Jlieuure £dtorf)c GTounmt Franse regering begon vandaag onderzoek Reeds proces tegen onbekende X Massale begrafenis van 135 slachtoffers Niet meer dan drie pet. voor ambtenaren Venezuela protesteert nu formeel in Den Haag Kongolezen in Brussel eisen het onmogelijke Baldakijn voor de koningin Eisenhower confereerde in het Quirinaal Val noopt minister Luns tot enkele weken rust SAM, DE AAP, MAAKT EEN GESLAAGDE VLUCHT DOOR DE RUIMTE ZATERDAG 5 DECEMBER 1959 BUREAUS: Steenstraat 37 Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling Tel. 31441. ABONNEMENTEN: f 7.5o per kwartaal; f 2.55 per maand; f 0.59 per week. ADVERTENTIES: f 0.20 per millimeter. Familieberichten f 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Postrekening 58936. Veertigste jaargang no. 11737 CHRISTELIJK-NATIOISAAL DAGBLAD Foor Leiden en Omstreken „Stantpaslfcf) is abf&Ituen tnyn bert ia tcgljcnspoct" PRESSIEGROEPEN VERZEKERING GROEIT 25 jaar geledenMENGELBERG SINTERKLAASVERZEN Zie Blad ZIJ TAE FRANSE REGERING is vandaag begonnen met een onderzoek op het hoogste niveau naar de ramp met de dam van Malpasset. Vijf ministers van het kabinet, onder wie minister van binnenlandse zaken Chatenet, stellen ter plaatse een onderzoek in. De leiding heeft minister van landbouw Rochereau die gisteren al in Fréjus aankwam omdat de voor irrigatie en watertoevoer gebouwde dam onder controle van zijn departement stond. De dam was, toen hij in 1952-'53 werd gebouwd, de dunste ter wereld. Hij was van een revolutionaire constructie en gebouwd in de vorm van een boog, die de druk van het water, in plaats dat deze wordt opgevangen door een zware muur van beton, overbracht naar de zijden van het dal. in Fréjus door bisschop Henri Mazerat een massale uitvaartdienst geleid. Ongeveer drieduizend mannen, t wen en kinderen woonden de begrafenis van familieleden en kennissen bij. Er waren 135 kisten, waarop met kr|jt de namen van de overledenen waren schreven. Een lange stoet trok door de straten van de getroffen stad.'Het was guur door de koude mistraL Van alle kanten komen de giften de getroffenen binnen. President De Gaulle heeft aan het rampgebied bedrag van ca. 40.000 gulden gesc ken. De Belgische regering besloot 180-000 gulden te schenken, terwijl de Britse Sinds de bouw van deze dam zijn op verschillende plaatsen in de we reld dammen van hetzelfde gewelf type gebouwd. Een ervan, te Gage in Frankrijk, is dunner dan de dam die nu is bezweken. Voor dammen van dit type is een derde van het beton nodig, dat men voor een dam van het oude type moet gebruiken. Een dergelijke dam kan echter slechts worden gebouwd als de oevers van de rivier uit massief rotsgesteente bestaan. Het dal van de Reyran, waar de bezwe- ken dam was gebouwd, was volgens het oordeel van technici een ideale plaats voor zulk een dam. Dit neemt echter niet weg dat vooral de Franse pers ovej „schuldige" spreekt. 500 doden? Men waagt zich ook af waarom w< dag niet eerder een alarmsignaal heeft geklonken. Er zou dan gelegenheid zijn geweest tot het evaoueren van d< bevolking. De openbare aanklager var het departement Var heeft bekendge maakt dat hij een juridische procedure is begonnen tegen X. Dat is de gebruike lijke Franse procedure bij een strafrech telijk onderzoek tegen onbekende per- Terwij 1 het reddingswerk op grote schaal voortging officieel zijn er 270 doden, maar volgens het Franse Rode Kruis zal het definitieve cijfer niet der de 500 liggen werd gistermiddag (Van onze sociaal-economische redactie) In kringen die betrokken zijn bij het georganiseerd overleg in ambtenarenza ken verwacht men donderdag een beslis sing zal vallen over een voorlopige sala risverhoging van het rijksoverheidsperso- neel met drie procent. Omdat men in de zelfde kringen niet optimistisch is over een akkoord tussen de regeringsdelegatie en de ambtenarenorganisaties, betekent deze verwachting dat de minister van binnenlandse zaken zijn op 18 november gedane voorstel tot het geven van een voorrschot tot drie procent vermoedelijk ten uitvoer zal leggen. Donderdagmorgen vergadert de centrale organiseerd overleg opnieuw over de amb tenarensalarissen. Het overleg werd op 1 december afgebroken om beide partijen opnieuw gelegenheid te geven zich te be raden over de enigszins gewijzigde voor stellen van regeringszijde. De minister zegde bij die gelegenheid toe o tmenminste een bedrag van 12,48 aan te houden als minimumverhoging per maand. Dat betekent dat de ambte naren die minder dan 416 per maand of 16 per dag verdienen, een loonsverho ging krijgen die procentueel boven de drie procent komt te liggen. Ook in het vrije bedrijfsleven wordt deze grens van 16 aangehouden voor een duurtetoeslag i tien cent per kind per dag. De amb tenarenorganisaties hebben de regerings delegatie reeds laten weten niet enthou- ist te zijn over de voorstellen van de inister. Zij zien liever een verhoging n vijf procent in een keer. Doch de re gering, van oordeel zijnde dat de verbete- i de ambtenarensalarissen afhan kelijk is van de algemene trend der loonsverhogingen in het vrije bedrijfsle- neent dat een definitieve verhoging voorlopig nog niet is vast te stellen en wil daarom als tegemoetkoming een voor schot geven. De partijei zijn thans druk doende ist te stellen, alvore centrale commissi wordt hervat. het overleg ?n definitief eze drie pro- i het beraad donderdag Er bestaan plannen om midden in het gebied van heuvels en bossen van het Sticht te Driebergen een centrum voor watersport te maken. Op het enkele honderden hectaren grote particuliere landgoed Bornia zal ruim twintig hectare worden afgegraven. Dit gedeelte bestaat uit stuifduinen Het zand heeft men nodig voor de woningbouw in het midd°n en westen des lands. Daar deze bosgrond vol wellen zit zal een meer ontstaan van meer dan tien hectare op pervlakte met een eilandje in het mi<" f Dit meertje zou geschikt zijn voor water sporten als roeien en zeilen. Beeld van de ravage in Fréjus: een ziekenwagen bij een hoop brokstukken van auto's, meu bels, zand en stenen rondom een neergekwakte vrachtauto, door de verschrikkelijke vloed golf van de Reyrand meege voerd na het bezwijken van de dam van MalpassetTerwijl tientallen doden worden begra-, ven, wordt nog naar vermisten gezocht. regering 100-000 gulden heeft uitgetrokken voor de hulpverlening. Real Madrid, viervoudig winnaar van de Europese voetbalbeker voor clubs, heeft aangeboden een Benefiet-wedstrijd te spelen ten bate van de slachtoffers van de ramp In Fréjus. Een woordv der van de Spaanse club heeft verder meegedeeld, dat zijn club nog slechts wacht op een officieel verzoek van de Franse bond. Op een persconferentie heeft een woordvoerder van het Franse ministerie van buitenlandse zaken dank uitgespro ken voor de talloze blijken van medele ven uit alle landen. RAMPENNUMMER NIET OPENGESTELD (Van een onzer redacteuren) Het Rode Kruis heeft zijn bekende gironummer, dat bij rampen altijd wordt opengesteld, nog niet in gebruik geno men voor hulp aan de slachtoffers van de watersnood in Frankrijk. Daar men in Frankrijk zeide er prijs op te stellen eerst even aan te zien hoeveel hulp men nodig zou hebben, heeft het Nederland- sche Roode Kruis voorshands alleen een partij dekens gezonden. Mocht het nodig blijken, dat meer Nederlandse hulp wordt verleend, dan zal men uiteraard niet aarzelen de nodige maatregelen te Algerijnen geen staking van de strijd De Algerijnse rebellen hebben gis teren geweigerd de strijd te staken voordat Frankrijk hun vrije verkie zingen over de toekomst van Algerije waarborgt. De Algerijnen hebben tij dens het debat over Algerije in de politieke commissie van de Algemene Vergadering der V.N. in New York een verklaring gepubliceerd. Zes vertegenwoordigers van de rebel, lenreigerinig bevinden zich in het hoofd kwartier van de V.N. om het debat, dat door de Fransen wordt geboycot, als waarnemers bij te wonen. President De Gaulle heeft de Algerij nen de mogelijkheid geboden bij stem ming te beslissen of zij onafhankelijk willen worden dan wel met Frankrijk verenigd willen blijven. De Fransen meb- ben ook aangeboden, met de rebellen te onderhandelen over staking van het De rebellen hebben nu evenwel ver klaard dat zij de strijd niet kunnen staken „tenzij de waarborgen voor het organiseren van een vrije raadpleging van het Algerijnse volk stevig wordt vastgelegd." De rebellen betoogden dat de politieke toekomst van Algerije alleen door een vrije stemming kan worden bepaald. Zij verklaarden nadrukkelijk dat zij niet willen spreken over de uiteindelijke po litieke organisatie in Algerije, maar al leen over de voorwaarden en waarborgen voor de stemming. Gouverneur Platteel naar Nederland De gouverneur van Nederlands Nieuw Guinea, dr. P. J. Platteel, zal op 8 de cember van Biak naar Nederland trekken voor een routdnebezoek. Pamfletten werden verspreid in Willemstad gens Associated Press medegedeeld, dat de Venezolaanse regering dinsdag formeel protest bij de Nederlandse rege ring zal indienen tegen de „welbewuste Minister weigert de verkiezingen uit te stellen partijen hebben in Brussel ge- eist dat de ronde-tafelconferentie (die in januari gehouden zou wor den) nog voor de deze maand te hou den verkiezingen tot stand zal komen. In politieke kringen in de Belgische hoofdstad ziet men de eis van de Kon golezen als een poging de verkiezingen. gisteren de kieslijsten moesten igediend, uit te stellen, ister De Schrijver, die gistermorgen uit Kongo in Brussel terugkeerde, ver klaarde na onderhandelingen met de Kongolezen dat hij de eis tot uitstel van de verkiezingen had afgewezen. „Het zou", zo zei hij, „een ernstige po litieke en psychologische fout zijn de datum thans te verschuiven". Hij herin nerde aan de belofte in de Belgische re geringsverklaring van januari, dat vooi het einde van 1959 de Kongolese bevol king naar de stembus zou ggan. In de Kongo zelf werd het voorstel van de drie Afrikaanse leiders in Brussel een „treffend voorbeeld van politieke chan tage"' genoemd. Deze formulering is van de P.N.P.. een Kongolese groepering die niet in Brussel vertegenwoordigd is. Deze groepering heeft de kandidatenlijsten wi voor de gestelde datum ingeleverd. In Belgische perscommentaren over heersen teleurstelling en pessimisme naar aanleiding van de gestelde eisen. „Het wordt tijd, dat tegen deze heren krachtige taal wordt gesproken", schrijft Libre Belgique. De Standaard meent, dat een rondc-tafelconferentie, op het laatste ogenblik georganiseerd, zou ontaarden in een eindeloze discus sie, zonder concrete resultaten. Le Soir meldt de ontsteltenis in Brusselse kringen over de openbare stellingne ming van de Kongolese leiders en La Cité vraagt: „Blaf om de schijn te redden?" haast", waarmede de autoriteiten van Nederlandse Antillen onlangs de beide Cubaanse vliegers heeft vrijgelaten, die voor Venezuela besteiude pamfletten bo ven Curasao hadden uitgestrooid. Volgens deze woordvoerders is hel vliegtuig der Cubanen weer aan de eigenaar teruggegeven en onder begelei ding van Nederlandse militaire toestellen teruggevlogen naar Miami in Florida, waar het geregistreerd is. In de nacht van donderdag op vrij dag zijn te Willemstad gestencilde pam fletten verspreid, afkomstig van d« „Moviminto pro amistad antilies Vene zuela" (beweging van vriendschap tus-; sen de Antillen en Venezuela), waarin een zeer scherpe aanval wordt gedaan op de houdiing der Nederlandse rege ring in verband met het incident va „huurlingen-piloten". In het pamflet1 wordt o.a. gezegd, dat in Latijns-Ame- rika de vrije democratieën worden be- dreid door dictatoriaal geregeerde lan den en resten van kolonialisme, die on derling samenspannen. Er wordt aange drongen op een wijziging van de Vene zolaanse wetten, die er op dienen te wor den gericht, dat niet anderen rijk wor den van de Venezolaanse olie. Het pamflet zou een overdruk zijn var een artikel of ingezonden stuk, geplaatst in het Venezolaanse tijdschrift „Revista elite". Men neemt aan, dat het pam flet is opgesteld door inwoners van Cura cao en dat de verspreiding niet op 1 is gezet door naar de Ned. Antillen c gekomen Venezolanen. De politie stelt een onderzoek in. Doden op de op de weg Op de weg Maarn-Driebergen is gister avond door nog onbekende oorzaak een auto-ongeluk gebeurd, waarbij de bestuur der van de auto, J. C. Kraay uit Utrecht vader van negen kinderen om het leven is gekomen. Van de vier andere in zittenden' werden er twee licht gewond. 0 Eveneens gisteravond wilde de 81-ja- rige heer H. Bos in Oldebroek de Zuider zeestraatweg oversteken. Hij werd gegre pen door een juist passerende auto en een eindweegs meegesleurd. Hij was op slag dood. 9 Op de Brouwcrsdijk te Dordrecht wil de gisteren het 5-jarig meisje Margaretha Zijderveld naar haar moeder lopen, ïan de overkant van de weg stond te wachten tot zij uit de kleuterschool zou komen. Juist op dat moment kwam er een vrachtauto aan, bestuurd door de 33-jarige chauffeur P. D. uit Rotterdam, Het kind, dat van achter een geparkeerde auto overstak en door de chauffeur niet werd opgemerkt, liep met het hoofdje tegen de vrachtauto aan en overleed later. Prof. dr. A. F. van Itterbeek, hoogle raar aan de r.k. universiteit te Leuven en buitengewoon hoogleraar in de experi mentele natuurkunde bij de ijksuniversi- teit te Leiden, is benoemd tot comman deur in de orde van Oranje Nassau. H.M. de Koningin ontving gis teren op het paleis Soestdijk de gevolmachtigde minister van de Nederlandse Antillen W. F. M. Lampe (midden), de vice-minister-president tevens minister van economische za ken C. D. Kroon (rechts) en de minister van financiën J. E. Irausquin (links). De heer Lampe bood de Vorstin de nieuwe vlag van de Ned. Antillen aan. De vlag bestaat nlt een wit veld. waarop een rode en een blauwe baan elkaar kruisen. In het mid den van de blauwe baan zijn in een ovale rangaohlkklng zes witte sterren aangebracht, symbool van Curacao, Aruba, Bonaire, St. Eustatius, Saba en Sint-Maarten. Het korps officieren van zee-, land- en luchtmacht heeft het plan gevormd aan majesteit de Koningin een baldakijn te bieden, bestemd voor gebruik bij plechtigheden van verschillende aard. Ko ningin Juliana heeft haar goedkeuring aan dit plan gehecht en uit enkele ont werpen een keuze gemaakt. Als regerend vorstin beschikte ook prinses Wilhelmina over een baldakijn, haar aangeboden door de officieren van de krijgsmacht. Dit ging tijdens de Twee de Wereldoorlog verloren. Het voornemen bestaat om het nieuwe baldakijn, indien mogelijk, aan te bieden vóór de dag van het derde lustrum der bevrijding, 5 mei 1960. Bakschipper verdronk De 57-jarige bakschipper A. Meun uit Urk ls gisteren van zijn schip overboord geslagen en verdronken. De bak waarop hij voer, was geladen met keileem, die bij Urk wordt opgebaggerd, op weg naar de dijk bij Marken. Een mede-opvarende zag de schipper in het water vallen en wierp hem nog een reddingboei toe maar de heer Meun zag geen kans de boei te grijpen. Toen men op de sleepboot het in geval eenmaal bemerkt had, verliep er te veel tijd met stoppen en bijdraaien om nog hulp te kunnen bieden. De schipper was gehuwd en had twee kinderen. Hij was verbonden aan de dienst Zuiderzee werken van Rijkswaterstaat. DUIZENDEN TROTSEERDEN DE STORM OM PRESIDENT TE BEGROETEN PRESIDENT EISENHOWER heeft gisteravond in het Quirinaalpaleis te Rome besprekingen gevoerd met zijn Italiaanse gastheer, Gronchi. In diplomatieke kringen verluidt dat voornamelijk is gesproken over de be trekkingen tussen Oost en West en de taak van de N.A.V.O. in een wereld, waarin de koude oorlog plaats schijnt te gaan maken voor een periode van dooi. President Gronchi za'l de volgende maand een bezoek aan Moskou brengen en men neemt aan dat president Eisenhower hem uit de eerste hand een indruk heeft gegeven van zijn recente besprekingen met Chroesjtsjef. Na de besprekingen met de Italiaanse president was Eisenhower eregast aan een groot banket in het paleis. Daarna woonde hij een receptie bij waarvoor 3500 mensen waren uitgenodigd. Eisenhower zou vandaag in Rome be sprekingen voeren met de Italiaanse premier, Segni, en döens minister van buitenlandse zaken, Pel la. Gisteren hebben duizenden Romeinen Stortbuien getrotseerd om Ike in stad welkom te heten. De storm bracht de voorbereidingen voor de traditionele ontvangst in de war toen het grote zil ver- en oranjekleurige Boeing 707-straal. vliegtuig van de President boven Rome versoheen. Het toestel landde zestien minuten te laat na boven het vliegveld te hebben rondgecirkeld in afwachting van het breken der lage bewolking. De begroetlngsplechitigheid kon wegens de regen niet gehouden worden op de betonbaan waar militairen van de Ita liaanse luchtmacht stonden opgesteld De President zei een eenvoudige bood schap uit Amerika te hebben meege bracht: „Wij willen in vrede en vriend schap in vrijheid leven." Deze bood schap zou hij naar alle landen op zijn 36.000 kilometer lange reis van negen- Eisenhower herinnerde aan de vriend schap die hij met de Italianen gesloten had in de tijd dat hij opperbevelhebber van de N.A.V.O.-strijdkrachten in Parij? was. „Ik verzeker u dat wij als deel genoten in de N.A.V.O. steeds ons aan deel zullen bijdragen en met u zullen samengaan om vrede in gerechtigheid vrijheid na te streven." 4000 man politie met doorweekte capes bewaakten de weg naar Rome Aan de muren van oude paleizen en an dere gebouwen hingen aanplakbiljetten met welkomstleuzon van politieke par- De minister van buitenlandse ken, mr, J. M. A. H. Luns, zal de komende weken een aantal belang rijke afspraken niet kunnen nakomen Kort na een receptie op de Franse ambassade, gehouden ter gelegenheid het bezoek dat de Franse minis ter Couve de Murville aan Nederland brengt, is minister Luns gevallen. Hij liep bij de val een lichte hersenschud ding op en zal enige weken rust moe- houden. idens een later op de avond door de Nederlandse regering aangeboden di- Ln het Mauritshuis te Den Haag. minister Luns dus niet aanwezig kon zijn, zed de Franse i de raket los c kg zwaar) at en dronk giste ren gretig en deed net of er niets was gebeurd, nadat hij uit "n bus was gehaald, waar- In hij een vlucht doo! De proef om de reactie een levend wezen op de ge wichtloosheid en op de stra lingsverschijnselen ln df ruimte na le gaan. was uitste kend gelukt. Ook was met dier tot Sam, de aap, die zijn naan dankt aan de afkorting var „School of aviation medicine" nog tot een hoogte van 90 km. pedojager voer Vervolpers vle, de k.btae keurig bepalen. Een tor- de aan pikte de een «u m vdii ur.e uur ulmt lngeschoten. de ruimte had gemaakt. little Joe-rakct parachute. Op een hoogte In zijn kablnc. waarin zich ik plantendelen, zenuwcellen in een rat, reageerbuisjes et bacteriën en eieren houder op. Het spannendste moment deed zich voor. toen de bus werd geopend. De aap sprong er springlevend uit en de ge- Op 323 km uit de kust In de leerden slaakten een zucht verlichting. In de kabine. Atlantische Oceaan plofte de De gehele die 3 meter hoog ls bevonden, steeg het vlucht was met radar gevolgd ton weegt, zal ln de toekomst de apparatuur Daarna maakte d» neergekomen, vrU den vervoerd. buiteralandse zaken, Couve de Murville, getroffen te zijn door het ongeluk dat „mijn vriend Luns" heeft getroffen. Hij wenste de Nederlandse minister een spoedig herstel toe. De agenda van minister Luns ver meldt: Ontmoeting met de Belgische minister Paul Wygny (7 december); de bat in de Tweede Kamer over de be groting van buitenlandse zaken (8, 9 e 10 december); ontmoeting te Parijs m« de Amerikaanse onderminister Dougla Dillon (13); NAVO-ministersbijeenkomi te Parijs (14, 15 en 16)topconferentie van Beneluxministers (19) en de NAVO ministerraad in Parijs (22) na afloop van de westelijke topconferentie. Gistermorgen bracht de Franse ambt genoot van minister Luns een kort be zoek aan de minister-president, prof. dr. J. E. de Quay. In de middaguren heb- ben koningin Juliana en prins Bernhard de Franse gast ontvangen op palels Soestdijk. Aan het diner in het Mauritshuis, in de avonduren, waar 39 gasten aanwezig ■n, heeft de Nederlandse minister president o.m. gezegd: „Met grote ont roering hebben wij kennis genomen van de ramp die Frankrijk heeft getroffen Wij denken met deernis aan de slacht offers en hun gezinnen." Prof. De Quay betuigde de gevoelens van deelneming an de Nederlandse regering. In zijn antwoord zei de Franse minis- ir: „Wij weten nu niet alleen dat de conflicten en onderlinge naijver van het verleden niet meer bij deze tijd horen, ook dat ons lot in d« toekomst r verbonden is." tijen en andere groepen, van uiterst rechts tot uiterst links. De stad bood een geheel andere aan blik dan bij het eerste bezoek van Eisenhower aan Rome in 1951 als N.A.V O.-opperbevclhcbber. Toen hingen er leuzen van communisten zoals „Ike go home" en werd een proteststaking gehouden. Vandaag brachten woordvoer ders van alle partijen, ook van de com munistische partij, in bet parlement hul de aan Eisenhower. Peking laat een keizer vrij Radio-Peking meldde gisteren dat aan Henry Poe Ji, de keizer van Mandsjoerije tijdens de Japanse bezetting, die sinds de oorlog wegens oorlogsmisdaden in com munistisch China gevangen gehouden werd, gratie verleend is. Volgens de uitzending had het hoge volksgerechtshof Poe Ji en nog 32 oor logsmisdadigers gratie verleend. Dertig van hen werden geïdentificeerd als vroe gere leden van de Tsjang-Kai-Tsjek-kliek. Een mooie tirade in de uitzending was nog dat de 32 gedurende de tien jaar die ze in communistische Chinese gevangenis sen doorgebracht hadden „bewogen en verlicht waren geworden door het beleid van de communistische partij en van de volksregering om straf aan clementie en verbetering door tewerkstelling aan ideo- 'ogische opvoeding te paren Langzaam kouder (Van onze weerkundige medewerker) /N Zuid-Holland en Zeeland is gistert -- 10 I 16 regen gevallen, zaakt door een kleine depressie die vlak voor onze kust bleef liggen, maar nu in betekenis afnemend, zich verwijdert. Het grootste deel van ons land kreeg hiervan wat regen, maar tn het noord oosten bleef het droog. Het komende weekeinde blijft vrij rustig en overwe gend droog, maar de temperatuur gaat langzaam wat dalen. Boven Rusland en Scandinavië breidt zich een sterk hoge- drukgebied langzaam in de richting van West-Europa uit. In dit hogedrukgebled komt strenge vofst voor. De koude lucht blijft via Polen en Noord-Duits land nog langzaam vorderingen maken in weste lijke richting. De zwakke tot matige oostenwind gaat langzaam wat koudere lucht aanvoeren, waarbij in het oosten van ons land de temperatuur morgen avond al tot dicht bij het vriespunt kan dalen. Of deze ontwikkeling de volgende week ook hier in het westen nog lot vorst van betekenis aanleiding zal geven of dat het een dreigement blijft, is van daag nog niet zeker. In ieder geval zal "oorlopig wel een einde komen aan vrij zachte weer voor december. Veranderlijk De Bilt verwacht tot mor- genavond: Veranderlijke bewolking met vannacht en morgen- "4- ochtend plaatselijk mist. La- Vfc-i *®r kans op enige regen. Zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen. Dezelfde tempera turen als vandaag of Iets lagere. (Opge maakt om 11-15 uur). ZON EN MAAN Zondag 6 december; zon op 8-31. ondei 16-39, maan op 12-50, onder maandag december, zon op 8-32, onder 16-30, .„_an op 13-16. onder 00.006, 7 december eerste kwartier.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 1