Hofj es ook behouden voor bejaardenzorg Wordt liet toneelbestel ingrijpend gewijzigd? Vuilverbranding en veemarkt vragen bijna 12 miljoen NIEUWE LEIDSCHE COURANT ZATERDAG 21 NOVEMBER 1959 Leidse raad over sociale zorg Beroep op zaakdoende burgers om de importantie van VVV niet te onderschatten DE HEER HARMSEN (prot.-christelijk) vroeg bij de gistermiddag voort gezette behandeling van de Leidse gemeentebegroting aandacht vooi de prot.-christeliike kleuterschool aan de Ant. Duycklaan. Daar gaan zeventig kinderen school op een zolder van 7 bii 14 m. Ligt de oorzaak niet bij de gemeente zelf, want dit project blijft toch beneden de ton? Als van de belangrijkste oorzaken van de scholennood wordt de situatie op de bouwmarkt genoemd. De heer Harmsen meende echter, dat de toestand op de arbeidsmarkt toch niet alleen maar plaatselijk is te bezien. Bouwvak arbeiders weten wel, wat reizen is. Hij meende, dat, wanneer de instanties nu zouden overgaan tot aanbesteding van de bouw der door de wethouder van onderwijs genoemde kleuterscholen, deze alle in september volgend jaar in gebruik konden worden genomen zonder dat enig ander werk i menswaard zou worden geschaad. Er zijn bij aanbestedingen meestal r voldoende inschrijvers. De prot.-christelijke fractievoorzitter vroeg, of gesprek op het departement van volkshuisvesting niet tot het gewenste resultaat zou leiden. Webhoud'er Van Scha ik (pvda) deel de mee, dab het college zijn gedachte om trent itweeklassiige kleuterscholen nog niet heeft kunnen bepalen. Ni-et vergeten mag wonden, dat Ged. Staten altijd vra gen hoe het staat met de vaste lening. Zo is het ook met de kleuterschool An-t. DuycMaa-n, die er dringend moet komen. Br rest dus nog een belemmering var financiële aa-rd. De heer Van Schaik deel de voorts mee. met wethouder Stolp eer gesprek op „Volkshuisvesting" reeds te hebben gehad, waarvan het effect niet groot is geweest. Zieke bejaarden Op het hoofdstuk „Maatschappelijke zong en volksgezondheid" liet eerst de heer L a m a r s (prot.-christelijk) zijn licht schijnen. Hij hield de raad voor, dat moet wonden gewaakt tegen apartheids- vorming van de bejaarden; deze mensen willen zo lang mogelijk hun zelfstandig heid houden. Gelukkig laat het pa-rti- ouliere initiatief ten aanzien van de be jaardenzorg zich niet onbetuigd (Geref. centrum, Witte Rozenstraat). Het vraagstuk van de bejaardenzorg ligt het moeilijkst in de sector van zieke en verzorging-behoevende beja, den. Venpleegihudzen voor zieke beja. den vormen een kostbaar object, dat het particuliere initiatief alleen niet tot stand kan brengen; een ruimer subsidie van overheidswege is dan ook nodig. Et ligt ook een taak v-oor de ziekenhuizen. De heer Lamers vroeg, op welke wijze het contact wordt onderhouden tussen de gemeente en kerkelijke en particuliere instellingen op dit gebied. Nadat hij nog aandacht had gevraagd voor de ohronisoh zieke bejaarden en een uitbreiding van het instituut der gezinshulpen, uitte de prot.-cbristellijke woordvoerder zijn leurstelling over de vermindering het rijkssubsidie voor de gemeentelijke werkplaats. Hij vroeg, of het rijk hier niet het economische belang heeft laten prevaleren. De werkplaats Op voortvarendheid ten behoeve de inrichtingen Endegeest (verbeteringen en uitbreidingen) drong de heer Zitman (vvd), die deze middag zijn begrotings maidenspeech hield, aan, alsmede op po gingen om de relatiekring van het open bare slachthuis uit te breiden teneinde de vermindering van het nadelige saldo dezer instelling een blijvend karakter te verlenen. In een effectieve samenwerking tussen de hofjescommissie en het college zag mr. Portheine een groot belang. Br is nu een actieve commissie, laat het college er dan ook voldoende aan doen. De heer Van Walzen (cpn) vroeg het college, rekening te houden met de psy chische gesteldheid van de mensen die in de gemeentelijke werkplaats arbeiden. Als er grieven zijn, moeten die op psy chologisch verantwoorde manier worden onderzocht en behandeld. Het gaat hier om een categorie mensen, die zich op LAMERS Besliste de economie geen enkele andere wijze teweer kan stellen. De veemarkt bracht dr. D u y v c r- man (vvd) ter sprake. Het veeniarktplan is urgent om twee redenen: 1. dc handel, die een hal wenst, wordt bedreigd; 2. de noord-zuid-verbinding stagneert (met dc veemarkt op de oude plaats heeft zelfs de demping van de Langcgracht geen zin). Mr. dr. Knol (prot.-christelijk) kriti seerde de vervuiling van grachten, voor al de zaterdag. Hij meende, dat de rei niging toch wel beter kan gebeuren. Vroeger was het beter. „Vergeten groept Dokter Kortman (kvp) zei, van me ning te zijn, dat de medewerking van de Ouders voor de complete inenting tegen poliomyelitis en voor de schooltandverzor- ging dient te worden bevorderd. In de buitenwijken zijn consultatiebureaus no dig; desnoods moeten wij ons voorlopig tevreden stellen met provisorische. minimum Ook hij nam de bejaarden in bescher ming. In 1958 waren er 8430 in Leiden, nu zijn er 8807, een sterke toeneming dus- Het is niét bekend, hoeveel mindervalide en verzorgingbehoevende bejaarden er z(jn; de dokter noemde dat een betreu renswaardige lacune. Hjj stelde hun per centage op 8 a 10, dus tussen de 600 en 800. Een deel wordt opgevangen door ver pleging thuis, voor de anderen, een „ver geten groep", is er onvoldoende opna mecapaciteit. „Laten wij hun zo spoc- nogclyk de reddingsboei toewerpen", zei dokter Kortman, die in dit verband ook pleitte voor het behoud van het St. Elisabethshof en het Hof van Zessen. Houding herzien Mej. Van Nienes (pvda) bracht het belang van het behoud van een aantal hofjes uit het oogpunt zowel van mo numentenzorg als van bejaardenzorg on- der de aandacht van B. en W. Rest-aura- •atl 8 hofjes voor dit doel met een totaal van 113 woningen zou anderhalf Ijoen kosten. Een bejaardencentrum wel als een oplossing te zien, maar n len ideale. Zij bond het college het hart, zijn houding ten aanzien van >fjes-commissie zo te herzien, dat hier ;n positieve samenwerking ontstaat. De heer Zunderman (pvda) bleek jn motie inzake de scholenbouw en di aanleg van sportvelden te willen wijzigen imdat zy in Den Haag wellicht misver- itand zou wekken. Zijn nieuwe moti< wijst erop, dat de bouwmarkt in Leiden door de uitbreiding van de univer: sterk overvoerd Is en voorlopig blijft. Die uitbreiding is verheugend, maar zi betekent een vertraging in andere sec i. Daarover bestaat bij de Leidsi gemeenteraad ernstige bezorgdheid. Bij dere maatregelen zijn derhalve nodif Leiden aan deze impasse te doen onl- Importantie van V.Y.V. Wethouder Van Schaik (pvda) on derschreef volledig de importantie van de VVV voor de stad. Maar de VVV zelf proberen, do middelen.uit par ticuliere bron te vergroten. Nu is dit be drag f 5500. Op een verzoek van VVV om een hoger subsidie te ontvangen heeft het college geantwoord, dat B. en W. be reid zijn een dergelijk voorstel te bevor deren, mits VVV er alles aan zal doen, het bedrag uit particuliere bron f 6500 te brengen. De wethouder deelde nog mee, dat VVV momenteel over 200 particuliere adressen beschikt voor lo gies. Cultureel contact met Oost-Europa is te duur, was het wethouderlijke antwoord de heer Van Walzen; bovendien zouden er nog andere bezwaren kunnen bestaan. Het college doet zijn uiterste best om s bouw van het instructiebad bij de ieuwe meisjes-HBS en van de open veminrichting aan de Voorschot er weg bevorderen. Het bedrag dat voor dc Kikkerpoider aangevraagd, is f 350.000. Zo- deelde de heer Van Schaik moe op een vraag de heer Questroo. Hij kan niet aan- icn, dat de hoogte daarvan de porzaak het lange uitblijven der goedkeuring Als kabels en waterleiding daarin waren berekend, zou dit f 15 000 hebben gescheeld. Er is vanwege Ged. Staten alles aan gedaan. Volkshuisves- moet nu de rijksgoedkeuring ge- Deze is, zo kon de heer Van Schaik zeggen, binnen redelijk korte tijd te 'erwachten. Het feit dat de universiteit 'olgend jaar het terrein van UVS nodig heeft voor gebouwen en wegenaanleg, kan slechts bevorderend werken. Subsidieverordening De jeugdhonken zijn alle klaar, aar enkele moet ennog worden in gericht. De wethouder had veel lof 'voor de zelfwerkzaamheid van de jeugdorganisaties. Binnenkort be gint een gesprek met de Leidse Jeugd-Actie om in de richting van een subsidieverordening te gaan streven. De wethouder hoopte, dat het mogelijk zal zijn, een hoger subsidiebedrag te bereiken. Maar er valt generlei toezegging in dit op zicht te doen. Voor een tweede speeltuin in het zuid-westen van Leiden is een kring van ouders nodig met het oog op de exploitatie. De tentoonstelling van beeldhouwwerken wordt volgend jaar in de Hortus gehouden, en wel samenwerking met het Leidsch Studenten-Corps. Gehoorzaal even duur Wethouder Jongeleen (pvda) gaf de heer Lambei-mont ben antwoord, dat het college kleine reparaties in de Gehoorzaal weieens in overweging wil nem verlaging van de huurprijs valt denken. Het idee van de Boterhaü in het Waaggebouw (mej. Nienes) zal de wethouder in hert college nog eens aan de orde stellen. Plaats voor een permanente volkstuin is er binnen de tegenwoordige grenzen van Leiden niet meer. De gemeente heeft indertijd een terrein gekocht Vliet, maar de pnovinoiale planologische dienst heeft bezwaar gemaakt tegen permanent complex aldaar. Er wordt aan gewenkt, daar tijdelijk een aantal volkstuioders onder te brengen. Beroep van mr. Woudstra Mr. Woudstra (prot.-christelijk) kwam nog eens terug op de VVV. Hij ging niet mee-met de gedachte, dat geen enkel lid van deze vereniging (die als een cul turele vereniging is te beschouwen) var de contributie niets terugziet. De zaak- doende burgerij heeft wel degelijk belang bij het toerisme. Hij deed nogmaals beroep op deze categorie en was e: overtuigd, dat door propaganda het aan beden is uit te breiden. En dan kan Mr. WOUDSTRA Beroep op zakenmensen de VVV nog een hoog subsidie bereiken! De heer Van Aken (pvda) die de heer Woudstra op dit punt donderdag van repliek had gediend toen deze er niet kon zij.n. dankte het prot.-chr-iste- lijke raadslid voor deze tweede formu lering van zijn standpunt., Leidse raad krijgt maandag proef in zelfbeperking lukt, in drie dagen door de begro ting heen te komen. Heimelijk werd dat verwacht, omdat de raad pas ruim een half jaar geleden die voor 1959 heeft besproken. Donderdag begon het zich al duide lijk af te tekenen, dat de raadsleden hun spreektijd drastisch zouden moe ten bekorten om vrijdagavond of des noods in de nacht van vrijdag op za terdag klaar te komen. Voorzitter Van Kinschot heeft gisteren dan ook geen broodjes en kroketten besteld voor het traditionele gezellige onderonsje na afloop. De raad stond gisteravond om 5 voor 11 in dubio: ophouden of tot 12 uur doorgaan met de algemene be schouwingen over het belangrijke hoofdstuk „openbare werken". Enerzijds zou dat wethouder Jon geleen welkom zijn geweest, want dan had hij royaal tijd gehad zich op zijn beantwoording op maandag voor te bereiden. Anderzijds voelde de raad er niet veel voor, de in de regel toch uitvoerige verhandelingen over dit voorname aspect van het gemeentelij ke leven in nauwelijks meer dan één uur samen te persen. Na een vlug maar uiterst intensief overleg werd besloten zich in nacht rust te ontdoen van de duidelijk op komende vermoeidheid en maandag middag om 2 uur blijmoedig verder te gaan. Maar wethouder Jongeleen dwong daarbij de concessie af, dat hij maandag om 4 uur dc raadszaal mag verlaten om dan toch nog vier uren de gelegenheid te hebben zich te pre pareren op zijn antwoord, dat tradi- Leidse architect bouwt stadhuis in Apeldoorn Architeat ir. J. van der Laan te Lei den heeft een voorlopig ontwerp van het nieuwe Apeldoornse stadhuis getoond. Hij heeft de nieuwbpuw, dde naar voor lopige schatting 10 miljoen gulden zal vragen, geprojecteerd in het doorbraak- pla n Ann hem3e wegLoolaan, dat voor- ziet in een hypermodern stedelijk cen trum, aansluitend bij de oude binnen stad. In dat nieuwe hart heeft de archl- teot het stadhuis een centrale en domi nerende plaats gegeven. Nieuwe melodieën voor beiaard Leids stadhuis De speeltrommel van de beiaard het stadhuis te Leiden wordt een dezer dagen weer „verstoken". De volgend; melodieën zulllen dan worden aangebracht: Heel uur Noël en Balbatre. Half uur Toen Hertog Jan kw tiegetrouw opvallend kritisch wordt aangehoord. Wij zijn benieuwd, hoever de raad, die op het punt van het praten soms van geen ophouden weet, maandag middag om 4 uur is. Misschien is deze belofte aan de wet houder een effectief proefje in zelf beperking. Wij kunnen ons nog niet voorstellen, dat men de wethouder mid denin de spreckvloed naar de kant laat zwemmen. Er zal althans naar ge streefd worden, hem op dat kritieke moment alles te hebben gezegd. Eén ding schijnt wel vast te staan: de burgemeester kan kroketten bc- stllen. Maar dat zegt nog niet alles, want er is in het stadhuis heus wel gelegenheid om ze warm te houden. Al was het tot hartje nacht 4711 Sirfix (ijceert. uw haar Sirfix - mei het actieve "Captol T" tegen roos - verzorgt uw hoor! Sirfix regelmatig goed in de haarbodem ingemasseerd - dit beschermt tegen roos en is een radicale verzorging voor uw hoor. Het wordt zacht en glanzend, is gemakkelijk te friseren en ver krijgt vorm en vastheid. Sirfix is werkelijk een haarverzorgings-middel! Voor gezond haar en een onbe rispelijke coiffure Sirfix Friseercreme van het wereldhuis *4711" Grote tube f 1.95 Nadelig plan voor Leiden TTET IS NIET onwaarschijnlijk, dat zich volgend jaar een ingrijpende reorganisatie van het toneelbestel in Nederland gaat voltrekken. Een reorganisatie, waarvan onder meer de stad Leiden de dupe kan gaan worden. Aanleiding tot deze veronderstelling is een dezer dagen bij de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen ingediend voorstel van de Nederlandse Comedie en de Haagsche Comedie betreffende af schaffing van het zogenaamde doubluresysteem. Het gevolg hiervan zal zijn, dat de werkelijk goede toneelgezelschappen vrijwel niet meer in de provincie zullen kunnen optreden, een enkele gunstig gelegen stad buiten beschouwing gelaten. i we goed ingelicht, dan zou Leidei tot deze „gunstig gelegen steden' behoren en dus niet meer voor de toneel uitvoeringen in aanmerking kunnen Blijkbaar wondt verondersteld, dat toneehninnend Leiden dan wel naar Den Haag zal komen, iets wat praktisch on mogelijk is; men denke alleen maar aan moeilijkheid, die het kopen van kaar- es met zich zal brengen. En dal, terwijl de belangstelling in Lei en en omgeving dc laatste jaren, niet in de laatste plaats door de activiteiten van net sprongen is gestegen. Naar het bestuur van de Leid- Sclioi vburg bijz< is thans bezig de meest doeltreffende .weg te zoeken voor het van een fel protest. argumenten, die tot het voorstel fschaffing van het doubluresysteem hebben geleid, komen hierop neer, dat lomenteel tc Veel van de krachten der spelers wordt geëist. Zoals bekend is, zijn de grote toneelgroepen verdeeld, zo men por hvond meer dan één stuk brengen. Tegelijk met het afschaffen dit systeem willen de Nederlandse en Haagsche Comedie het aantal vertonin- i eigen standplaats vengroten, zodat or de provincie niet vee' avonden zulen resteren. De provincie wordt dan vrijwel geheel verstoken van (met overheids- en dus belastinggelden gesub sidieerd) eersterangs toneel; Televisie I vormt de televisie. Zou het genoemde voorstel worden aanvaard en ingevoerd, dan kr(jgen de actrices en acteurs meer tyd oru voor de televisie te spelen, een bezigheid, die beslist lucratiever is dan het gewone toneelspel maar die toch ook de nodige energie z.al vergen, vooral om dat de televisie nu eenmaal andere eisen aan de spelers stelt dan het toneel. Uit de memorie van antwoord van mi nister J. M. L. Th. Cals aan de Tweede Kamer is op te maken, dat ook de minis ter een grote verandering in het toneel bestel piet denkbeeldig acht. Hij heeft toegezegd hierover een gedachtenwisse- ling met de Kamer of met de betrokken Kamercommissie te willen hebben ais eventueel ingediende plannen daartoe aanleiding zullen geven. Naar onze mening vormt het thans in gediende plan van de Nederlandse en Haagsche Comedie zeker aanleiding tot een dergelijk beraad op hoog niveau. Het gaat hier om een nationale zaak, waarbij ook Leiden nauw is betrokken. ACADEMISCHE EXAMENS 3e ged.; de heer X F 1 Rijswijk (Z H C de Wolff I Lot Elisabethshof nog onzeker Veemarkt is meer regionaal en nationaal dan lokaal belang; dus: extra uitkering AN en in het politiebureau moet wat gebeuren. Daar was de voorzitter -f*- van de Leidse raad, burgemeester Van Kinschot, het gisteravond uiteraard mee eens. Maar er zijn gradaties. Hij onderscheidde een nood toestand, noodzakelijke voorzieningen en wenselijke voorzieningen. De noodtoestand betreft de afdeling verkeer, maar die komt men binnenkort te boven. Tot de noodzakelijkheden behoort in de eerste plaats de veraan genaming van de sfeer in het gebouw door wat meer licht en lucht. De wenselijkheden betreffen het bureau zelf; het is niet te verwachten, dat die volgend jaar kunnen worden gerealiseerd. Aan het garagevraagstuk wordt eveneens aandacht besteed. De heer Van .Kinschot voelt veel verkeersstrepenhij zal overleggen de betrokken politiemensen. Een voetgan gerslicht bij de De Gijselaarsbank is onmogelijk; het is in voorbereiding. De autobushalten op de Breestraat moeten maar blijven zoals ze zijn. De kwestie de voorrangskruisingen in de buitei ken zal worden bekeken. Oude stad Wethouder Drijberjzei over het verkee; dat de binnenstad aantrekkelijk moet bli weinig parkeerruimten ook daarom moet voorzichtigheid worden betracht met parkeerverboden en plaatsen van borden. De parkeerschij' zijn in studie. Er wordt op gelet, dat de straat zo r - 5 mogelijk als teer- en opslag plaats wordt ge bruikt. De Lan- gestraat is in dit opzicht al ver beterd. Het is hier echter dik wijls een afwe gen van belan- situatie krijgt met dening op par- keerexcesse die overigen; de maak is. leven nu maal in oude stad. Ver keerslichte; Houtbrug n de wethouder lad ontra- Weth. DR1JBER Gele tram vóór '70 weg binnen afzienbare tijd wordt de bram opgeheven. De Haarlemmerstraat tussen de kerk i de Turfmarkt wil het college nog laten, temeer omdat de mogelijkheid, hoopt, niet is uit gesloten, dat de gele tram wel wal der dan 1970 zal verdwijnen. Het huis je op de N. Beestenmarkt is voor de vee markt nog onmisbaar; het heeft zelfs nog verkeerstechnisch voordeel (er zou dan toch een verkeersgeleider moeten men). Er is een parkeerverbod tc ver- chten voor het gedeelte Aalmarkt tus- de Waag en de Maarsmansteeg, met dispensatie voor dc Waag en V. cn D. )c mogelijkheid om de Haarlemmerstraat ;p zaterdagmiddag ook voor motorrijders n bromfietsers gesloten te verklaren is in studie. Gemakkelijke verhalen Wethouder Menken beantwoordde gis teravond de vragen die hem op het punt dksgezondheid en de sociale zorg waren gesteld. Hij meende, dat de iding van de gemeentelijke werkplaats de bepalingen op redelijke wijze hanteert: gesteld. Bovendien zijn er nog de GS.W.-com missie en een arts. De werkplaats is wat de outillage aangaat een model. De wethouder waarschuwde tegen gemakkelijke verhalen. Hij dacht, den gezocht drijfskern. Het college meent ook, dat het particu- liere initiatief de zorg voor zieke bejaar den niet alleen aan kan. Wij moete; komen tot een verzameling van gegevens aangaande de zieke bejaarden, die thuis worden verpleegd. De directie G.G. en G.D. is daarmee bezig. Zo deelde wethouder Menken mee. Het rapport zal ook worden voorgelegd aan dc ziekenhuis- commissie en dc commissie-Van Dongen. De heer Menken constateerde een ta nende belangstelling voor het werk der gezinshulpen. Het opkomstpercentage voor de polio-inentingen kon hij niet on bevredigend vinden, tussen de 80 en 90. Naar aanleiding van een opmerking over de schooltandverzorging merkte hij op, dat hoe langer hoe meer gebruik wordt gemaakt van de saneringskaart. Ande; zijds zijn er veel ouders, die op het. eerst gepiep de kinderen thuis laten. De we' houder dacht aan voorlichting op ouder avonden. In Leiden-noord en zuid-west moet iets gebeuren ter voorziening behoefte aan consultatiebureaus. Hofjes De heer Jongeleen, wethouder van openbare werken, zette het standpunt van het college uiteen, dat er niet van overtuigd is, dat het Sant Elisabethshof kan worden ge restaureerd. Als het mogelijk was de huisjes te restaureren, zou het college daar graag aan meewerken. Monumentenzorg en de gemeente wezen beide een technicus aan om een rapport op te stellen. Dat rap port moet in Den Haag liggen, maar het college weet officieel nog van niets. Het schijnt, dat het niet zo gunstig is uitgevallen voor hen, die het hofje gerestaureerd zouden wil len zien. Later zal het college deze zaak met het desbetreffende deel van het wegenschema nog wel aan de orde stellen. Het wegenschema zoals het in grote lijnen is aangenomen, treft wel enkele hofjes, maar dat wil nog niet zeggen, dat het ook gebeurt. In het algemeen kan worden gesteld, dat zoveel mogelijk zal worden gespaard. De restauratie van een al hofjes voor de bejaardenzorg zou inderhalf miljoen komen; de wethou der betwijfelde, of een dergelijke uitgaaf verantwoord zou zijn. Bovendien, is het werkelijk zo aantrekkelijk, daar te wo on?; als men er op een zondagmorgen ijvoorbeeld eens gaat kijken, is het wel ardig. Geen stagnatie meer Wethouder Drijber kon de raad nog meedelen, dat het investeringsplan Ende geest in bewerking is. Er wordt gestreefd i doelmatig gebruik van het slachthuis door verhoging van hel debiet is niet zo eenvoudig. Men zette zich niet vast op de gedachte, dat een Weth. MENKEN Gebitsopvoeding normale prijsverhoging altijd achterwege zal kunnen blijven. Er drijft op zondagmorgen Inderdaad nog veel vuil in bepaalde grachten. De wethouder zal hierover met de directeur van de 'Reiniging contact opnemen. Dc vuilverbrandingsinstallatie zal de gemeente meer dan 5 miljoen kosten. Op het ogenblik wordt getracht, een ant woord te vinden op de financiële en tech nische vragen. Dc bouw zal 32 maanden duren. De vijf jaren in Noordwijk zuilen dus om zijn voordat we 't weten, aldus de wethouder. Het college is zich ervan bewust, dat er in de vuilafvoer niet de geringste stagnatie meer mag ontstaan. liet vccmarktplan kost ruim 6 miljoen. Er moet op worden gerekend, dat 3 a 4 Ion per jaar ongedekt zal blijven. De wet houder is echter van mening, dat hier het strcekhclang en ook bet nationale belang duidelijk boven het locale belang uitgaan. Een extra nitkering is dan ook onontbeer lijk cn redelijk. Geslaagd voor zwem diploma De volgende jongens en meisjes hebben ;e/wommen voor het diploma. Diploma AMarianne van Antwerpen, Cornelis van Leeuwen, Edward Schieffe- lers, Johnny Labrijn, Carla de Bruin, Ria Glasbergen, Lien Meyers, Henderik van on, Johannes Brugman, Hendrika v. ink, Christiaan v d. Brink, Marianne Geyer, Ineke v, d. Berg, Janny Kralt, Joy Berg, .Tose v. d. Krogt, Hendrika Kromhout, Geertje v. d, Waay, Johanna Beck, Nanne Wempe, Bieneke Schutte, Jef Rijsbergen, Wilhelmina Aenmey, An nette Pera, Jeanette Kleine, Martien d. Mey, Willem van Iterson, Thijs van aag, Miesje de Vries, Sonja van Praag, ne van Charldorp, Johannes Kwcstro, tarten Krijt, Arnold van Winden, A. II. Middendorp, Anthonius Schipper, ma Vlasveld, W. Meyers. Randolph Onderwater, Frank Westerkamp, Johan- Vcrhocven, Abraham v. d. Mey, Hage Verduyn, Dirk Jan Beers, Elly de Mooy. Diploma B: Henny Claassen, Jantinus Munneke, Gerardus Rietbergen, Nelly Niersman, Ineke Zuidema, Ton van Eg- rnond, Jacobus Dreef, Johannes de Groot, Simon Kruit, Jolijte Sepcrs, Geertruida rilnamvendrand, Agatha Lugthart, Hen- iëtte Nielsen, Hans Nielsen, Johnny Niel- sn, Jacob Maan. Zie voor stadsnieuws ook pagina 4 en 13

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 3