mysteries Wormer gaten: of waterbronnen? Sunil wast stralend wit... Corsicanen vinden dat hun eiland verwaarloosd wordt WITTER DAN DE WITSTE MEEUW Los Angeles krijgt meer zeggenschap over zijn luchthaven Sjah schonk Farah ring die „blinkt als de zon" DE I&KUcc/' mum 1 DINSDAG 24 NOVEMBER 1959 nog in? Gelooft u er (ook) Quizz zonder bedrog - maar met nog talrijke open vragen (Van oixse speciale verslaggever) A LS DE BURGEMEESTERSVROUW VAN WORMER niet in de -1*- nacht van zestien op zeventien september door een sissend geluid was wakker geschrokken, dan was er heel wat minder stof tot praten, speculeren en honen geweest dan had dit artikeltje ook nooit ge schreven behoeven te worden. Maar de burgemeesterse is nu eenmaal wakker geschrokken en heeft met haar man zelfs nog even in nacht gewaad voor het slaapkamerraam gestaan. Vandaar, dat er een soort wild-west-sfeer in het landelijke, lintvormige Noordhollandse dorp ii ontstaan, dat de een de ander voor niet goed bij het hoofd verklaart en dat er reeds enkele tienduizenden guldens in het niet zijn verzonken. I Het gaat om het gat of de gaten van Wormer, maar dat wist u na- j tuurlijk al. Wat u misschien nog niet I weet, is, dat deze gaten over een paar weken opnieuw in het nieuws zullen staan, want ze schijnen het i ministerie van defensie nog steeds te intrigeren. Kapitein Blommaart van de Explosieven Opruimings Dienst en een handjevol van zijn mannen gaan begin december verder zoeken met gloednieuw, speciaal voor dit doel geconstrueerd sonde ringsmateriaal. „Wurmer" van Wormer Misschien zonden ze het in Den Haag plezieriger hebben gevonden, als we ka pitein Blommaart alleen hadden laten staan, m.a.w. uitsluitend hèm een on wrikbaar geloof in verborgen mysteries hadden toegemeten. Waarschijnlijk achten l verschillende instanties het ook gewenst, als we de gaten als een dankbaar oefen- project voor de Explosieven Opruimings Dienst afschilderen, zonder er verder 'n diepere betekenis aan te geven. We weten echter beter. Daarnaast is ook een ieder bekend, dat de „Wurmer van Wormer". zoals kapitein Blommaart wel eens gek scherend wordt genoemd, in het grote le- i gerverband werkt, wat betekent, dat de hiëargische weg van boven naar beneden strikt en stipt wordt bewandeld. In deze quiz zonder bedrog, maar met talrijke open vragen, staan, als we 't zo j zeggen mogen, drie groepen tegenover el- I 0 De eerste, de grootste, Ibestaat uit mensen, die aan de vijfkantige gaten een natuurlijk ontstaan toekennen en met iedereen, die niet aan veensoheu- ren, waterwellen of grondwerking in een ander verband gelooft, danig de j spot drijven. Het zijn de lieden, die boer Jongert, op wiens weiland het eerste, maar in feite tweede gat werd ontdekt, speelgoedraketjes sturen en brieven, ondertekend door „Het Maan- mannetje". Ze verspreiden ook geruch- I ten over spookverschijningen, die aan de klassieke foto's van ruimtevaarders doen denken en die zich uiteraard niets van de bordjes „Verboden Toegang" aantrekken, welke bij de gaten staan. Aan hen is eigenlijk maar weinig lol te beleven, hoe lollig ze vaak ook zijn, Ze zijn cynisch, zitten vol met grappen en grollen en staan er als lachende den 0 Ook de tweede, heel wat kleinere groep bestaat uit twijfelaars; uit mi net te weinig of net te veel aanwijzin- gen menen te hebben om een krachtig ja of nee te laten horen. Ze spreken van dingen, die in de grond geslagen zijn: van meteoorstenen, van raket- delen, van stukken van aardsatellieten of van „door vliegtuigen verloren voorwerpen". Soms wijzigen mening ,als deze niet meer houdbaar blijkt, maar keren er zo nodig onmid dellijk naar terug. 0 De derde groep ten laatste, aanzien lijk in aantal teruggedrongen en de ri see van velen, borduurt koppig en vast- houdend op een zeer klein stramien Veenscheuren of waterwellen? tlon- sens! Waarom grondwerking van een type, dat zo goed als onbekend is en waarom twee, vrijwel drie gelijke ga ten op nog geen vijfhonderd meter van elkaar? Meteoorstenen? Kan niet! Ten slechts twee keer sprake vai aarde ingeslagen meteoriet geweest waarvan de grootste doorsnee groter was dan de middellijn der gaten (on geveer vijftig centimeter). T e j d e moet het als uitgesloten worden geacht, dat twee meteoorstenen I lijke en ook uitzonderlijke grootte bin nen een tijdsbestek van drie maanden op bijna dezelfde plaats terecht komen. Ten derde is bij de Sterrenwacht te j Utrecht geen enkele melding van een vuurgloed binnengekomen, terwijl de kleinste meteoriet een vurig spoor van brandende moleculen achterlaat en honderden brieven binnen doet ko- „Door vliegtuigen verloren voor werpen"? Onmogelijk! De Koninklijke Luchtmacht heeft in de nacht van zes tien op zeventien september niet ge vlogen de geboortedatum van het andere gat is onbekend en er zijn ook geen vliegtuigen van NAVO-part- ners boven Nederland geweest. Zou het bovendien niet ongelooflijk toe vallig zijn, als militaire toestellen of machines van de burgerluchtvaart twee keer binnen drie maanden een identiek voorwerp op bijna precies de zelfde plaats verliezen? Blijven over: raketdelen of stukken van een aardsatclliet. En daar houdt men het voorlopig dan ook op. Sommige fanatici schakelen de laatste mogelijkheid zelfs nog helemaal uit en verklaren zonder meer, dat de gaten niet anders dan door de derde trap van een raket kunnen zijn ontstaan door een serie aaneengekop- pelde stuwmotoren dus. De vijfhoekige vorm zou hier niet alleen een aanwijzing voor zijn, maar ook de middellijn van het ?at, de diepte, waarop moet worden ge zocht en verschillende andere bijkomstige van twee op verschillende tijdstippen ont stane gaten op hetzelfde stukje planeet worden verklaard. Ze beweren nl., dat het bij het kiezen van een baan voor een satel- liet op de kleinste meeteenheden aankomt en dat met een lanceerinrichting, die een maal „in de juiste stand" is geplaatst, herhaaldelijk onder dezelfde hoek wordt geëxperimenteerd Boud en misschien te pertinent klinkt deze redenering, maar zij is toch de basis geweest, waarop „Den Haag" heeft gestaan, toen men daar tot het gerucht makende speurwerk besloot. Trouwens, deze basis is er nog steeds, want anders zouden kapitein Blommaart en zijn mannen de gaten wel met rust laten en zich niet nog eens een keer in het riskante licht der publiciteit plaatsen. De feiten spreken in dit opzicht voor zichzelf, ondanks het officiële stilzwijgen, waarin de betrokken ministeries gehuld zijn. Er mocht eens niets gevonden wor den en er mocht eens iemand schamper beginnen te lachen.... De feiten Bekijken we eerst de nacht van zestien op zeventien september. Mevrouw Log gers staat met haar man, de burgemees ter van Wormer, achter haar slaapkamer raam in het duister te staren, nadat ze door een sissend geluid wakker geschrok ken is. Heeft ze gedroomd of misschien een nachtmerrie gehad? De eerste burger gaat er pas serieus over denken, als boer Jongert hem de volgende dag meldt, dat Tezelfdertijd verschijnt er irog iemand op het toneel, een man, die geen minuut van het gat is weg te slaan en c heimzlnnig doet, dat iedereen hardnek kig naar zijn herkomst begint te speuren. Binnen twee dagen weet het hele dorp, dat hij bij de Binnenlandde Veiligheids Dienst werkzaam is, hoewel hij koppig blijft volhouden, dat hij de contactman tussen het ministerie van binnenlandse zaken en het ministerie van oorlog is. Bin nen twintig dagen wordt hij voorzichtig weggeloodst, doch niet dan nadat het verschillende personen bekend is gewor den, dat de B.V.D. op de vondst van een Russisch raketdeel hoopt en hiervoor al een aardig „uitwisselingsprogramma" heeft bedacht Op 2 oktober een ramp! Het gat rond het gat, dat tot bijna vijf meter is uitge diept en een oppervlakte van zo'n vijfen twintig vierkante meter heeft gekregen, stroomt plotseling vol en nog geen pompen kunnen het water aan. Het graaf werk komt abrupt tot een einde, even als het verblijf van de heer Drent en zijn mannen in Wormer. Op 8 oktober besluit het ministerie van defensie het mysterie over te nemen en op 12 oktober arriveert kapitein Blom maart van de Explosieven Opruimings Dienst met een zevental specialisten, honderd kilo zware sonde en het modern ste opsporingsmateriaal. In het „Wapen van Wormer", waar hij zijn eerste pers conferentie houdt, duikt dan plotseling een meneer uit Laren op, die zich zaak waarnemer van boer Jongert noemt ën van film- en televisiee-mensen „jullie hebben wel geld" een fiks entreegeld voor het betreden van het weiland eist. Het gat bestaat enkele uren niet meer en geschrokken door de geesten, die hij heeft opgeroepen, duikt de man weer even plotseling onder. Boer Jongert, die een gat in het gat zag en ook nog goud op de bodem zag glinsteren, wordt door burgemeester Loggers aan het verstand gebracht, dat hij de vrije nieuwsgaring niet in gevaar mag brengen, doch ver klaart hier weinig van te snappen. Op 16 oktober geeft kapitein Blommaart het graafwerk in het weiland van boer Jongert op. Het gat is hem uit de hand gelopen door de water- en modder- massa, die in de enorme, door de heer Drent gegraven kuil is ontstaan, kon hij het aanvankelijk zelfs helemaal niet vin den! en voor verder onderzoek totaal verknoeid. Een paar uur later zit de le gerofficier al bij boer Grevers. Hoewel '''OV Hier is met Sunil gewassen.dat hemels blauwe Sunil, waarin al het wasgoed stralend wit wordt, wei-kelijk stralend wit! Bleken en blauwen kunt u zelfs ver geten, met Sunil hebt u minder was- werk, minder te wringen, dus... minder slijtage. Waar Sunil de was dóet, blijft alles veel langer nieuw, ook wasmachine en wringer varen er wel bij! Neem meteen het voordelige reuzenpak en spaart uw linnenkast In deze put, die midden in een weiland gegraven is, rust het (al of niet vermeende) mysterie van het Wormergat. 'actoren. Verder houvast Als verder houvast voeren nog aan, dat raketdeskundigen onlangs openbaar hebben gemaakt helemaal niet 70 zeker te zijn, dat de derde trap, die een satel liet buiten de dampkring moet brengen, hij terugkeer naar de aarde door wrij ving verbrandt. Binnen het kader van hun theorie kan ook de aanwezigheid Van Nelle bestellen I (adv.) weiland heeft gevonden, scherp afgestoken half gevuld met water en zonder speciale hulpmiddelen niet te dichten. De heer Loggers staat bij de geheimzinnige kuil, telt op, trekt af en combineert en het avond geworden is, gonst het dorp van geruchten. Een vrouw, die wak ker lag, zou, op ongeveer hetzelfde tijd stip als waar de burgemeesterse zo plot seling uit haar slaap werd gewekt, rode vuurgloed op het behang hebben gez.ien. Een andere vrouw meent een v pijl te hebben opgemerkt, een derde alleen maar een vreemd geluid hebben gehoord. De burgemeester, die, met uitzondering in zijn vrouw, alle „getuigen" aan scherp, politieel verhoor laat onderwee raakt gealarmeerd. Op 20 september belt hij het ministerie van binnenlandse zaken op, maar het kost hem nogal moeite „de mensen daar" van de myste- e sfeer rond het gat te overtuigen. Men belooft hem ten slotte, dat de Hulp verleningsdienst, die zich met het oprui men van explosieven en projectielen op burgerterreinen bezighoudt, een kijkje zal komen nemen en tevreden met het be reikte resultaat belt de heer Loggers af. :n nieuw mysterie duikt dan op. Door toevallige samenloop van omstandig heden wordt bekend, dat boer Grevers, die nog geen halve kilometer naar het noorden woont, een maand of drie gele een soortgelijk gat in zijn weiland had gevonden. Hij had er echter niets bijzonders in gezien en het met half ver- kooide boomstronken van een Pinkster- dicht gegooid, omdat hij bang was, ijn koeien er de poten in zouden bre- Pers, radio en televisie, die in binnen- i buitenland al voor de nodige tam-tam hadden gezorgd, storten zich op de nieu we buit, maar Grevers raakt er niet van ondersteboven. Hij blijft volhouden, dat het gat door plotseling opborrelend wel water is ontstaan en is bereid hier een weddenschap over af te sluiten met als inzet een paar van z'n koeien.... Op 23 september arriveert het plaats vervangend hoofd van de Hulpverlenings dienst, de heer Drent, in Wormer en voor het vierentwintig uur verder is, ziet hij er iets in. Hij besluit tenminste er met zwaar materiaal op los te gaan: met een damwand, een dragline, een heistelling en een paar pompen. Het gat op het wei land van boer Jongert is het eerste aan de beurt en het ministerie van binnen landse zaken stelt zich garant voor de te maken kosten. als ongerepte tweede, maar in feite eerste gat aan het ministerie van defensie te ver pachten. Hij doet dit voor een „behoor lijk bedrag" hoeveel wordt streng ge heim gehouden en om al te grote be schadigingen van de slappe veenbodem te voorkomen, laat kapiteit Blommaart stalen opritplaten met gaten op het gras leggen. Terwijl de Inmiddels te hulp geroepen dienst van Grondmechanica aan het „prikken" is, brengt een te goeder naam en faam bekend staand avondblad het bericht, dat „juist voor het ter perse gaan van deze editie" een granaatachtig voorwerp gevonden is. De krant bleek het slachtoffer van een „grappenmaker" te zijn, maar er was niets meer aan te verhelpen. Andere bladen, die met de dag ongedul diger en misschien ook cynischer werden, komen met artikelen over soortgelijke ga ten voor de dag. Al in 1912 zou er „net zo'n gat" in Hillegom zijn ontdekt en in 1954 zou er een gat in Zuiderwoude ge vonden zijn, waaraan alleen enkele astro nomen aandacht hadden besteed en dat bij het uitdiepen eveneens door welwater was verwoest. Op 28 oktober even enorme spanning De „prikker" van Grondmechanica, die voortdurend tot een diepte van tig meter was doorgedrongen, blijft plot seling op nog geen twintig meter steken. Bij hernieuwing van de druk knapt de buis als een luciferhoutje af en zelfs nog tweede keer! Is men op het geheim zinnige voorwerp gestoten of heeft zich slechts een bodemverharding aangemeld? de keel grijpende onzekerheid duurt enkele uren en landt ten slotte in de mededeling uit, dat er „blijkbaar' betonharde zandlaag moet zitten. Verdeeld Op 6 november ruimt ook Grondme chanica het veld. De dienst is van bovei tot onder verdeeld over de vraag, of zich een ding op de bodem van het gat vindt, maar de grote baas gelooft er in. Hij verklaart onomwonden, dat er alarm geslagen is en heeft, wat het ter beschikking stellen van het schaarse kostbare materiaal betreft, het laatste woord. Op het ministerie van defensie neemt men dit niet, maar men acht het, gezien de weinig bemoedigende resultaten, toch wel verstandig zich voor het oog buitenwereld terug te trekken. De Leger- voorlichtingsdienst, zo enthousiast openbaar begonnen, verdwijnt van 't to neel en kapitein Blommaart bestelt zoge naamd op eigen initiatief nieuwe, kost bare sonderingsbijuizen en roept de gaten oefenproject voor zijn ma psterie van Wormer is nu ruim vijftig dagen oud, er zijn enkele tiendui zenden guldens in verzonken en in alle hoeken van Nederland wordt al scham per gelachen. De hilariteit zal beslist nog veel groter zijn, als straks zou blijken dat er een paar mannen met een schop de hand in hebben gehad, zoals ook al is gesugge reerd. Het idee voor deze, nogal Angel saksisch aandoende grap zou dan ontspro- moeten zijn aan het brein van iemand, naar het K.R.O.-hoorspel „De schedel het eiland" heeft geluisterd, dat van het begin tot het einde om geheimzinnige gaten in de grond draaide. Mensen die het weten kunnen, ontken- m echter ten stelligste, dat de Wormer gaten door „practical jokers" gegraven zijn, daar dit, door de omvang van het werk, tenminste door iemand zou zijn opgemerkt. Eveneens wordt ontkend, dat Den Haag stappen in Washington en in Moskou heeft ondernomen om te trachten het mysterie langs diplo matieke weg op te lossen. Begrijpen doet men dit weliswaar niet, want de reeds gedane en nog komende bemoeienissen van de overheid wij zen er in ieder geval op, dat men nog niet geneigd is in veenscheuren of in plotseling doorgebroken wa terwellen te geloven. Als men dan ook maar in de verste verte ver moedt, dat er zich raketdelen van aardsatelieten in de bodem van Wormer bevinden, dan ligt het voor de hand, dat men daar gaat infor meren, waar deze voorwerpen regel matig worden afgeschoten. GESPREK MET K.L.M. IN JANUARI A MERIKAANSE functionarissen hebben gisteren in Washington verklaard dat de Amerikaanse re gering rekening zal houden met de mening van de inwoners van Los Angeles, voordat zij een besluit zal nemen over de landingsrechten in de stad voor buitenlandse verkeers vliegtuigen. Nederland wil zoals bekend deze rech- n voor de KLM zien te krijgen. In het begin van januari zullen de onderhan delingen hierover hervat worden. Het overleg zou eigenlijk al op 8 december Washington begonnen zijn. Het werd echter uitgesteld in verband met de ziekte van mr. D. Stikker, de voornaam ste Nederlandse afgevaardigde. De Kamer van Koophandel van Los Angeles heeft een week geleden een boekje uitgegeven, waarin de nadruk wordt gelegd op het belang dat de s'ad heeft bij de uitbreiding van de lucht- verbindingen met andere landen. Eindstation De vorige week heeft de Kamer een besluit goedgekeurd om de aanspraken Los Angeles in dit verband sterker voren te brengen. Men stelt name lijk dat de stad het beste eindstation oor internationale verkeersvliegtuigen an de Amerikaanse westkust is. De voorzitter van de commissie voor luchtvaart van de Kamer, Gose, zei dat nog altijd een aantal belangrijke ge bieden in de wereld zijn waarmee Los Angeles geen directe luchtverbindinc heeft. Deze zijn de Duitse bondsrepu bliek, Nederland, Argentinië, België, Australië, Italië, Spanje en sommige de len van Canada. Japanse, Scandinavische en Mexicaan se luchtvaartmaatschappijen landen reedr te Los Angeles. Britse, Franse en Brazi liaanse maatschappijen zullen, naar ve.- wacht wordt, spoedig luchtlijnen op Los Angeles openen, aldus hebben ambtena ren te Washington meegedeeld. MONAT VROEG IN V.S. ASIEL Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken heeft gisteren bevestigd dat kolonel Paweï Monat, die een van Polens hoogste functionarissen ln de ge heime dienst werd genoemd, Inderdaad naar de Verenigde Staten ls gereisd en om politiek asiel heeft gevraagd. Ook zijn vrouw en kinderen zijn in Amerika. Volgens een bericht in de New York Times, waarover wij gisteren reeds mel ding maakten, was Monat coördinerend leider over alle Poolse attachés ln de wereld. Zijn vlucht was een van do voor vallen waaruit de Poolse communistische leider, Gomoelka, zou hebben gecon cludeerd dat er gebrek aan tucht be sbaat ln het Poolse communistische ra- Van Nelle bestellen Van Nelle bestellen I (adv.) Mejuffrouw Farah Diba, sinds gisteren de verloofde van de Perische Sjah, heeft haar intrek genomen iri het paleis van de koningin-moeder te Teheran en zal daar blijven wonen tot zij 21 december metde Sjah in het huwelijk treedt. Zij zal dan koningin Farah worden genoemd. Bij de plechtigheid van de verloving waren gisteren ongeveer honderd geno digden aanwezig. Oe 21-jarige Farah was gekleed in een turquoise zijden japon met gouden lovertjes. De Sjah droeg het uniform van generaal der Perzische strijdkrachten. De Sjahd heeft zijn verloofde een ring met grote vierkante steen geschonken, die volgens een der gasten „blonk als de zon". Commentaar 13.IS Met Pit op pad, praatje 13 20 M«- tropole-ohk, koor en eoll6t 14 00 Gram V d Jeugd 17 20 Tweestrijd 7 4o Eeureber 17.45 Pror en verenigingsleven, lezing 18 34?'L des Heils-kwartter 18 45 Boekbespr 19 00 Nws en weerber 18.10 Op de man af. Er is ai heel wat geschreven over de Pr"?e,Q1A15_?ifno''ec,ltf). ,.19 Baddo- barre zeesleepvaan en de Rotterdamse bmiwork en aoiist 22 15 Lichte muz^^Io journalist Kees Borstlap die eenmaal Nws 2240 zaaleportuitsl 22 46 Avondovér- zelf zeeman was, heeft daar nog eens denking 23.00 Platcnndeuws 23 53—24 00 toe bijgedragen met zijn hoorspel Nws. „Tweestrijd", dat in de NCRV~hoorspel- Hilverspm n, 298 «n. 1007 kc/s VARA- wedstrijd werd bekroond. 7 00 Nws 7 10 Gym 7 23 Lichte "muz en Gisteravond hebben we naar dit reportages 8 00 Nws 8 18 Gram en act boeiende stukje zeemansromantiek ge- 9 .919. Iuisterd, genoten van kruidige dialogen VARA: 10 20 V juiste sfeer oproepend. spel 13 00 Nws en 'temoonVt«MlngBag<mda Wat de kwaliteit van het spel aan- 13,20 Lichte muz 13 45 Gesproken portret gaat: het gegeven is menselijk en aan- 1* 00 Jeugdeonc-ert 14 45 Volksliedjes 1 vaardbaar, maar het nijpende 1 gemoederen op Corsica zijn verhit, dat zijn ze, meestal wel op deze parel van de Middellandse zee, waar het zomers tropisch heet kan zijn, maar nu is er een speciale aanleiding toe. Zondag is het de ver jaardag van Corsica's definitieve in lijving bij Frankrijk in 1789 en die gelegenheid willen de 170.000 nog op het eiland wonende Corsicanen aangrijpen om in massabetogingen te protesteren tegen de „verwaarlo zing van het eiland door het vaste land". Meer dan een miljoen van Napoleons (el)landgenoten hebben zich ln de loop van de jaren gedwongen gezien het eiland te verlaten om een betere toe komst in Frankrijk te zoeken. De rot sige eilandgrond was te schraal om hen allen te voeden en van enige in- Fransen willen er toeristisch oord van maken dustrialisatie is nimmer sprake ge weest. Het grootste deel van hun ge bruiksgoederen moet van overzee wor den ingevoerd en dan kosten ze hun dertig procent meer dan in overig Frankrijk. De Corsicanen zijn dus niet van plan zich langer met de door Napoleon be dongen vrijdom van accijns van tabak en wijnen te laten afchepen. Er moet Iets gebeuren voor het eiland totaal ontvolkt. De Franse regering heeft al een plan voor het aan natuurschoon zo rijke eiland: het moet zich geheel op het toerisme werpen. Met zijn prachtige ligging, imponerend woesite binnenland, warme zandige stranden en baaien en vrijwel onafscheidelijke zon zou het daar heel best een betaansmogelijk- heid in kunnen vinden. Van regerings wege wil men meer hotels laten bou wen en de verbindingen met het vas teland intensiveren en verbeteren, want aan beide ontbrak nog wel het een en ander. De Coricanen zelf willen daarbij dat hun snelste verbinding over het eiland de Micheline, gehandhaafd blijft ook al ls die tot nog toe niet rendabel. De Coricanen zelf willen daarbij dat menen dat er nu aangepakt moet wor den. Eind november houderi zij een waarschuwingssteking van een uur, maar als daar van hogerhand niet op gereageerd wordt, dreigen zij met een grotere staking voor een maand later. Gelukkig valt het geharrewar ook dan nog bulten het toeristenselzoen maar het ls te hopen dat voor de maquis weer het hele eiland laat geuren, de Initiatieven voor de toekomst van het eiland gestalte hebben gekregen. echte tweestrijd kwam er net niet ge noeg uit. Het gesprek tussen de kapi tein (Huib Orizanden zijn beter ik was goed gevonden, maar wat te lang en te dik-dramatisch van toon. De climax had ook markanter moeten zijn. Maar het spel had een andere kwali teit, die er misschien wel meer op aan komt: het houdt de aandacht vast kapel Overzee: Nederlandse Antillen, door dr J Hartog. 18 00 Nws: Daarna: Comm op het nws en act 18.30 Roemeense muz 19 00 V d kleuters 19 10 De Christen Ln de veran derende samenleving, toespraak 19 25 VARA-Varia. VPRO: 19 30 V d Jeugd VARA: 20 00 Nws 20 05 Dansmuz 20 35 Milllcent, hoorspel 21 30 Jazzmuz 21 50 Zang en gitaar 22 20 Keuren en kiezen. t veel waard. Van NeLle bestellen I Joum 1 rubriek 29 45 over de dierenwereld 21 15 Pas geperst, am 21 43 Avond wij ding Van Nelle bestellen i (adv.) 0 Hou je van opera, dan heeft de KRO vanavond iets voor je! Tussen 8.50 en 9.55 wordt het eerste bedrijf de opera „Dialogues des C; eln Mür- lite rund herum - Liebe 1st Ja Ponlene "Het ie oer, „it Chcn DaS rtn<1 dle Nüchte VOTl KlO, Foulenc. Het is een uit- Michael Jary en CosmopoUtaln Orkest; voering door het Limburgs Symfonie- Tango Notturno (Borgman: orkest, het Collegium Musicum Lim- kowna en Orkest Harry burg en solisten onder leiding van Nacbtigail slng - Du: André Rieu. Om 10.15 uur speelt het Londens Filharmonisch orkest dan ÏJiïïï.,: - J hC Enede°AVRO h!etAt* k*" HKtldel; Teddy 'en Henk Schotten en Orkest Jack En de AVRO heeft zeker een bont Bultemian; Dungare doll Lisboa anti programma? gua - La gou al ante du pavre Jean - Ja, tussen 8.05 en 10 uur. Met om. Memories are made of this. André de om 8.45 „Wie komt er in zijn hobby?" R*3** y1 Jacques Schutte: Bso en om 9.25 uur „Dagboek van een grootvader". Om 10 uur dan het laat ste programma in de serie „Liederen (Viezzo). Willy Albert! en Örk<__ CVber: Oh lady be good Whispering - Home town. Cor Steyn; My happlnew (Bergantine). De Selveras en Orkest Wil ly Langstraat; Only you (Ram) Cor Steyn; Tl dlro (d'Anzi), Willy Albert! en Orkest Jack Bultcrrrvan, A media luz (Donato), Rodriguez pena (VeMch). Or kest Malando; Oul. oul, oud (Glraud), Ted. dy Schol ten; It's a «In to tell a lie - MexlcaUi rose - By the sleepy lagoon, ss Schutte; De Raaff 1 JH PÜ amor (Igleslas). Leedy Trio; Olé guapa (Malando), Mama Yo qulero un no- (Coilazo), Orkert Malando; LI per H 1 pianowerken van Chausson. vanavond 1 (Kos- 0 Huisbioscoop, verzorgd NTS. Eerst natuurlijk weeroverzicht, dan, om 8-tu uur een m„, -r-,,, bekroonde Deense filmfantasie „Het Dolf' van der Unden: La pato^a (Y^ meisje en de schoenen", om 8.30 uur dier). BlUy Mo en Orkest Viktor Reeh een ook al bekroonde Oostenrijkse ke; Avalon (Rose), Forget me not (de documentaire „Een Kroatisch dorp in Curtis), Orkest Max Greger; Trudle (Hen. Oostenrijk" en tenslotte ru" fi Orkest Mai derson), Die Serenadere Marianne (Gllkyson). Nlgtit call Orkest Max Greger; Swing Me- Van Nelle bestellen I Programma voor morgen WOENSDAG 23 NOVEMBER 1939 Hilversum 1, 298 m. 746 kc/t. NCRV: NWsfd8 1V5° (K0M0; thusalem (Hitger), BlUy ~Mo en Örkest Wlliy Bcrklng; Maxi Jump (Haer»ch). Orkest Max Greger; My truyl, truly fair (MerrlU) Guy Mitchcl én Orkest Mltch Miller: You and the rright and the music (Scbwart). Orkest Nelson Riddle: Allen- town Jail (Gordon). Jo Stafford en Or kest Paul Weston; Tammy (Skinner), Orkest Poseph Gershenson: Because of you (Hammeretein). Tonny Bennett en Orkest Percy Faith; High noon (Tiom- Goodman: Buttons and 1 SOS-ber 7 10 Gram 7 30 Een de dag 7 40 Gewijde muz 8 00 kin), Orfct.. 1 8 33 Gram 9 00 V d bows (Livingston). Dinah Shore; Let' IriMHBHBHPPI 30 Gram 9 35 Wateret >40 V d faae 10 13 Gram 10 30 Morgendienst 11 00 Nelson Riddle, H 1105 Tweestrijd, hoorspel 12.13 (Brown). Orkeet Nsl*on RlddU po lover (Carson)^ Teresa Brewer; Get

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 7