(^sso) K Topoverleg Chr. jeugdwerk en sport dringend nodig WYBERT Teken van manlijkheid Acht ministers op excursie Arbitrage in Amerikaanse staalconflict mislukt Dronken jongeman slaat gemeentewerkman dood RUSSEN WIJZEN LID VAN V.S.-AMBASSADE UIT De eerste melk naar Frankrijk loken in België. In 1955 mg uitgegeven ten behoeve van Kongo. Dc voorwaarden waren geheel gelijk aan "haavt een normale staatslening. Nu er e 8 heerst in hei Zwarte Werelddeel, jok onrust aan de Brusselse beurs. De Hing blijkt niet gedekt te zijn door iluflts garantie. Het gevolg is, dat de soers is teruggelopen tot omstreeks 81 De twaalfjarige lening, die destijds nogal jamitrekkelijk leek, is voor een 'beperkt J i^eel in Nederland ondergebracht. Mocht tr dus iets gebeuren met Kongo, dan zijn (jf geldgevers gedupeerd, tenzij de Bel gen blijk geven net zoveel koloniaal fat soente hebben als de Nederlanders. (Eli. weekblad.) ndr^ Utred 5*" 'betstn ahde Fatsoen Ondanks de overneming van de Ne- iirlandscli-Indische schulden door de Republiek Indonesia betaalt ons land al enige jaren rente en aflossing op de: leningen. Onze regering heeft er inde iji garant voor gestaan. Ander liggi Baedeker Een paar Engelse kranten hebbei in herinnerd dat honderd -aar geleden Karl Baedeker is gestorven. Hoewel de gestarte en geschapen „Baede kers" een beetje uit de mode zijn geraakt veelal vervangen door de Guides iersi"- Bleus, de Guides Nagel e.d. is de naam log altijd een begrip. Zijn naam dankte 3aedeker in de eerste plaats aan het feit, 'lat hij uitsluitend comfortabele en res- •ctabele hotels recommandeerde. Hij ees er voorts de dames op, dat ze een aal moeten meebrengen bij een bezoek j. --rutin kille kerken en moskeeën. Hij w rchuwde tegen sifons, limonades en verfrissende dranken En hij PaUj meldde, dat de mensen ten Oosten ~™Siiez „geneigd zijn een Europese reiziger Ie beschouwen als een gek en in ieder ge tal als een Croeses". Dat zijn allemaal heerlijke dingen om te weten. En vooral en plattegronden waren uit wekend betrouwbaar. (De Groene.) In de morgenuren sprak prol. Stempvoort na een kort openingswoord a de voorzitter van de NCSU, de heei van Oosterom, over de natuurlijkheid de noodzaak van het spel. In een vol betoog toonde prof. Van Stempvoort uit het Oude en Nieuwe Testament de natuurlijkheid van het spel en de nood zaak daarvan aan. Het spel behoort bij ïens en de natuur en aangezien d< sport zich afspeelt binnen het wijdere ka- van het spel, behoort ook de sport Er zijn no-g Chr. stromingen, zo prof. Van Stempvoort, die menen dat het spel niet ernstig is en dus niet bij de Christen past, omdat de Christen steeds ernstig en in de plooi moet leven. In de U Bodemloze put jGelukkigDat is achter de rug!" zul- L allen velen hebben gezucht toen de eerste Dï Itden van de Nieuw-Guinea-expeditle u-eer in Nederland aankwamen. Een !roo's 0P9ezet avontuur, dat al te lior- lend is verlopen door de vaderlandse n 57 tuinigheid. Maar al heeft men niet zoveel - 1 doen als men wilde, toch hebben erzoekers ontdekt, dal het gebied ■mbu/j dat zij bezochten economisch van weinig betekenis is, onrendabel. Goud en ura- hebben zij niet ontdekt. Meer en begint Nieuw-Guinea te lijken op iet gat van Wormer. Elk nieuw onder- oont aan dat het sop de kool niet is en wie denkt op schatten te komt bedrogen uit. Er is een groot verschil tussen Nieuw-Guinea en Wor- ls er hoogstens wat verroest oud n het gat in de Hollandse wet jjboi* wordt gevonden, is er nog niet veel ver loren en velen hebben zich geamuseerd. Kieuw-Guinea dreigt echter een bodem loze put te worden, die miljoenen blijft terslinden, een tragisch monument voor koppigheid van velen onzer politieke leiders. Als de rekening eenmaal wordt Verolme zal niet kunnen zeggen iaar niets mee te maken hebben. Us dit avontuur maar gelukkig achter rug! Vrii Nederland.) Dag en nacht heerlijk warml Veilig, reukloos en uiterst zuinig - 24 uur achtereen, zó brandt alleen een échte "Aladdin". Een kwaliteits product van de bovenste plank I Gemaakt om U jaren lang van dienst te zijn, zonder storing. ACacldimque, PETROLEUM CONVECTOR Prof. Diepenhorst in slotconclusie Eerste nationale sportconferenlie N.C.S.U. ivas zeker nuttig DE EERSTE nat. sportconferentie, die de Ned. Chr. Sportunie zaterdag in Amsterdam organiseerde, is geslaagd. Er was goede belangstelling en de referaten-van prof. dr. P. A. van Stempvoort uit Groningen en prof. dr. ir. II. van Riessen uit Delft zijn met grote aandacht gevolgd en hebben een levendige discussie uitgelokt. De conferentie stond onder leiding van prof. dr. I. A. Diepenhorst uit Amsterdam. PROF. IR. H. VAN RIESSEN natuur en de men-s zoals God die heeft geschapen bruist echiter het spel. In de primitieve vormen van de religie godsdienst en spal nog een eenheid. Geen eenheid meer Vanzelfsprekend ts, zo betoogde spre ker, niet het gehele leven spel. Het kruis Christus is de grote ernst van hei leven. Toch moet men niet steeds naai grenzen en remmen zoeken voor het spe len. In zijn oorsprong heeft de natuur eenheid. De primitieve mens danst én bidt. „Wij", aldus prof. Van Stei voort, „dansen óf bidden", maar de e heid en het samengaan is er niet m Er is zoveel uit elkaar gevallen. Het Nieuwa Testament is weliswaar ge concentreerd rondom de ernst van kruis en de spanning van hot einde, i de kerk heeft ook het Oude Testament ontvangen om de aarde en de wereld leren kennen. Spreker maakte met de exegese van enkele teksten duidelijk in het Oude Testament van spel wordt gesproken. De mens speelt naar het voorbeeld van God. Het spel Ligt in de schepping en de herschepping besloten, 's derhalve nodig, dat de Chr. ethiek ;en paragraaf over het-spel bezit ook al heeft het N.T. geen gedeelte dat spe ciaal handelt over sport en spel. Juiste iveg Spreker noemde Christus de centrale stuurinrichting van ons leven, ook voor sport en spel. In Zijn mens-zijn heeft het speelse niet onbbroken. In Ohrisbus houdt de wereld dan ook een blik gericht op de schepping met haar vormen en kleuren. noest naar de mening van prof. Van Stempvoort ook meer in onze kleurloze kale kerken naar voren komen. Ons leven is te star en te dogmatisch ingesteld De speelsheid is verloren gegaan. Wij zullen, aldus de Groningse hoog leraar, in onze situatie een Chr. ethiek m toepassen. Uit het totaal van de Bijbel blijkt, dat de sport volledig bij het Christendom past. Deze Chr. ethiek moet 120) Dat kleuren in het dierenrijk een belangrijke rol vervullen, zodat we welhaast van een kleurentaal zouden kunnen spreken, behoeven we nauwe lijks meer te vertellen. Bij dreig- en baltshoudingen kunnen kleuren uiterst belangrijk zijn, alsmede bij normale handelingen in het gewone dagelijkse dierenleven. Zo heeft de zilvermeeuw, dicht bij de snavelpunt, een rode vlek waar het jong altijd naar pikt, zodat het op deze wijze het voedsel van de ouders kan bemachtigen. De rode vlek loet dus dienst als prikkel voor een bstincthandcling. Voorts dienen kleuren ook als her kenningsteken van de soorten. Zij zou den, wat dat betreft, beschouwd kunnen worden als de kleu ren van vlaggen, waarin wij de natio naliteiten herken nen. Zo hebben een den fraai gekleurde vlekken aan de vleugels, spiegels ge noemd, die het vogelwaarnemcrs mo gelijk maken hen te herkennen. Maar nog belangrijker zijn deze spiegels voor de soortgenoten, die steeds mee vliegen met de dieren die dezelfde kleuren op de vleugelspiegel bezitten ols zij zelf hebben. Zo komen de soor ten bij de soorten terecht, want deze spiegels zijn specifiek en zullen door de vogels nimmer verward worden met andere gekleurde spiegels van verwante soorten. We moeten hieruit niet conclu deren, dat dieren het uiterlijk van hun soortgenoten bezien met dezelfde uitische blik als tante Agatha die 'P een zondagmiddag haar ravotterig neefje mee op visite moet nemen. Het is juister te zeggen, dat dieren alleen zien (of dat hun alleen opvalt) wat in hun schema van belang is. Zo zien de eenden wél de spiegels van hun soortgenoten en reageren daar dien overeenkomstig op, maar het zal hun werkelijk niet opvallen, dat in de witte bef van hun echtgenoot nog wat groene kroosjes zijn blijven hangen. Merkwaardig is het, dat een Ameri kaanse spechtensoort gevoel heeft r dc s i dc i De mannetjes hebben nl. een mooie zwarte snor, die ondubbelzinnig te kennen geeft: U heeft hier een man nelijke specht voor u. Een onderzoeker wilde TOCH IS HET ZO! weten, of die voor de spechten werkelijk een ge slachtskenmerk was cn plakte daarom specht een snor op. Of dc vogel deze travesti op prijs heeft weten te stellen, kunnen we niet zeggen, maar een feit is het in ieder geval, dat de mannelijke spechten haar als dame niet meer herkenden en haar als volwaardige man behan delden. (Wat er in de praktijk op neerkomt, dat dc gebruikelijke strij kages achterwege blijven en direct met borreltafelgrappcn kan worden begonnen). Die borreltafel voert ons tot een merkwaardige gedachtenassociatie, want zij noopt ons u te verhalen van een hele dynastiek van leeglopers, waarvan de leden in één onafgebro ken reeks van duizenden jaren hun zakken met dc schatten der farao's wisten te vullen. Daarover een volgende keer. „Het wordt tijd", aldus prof. Vi Stempvoort", dat de Christenheid juiste weg vindt inzake b.v. dansen Spreker besloot met de opmerking, dat we teveel vastzitten aan Joodse kettin gen en we zijn te weinig bereid een ander standpunt ook zelfs maar te overwegen, Men moet niet in de Bijbel naar bepaalde teksten zoeken, maar de gehele Bübcl lezen om een standpunt te bepalen. In de volgende bespreking zei prof. Van Stempvoort gevaren te zien in het bedrijven van sport in competitie verband. Daardoor ontstaat de kans, dat het spelelement uit de sport ver loren gaat. Spr. gaf evenwel toe, dat het heel moeilijk is dit af ta rem men of te kanaliseren. Prof. dr. ir. H, van Riessen sprak in de middaguren over sport en jeugdwerk en de samenhang tussen deze twee vor men van jeugdvorming. Spreker noemde m zijn stellingen, waarvan hij tijdens zijn referaat de achtergronden liet het onderwerp belangrijk, omdat er in de praktijk nauwelijks samenhang is tussen de sport en het georganiseerde jeugd werk. Het vraagt ook evenwel aandacht, dat de sport steeds meer aanhangers trekt, terwijl het jeugdwerk steeds min der deelname heeft. De reden dat de sport zo'n enorme vlucht heeft genomen, zocht prof. Van Riessen in het feiit dat het k venspeil ongekend1 hoog is en de vrije tijd aanzienlijk is toegenomen. De referent 9telde dat zowel het jeugd werk als de sport in het Koninkrijk var God thuishoren en één gemeenschappe lijk doel hebben. Overleg is dan ook meei dan gewenst. Vooral omdat de Chr. sport bonden een groot deel van de jeugd op vangen, dat zich niet voor het jeugdwerk interesseert en naar de mens gesproken voor de Chr. maatschappij verloren is Prof Van Riessen zag een tweeheid het Chr. leven: werk en spel. Beide staan naast elkaar en hebben hun waarde, hoe wel het werk, de inspanning, voorop moeit staan en gevolgd moet worden door de ontspanning, het spel, da sport. Gaat die tweeheid verloren, dan verdwijnt te vens het Koninkrijk Gods. Dan gaat spel en sport via de prestatiedrang ernst wor den en wordit het uit zijn verband ge haald, We beleven dan niet meer de ver lossing in Christus, waardoor we spelen mogen. Prof. Van Riessen, die zichzelf geen practicus noemde, zag niet dircet een goede samengang tussen het jeugdwerk en de sport. Btf een zich met eikaars za ken bemoeien zou m'n de dingen forceren. Spreker zocht het dan ook meer in top overleg, omdat, zoals gezegd, eenzelfde doel wordt nagestreefd. Daarbij is het Ds. Teutscher weer naar N.-Guinea De raad voor de zending der Ned. Her vormde Kerk heeft aan de generale syno de voorgedragen ter beroeping tot zen dingspredikant ds. H. J. Teutscher te Rot terdam. Ds. Teutscher, die reeds voor dc oorlog als zendingspredikant naar Nieuw- Guinea ging en na zijn repatriëring in '54 benoemd werd tot directeur van het dia conale centrum der Hervormde gemeen te van Rotterdam, zal in mei i960 zijn arbeid in Rotterdam neerleggen en en kele maanden later naar Nieuw-Guinea vertrekken. Hij zal daar volgens de wens het moderamen der algemene synode de Evangelisch Christelijke Kerk de leiding op zich nemen van de oplei ding van gemeen tevoorgangers te Seroei op het eiland Japen. jeugdwerk onontbeerlijk, terwijl volgens prof. Van Riessen de sport en het spel wenselijk zijn, maar niet zonder meer noodzakelijk. Er ontspon zich een uit voerige discussie waarin de hoogleraar het vuur na aan «chenen werd gelegd. In een kern woord pleitte prof. dr. I. A. Diepenhorst voor het hou- prot. chr. volksdeel van ons land het begrip wordt gekweekt voor roeping, die t.a. de Chr. sport. bestaat. Prof. Diepenhorst sneed nog enkele actuele onderwerpen aan die niet ter sprake waren geweest: de sport als kijkspel (zeker niet onbelangrijk en niet zonder meer af te keuren, hoewel er van zelfsprekend schaduwzijden zijn), de voetbaltoto. Afwijzen alleen is niet vol doende. Of er moet voor de Chr. sport bonden meer subsidie van de regering komen of het prot. chr. volksdeel moet zowel in politiek als kerkelijk verband financieel de zaak steunen. Tot slot wees prof. Diepenhorst er met klem op, dat het overleg tus sen sport en jeugdwerk direct moet beginnen om niet meer terrein ver loren te laten gaan. Een gezamen lijk optrekken is meer dan gewenst. Adres over zware belastingdruk Het Algemeen Orgaan Voedselvoorzie ning heeft in een adres aan de Tweede Kamer zijn teleurstelling er over geuit, dat door het uitstellen van de algemene herziening van de belastingwetgeving voorlopig ook geen regeling zou wo getroffen voor het wegnemen var extra zware belastingdruk voor onder nemingen, die werken met sterk wisse lende bedrijfsresultaten. In een bij dit adres gevoegde publikatie over het (inmiddels teruggenomen) ont werp van wet op de Inkomstenbelasting 1958 komt deze discriminerend werkende extra belastingdruk tot uiting. Het A.O.V. is van mening, dat deze onbillijkheid zou kunnen worden weg genomen in het kader van de door de minister van financiën ingediende wijzi gingen van enkele belastingen. Niet minder dan acht terdag met minister-president,De Quay aan het hoofd en met minister Marijnen als gastheer op excursie geweest in het Gelderse rivierengebied- Alle ministers, die met de minister van landbouw betrok ken zijn bij het beleid ten aanzien van en de totale problematiek der cultuur technische werken in ons land namen er aan deel. Dit waren de heren Zijlstra De Pous, Korthals, Van Aartsen en Van Rooy en mejuffrouw Klompé. Dertien Kamerleden zijn icursie geweest. Zij bezochten zaterdag Drente om de door de droogte aangerichte schade te aanschouwen. Dirigent en duikelaar hoge heer en handelaar jonkvrouw in een grote slee brommer met een takt-of-twee rijden rustig door de straten houden één ding in de gaten D |E HOOP, dat het conflict tussen werkgevers en werknemers in Amerikaanse staalindustrie zon der directe tussenkomst van de iu kunnen worden ge- terdag opgegeven, nadat eikaars voorstellen tot m de crisis hadden ver regen lig i regeld, is 2 de pactijei oplossing i worpen. drie die door presi dent Eisenhower was gevormd om een onderzoek in tc stellen naar de staking die al 95 dagen aan de gang is, zou de president vanmiddag verslag uitbrengen verwachtte dat zij op grond van de wet van Taft en Hartley om een ge rechtelijk bevel zou verzoeken, waardoor de half miljoen stakers gedwongen wor den gedurende een „afkoelingsperiode" an tachtig dagen het werk te hervatten. De beide partijen konden het gisteren p een zitting van de raad ook nog niet ens worden. De vertegenwoordiger van de werkgevers, Conrad Cooper, daarop een nieuw voorstel. Hij gaf te kennen dat de maatschappijen bereid zou den zijn de vakbondseisen in overweging te nemen op voorwaarde dat de vak bonden er mee instemmen dat de proble men van rationalisatie der arbeidsmetho- den aan een arbitragecommissie worden voorgelegd. De werkgevers hebben deze" problemeh van het begin af essentieel geacht en te kennen gegeven dat zij de vakbondseisen niet zouden inwilligen tenzij er-compen satie zou worden gevonden op het gebied van de produktiviteit en doeltreffende ar- beidsmethoden. De vertegenwoordiger der vakbonden, McDonald, wees het nieuwe voorstel echter van de hand met de opmerking dat men „gek" zou moeten zijn om het te aanvaarden. Cooper had gewenst dat de arbitrage commissie zou worden samengesteld uit een vertegenwoordiger van de werkge vers, een van de werknemers en een der de die door de twee anderen zou worden aangewezen. roepen één zin altijd luid: met Esso bent u beter uit! Labourleider terug naar liberalen De 55-jarige Lord Ogmore, voormalig Labourminister voor burgerluchtvaart, heeft bekendgemaakt dat hij de Labour- partij verlaat om terug te keren naar de liberalen. Lord Ogmore, eertijds David Rees- WiJliams, is vroeger voorzitter van de jonge liberalen geweest. Als een van de redenen waarom hij zich weer bij de liberale partij aansluit noem de hij „de noodzaak van een progressieve regering die wel „anti-Tory" is maar in haar werk niet beperkt wordt door klase- bewustzijn AFSCHUWELIJK DRAMA IN ROTTERDAM o (Van een onzer verslaggevers) In de Benthuizerstraat te Rotter dam-noord is zaterdagavond een af schuwelijk drama gebeurd. Tijdens een hevige vechtpartij met de 21- jarige C. N. B., die in het noordelijk Verdacht van spionage DE VERENIGDE STATEN heb ben bij de Sow jetunie gepro testeerd tegen de wijze, waarop de eerste veiligheidsbeambte van de Amerikaanse ambassade in Mos kou, Russell Langelle, is behan deld. Vrijdag is Langelle, toen hij op weg as naar de ambassade, door vijf Russen /ermeesterd en beschuldigd van spio nage. De diplomatieke identiteitskaart in Langelle werd door de Russen zon- ;r meer terzijde gelegd. Zy toonden hem een aantekenboekje it van de Amerikaanse functionaris zou jn maar dat deze nog nooit gezien had. ét een chemische oplossing maakten zij aantekeningen in het boekje zicht-, baar, die betrekking hadden op Russi sche staatsgeheimen. De Russen begonnen met dreigemen ten toen Langelle weigerde met hen te praten. Zij dreigden met gevangenisstraf, mishandeling en maatregelen tegen zijn kinderen. Vervolgens tracht ten zij hem zelfs over te halen voor Rusland tegen Amerika te gaan spio- en drie kwartier onder vraging (zonder resultaat) werd Lan gelle weer vrijgelaten. Voorkom heesheid door regelmatig gebruik Het Russische ministerie van buiten landse zaken heeft de Amerikaanse am bassade meegedeeld, dat bevoegde Rus sische autoriteiten gemeld hadden dat Langelle zijn verblijf in de Sowjetunie had gebruikt voor spionage-activiteitcn. De Amerikaan moet de Sowjetunie ver laten. Hij is 37 jaar, gehuwd en heeft drie kinderen. De eerste tankauto met consumtiemelk voor Frankrijk is uit ons land weggegaan en zaterdagmorgen vroeg aangekomen in Longueville bij Dieppe. Een belrijf te Amsterdam heeft eergisteren een con tract gesloten voor de levering van 150 ton melk met een vetgehalte van 3,4 pro cent naar Parijs en omgeving en de eer ste vijftien ton daarvan werden de dag daarop reeds vervoerd door melktrans- portbedrijf te Mijnsheerenland (J. J. Prooi). Een ander transportbedrijf heeft voor de volgende vijftien ton gezorgd. Deze week hoopt men meer auto's te kunnen laten rijden, zodat de gehele hoeveelheid van 150 ton nog deze week gelevérd kan worden. Het Amsterdamse bedrijf met andere afnemers te sluiten. Verschillende melkverwerkende bedrij ven in Nederland d-ie in onderhandeling zijn over levering naar Frankrijk hebben reeds gedurende enige tijd melktank auto's gecharterd. Het normale produktieschema van het Amsterdamse bedrijf wordt, naar ons van de zijde van dit bedrijf werd meege deeld, door de levering aan Frankrijk niet beïnvloed. Dat kan ik ook l ,]WT AaA' stadsdeel woont, viel de 57-jarige gemeentewerkman W. P. S., die in de Zaagmolenstraat heeft gewoond, met een ernstig bloedende hoofdwond op straat. Korte tijd later overleed hij. Zondagmorgen vroeg lichtte de Rotter damse politie B. van zijn bed. Hij ver keerde nog steeds onder invloed van sterke drank en kon zich tijdens het eer ste verhoor niets meer herinneren van de vechtpartij. Later op de dag vertelde hij onenigheid te hebben gehad met de gemeentewerkman. B. was toen nog niet geheel nuchter. In een café aan de Benthuizerstraat kregen S. en B. zaterdagavond ruzie. De twist liep zo hoog op, dat ze elkaar te lijf gingen. Enkele andere café-bezoe kers scheidden hen en gaven S., die eveneens dronken was, de raad naar huis te gaan, terwijl zij B. vasthielden. Na enige tijd verliet B. ook het café en liep dc Benthuizerstraat in. Toen hij tater op de avond terugkwam zei hij tegen de aanwezigen: „Ik heb even met hem afgerekend." Bewoners van de Benthuizerstraat za gen de gemeente-werkman dood op straat liggen. Zij waarschuwden de po litie, die op hun aanwijzingen naar het café gingen. B. was in/niddels wegge- rechercheurs B. ir resteerden hem. Waarschijnlijk heeft hij de gemeente werkman met zijn vuisten doodgeslagen. Hulpverlening voor oorlogsslachtoffers iets gewijzigd De minister van maatschappelijk werk, mej. dr. M. A. M. Klompé, heeft in ver band met de nieuwe weduwen- en wezen wet een wijziging gebracht in de regeling hulpverlening oorlogsslachtoffers 1940 1945 (R.H.O.), welke voor de weduwen met kinderen een vaak niet onaanzien lijke financiële verbetering inhoudt. De berekening van de uitkering aan weduwen met kinderen nagelaten be trekkingen van een oorlogsslachtoffer die een A.W.W.-pensioen ontvangen, is zodanig gewijzigd, dat enerzijds de tot nu toe op grond van de R.H.O. verleende toeslagen voor de kinderen vervallen, maar anderzijds het voor de opvoeding der kinderen bestemde deel van het A.W.W.-pensioen (thans f642 p.j.) als mede de kinderbijslag of een andere uit kering voor de kinderen als regel niet wordt afgetrokken. Bij de vaststelling van het bedrag, waarop de R.H.O.-uit- kering is gebaseerd, blijft het aantal kin deren evenals voorheen mede be palend. Indien de weduwe nog kinderen boven 18 jaar moet verzorgen, die lijdelijk werkloos zijn of voor wie kinderbijslag wordt ontvangen omdat zij nog'studeren. dan wel invalide zijn, wordt de R.H.O.- uitkering verhoogd. Daar de regeling hulpverlening oor logsslachtoffers ook geldt voor de hulp verlening aan gerepatrieerden uit Indo nesië, is deze wijziging eveneens van be lang voor gerepatrieerde weduwen met kinderen, die een A.W.W .-penrioen ont vangen. De regeling geldt vanaf 4 oktober.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 5