mmmm Palestina-pioniers zijn Nederland dankbaar ZWITSALETTEN helpen Haaf!. Lrenes verloofde verdronk op de dag dat zij een huis kregen Duitse landmijnen komen boven de grond Nederland zal Antillen steun verlenen Sukarno tracht Menzies over te halen Zij kregen hier hun opleiding Regering van Venezuela vreest revolutie Ook vliegen maken web MAANDAG 7 DECEMBER 1959 POSTUUM HUWELIJK IN FRÉJUS Naar de galg Het Nederlandse volk verdringt zich voor de film Opmars naar de galg". Dat is goed. Men leert daarbij tot welke perversiteit de menselijke geest in staat is. Men bedenke wel, dat op het ogen blik duizenden en tienduizenden achter het ijzeren gordijn naar de galg opmar cheren en dat zij onderdrukt worden op een wijze, tot dusver alleen bekend uit de bloedige annalen van het Hitler-re gime. Daarom is het duidelijk dat wij op den duur noch met de Russen noch met de Chinezen in vrede kunnen le ven. Men hoeft geen theoretische be schouwing op te zetten en te betogen dat vrede een produkt is van gerechtigheid. Men behoeft alleen te zeggen: zie Hon garije, te denken aan de tranen, die daar worden geschreid en aan de galgen, die TRENE JODAR en André Capra zouden aanstaande woensdag getrouwd zijn in Fréjus, als Andrc vorige week woensdag niet het leven had verloren bij een vergeefse poging om zijn moeder te redden, toen de dam van Malpasset doorbrak. Een jaar hadden de jongelui (beiden 20) gewacht op een huis. Eindelijk werd er hun een toegewezen. Het kwam klaar op de dag van de ramp. Els ekblad) Voor f 40.000 aan koffie, suiker en cacao gestolen De Amsterdamse politie heeft in samen- i werking met de rijkspolitie te water, drie j Amsterdammers gearresteerd, die ervan v/oden verdacht in de afgelopen vijf maanden balen cacao- en koffiebonen en j suiker te hebben gestolen, voro een waar de van circa ƒ40.000. Voorts werd een man terzake van heling aangehouden. De J balen werden voornamelijk gestolen van binnenschepen en dekschuiten, maar ook van steigers en uit auto's. Aangehouden werden de 31-jarige clas sificeerder IJ. van de B., de 29-jarige monteur J. van K. en de 26-jarige slager J. J. P. Onder verdenking van heling is I gearresteerd de 47-jarige kooprpan J. J. j O., de enige die ontkent. Een week gele den werd in Den Bosch de 29-jarige in casseerder H. van der Z. in arrest ge steld. Deze zou ook betrokken zijn ge weest bij enkele diefstallen in Amster dam. Voorts zijn een personen- en een vrachtauto in beslag genomen. Toen de water- en mo'didermassa door het dorp spoelde en de woning waar André met zijn moeder woon de, vernielde, trachtte de jongen zijn moeder naar een veilige plaats te brengen. Hij raakte vast in de modder, zakte steeds verder weg. Hij nam zijn moeder op de schou ders. Toen zij werd gered, bleek André in de modder te zijn gestikt De moeder overleed later in een ziekenhuis. Bod van Unilever op Gouda Apollo geslaagd Unilever N.V- deelt mede, dat ruim 99 procent van het kapitaal van de N.V. Kon. Stearine Kaarsenfabrieken Gouda Apollo ter verwisseling is aangemeld in de vorm van gewone aandelen, certificaten van gewone aandelen en trustcertificaten A, C. Thans worden maatregelen geno- voor de nodige statutenwijziging van Gouda Apollo. Groot ontwikkelingsplan zal worden opgesteld André in het huwelijk te mogen treden. Er bestaat in Frankrijk een speciale wet telijke bepaling die dit mogelijk maakt „Ik wil toch mevrouw Capra worden", schreef Irene de procureur-generaal. Landmijnen Gisteravond heeft het Franse ministe rie van binnenlandse zaken bekendge maakt dat tot dusver in het gebied Fréjus de lijken van 883 slachtoffers zijn geborgen. Er zijn 256 lijken geidentifi- gevaar vormen in het ramp. gebied een groot aantal Duitse landmij- die door de alles vernielende water stroom zijn blootgelegd. In de omgeving van de vernielde dam zijn grote stukken terrein afgezet vanwege het gevaar voor mijnen. De weg- >n spoorverbindingen die door in Fréjus werden verbroken, de Kerst weer hersteld zijn. N' A HET VERTREK i de ontwikkeling van Bonaire en de Ro. venwinden te bevorderen, evenals dit geschiedt met het Surinaamse tienjaren plan. Dit betekent, dat van de zijde der Antillen een derde wordt verschaft en van Nederlandse zijde een derde in de vorm van een lening en een derde van een schenking. De totale kosten worden geraamd op 25 miljoen Nederlandse gul dens. De plannen hebben voornamelijk betrekking op toerisme en moeten in drie jaren verwezenlijkt worden. In verband met de begrotingsmoeilijk- heden der An-tillen is voor 195.9 en I960 tegemoet gekomen aan het verlangen der Antillen met betrekking tot de bijdrage in de verdedigóngs ko s ten Binnenkort wordt aan de Nederlandse regering een totaal afgerond ontwdkke- Uitloting premieling Rotterdam-1957 Bij de uitloting van 120 obligaties der 2',4Vo premielening Rotterdam-1957, aflos baar 15 januari, viel de 100-000 op nr. - -Tie 6073, 10.000 nr. 1 s 8597, 50Q0 nr. 19.100, 2500 nr. 5 s. 5050 en 6 s. 12.207, 1000 nr. 3 s. 11.056, 9 s. 19.100, 10 s. 6073, 8 en 9 s. 12.207, 500 nr. 4 S. 8597,7 S. 11.056,7 s. 6073,8 en 9 s. 8925, rige alle num- I series 5404, 17.582, 7509, 16-915 Argentijnse order in Den Haag De N.V. Nederlandse Gasmeterfabriek George Wilson te 's-Gravenmage zal in opdracht van de Argentijnse regering 30 000 aluminium gasmeters vervaardigen, ter waarde van anderhalf miljoen gulden. lings plan voorgelegd voor de verbreding van de economische grondslag der Ne derlandse Antillen. Volle overeenstem ming bestaat over een zo spoedig mo gelijke band tussen de Antillen en de Euro markt. Binnenkort kunnen de on derhandelingen in Euromarktverband beginnen. De beide ministers verklaarden nog, dat zij zeer tevreden waren. De heer Kroon voegde eraan toe, dat de uitwer king van de plannen voor Bonaire en de Bovenwinden in 1960 zal beginnen. Het bezoek van vice-premier drs. H A. Korthals aan de 'Nederlandse Antil len zal vroeg in 1960 worden gebracht. Algiers verwacht nu spoedig een atoomproef In Algerije heerst algemeen dc overtuiging dat de Franse atoombom gereed is en de eerste proefneming tussen nu en vijftien maart zal plaats hebben. Op de vijftiende maart komt Chroesjtsjef naar Parijs. Zaterdagavond werd van gewoonlijk goed ingelichte zijde te Algiers verno men dat alle grote installaties in de Sahara"'voor de teweeg te brengen ont ploffing, gereed zijn en dat het vast stellen van de datum der ontploffing nu een „technische en politieke1' beslissing De explosie zal bovengronds plaats hebben. Het is echter niet bekend of de bom uit een vliegtuig zal worden geworpen dan wel op een toren tot ont ploffing zal worden gebracht. De Franse premier Debré heeft giste- ren in de Algerijnse stad Bougie een olieleiding ingewijd, die op het olieveld van Hassi Messaoud begint en in Bou- (660 kilometer verder) eindigt. Debré hield een rede, waarin hij de Algerijnse opstandelingen waarschuwde dat Frankrijk de pacificatie van Algerije zal voortzetten, totdat het doel is be reikt. In dit land is slechts Frankrijk in staat de triomf der vrijheid te verwezen lijken, aldus de premier. Hij herhaalde de belofte der Franse regering dat, als de vrede is teruggekeerd, een vrije volks, stemming zal worden gehouden over de toekomst van Algerije. Door de watermassa's is zestien kilome ter spoorbaan vernield. De burgemeester van Fréjus, André Leotard, heeft aangedrongen op de bouw van dammen om een nieuwe overstro ming van de stad te voorkomen. Iiy zei dat, wannneer het weer lievig zou gaan regenen, ongeveer 2500 mensen zouden moeten worden geëvacueerd. Europese N.V.'s De Euromarktcommissi e heeft op vra gen van het Nederlandse parlementslid mr. W. F. Lichtenauer beloofd de moge lijkheid te bestuderen om Europese naamloze vennootschappen op te rich ten en dit zo mogelijk te bevorderen. Zaterdag kreeg Peter Noorder- wijk (15 j. door 'n spierziekte verlamd) te Elspeet het Sinter klaascadeau van zijn leven: een elektrisch rijdend invalidenwa gentje, waarvan de koopsom van ruim 3000 gulden bijeen gebracht was door de bevolking (2800) van Elspeet. Op de foto: de gelukkige Peter in zijn wa gentje, omringd door de collec tanten, staande voor het Diaco- nessenhuis. v Nieuw-Guinea, de twistappel Regel dit zelf met Nederland, is echter het antwoord CUKARNO heeft zondag te Bogor een onderhoud van bijna een uur gehad G? met de Australische premier Menzies en na afloop verklaard: „Wij hopen, dat de heer Menzies nu onze visie op West-Irian begrijpt Ik heb gesteld, dat wij niet van plan zijn het geschil om West-Irian op te lossen door kracht. Wij zullen slechts vreedzame middelen gebruiken. Wij zijn buren en willen samenwerken met Australië. De enige hindernis in da gehele kwestie is West-Irian". Het Is volgens AP de eerste maal, dat Sukarno In het openbaar heeft verklaard, dat Indonesië de kwestie Nleuw-Gulna niet door geweld zal oplossen. Naar dc Indonesische minister van bui tenlandse zaken Subrandio vertelde, heb ben de Indonesiërs Menzies zaterdag medegedeeld dat het ln het belang van Australië zou z(jn de Indonesische aan- Drie voormalige kolonels zijn het land binnengedrongen TN VENEZUELA heerst politieke spanning door geruchten, dat drié ver- bannen Venezolaanse kolonels het land uit Columbia zijn binnenge drongen om een revolutionaire actie tegen het bewind van de in februari jl. aan de macht gekomen president Betancourt te leiden. De algemeen secretaris van de rege- Echeverria, Jose Isabel Gutie ringspartij Accion Democratica, sprak gis teren in een rede over de geruchten, die de mogelijkheid veronderstellen ondergrondse beweging van reactionaire groepen. Hij meende echter dat het ge baar niet zo groot is dat het volk op itraat moet worden geroepen ter verde diging van het land. Vice-admiraal Ricardo Sosa, hoofd van e marine, heeft verklaard dat de marine aakzaam is, doch dat dit niet betekent, dat het land in gevaar is. De drie kolonels zouden zijn: Trujillo gevallen is het gelijk aan rige draden die zij uitzetten om daar- de ln hun toekomstige slachtoffers te de vangen. Daarna wachten zij rustig af uw tot kleinere dieren, aangetrokken - hoewel het erg tegenstrijdig dit bij de spinnen het geval is gul zig wordt verorberd. Of u in dit geval van een vliegen- web zou moeten spreken, valt moei lijk te beoordelen. Het komt mij voor. dat de gees! klinkt er zijn ook vliegensoorten die het ambacht van de spin hebben overgenomen en die door middel van kleverige vangdraden hun prooi be machtigen. Of we dit nu een vliegen- web moeten noemen? Wie zal het verlossende woord zeggen? Aan de ingang van sommige holen in Nieuw-Zeeland dansen geweldige zwermen vliegen op en neer. Deze holen staan bekend onder de naam „giim- wormpjesgrotten". omdat de larven deze vliegen t(jd TOCH IS HET ZO! deren. Wil er dus niet te veel nach ten over wakker lig gen, doch pijnig uw moede hoofd liever met de vraag, of u wel eens uitnodigin gen hebt ontvangen om op één dag op twee verschillende verjaarspartjjtjes te komen? Wanneer dit verschijnsel zich eigenaardige lichtorganen dragen. Op niet regelmatig voordoet, kunt u zichzelf is deze Illuminatie der larven zeker van zijn dat u lang niet op al een bijzonderheid, omdat Ucht- alle verjaarsfeestjes van uw vrlen organen by holendieren niet voor- den en kennissen wordt gevraagd, komen. Het licht dat deze vile- Want de kans dat by een vrienden- genlarven uitstralen heeft naar alle kring van 25 personen twee verjaar- waarschynlijkhcid niet de bedoeling dagen samenvallen is groter dan de de grotten een feesteiyk aanzien te kans dat die 25 mensen op verschil- gevcn. doch dienen om andere insec- lende dagen Jarig zön. Gek hè? Toe* ten aan te lokken. De larven ver- is het zo. vaardigen nl. een spinsel van kleve- Daarover een volgende keer. de Dios Moncada, De laatste is vorig j september in arrest geweest, nadnt een groepering uit het leger had getracht de regering omver te werpen. De ambassadeur van Venezuela in Ne derland, dr. Julio Alfredo de la Rosa, is gisteren met zijn echtgenote in Caracas aangekomen. Hij zal zijn regering inlich ten over de betrekkingen tussen Neder land en Venezuela. Een journalist vroeg hem naar de datum, waarop dc rest van zijn ambas sadepersoneel naar Venezuela zal terug keren. Dc ambassadeur glimlachte slechts en zei geen verdere verklaring te kunnen afleggen. De bond van arbeiders in de olie-indus trie van de Nederlandse Antillen heeft het Venezolaanse vakverbond van arbei ders in de petroleumindustrie gewezen op de ernstige nadelen die de bevolking van de Antillen zal ondervinden, als het voor stel van het Venezolaanse vakverbond, olieverschepingen naar Antilliaanse raf finaderijen stop te 2etten, zou worden uit gevoerd. De maatregel, zo schrijft de bond, zou de Nederlandse regering slechts1 zijdelings raken, maar zou de Antilliaanse arbeiders ruïneren. Reünie in nieuwe vaderland (Van een medewerker) 70 op het eerste horen zou men het niet geloven, maar tóch i: feit: de emigratie van Joden uit ons land naar Israël is relatief viermaal zo groot als die uit andere Westeuro- pese landen. En er is dit grote schil: de Joodse Nederlanders gingen niet weg omdat zij de druk van het anti-semitisme niet langer konden weerstaan, maar uit louter idealisme voor het land hunner vaderen. In Ne derland hebben de Joden altijd zich zelf kunnen zijn. En hier konden zij ook in vrijheid hun beslissing nemen om te emigreren. In sommige andere Europese landen was, ondanks alle idealisme voor het nieuwe bestaan in Israël, het besluit om te emigreren vaak vooral ingegeven door de druk van de vervolging. En wat ook opvalt is, dat de Joden uit Nederland niet onvoorbereid naar Israël vertrokken. In het land. dat zij gingen verlaten, kozen zij een opleiding, waarvan zij wisten, dat zij daarmee hun nieuwe vaderland het best zouden kunnen dienen. Die opleiding kozen zij vooral in de land- en tuinbouw. In het in Israël in de Nederlandse taal verschijnende blad Jediot (Mededelingen) hebben enige uit land afkomstige Joden hun herinne ringen aan die laatste tijd in Nederland weergegeven, De aanleiding daartoe was ;ünie van deze pioniers in Israël. Het blad Jediot is het officiële orgaan de Irgoen Olé Holland, de Organl- van Nederlandse emigranten, een blad dat van grote waarde zal blijken ijn als de Nederlands-Israëlische re laties op dit punt nog eens officieel be schreven zullen worden. Opvallend is dat in een tijd, dat nog laar weinig Nederlandse Joden voor et zionisme waren gewonnen in ons land reeds een vereniging voor de vak opleiding van aspirant-emigranten naar het toenmalige Palestina werd opge richt. Tijdens de eerste wereldoorlog ren er tal van Joodse jongeren die i handwerk wilden leren om daarvan Palestina profijt te kunnen trekken, i. waren die Joodse jongeren onder gebracht in een krijgsgevangenenkamp in Harderwijk. Zij waren daar geïntcr- neerd en afkomstig uit België en Oost- europese landen. Deze jongeren trokken de aandacht an de legendarische Ru Cohen en van de later met hem gehuwde Eef Köndgs- berg. Cohen dreef met een broer familiezaak in antieke en moderne m beien aan de Lange Bisschopsstraat te Deventer. Hij zocht contact met de malige Nederlandse en neutrale gering om te trachten deze geïnterneer den vrij te laten. Zij zouden na een twee jarige opleiding in de land- en tuin bouw naar Palestina vertrekken. De opzet was mooi, maar de uitwer king stuitte aanvankelijk op grote moei lijkheden. Er was n.l. geen Nederlandse boer te vinden die de Joodse jongeren wilde hebben en opleiden. Zij kenden wel Joden die handel dre ven maar ditnee. Toch lukte het tenslotte en dat nog wel zonder di recte Joodse bemiddeling in de buurt van Deventer een boer te vinden die het met een Joodse jongen wilde p beren. Het bleek al spoedig een suece de jongen werkte hard om zijn ideaal te bereiken. En weldra waren boeren bereid Joodse jongeren op hun bedrijven op te leiden. Twello en Marum De eerste tijd woonden de Joodse jon geren in een tehuis te Twello. Ook in het Friese Marum waren zij onderge bracht. Overdag werkten zij bij de boe- in de buurt. Maar na korte tijd bleek dat de gemeenschappelijke levens wijze toch niet voldeed. Wilden zij vol ledig meeleven met het bedrijf en zich werkelijk geheel en al boer kunnen voe len dan zouden zij dag en nacht op bet boerenbedrijf moeten zijn. Uiteraard was dit gemakkelijker ge zegd dan gedaan. Met name voor de Joodse jongens die volgens de spijswet wilden leven stuitte het onafgebro ken verblijf op een boerderij op onover komelijke bezwaren. Maar ook hier werd iets op gevonden. Naast de orga an Ru en Eef Cohen werd om streeks 1923 onder leiding van een re serve-officier van het Nederlandse le- de heer S. L. de Beer een opleiding gesticht voor religieus-Joodse jongeren. Deze groep ging werken bij boeren in Borculo, Lochem en Eibergen waar zij bij bevriende Joodse families de maal- tyd gebruikten. De organisatie van Palestina-Pionïers die in Deventer haar centrale had, groei de spoedig uit. Groepen Joodse jongeren werden ondergebracht in Twello, Den Bosch, Marum, Loosdrecht, Franeker, Laag-Keppel, Wielingen, Arnhem, Gou da, Enschede en andere plaatsen in Twente, Friesland, Utrecht en de Ach terhoek. Waren het eerst alleen jon gens die werden opgeleid, het duurde niet lang of ook Joodse meisjes meldden zich voor een op Palestina afgestemde opleiding. wijs gegeven. Dat gebeurde door de rijkslandbouw- en veeteeltconsulenten. Nadat de eerste groepen naar Palestina waren vertrokken kwamen er ui land ook verzoeken om een opleiding voor ambachtslieden te stichten. Boven dien werd de z.g. Deventer-opleiding in het toenmalige Palestina zó gewaar deerd dat velen naar Nederland kwa men om zich hier te bekwamen. Nog iets anders werd bereikt nl, de „emigratie" van Nederlandse stieren naar Palestina. En vele Joodse jongens die in ons land op de veehouderijbedrij ven waren ingewijd in de geheimen van het fokken van rundvee brachten in hun nieuwe vaderland het geleerde in de praktijk zodat Israël momenteel een vee stapel bezit die zeer vele écht Neder landse kenmerken vertoont. In hoofd zaak is het Israëlische vee een krui sing van de Damascener koeien en Hol landse volbloedstieren. Ook uit ons omringende landen rijn oor de oorlog heel wat Joodse jonge- :n in Nederland opgeleid. Vooral machtsovername in Duitsland door Adolf Hitier kwamen er velen over de grens. Speciaal voor hen werd toen in Wieringermeer een werkdorp inge richt. De leiding daarvan stelde zich tweevoudige taak: het redden deze jongelui en het hun verstrekken Palestina-opleiding. In het jaar 1939 verbleven hier 250 jongens t meisjes. De meesten zijn nog in dat jaar met de Dora, het enige illegale emigrantenschip, uit Amsterdam naai Palestina vertrokken. Tot omstreeks 1942 heert de organi satie van Palestina-Pioniers in Neder land normaal gefunctioneerd. Toen werd de organisatie die op dat moment 813 leden telde officieel opgeheven. Illegaal werd verder gewerkt. Daarmee is deze Joodse groep de enige geweest die tot georganiseerd ondergronds verzet n. En met de hulp van vele niet- Joodsc Nederlanders zijn vele Joodse pioniers dc oorlog doorgekomen en slotte in Israël aangeland. Robeco boven half miljard Het vormogen van het Rotterdams dl Belegglngsconsortiitim Robeco heeft het half miljard overschreden en kwam 30 november op f 509,7 miljoen, een stijging van 52 procent sinds 1 januari. De waarde der aandelen van f 50 verhoogd met uït- glftekosten bedraagt f 218,59. spraak op Nederlands Nieuw-Gaine* ta steunen of dat Australië in elk geval lij delijk zou moeten blijven. Subandrio vertelde Menzies dat Indo nesië niet kan begrijpen, waarom Austra lië de aanspraken niet steunt. Volgens Subandrio vreest Australië, dat Nieuw- Guinea zon worden gebruikt als spring plank voor een aanval op Australië, doch naar zijn mening zal een toekomstige aan valler Juist Indonesië als springplank tegen Australië willen gebrnlken en niet Nieuw-Guinea. Mzzles van zijn kant verklaarde giste ren op een persconferentie, dat Nleuw- Gulnea een zaak Is, die tassen Nederland en Indonesië moet worden geregeld. Australië heeft geen aanspraken op Ne derlands Nicuw-Gulna gemaakt. BnmfrMHW heeflt de woordvoerder van het Indonesische ministerie van buiten landse zaken, Geois Hansooo, vertelaard, dat Nederland tracht zijn „koloniaal be wind" over Nlenrw-G-uina te handhaven door opl-eldftnjg van Nieuwgutoesc Invro- nems voor do mÜHitbadre dienst, waarbij hij zich beroept op do MUHLtadire Spectator van 2 november. Hij meende echter dat „het volk van West-Irian niet misleid kan wor den door de leuze van opvoeding tot zelf bestuur, terwijl het dn wericelijlkheAd op geleid' wordt voor de verxtodóginig van het Nederlandse kalonialBsme, waartegen de gehele wereld, dóe vrede en onafhanke lijkheid Hef heeft, «óch behoort te verzet ten". In West-Ja v» gaat de oorlog tegen d« DaToe-3-Islam voort. Afdelingen para chutisten van do regeringstroepen zijn in verschillende streken neergelaten om de DJ. te bestrijden. Da woordvoerder van de luchtmacht, majoor Agus Suroto zetde, dait de luchtcommando's ou mot de infan terie samenwerken om de toeristenstne- cuOituumgnondien bij Bandoeng t« zuiveren. De Indonesische minister van verde diging, Nasutoon, heeft een aanbod aan vaard van de Australische premier Men zies om Indonesiërs tot rtafofficier op te leiden, onder voorbehoud, dat hij eerst nog overleg moet plegen met de Australische minisher van verdediging Towtiley. Volgens Nasution zullen ten minste twee hoofdofficieren voor op leiding naar Australië worden gezon- RTM denkt aan tv. op veerboten De directie van de Rotterdamsche Tramwegmij. peinst over middelen om het reizen aantrekkelyker te maken en vraagt zich af of er ook televisie op de veerboten moet komen om de mensen avonds te laten reizen. De ontvangsten over de eerste 9 maan den zijn f4.5 (vj. 4.24) miljoen, het ex ploitatiesaldo is f896.000 540.000). Sinds 1945 is f8.77 min. geïnvesteerd en f3.65 min. afgeschreven; af- of ingelost wer den f607.000 obligaties, f109.000 restant- bewijzen en f404.000 renteloze voorschot ten. De verdubbeling van de post onroe rende goederen tot f2 min. Dividend- en statutenwijzigingen wer den goedgekeurd, waarna men de f 795.600 Inkomstenobligaties 5 100% verhoogd met 14% rente over 1944, 1945, 1958 en L959 op 2 januari aflossen. Hiertoe zal men een 5% obligatielening a pari uit geven met voorkeur voor houders van Inkomstenobligaties. De prospectus ver schijnt dinsdag. Besloten werd ingaande 1 januari op de f637.942 restantbewijzen 2Vz rente te vergoeden, zolang do li- quidltiteit dit naar het oordcel van com missarissen toelaat, voor het eerst op 2 januari 1961, zonder aflossingsverplich ting, doch jaarlijks kan f 20.000 worden beschikbaar gesteld voor Inkoop of uit loting. Müller kreeg een goede prijs De transactie van Wm. H. Müller met de Chileense Ijzermijnenwaarbij de Algairrabo concessies verkocht worden aan de Compania dc Acero del Paciflco heeft 12 miljoen dollar of 45,6 min. gulden opgebracht, over 10 jaarlijkse termijnen te betalen. Dc CAP heeft Müller tot tech nisch adviseur benoemd- Tevens hoopt Müller als agente op tc treden. In de ccrat» drie kwartalen hebben de bedrijfs resultaten van Müller zich gehandhaafd. Ertshandel en mijnbouw waren bevredi gend, scheepvaart wat beter, doch de wilde vaart is weinig rooskleurig en ver dere vooraiening kunnen nodig worden. Oostenrijk heeft zijn ambassadeur te Brussel, dr. Lembengcr, opgedragen als waarnemer op te treden bij do Euro market.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 5