J üuet-üoos fe. Avonturen van Spekkie en Blekkie ONZE SPECIALISATIE ERVAREN TYPISTE BANKSTELLEN EETHOEKEN Koerier IS IE UWE LEIDSCHE COURANT 10 DINSDAG 24 NOVEMBER 1959 rJLp"i -INIEK SCHRIJFMAPPEN KALENDERS Uw voordeel! Of U nu een PELIKAN, SHEAFFER of OSMIA zoekt, een meerkleurenpotlood of een ball-point, lets aparts b.v. een deckset of een 3- dellg set, een relatiegeschenk of een geschenk voor uw vriend(in) steeds zal de grote keus U voldoening schenken. Van 4.90 af kunt U by ons reeds prima slagen met een fraaie vulpen (gouden pen). kleine, maar kracht dadige auto's, die de wereld voor U open leggen - op 'n zonnige manier en met zuidelijk temperament I Voor zorgen-loo8 rijden FIAT 500 - 4 peraoons, tG'/j pk, benzine 1:22, 90 km/u, open dak, verwarming en defroster vanaf I 3799.- FIAT 600 - 4 persoona, 24 pk, benzine 117. 96 km/u, met neerklapbare achterbank (voor zakengebrulkl) en verwarming f 4790.- Agent voor LEIDEN e.o.KOREVAARCARACE Korevaarstraat 43 Telefoon 01710-23730 SHELL PERNIS RAFFINADERIJ N V. taal i het bezit v Leeftijd: 20-25 jaar. Zij die niet in Rotterdam of naaste omgeving wonen, komen ina voor een aanzienlijke tegemoetkoming in d~ for reiskosten. Voor vervoer van personeel dat i pension- en/or reisKosren. voor vervoer Rotterdam-Zuid woont, wordt gezorgd. ing van s lelijk te r Sollicitaties met vermelding van geboortedatum, opleiding ervaring uitsluitend schriftelijk te richten c SHELL PERNIS RAFFINADERIJ Postbus 644, Rotterdam, onder No. PSr 40/22. Gevraagd 2e hands kamerorgel Notarissen Veiling wegens sterfgeval Op donderdag 26 nov. a s. des vjn. 10 uur zal ten overstaan van notaris M. P. Kaptein om contant geld publiek worden ver kocht: huiskamer ameu blement. ledikanten met beddegoed, linnenkasten, dressoirs, tafels, stoelen, haarden, kachels, glas en aardewerk enz. Voorts: damesgarderobe, gouden en zilveren voor werpen enz. Kijkdag: woensdag a s. van 104 TOONKAMERS DREEF BURGSTEEG 3 - 5 - 12 NIEUWSTRAAT 1 Plaats een 't is de manier! Verrukkelijke Kersenbonbons en beroemde Jamaica Rumbonen tezamen in VAN DUNGEN'S Eindelijk is de mogelijkheid geschapen om in één fleurige, luxe doos deze twee soorten kostelijke bonbons te verkrijgen. Waarlijk een Sint Nicolaas-cadeau, waarmede men eer inlegt. voor hen die fijne chocolade wensen 89. Blekkie had misschien een half uurtje gelopen door het donkere bos toen hij eensklaps voor zich uit het gekraak van takken hoorde. Hij bleef doodstil staan en luisterde scherp. Ja, er was geen twijfel aan mogelijk, er naderden vele ruiters. Dat moesten de Stoeravegs zijn! Blekkie liep de kant uit waar het gekraak en geritsel vandaan kwamen. Weldra zag hij de eer ste kamelen met hun berijders tussen de stammen opdoemen. Hij zag dat de man nen gele tulbands droegen. Het waren dus inderdaad de Stoeravegs. Blekkie knipte zijn lantaren aan en zwaaide er een paar maal mee heen en weer. ,,Mag ik de hoofdman der Stoeravegs spreken?" riep hij luid. „Ik heb een be langrijk bericht te vertellen over de le gerplaats van de Porkoezen." Hij hoorde hoe er een grote opwlivding onder de Stoeravegs ontstond. Er werden onderdrukte uitroepen geslaakt en de voor ste ruiters hielden halt. „Wie spreekt daar?" vroeg een barse „Een vriend van de Stoeravegs en een vijand van de Porkoezen, die drie van mijn vrienden hebben gevangen geno men", antwoordde hij. Een lange krijger met een zwarte volbaard kwam op hem toe gereden. „Ik ben Effi-ben-Beffi" .sprak hij niet onvriendelijk. „Wie ben jij, kleine krijger?" „Ik ben Blekkie Moppo", antwoordde Blekkie, „en ik kom uit het Avondland. De Porkoezen die aan het Gazellennaeer legeren houden drie van mijn vrienden ge vangen. Ze geloven niet dat de Stoera vegs op het oorlogspad zijn. Ze zijn mis schien veertig of vijftig man sterk." „Hoe weet de kleine krijger dat wij te- Sen de Porkoezen oprukken?" informeer- e de hoofdman enigszins achterdochtig. „Dat is een heel verhaal", sprak Blek kie. „Maar ik zal het u in het kort ver tellen, o Effi-ben-Beffi". En hij deelde de hoofdman in grote trekken mee wat hen naar Palmesië had gevoerd en hoe het was gekomen dat Spek kie, Ben Bokkel en oom Bram in gevan genschap waren geraakt. Hij paste er ech ter wel voor op om te zeggen, dat het oom Bram was geweest die de Porkoe zen verteld had, dat de Stoeravegs in aan tocht waren, Personeel gevraagd Stichting „De Rustenburg" zoekt, wegens huwelijk van de tegenwoordige, voor een van haar afdelingen heren met licht geestelijke af wijkingen, een verpleegster met dipll Ziekenverpleging B., in staart het AfdeLings- Hoofd bij afwezigheid te ver vangen en van Prot. Chr. Godsdienst. De betrekking is intern. Salaris volgens Rijks regeling. Soil, met uitvoerige inlichtingen aan de Directie, Mathenesserlaan 491, R'dam. Personeel aangeb. Biedt zich aan eenv. huls houdster G.G., liefst in klein gezin of alleenwonende. Br. onder no 4657 bur. v. d. bl. Te huur aangeb. 0 Een kleine zit-slaapkamer voorzien van vaste wastafel en stookgelegenh. Event, met warme maaltijd of aparte kookgelegenh. b.bJi.h. Br. no 4658 bureau van dit blad. Garage te huur aangeb. Telderskade 14. Tel. 21115. 0 Zit- en slaapkam. of zit- slaapkam. per l dec. Zeer geschikt voor 2 vrienden of 2 vriendinnen. Br. ond. no. 4656 bur. van dit blad. Woningruil Aangeboden te Leiden een vrij bovenhuis. Grote kamer en suite, keuken, sl.kamertje Boven 2 slaapkamers en zol der. Gevraagd in Leiden een benedenhuis met voortuintje, bevattende: kamer en suite en 1 slaapkamer, keuken, douchecel en w.c. Brieven no 4659 bur. van dit blad. Te koop gevraagd 0 Te koop gevraagd goed onderhouden eiken ledikant 2-pers. niet van opkopers. Br. no. 4655 bur. blad. Te koop aangeboden 0 Wegens verhuizing blanke Jaarsma haard, grote capa citeit. Stookt anthraciet 4. Zeer zuinig. Tevens moderne 12 staafs Velie gashaard. Tel. 24825. Kanaalweg 105. Groot houten droogrefe, handweeftoestel. Leldseweg 533, Voorschoten. Aquarium met stalen tafel x 260 x 50 cm. Leeg. T.e.a. bod. Hogewaard 153, Koude kerk aan den Rijn. 0 Te koop modern vrjj huls met complete inboedel. In schitterende staat. Spoedig te aanvaarden. Pr. f 35-000. Lijsterbesstraat 20, Katwijk aan Zee, na 19 uur 0 Te koop t.e.a.b. Kas 16x6% m, met ketel, pijpen en schoorsteen. Br. no. 4662 bur. van dit blad. Cassette tafelzilver (Schoonhoven) 40-delig van f 395. ongebruikt, wegens desillusie f 295. Br. no. bur. blad. Diversen 0 Woensdagmarkt! Grote baddoeken f 0-98. Pr. washandjes 5 stuks f l. leuke Schotse dames petticoats, Iets aparts, alle maten nu f 2.98. Slopen, theedoeken. Nylononderjurken f 6.98. Hoek Stadhuisplein. Japie 0 Woensdagmarkt! De nieuwste maar dan ook de nieuwste dames en heren pyama's, alle maten, f 6.50, leuke meisjes- en jon gens pyama's, vlotte nacht japonnen tot 52. f 4.49. Hoek Stadhuisplein. Japie 0 Het ideaal van uw grote zoon is een 4-kleurenpotlood. Prachtig superautomatisch 4-kleurenpotlood van slechts f 650. f 12.50 en f 1750. Het adres is Halpa, Vulpenser vice, Haarlemmerstr. 64, naast muziekh. Gé Hofenk. Geef „hem" een horloge. Speciale aanbieding: Heren horloge 21 steens anker uur werk, anti-magnetisch on breekbare veer, schokvrij en waterproof bij ons (door kwantum inkoop) f 34.75. Vergelijk onze prijzen. Uur werkkliniek Lage Rijndijk 8. Deeln. winkeliersactie. 0 Dameshorloges. 17 steens anker uurwerk, 20 micron edel doublé f 39.75. Vergelijk onze prijzen en merken. Uur werkkliniek Lage Rijndijk 8. Deeln. winkeliersactie. 0 Credlcten voor iedereen beschikbaar voor aankoop meubelen en woningtextiel direct van fabriek. Enorme keuze en besparing. Uiterst soepele betalingsvoorwaar den en onder strikte geheim houding. Vraagt vrijblijvend inlicht Postbus 538, Den Haag. 0 Kwak's verkeersinstituut onder leiding van oud-exa minator, gediplomeerd door ANWB, KNAC, FNOP. Les met Volkswagen, Opel NSU-scooter. Iedere woens- dagavond 8 uur verkeersles voor alle weggebruikers. Leiden, Zoeterwoudsesingel 104. Telefoon 01719—22803. 0 Wat kost het! Bedden- reparatie, l-persoons vanaf f 1850, 2 persoons v.a. f 24.90 I met damast. De 3 Eenen, Haarlemmerstraat 111. Tel. I no. 23867. 0 Laat door ons uw matras overtrekken. Weer als nieuw terug in één dag, 2-persoons vanaf f 2650, l-persoons v.a. f 1950. De Kleine Winst Haarlemmerstraat 51. 0 Parapluie reparatie (ook voor opvouwbare), wandel stokken - invalidestokken - rubberdoppen - Parapluie- magazijn Van Oerle. Haar lemmerstraat 95, bij de V rouwensteeg. 0 „Roslne" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver en juwelen. Grote keuze in ver lovingsringen, gouden, zil veren en verzilverde artike len. Het adres voor alle paraties en uurwerken. Steenstraat 16. Tel. 26854. 0 Sleutels bijmaken! Lips yale, auto-kontakt en voor deursleutels, klaar terwijl u wacht! Galvaniseren van teilen en wasketels. Vertin nen van melkbussen en I melkemmers. Hartwijk, Nw. j Beestenmarkt 7-9-4, Leiden. Tel. 26627. Houten droogrekje ƒ1.98. voor om de ka-chel, drie- slags model met ijzeren scharnieren. Grote maat 9 stoks. Prijs 2.95. Nu met advertentie voor 1.98. I.V.A. Haarlemmerstraat 48. Nova - Noordeinde 43, Leiden. Metalen boekenrekje 159 oui aan de muur op te han gen. Metalen fruitschalen, diverse modellen 1.49. Me talen kapstok, vijf haken en hoedenrek 2.9.8, enz. enz. I.V.A. - Haarlemmerstr. 48. Nova, Noordeinde 43, Lelden. Metalen tafel ƒ19.95. Zw. buismateriaal met plastic omkleed, groot bovenblad 50x80 cm. bedekt met origi neel Linofeit en zware plas tic rand. Bijpassend krukje 5.98. I.V.A. - Haarlemmer straat 48. Nova, Noordelnde 43, Lelden. Metalen strijkplank 16.95 Luxe uitvoering. Extra zwaar buismateriaal, creme gemoffeld. In verschillende standen verstelbaar. Voor deze prijs koopt U alleen bij I.V.A. - Haarlemmerstr. 48. Nova, Noordelnde 43, Leiden. Metalen wandrek 6.98. Drie metalen planken en bij behorende steunen. In mod. kleuren geel en zwart. Prijs 9.95. Nu met advertentie geheel compleet 6.98. I.V.A. Haarlemmerstraat 48. Nova, Noordeinde 43, Leiden. Nachtelijke tobberijen. Calma Dragées brengen overspannen zenuwen tot rust. ƒ2.bij elke drogist 0 Plano 125,orgel (Lie- bLg) 14 regist., korte staart klok, ladekast, mod. staande halklok, sjoelbak 12,50, dlv. schdlderijeen, o.a. J. Bakker, J. v. d. Sande Bakhuyzen Roeland Sr., dlv. koper en porselein. Blansjaar. Hoge- woerd 48, Lelden, Tel. 30919. Kleur- en tekenboek met doosje prima kleurpotloden samen 29 ct. Mooi dik kleur boek inhoud 18 bladzijden en 6 stuks kleurpotloden. Alleen met advertentie alles te sa men 29 ct. I.V.A., Haarlem merstraat 48; Nova, Noord einde 43, Leiden. Wij hebben voor de St. Nicolaas een grote sortering pantoffels. Komt U eens kij ken. Wij zijn altijd voorde liger. De Lederhal, Rijnstr. 3. Wij hebben nog enkele paren solexlaarzen van 19.90 p.p. Geef Uw verloofde, man of zoon een paar van die laarzen. Ze zijn zeer voorde lig en het is een prachtig cadeau. De Lederhal, Rijn straat 3. Bontlaarzen in grote ver scheidenheid voor Jong en oud. Doet Uw voordeel. Koopt bij de Lederhal, Rijn straat 3. Bij ons houdt U al tijd nog wat over voor een aardige andere surprise. Let op het juiste adres. Er is maar één Lederhal en dat is in de Rijnstraat. PRIJZEN VOOR KOERIERS rt 2 0 woorden 1. Van 20 tot 30 woorden 150 Voor Koeriers onder nummer wordt 25 cent extra in reke ning gebracht. Bewijsnum- ler (alleen op verzoek) 15 ct. KOERIERS WORDEN ELKE DAG GEPLAATST.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 10