BALANS OPRUIMING Gemeente Oegstgeest gaat de subsidies verdelen V.V.V. volhardt in haar houding inzake ontslag OPRUIMING MEYVOCEL A. MEIRINK Sluisweg 86 Telefoon 2759 Katwijk aan Zee Kwaliteit Egmond-haring blijkt zeer goed te zijn Burgemeester: congres middel tot beter begrip Balans Opruiming NIEUWE LEÏDSCHE COURANT Q DONDERDAG 14 JANUARI 1960 Rijnlands lyceum vraagt meer Jeugdraad en evangelisatie moeten nog even wachten ALS AANVULLING op de gemeentebegroting van Oegstgeest, die woensdag 3 februari zal worden behandeld en waarover wij reeds schreven, is nu een lijst aan de raadsleden gezonden met een specificatie van de subsidieverzoeken, soms vergezeld van enkele opmerkingen van het college van burgemeester en wethouders. De toegekende subsidiebe dragen zullen uit de post onvoorzien worden geput en bij afzonderlijke be grotingswijziging worden geraamd. Het schrijven geeft onder meer de visie van burgemeester en wethouders op aanvragen van het Rijnlands lyceum, de commissie huishoudelijke en gezinsvoorlichting, de Hervormde jeugdraad, de Gereformeerde evangelisatiecommissie en het Leger des Heils. De centrale Hervormde jeugdraad en de Gereformeerde evangelisatiecommissie hebben een gezamenlijke begroting over gelegd met een uitgavenbedrag van f33.015. Aan inkomsten wordt geraamd uit het jeugdwerk zelf f 10.235. uit de Kerken f 14.235 en aan'gemeentelijke sub sidie f8.255. De gemeenté subsidieert nu alle jeugd werk met f 5-000. Burgemeester en wet houders willen zich echter beraden op de hantering van de verdeelsleutel der jeugdsubsidie. Aan de gezamenlijke jeugdorganisaties is een oordeel gevraagd over de f 5000, die voor alle jeugdorgani saties is bestemd. Dit advies is nog niet ontvangen, zodat B. en W. de raad voor stellen de beslissing over deze materie aan te houden. Eveneens stelt het college voor de be slissing over een subsidie van f 5000 voor het Wit-Gele kruis voor de verbouwing van een pand tot wijkcentrum aan te houden, totdat nadere inlichtingen zijn ontvangen. Het bestuur van het Rijnlands lyceum vraagt f 100 voor elke Oegstgeester leer ling. De subsidieverordening van de ge meente kent aan de leerlingen van bij zondere middelbare scholen f 15 toe. Toe staan van deze aanvrage zou verhoging van deze post met 120 x f 85 betekenen, dus f 10.200. Het bestuur van het Rijn lands lyceum heeft aan B. en W. onder meer geschreven dat deze regeling niet voldoende rekening houdt met het grote- belang van de vestiging van dit lyceum in Oegstgeest. De toeloop is volgens dit schrijven zo groot, dat verwacht wordt dat in de toekomst alleen kinderen uit GEMEENTE LEIDEN Officiële publicatie» VERKEER Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat de Oude Rijn, voorzover gelegein tussen Vest est raat err Middelstegracht met in gang van 14 januari 1960 tijdelijk voor de duur der werkzaamheden aan de Uiterstegraoht ter plaatse en de be- schoeiïnigswerken aan de Oude Rijn, is afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee,, in beide richtingen. De door het verkeer te volgen route zal ter plaatse worden aangegeven. Lezers schrijven ons: Opheffing spoorweg in Wales Uw bericht in de N.L.C. van 6-l'60 betreffende de opheffing der „Swansea and Mumbles Railway" in Wales bevat een zodanige accumulatie van onjuisthe den, dat ik mij afvroeg uit welke bron een en ander afkomstig is. De betrokken maatsohappij, opgerich* in 1804, exploiteerde van 1806 tot 1847 een normale paardentram, daarna (tot 1929), werd de stoomtracbie toegepast Sindsdien rijdt er een elektrische tram die naar de begrippen vain de Engelsen ongewoon groot is. De voorstelling, als zou hier een unie ke dienst met zeilwagens hebben be staan, ja zelfs tot op de huidige dag. berust op een misverstand. Het zou ai- leen verklaard kunnen worden door he' feit dat op 17 april 1807 een volkomen mislukte poging werd gedaan om met zeilende lorrie -het eindpunt t» be heer Mumbl es- Dat de directeur sic) bij de opening ben gezegd, „locomotieven zijn mij te kostbaar, het waait hier hard genoeg", is volkomen ondenkbaar, daar Trevi- tick's locomotief-experimenten toen nog tot niets hadden geleid en de eerste enigszins bruikbare stoomlocs eerst om streeks 1812 in het mijnbedrijf werden gebruikt. Merkwaardig ook, dat de maat schappij, „die nog nimmer kolen ge bruikte en wel van machinisten hoorde, maar nog altijd niet weet waar dergelijke heren voor dienen", zelf meer dan vijftig jaar stoomtractie toepaste (hoe kan hei anders in Wales) en in de laatste jaren van haar bestaan Engelands enige re delijke, moderne elektrische inter lokale .tram was, inplaats van een archaïsCTi vervoermiddel. Ten slotte wordt de lezer veronder steld te geloven in een zeilende trein, anno 1960, rijdend met wagens voor honderd reizigers, terwijl deze tractie vorm 3.000.000 reizigers per jaar zou moe-ten vervoeren, een prestatie waar toe de vervangende buslijn overigens volgens berekeningen van deskundigen, niet geheel in staat zal zijn, ook niet met langere rijtijden. Reden dat dit massa vervoermiddel voor badgasten toch werd opgeheven: De doelbewuste verwaarlozing waaraan het bedrijf ten offer viel, toen het in handen kwam van auto- en oliebelangen die ten slotte tegen de belangen in, de opheffing wisten te bereiken. Voor een primitief soort zeilwagentje op rails kunt u, naar ik meen, nog op t-én der Duitse Noordzee-eilanden te recht.. Het unieke van de Swansea and Mumbles Railway lag in haar staat van dienst:: Zeventig jaar paarden-, dertig jaar stoom- en ruim twintig jaar elek- trischetractiie. En bovenal, met het ver dwijnen van deze maatschappij ver dween 's werelds oudste passagiers-ver voerende spoorweg. Haizerswoude P. BAKKKER Oegstgeest kunnen worden toegelaten. Van de ouders is reeds een offer ge vraagd door verhoging van het school geld. Verdere verhoging is volgens het. bestuur niet mogelijk. Een tweede schrijven van het lyceum- bestuur behelst onder meer een opsom ming van posten, waarvoor vrij grote bedragen nodig zijn: een leerlingenbiblio theek (Oegstgeest heeft geen bibliotheek), de verwarming van elk lokaal met een oliestookkachel, reiskosten van de rector en da docenten, activiteiten van de leer lingen in schoolverband, vloerbedekking in de hal en de gangen, toneelinrichting en administratie. Het ministerie subsi dieert twee-persoonssets; het bestuur acht echter één-persoonssets belangrijk. Burgemeester en wethouders me nen echter dat f100 per leerling verantwoord is. De raadscommissie voor onderwijs en financiën adviseert over dit jaar f30 subsidie te geven, f70 minder dus, maar het dubbele van het vorige jaar. Voor 1961 kan dan opnieuw een bedrag worden vast gesteld. B. en W. stellen de raad voor de plaat selijke commissie voor huishoudelijke en gezinsverzorging f 100 subsidie meer te geven, dus nu f 300. Afwijzend adviseren de raadscommis sie en het college op een verzoek van de r.k. matigheidsmissie onder militairen. Voorgesteld wordt f 15 subsidie te ver lenen aan de reclassering van het Leger des Heils voor elk onder toezicht gesteld persoon in Oegstgeest. en W. stellen voor geen lid te wor- van het Nederlands Normalisatie In stituut en de Koninklijke Nederlandse maatschappij voor tuinbouw- en plant- Binnenkort verlichte ijsbaan Simls gistermiddag is het een drukte van belang op de Oegstgeester ijsbaan nabij de Kwaaklaan. Hoewel het ijs nog niet erg best was, heeft vooral de jeugd zich best vermaakt. Het bestuur heefi inmiddels opdracht gegeven een licht- 1 ei ding aam te leggen, zodat, wanneer de vorst ten minste aanhoudt, binnen kort op een verlichte baan kan worden geschaatst. Voorlichtingsavonden Vandaag en morgen wordt in het pa- tronaatsgebouw een Vita-voorldohtinps- avond gehouden. Men kan les krijgen in braden, bakken en koken. Spanningen in NOORDWIJK de de stichting VVV Noordwyk verga derd, waarbij ter sprake kwamen de von nissen van de Leidse kantonrechter, waarin wordt gesteld, dat het door de stichting aan haar directeur J. H. Kleine Staarmann gegeven ontslag, als onrede lijk moet worden gekenschetst. Zoals ge meld werd de stichting onder meer ver oordeeld tot betaling van vijfduizend gulden schadevergoeding. De stichting heeft drie maanden de tijd ora In hoger beroep te gaan. Over de vraag of hiertoe moet worden overgegaan, kon men nog geen beslissing nemen. Wel besloot men een communiqué uit te geven van de vol gende Inhoud: Het bestuur vari de Stichting VVV Noordwijk, op 12 januari i960 in verga dering bijeen als stemgerechtigde leden aangewezen door de gemeente Noord- wijk, de N.V. Zeebad Noordwijk, de Ver eniging van villa's- en huizenverhuur ders, de vereniging van samenwerkende, winkeliers Noordwijk Actief, de vereni ging van werkgevers in de Horecabedrij- de afdeling Noordwijk van Bloem bollencultuur en de Noordwijkse Mid denstandscentrale, voorlopig kennis genomen hebbende an de vonnissen van de Leidse kanton rechter van 23 december en 6 januari jl„ de tussen de stichting en de heer J. H. Kleine Staarmann aanhangige proce- gehoord mr. M. P. Bloemsma te 's-Gra- venhage, raadsman van de stichting, bevestigen eenstemmig onvermin derd van oordeel te zyn, dat het aan de heer Kleine Staarmann voornoemd gegeven ontslag onvermijdelijk was. Het bestuur zal zich ten aanzien van de verder te nemen maatregelen nader be- Vrij late tranen over Johannesburg Al zag het in eerste instantie niet naar ut, toch kregen de leden van de afde- ing Noordwijk aan Zee van de chnstcn- Touwenbond gisteravond de a-angekon- iagde lezing van mevrouw Marijs-Visser kt Den Hag te horen. Door een mis- •enstand was de spreekster namelijk net komen opdagen, maar na een tele foontje arriveerde zij toch tegen half het Verenigingsgebouw, arnes hadden inmiddels de tijd net een bespreking van de actie 4X ZN, die ook hier is gevoerd. De uitaten worden vanavond bekendge maakt tijdens de uitzending in het Lido- Mevrouw Marijs-Visser besprak het jek „Tranen over Johannesburg". Dit ooek is geen literair meesterwerk, maar en echte tendensroman. Op realistische ijze wordt het rassenvraagstuk aan de rde gesteld, doch op zeer beschaafde en oDele. wijze. Zij had ook wel kritiek: dat de kwes- ie eenzijdig van de Engelse visie uit wordt belicht. De karakters zijn ietwat gechargeerd getekend, waarbij de An gelsaksisch godsdienstige idee prevaleert, dat de mens goed is, ook al is hij nog zo diep gezonken. Het boek biedt geen oplossing van het HAZERSWOVDE Burgerlijke stand GEBORENAlida, d v Leendert de v'ogel en v Gerarda Harskamp; Corne lia Cabbaiuna, d v Ad-rianus J van Leeu wen en Geertruida M Roeleveld; Theo- dorus Josephus, z v C J Kerkvliet en E M Groenewegen; Marcel Johannes Al- phonsus, z v W P H van Beek en I G J Boere; Gerarda Jacoba Maria, d v J P van der Haas en G G ter Beek. ONDERTROUWD: Henricus Anthonius RedegeJd, 27 j en Madia The-resia Martina de Groot. 25 j; Jacobus Boer, 21 j en lazlna Alida van Staveren, 19 j. OVERLEDEN: Pleun Groen, 56 jaar. echtgenoot van Teumtje van der Bijl. NIEUWE WETERING Winterlezing Morgenavond hoopt ds. W. Krijger uit Schiedam een winterlezing te houden over: Het meeleven van de engelen en de gezalögden met de Kerk op aarde, rassenvraagstuk; het geeft wel een goede benadering van het probleem, maar dit kan niet door mensen worden gegeven Ai-leen het hoofdstuk der liefde, 1 Cor 13, geeft de juiste oplossing. De vergadering, die onder leiding stond van mevrouw K. Duindamde Groot, was zeer goed bezocht. Toneelavond Gisteravond gaf de Noordwijkse to neelvereniging H.T.I.O.S. een geslaagdp opvoering in Flora ovan het stuk De Vluchtelinge. Onder regie van de heer J. van der Steen gaven de leden een goede vertol king van dit spannende en drajnatische Opdracht van genie De eerstaanwezend ingenieur van de Dienst der Genie te 's-Gra-venhage heeft het treffen van bouwkundige voorzienin- aan militaire gebouwen in Voorhout Rijnsburg opgedragen aan de fa. C. v. d. Wiel Gzn uit Noordwijk voor een be drag van 80.500. KATWIJK AAN ZEE Filmmiddag bejaarden De afdeling Katwijk van de algemene bond van ouden van dagen heeft het vergaderseizoen gisteren geopend met een goedbezochte filmmiddag in Oranjezaal van het jeugdhuis. Voorzitter W. Gesink sprak een begroetingswoord, waarna de filmdienst van de Ca-ltex kleurrijke beelden liet zien van Noor wegen en de Perzische Golf. Ook wer den tekenfilmpjes gedraaid. Verkoop huizen Gisteravond werd ten overstaan van notaris Verhees, gedeeltelijk in samen werking met notaris De Haan uit Noordwijk, in Casa Cara in het baar bij afslag verkocht het woonhuis met schuur en erf aan de Secretaris Varkevisserstraat 114. De heer D. Ver does te Katwijk aan Zee werd eigenaar voor 17.800. Het woonhuis met schuur en erf aan de Jan Tooropstraat 60, dat vorige week in bod werd gezet voor 9400, is inmid dels ui't de hand verkocht. De kanarievogel Vanavond acht uur houdt De Kanarie vogel een lederivergadering in Casa Cara. Hoog en laag water Vrijdag: hoog water 4.15 en 16.22 uur; laag water 0.04 en 12.22 uur. (Advt begint morgenochtend 9 uur WONINGINRICHTING NIEUWVEEN Toneelavond van Cefa Zaterdagavond kwart voor 8 zal de Cefa te Nieuwveen weer een bijeenkomst houden in het Verenigingsgebouw. Dit- naal zal echter geen film worden ver- oond. De christelijke toneelvereniging .Sursum Corda" te Amsterdam zal een blijspel opvoeren „Hisniasters voice". Gcrcf. vrouwenvereniging Woensdagavond hield de- Geref vrou- envereniging „Eunice" haar achtste jaarvergadering in de consistorie o.l.v. de ;idente mevr. Snel. Mevr. De Bruin hield een lezing over het onstaan der Hernhutters. Verschillende dames ver- rgden een bijdrage, terwijl traktatie de sfeer verhoogde. Uit de verslagen van secretaresse en penningméesteresse bleek, lat 'hetledenaantal stijgende is en dat de kas over een batig saldo beschikt. ROELOFARENDSVEEN Personalia Te Beverwijk slaagde onze plaatsgenoot de heer Th. Vermij voor de akte van be kwaamheid als volledig bevoegd onder- VRIJDAGMORGEN 9 UUR BEGINT ONZE GROTE OPRUIMING! Wilton Karpetten 225x325 (enkele stuks) f 130.- Bouclé Karpetten 200x300 van f 125 nu f 75. Bouclé Karpetten Ii70x240 van f 78 nu f 53. Bouclé Karpetten 140x180 van f 65 nu f 44.50 Salon Karpetten 140x180 van f 85 nu f 59.75 Een grote partij Smyrna tafelkleden van f 85 nut 58.95 Een grote partü haarvelours kleedjes 60x120 van f 19.50 nu I 9.10 Coupona lopers en vloerbedekking 40't korting KOOPT NU! GEREGELDE VOORRAAD GOEDEREN 10% KORTING Gedurende de opruiming bieden wij 'n grote hoeveel heid coupons aan van de mooiste gordijnstoffen. 50 KORTING Visserij golven DE KOTTERVLOOT heeft gisteren en eergisteren, zoals elders in de krant gemeld, geprofiteerd van de aanwezigheid van een enorme haringschool in de Noordzee, een paar uur varen van IJmuiden, dwars van Egmond. Gisteren voerden zes kotters, die in span hadden gevist, maar liefst 1930 kisten verse haring aan, die in één dag waren gevangen. De kwaliteit van deze haring was zeer goed. De schepelingen kregen er 18 tot 23 per kist van 50 kilo voor Gisteren werd er wat minder haring ge vangen, maar de vissers hebben goede hoop, dat dit onverwachte mee vallertje op de „drempel van de haven" nog even zal voortduren Om de Noord is het goed weer en vangsten vallen er niet tegen De schepi meldden etmaalvangsten van 150 tot 250 manden verse vis, voor het merendeel haring, schelvis en wijting. De trawler Polderman IJM 20 gaf een trek door van 40 manden schelvis en koolvis, de Toronto IJM 97 ving in één trek 60 manden diver sen, de Albatros KW 87 deed een trek van 50 manden haring, wijting en schel vis, en de Jacoba Gezina IJM 36 ving in drie trekken 150 manden diversen. Tongvisscrij De tongvisserij langs de kust leverde nu minder goede resultaten op. Men moest tevreden zijn met 70 tot 150 kilo tong en 8 tot 10 manden schol per etmaal. De tongvisserij bij de Pittboei is daaren tegen zonder meer uitstekend met etmaal vangsten van 250 tot 400 kilo tong en 5 manden schol Dit was er Vijf trawlers en zeven kotters zorgden er woensdag voor, dat de IJmuidense vis- afslag werd voorzien van een totale aan voer van 7000 kisten verse vis. Er waren 90 kisten schelvis, 530 wijting, 120 gul en kabeljauw, 50 koolvis, 1400 haring, 2400 makreel, 46 diversen, 40 schol, 115 schel vis, 1930 kisten verse haring van de kot ters, die bij Egmond. hadden gevist De schepen De Jan Maria KW 171 zorgde voor een vangst van 75 wijting, 25 schelvis, 50 kool vis, 110 haring, 870 makreel. De Amster dam IJM 28 van 5 januari kwam aan de markt met 275 makreel, 175 haring, 20 gul kabeljauw. 5 schelvis en 30 kleine ma- iel; de Thorina IJM 33 van 2 januari t 90 inktvis, 165 wijting, 50 schelvis, 55 I en kabeljauw, 85 koolvis, 610 haring, makreel en 30 stijve kabeljauwen; de Machiel HD. 108 van 2 januari zorgde Studenten in Burgersaal ontvangen voor 25 schelvis, 140 wijting, 35 inktvis, 20 gul en kabeljauw, 70 koolvis, 60 haring, 250 makreel, 20 diversen en 40 stijve ka beljauwen. De HD 108 kwam vrij onverwachts aan de markt. De trawler Sakina Martina KW 32 van 2 januari kwam binnen met een vangst van 110 wijting. 80 schelvis, 20 gul en kabeljauw, 50 koolvis, 450 haring, 580 makreel en 10 diversen. Er kwam een kot ter aan de markt met 2000 kilo tong en 40 kisten schol aan boord. De prijzen voor de tong en. schol waren zeer hoog. den gesproken van hoge prijzen over de gehele linie, behalve voor makreel. De markt lijkt voor deze vissoort enigszins verzadigd te zijn, hoewel daarbij in aan merking dient te worden genomen, dat er veel kleine makreel wordt aangevoerd. Deze kleine makreel noteerde woensdag f 11 tot f 9 per kist van 50 kilo. De prijs voor inktvis f 22 tot f 35 per 40 kilo maakt het aan boord hou den van deze vis alleszins de moeite waard. Kabeljauw is buitengewoon duur. Grote regels noteerden woensdag maar liefst f 224 en kleine regels f 108. Voor de kisten grote kabeljauw werd f 310 tot f 324 be taald, dat komt neer op ruim een rijks daalder een kilo Kleine kisten kabeljauw noteerden I 216 tot f 254 per 125 kilo. Grote schelvis bleef ook duur met f 73, grootmiddel deed daarvoor met f 71 per 50 kilo niet onder, kleinmiddel ging weg voor f 68, pennen noteerden f 70 en braad f 49 tot f 57 per kist van 50 kilo. Haring deed f 18 tot f 24 per kist van 50 kilo r alle s En vandaag? Voor de donderdagmarkt is vannacht één uur de trawler Golfstroom KW 4 bin nengelopen met een vangst van 650 kis ten diversen en 30 kabeljauwen aan boord. De Drie Gebroeders HD 79 lost vandaag een vangst van 350 kisten verse vis. Verder worden er geen grote schepen verwacht. De handel rekent echter wel op aanvoer van de logger- en kottervloot. Bovendien zijn de spanvissers weer uitgelopen om bij Egmond opnieuw te proberen haring te vangen Vrijdag 15 januari begint onze grote VELE KOOPJES. Restant-en Balatum, Vitrage, Overgordijnstof, Karpetten, enx. enz. Woninginrichting J. Buis Zn Sluisweg 25 Katwijk aan Zee - Telefoon 2964 Vrijdag in de raad Rijnsburg zet vaart achter demping van de Vliet in de wet- Jongeleen de gemeentesecretaris, mr. Bool, heeft burgemeester Van Kinschot gistermiddag om 5 uur in de schone Burgerzaal van ons stadhuis de studenten ontvangen, die deelnemen aan het driedaagse congres dat in Leiden wordt gehouden. De burgemeester betreurde het. dat er zovele kerkeiyke groeperingen zijn. Zy hebben nagenoeg alle een eigen opleiding. Bii deze verdeeldheid mag de stichting Verenigde studenten in de theologische faculteiten in Nederland functioneren als een gesprekscentrum. Dat is gelukkig mo gelijk In een samenleving, waar de religie niet als vergif voor de mensciyke geest wordt beschouwd. Het resultaat van dit congres zal onge- twyfeid niet zyn, dat er ergens een kerke iyke eenheid tot stand wordt gebracht; daarvoor zyn de levens- en wereldbe schouwingen punten van te groot belang en daarvoor hebben zü een tc diepe his torie. Wat wy in dit stadium nodig heb ben is vooral dat wy elkaar leren ver staan en bereid zyn eikaars mening te waarderen. Het gesprek kan enerzyds als resultaat hebben dat de eigen overtuiging wordt verdiept en nog beter wordt gefundeerd, anderzyds dat deze onhoudbaar biykt en moet worden opgegeven. De burgemees ter achtte de congressen van de theolo gische studenten ook van gewicht voor later. Zy kunnen de basis leggen voor de toekomstige bereidheid van ambtsdragers om de weg tot elkaar beter tc vinden. Ten slotte wees burgemeester Van Kin schot op de reputatie van Leiden in ver band met de theologische wetenschap. Zo was Leiden nauw betrokken by de stryd tussen Arminlus en Gomarus en kwam hier een vertaling van de B(Jbel tot stand. De burgemeester had er ook behoefte aan, nog eens te herinneren aan de volkskerst zang, die deze keer door de televisie werd uitgezonden. Hy sprak de wens uit, dat het congres wordt gekenmerkt door een geest van onderling begrip. Namens de studenten dankte mcj. Th. Barnard, praescs van de stichting, voor de ontvangst. Zij sprak als haar mening uit. dat Kerk en volk en Kerk en over heid verschillende grootheden zyn, die toch zo dicht mogelyk by elkaar moeten staan opdat het gesprek tussen hen kan biyven plaats hebben, zy zag in de ont vangst het bewys van de wil van het gemeentebestuur van Lelden om zich in deze gedachte te voegen. Op de foto: het bestuur van de stich ting tydens de toespraak van de burge meester. Tweede van rechts mej. Barnard te Lelden, de praeses. van Rijnsburg zyn kennelyk met betrekking tot de plan nen tot gedeeltelyke demping van de Vliet de grootst mogeiyke spoed te be trachten. Want nadat in de vorige raads vergadering daartoe het principebesluit was genomen, wordt reeds in de eerste vergadering van het nieuwe jaar, die vrydag plaats heeft, een voorstel inge diend tot demping van de Vliet bij de Dubbele Buurt. Van groot belang vooi Rijnsburg is ook het voorstel tot vast stelling van een gemeentelijke garantie verleningsregeling voor de particuliere woningbouw. Het voorstel tot een uitkering ineens aan het gemeentepersoneel het door hen verdiende kwartaalsalaris moet worden gezien in het kader huidige loonpolitiek. Aangezien ambtenaren-organisaties en overheid nog geen definitieve overeenstemming Is bereikt, draagt deze uitkering een voor lopig karakter. Voor wat de demping van het Vlietge- deelte betreft, grijpen B. en W. terug op de raadsstukken van mei 1956. Daaruit blijkt dat de thans ingediende voorstel len vrijwel analoog zijn aan die van I jaar terug. Destijds is ook sprake ge weest van het bouwen van een rij nieu we winkels direct achter de zuidzijde van de Dubbele Buurt met 't front de zuidkant. De bestaande huizen a: zuidzijde van de Dubbele Buurt zouden daarna kunnen worden afgebroken, zo dat een wat appetijtelijker entree van d« dorpskern kan worden verkregen. De eventuele wijzigingen in de bebou wing van de Dubbele Buurt en door trekking van het Rapenburg tot Korte Vaart zijn echter, zo mene W., op zichzelf staande problemen, die de voorgenomen demping niet behoeven te vertragen. De demping zal zich uitstrekken de noodbrug aan de Korte Vaart tot voorbij de bocht die de Katwijkerwcg ter hoogte van de Kanaalstraat maakt. Voorgesteld wordt het geraamde bedrag, dat voorlopig geheim wordt gehouden, aeschikbaar te stellen. Het ontwerp garantie-verleningsrege ling woningbouw 1960 is een lijvig stuk, waaruit wij slechts het belangrijkste ontlenen. De gemeente zal voo 1960 te bouwen premiewoningen rantie verstrekken aan geldschieters voor 85% van de bouwsom tot tey hoog ste f20.000. De resterende 15% van de netto- stichtingskosten zal door dc koper var het huis moeten worden betaald. Dit be tekent dat voor een galerij-woning op de Knikkerbaan (als wij de stichtings kosten globaal schatten op f 15.000) hypotheek kan worden verstrekt f 12.750, terwijl men dan f2250 geld moet bezitten. Op deze hypotheek zal, berekend naar een rente van 4:<i%, gedurende 30 jaar een annuïteit (jaarsom) moeten worden betaald van 52 xf 18.25. Deze regeling kan alleen worden toegepast bij Pre™ie" bouw. De vrlje-sectorbouw mm gezinswoningen hier dus buiten. B. en W. behouden zich het recht vsoor geval voor geval te beoordelen en eventueel een lager garantie-percentage vast te stellen. Indien de garantie wordt 90%. verleend krachtens het besluit bevorde ring eigen woningbezit is er een moge lijkheid het percentage te verhogen tot De overige agendapunten betreffen personeelsmuta ties. Jan Oosterwelder vertelde voor de N.C.V.B. In de Petra-kerk hield de N.C.V.B.- afdelinig Rijnsburg de eerste vergade ring in 1960. De presidente, mevrouw Van der Vijver, herdacht in haar openings woord het overleden lid mevrouw Drie bergen. Zij kondigde aan dat op de vol gende vergadering een collectie zal wor den gehouden voor de actie 4x ZN. De vergadering zong mevrouw Den Haan—van der Vijver, die, kort geleden 40 jaar getrouwd was, psalm 11211 ver* 1 toe. De heer Jan Oosterwelder, de bekende verteller uit Amsterdam, verhaalde op de hem eigen wijze de geschiedenis van Coentje van Kattenburg. Het jongetje moest op negenjarige leeftijd zijn moe der en 'n zusje missen en bleef achter met een vader, wiens levenslust door de?e slagen volkomen was gedoofd. Op pak kende wijze werd het verdriet van Coentje geschetst en de manier waarop hij zijn vader deed zien dat deze nog een taak had bij zijn achtergebleven kin deren. Het verhaal eindigde met een ontroe rend bezoek van de kinderen aan het graf van hun moeder, waaruit blijkt hoe grote invloed een moeder heeft. het Repetitie meisjeskoor eisjeskoor Juliana zaterdagavond van 7 tot 8 uur in Con cordia onder leiding van de heer Akse de laatste repetitie gehouden voor de volgende week in Hazerswoude te hou den zangersavond. LEIDERDORP IJsliaan open Vandaag is de ijsbaan geopend. Het ijs s van goede kwaliteit. Men kan ook i avonds op de baan terecht, want hij is

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 9