Iedereen is wél muzikaal Wanneer komt er eindelijk eens tekening in situatie bij het Leidse station? MEL WE LE1UXJIE COURANT Agenda voor Leiden Vereniging voor Pedagogiek LEIDEN Dinsdag Filmzaal universiteit, 8 uur: K. en O.- film ..De poort van de hel''. Schouwburg, 8 uur: Ned. Comedie met „Nina". Stadsgehoorzaal, 8 uur: Gevaert-avond. Kleine zaal Stadsgehoorzaal, 8 uur: Vola, films over Suriname. Pieterskerk, 7.30 tot 830 uur: gelegen heid tot meditatie en gebed. Museum oudheden, 8 uur: mej. dv. W. Hagen over Rheinische Münzschatz- De Harmonie, 8 uur: filmavond afJeling Leiden Expogé. Woensdag Kerkzaal academisch ziekenhuis, 12-50 tot 1.20 uur: middagpauzebijeenkjmst. Het gulden Vlies, 10.30 tot 12 uur: afde ling Leiden Ned. Vereniging van Huis vrouwen, koffieuurtje. Het gulden Vlies, 7.30 uur: afdeling Leiden C.B.T.B. en studieclub Leiden en Omstreken, de heer W. P. van Winden over „Wat leerde ons de teelt van bitter- vrije komikommerrassen in hot afgelopen jaar en zit er toekomst in de teelt van late komkommers in het warenhuis?" Museum Volkenkunde, 8 uur: IC. en O.- cursus over het Boeddhisme. Huize Over 't Hoff, 8 uur: K. en O— cursus over bloemsierkunst. Ambachtsschool, 7.30 uur: K. en O.- cursus praktische autotechniek. Remonstr. kerk, 2 tot 6 en 7 tot 10 uur: bazaar Remonstr- Geref. Gemeente Foyer gehoorzaal, 8 uur: afdelingsver gadering Ned. christen-vrouwenbond. Hooglandse Kerkgracht 33a, 8 uur: af deling Rijnland Broederschap van oud padvinders, D. Lepelaar over centraal- Stadhuis: 2 en 8 uur: begrotingsverga- dering gemeenteraad. Geref. jeugdhuis Breestraat, Arjos, D. J. Brouwer over „Viermaal Z.i.". Schouwburg, 8 uur: Litteris Sacrum met „Pas op voor paddestoelen". OEGSTGEEST: gebouw Endegeest, 7 uur: filmavond. Turk, 8 uur: ledenvergadering afdeling Leiden Kon. Ned. Mij Tuinbouw en Plant kunde. Prytaneum, 12.25 tot 1 uur: LAK-pauze- Donderdag Stadhuis. 2 en 8 uur: begrotingsverga- deriag gemeenteraad. Huize Over 't Hoff: 8 uur: K. en O.- cursus kleurenfotografie. Koor Pieterskerk, 7.30 tot 8 30 uur: ge legenheid voor meditatie en gebed. Gebouw Chr. Besturenbond Oude Sin gel, 8 uur: afd. Leiden Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel, de heer Wierin- ga het ontwerp program van actie. Foyer gehoorzaal, 4 uur: diesviering S.S.R., spreker prof. dr- G. C. Berkouwer over „Zekerheid en haar caricatuur". Rijksherbarium, 8 uur: demonstraties leden afdeling Leiden Kon. Natuurhist. Vereniging. Gehoorzaal, 8 uur: Residentie-Orkest onder leiding van Willem van Otterloo. Doelenkazeme. 8 uur: Amsteltoneel met „Goede ras". Vrijdag Stadhuis, 2 en 8 uur: begrotingsverga dering gemeenteraad. Schouwburg, 8 uur: K en O.-voorstel- ling Ned. Danstheater. Kleine zaal Stadsgehoorzaal, 8 uur: Chopin-recital door Ida Chokar. Koor Pieterskerk, 7.15 tot 7-50 uur: avondgebed. Geref. jeugdhuis, 8 uur: afdelingsver- gadering Zuid-Holland-Noord Geref. mannenverenigingen, ds- P. H. de Kleer te Scheveningen over „De christen ruimtevaart". Foyer gehoorzaal. 8 uur: filmavond N.C.R(eis)-V. over Finland. Hervormd wijkgebouw Het Boshuis (achter Hoflaan 76), 4.15 uur: films de jeugd (uitgaande van de Vereniging Rekkense inrichtingen). Hervormd wijkgebouw Het Boshuis, 8 uur: wijkgemeente Boshuizerwijk, toning van film „Ontspoord", uitgaande van de Rekkense Inrichtingen). Zomerzorg, 8 uur: kynologenvereniglng Rijnland, spreker de heer H. Wensink „Omgang met honden". Zaterdag Staionsplein. 2 uur: vertrek excursie afdeling Leiden Natuurhist. Vereniging naar Noord wijk Schouwburg, 8 uur: Litteris Sacrum met „Pas op voor paddestoelen" Gehoorzaal, 2.30 uur: Scapino-ballet voor L.J.A.. Evangelisch Lutherse kerk, Hoogland se Kerkgracht 26, 7.15 tot 7.45 uur: avond gebed. Grote zaal Leidse Volkshuis Apothe- kersdijk, 8 uur: feestavond werkgemeen schap De Ratel. Stadsgehoorzaal, 8 leumfonds P.C. en L. Films Casino (2.30 en 8 uur. zaterdag 2.30. 7 en 915 uur): Paspoort der schande (18 jaar); donderdag: Met de kapitein aan tafel. Lido (2-30. 7 en 9.15 uur): Vrouwen verdwijnen (18 jaar). Luxor (230. 7 en 9.15 uur): 't Is feest vandaag (alle leeftijden). Rex (2.30. 7.15 en 9.15 uur): Timbuktu (14 jaar). Trianon (2.30. 7 en 9.15 uur): Het ver borgen leven van Walter Mitty (14 jaar). Apotheken De avond- en nachtdienst wordt waar genomen door de Zuiderapotheek, Lam- menschansweg 4, telef. 23553. Tentoonstellingen Auberge Frangaise Klokstecg: schets boekbladen van Pieter Giltay en Rein Dool, tot 12 december. De Lakenhal: tentoonstelling Haagse Kunstkring, tot 7 december, iedere werk dag van 10 tot 4 uur. Musea, Instituten, leeszalen e.d. Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio theek Reuvens, Plantage 6: maandag, dinsdag en donderdag van 4 tot 5-30 u., woensdag en zaterdag van 12 tot 4-30 u. on vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd) van 6-30 tot 8-30 uur 's avonds. Pilgrimfathers-huisje. Boisotkade elke dag geopend van half 10 tot i: van 2 tot 4 uur. Rijksherbarium, Nonnensteeg 1: elke dag geopend van 830 tot 12-30 en vr" 2 tot 4 uur (behalve zaterdagmiddag). /~VP HET GEBIED van de muzikale opvoeding treft men nagenoeg alleen Vs negatieve toestanden aan. Al te veel hoort men de mensen van zich zelf vertellen, dat zij niet muzikaal zijn, maar dat is een loochening van de van nature in de mens aanwezinge feiten. Ieder mens is muzikaal, maar die muzikaliteit is niet in hem ontwikkeld. Deze stelling poneerde de heer Ru Sevenhuysen in zijn causerie „De muzikale opvoeding van onze jeugd" voor de Leidse afdeling van de Vereniging voor Pedagogiek. In de maatschappij neemt de muziek een kleine plaats in, terwijl muziek in werkelijkheid een grote rol speelt. Men maakt zich echter deze rol niet bewust. Hij noemde enige evenementen die zon der muziek niet voorstelbaar zijn, zoals een interland-voetbalwedstrijd. Voor mu ziek met een bepaalde esthetische- en ge voelswaarde, die men wel klassieke mu ziek pleegt te noemen, heeft een zeer klein percentage van de Nederlandse be volking belangstelling. Slechts 4.6 pet gaat naar een concert, terwijl hiervan 1,2 pet de muziek op juiste waarde weet te schatten. Hot aantal muziekbeoefenende kinderen is niet zo groot. Meestal komen zij uit de beter gesitueerde gezinnen, maar dat be tekent nog niet dat zij altijd tot grote prestaties komen. De ouders zijn ook vaak niet overtuigd van de waarde van de muziek. Op school staat het meestal zeer slecht met de muzikale vorming. Er wordt weinig of helemaal niet gezongen. Hier wordt dan ook de bewering gekozen, dat men niet muzikaal is. Kleuters Op de kleuterschool is de toestand het best. Hier leren de kinderen tijdens hun bewegingsspelletjes, die op zichzelf al als een zekere muzikale vorming kunnen worden beschouwd, zeer veel versjes. Op de lagere school worden de bewe gingen stilgezet, terwijl men verder vrij- wel alleen aan de intellectuele vorming gaat werken. De muzikaliteit blijft dus stilstaan. In de middelbare school wordt rationeel gewerkt; het kind gaat denken in proefwerken en cijfers, aan esthetische vorming wordt weinig gedaan. De con clusie kan dus luiden dat de school, mis schien onbewust groot kwaad in de muzi kale vorming verricht. De nog zeer wei nige muziekpedagogen staan dus tegen over de onvoorstelbaar overwicht. En toch moet men op school beginnen met het muziekonderwijs. De vraag echter hoe men dit kan doen. Op een n nier, die de kinderen actief bezighoudt in hun eigen wereld. De bewering dat luisteren naar ziek een passieve bezigheid is. is waar. De gemiddelde concertbezoeker ondergaat het concert vrij dommelend, omdat hij zich niet bewust is van zich op het podium afspeelt. Luisteren een kunst, die inspanning vereist. Vie deze kunst beter gaat verstaan, automatisch meer de schoonheid de muziek inzien. Daarom heeft de heer Sevenhuysen zijn methode dan ook genoemd „Leren luisteren naar muziek". De jeugd brengt het hierbij in kortere tijd verder dan de ouderen. Het blijkt ook, na enige tijd, dat de jeugd een muziekwerk waarbij een verhaal hoort, minder gaat waarderen dan de absolute muziek, muziek die alleen om de schoon heid werd gemaakt. De muzieklessen behoren geen op zich zelf staande lessen te zijn, maar zij moe- worden geïntegreerd in het gehele onderwijs. Bij vele vakken kan muziek worden gebruikt. Het ideaal is de kinde ren via actief luisteren te brengen tot zClf actief beoefenen van de muziek, waar gezin en school meestal falen, kan de internationale vereniging Jeugd en Mu ziek veel goeds verrichten. Ten slotte gaf de heer Sevenhuysen een kort overzicht van zijn methode. De grootste moeilijkheid hierin is, hoe men van muziek iets kan vertellen zonder er iets bij te zeggen. Hiertoe wordt de kinderen de opstelling van het orkest geleerd, waarna het orkest in de klas kan worden geplaatst. De man voor de klas laat nu een grammofoonplaat horen, ter wijl hij gaat dirigeren. Door de aanwijzingen, die de dirigent geeft, laat hij de kinderen zien door welke instrumenten de hoofdmelodie wordt gespeeld. Wanneer een klas er heel goed in is, vergeet men zelfs dat de mu ziek van een plaat afkomstig is. Op deze manier wordt het luisteren een ver moeiende, maar ook zeer dankbare bezig heid. Na de pauze gaf de heer Seven huysen een demonstratie van zo'n les met De Schilderijententoonstel ling van Moessorgski. Dit piano- werk, door Ravel voor orkest be werkt, is een muziekstuk met een verhaaltje. Al dirigerend en vertel lend, wist spreker de aanwezigen op suggestieve wijze langs de in muziek omgezette schilderijen te voeren. Hij ontving na afloop van het stuk dan ook een ferm applaus. Eeids kantongerecht Autokleur leverde bewijs van onschuld aan „snijden'' DKJ plaatsvervangend kantonrechter in Leiden, mr, Y ijn toga uit om op het Rapenburg de kleui kijken. Hiermee was een Haags vertegenwoordiger naa het kantongerecht gereden, want hij was gedagvaard vo de Koning, deed gisteren 'an een auto te gaan be de wekelijkse zitting van het snijden bjj de Haagse Schouw, waarbij hy zelfs op het linkerweggedeclte zou zö'n gekomen. In het verbaal werd van een bruine auto gesproken. De Hagenaar ontkende op die dag daar te zün geweest cn staafde dit door te w-yzen op de kleurentegensteUing. Dc rechter ging zelf een kükje nemen en er was geen sprake van een bruine wagen. Omdat de rech ter noch de officier hier een geval van kleurenblindheid signaleerde, volgden eis en uitspraak, die geiykluidend waren: vrijspraak. Een 25-jarige bewoner van de Hofstad had deze zomer met twee vrienden in De Kaag gewandeld en toen met een wind buks twee eenden zodanig verwond, dat hij de dieren kon buitmaken. Hij was nog op verboden grond gekomen ook. Hij ver klaarde uit geldgebrek en honger te heb ben gehandeld. De rechter meende dat een ..derde eend dit lot was ontkomen, doordat de politie ingreep. Deze vorm Baron de Vos van Steenwijk sloeg eerste paal voor polikliniek stroperij kan worden beboet met duizend gulden en een jaar hechtenis, de officier was milder. De rechter nog iets meer, zodat de dierenmishande- tweemaal twintig gulden moet talen of tien dagen moet uitzitten, fweer werd verbeurd verklaard. Een Noordwijkerhouter was met lichtbak gaan stropen. Ter zitting klaarde hij op zoek naar zijn hond te est. Vandaar de lichtbak, want ntaarn geeft te weinig schijnsel. De er geloofde niet veel van deze die renliefde en eiste f 75 of 25 dagen en verbeurdverklaring van de lichtbak. Mr. Kóning vonniste conform. In Rijnsburg had een Leidse bromfiet- ;r op zondagmorgen naar kennissen ge- vaaid en daardoor was hij tegen een wandelend echtpaar opgereden. De vrouw werd gewond en de woedende echtgenoot had de bromfietser, die op de straat lag. geschopt. Tegen hem loopt dan ook een procedure wegens mishandeling. De ter zitting aanwezige, schop-achtige man vroeg op de kop af honderd gulden scha devergoeding. De rechter maakte hier van en legde de bromfietser f 50 boete op of twintig dagen. Synode benoemde Leidcnaar De Generale Synode der Nederlands Hervormde Kerk heeft onze stadgenoot dr. S. Rozemond benoemd tot lid va Raad voor Kerk en Samenleving. feestavond jubi- Rijksmuseum voor Oudheden, Rapen burg 28: elke dag geopend van io tot 4 u. Academisch-Historisch museum Rapen burg 72, elke dag geopend van half 10 tot half 1, uitgezonderd op dinsdag en vrij- ag van 2 tot 5 uur.. Archeologisch instituut, Rapenburg 26, elke dag algemene studiezaal en uitleen- it 5 uur (behalve zaterdagmiddag). Bibliotheek universiteit. Rapenburg 74, elke dag algemene studiezaal) en uitleen afdeling, geopend van half tien tot half 6, op zaterdag tot 5 uur. Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree straat 27. maandag enwoensdag van i tot 2n van 7 tot 9 uur; dinsdags e derdags van 1 tot 5-30 uur; vrijdag va tot 5-30 en van 7 tot 9 uur, zaterdag 10 tot 5-30 uur. Legermuseum „Generaal Hoefer", Pest huislaan 7: elke dag geopend van 105 u. Inlichtingen kantoor V.V.V., Steenstr. lb: elke dag geopend van g tot 5 uur, op zaterdag tot 1 uur. Contactbureau voor afgestudeerden, Rapenburg op maandag, woensdag vrijdag geopend van 10 tot 12-30 en 2 tot 4 uur. Hortus Botanicus Rapenburg, elke dag geopend van 9 tot 12 en ve uur na 1 april tot 5 uur). Prentenkabinet, Kloksteeg dag geopend van 2 tot 5 uur. Geologisch en mineralogisch Garenmarkt lb; elke dag geopend 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur. Gravesteen. Pieterskerkhof 6. juri disch studiecentrum, elke dag te bezich tigen tussen 9 en 12-30 en van 2 tot 5 uui (liefst i nde vakanties), concierge: Kolf- makersteeg 16a. Deze opgaven gelden niet voor zon cn feestdagen). elke Zoals we gisteren uitvoerig hebben be richt, sloeg dr. J. E. baron dc Vos Stcenwyk gistermiddag als presiden rator der rüksuniversiteit tc Leiden de eerste paal voor het nieuwe polikliniek gebouw aan de Wasscnaarscweg. Een aantal genodigden, onder «ie de rcctor- magnificus en de directeur-generaal van de rijksgebouwendienst, ir. Angcnendt, was getuige van deze plechtigheid. Ten slotte werd een korte bücenkomst ge houden in de kerkzaal van het academi: ziekenhuis. Na een rede van de heer Dc Y'os van Steenw-yk. waarvan we gisterci de inhoud al publiceerden, gaf de ar chitect. prof. ir. H. T Zwiers. aan di hand van enkele tekeningen een korte beschou«-ing over het nieuwe gebouw. De opzet ervan is zodanig, dat het ge bouw in feite niet kan verouderen bin nen een halve éeuw doordat het „va riabel" is gebouwd, met uitzondering van de kelder cn het dakterras voor hef obscrvatiepaviljocn Zonder grote in grepen kunnen dc verschillende ruim ten eventueel worden vergroot of ver kleind indien dit door veranderde in zichten in de toekomst nodig mocht zün. De indeling van het gebouw is zo logisch mogelijk ontworpen. Beneden komen or der meer een „opvang-admlnistratie" e een centraal archief met buizenpost. Foto N. van der Horst Zie voor stadsnieuws ook pagina 9 DINSDAG 17 NOVEMBER 1959 H. van Schaik jubilaris bij Drakcnburgh Leiden De heer H. van Schaik, bedrijfsleider, heeft zaterdag zijn veertigjarig jubileum gevierd bij de machinefabriek Draken- burgh N.V aan dc Sumatrastraat. 's Mor gens had in de fabriek een huldiging ts door directie en personeel en „liddags was er een receptie in het Antonius-clubhuis. De directieleden W. L. van der Wal cn van der Wal spraken dc heer Van Schaik hartelijk toe: met het personeel boden zij een televisietoestel aan. Op de receptie kwamen velen hun opwachting maken. Een firma bood een bromfiets Beurtvaart jubileum J. J. van der Eist Zaterdag had in intieme kring dc hul diging plaats van dc kantoorchef te Lei den van dc Amsterdam-Leiden beurt- vaartcomhinatie Groenewegenv. d. Kwast-v. d. Schuijt (G.K.S.). dc heer J. J. v. d. Eist. die op 1 november jl. veertig jaren in het beurtvaartbedrijf werkzaam Gedurende een groot aantal jaren was de heer v. d. Eist werkzaam op het kan toor van de fa. Boelhouwer. Kruyswijk Balhuizen te Amsterdam. In 1941 werd hij belast met de leiding van het kantoor Van der Kwast in Leiden en toen in 1949 de kantoren van de drie beurtvaartdien- sten op Amsterdam werden samenge voegd, werd hij gekozen tot kantoorchef van de combinatie te Leiden, in welke functie hij ook thans nog werkzaam is. Tijdens dc hem door de drie directies aangeboden feestmaaltijd bleek, hoezeer zijn werkzaamheid als vertrouwensman van de drie voorheen concurrerende on dernemingen wordt gewaardeerd. Namens het bestuur van het Nederlands Beurt- vaartbureau overhandigde de voorzitter, de heer F. Balhuizen, de heer v. d. Eist de zilveren legpenning met oorkonde voor zijn veertigjarige trouwe dienst in het beurtvaartbed rijf. Uiteraard waren de gelukwensen verge zeld van verscheidene waardevolle ge schenken. Leirlse Schouwburg Hernieuwde kennismaking met Nina Aan vitaliteit ontbreekt het Nina niet! liet is werkelijk geen wonder, want dit blijspel van André Ronssin is gord ge schreven, met een vlotte, scherpe dialoog en een humoristisch uoordenspel. «aar Mary Dresseihuys, Guus Oster en Henk Rigtcrs wei raad mee weten. Zij balen er uit wat er in zit. Zo geraffineerd en knap spel geven ze weg, dat de soms zeer lange clausen niet eens opvallen. De opvoering tintelde en sprankelde van leven, zoals wij ook reeds schreven bij de opvoering in het vorige seizoen, met in de hoofdrollen dezelfde bezetting. De bezoekers van deze derde abonne mentsvoorstelling hebben genoten van het dwaze, bange, naar avontuur hunke rende mannetje Anton Jefferson, die om de wereldorde te corrigeren met een re viver rondloopt en dat wapen telkens voor een ander wil gebruiken, maar het nooit doet. De toeschouwers, door de cycloon Nina in dc wervelwind van haar spel meegevoerd, hebben meegeleefd met de in wezen niet gelukkige Gerald An derson. die op weg naar de vrijheid wordt aangereden en ten slotte naast zijn „moor denaar" Jefferson in bed komt. heiden liefderijk verzorgd door Nina. Alle drie kregen een ovationeel applaus voor een avond van prima toneelspel. A. C. Houw man Opbrengst bazaar Dc tweedaagse hazaar van de afdeling Leiden van de Ned. Vereniging tot be scherming van Dieren heeft f 3275 opge bracht. De opbrengst is voor het asiel Leiden-Zoeterwoude. Vraag in de gemeenteraad DE VERGADERING van de Leidse raad heelt gistermiddag minder dan een uur geduurd. Er behoefde niet zoveel tc worden gepraat. Een paar vragen werden gesteld over de restauratie van de molen De Heesterboom aan de Haagweg. De heer Van Dijk kritiseerde naar aan leiding van een voorstel van B. cn W. de situatie bij het Leidse station. „Géén gezicht voor iemand die de stad binnenkomt. Moet je andere ste den eens zien; hetzij voltooid, hetzij in wording". Ir H. J. Kuiper werd benoemd tot tij delijk leraar in de wiskunde aan het Rembrandt-1 yceum. De molen restauratie bradit. de heer Van Weizen (c.p.n.) tot de vraag, of dit voorstel n-iet een precedent zou beteke nen; immers, hier wordt een subsidie verstrekt voor het herstel van particu lier bezit. De heer Van Weizen gaf toe, dat de molen een bepaalde schoonheid vormt in zijn omgeving, maar hij «rilde van het college toch de; toezegging, dat dit ook werkelijk als een hoge uitzonde ring zal worden beschouwd. Mr. Woudstra (prot.-christelijk) vroeg het college, waarom hier eigenlijk werd gesproken van „hoge uitzondering". Dat is bij andere restauraties toch niet het geval? Wethouder Jongeleen (p.v.d.a wees erop. dat de firma Noordman zelf f 4000 bijdraagt. Normaal is, dat een water schap of een eigenaar restauratiesubsidie aanvraagt. Zover is het hier niet geko men. Anderzijds willen rijk, provincie en gemeente graag zien. dat de molen behouden blijft. De gemeente heeft dan ook de zaak zelf ter hand genomen, uiter aard in nauwe samenwerking met de fir ma Noordman. Het rijk betaalt f 254)00 in de kosten van herstel, de provincie 7500. Mej. Van Nienes (p.v.d.a.) dankte het college voor dit initiatief. De raad verleende een bijdrage in de kosten van herstel van het dak van het pand Oranjegracht 83 (hot Wevershuisje van de vereniging Oud-Leiden. Bi) het voorstel tot het verdagen van de beslissing omtrent het ontwerp tot herziening va.n het wederopbouwplan Leiden-Stabionsplein en omgeving vroeg de heer Van Dijk (kjv.p.) wanneer er eindelijk eens tekening in de plannen komt; het is toch maar een treurige toe stand, dat in die omgeving na veertien jaren nog niets is gebeurd. YVethouder Jongeleen wist er «Iechts op tc antwoorden. d»t er nog steeds on derhandelingen gaande zijn. In het open baar kon hü er geen mededelingen over doen. De heer Van Dyk vroeg daarop, of dat soms in een geheime zitting kon ge beuren. Toen kwam dc burgemeester tus senbeiden. Hy achtte het beter, de raad op een later tydstip volledig in te lich ten dan hem nu summier enkele provi sorische mededelingen te verstrekken. De raad drong verder niet aan op informatie. 'De heer Lamers (prot.-christelijk) vroeg het college, er in het vervolg voor te zorgen, dat als de verschuiving van het sluitingsuur der winkels ter sprake komt. de werknemersorganisaties tijdig bij het overleg te betrekken; opschuiving van dit uur betekent toch verlenging van de werktijd en daar hebben de werk nemers direct mee te maken. De heer Sommeling (p.v.d.a.) «loot zich bij de heer Lamers aan. Wethouder Menken (k.v.p.) antwoordde, dat in het onderhavige geval (verschui ving sluitingsuur en vrijstelling van de halvedag-sludting in de Lichtweek) dc vertegenwoordigers nooit door B en W. zijn gehoord. De Leidse Middenstands- Centrale overlegt met de bonden. Er zal edhter worden overwogen, of en zo ja hoe dit in het vervolg beter kan gesch;c- Zo ziet dc entree van Leiden er sinds kort uit. Burgemeester cn wet houders zün van mening, dat de ge meente onbewoonde cn al lang ge leden onbewoonbaar verklaarde wo ningen echt niet langer kan laten staan. Vandaar die gaten die Je over al in Leiden legengapen. Het stads beeld Is er niet fraaier op geworden. Stonden er nu maar concrete plan nen achter, die op het punt staan te «-orden uitgevoerd. Maar dat is in vele gevallen niet «-aar. Zo moest het college van B. en W. in de gister middag gehouden vergadering van de raad een vraag van dc heer Van Dyk over die treurige stationsomgeving zien te neutraliseren. „Onderhande lingen zyn gaande". Die onderhan delingen zullen ongctwyfeld heel moeilijk zgn, maar het is andenüds moeilijk te voorkomen, dat de bur- gerU. die ook ziet «at cr in andere steden is gebeurd en nog gebeurt, er het hare van denkt. Enige jaren ge leden liet men ons immers concrcie plannen uitvoerig publiceren? N'lcts is ervan terechtgekomen 1 Foto N. van der Horst

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 3