DE GOUDEN ROTS olivetti Aankomst op Statia, vulkaantop in de Caribische zee Zenderwisseling Gangen St. in kaart ïïsi.-a.sïïs'fcïïïrz.'ïus; Pietersberg gebracht Wet om nieuwe staalcrisis te voorkomen Divisumma 24 Hof bevestigt vonnis in de schrootaffaire 59 Toen ik het eiland Sint Maarten op de Bovenwindae eilanden had bekeken, wilde ik naar Sint Eustatius. Men reist daar heen met een gouvernementsschoener die „Blue Peter" heet. Al dagenlang had ik me ver heugd om met dat romantische schip van Sint Maarten naar Statia (zoals het wordt genoemd) te varen, maar op het moment dat ik erheen moest, was de „Bue Peter" er niet. Die zwierf elders. Het hele reisplan dreigde in de war te lopen, maar in het meest kritieke stadium verscheen Hr. Ms. fregat „Van Amstel" ter rede van Sint Maarten, en de com mandant verklaarde zich bereid me een lift naar Statia te geven. Over het aan boord gaan en het ver blijf op de „Van Amstel" valt weinig te vermelden. Des te meer over het debarkeren, hetgeen namelijk anders verliep dan ik had verwacht. DOOR ANTHONY VAM KAMPEN Niet alleen op Statia, maar overal op de Beneden- en Bovenwindse eilanden tvorden de enorme cacteeën ah „palissaden" gebruikt. MINISTER TREKT DEGEN TEGEN DE OPPOSITIE pKE Argentijnse minister van oorlog, generaal Rodolfo Larcher, heeft gis teren een duel uitgevochten met een parlementslid van de oppositie, Araya, die een aantal ministers van oneer lijke handelingen had be schuldigd. Nadat Larcher met zijn degen zijn tegenstander aan het voor hoofd en een schouder had ver wond, was de eer gered en ver zoenden zij zich. Het duel werd uitgevochten in de tuin van een wederzijdse vriend. Vanuit de ramen van het huis keken be langstellenden en persfotografen Larcher had met het oog op het duel, zijn ontslag aan de presi dent aangeboden, doch dit werd niet aanvaard. De minister van economische zaken, Alsogaray, heeft de opheffing van Araya's parlementaire onschendbaarheid geëist en aanspraak gemaakt op schadevergoeding van 500.000 0 Op de provinciale weg bij Meerkerk is de 36-jarige mevrouw W. Popyus. ge woond hebbend in Dordrecht, met haar scooter geslipt, toen zij afremde om ver keer op de rijksweg 27 naar Utrecht voorrang te verlenen. Zij kwam te val len en liep zodanige verwondingen aan het hoofd op, dat zij in de loop van de dag in het gemeenteziekenhuis van Go- rinchem is overleden. EEN AFSTAND van een halve mijl stopte de „Van Amstel" om een miniatuur vaartuig je, dat van het strand van Statia vertrokken zoas, gelegenheid te geven langszij te komen. Het kwam langszij, op de vrij bewogen zee, en ik zag aan welk soort vaartuig (en aan wat voor soort bemanning) ik me prijs ging geven. Stel u voor: een jol en in die jol een vijftal Creolen, die op hetzelfde moment uit het boek „Glorie en Ondergang van Captain Kidd", of uit „Schateiland" van Stevenson gestapt hadden kunnen zijn. Ze droegen vreemde hoofddeksels en de meest onwaarschijnlijke hemden, waarvan de kleuren varieerden tussen bloedrood en helblauw, met alle denkbare en ondenkbare varianten daartussen. Onder me dobberde een stel raszuivere piraten. De dagen van Long John Silver en captain Flint waren teruggekeerd en alleen de Jolly Roger, de piratenvlag, ontbrak. Noted op Het verlaten van het fregat en het an boord komen van de jol was wel en sportieve aangelegenheid, maar te ens een enigszins benauwende. De jol ias namelijk ,--'- enige middel te baat nemen om aan land te gaan: namelijk door gebruik te maken van de „derde golf", die de jol meeneemt en aan het strand iet. Of werpt. Of smijt. Al naar gelang de ■omstandigheden en de geoefend- in de bemanning. heid uitermate beweeglijk nu eens twee meter hoger, twee meter lager vertoefde. Overwegende, dat de goden met de stoutmoedigen zijn, daalde ik af in hei isse en bereikte (met meer geluk boord kwam. Achter ijsheid) een der bankjes in Long sluiting op de derde golf, Silver's notedop. Terstond werd afgestoken en in de richting van het strand van Statia geroeid. De hemel leek te branden, waar de onderging. In gloed verdween het silhouet van de „Van Amstel". Mij bleef alleen de jol en de piraten. Ik voelde me zeer Laat ons kort zijn. Er kwam een la wine buiswater over en een moment dacht ik. dat de halve Caribbean binnen- ïrde. het geheel niet aanstond. Op hetzelfde ogenblik, dat ik het zand onder de kiel van de jol hoorde schu ren, verliet ik deze en deed de rest lo pend af. Door het Aan de strandlijn ichtte HOE liep hij daar? Niet in shorts. Wiet in een shirt met korte mouwen. En hem Wachtte geen airconditioned kamer (evenmin als ons trouwens). Hem wacht ten geen long drinks, hoeweler vlot en royaal rum gedronken werd op de staatse vloot in die bewogen jaren. Statia M'n horloge liep in die da gen achter en ik wilde het gelijkzetten. Het lukte me niet. Alle klokken gaven een andere tijd op Statia aan. En* ner gens ter wereld is dat van minder belang. Een ietwat vreemde gemeenschap, met overal de duidelijke kentekenen van een geïsoleerde gemeenschap. Ook hier is Ziekenhuis zonder bedden De Statianen zijn rustige, fatsoenlijke mensen. Er valt niets op aan te merken. Ze moorden niet. Ze stelen niet. Ze drinken weinig en roken nog minder. Er zijn alleen wat zonderlinge opvat tingen inzake de huwelijksmoraal, maar wat wil men met zoveel vrouwen en 7.o weinig mannen! Men zegt dat er een aantal bungalows voor Amerikanen ge bouwd zal worden, maar het is nog niet zo ver. Er is een nieuw hospitaal neer gezet en ik heb me ervan kunnen over tuigen dat het aan alle Statiaanse eisen- des-tijds voldoet. Alleener zijn geen bedden. Het kan dus niet gebruikt Nergens ter wereld ontmoette ik zulke vriendelijke, beleefde mensen als op deze rotstop in zee. Waar ik liep in de smalle steegjes van Statia, overal werd me: „Good morning Sir" toegeroepen als het ochtend was. Je kwam doorgaans driemaal dezelfde persoon tegen. Driemaal zei hij: „Good morning Sir". Er gebeurt niet veel op Statia dat op de frontpagina's van de wereldpers ver schijnt. Het enige nieuws dat ik hoorde was van een gevonden goudschat achter het oude hospitaal. De gepensioneerde schoolmeester zou hem gevonden heb ben, en de schat moest dateren uit Rod ney's dagen. De kinderen wijzen de plek aan waar de fortuin de meester toe lachte. Alleen de meester ontkent een schat gevonden te hebben. Ik vroeg de Administrateur wat hij ervan dacht Hij lachte en zei: behalve de meester ben ik de enige op Statia die het niet gelooft". GOLDEN ROCK Sinds kort bezit Sint Eustatiu zijn eigen vollftlied en tijdens on verblijf op het eiland was d. Administrateur zo vriendelijk he Ondanks 8dee Engelse tekst nemer wij liet hierbij op, omdat het z» bijzonder menselijk en ontroeren, is. Alle trots op het verleden lig erin besloten. Alle baat ten opzicht, van admiraal Rodney en alle sym pathie voor de Amerikanen. Mei reden Uiteraard wordt met de Queen' in de laatste strofe Koningin Juliana bedoeld. Between the deep blue ocean And the Caribbean Sea irhere the waves are all in Statin's past, you are admired Though Rodney filled his bag. The first salute was fired To the American flag. Among the ruined houses ol Lou and I permit n. There a lofty feeling rouses. Which never can break down. Its faithfulness forever As ever it has been, Max God forsake us never And save Governor and Queen. Morgen, 1 januari, wisselen de omroepverenigingen weer van zen der. De N.C.R.V. en de K.R.O. zijn te beluisteren via Hilversum II (298 meter). De V.A.R.A., A.V.R.O. en de V.P.R.O. zenden met ingang van morgen weer uit via Hilversum I (402 meter). Nederlands programma voor radio-Anehorage De K.L.M -steward_ Joop Starrenburg heeft met behulp van'grammofoonplaten enkele programma's samengesteld voor het radiostation K-B.Y.R te Anchorage. Binnenkort zal men in Anchorage kun nen luisteren naar het A.V.R.O.-pro gramma „Zing met ons mee", naar Laguestra en zijn Tipica-orkest en Willy Schobbe als solist en leider van het Ballroomorkest- Joop Starrenburg zal ook nog een programma samenstellen met opnamen van Ger van Leeuwen en zijn orkest. Staking bij Franse radio en televisie duurt voort Een oplossing van het arbeidscon flict bij de Franse radio en televisie is nog niet in zicht. Gisteren zijn door de radio slechts op de band vastgelegde programma's uitgezonden en waren er slechts twee nieuwsuitzendingen. De technici van de televisie her vatten gisteren het werk, maar gin- ïr in staking. Commentaar: NIET NAAR DE MAAN TT/IE ZICH enige illusie heeft ge- maakt omtrent menselijke re tourtjes naar de maan zal zich mis schien nog eens achter het oor wrij ven na het televisiegesprek dat de VARA-medewerker Bert Garthof gisteravond in diens studeerkamer had met prof. mr. dr. G. van den Bergh over de mogelijkheden van de ruimtevaart. Prof. Van den Bergh toonde op zeer duidelijke wijze aan dat volgens zijn (en andere) inzich ten menselijk bezoek aan andere planeten op verschillende punten tot de onmogelijkheden behoren. Trou- wens. zo zei hij, het is ouderwets om bemande ruimteschepen naar de maon te willen zenden, want onze wetenschappelijke apparaten kunnen veel beter en goedkoper gegevens overseinen. Voor de jeugd mag dit een teleurstelling zijn, maar hun taak ligt op aarde, waar nog zo ontzagge lijk veel te doen is op allerlei ge bied. In het VARA-programma zagen we verder een kleine show met Bruce Low als gastheer. Wat Perry Como in het groot doet, moet ik in het klem kunnen, heeft Bruce waar schijnlijk gedacht. Ook hij ontving allerlei artisten, die hij in Nederland of over de grenzen heeft ontmoet hij babbelde wat met hen en zong tussen hun prestaties door een paar liedjes. Al was het geheel wel een beetje geïnspireerd op de beroemde Amerikaanse Como-shöw, toch mocht dit programma er zijn. Goed televi siewerk, dat om herhaling vraagt. TIPS H< n- „Golden Rock TR. D. C. VAN SCHAIK te Heer bij Maastricht is klaar gekomen met het in kaart brengen van het ondergrondse gangenstelsel van de Sint Pietersberg. Het is een kaart geworden van twee bij zes meter. Zij zal, voor de eerste maal in land, in de loop van januarj ge- exposeerd worden in de hal van het Bonnefantenmuseum te Maas tricht. Bijna dertig jaar heeft ir. Van Schaik opmetingen verricht in de onderaardse gangen-doolhof van de St. Pietersberg. Hij drong door tot in het gevaarlijke in- stortingsgebied, zowel in het klassieke Franse instortingsgebied als in het zui delijke gangenstelsel, waar het toen even eens niet veilig was door de afgravings explosies van de Enci. De opmetingen en het in kaart bren gen hadden tot doel de nog bestaande gangen in het noordelijk gangenstelsel, alsmede de inmiddels verdwenen gangen (zuid-stelsel) en de gangen die nog zul len verdwijnen door de afgravingen, voor de geschiedenis vast te leggen- Ook de ligging van het beruchte smokkel gat, eveneens reeds afgegraven, werd door ir. Van Schaik in kaart gebracht. Ir. Van Schaik schreef alle gegevens nauwkeurig op, niet alleen cijfers en me tingen doch ook merkwaardige opschrif ten en handtekeningen van beroemde persoonlijkheden uit de geschiedenis o.a. Alva en Spaanse, Nederlandse en Fran se generaals, wier legers felle strijd le verden om het bezit van het fort St. Pieter en de vesting Maastricht. Ook trof ir. Van Schaik in de berg handteke ningen aan met jaartallen uit 16e en 17e eeuw, van vele gidsen, alsmede oude fa- Statia zijn. de Administra- Toch was dit al- teur. Hij was het. les nog maar inlei- Hij zei verheugd te ding tot de grote zijn over m'n aan- scène. die nog komst en vervol- moest plaatsvinden. Die begon op een gens dat rum goed smaakt na de derde 300 meter van het strand, waar de bran- golf. Ik heb me van de waarheid dezer ding zich verhief en met zware golven hypothese snel en grondig overtuigd, uitliep op het land. Het einde van de In die minuten (die langer dan n en leken) leerde ik de grote zee: kilometer. Bevolking: LI 1000 zielen (waarvan 65% vrouwen; verklaring: zie Bonaire, zie Sint Maarten). Vanuit zee gezien: twee barre toppen, die echter later aardig begroeid bleken te zijn. StatiaDe Gouden Rots. In de dagen van de Westindische Compagnie was het eiland een soort dump. voor raadschuur voor de Noordamerikanen, die toen (omstreeks het midden van de 13e eeuw) juist bezig waren met hun vrijheidsstrijd, zeer ten spijt van de Britten, die op alle manieren de status quo probeerden te handhaven. Statia voer wel bij z'n dump. Een 20.000 inwo ners sloofden zich Uit om de „rebellen" te bevoorraden, hetgeen een uitermate lucratieve bezigheid geweest moet zijn. De „rebellen" wonnen, en het was op Fort Oranje op Statia, dat in 1776 het eerste saluut aan de nieuwe vlag der overwinnaars werd gebracht, die woei van de brik „Andrew Doria". Een sym pathieke geste onzerzijds, plus een ge baar aan een goede klant. We moesten het zwaar bezuren. In 1780 kwam de Britse admiraal Rodney in de buurt van Statia, en hij maakte van de gelegenheid gebruik Engeland's woede te koelen. Half Statia werd in puin geschoten. En dat was het einde van de glorie van „The Golden Rock". Een uitermate triest einde, omdat er daarna nooit meer een begin is geweest. Wandeling in een vulkaan Er is een kans dat het wereld- toerisme op een dag Statia zal ont- hier de unieke Fort Oranje op Statia. De Ruyter verbleef hier 6 dagen. journaal. Verder geeft de teur Jan Cottaar met Jos van der Valk een terugblik op het sportjaar 1959. „Voor de laatste slagvan 1959 nemen Delfgaauw en Van der Valk de kijkers mee naar Hillegom, waar in Treslong o.a. Fred Kaps de goocheltoer zal volvoeren, die tot op zekere hoogte in de naam van net programma besloten ligt. Het laatste televisieprogramma van 1959 is medi tatief van aard. Om kwart over twaalf volgt „P.S. 1959", een greep uit populaire liedjes van het afgelo pen jaar. Morgen wordt weer aan Eurovisie gedaan door een relais van een nieuwjaarsconcert door de Wiener Philharmoniker uitgezonden uit de Musikvereinsaal te Wenen. Aan dit Lichte mu programma werkt het Wiener Volks- 12.33 Spoi opernballet mee. In het avondpro- Nwsj gramma wordt „een blik in toekomst 1860. en ruimte geworpen". Ko van Dijk Dansmuz zal drie kwartier de gast zijn van Quiz-progr; Mies Bouwman. Tot slot volgt een Pol lezing aflevering in het A.V.R O.-program- Strijl ma van de Perry Como Show met "c „I'm dreaming of a white Christmas". uit het buitenland Brussel Vlaams houdt het vanavond aan de vrolijke kant. Met een korte onderbreking voor een oudjaars- avondtoespraak worden van acht tot 1 uur programma's van lichte muziek uitgezonden, met titels als „Een ver broederingsprogramma en „Een dave rende show van voorbije en komende Morgenavond kunnen we voor Brus sel Vlaams in het Kasinoconcert werken horen van Mendelssohn, Ca- mille Saint-Saëns, Benjamin Britten, Ravel en Sergei Prokofiev. RADIOPROGRAMMA VOOR NIEUWJAAR Hilversum I, 402 m. 8.00 Nws; 8.18 Gram en gelukwensen; 9.25 Koorconc; 9 55 AVRO: 12.00 Nie 00 Strijkork. VPRO: 19.: 45 Oost en West od de ig; 19.50 VPRO-m 13.10 Stilstaan ïgen: 14.00 Log en soUste; 15.15 d jeugd; 17.00 8.00 Nws: 18.15 .8.50 V d kind: Philippijnen. le- zu.00 Nws: 20.05 ork. VARA: 21.00 miliewapens van adellijke geslachten uit de Maasgouw. De grotten van het noordelijke gangen stelsel blijven bestaan en vormen voor vreemdelingen een bezienswaardigheid. Volgens de ,,Walstreet Journal" werkt de regering-Eisenhower een krachtige nieuwe ar beidswet, met behulp waarvan men een nieuwe crisis in de staalindustrie volgende maand wil voorkomen. Het blad verwacht dat president Eisen hower liet congres zal verzoeken, hem het recht te geven de rechter om een •erlenging van de „afkoelingsperiode" -an tachtig dagen te vragen. De president ou een verlenging voor onbepaalde tijd •erlangen. Zoals bekend moesten de stakende metaalarbeiders op 7 november op grond van de arbeidswet van Taft en Hartley het werk voor tachtig dagen her vatten, nadat zij 116 dagen tevoren het werk hadden neergelegd. De „afkoelings periode" loopt op 26 januari af. Accordeonspel: 22.15 Buitenl 22.30 Nws. VPRO: 22 40 Zonder mens. lezing. VARA: 23.00 Soc IKOR8.30 Nieuwjaarstoespr; 8.35 Wilc ganzen af en aan. rep. KRO: 9.30 Nwj 9.45 Gram; 9 55 Inleiding Hoogmis: 10.1 Hoogmis: 11.30 Gram; 11.40 Pianorecita NCRV: 12.15 Kerkorgel12.30 Lichte mu: emigranten: 15.00 Gram; 15.15 5.35 Filharm ork en viool: 16 30 >r; 17.00 Voordr; 17.20 Metropo- i koor: 18.00 Kanpenkoor: 18.25 K "i i'i i-.t n I •geringsu gevolmachtigd i ter van de Nederlandse Antillen: 19.00 en weerber: 19.10 Op de man af, 19.15 Gram: 19 30 Radiokrant: 19.50 20.00 Avondrust, hoorsp: 20.30 NieL Spookstad Ik heb de ruines van Statia bekeken plezierige be zigheid. Want dit Statia is. en zeker avonds en 's nachts, een ghost towb n spookstad. Overal aan de zeezijde ingestorte mtfren. Overal restanten van magazijnen en huizen. Overal ruïnes. Overal sporen van vernietiging. Wie er nu wonen? Creolane, kinderen dus van ex-slaven. En nazaten van zeevaarders van alle zeevarende landen. Een fan tastische menselijke mixture, gevormd in de shaker van een ver verleden, toen suiker en katoen nog de rijkdom van het eiland vormden. Alles op Statia spreekt van het ver leden en vaak van een zeer groots ver leden. Hier waren De Ruyter, en Rod ney, en Nelson. Om te zwijgen van de piraten, die er eeuwenlang waren. Op Fort Oranje waait de Nederlandse ag. ik was er enkele malen, op de transen van die oude muren. Bij de an tieke kanonnen. Hier liep, op precies dezelfde plaats, De Ruyter. Hij liep er zes dagen lang, in 1665. Je vraagt je af: kans heeft een vulkaan in te gaan. De Quill. Hetgeen alleen maar een verbastering van het goed-Nederlandse „kuil" schijnt te zijn (ook op Statia wordt alleen, of bijna alleen, Engels gesproken). Hoe men een vulkaan ingaat? Aldus: men rijdt met een jeep een half uur. om vervolgens nog een 20 minuten lopend te stijgen, tot men de top, die ongeveer 300 meter hoog is, heeft be reikt. De weg is stijl maar redelijk begaanbaar. Vanaf de top gaat men de vulkaan in. Het betreden van de krater gaat via een geitenpad en duurt niet veel langer dan een kwartier. Een even stiile als vreemde weg. Op de bodem van de krater groeien katoenbomen en cacao. Sommige bomen zijn enorm hoog. Ze komen tot 35. en soms zelfs tot 40 meter. De oorzaak van de grootte is de zeer vruchtbare vulkanische aarde. Het is er heel donker vanwege die hoge bomen. Je ziet geen zon. Een echte jungle, sche merig en benauwend. De omtrek van de krater is een kilometer, de diepte iets minder dan 200 meter. Er zijn ook dieren: wilde geiten, postduiven en patrijzen. En veel wilde bloemen. En dan ook nog eetbare landkrabben die 's avonds te voorschijn komen. Voor de rest is er alleen maar stilte in de Quill van Statia. Wat men voelt als men in de krater Is? Dat kan men niet zeggen en niet beschrijven. Het is echter een heel bijzondere ervaring. Ik denk dat iedereen er anders op zal reageren, al naar de aard van zijn verbeeldingskracht. Maar men moet zich niet teveel ver beelden, in de Kuil van Statia» En dit is dan het verhaal van De Gouden Rots, waar ik aankwam ais Robinson, en waar een wijze en sympathieke Administrateur mijn „Vrijdag" was. Advertentie zW5bW£Mm?om7smx%7t?oiïWb7mm7wm%7mHwmivzm2Hm?w%7m>f%mw%7m de schrijvende tel- en rekenmachine Benelux-eonferenlie begin februari Naar wij vernemen is de Benelux-con ferentie, die aanvankelijk op 19 decem ber zou worden gehouden maar op Bel gisch verzoek werd uitgesteld, thans vastgesteld voor begin februari. Hoogst waarschijnlijk zal de conferentie, waar op de landbouwproblemen een zeer be langrijk agendapunt zullen zijn, op za terdag 6 februari in Brussel worden ge houden. Het is de bedoeling, dat de mi nisters-presidenten aan dit overleg zul len deelnemen. In Hoevelaken is gisteren een auto door een van de gesloten bomen van de bewaakte overweg gereden, doordat de remmen weigerden. De wagen kwam in aanraking met een trein, die van Amers foort naar Ede reed. De auto werd slechts licht beschadigd, zodat de chauf feur zijn weg direct kon vervolgen. De trein had 23 minuten vertraging. Het gerechtshof in Den Haag heeft gistermorgen de Vlaarding- se sloper-ijzerhandelaar S. C., één der drie directeuren van de Zeeuwse Metaalmaatschappij N.V. veroordeeld tot een gevan genisstraf van een jaar. De pro cureur-generaal had eenzelfde straf geëist. C. was schuldig bevonden aan omko ping van een ambtenaar van het minis terie van economische zaken, de referen daris Van der G., hoofd van de afdeling 1956 1957 1 betaling van vele duizenden guldens steekpenningen valse derde-landenver- klaringen had afgegeven betreffende de herkomst van door de Zeeuwse Metaal maatschappij gekochte partijen schroot. De malversaties van de Zeeuwse Me taalmaatschappij en van de „Hansa Roh- stoff" in Düsseldorp. die het schroot doorverkocht, Iieeft de kas van de KSG in totaal een schade opgeleverd van ruim anderhalf miljoen gulden. Ongeveer zeven ton hiervan verdween in de zak ken van de drie directeuren van de Zeeuwse Metaalmaatschappij. De leider van het trio. M., werd door het gerechtshof tot anderhalf jaar ge- enisstraf veroordeeld Hij is echter voortvluchtig. De administratieve direc teur O. werd door de rechtbank een halfjaar opgelegd. Het arrest van het Hof houdt bevestiging van het vonnis de rechtbank in. Eurovisie: Nieuwjaarsconc m b: 14.45 Eurovisie: Rep skispring Garmisch Partenki toekom'11 'hCrh tiest: 21 30—22. RADIOPROGRAMMA VOOR 7.00 Nws; 7.10 Gl U 12 30 Lan H RT'V. Nws Uw gez 14.55 Vra- 1535 De g: 1. Alge- :ek. lezing. VARA: ram: 10 30 i; 11.45 Or- - Noodklok: '- en tuinb. 13.00 Nws: s muz: 13.50 itZ Gregoriaanse 16 50 Sportco ^C18l25 "cram enade ork. en 20 30 Music Gevar. orogr; 22 40 V d. kind. NTS: NCRV- 20'0 Gevar. proe izzo: 20.50 Ooerazanger; 2 22 10 Dagsluiting. mmofoonplatenprogramma Ludwig van Beethoven i in twee bedrijven, op 'rans van J. N Bouillv. i Engen, Don Pizz '0.20 Lichtbaken lert. Marcellino, zijn dochter Irmgard Seefried Rulh Hel'berg, Jaquino. een poort wachter Friedrich Lenz Wolfgang Spier, ngen. Wachten, Volk. Dialoogregle:

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 7