tnunties voor Uw portemonnaie Snel en openlijk besluiten over Haags ruimteprobleem mkbw öe veRLoRen wgrcLö i door Sir ARTHUR CONAN DOYLE 89° 69° Werd doorkruisend plan binnekamers gemaakt? Beroving werd in scène vezet Ex-SD-man in vrijheid Oplossing van staalconflict? Chroesjtsjef naar Djakarta Welvaart in 1960 zwanedons damespyjama's enkalon onderjurken MEUWE LEIDSC11E COURANT 4 MAANDAG 4 JANUARI 1960 Burgemeester Kolfschoten in nieuwjaarsrede: Senator Kennedy dingt ook naar A'damse politie moest van zich af slaan De Amsterdamse politie heeft dit week einde veelvuldig gebruik moeten maken van de gummi wapenstok en zelfs van de blanke sabel om samenscholingen en vechtlustige arrestanten te bedwingen. Zaterdagmiddag kwam een 38-jarige sloper op de Haarlemmerstraat een man te hulp, die door een agent was aange houden omdat hij een vrouw mishandeld zou hebben. De agent kreeg een klap op de kaak. In de verwarring slaagde de eerste arrestant erin te ontkomen De agent nam de sloper als nieuwe arres tant mee. Zaterdagnacht kreeg een agent het te kwaad met een dronken man, die hij naar het bureau aan de Pieter Aerts- straat wilde overbrengen. De dronk aard gaf hem een klap in het gezicht, waardoor de agent een dikke lip kreeg Met behulp van zijn wapenstok bracht hij zijn arrestant tot kalmte. Op het bu reau heeft de man zijn roes uitgeslapen Tegen twee uur moest een agent zijn «abel gebruiken bij het uiteend rij ven van een samenscholing van enkele honder den personen op de Nieuwendijk. Tijdens de achtervolging liet een onbekende de agent struikelen, die hierdoor een ge zwollen enkel opliep. Een kwartier later kregen twee agen ten het op het Damrak aan de gummi wapenstok met een twintigtal vechters bazen, die aan het kortste eind trokken. Protest Expogé bij ambassadeur van Duitsland De Nederlandse vereniging van ex- politieke gevangenen heeft een telegram gezonden aan de Duitse ambassadeur, waarin zij zegt met afschuw vervuld te zijn over de laaghartige schendingen van monumenten die voor de slachtoffers van het naziregicm in Duitsland zijn op gericht en over het bekladden V9n jood se kerken en huizen dat ook elders is voorgekomen. De vereniging merkt op, dat het trouwen tegen het nieuwe democratische Duitsland alleen kan worden weggeno men indien onmiddellijk tot verbod alle neofascistische organistaties en schriften wordt overgegaan en indien alle prominente Hitleraanhangers uit het openbare leven worden verwijderd. TAE veldheren in tijdnoodDen Haag in onzekerheid! Met deze woor- den kwalificeerde burgemeester mr. H. A. M. T. Kolfschoten heden middag in zijn nieuwjaarsrede voor de Haagse raad de (trage) ontwikke ling van het Haagse agglomeratieprobleem. Den Haag en buurgemeenten wensen, zo zei hij, een open besluit over een open probleem, dat zij nu al bijna twee en een half jaar geleden te bevoegder plaatse constructief voorgebracht hebben. Het op 7 juli 1959 gedateerde voorlopig verslag van de Kamercommissie over de Regeringsnota van 1 november 1958 viel het nieuwe kabinet als een onrijpe vrucht in de schoot. Regering en Kamer, zelfs na haar ontwijkend voorlopig verslag, verklaren om beurten van de hoogste urgentie dezer moeilijke beslissing op de hoogte te zijn. En daar om, aldus de burgemeester, zegt de regering haar antwoord op het voor lopig verslagtegen Pasen toe! Is het een boosaardige geest, die mij de stoere zegswijze in de mond geeft: „Een veldheer wint al veel. al wint hij niets dan tijdzo vroeg de burgemeester zich af. Maar de veldheren die niets dan tijd verliezen, geven het terrein prijs aan de losse tirailleurs, die het onveilig ma ken en die onzekerheid zaaien in het te- genkamp. Met opzet gebruikte de burgemeester dat woord openheid. Hij haalde na melijk een uit medio november daterend krantenbericht aan, waarin melding werd gemaakt van het feit, dat Alphen a.d Rijn twee uitbreidingsplannen voor 48.000 inwoners, mede bestemd voor mensen uit de Haagse agglomeratie, lanceerde. Plan- en die WiLsveen doorkruisen. Vooral deze regelen uit het bericht hadden de burgemeester getroffen: „Wan neer deze plannen, die met opzet bin nenskamers zijn gemaakt en waarmee o.m. mensen uit de Haagse agglo meratie van een woning hoopt te kunnen voorzien, verwezenlijkt zijn, zal Alphen a.d. Rijn 80.000 inwoners tellen (thans ruim 24.000)". Met opzet binnenskamers gemaakt bedachtzaam geheim gehouden. Voor wie? Voor Gedeputeerde Staten soms?, aldus burgemeester Kolfschoten. U vergist zich deerlijk: „De provinciale autoriteiten hebben de plannen goed ont vangen", zo luidt het bericht verder. Men zou zeggen: dat ziet er uit als eer Langwekkende bijdrage aan het wel bevolen systeem van de verdikking der in Zuid Holland aanwezige woonkernen. Sneltrein en boemel Maar ook elders ziet men met blote ogen de kernen zwellen. Ziet naar Zoeter- meer langs de rijksweg, ziet naar de Leldse agglomeratie, naar Pijnacker.. Weliswaar heeft de Kamercommissie hot Pijnackerse plan van de tafel ge veegd, maar de tijd ligt nog niet ver weg, dat de ingelegde sneltrein „Reyens" eerst moest binnenlopen voordat de boemel „Wilsveen" vertrek ken konDat heeft het Haagse plan toen een oponthoud van x maanden ge- kost En de Haagse veldheren verlóren tijd. Ik meen, aldus de burgemeester, dat het bö een gelegenheid als deze pas geeft dergeiyke „spontane" ontwikkeling ons agglomeratieprobleem te signa leren. evenzeer als ik het tot mün ver- antwoordeiykheid gerekend heb de zich inwerkende ministers tydig en duideiyk te attenderen op hetgeen zich onder hun handen aan 't voltrekken is. Den Haag en buurgemeenten wensen ?n open decisie over een open pro bleem. dat om met de regering in november 1958 te spreken „primair zyn oorsprong vindt in de Haagse agglo meratie" en waarbij niet mag worden vergeten ..dat er economische en andere samenhangen in het geding zijn (over plaatsen bedrijven uit de binnenstad, in halen woningnood, grote saneringen), die men niet naar believen kan beïnvloeden. Géén lager publiekrechteiyk lichaam past het on. decisies die bü de wetgever, regering en Staten-Generaal, formeel aanhangig zijn, een ontydlge en onzui vere gedaante te geven en aldus eenzü- dig te beïnvloeden of te doorkruisen, zo zelde de burgemeester. De Amsterdamse politie heeft de 22- jarige demonstrateur D. de J. en de 17- jarige verkoopster E. W. B. in hun wo ning aangehouden. Zij hebben bekend, dat zij tezamen de „beroving" in het Gulden Winckelplantsoen op oudejaars morgen in scène hebben gezet. Op vijf tig gulden na kon het gehele bedrag 2850) in beslag worden genomen. De politie stond direct al sceptisch te genover deze „beroving" op klaarlichte dag. De verkoopster, die werkt in een kruidenierszaak aan de Wiltzanghlaan moest het geld wegbrengen naar hef postkantoor aan het Bos en Lommer plein. Toen zij in het plantsoen liep kreeg zij een stomp van een „onbeken de man" en nadat zij door voorbijgan gers op de been was geholpen consta teerde zij. dat de tas zoals het twee tal had afgesproken door de jonge man uit haar handen was gegrist. Friedrich Adler overleden Friedrich Adler. die jarenlang secr taris van de Socialistische internationale is geweest, is zaterdag op 81-jarige leef tijd te Zurich overleden. Adler, die in 1911 secretaris van de Oostenrijkse socia listische partij werd. vermoordde in ok tober 1916 de Oostenrijkse premier Graaf Stiirgkh. Hij werd ter dood veroordeeld, doch zijn straf werd in,1917 gewijzigd in 18 jaar gevangenisstraf en op 1 november 1913 werd hij vrijgelaten. In de jaren tusen de twee wereldoor logen was Adler werkzaam in het be stuur van de Oostenrijkse socialistische partij. Tijdens de tweede wereldoorlog woonde hij in New York. Na 1945 keerde hij naar Europa terug, waar hij zich aanvankelijk in Brussel en later Zürich vestigde. Het ex-lid van de beruchte Sicher- heidsdienst, de politieman A. Berends is voorlopig in vrijheid gesteld. Aanvanke lijk was de doodstraf tegen hem geëist, doch het bijzonder gerechtshof veroor deelde hem tot levenslang. Later werd hij „op jaren" gesteld, wat neerkwam op 22 jaar Daarvan heeft hij twee derden uit gezeten. Op 15 december is hij wegens goed gedrag vrij gekomen, met als bij zondere voorwaarde, dat hij niet in Gel derland en Oeverijssel, waar hij zijn ter reur in het bijzonder heeft uitgeoefend, zal komen. Volgens de Telegraaf heeft hij zich echter in Deventer gevestigd. Is dit juist dan is het niet onmogelijk, dat hij de nog resterende zeven jaar toch zal moeten uitzitten. presidentschap Senator John F. Kennedy heeft zaterdag formeel bekendgemaakt te willen mededingen naar een kandida tuur van de Democratische partij voor de Amerikaanse presidentsverkiezin gen in november. De 42-jarige senator uit Massachusetts heeft verklaard voornemens te zijn aan verschillende voorverkiezingen te zullen deelnemen. De eerste is die, welke op 8 maart in New Hampshire gehouden zal Kennedy is de eerste rooms-katholiek _.e een ernstige poging waagt om zich door de Democratische partij kandidaat te laten stellen sinds Al Smith in 1928 verslagen werd. Kennedy's besluit is geen verrassing Reeds veertig maanden voert hij een campagne ter verkrijging van steun voor de kandidatuur. Daarvoor heeft hij rei- alle Amerikaanse staten ge- andere democratische kandidaat de presidentschapsverkiezingen is senator Hubert H. Humphrey uit Min nesota. Kennedy heeft reeds aangekondigd on der geen beding een kandidatu-ur voor het vice-presidentschap te rullen aan aarden. Op een persconferentie in het senaatsgebouw heeft hij tevens verklaard overtuigd te zijn zowel door de partij kandidaat gesteld te kunnen wor den als de presidentsverkiezingen in n-> ember te kunnen winnen. Komplot opgerold in Venezuela In Caracas zijn zaterdag ongeveer 23 personen aangehouden in verband met poging die gedaan zou zijn om het bewind van president Betancourrt in Ve nezuela omver te werpen. De beweging van het staatshoofd, de Partij voor democratische actie, heeft op de andere partijen van de coalitie beroep gedaan om ter verdediging de regering een verenigd front te Intussen zijn patrouilles van de n nale garde uit de hoofdstad naar Teques, de hoofdplaats van de staat Mi randa op twintig km. ten westen Caracas, vertrokken, omdat daar het um van de samenzwering zou zijn Het bericht over de samenzwering kwam na een reeks bomaanslagen op radiostations en de woning va: gerofficier. In het gebouw van het radio station Continente werd zaterdagavond door een bomontploffing een schade aim 100.000 gulden aangericht. De avond tevoren was een bom ontploft de woning van kolonel Padron, de voormalige militaire bevelhebber van Maracay die sinds de omwenteling, wel ke twee jaar geleden een einde maakte aan het bewind van Pérèz Jiménez, her haalde malen met de dood was bedreigd. Zaterdag is voor de krijgsraad karta het proces voortgezet tegen de Amerikaanse vlieger Pope, dii jÊtt werd neergeschoten. Pope kon niet zeggen, wie hem had overreed bij de Indonesische opstande lingen dienst te nemen. Hij ontving hon derd dollar per vlucht. Hij had twaalf vluchten met een B 29-bommenwerper gemaakt. Op één vlucht moest hij rege ringstroepen met een machinegeweer be schieten, doch voor het overige bestonden zijn opdrachten uit verkennings oef envluchten. Er kan ieder ogenblik overeenstemming worden bereikt "tussen de werkgevers en werknemers in de Amerikaanse staalin dustrie, zo werd vanmorgen gemeld. Dit •oor een groot deel te danken zijn het ingrijpen van vice-president Nixon en minister van arbeid Mitchell. Het staalconflict duurt nu reeds acht maanden. Volgens het weekblad voor de Ameri kaanse staalindustrie. Iron Age, is een compromis bereikt, dat dc werknemers 41 dollarcent per uur zal opleveren ge durende een periode van dertig maan den. Het compromis zou onder grote druk der regering zijn aanvaard. Amerikaans schip vergaan bij Bin tan Het Amerikaanse Liberty schip Valley Forge heeft op oudejaarsavond in Indo nesische wateren op 50 mijl ten zuidoos ten van Singapore in ruwe zee schip breuk geleden. Het liep op een rots en brak in tweeën. De berichten over de 37 leden der bemanning zijn verward, zodat het nog niet zeker is of allen gered zijn. De Britse mijnveger Fiskerton heeft o.a. 22 geredden aan boord genomen. De kapitein en zes bemanningsleden, die op nieuwjaarsdag in vliegende storm met een reddingboot van boord gingen, en sindsdien zoekraakten, zijn later op Bin- tan aangekomen. De Indonesische regering heeft of ficieel bekend gemaakt, dat de pre mier van de Sowjetunie Chroesjtsjef in februari een bezoek aan Indonesië zal brengen. A.P. verneemt uit be trouwbare bron te Djakarta, dat hij ongeveer op 28 februari zal aankomen en volgens A.F.P. zal hij ongeveer twee weken in Indonesië blijven. Te Djakarta spreekt men tegen, dat Chroesjtsjef nog andere Aziatische lan den zal bezoeken. In communistische kringen vestigt men vooral de aandacht op het feit, dat Eisenhower er niet in geslaagd zou zijn een bezoek aan Indo nesië te brengen. In tegenstelling tot de verklaringen te Djakarta achten offioiële Indiase kringen te Nieuw-Delhi het nagenoeg zeker, dat Chroesjtsjef op weg naar Indonesië nog vóór de topconferentie een onderhoud met Nehroe zal hebben. Het bezoek komt juist in een tijd, waar in moeilijkheden tussen Indonesië en rood China zijn gerezen over de verdrij ving van 400.000 Chinese kleinhandelaren van het Indonesische platteland. De In. donesische communistische pers neenrt het in deze zaak op voor de Chinezen Op Oudjaar heeft de Chinese ambas sadeur te Djakarta twee uur lang met de Indonesische minister van buiten landse zaken Subandrio over deze aan gelegenheid gesproken. Op de vraag of het onderhoud vriendelijk was geweest, antwoordde de minister later ontwijkend. Beide landen hebben wederzijds hun be zorgdheid uitgesproken over de moge- economische en financiële ontwik keling van ons land belooft in 1960 niet igunstig te z(jn, aldus mr. P. F. J. de Kok, voorzitter der Vereenlging voor den Effectenhandel in zyn nieuwjaarsrede. Er is echter gevaar van overbestedlng, waarbü het de kernvraag zal zyn of de produktiviteit geiyke tred zal houden met de loonsverhogingen. Dit zal beslissend voor onze internationale concurren tiekracht en daarmede voor onze wel- In 1959 zijn de aandeelkoersen over de gehele linde en de officiële omzetten be langrijk toegenomen. De verkopen naar het buitenland dn het tweede halfjaar zullen waarschijnlijk niet minder blijken jver het eerste halfjaar De belang rijk hogere emdssiewerkzaamheden heeft zich helaas tot de obligaties beperkt. Die aandelen is belangrijk gedaald. Het speet spreker, dat de introductie van buitenlandse obligaties nog niet is toege staan. De heffing van het effectenzegel ad twee procent zal voorts daarbij een belangrijke belemmering blijven vormen. De kapitaalmarkt heeft zich bevredi gend ontwikkeld en het openemingsver- mogen was voldoende voor de omvang rijke vraag, hetgeen blykt uit de vrij stabiele rentestand, en de geringe verschil len tussen emissdevoorwaarden. Het aantal leden is met 6 gedaald tot 480 tegen 581 op 1 januari 1950. Er bestaat een overgang naar grotere effectenbedrijven. De ontwikkeling der administratieve apparatuur en elektronische kantoormaohines opent nieuwe mogeiykheden van rationali satie. Het bestuur hoopt, dat de plan nen van mechanisatie effectcnclea- ring dit jaar verder kunnen worden ontwikkeld. Vorige weck is de shichting Verbrei ding Effectenbezit opgericht na overleg met grote Nederlandse maatschappijen. Nadere mededelingen over opzet en werk programma zuilen volgen. Openbaarheid juiste behandeling van aandeelhouders nodig voor uitbreiding van de kring i effectenbezitters. De leiders van het bedrijfsleven tonen over het algemeen hiervoor begrip. Een werkoommissie is ingesteld voor contact met andere West- europese effectenbeurzen en een hechte internationale beursgemeenschap groeit, aldus spreker. Ontslagaanvrage voor textielarbeiders De directie van Van Dooren en Dams textielfabrieken N.V. te Tilburg heeft twintig maandloners uit het bedrijf ontslagaanvraag Ingediend. Verwacht wordt dat binnenkort voor nog een zes- )t zeventig andere werknemers een zelfde aanvraag zal worden gedaan. Reeds jarenlang heeft {iet bedrijf met moeilijk heden te kampen, die ten slotte hebben gelead tot drastische reorganisatiemaat regelen. Reeds eerder moesten dn Tilburg oude v.erouderde wollenstoffenfabrieken tot liquidatie, of fusie overgaan. lijkheid van verandering in hun politiek jegens elkander. Sukarno zeide bij de nieuwjaarsviering op het paleis, dat Indonesië 1960 binnen treedt met voortdurende waakzaamheid en strijd ten einde een rechtvaardige en welvarende socialistische economie tot stand te brengen. Hij noemde 1959 een jaar van herontdekking van de revolutie en de ochtend van 1959 de dageraad van een nieuw Indonesië. Uw voordeel sportief vest fully fashioned 16.9° wollen bouclé vest 17.50 zuiver wollen rokje STATIONSWEG BREESTRAAT 151 Pudding met suiker. Frambozen, citroen-, amandel- of vanille-smaak 4 paliei voor 0.49 iedere week in onze Levensmiddelen-afdeling vetgehalte 8%. Groot blik. inhoud 411 gram. 2 blikte- voor 0.99 Chinese grove rijst 1000 gram voor 0.64 w Goudse kaas, volvet, pikant belegen 1.49 gram voor Goudkolfjes, een extra licht koekje. 200 gram voor 0.46 Personeel gevraagd SGevr. een net jong meisje s hulp in de huish. in ge zin met 2 kinderen (11 en 4 jaar) voor halve of hele dagen. Klein gerieflijk huis. C.V. Mevr. van Rooy, Cle matislaan 17. Wassenaar. Te lefoon 4143. Nette werkster gevraagd voor l ochtend en l middag per week. Prinses Irenelaan no. 7 (bij Marelaan). Oegst- Gevraagd handig jong meisje niet beneden 17 jaar van 8-30—1.30 uur. Zaterdags tot 12 uur. Mevr. Bogaard. Louise de Colignylaan 5. Oegstgeest. Tel. 26302- Gevraagd een vlotte jon ge werkster van maandag t.m. vrijdag van 9—12-30 uur. Mevr. Bogaard. Louise de Colignylaan 5. Oegstgeest. Tel. 26302. Te huur gevraagd 0 Rustig heer. 26 jr. zoekt rustige kamer tot l juni. On- gemeub. geen bezwaar. Br. ond. no. 4829 bur. v. d. blad. Te koop gevraagd 5000 m2 B. huur en koop ook periodiek. Koude en warme kas. huur en koop 1 HA groententeelt verg punt 4. 2 HA woeste grond C.V N Bakker Hzn.. Roe lofarendsveen Tel 487 Wö betalen veel geld voor gebruikte goederen, zoals radio's, meubelen, fietsen, grammofoonplaten, brom- en motorfietsen, auto's enz. In- en verkoop G. v. Vliet, Jan- vossensteeg 34. Te koop aangeboden Singer handnaaimachine, in prima staat, compleet met kap. prijs 45. Herenstr. 23. 0 Brommers „Sparta*7 75. Z1.M.W. 85. N.S.U. 125. Berini M 21 125. Union Sport 225. Vesting H M W 250. Onder Garantie. Pas- Diversen Aambeien „Bihamex" druppels en zetpillen van Jacoba Maria Wortelboer helpen U Auto kopen of verkopen. even by v. d. Burg aan lopen. Hooglandse Kerk- gracht 42- Tel. 30692. Wilt u bijlessen voor uw zoon of dochter Schrijft u dan onder no 4828 aan het bureau van dit blad. Gevr. een goed pedaal harmonium met twee kla vieren, flinke dispositie, liefst met motor. Nauwk. opgave van merk, prijs en namen der registers onder no R 2043 bur. van dit blad. Strijkinrichting Ozon Voor uw fyne was. Hoge Rijndijk 34, Telef. 22675 0 Duitse. Oostenrykse en Zwitserse dames en beren. 14—65 jaar, wensen briefwis seling met Hollanders Inl gratis Wereldkoener Post bus 6057 Rotterdam tel. 32421 0 Hardnekkige hoest? Prik kel- en kramphoest? Nacht en rokershoest? Bronchicum Elixir helpt snel en zeker. Flacon f 2 - bij elke drogist. 0 Wasmachines 135. Nog enkele dure machines, iets beschadigd 155. Centrifu ges. Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1-3, Tel. 24409. 0 ledereen is enthousiast als wij uw matras overtrek ken met damast, 1-pers. v a 19.50, 2-pers. 26.50. Smit Bedden - Tapijtmagazijnen Mare 98 - Vrouwensteeg 9. Telefoon 23913. 49.50 Kinderrijwielen v, Sport rijwielen v.a. /»9. u>k Rudge en Simplex voorradig Fa. Dusoswa. Turfmarkt 1-3 Tel. 24409 Prima Duitse kruissnarige piano. Fraai ladenkastje met beslag, prima zwaar eiken bureauministre, grote eiken leeuwen boekenkast, fraai Mechels leeuwenkop dres soir. tafel en kastje, olie- stookkachel, Frans gestoff. bankje. W. F. Kooreman. 9 Nieuwe Rijn 9. t.o. V en D Telefoon 23261. 0 Overhemdenreparatie Boorden en manchetten enz. vernieuwen onder garantie. Ook no-iron. „Smits" Over hemden en kousenreparatie- bedrijf, Nieuwe Rijn 94. Tel no 25391. Alles voor de kunstschil der. Alleenverkoop (wonder- verf). 1 x verven, klaar is Kees. Grootste keus behang (R. en D.) Verder alle mate rialen. Rich. J. Blok. Hoge- woerd 62. Tel. 23123. Erkend Schilder-behanger. 0 Tien rylessen voor f 47.50 In nieuwe Opel Rekord. Ge- dipl. instructeur. Erkende Bonds Auto Rijschool „Irene" Boddens Hosangweg 52. Woubrugge. Leiden, tel. 26753 (01710). Woubrugge. tel. 286 (0172Ö). PRIJZEN VOOR KOERIERS 1 tot 2 woorden I.— Van 20 tot 30 woorden f 1.50 N.V. HET MOTORHUIS Stationsweg 2. exposeert de nieuwe CHEVROLET CORVAIR van maandag 4 tot en met vrijdag 8 januari VAN 10—21 UUR WASSERI) SPRONK vraagt voor binnenwerkzaamheden een NET JONG PERSOON Aanmelden Witte Singel 14. WASSERIJ SPRONK GEBR. VASEN. 31. Een ogenblik daarna stond Zambo weer op. Zijn tegenstander lag bewegingloos. midden op de grote vlakte. De beide verraders waren on schadelijk gemaakt, maar het kwaad dat zij gesticht hadden, kon niet meer ongedaan gemaakt worden. Professor Challenger en zijn tochtgenoten had den geen enkele mogelijkheid meer om van het plaeau op de rots te ko men. Zij waren bewoners van de ver loren wereld geworden. Zij bleven tussen het kreupelhout zitten en ke ken omlaag. Daar zagen zij het eer lijke gezicht van Zambo. Met stentor stem riep hij naar boven: ..Wat er ook gebeurt, ik blijf hier op u wach ten." De aanwezigheid van de trouwe neger gaf de vier mannen op het plateau toch weer wat hoop. Hij zou niet vertrekken en hij was hun enige schakel met de buitenwereld. Wat later maakte Zambo het dunne koord los. dat aan de boomstronk vastzat cn met grote handigheid gooide hij iïïjsïïï; Speciale verkoop Leuk ensemble: wi! genopt jasje en effen pantalon I Keuze uil 3 kleuren; opstaand kraagje of revers. Maten 42-48. Normaal 12.90, door gunstige inkoop slechts het omhoog. Om naar beneden te ko men was het niet sterk genoeg, maar wel slaagde Zambo er in voorraden levensmiddelen aan dit koord omhoog te sturen. Intussen gaf Zambo de vier man nen de verzekering, dat de andere Indianen trouw zouden blijven. Zij waren niet in het complot van de beide halfbloeden tegen Lord John Roxton betrokken geweest en zij hadden part noch deel gehad aan het doen vallen van de boomstam, die de brug naar het plateau had gevormd. Ned Malone kon door het blijven van de Indianen een lange reportage voor zijn krant schrijven, die een dag later door een der lastdragers naar de bewoonde wereld werd ge bracht om vandaar naar zijn krant in Londen te worden getransporteerd. Het was een boeiend relaas van de avonturen, die zij tot nu toe beleefd hadden. Fijne, flatteuze Enkalon tricot - in \fljf kleuren: wit, bleu, rose, lila, geelSierlijke kant aan onder kant en buste. Normaal 9.75, door gunstige inkoop slechts uw Modehuis

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 4