Britten houden voet bij stuk VISSËKIJ* EN MARKTNEEUWS NIEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 18 JANUARI 1960 Gebouw boerenleenbank te Hazerswoude werd vanmiddag geopend Staatssecretaris nog niet naar Baliem De staatssecretaris van binnenlandse zaken voor Nederlands Nieuw-Guinea, mr. Th. H. Bot, heeft zich na aankomst te Hollandia op 12 januari in brede kring van vele vraagstukken op de hoogte ge steld door besprekingen met hoge en lage ambtenaren, vertegenwoordigers van particuliere maatschappijen en voor aanstaande Papoea's. Hij heeft een groot aantal audiënties verleend en donderdagmiddag een dorp aan de Jautefabaai bezocht. Des avonds gaf de resident van Hollandia een recep tie in de jachtclub. Door de zware regenval moest de staatssecretaris zaterdag het voorgeno men bezoek aan het Baliemdol uitstel len. In plaats daarvan ging hij naar Sarmi. Op 17 januari zou hij rechtstreeks naar Tanah Merah en Merauke vliegen voor een bezoek aan het zuiden van Nieuw-Guinea. Basketbal Het Japanse basketbal team heeft zaterdag in Manilla een 85—68 zege behaald op de ploeg van Malakka. Rust 41—31. De wedstrijd werd gespeeld voor het toernooi om het Aziatisch kam pioenschap. Rugby De rugbywedstrijd tussen de amateurteams van Engeland en Wales, die zaterdag in Twickenham werd ge speeld, is geëindigd met een 14—6 zege voor Engeland. De ruststand was 14—0. Burgemeester A. Smit opende vanmiddag het nieuwe gebouw van de boerenleenbank aan het Dorpsplein (tegenover het raad huis) te Hazerswoude. Foto N. van der Horst HAZERSWOUDE Wel en wee van Rapid Zaterdagmiddag speelden de adspiran- ten van de handbalvereniging Rapid tegen Hercules. De jongens kregen hun eerste nederlaag te incasseren, terwijl Hercules maar met 6 man uitkwam. In deze wedstrijd kon men wel zien, dat de Rapidjongens nog wat moeten leren. Zij waren er te veel op uit zelf doelpunten te willen maken en verzuimden daar door de bal te spelen naar diegene, die in een betere positie stond. Het was verdiend dat ze met 25 verloren. Het tweede team (heren) speelde tegen SVLV I uit Voorschoten. Zij keken vlak na het begin al tegen een 20 achterstand aan. Gelukkig lieten zij zich hierdoor -niet ontmoedigen en wisten die achterstand zelfs in een 42 voor sprong om te zetten. Maar daarna kwam Rapid er niet meer aan te pas .SVLV kwam opzetten en bleef voor de rest van de wedstrijd dui delijk in de meerderheid. Wel wist Ra pid nog twee maal de doelman van SVLV te passeren, maar dit bracht geen verandering meer in het spelbeeld. Eind stand 126 voor SVLV. Ook Rapid I moest zaterdag spelen en wel tegen Tempo I. Even ging de strijd gelijk op, maar na enkele minuten kon men een duidelijk overwicht Rapid constateren. Dit overwicht wisten de Hazerswouders te handhaven tot aan de rust. De stand was toen 71 in het voordeel van Rapid. zNa de thee nam Rapid het wel wat te gemakkelijk op. Het werd dan ook al gauw 85. Gelukkig konden de spelers van Rapid zich tijdig herstellen.. Zij gingen de dekking beter verzorgen, waardoor de strijd weer lange tijd ge lijk opging. Het eindsignaal van deze nogal harde wedstrijd kwam met 11- in het voordeel van Rapid. Als we de stand bekijken van de ventallen van Rapid, dan zien wij dat de dames de lste plaats delen met Quick- sport. De Rapiddames hebben een iets beter doelgemiddelde. De heren I zijn er nog lang niet. Ook zij delen de eerste plaats en wel met Atlas en Minerva. Het doelgemiddelde van Rapid is echter het laagst van deze drie. Het tweede team (heren) staat niet zo best voor, maar wij kunnen i hen nog niet veel zeggen, omdat zij drie wedstrijden hebben gespeeld. De adspirant meisjes hebben een e ste plaats voor zich alleen, terwijl de adspirant jongens de eerste plaats delen met Hercules en Hios. Ook hier hebben de Hazerswoudse jongens een iets be ter gemiddelde dan de overige clubs. Schaats wedstrijd bracht de nodige spanning In verband met de gewijzigde weersom standigheden kon de vastgestelde schaats wedstrijd over 600 meter niet doorgaan, Daar echter verschillende goede rijders toch waren opgekomen besloot men een afvalwedstrijd te houden. Hiervoor gaven zich 20 rijders op. Er werd gereden in 4 groepen van 5 waarbij telkens 3 rijders werden uitgeschakeld. Het was reeds d: reet te zien, dat de Hazerswoudse deel nemers zich moeilijk konden handhaven tegen rijders als Van der Meulen en de Van der Hoorn's uit Ter Aar. Toch wisten enkelen, zoals Jac. Heemskerk en C. En- develd, zich voor de volgende ronde te handhaven. De baan werd inmiddels steeds slechter zodat de rijders het in de tochten niet gemakkelijk hadden. In de finale wist onze plaatsgenoot Jac. Heems kerk zich uitstekend te handhaven er een goede 2e plaats te veroveren. De üitslag is: 1 W. Vermeulen, Ter Aai (f 30); 2 Jac. Heemskerk, Hazerswoude f 20; 3 J. v. d. Hoorn Gzn, Ter Aar, f 10 4 K. v. d. Hoorn Gzn, Ter Aar, f 5. De estafettewedstrijd voor paren vond geen doorgang wegens de slechte toestand van de baan. Weekagenda Dinsdag: Hervormde school, half vormde meisjesclub; half 8, Hervormde meisj esvereniging op Gereformeerde grondslag. Donderdag: Hervormde school, half dameskrans „Wees een zegen"; „Het oude raadhuis", half 8, Hervormde eniging op Geref. grondslag. Vrijdag: „Salvatori", 7 uur, christelijke knapen/vereniging LEIMUI DE1\ IJsclub Excelsior vergaderde De ijsvereniging „Excelsior" hield terdagavond .mder leiding van voorzitter J. de Vries de jaarlijkse ledenvergadering in het café van de heer M. Roos te Bil- derdam. De vereniging telt thans 90 le den, van wie er 51 aanwezig waren. Pen ningmeester H. v. d. Burg meldde een batig saldo van 578.39. De aftredende bestuursleden, de heren J. de Vries de Vos, werden herkozen. De heer A. Braam sr. won de hoofd prijs van de verloting. Tijdens de rondvraag werd medege deeld, dat het bestuur een wisselbeker heeft gekocht, die eigendom van ee kan worden als men de bekér drie keer achtereen of vijf keer in totaal heeft ge wonnen. Het bestuur zal de mogelijkheid bestuderen verlichting langs de baa de Drecht aan te brengen. Zaterdagmorgen werden op het ten nisbanencomplex schaatswedstrijden ge houden tussen leerlingen van de chris telijke ujI.o., de R.K. ujI.o. en de open bare uJl.o.-school. Het was maar net op het nippertje, dat de wedstrijden kon den worden verreden, warut enkele ogenblikken daarna maakte een fikse regenbui 'de banen onberijdbar. De uitslagen van de wedstrijden zijn als volgt Korte baan Meisjes: le klas. 1. Anneke Tuinman, (openb. UjI.o); 2. Corrie Kilauke, (openb.); Uku Stam, (Nassau u.l.o.). 2e klas: 1. Truus ten Hoopen, (Nassau и.l.o.); 2. Astrid v. d. Mey, (openb.); 3 Hans van Goor, (openb.). 3e klas: 1. Reina ten Hoeven, (openb.); 2.. Joyce van Guldfc, (openb.); 3. Thea Verboom, (Nassau uJ.o.). 4e klas: Ada van Veenendaal, (openb.); Loes van Luyn, (openb.); 3. Corrie ieyer, (Nassau ujI.o.). le prijswinnaars tegen elkaar: 1. Truus ten Hoopen, Nassau ujI.o.); 2 en 3. Ada van -Veenendaal en Reina ten Hoeven, (béiden openb. u.l.o.). Jongens: le klas:: 1. Hans Keizer. (R.K. ujI.o,); 2. Maarten van Leeuwen. (Nassau UjI.o.); 3. Ronald Janse, (openb uji.0.). 2e klas: 1. Jan Willem de Ruyter, (openb.); 2. Boby v. d. Bosch, (openb.): Cornelis Nell, (Nassau uJ.o.). 3e klas: 1. Rob de Boer, (openb.); 2 Hans van Dam, (Nassau ujl.o.); 3 Frank Hameetman, (openb.). 4e kllas: Piet Barmenfloo, (Nassau и.l.o.); 2. Rien de Zwart, idem); 3. Roel Crabbendam, (openb.). le pdijswinnaars tegen elkaar: 1. Jan Willem de Ruyter, (openb.); 2. Rob de VOORSCHOTEN Schoolschaatswedstrijden Boer, (idem); 3. Piet BarmentLoo, (Nas- iu ujIjo.); 4. Hans Keizer, (RjK. ujI.o.). Lange baan Meisjes tot en met 14 jaar: 1. Uku Stam, (Nassau u.l.o.); 2. Truus ten Hoopen, (idem); 3. Jaqueline v. d. Burg, (openb.). Jongens tot en met 14 jaar: 1. Wout Schoon eb eek; 2. Piet Rooden- burg; 3. Kees Nell. 15 jaar en ouder:: Hans van Dam. Raadsvergadering Vanavond om 9 uur komt de raad voor in spoedeisende vergadering bijeen. Het enige voorstel, dat behandeld zal worden, betreft de vaststelling van een schadever- goedingsverordening. De behoefte aan een dergelijke veror dening is ontstaan naar aanleiding van ingediende bezwaren tegen vastgestelde plannen tot partiële herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen „Cen- en van het uitbreidingsplan in hoofdzaak. Garagebedrijf uitgebreid Zaterdagmiddag werd de nieuwe toon- kamer van het automobielbedrijf Van Cuilenborg en Zn. aan de Kon. Juliana- laan in gebruik genomen en ter gelegen heid hiervan hielden de firmanten een receptie. Een groot aantal bezoekers, on der wie ook de oud-burgemeester Van der Hoeven, gaf van zijn belangstelling blijk. Door de bouw van deze moderne toon- kamer tevens stallingruimte en spuitin- richting geeft deze oude zaak blijk „bij de tijd" te blijven. In het centrum van het dor pneemt het gebouwencomplex van deze firma een waardige plaats in. ALPHEN AATS DEN RIJN Aanrijdingen Zaterdagmorgen hadden enkele aanrij dingen plaats. Het 9-jarige meisje A. d. Z. kwam uit de Van Nesstraat aar fiets en stak zonder op te let ten de Prins Bernhardlaan over. De chauffeur van een vrachtauto, J. van G te Nieuw Vennep, trachtte nog wel een aanrijding te voorkomen, maar dit lukte niet geheel. Het meisje kwam te vallen en kreeg een lichte hersenschudding. Haar fiets werd flink beschadigd. Enkele uren later reed op de Aarkade m chauffeur uit Den Haag een ver- keerszuil omver. Een wielrijder, die on bekend bleef, gaf niet genoeg ruimte en toen de autobestuurder remde, speelde de gladde weg hem parten. De auto kreeg belangrijke schade, maar de be stuurder bleef ongedeerd. Om elf uur had de derde aanrijding plaats, ditmaal in de Emmalaan, nabij de Oosthoekbrug, De Alphense autorijder G. de R. stopte zijn wagen omdat de weg hem te glad was. Achter hem kwam een auto van plaatsgenoot S. P. W.. Deze wilde passeren, maar moest remmen tegenligger. De gladheid ver oorzaakte doorschuiven, waarna een bot sing volgde met genoemde auto. Er was alleen materiële schade. NIEUWVEEN Cefa-toneelavond De afdeling Nleuwveen van de Cefa hield zaterdag voor de afwisseling een toneelavond, waarvoor de belangstel- groot was> dat men plaatsen te Mng - tooaucu vc kort kwam in het verenigingsgebouw. De christelijke toneelvereniging „Sur- sum Corda" te Amsterdam bracht het blijspel „His masters voice" over hel voetlicht. Het verhaal speelt zich af in en om een bloeiende muziekhandel van de fa- milié Veltman in .een volksbuurt, waai zich allerlei amoreuze verwikkelingen voordoen. Vader Veltman raakt over zijn toeren van de moderne muziek dat hij rust moet nemen. Zijn dochter vat liefde op voor de bediende maar de heer Veltman zelf staat zo onder invloed van een rijke klant, die ook een oogje op zijn dochter heeft laten vallen, dat hij aanvankelijk niet veel ziet in de ge negenheid van zijn dochter voor zijn be diende. Er gebeurt nog heel wat dat twee gelukkige verlovingen het haal afsluiten. De regie was in handen van de heer G. J. Jonker. Uit het enthousiaste ap plaus bleek, dat de aanwezigen een bij zonder genoeglijke avond hebben gehad. Burgerlijke stand Geboren: Johanna M. M. d. v. J. M, Pietersen en H. M. van Capel, Dorps straat 50; Antonius C. en C. C. Hogervorst, Blokland 1. Overleden: Klaasje de Blanken, Johannesstichting; Helena W. de Gans, 61 j., Johannesstichting; Jacoba Fongers- Meulenberg, 77 j.. Getrouwd: W. van Veen, 32 j., en J Zemel, 28 j.. Mijdrecht. Hazerswoude-Rijndijk Nationale schaatswedstrijd De ijsclub HazerswoudeRijndijk hield de aangekondigde nationale schaat- wedstrijden op de korte baan. Ondanks minder gunstige weersomstandigheden was de publieke belangstelling goed evenals de toestand van het ijs. Na spannende strijd kwamen als naars naar voren: 1. A. van Adrichem. Moordrecht 100); 2. D. Borst, Hoogma- de; 3. C. Borst, Hoogmade; 4. A. van der Nagel, Zwammerdiam5. H. Vergeer, i Warmond. fing Cyprus-conferentie De Britse minister van buiten landse zaken, Selwyn Lloyd, heeft gisteren op de conferentie over Cyprus te Londen, de „onherroe pelijke minimumeis van Enge land voor de omvang van de Britse bases op Cyprus" bekend gemaakt. Deze eis komt neer op circa 190 vierkante km. Volgens diplomatieke waarnemers heeft deze eis de conferentie Ln een kritiek stadium gebracht. Aarbbisschop Makarios heeft bedenktijd gevraagd om de verklaring van Lloyd te kunnen be spreken met dr. Kutchuk, de Turkse vice-president van Cyprus. Lloyd zou gezegd hebben dat de re gelingen, die tot nu toe zijn getroffen voor de onafhankelijkheid van Cyprus, zullen vervallen als de Britse eis niet wordt aanvaard. Van conferentiezijde is meegedeeld, dat er minder dan 1.000 Cyprioten op het gelbied van de Britse bases zullen wonen, als de eis wordt ingewilligd. De Britse eis staat los van dé kwestie van de toekomstige Engelse financiële steun aan Cyprus. Aan de conferentie wordt deelgenomen door vertegenwoor digers van Engeland, Griekenland en Turkije, alsmede afgevaardigden van het Griekse en het Turkse bevolkings deel van Cyprus. Nieuwe verordening arbeids- en rusttijden in de landbouw Het bestuur van het Landbouwschap zal woensdag zijn oordeel geven over een concept-verordening betreffende de arbeids- en rusttijden in de landbouw. Op het ogenblik wordt deze groep var beidsvoorwaarden hoofdzakelijk bij geregeld. De ontwerp-verordening heeft alleen betrekking op werkzaamheden in de landbouw in engere zin of wel de akker- en weidebouw, de veehouderij en de pluimveehouderij. Het landbouwschap is echter wel van mening dat ook voor de overige agrarische bedrijfstakken de ar beids- en rusttijden op basis van een soortgelijke verordening moeten worden geregeld. In de ontwerp-verordening zijn de maximum- en minimum-werktijden ov genomen, die al voor het contractj; 19571958 in het algemeen gedeelte der c.a.o.'s waren vastgelegd: maxima van 3100 uur per jaar en 253 uur per vier weken voor veeverzorging, van 2800 uur per jaar voor paardenverzorgers en ar beiders die met zware landbouwmachi nes werken, van 2600 uur per jaar en 55 uur per week voor de overige arbei ders. Minima van 194 uur per vier weken voor veeverzorgers en van 44 uur per week voor de groep overige arbeiders. Een bijzondere regeling is in de ontwerp verordening getroffen voor vrouwelijke en mannelijke arbeiders beneden de zeventien jaar. Voor hen is het jaarmaxi- Laatste gronden in de Haarlemmermeer verkocht Als de raad het voorstel van B. en W aanvaardt om aan de firma Denayere- Verhoeven te Hillegom een perceel grona de Haarlemmermeer te verkopen, r 17.770 verminderd met 540, omdat er een gemeenschappelijk toe gangspad over dit terrein loopt zal het bezit aan grond, dat de gemeente de Haarlemmermeer had, tot het ver leden behoren. Indertijd kocht de ge meente ongeveer 20 ha. grond in de Haai- lemmermeer en men heeft deze tot cul tuurgrond omgewerkt voor gedupeerden vanwege aankoop van gronden voor wo ningbouw. Het zou wel eens aardig ra in hoeverre aan dit doel is voldaan, nu het laatste perceel andere handen overgaat. Ook de heer G. L. Pijnaker wordt in de gele genheid gesteld een perceel grond in de Haarlemmermeer aan te kopen. Hij reeds eerder gegadigde. Dit perceel zal 17.770 moeten opbrengen. Niet op bollenvelden lopen De politie waarschuwt er met klem tegen dat schaatsliefhebbers lopen over aan de vaarten gelegen terreinen. Het lopen over bollenvelden betekent voor de eigenaar een flinke schadepost. N.C.V.B. Donderdag komt de Ned. ohristen vrou wenbond, afdeling Hillegom, in huize Weltevreden bijeen. Mej. Bep Hagen zal declameren. Onder 21 jaar geen bnis Omdat er bij de adviescommissie v ruimtewet 1947 een verzoek is ingekomen van woningzoekenden die onder de leef tijd van 21 jaar waren (18-jari.gen), stelt de commissie voor de woonruimteveror dening zodanig te wijzigen, dat men de leeftijd van 21 jaar moet hebben bereikt om als woningzoekende te kunnen worden erkend. B. en W. stellen voor deze wij ziging aan te brengen. Hervormde feestavond De Hillegomse Hervormde Jeugdraad houdt donderdag 4 februari in de grote zaal van Treslong een familie-avond. De aanvang is vastgesteld op half acht om 7 uur gaan de deuren open. Het pro gramma vermeldt het optreden van Joop en Arie de Vries uit Lisse, bespeling van het Baldwinorgel en piston, het jeugd orkest van de HH.K. en de gitaarband The Loco's onder leiding van de heer Cock Veldhuis met muziek uit warme den. De leden van de CJ.V. zullen toneelstukje opvoeren en verder verleent de vereniging De Vriendenschaar mede- Uitbreiding vuilnisbelt Voor uitbreiding van de vuilnisbelt (het bestaande terrein is binnenkort volge stort en het contract met de N.V. Ring vaart nadert zijn beëindiging) stellen B. en W. voor een perceel grond, groot 4900 m2, en toebehorend aan de heer A. Boon te Haarlem, aan te kopen voor f 6000. Daarmede zou de vuilnisberging weer voor een aantal jaren zijn veiliggesteld. Verpachting van grond Voorgesteld wordt aan de heer W. A. Lieverse de percelen gelegen aan de Vos- selaan, bestemd voor woningbouw, te huren voor de tijd van telkens één j: met een opzegtermijn van één maand. De huurprijs zal f 100 per ha bedragen. Raad vergadert De gemeenteraa dvergadert donder dagavond 8 uur. De agenda vermeldt: vastelling notulen, ingekomen stukken, medewerking ingevolge art 50 kleuter- onderwijswet, aanschaffing van schóól- meubelen t.b.v. de Vereniging chr. volks onderwijs; medewerking voor vernieu wing van plafonds in de St. Martinius- meisjesschool en aanschaffing van nieu- kapstokken, medewerking aanschaf- projector voor de Boaz- Visserij SOHBVENIENGEN. 18 Januari Besom mingen kusbviseere: KW 105—3130 LTMUTDEN. 18 Januari Voorlopige be sommingen: KW 1783530. EU het perse gaan van deze editie besommingen nog niet bekend Markten Drie doden door kolendamp en gas Twee bejaarde mensen zijn in een zomerhuisje aan de Glanerbeekweg te Enschede door kolendampvergiftiging om het leven gekomen. Zij werden gisten morgen aangetroffen door een douane ambtenaar, die een onderzoek instelde, nadat een landbouwer hem had meege deeld, dat hij onraad vermoedde, man, De Wit genaamd, werd dood as gedekte tafel aangetroffen. De vr mejuffrouw Weustink, lag levenloos op de vloer. De kachel brandde niet meer De mensen leefden zeer teruggetrokken In het huis werden geen papieren aan getroffen. Men schat hun leeftijd op ruim 60 jaar. De 76-jarige J. Verbaan, gewoond heb bende aan het Kerkveld te Jutphaas, is gisternacht door gasverstikking om het leven gekomen. Zijn 73-jarige echtgenote, mevrouw W. VerbaanArlar, is naar het ziekenhuis vervoerd en verkeert nog in levensgevaar. Hoewel er wel een hoofdbuis voor de woningen ligt, zijn de huizen aldaar niet op het gas aangesloten. De familie Th van de Berg, die naast de slachtoffers woont, had zaterdagavond al een gas- lucht waargenomen. De rijkspolitie te Jutphaas en arbeiders van het gasbedrijf te IJsselstein zijn daarop de gehele nacht bezig geweest met het controleren van de hoofdbuis. De familie Van de Berg heeft daarna nog enige uren geslapen, maar man, vrouw en kind waren bij het ontwaken zo ziek, dat een arts werd gewaarschuwd. Deze en de inmiddels weer gewaarschuw de politie constateerden wederom 'n gas- lucht, waarna men een onderzoek bij de familie Verbaan instelde. Beide mensen lagen nog te bed de man was reeds overleden. Vader en zoontje bij botsing gedood Moeder en dochtertje werden ernstig gewond Op de rijksweg Lemmer—Sneek Is zaterdag een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij de 38-jarige F. Hoekstra uit Emmeloord en zijn vijfjarig zoontje Paal om het leven zijn gekomen. De echtge note van het slachtoffer en zijn tienjarig dochtertje zijn zwaar gewond !n het zie kenhuis opgenomen. Het ongeluk gebeurde doordat het slachtoffer na het nemen van een bocht op het linker weggedeelte terecht kwam. Door het naderen van een tegenligger, 1953-1957. vaststelling Wlbo«» tegtn vergoeding l.o. wet 1920 over 1957, lopige vaststelling kosten bijzondere scholen over 1953-1957, verkoop van cul tuurgrond in de Haarlemmermeer aan de firma Denayere, idem aan de heer G. L. Pijnaker, aankoop grond aan de Hil- nmerbeek van de heer A. Boon te Haarlem, verpachting van grond aan de Vosselaan aan de heer W. A. Lieverse, verordening ratten- en muizenbestrij- ding, wijziging woonruimteverordening, vervanging van motormaaimachine en aanschaffing va nveegmachine, aangaan geldlening 220.000, aanbieding ge meenterekening 1958 en rekeningen van gas- en waterleidingbedrijf over 1958 en comptabiliteitsbesluiten. boom en schoot daarna dwars de weg over in een (droge sloot. Zaterdagavond om zes uur is de 84- jarige J. de Petiet bij het oversteken van de Churchillaan in Amsterdam door een auto aangereden. Hij is in het ziekenhuis overleden. 0 Op de Wolweg te Stroe (gemeente Barneveld) is zaterdagmiddag een bestel auto, bestuurd door E. Brunekreeft aan het slippen geraakt. De auto schoot over de berm in een sloot. Een portier van de auto sloeg open en het 3%-jarig zoon tje van de bestuurder werd uit de auto geslingerd. Hij kwam onder de auto terecht en was op slag dood. Sassenheim Door het w.c.-raam Een chauffeur die in de nacht van vrij dag en zaterdag in De Uiver kwam en daar had gegeten, meende er goed aan te doen zonder betalen weg te gaan. Hij koos daarvoor een niet-gebruikelijke weg, namelijk door het raam van de w.c. Deze escapade is hem wellicht duur der komen te staan dan de f 5,20 vooi de biefstuk en de aardappelen. De eige naar van De Uiver is namelijk lange tijd bezig geweest de bloedplas op ruimen die de vluchtende chauffeur had achterlaten, toen hij bij het inslaan de ruit zich verwondde. Verbouwing bedrijfspand Het architectenbureau L. Tol te Lisse heeft onderhands namens het smederij en wagenbouwbedrijf firma J. W. Bak ker en Zn aanbesteed het verbouwen van het bedrijfspand van deze firma. OEGSTGEEST Uit de kerk, op de bon Er was gisteren na afloop van de mid- dagdienst van de Gereformeerde Kerk enige consternatie, toen alle automobi listen die op de Mauri tol aan hun wa.gen hadden geparkeerd (en dat zijn er heel wat) een geel politiebonnetje tussen di ruitenwisser vonden. Hoewel deze ri daar elke zondag tweemaal is te zien was men nu tot verbalisering overger gaan, omdat de wagens aan de verkeer de kant van de weg of niet in de juiste richting waren opgesteld. Woningbouw Plet Heinl^an Architect ir. W. Snieder te Leiden heeft namens tandarts H. Stteim te Leiden ,een onderhandse aanbesteding gehouden voor het bouwen woon- en praktijkhuis aan de Piet Hein- laan. De inschrijvers. L C van der Ma reis bouwbedrijf te Katwijk 85.800; gebr. Niersman te Voorschoten 84 870: firma Jac. van Riet te Leiden 79-380 en D Nell te Wascsnaar 78-300- De gun ning is nog niet verleend. RUNSATERWOUDE Bromfietser reed wandelaar aan Zaterdagavond omstreeks half acht reed op de Herenweg bij het kruispunt Vriezeweg de bromfietser R. uit Leimui- den een jongeman aan, die met zijn ver loofde een wandelingetje maakte Zowel de bromfietser als de jongeman liep een flinke hoofdwond op en de laatste boven dien een hersenschudding. Hij werd. na dat dokter Van der Bijl eerste hulp had verleend, opgenomen bij de familie O. De bromfietser werd naar het academisch ziekenhuis te Leiden gebracht. KOUDEKERK A. D. RIJ1S Geen spreekuur Burgemeester Waverijn is verhinderd. morgen (dinsdag) spreekuur te houden, j uter in gebruik zal Uitgenodigd waren bouwbedrijf N Kieft, Sassenheim ƒ38.750; fa- J- Dijkstra en Zn, Sassenheim, 38-000; aannemersbe drijf weduwe Jac. Waasdorp, Sassen- ehim, 37.326; M. J. van Breda, Sassen heim 37.050; mets lebedrijf J. Uljee te Leiden 36.973 en Th. Reeuwijk te Sas senheim 35.300. De opdracht om tot verbouwing over te gaan is nog niet ver- WOUBRUGGE Burgerlijke stand GEBOREN: Martinus L, zn van W de Lange en J Hogenelst. ONDERTROUWD: Job Vlasveld. 25 j, 1 Cornelia M T Baak, 21 j. GETROUWD: Cornelis J van der Salm, 25 j, en Gerarda C van der Meer, 24 j. Uit de raadsstukken Het Rijksinstituut voor Drinkwater voorziening heeft thans een plan goed gekeurd voor aansluiting van de buurt schap Ofwegen op het waterleidingnet. Van de totale aanlegkosten, groot 27.500, draagt de gemeente ruim 19.400 bij, daarbij gebruik makend van de re: wegens uitkeringen uit het gemeente fonds over 1948, 1949 en 1950. Door ge durende 20 jaar een dubbel watertarief betalen dragen de belanghebbenden bij de resterende 8000 van de aanleg kosten. Nieuwe cao voor slagersbedrijf (Van onze soe.-econ. red.) Het College van Rijksbemiddelaars heeft de nieuwe collectieve arbeidsover eenkomst van het slagersbedrijf goedge keurd. De overeenkomst heeft per l jan. geldigheid gekregen. Zij voorziet in een loonsverhoging van vier gulden met daar naast verwerking van de huurbijslag 1957 in de loontabellen. Voorts is er voor vrouwelijke werknemers van 18 tot jaar, aan wie vrijstelling van de v plichte premiebetaling aan het pensioen fonds is verleend een spaarfonds ii leven geroepen. De anders verschuldigde pensioen-premie wordt ook bhans va loon afgehouden, doch in plaats vi het spaarfonds gestort. Bij het bereiken van de 25-jarige leeftijd of bij huwelijk worden de gespaarde premies uitgekeerd. Computer bij Eerste Nederlandsche De Eerste Nederlandsche Verzekering- Mij op het leven en tegen Invaliditeit N.V. deelt mede, dot zij op 27 januari bij haar concern, dat ook de Nieuwe Eerste Nederlandsche omvat de eerste in Ne derland ontworpen en gebouwde com- AH 3.206 70, Idem BI BTI 1.90—6.20. Idem Cl ƒ6 60—6.70. Idem CII 2.90—4.50. boeren kool I ƒ26—27. Idem U ƒ22— TA. Aanvoer wasDeen 56 000 kg. waarvan 26 000 kg voor export was bestemd RIJNSBUfRG. 16 Januari Bloemenvei ling Flora: TuLpen per bos: G Harvest 7590, Superba 70—75. Van der Eerden 7030, Yellow Gem 65—75, W Gold 70 85. Copland 75—90. Demeter 200—220. Kre- - —e—70, L Witwe 100—120. Copland 85—100. P Richter 90—105, Picant 7590, P Eddy 70—85. Vlotorfne Max 75— HPQL. Bos 18—24, 1925, Bismarok 17—24, Ostara 20—26, PIn nocence 16—22. Lady Derby 14—1,7. Delfts blauw 16—22; Narcissen per bos: Carlton 50—62 Heüios 42—48 Agnes 30—36. Early Glory 40—50. G Harvest 50—58, King Alfred 57—61; Fresia's 5590 per boB; Blauwe Drui- ra 27—32 per bos: Hyacinten 60—95 per ROTTERDAM, 18 Januari Veemarkt. Aanvoer 1903 dieren, waarvan 1224 vette ra 750 varkens Prijzen per kg: vette 3—3 25, 2.35—3, 270—2.85, var kens (levend gewicht) 1 60, ƒ155, ƒ1.50 rzidht: Vette koeien: aanvoer iets min- handel zeer kalm, niet geheel prij6- houden, prima's boven notering. Varkens (levend gewicht): aanvoer klein, handel tamelijk, wat hoger in prije, zware var kens 1.46147 per kg Nuttige projecten in plaats van bewapening In het blad Trud schrijft de Russische geleerde Abdached, dat de volgende plannen zouden kunnen worden uitge voerd, indien de gehele wereld ontwa pende en de vrijgekomen bedragen be steedde aan nuttiger zaken: 1. Een spoorweg welke via de Bering- straat en het Britse kanaal New York, Moskou en Londen zou verbinden, met zijlijnen naar China en dwars door het Himilaya-gebergte naar India. 2. Wijziging van de loop van de golf stroom om Noord-Europa en het noor delijke gedeelte van Amerika te ver- Een dam in de Beringstiraat, die het mogelijk zou maken warm water uit de Stille Zuidzee te brengen in de Noordelijke IJszee, Canada, Alaska en Noord-Rusland zouden daardoor beter bewoonbaar worden. 4. Verplaatsing van ijsmassa's uit het Noord- en Zuidpoolgebied om de droge gebieden van Noord- en Zuid-Am eri- ka aan water te helpen. 5. Verandering van het klimaat ln de Sahara door het graven van tunnels waardoor water uit de Middellandse Zee ondergronds tot de Sahara zou doordringen. Het graven van een gat van 16 km diepte ter bestudering van de struotuur 1 de i 7. Een stelsel van verbinding van Zuid-Amerika. 8. Het bouwen van dammen en aanleg gen van meren in Afrika ter verbete ring van het klimaat en industrialise ring van dit werelddeeL 9. Het bouwen danellen. Tweeling na dertig jaar herenigd „Ik ben Gerrit de Boer en ik heet Klaas Blom" zei de matroos, die zaterdag aan belde bij Jan Blom in Den Helder. Het klonk veel raadselachtiger dan het was. Gerrit de Boer had namelijk ontdekt dat hij een tweelingbroer had, dde evenals hij kort na hun geboorte pleegouders had gekregen. Hij was in 1949 getrouwd en toen bleek uit het afschrift van zijn ge boortebewijs, dat hij oorspronkelijk Klaas Blom, terwijl zijn pleegouders De Boer heetten, heette. Dit wekte zijn nieuws gierigheid en een onderzoek wees uit, dat er op 26 maart 1930 in het Leidse Acade misch ziekenhuis een tweeling was ge boren, waarvan hij de helft was. Hij ging nog verder en ontdekte dat zijn broer bij de familie Bielars, evenals hij in Den Helder woonachtig, was ondergebracht. Zijn broer ging dan ook als Chris Bie lars door het leven. En zaterdag pas dertig jaar later dus werd de tweeling herenigd. Zeeuwse schaatstitel lange baan Het prov. langebaan kampioenschap van Zeeland is zaterdag in Oostburg ge wonnen door Jaap de Jager uit Kapelle. De prestaties waren bijzonder matig: 500 m 1. Jaap de Jager (Kapelle 54.7; 2. Jan de Jager (Wolfaartsdijk) 56.7; 3. Kees de Jager (Wolfaartsdijk) 57.6; 4. Piet Kools (Cadzand) 58.5; 5. J. Rieteco, (Oostburg) 59.6. 1500 m: 1. Jaap de Jager 3.07.6; 2. Kees de Jager 3.13.8; 3. Jan de Jager 3.15.7; 4. Kools 3.20.3; 5. Jan Coerse (Ka pelle) 3.20.5. 5000 m: 1. Jaap de Jager 11.45.1; 2. Jan Goeree 11.48.3; 3. Piet van Acker (Cadzand) 11.57.9; 4. Kools 12.17.6; 5. Kees de Jager 12.29.8. Eindklassement: 1. Jaap de Jager (Ka pelle) 187.743 pnt; 2. Jan de Jager (Wol faartsdijk) 196.413 pnt; 3. Kees de Jager (Wolfaartsdijk) 197.180 pnt; 4. Plet van Acker (Cadzand) 198.490 pnt; 5. Jan Goe ree (Kapelle) 200.263 pnt. Gelderse titel lange baan beren In Ruurlo zijn zaterdag de schaatswed strijden om het langebaankampiocnschap van Gelderland gehouden. Leen Pfrom- mcr uit Harderwijk won de titel. Hij werd eerste op de 500 m; tweede op de 1500 m en vierde op de 5000 m. De uitslagen: 500 m 1. Pfrommer 49 sec; 2. Van der Hatert (Ochten) 50,9; 3. Van den Breemen (Voorts) 51.5; 4. Hoor neman (Elburg) 52,5 en BoschkeT (A'foort) 53,7. 1'500 m. 1. Van den Breemen 2.48.2; 2. Pfrommer 2.48.9; 3. Vervloet (A'foort) 2.49,5; 4. Roersen (A'foort) 2.51.5; 5. Van der Hatert 2.51.8. 5000 m: 1. Vervloet 950.4 2. Speksnij der (A'foort) 10.04.7; 3. Roersen 10.16.2; 4. Pfrommer 10.21.0; 5. Van der Breemen 10.24.5. Het alg. klassement luidt: 1. Pfrommer 167.400; 2. Van den Breemen 170.Ó17; 3. dammen in de Dar-1 Vervloet 170.040 4. Van der Hatert '171.697; 5. Vossegat (Barneveld) 172.660. HOC D

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 11