„EUROPOORT Wt A fèlèhïiïi Nederlanders bouwen in Frankrijk een 55 „LA COLONIE HOLLANDAISE' GRAAFT IN DRIE JAAR EEN HAVEN IN ZEE Surinames nieuwe vlag en wapen EN NU maast richts Berlijnse kwestie eerst oplossen, dan ontwapenen TIP van BOOTZ Lezers uiten hun mening over de geluidshinder Bus met pendelaars ramt auto: 38 gewonden 7 WOENSDAG 2 DECEMBER 1959 yN HET STUIFZAND van de Duinkerkse duinen aan de Franse noordkust heeft Nederland zijn vlag geplant. Drie jaar lang zullen Nederlandse waterbouwkundigen in deze uithoek van Frankrijk, die in de geschiedenis zo dikwijls het terrein van woest oorlogsgeweld is geweest, de teugels in handen hebben. Zij zullen aanvoerders zijn van een machtig leger van Franse dijkwerkers, dat Duinkerken Dunker- que zeggen de Fransen een uitgestrekt industrieterrein en een nieuwe haven zal geven. Een haven die langs hel strand honderden meters ver in zee wordt ge bouwd. Acht-en-veertig miljoen harde Hol landse guldens zullen met de uitvoering van dit huzarenstukje gemoeid zijn. Dat de Franse regering deze gigantische op dracht aan het Haagse bedrijf Zanen Ver stoep heeft gegeven, betekent een eresaluut aan de Nederlandse waterbouwkundige Want al zullen dan vele Franse arbei ders worden ingeschakeld en al is zelfs een deel van de opdracht in Franse handen gegaan, het zijn de Nederlanders, die de leiding zullen geven. Nederlandse technici, die als men de Fransen mag geloven van Duinkerken een tweede Europoort zullen maken. (Kt#» 111! s s T A COLONIE HOLLANDAISE" noemen de Fransen de kleine nederzetting bij de havenpier. Ze bestaat uit niet meer dan een houten barak en een paar opslagplaatsen van gegolfd plaatwerk. Temidden van bull dozers en draglines. Daar moet een handvol Nederlanders drie jaar werken en wonen. Ze leven er afgezonderd van de buitenwereld. Als 's avonds om zes uur de twaalfurïge werkdag er op zit, trekken ze zich terug in de kleine maar modern en warm ingerichte kamers van de barak. Dan gaan de be- modderde laarzen de hoek in en komen koffie en kaarten op tafel. Want Duinkerken is nog ver. Enkele kilometers van het verlaten oord, dat in deze tijd koud, nat en win derig is, komen pas de eerste huizen. Een eind verde rop langs de dokken de havenkroegen, waaruit s avonds schetterende muziek slaat en waar de matrozen achter talloze glazen bier vertier zoeken. De mannen waren er gauw uitgekeken en uitgepraat (want Frans is moeilijk, zeggen ze). Ze brengen de avonduren door in hun houten barak. Drie jaar achtereen zullen ze dat doen. Totdat het werk is afgeleverd. Totdat Duinkerken zijn nieuwe haven zal hebben gekregen Geen wegen Herman Weitkamp udt Amsterdam, een jonge kerel met een ruime [buitenlandse rvarLng, afgestudeerd :in.t.«.-er, is één van de uitvoerders. lEén van de mannen, due in dit stukje 'Frankrijk het commando voeren. Als hij niet over zijn tekeningen staat ge bogen, vindt men hem wel ergens in de duinen met zijn onafscheidelijke Dauphiine. ,,Dde kan je niet missen", vindt hij. .Kilometers ver strekt het werkterrein rioh uit en je moet ben slotte toch iverail snel kunnen komen." Nu is snel in Duinkerkens duinen elfs met een auto een zeer bebrek- celijk begrip. Wegen zijn er bijna niet in die er liggen, zijn vrijwel onbe- [aanibaar. Vol modderpoelen en keien, iet zo goed als nieuwe wagentje draagt laar alle sporen van. De witte kleur is n de enkele weken dat het werk nu [aande is, schuil gegaan onder een vudl- ;ele laag modder. Maar een waterbouwkundige is daar- ee vertrouwd. Hij lééft in modder, ind en water. „Over drie jaar moet eens terugkomen", zegt Herman Weit- imp. „Dan zal je wat anders zien." Br zal dan inderdaad weinig zijn rergebleven van de duinen, waardoor j nu mte zijn wagentje botst. Dwars kor deze zandbergen zal de grootste van het bedrijf, de Ammerstol, en weg banen. Een weg van de al nde haven naar zeeer zal een enkele kilometers lang kanaal komen, ken een niet onbelangrijke industrie plaats zal worden. Nu is dit allemaal echter nog maar toekomst. Er is op het ogenblik nog maar weinig te zien in Duinkerken. Begin november is met de voorberei dingen ges bant. De persbuis, waardoor het zand van de haven door de zui ger naar de toekomstige industrieter reinen zal worden gestuwd is juist ge reed gekomen. Zes kilometer staal, waardoor de duinen zichzelf zullen verslinden, slin gert zich dooir het zand. Maar in hel voorjaaT zal dat veranderd zijn. Dan zal de zuiger zich een weg naar zee hebben gezogen en de eerste fase van dit gigantische project gereed zijn. Ook Fransen De Nederlanders voeren het karwei, zoals gezegd, niet alleen uit. Ook het Franse bedrijf Dodan 'heeft een deel van de opdracht (ongeveer 22 miljoen gulden) gekregen. De Nederlar houden zich beziig met het i grondwerk, de Fransen met de Die „rest" omvat dan onder meer maken en plaatsen van de cellendam- wand in de zeedijk. Een soort stalen „tonnen", die opgevuld met zand de dijk zullen moeten verstevigen. „De samenwerking met de Fransen is prettig", zegt Herman Weit kamp. Overigens zijn het lang niet allemaal Fransen. De voorman van Dodin, de arbeiders moet aannemen, is Vlaming. Daarmee is misschien Miljoenen m3 zand et nieuwe bassin, dat evenwijdig aan duinen zal lopen en dat 2400 (I) me- r lang wordt, zal worden afgescheiden zee door een vijf kilometer lan- van ruim zeventig meter breedte, veertien miljoen kubieke meter ^and, die de drieduizend paardekrach- van de zuiger zullen vrijmaken, zul- worden gebruikt voor het opspuiten 1 een uitgestrekt industrieterrein, een idje landinwaarts. Met deze cijfers wil dan geïllus treerd zijn, dat Duinkerken gaat uit breiden. Duinkerken wil een tweede Europoort worden. Reeds nu lopen vele grote zeekastelen de haven, die de derde burgerhaven van Frankrijk Is (na Marseille en Le Havre), bin nen. Voor een belangrijk deel tan kers. Want Duinkerken heeft raffi naderijen, van bijna elke oliemaat schappij één. Overal rond de havens rijzen de zilverkleurige destilleerkolommen op en is de atmosfeer doordrongen van een penetrante petroleumlucht, laar als de nieuwe haven er een- al is, zullen nóg meer schepen ionenlopen. Nóg meer vrachtvaar- iers. En men denkt dan speciaal aan rtsboten. Op het industrieterrein zal imelijk behalve een nieuwe elektri- entrale een complex hoogovens "orden neergezet, waardoor Duinker- BB f PRISMA t—r fc» het goede anker-horloge het rode ▼driehoek) klaard, dat hij bij het selecteren van zijn mensen veel aan onze zuiderbu ren de voorkeur geeft. „Er zijn geen betere grondwerkers dan Vlamingen", zegt hij niet zonder vaderlandse trots. Herman Weitkamp en de andere man nen van het Nederlandse kamp halen er de schouders eens om op. Evenals ze dat doen om bepaalde uitlatingen van de Fransen. „Die willen een Europoort, net als Rotterdam. Maar je hoeft niet eens diep na te denken om te beseffen dat dit onmogelijk is. Duinkerken heeft im mers geen verbinding met het achter land. Goed, er is een kanaal. Maar dat haalt in betekenis niet bij onze Rijn, die diep Duitsland ingaat. Het grootste deel van het transport heeft nu plaats per trein. En dat is niet altijd de meest economische manier." De Nederlanders bekijken het alle maal nogal nuoh'ter. En Herman Weit kamp zegt zelfs een beetje sceptisch te zijn als hij vertelt, dat het zeker niet alleen de uiteraard grote erva ring en naam van Nederland is, die het deze opdiraoht heeft doen verkrijgen. „Voor een belangrijk deel is dat ook toe te schrijven aan het feit dat wij goedkoper werken dan de buitenlan ders." Fransen, Duitsers en Italianen, ze kunnen even goed werk afleveren als wij. Alleen duurder. Neem bijvoor beeld ook de Jappen. Voor de oorlog bouwden zij - al een acht kilometer lange tunnel onder water tussen twee eilanden. Dat was in de tijd dat wij nog omvielen van verbazing over onze Rotterdamse tunnel Hij verheelt echter niet dat de Ne derlanders ook om hun deskundigheid ver buiten de grenzen een uitstekende naam hebben. Hij heeft dat zelf ervaren in Irak, waarvan hij juist is terugge keerd. Zanen Verstoep is daar op het ogen blik bezig met irrigatie werken bij de Eufraat. Herman Weitkamp heeft er zelf anderhalf jaar geweTkt. „Prettige tijd, interessant werk. Het was er wel wat anders dan hier. Eens in de negen maanden naar huis, naar mijn vrouw in Amsterdam. In Duinkerken ligt dat wat gemakkelijker. Om de veertien dagen hebben we een week eind vrij en worden we met de auto naar Nederland gebracht." Samen met twee andere „Irak-veteranen" is hij daar in Duinkerken: die nu verbin dingsman is tussen het bedrijf en het Franse gouvernement en I. P. R. Ro- singh uit Utrecht, tijdelijk uitvoerder meer grote werken in het buitenland op zijn naam staan. Zo hebben zij een nieuwe haven voor Agadir in Ma rokko gebouwd. Een soortgelijke haven als er nu in Duinkerken komt, dus in zee gebouwd. En voorts belangrijke wegwerken im Zuid-Afrika. Diplomaat „Dait hebben we te danken aan de uit niet meer dan een houten barak en enkele opslagplaatsen van gegolfd plaatijzer. Foto onder: Drie van de uitvoerders gebo gen over de kaart. V.l.n.r. J. van Leeuwen uit Dordrecht, I. P. R. Rosingh uit Utrecht en H. Weitkamp uit Amsterdam. Toen het in december vorig jaar ge maakte plan in mei werd aanbesteed waren er vijftien insohrijvers. Zanen Verstoep slaagde erin de opdracht in de wacht te slepen, dank zij een door ir. Boomstra ontworpen variant op het plan. Aan de hand van elek trische modelproeven, uitgevoerd sa men met enkele andere Nederland se experts, werd een ontwerp inge diend, waarhij het grondwater in de dijk door een speciale drainage aan de voet van de buitenloop wordt af gevoerd. Daardoor zouden grote span ningen in de dijk kunnen worden voor komen." „De Fransen waren enthousiast over deze variant. En hed is voor een groot deel daaraan te danken dat wij de or der hebben gekregen." Met grote spoed is men enkele we ken geleden met het werk begonnen. Althans met de voorbereidingen. Want het bleek onmogelijk direct te starten. Eerst moesiten de overblijfselen van de Duitse Atlantik-wal worden opgeruimd. Talrijke bunkers moesten worden opge- Een zwaar karwei, want de meter» dikke muren van gewapend beton doorkruisen vrijwel het gehele duin gebied. Bovendien liggen op verschei dene plaatsen nog landmijnen. „Dan ger, Mines", staat er op vele borden nog te lezen. De meeste explosieven zijn weliswaar opgeruimd, maar men moet uitkijken. Enkele weken terug schepte de bulldozer die de baan voor de persleiding graaft er nog zeven op Het zijn echter niet alleen de over blijfselen uil de laatste oorlog, die de mannen werk bezorgen. Er staan eveneens tweehonderd jaar oude Fran se fortenOuvrage West en Fort Mar- ddque. Eén ervan is omgeven door een brede gracht. Ook die zullen moeten worden opgeruimd en dat zal veel tijd zijn er op voorbe- 'teriaal. Zij hebben bij de hand .1 het wel worden ploegen groi Maar de manne reid. Er is goed dergelijke karweien al gehad en ook nu geklaard. Bulldoze door het zand, hijskranen draaien kner pend in het rond en straks zal de zuv ger zaoh in het duinzand boren. Dan gaal het werk eerst goed be ginnen. Dan zal de „colonie hollandai se" dn volle actie komen. Aan één stuk zal er worden doorgewerkt. Oven dag en 's nachts. Twaalf uur op, twaalf uur af. Dat wordt voor technici en arbeiders de ko mende drie jaar het werkschema. Drie jaar lang zal daar in Duinkerkens dui nen de lage, grijze barak slaan, de plaats die voor de mannen het „thuis" moet vervangen. Van daaruit ook zal het werk worden geleid. Daar zitten de commandanten. Nederlanders, die op dit stukje Franse bodem de Hollandse driekleur hebben geplant. De Hoge Raad van de Adel heeft de ont werpen voor een oieuw wapen en vlag van Suriname goedgekeurd. De eerste zending van de vlaggen, diie in Neder land zijin vervaardigd, is op weg naar Suriname om op de Statuutdag 15 december te worden ontplooid. De vlag zal bestaan uit een wit veld in de vorm van een rechthoek, waarop vijf omrande gelijke vijfpuntLge ster ren, verbonden door een ellipsvormige band. Drie hiervan in wit, ivoorzwart en bruin, zijn gelegen boven de rechte lijn, die het midden van de korte recht hoekszijden van het veld verbindt; de beide andere in vermiljoenrood en chromaatgeel, beneden de lijn. De kleur van de ellipsband De ontwerper die onbekend wenst te blijven geeft de volgende toelichting: de vijf sterren symboliseren de voor naamste rassen van Suriname, het witte fond de vrede waarin zij leven, de el lipsvormige verbindingslijn de on ver breekbare band. De ellipsvorm ken merkt de snelle ontwikkeling van Su riname en de expansiedrift der gehele wereld ook in kernfysica en kennis van het heelal. De vlag zal opvallen door kracht en zuiverheid. De Surinaamse regering verklaart in haar toelichting, dat de vlag tevens een zekere verwant schap toont met die van de Nederlandse Antillen. Op de vlag is binnen en bui ten de Staten nogal kritiek geleverd. Bronzen legpenning. De direcleur-gene- i>ai van de middenstand en het toeris me mr, M. H. S. van Oers heeft gisteren i het ministerie van economische zaken de bronzen legpenning van dit ministe rie uitgereikt aan de heer M. D. Koster uit Kapelle (Zeeland), omdat deze bij het middenstandsexamen algemene han delskennis 1959 de beste resultaten be reikte van de 21.736 deelnemers. Aan de oevers van de maas Daar staan nu de uitgestrekte fa briekscomplexen van de N.V. Sphinx-Céramique, waarin ruim 4000 menseh werken aan de ver vaardiging van MAASTRICHTS AARDEWERK. 125 Jaar geleden legde Petrus Rc- gout hier de grondslag van de aarde werk-industrie. Sedertdien is Maas tricht in de hele wereld bekend als de aardewerkstad. Volgens de aloude, geheime pro- cédé's wordt ook het modern Maas trichts aardewerk hier gemaakt. Sterk van kwaliteit, hoog van glans, mooi van vorm, aantrekkelijk van kleur en decoratie. Kortom waardewerk AARDEWERK N.V. KONINKLIJKE SPHINX-CÉRAMIQUE V/H PETRUS REGQUT MAASTRICHT Chroesjtsjef stelt voorwaarden gisteren in een rede vocht het ze vende congres van de Hongaarse communisbische partij in Boedapest verklaard, dat de kwestie van West- Benlijn moet worden opgelost er een verdrag inzake ontwapening kan worden gesloten. West-Berlijn, aldus de Russische lei- der, is een bron van conflicten, twistappel geworden. Als wij beweren dat de kwestie West-Berlijn moet den geregeld, dan bedoelen wij, dat de splinter moet worden verwijderd die de oorlog in een gezond lichaam is recht gekomen. Dit broeinest van zeg isje Overigens heeft Zanen Verstoep nog I bezettingsregime moet. uit de wereld worden geholpen. Chroesjtsjef heeft opnieuw gezegd, dat Rusland thans genoeg raketten met kernkoppen in voorraad heeft om alle eventuele vijanden te verdelgen. Hij herhaalde de Russische bereidheid, al deze raketten te vernietigen, indien een algemeen ontwapeningsprogram wordt aanvaard. NED. HANDELMIJ. LEENT AAN PAKISTAN De Nederlandsche Handelmij. neemt tezamen met de Manufacturers Trust Company en de Irving Trust Company tezamen voor 949.000 dollar of 3,6 mil joen deel aan een lening van 12,5 mil joen dollar of 47,5 min. van de Wereld bank aan Pakistan, rentende 6 pet. met 15 jaar looptijd voor verbetering en uit breiding der spoorwegen. De bank heeft dan totaal 151,4 min. dollar of 575 min. aan Pakistan geleend. SHEIX-RAFFINADERIJ TE SINGAPORE De Shell heelt de regering van Singa pore verlof gevraagd tot de bouw van een raffinaderij, die 50 miljoen zal J per hele fles f 6.15 De beantwoording van de brief van een luisteraar die over het hinder lijke geluid van radio en televisie in huurwoningen klaagde, heeft nogal wat commentaar van lezers en lezeressen uitgelokt. Daar ben ik blij om, want het is prettig wanneer wij in deze rubriek belang 1 betreft. Daarom antwoord op enkele die ik ontving willen vertel li staat dat behoeft aan te trekk< rustig zijn gang kan gaan r len hard aan te zetten?" vraagt een lezer uit Den Haag aan het slot van een lange brief waarin hij zich ver wondert over mijn antwoord dat er niets anders te doen is tegen geluids hinder dan eens openhartig praten met de bu'ren die de moeilijkheden veroor zaken. Mijnheer B., dat staat nergens in de wet. Iets anders is, dat de wet zich hiermee niet inlaat. Evenmin als met onbeleefd zijn, met dringen aan bus- of tramhalte, met kinderen in winkels maar te laten wachten als het hun beurt isen met al die andere kleine dingen, die ressorteren onder het be grip „burgerlijk fatsoen". Trouwens zoudt u nu zelf als volwassen, vrij mens willen, dat op deze wijze onze gedragingen allemaal wettelijk werden vastgesteld? Er zijn duizenden dingen, elkaar kunnen hinde- opzettelijk, maar ook dikwijls idelijk willen zijn, zodat zij ook in de kamer kan zijn, ar het in de dan is alles opgelost, iets van zijn „Met de buren valt niet te praten", n maar klaagt een lezeres uit Dordrecht, toestel- „Laatst schreeuwde het televisietoe stel zo vreselijk, dat mijn man woedend naar boven is gehold. F.n weet u wat het antwoord was? Ze sloegen de deur voor zijn neus dicht.'' Ja mevrouw S., dat was een nare ervaring voor uw man, maar achteraf zult u toch wel toegeven, dat het ogen blik ongelukkig was gekozen: midden in het televisiespel. Bovendien was uw man woedend. Ik kan me de situatie van uw kant best indenken. Toch.... probeert u het nog eens. Want we moeten toch altijd weer terecht komen op het kalme, redelijke gesprek. Gaat u er van uit, dat men u niet opzettelijk wilt hinderen, dan is zo'n gesprek mogelijk. Kiest u een rus tig ogenblik uit en overlegt u dan eens op vriendelijke toon. Niet boos, niet geagiteerd. Zegt u ronduit: „We heb- i tier niet wetend. En het enige dat daartegen één. dat u dan wel begrip helpt, is goed en vriendelijk overleg. In diezelfde brief haalt de schrijver een voorbeeld aan van een bejaarde dame, die erg veel last heeft van het harde televisiegeiuid van haar boven buren „en nu handenwringend door haar huis loopt met de silhouetten van inrichtingen voor haar Qgen", nadat ze bij de buren een grote mond had ge kregen toen ze rich over de geluids hinder beklaagde. „Ach. dat is niet erg", zegt de briefschrijver, „dat mag allemaal, de wet zegt immers: jongens ga je gang maar". Zó gesteld wordt het natuurlijk, niet in de wet, mijnheer B., dat zou te gek zijn. Ilct is wel degelijk verboden, dat men zijn medemensen overlast aandoet. De wet doet hier als het ware een be roep op het gezonde verstand cn de eerbied jegens de medemens. Een lezer uit Rotterdam meent, dat de eerste briefschrijver een leraar was (maar dat stond echt niet in het stuk je!) en hij adviseert hem, maar m een rusthuis le gaan. „Hij zal zijn buren toch niet kunnen beletten om bij een hoorspel de radio zo hard aan te zet ten dat allen in de kamer en ook moe der in de keuken het kan horen. Verder is zijn conclusie, dat het harde tele visiegeiuid alleen te wijten is aan de omroepverenigingen, die zulke harde muziek geven als achtergrond bij ge sproken woord, „dat je het toestel wel hard móét aanzetten om de spreker D» kunnen verstaan." Om met het laatste argument te be ginnen: ik geloof, mijnheer V., dat u rich daarin vergist. Want hoe harder u het geluid aandraait, hoe harder ook de muziek wordt. Kunt u de spreek stem niet onderscheiden als het toestel op normale geluidssterkte aanstaat dan kunt u dat evenmin als u muziek èn spreekstem heel hard maakt. Probeert u dan juist eens het toestel wat zachter te zetten, u zult zien dat u dèn het beste het gesproken woord kunt verstaan. En wat dat hoorspel be treft.,.. wanneer u het radiogeluid zo instelt dat allen in de kamer het gewoon kunnen verstaan, veroorzaakt u echt geen last aan uw buren. Wél, als het geluid het halve huis door moet klinken om ook tot de keuken door te dringen. Maar is het dan werkelijk nodig, dat moeder tijdens een hoorspel in de keuken aan het werk is? Mis schien kan zij dat wel anders regelen, /«navond Televisie krijgt u vanavond van de VARA. Eerst natuurlijk het NTS- journaal met het weerbericht cn dan actualiteiten. Om half 9 begint de film „Gisteren komt nooit i i de i halen van Meyer Sluyzer oude Amsterdafnse Jodenbuurt, door de cineast Theo van Haren Noman. Om 9.20 uur is er een reportage uit Amersfoort van keurturnen. vond Om 8.20 uur speelt in het NCRV- programma onder leiding van Mari- nus Voorberg het Omroeporkest, waarbij de pianist Franzpeter Goe- bels solist is. U hoort hem in het pianoconcert van Distier (1937). Daarna wordt uitgevoerd de 8e symfonie in d van Vaughan Wil liams. Om 9.15 uur kunt u luisteren naar een klankbeeld van Henk Stu- vel en Herman Felderhof over het Lauwerszeeproject en om 10 uur is er weer een serie geestelijke liede ren o.l.v. Kees Deenik. De VARA neemt u om 8.05 uur mee op een muzikale tocht langs de Do- nau: Christine Spierenburg en Bert Robbe zingen bij het Promenade orkest o.l.v. Benedict Silberman. Om 8.55 uur begint het hoorspel „Een dag als alle andere dagen" van Heirvrich Böll en om 9.50 uur speelt de violist Bruno Giuranna werken van Vivaldi. Programma voor morgen DAG 3 DECEMBER 1959 n I, 402 m. 746 kc/s KRO: 15 Oram 7 30 v Morgengebed 8,50 V d vrouw 9 35 Waterat 9 4o Schoolradio NCRV: 10 00 Gram 10 30 Morgendienst KRO: 1100 V d zieken W 43 Gewijde muz 12 00 Middagklok-noodklok 12 03 Gram 12 25 J V d boeren 12 35 Land- en tuinbouw- jmoded 12 38 Draalorgelirruz i3S0 Act 13 00 S Nws 13 15 Zonnewiijzer 13 20 Lichte muz 13,33 Amus muz NCRV:' 14 9o Mctro- ïpble-ork 14 45 Gram 15 03 Sopraan en piano 15.33 Grain 16 00 Verkenningen tn 2 de Bijbel 16 20 Holland Festival 1959: JKamermuz 17 00 V d Jeugd i7 30 Gram J17 40 Beursbcr 17 43 Gram 18 00 Lichte muz 18 15 Spnrtrubrlek 18.30 8,30 Omstreeks zes uur gisteravond is een autobus, die arbeiders van Per- nis naar hun woonplaats Oosterhout bracht, frontaal in botsing gekomen met een met 6 ton riet geladen vracht auto van de firma Prins uit Lekker- kerk. Van de ruim 40 inzittenden van e autobus werden er 38 gewond, oornamclijk hoofd- cn snijwonden. ♦erwiil bovendien veel passagiers be schadigingen aan hun gebit opliepen. De chauffeur van de vrachtauto, af komstig uit Lekikerkerk, zat bekneld in cabine. Nadat deze opengescheurd bleek dat de man er op een ge broken enkel na, wonderlijk goed was f gekomen. Het ongeval gebeurde in de Brouwe rijstraat in Wagenberg, juist op het pitsuur, zodat een flinke verkeersop- topping het gevolg was. De autobus is waarschijnlijk in de door de regen gladde bocht geslipt. De gewonden, afkomstig uit Made en Oosterhmit, zijn ter plaatse verbonden vervolgens met een reserve-autobus metlading van de vrachtauto stak de cabine heen steunend op een en balk. De balk drong de autobus en juist 5 om boven het hoofd van j perspectief 10 oo N ie man af, praatje 19.15 Gram 19 30 J Radiokrant '.9 50 Pol praatje 20 00 Gev'nr progr 22 00 Periodieken parade 22:0 Vocaal ene 22 30 Nws 22 40 Zaalsport- uitri 22 43 Avondoverdcnkdng 23 00 Or gelconcert 23 30 Gram 23 55—24 00 Nwj Hilversum II. 298 m. 1007 kc/s. AVRü' 7 00 Nws 7.10 Gym 7 20 Gram VPRO: 7.50 Dagopening AVRO: 8 00 Nws 8.15 Gram U 00 Gym 9 10 De groenteman 9 15 Gram 9 40 Morgenwijding 10 OO Gram 10.40 V d kleuters 11 00 V d vrouw 11 13 Het Conccrtgobouwork 1145 V d vrouw 12 00 Mctropole ork 12 30 Land- cn tuln- bouwmedcd 12 33 Lichte muz 13 00 Nws 13 15 Meded of gram 13 20 Lichie 3 56 Beuraber 4,00 V li 16 30 Gram 17 00 V d jeugd 17 30 10 Nws 18 15 Sportproatje 18 26 Ge- l sproken brief 18 30 De Pepernotenko- fning. zangspel 19 00 V d kleuters 19 05 ÏGevar progr 20 00 Nws 20 05 Omr ork Jen sol 21 15 De Koningin en do Ketterse, ihoorwpel 22:5 Ltohlc muz 22 30 Not Jen beurs be r van New York 22 40 Jour- l naai 22 55 Sportact 23 06 Fanfaremuz >23 3324 00 Nw» 5 Televluleprocr. NTS 20 00 Journaal en ïweeroverz. KRO 20 20 Documentair pro- Tgramma 20 50 Zijl Welldkome, TV-spel

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 7