Niemand de deur uit zonder een Brinta-ontbijt! brinta-tel-wc slanker Hagenaar veroordeeld wegens afpersing van oude dame CALVIJN KILO'S BonKorets Avonturen van Spekkie en Blekkie NIEUWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 6 JANUARI 1960 DE Haagse rechtbank heeft, conform de eis, een 26-jarige Haagse machine-bank werker wegens afpersing van een 79-jarige dame uit Voorburg, veroordeeld tot een gevangenisstraf van twaalf maanden waarvan vier maanden voorwaardelijk, met toezicht van de reclassering en van een psychiater gedurende de proeftijd van Op 11 augustus jL had de echtgenote van verdachte, die als werkster bij de oude dame in dienst was, haar man in het huis van haar werkgeefster binnen gelaten. Op de zolder hield hij zich schuil, nadat zijn vrouw om 12 uur het huis ver laten had. kwam hij naar beneden, een zwart masker voor zijn gezicht, een ca puchon over het hoofd en in de hand een groot dolkmes. De nietsvermoedende vrouw schrok he vig, hij eiste dat zij hem haar geld zou geven. De oude dame overhandigde hem haar portemonnaie met 40. waarna de afperser nog weifelend bleef staan. De tot kalmte gekomen vrouw pakte haar bijbel en ging met hem praten. Na korte tijd beloofde hij onder tranen dat hij zijn leven zou beteren. Zij schonk hem een kostuum, overhemden, sokken, e.d. De volgende dag sprak de oude dame de dominee, die haar wist te bewegen als nog aangifte bij de politie te doen. En kele dagen na het gebeurde overleed de vrouw aan een hartverlamming. In Oost-Paklstan heerst op het ogenblik een cholera-epidemie, die de afgelopen veertien dagen aan 180 mensen het leven heeft gekost, zo meldt het persbureau Associated Press. Voor fabrikant 2,5 jaar wegens dood van kind De Utrechtse rechtbank heeft giste ren uitspraak gedaan in de zaak tegen het echtpaar J. D.-Van der L te Voort huizen. beiden beschuldigd van zware mishandeling, de dood tengevolge hebben de van de ruim vierjarige Hette L De 31-jarige fabrikant werd veroordeeld tot tweeëneenhalf jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest Tegen hem was vijf jaar met aftrek geëist. Zijn 31-jarige echtgenote tegen wie een zelfde straf was gevorderd, kreeg wegens mishandeling zes maanden gevangenis straf. Voorts werden beide verdachten voorwaardelijk ter beschikking van de re gering gesteld met een proeftijd van drie jaar onder toezicht van de Dr Meyers- vereniging. Bij de bepaling van de strafmaat werd rekening gehouden met het feit, dat D sterk verminderd toerekeningsvatbaar moet worden geacht, zijn vrouw werd in mindere mate toerekenbaar verklaard. Bedrijfschap acht wijziging drank wet noodzakelijk redactie) ,.Het is dringend noodzakelijk dat de Drankwet wordt gewijzigd. Velen onze bedrijfsgenoten verkeren tengevolge van het vergunningsstelsel der Drank wet in een moeilijke situatie" Deze woorden sprak gisteren de voorzitter van het nieuwe bedrijfschap voor de detailhandel in alcoholhoudende dranken, de heer L. J. Platenburg te Rotterdam, tijdens de eerste openbare vergadering van dit bedrijfschap in Den Bijna acht jaar nadat het eerste ver zoek van de betrokkenen bij de S.E.R. werd ingediend, is tengevolge van het blijvend aandringen der slijtersorganisa ties en van de werknemers tenslotte dit bedrijfschap bij de wet ingesteld De heer Platenburg juichte het toe dat in het ingediende wetsontwerp tot wij ziging van de Drankwet het uitstervings systeem der vergunningen wordt prijs- DICHTER GREGH OVERLEDEN Maandagavond is Fernand Gregh, dich ter. dramaturg en lid van de Academie Frangaise in zijn woning te Parijs op 87-jarige leeftijd gestorven Gregh begon zijn loopbaan als journa list en stichtte rond de eeuwwisseling zijn eigen blad voor kunst en kritiek. Hij was een produktief essayist, maar als dichter en toneelschrijver werd zijn naam het meest bekend. Zijn eerste toneelstuk in verzen, Triomphe, werd in 1919 met Sarah Bern hardt in de hoofdrol, in de opera ten tonele gevoerd. In 1953 werd hij tot een van de veertig „onsterfelijken" van de Academie Fran- gaise gekozen. gegeven. Want thans is het zo dat een slijtvergunning maar een keer over schrijfbaar is bij overlijden van de ver gunninghouder en in vele gevallen is de toestand aldus dat men houder is van een vergunning die reeds eenmaal is overgeschreven. Daardoor dreigt voor ve len het einde der onderneming. Over Martin Mariners nog geen beslissing In afwachting van de resultaten van een onderzoek is voorlopig nog geen beslissing getroffen over eventuele al gehele vervanging van de Martin Man ner amfibie-vliegtuigen bij de Manne- luchtvaartdienst in Nederlands Nieuw- Guinea. Hangende een definitieve beslissing heeft de minister van defensie gelast, dat de toestellen aan de grond moeten Bedrijfspensioenfonds kolenhandel verplicht Op verzcek van de betrokken organi saties van werkgevers en werknemers heeft de staatssecretaris vam sociale zaken en volksgezondheid de deelneming in de Stichting Bedrijfspensioenfonds voor de Nederlandse Detailhandel in Brandstof fen per 1 januari 1960 verplicht gesteld voor de mannelijke werknemers van 18 t/m 64 jaar en voor de vrouwelijke werk nemers van 21 t/m 64 jaar. Het aantal Riolering moei wel eens wachten Minist parlementsredactie) :opeus (binnenlandse za ken) is van oordeel dat toekenning van subjectieve verhoging van de algemene uitkering voor dekking van rente en af schrijving van onuitstelbare gemeente lijke kapitaalsuitgaven (bijv. riolering) niet afhankelijk moet worden gesteld financiële medewerking van de pro- de dat deze lasten in beginsel in aanmerking komen om in de verhoging te worden betrokken. Het beroep dat ook voor tal van andere belangen op de beschikbare middelen wordt gedaan, verhindert ech ter in een jaar de uitvoering van alle voorgenomen rioleringswerken te bevor deren. Dit heeft de minister geantwoord op schriftelijke vragen van het Tweede- Kamerlid de heer Venverloo (soc.). werknemers, dat onder deze verplicht- stelling valt bedraagt 4500. Het totale aantal bedrijfspensioenfond sen, dat verplicht is gesteld, is hiermede gestegen tot 40. PRIJZEN VOOR KOERIERS: 1 TOT 20 WOORDEN tl.— VAN 20 TOT 30 WOORDEN t 1.50 KOERIERS WORDEN ELKE DAG GEPLAATST Personeel gevraagd 0 Gevraagd in flat een flinke werkster voor 2 a 3 ochtenden per week. Van Aelst, Burggravenlaan 114 Nette 2e bakkersbediende gevraagd, v.g.g.v. Br. no. 4843 bur. blad. 0 nulshoudster gevr., G.G bij dame alleen. Aanm. C. den Haan, Noordwijkerweg 5, Rijnsburg. Tel. 01718-3131- 0 Een meisje voor lichte kantoorwerkzaamheden Gebr. Kruyt, Nieuwe Rijn 61. 0 Wie wil tegen vergoeding 's morgens van 81 uur op mijn dochtertje van 2 jr. passen? Wordt gebracht en gehaald. Liefst bij kinderen. Omg. Splinterlaan. Tel. 31304 's morgens en 's avonds. 0 Werkster gevr. 2 ochten- tcn per week. Aanm. dond. na 6 uur Breestr. 7. 0 Juffrouw of verpleegster gevraagd bij bejaard echjp P.G. Maresingel 74. 0 Gevraagd hulp in de buishouding voor 2 a 3 och tenden por week. Van Griet- huysenplein 6. Oegstgeest. Tel. 20916. 0 Flinke, nette huish. hulp gevraagd v. d. en n. of hele dagen. Leeftijd tot plm. 30 j. Gezin z. inw. kinderen. Maandloon f 135, vrij. Aanb. 's avonds na 7 uur. Tel. 01710- 20012. 0 Gevraagd een werkster voor enkele ochtenden per week. Adres: mevr. Zand vliet. Thorbeckestr. 4, Lei- 0 Wij vragen een leerling- of aankomend verkoopster, voor onze afd. parfumeriën en byouteriën, leeftijd 16-18 Jr., Pers. aanm. N.V. Hema. 0 Flink meisje gevraagd. Mevr. Lammens, Burgers- dijkstraat 12, Katwijk a. Zee. Stichting „De Rustenburg" kan enkele leerllng-zleken- verzorgsters plaatsen van pos. Chr. beginselen; mini mum leeftijd 17 jaar; 2-iarige vastgestelde sa- Soil, mondeling of schriftelijk aan de Direc tie. Mathenesserlaan 491. Rotterdam. Postbus 6020. Tel. 37625. Personeel aangeb. 0 Biedt zich aan flinke boerenarbeider. Huis moet aanwezig zijn. Br. no. 4841 bur. blad. 0 B.z.a winkeljuffr. met erv. Liefst per 1 febr. in banketbakkerij of levens- middelenbedrijf in Oegst geest of Leiden. Br. no. 4840 bur. blad. Te huur aangeb. 0 Grote gestoff. kamerr met keuken in centrum Leiden Br. onder no. 4838 bur. blad. 0 Te huur aangeb. Hazers- woude-centrum. plm 40 m2 ruimte, zeer geschikt voor winkel-toonkamer of werk plaats. Br. no. 4845 bur. blad. 0 Opslagplaats te huur (by Leiden). Br. no. 4844 bur. bl. Woningruil 0 Woningruil. Ben.huis. 2 kamers, veel bergruimte, grote keuken, zeer grote tuin, Gevr. grotere woning. Brieven no. 4846 bur. blad. Te koop gevraagd Bremmer vraagt antieke meubels, koperwerk, kristal porseleinen groepen, goud zilver. Verder alle soorten antiek. Bremmer, Goegerrit- steeg 1. Tel. 22791. 0 Inkoop goud. zilver en juwelen tegen de hoogste waarde. Het adres waartoe u zich met het volste ver trouwen kunt wenden. Het Ringenhuis - Morsstraat 9 - Leiden Voor Oegstgeest Geversstraat 47. 5000 m2 B. huur en koop, ook penodiek. Koude en warme kas, huur en koop. 1 HA groententeelt verg. punt 4. 2 HA woeste grond. C.V. N. Bakker Hzn., Roe lof arends veen. Tel. 487. 0 Winterjas, grote maat. Brieven: Dahliastraat 24 - Rijnsburg. Gevr poedellje, boxer. tekkel. Keesje of ander ras hondje of Siamees katje. V. d. Wateringelaan 154, Voor burg. Tel. 070-725793. Te koop aangeboden 0 Een stel kamerstoelen m losse zitting, wasbox met wringer en een trapnaai- ntachine. Te bevr Comman deurspad 2. Katwijk a. d. Rijn 0 Boekenkast met boeken en twee armstoelen J. Heemskerk. Nieuwe Duin weg 11. Katwijk a. Zee. 0 Wegens plaatsgebr. mod. hoge Engelse kinderwagen, geheel wit. Niet van nieuw te onderscheiden. Te zien na tel. afspraak 01718—2033. 0 Aangeboden Radiotoestel „Gractz Musica", 7 maanden oud. Smit, Vrouwensteeg 9. Leiden. 0 Ongeveer 7000 tomaten planten in slapot. Soort Elzecrai. Bij J Peters, de Goejestraat 29. Leiden. Tel. 26708. 0 Gitaren vanaf f 25.— Ac cordeons. trompetten, klari netten, mandolines, drum- installaties. banjo, blokflui ten, enz., tegen spotprijzen. Ook gemakk. condities. Gra tis prospectus Muziekhandel, Korevaarstraat 5 - Leiden - Showroom le etage). 0 Kanaries te koop. A v. Zuilen, Kerkstraat 32, Katwijk a. d. Rijn. Bruidsjapon met toebe horen, maat 40 d 42. Br. ond. no. 4842 bur. blad. Jongensfiets f 15. dames fiets f ïo. herenfiets f 10. Kaptein Mobylette f 30. So lex f 80. Jaagpad 35. Leider- 0 Te koop kleurkanarics, in roodagaat. roodisabel. rood goud. zilver, wit. mozaiek enz. Mannen en Broedpop- ies. v. d. Wateringelaan 154. Voorburg. Wegens aanschaf nieuwe, aangeb. gesloten V.W. bestel wagen 1953. Fa F Plaizier. Terveeweg 54. Oegstgeest 0 Singer handnaaimachine in prima staat, met garantie, f 65. Naumann hnndnaai- mach in prima staat, met garantie, f 45. Herenstr 23. Leiden. Tel. 32027. Te koop aangeb Volks wagen. in prima staat, met wegenbelasting. Genegen scooter of snelbrommer in te ruilen. Oranjegracht 113. Tel 26261 Opel KapitSn. type 1956. in zeer goede staat, zowel uiterlijk als mechanisch Moet weg. Te bezichtigen donderdag van 9-11 uur n.m Ch. de Bourbonhof 29. A 4 stoelen. 2 fauteuils. 1 tafel, in prima staat, tegen laee nrijs Na 7 uur Hoge Rijndijk 69. Tel. 25243. A Splinternieuwe Telefun- ken radio type Keizer, m W 1830. met drukknoppen, van f 348. voor f 175. Lange Mare 84. 0 Te koop aang eetkamer ameublement. Kanealweg 177, Leiden. 0 Japonnen geheel pasklaar 'knippatronen naar maat). Duinhof 30. Leiden. Brommers van 1956—'59 met en zonder versn. Geheel gereviseerd en onder garan tie. Het meest vertrouwde adres. Spotprijzen. Pasteur straat 17. Stofzuigers v a. 115. Bij aankoop van een nieuwe geven wij 25 voor uw oude. Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1-3. Leiden. Nagelbijten? U leert het binnen enkele dagen af met B1TE-X 1.35. Bij apo-theker en drogist. 0 Duitse. Oostenrijkse Zwitserse dames en heren, 14—65 jaar. wensen briefwis seling met Hollanders. Inl. gratis Wereldkoerier. Post bus 6057 Rotterdam, tel. 33421 Houthandel Morspoorl biedt u latten en planken hardboard tegelboard, bo- top- en clazrat voor tafels Fabion het plakplaetic. Colo- vinyltese'.s Morsstraat 58 De Sleutelkoning Bijma ken van alle sleutels, repa reren. veranderen en openen van elk slot. Haarlemmer straat 273. tel. 33958 (bij de Overdekte). Levering aan Rijk en Gemeente. Maandag morgen gesloten. 4| Kooijackcrs en naaimach óén begrip. Prima kwalite" Voordelig Vlotte service Vraagt bezoek aan huis en u bent overtuigd Naaimach.- handel Rooijackers. Lee mansstraat 31 Leiden - tel. no. 31324. 0 Hardnekkige hoest? Prik kel- en kramphoest. Nacht en rokershoest? Bronchicum Elixir helpt snel en zeker. Flacon 2 bij elke drogist. Strijkinricthing Ozon Voor uw fijne was. Hoge Rijndnk 34. Telef. 22675. 0 Een kapokmatras is goed en niet duur bij de Kleine Winst. Haarlemmerstraat 51. Leiden. 1-pers. vanaf 59. 2-pers. vanaf 98. Overhemdenreparatie Boorden en manchetten enz. ieuwen onder garantie, no-iron. „Smits", Over hemden en kousenreparatie- bedriif. Nieuwe Rijn 94. Tel. no. 25391. 0 Iedereen is enthousiast als wij uw matras overtrek ken met damast, 1-pers. v.a. f 19.50, 2-pers. 26.50. Smit Bodden - Tapijtmagazijnen - Mare 98 - Vrouwensteeg 9. Telefoon 23913. Kinderrijwielen v.a. 49 50. Sportrijwielen v.a. 89. Ook Rudge en Simplex voorradig Fa. Dusoswa. Turfmarkt 1-3, Tel. 24409. 0 Wasmachines 135. Nog enkele dure machines, iets beschadigd 155. Centrifu- Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1—3. Tel. 24409. Waterdichte kampcertcn- ten met 15V« korting. Gloed nieuw. alleen iets smoezelig (showmateriaal). Volle schrif telijke garantie. Tentenfa- breik The Indiana, hoofdkan- r voor Nederland Haar- Zijl weg 111. Telefoon 17877 (8 liinen). Geïll. catalo- GRATIS op aanvrage. Orgels in diverse maten prijzen v.a 125. Eiken harporgels billijk. Reparatie alle orgels. W. A. Gouw. Terweeweg 100. Oegstgeest. Wij leveren Fins hard board. pracht platen voor f 1.90 d m2. deurplaten f 415 d pl Ook zagen wij alles op maat. Uiterstegracht 168. 0 Pracht mahonie ronde tafel, fraaie oude en moder ne open blokken- of kolen haarden, gasfornuis, laden- kastjes met beslag, leeuwen kop dressoir, fraaie tafels, in soort, bureau ministre. In- en verkoop. W. F. Koore man. Nieuwe Rijn 9. t.o. V en D. Tel. 23261. 0 Dames en heren, bezoekt onze salons en U is tevreden Permanent vanaf f 8 tot f 12.50 Rani permanent, kleurspoelingen in alle kleu ren. Heren bezoekt de kap per voor lastig haar. Telef. 26218. Het Kappershuis, Apo- thekersdijk. Gevraagd voor spoedige indiensttreding: TYPISTE Eigenhandig geschreven soil, met voll. inl. en verlangd salaris te richten aan Wernink's Industrie en Handels onderneming N.V.. Postbus 1. Leiden. Bij 250 gr. koffie of een busje (50 gr.) Opfoskoffie busje OPLOSKOFFIE (50 gr.) van 205 cent voor EEN GULDEN De Gruyter geel» U ruim een gulden voordeel om U Oploskoflie te laten proberen Nergens zo vers en zo pittig Een pak FESTIVAL-BISCUITS van 55 cent voor 45 cent Een kersvers btscuitje met een heerlijke kokossmaak. met suiker bestrooid. Een pak CORNFLAKES van 79 cent voor 60 cent het Snoepje van de Week voor slechts 1 5 cent bij aankoop van f 4.- De Gruyter-artikelen. Altijd een kassabon voor 10°/o korting. Oók bij de weekreclames. Zó uit het pak in de borden! Brinta is pure tarwe. Gaar in het pak, dus zó in de borden met melk, karnemelk of yoghurt. Stevig, smakelijk, licht verteerbaar. Het gezonde, moderne ontbijt voor joog en oud. Een boeiende biografie Dr. L. PRAAMSMA Gebonden f 5.50 OVERAL IN DE BOEKHANDEL (en vaak lelijke) dikte nog langer met u meedragen? BonKorets geven u in enkele weken weer uw jeugdig slank figuur. En jo sncUo gemakkelijk: Na de maal- tiid een dragee met een slokje Opgehoopt vet 'smelt' weg. De Het teveel aan lichaamsvocht wordt verwijderd. Loomheid en verstopping malen plaats voor een licht, opgewekt gevoel. U straalt als een herboren Elke week één pond lichter met VERMAGERINGSDRAGEES 28. Nog v __r iemand Spekkie's vraag had kunnen beantwoorden herhaalde onie dik ke vriend met opgewonden stem: W-waarom v-vangen we ze niet met een m-magncet? Ze eten fj-ijzer. dat heb ben we- zelf eezien. M-mijnheer Klabaai heeft ons glleerd. dat ijzer door eer m-magneet wordt aangetrokken. Als wc dus een flinke magneet nemen en die op die spinnekoppen richten, floepen ze zo in onze handen en kunnen we ze makkelijk in een lege kolenzak stoppen, als we ten minste niet vergeten die mee te nemen!" ..Het is een goed en verstandig idee van je. Jongen." zei coi ..Maar we waren U| HHdati «er s heef! gehad vroeg Blekki ..Precies", knikte het politiehof „Wc hebben de sterkste magneet laten komen waarover we maar de beschikking konden krijgen en hem. zoals Spekkie zei. op die groene spinnekopwezens gericht. Maar hei haalde niets u t. De geleerden zeggen dal die wezens het ijzer door middel van eer of ander chemisch proces in een heel an dere stof moeten omzetten. Hoe het ook zij. we kregen ze nog geen centimeter dich- er naar ons toe". Er heerste even een sombere stilte ir net vertrek. Dan sprak generaal Witvoet: ..Het lijkt me dus dat we de planner .in burgemeester Blomhert en kapiteir Zwevel moeten combineren. We zuller rachten een zo hoog mogelijk houten hek op te trekken rond het weiland waar dc wezens zich bevinden en terwijl we daar mee bezig zijn zullen we proberen om een fijn net over hen uit te gooien en hen op die manier te verstrikken. Het is nu bij elven Om één uur kunnen we starten met het slaan van de eerste palen. Als we om drie uur eens het vliegtuig bestellen dat het net uitwerpen moet Want er is haast bij. Hoe eerder we het gevaar hebben be zworen. hoe beter" „M-mogen wij bij die p-proefnemingen aanwezig zijn. generaal?" vroeg Spekkie smekend „Ik bedoel: wij m-moeten van middag eigenlijk naar school, begrijpt u. Maar als u ons een verlofpasje wilt ge ven, zal mijnheer Driewiel ons natuurlijk aten gaan" ,,Ik zal dat wel voor jullie in orde ma- ven. jongens", glimlachte commissaris Bo- oebakkcr ..Gaan jullie nu maar naar huis Om één uur zal ik jullie met een auto la ten ophalen" De vrinden drukten iedereen de hand en stapten dan opgewonden naar buiten. „Dat kan een historisch middagje wor den. Blek'" riep Spekkie geestdriftig Ik heb zo het gevoel, dat onze namen nog eens in de geschiedenisboekjes komen!"

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 6