa van de arts B. Hornstra. De schoor steen viel dwars door het dak va Hier en daar dijkbewaking (beperkt) De mijnenveger Roermond kwam vanmorgen vroeg in moeilijkheden toen hij met twee andere mijnenve gers buitengaats was. Het schip, waarvan een roer gebroken was, kon toch nog het Schulpengat bij Den Helder binnenlopen, waarna de sleepboot Simson uitvoer om het schip de haven in te slepen. Ook de kruiser De Ruyter is in de buurt. Bovendien steeg een Neptune op van Valkenburg om de basis op de hoogte te houden. Aan hot eind van de morgen vroeg de Roermond sleepboothulp. De redding boot Brandaris en een sleepboot v< uit om deze te verlenen. Ernstiger was het met (le kustvaarder Bermuda gesteld, die drie mijl buiten Hoek van Holland slagzij maakt. Dc Ber muda kreeg twee meter water in de ma chinekamer doordat de pompen weiger en men slechts met emmers wat wa- kon verwijderen. De Gele Zee wist echter vast te maken en probeerde met in de nabijheid de reddingboot President Jan Leis de haven te bereiken. Later be sloot men echter buitengaats te blijven. Ook het- 7254 ton metende schip Lieve Vrouwenkerk van de Verenig de Nederlandse scheepvaartmaat schappij uit Den Haag kreeg moeilijk heden. Het schip seinde op twee mijl ten noordoosten van het lichtschip Terschellingerbank rond te drijven en direct hulp nodig te hebben. De sleep boot Holland voer daarop uit, maar de Lieve Vrouwenkerk kon later sei nen dank zij het laten vallen van twee ankers zijn positie te kunnen hand- Een nieuwe storms toot sloeg de Lieve Vroewenkerk echter van de ankers toen de ankerwinch brak. De Eindhovense recherche heeft de 48-jarige C. van de W. aangehouden op verdenking van het plegen van verduis tering van ruim 22.000 in zijn functie boekhouder bij een aannemersbe drijf te Eindhoven. Door in de boeken het bedrijf te knoeien met de be dragen die gemoeid waren met het kopen van vakantiebonnen, zou dachte zich elke week een extra v loon verschaft hebben. Het wordt uitgesloten geacht, dat het totale duisterde bedrag nog aanzienlijk hoger zal blijken te zijn. kwam op de daar staande auto "terecht die vrij ernstig werd be schadigd. (Van onze soc.-econ. red.) In het Utrechtse diaconessenhuis i; gisteren overleden de heer A. Stapel kamp, oud-lid van de Eerste Kamer er oud-voorzitter van het Chr. Nat. Vakver bond." Met de heer Stapelkamp is eer der pioniers van de christelijk-sociale beweging heengegaan. De overledene werd geboren op 27 februari 1886 en zou dus de volgende maand 74 jaar geworden zijn. Aanvan kelijk was hij fabrieksarbeider en als zodanig werd hij verkozen als secretaris van de christelijke fabrieks- en trans portarbeidersbond. In 1931 werd hij be stuurslid van het C.N.V. in de functie van secretaris. Toen in 1935 de toenma lige voorzitter van het vakverbond, de heer K. Kruithof, met pensioen ging, volgde.de heer Stapelkamp hem op. Na de oorlog, in 1947, ging hij op zijn beurt met pensioen, om door de heer M. Rup- pert opgevolgd te worden. De overledene verwierf voorts be kendheid als senator. Van 1946 tot 1956 had hij zitting in de Eerste Kamer voor de anti-revolutionaire partij en bekleed de tal van politieke nevenfuncties. Zijn politieke belangstelling bleef ook na zijn heengaan als parlementariër bestaan. Zo bleef hij zitting houden in het Centraal comité van A.R.-kiesverenigingen. Hij is voorts lid geweest van de provinciale staten van Utrecht en was hij wethou der van de Domstad. Een deel van de oorlogsjaren bracht hij in Duitse con centratiekampen, waaronder het be ruchte Buchenwald, door. Zijn verdiensten werden na de oorlog geëerd door zijn benoeming tot ridder de Orde van de Nederlandse Leeuw in de Orde van Oranje Nassau. bare elementen kan gebruiken. Er zijn echter ook in de overheidsdienst nog zoveel functies, waarin men „geen kwaad kan doen", ook al huldigt men dan een politieke opvatting (of heeft deze ge huldigd), die afwijkt van „de normale". Het is zaak er op toe te zien, aldus mr. In 't Veld, dat men niet in strijd komt met artikel 5 van de Grondwet, namelijk, dat elke Nederlander benoem baar is in elke overheidsfunctie. „Terecht," zo vervolgde de P.v.d.A.- fractieleider, „hebben w(j hier in Ne derland gescholden op het Mao Car- thylsme In de V.S. De activiteiten van onze B.V.D. gaan echter een beetje op dit verschijnsel lijken. Eigenlijk is de B.V.D. nog erger, want die handelt in het geheim, terwijl de communisten jacht in Amerika in het openbaar plaatsvond." Het minste, dat men van de overheid kan verlangen is, aldus spreker, dat de betrokkenen in kennis worden gesteld van de tegen hen ingebrachte beschuldigin gen. De belan- sen staan hier spel. Er kun nen carrières kapot worden iemaakt. Het is voorts belang rijk, dat niet Je lagere amb tenaren beslis singen nemen. In gevallen, waarin het po litieke heden Mr. J. IN 'T VELD of (en) verle den van de sol licitant tegen zijn aanstelling zou kunnen pleiten, behoren-de ministers persoonlijk de beslissing te nemen. D# heer In 't Veld oeg minister Toxopeus ten slotte een volledig mogelijk oveftzicht van der gelijke gevallen samen re stellen. Dit overzicht zou dan eventueel in de mi nisterraad kunnen worden besproken en als basis kunnen dienen voor een alge gedragslijn. a.r. prof. mr. I. A. Diepenhorst meende, dat er een steekproef genomen zou moeten worden om. de betrouwbaar heid van de door de B.VD. verzamelde gegevens vast ie stellen. Het mag tocli iet meer voorkomen, dat iemand bijv. erward wordt met zijn broer. Prof. Diepenhorst zei verder, dat geen over dreven waarde gehecht moet worden aan lichtvaardig inschrijven door jonge stu denten voor jeugdbijeenkomsten achter het IJzeren Gordijn. Volstrekt afwijzend ten opzichte van 2 B.V.D. was uiteraard de communist Seegers. „Er gebeurt niets in dit land, .V.D. moet nu eenmaal wat te doen hebben en daarom maakt ze zelf iaar de moeilijkheden," 20 zei hij. Minister Toxopeus (binnenl. zaken) zal de Kamer volgende week dinsdag ant woorden. Koninklijke gift voor Tuindorp De Koningin heeft een gift ter beschik king gesteld van het Nationaal rampen fonds. zulks naar aanleiding (Zie ook pag. 2) stroming in Tuindorp-Oostzaan. (Van onze weerkundige medewerker) )E KLEINE DEPRESSIE die giste: morgen bij Noord-Ierland lag, arr veerde gistermiddag boven de Noordse het leek er even op dat zij naar zuid- Zweden zou wegtrekken.. Ze bleef echter liggen en nam snel in betekenis toe, waardoor er rond de kern een zware '.rstorm ging opsteken. Dit stormge- bied breidde zich in de afgelopen nacht ok over ons land uit en bereikte de: oormiddag de grens van zeer zwa :orm (windkracht 11). In Den Helder werden windstoten tot 144 km per uur gemeten en ook in Zuid- Holland kwamen voor vanmorgen negen vindstoten tot 120 km per uur voor de bovenlucht is het zeer koud (bijna 40 graden op 5000 meter hoogte waardoor e.r natte sneeuwbuien het land binnendrongen. In de komende nacht, vanneer de wind afneemt, kunnen er bij pklaringen temperaturen even beneden et vriespunt voorkomen. Een nic 'epressie nadert het Engelse Ka: DOOR EEN AANTAL per 1 oktober mogelijk g- mirlo i-f> mprtnomors worden door het weevalle oudere werknemer vervroegd te pensioneren heeft het hoofdprodukt- jongere personen voorkomen. Bovendien bleek de ver vroegde pensionering voorde liger uit te komen, dan het ontslag van de 25 persor worden door het wegvallen zouden gaan. van werkzaamheden op het tot moeilijkheden Rustiger weer itvvuci Berekeningen leiden! v°Hedige salarisuitbetaling de betrokken personen De grens werd gelegd bij1 waren te oud om nog ergens - anders „onder dak" te kun- leeftijd goedkoper nen komen en ook hadden zij dan ^et uitbetalen in het algemeen nog te zor gen voor hun kinderen. Dé oplossing werd gezocht tot hun pensioengerechtigde personen die dit jaar zestig worden, omdat de ontslagen f' per 1 mei ingaan. In totaal 45 tot 55 jaar oud die bij de personen, die de pen- Achteraf blijkt dat verschil- allen recht hadden op lang- sioengerechtigde leeftijd dicht lenden gemiddeld drie jaar per persoon. Gelijktijdig worden jongere werknemi durig wachtgeld. pensioneren slagen. Zij worden echter op genaderd. Natuurlijk personen in aanmerking ko- normale wijze ontslagen duidelijk dat het zouden zij alleen dan in h n de 25 personen, .ontslag toestemmen als zij 1 De Bilt verwacht tot don derdagavond: Opklaringen maar hier en daar ook nog enkele buien. Tot matig afnemende wind noord en west. Tem- het vriespunt en in het binnenland van- nacht lichte vorst. (Opge maakt om 11.15 uur). ZON EN MAAN waardoor morgen de kans op regen en sneeuw weer groter wordt. Door deze ontwikkeling heeft het weer een zeer guur karakter gekregen, met kouder weer. maar zonder vorst van enige betekenis. HET WEER IN EUROPA Rnpporton hpdenmorgen 7 uur ZcT-Lini'b Helsinki Stockholm Oslo Kopcnh Parijs Bordeau» Grenoble

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 1