Receptie Volkshuis bij zestig-jarig bestaan Pulcliri Studio trad in Leiden voor voetlicht Gouden feest besturend zuster van ziekenhuis aan Hooigracht CJMV EN Jongenswerk Leiden opende liet winterseizoen Leidse jeugdhonken toegewezen Maandag teltuin Oosterkwarfcier, 8 u-: prijs i» Leidse dahliakwekersvereniging i Mater en fruitteeltclub Prof. fier. wuwburg, 8 uur: Rott. Toneel op de Wip. Lakenhal, 7.45 uur: contactavond commissie voor gerepatrieerden. otenkabinet, 8 uur: aanvang K. existentie-filosofie onder dr. B. Delfgaauw. ffligingsgebouw Eerste Binnenvest- it 21 7-11 u.: bazaar chr. jeugdveren!- NOMATEG. dsgehoorzaal, 8 uur: concert Sla- ositit i ensemble ter gelegenheid ilionale Week te Leiden kant, larop tijgt- te[ ir Pieterskerk, 7-30 tot 8.30 uur: ge- iheld voor meditatie en gebed, wnigingsgebouw E. Binnenvestgracht bazaar chr. jeugdvereni- Momateg. ■diker, 8 uur: evangelisatïebijcen- waar spreker de heer JMaasbach. ndtn >'"ten 8 Gehoon Oostenrijkse Visser over „Tranen over Jo- Dinsdag ia! universiteit, 8 uur; K. en O.- ludiekring met „Don Quichot". burg, 8 uur: Rott. Toneel met de Wip. idsgehoorzaal foyei Mozart vo- idse Volkshuis, 8 ?olwassenen. Oudheden, 8 8 uur: drs. G. r Radio Westrik. ,ur: bijeenkomst Grieks-Egyptische t Maranathaconfe- spr- ds. De Jong, Muntendam, over de aarde beeft en de hemel zingt." Woensdag rkzaal acad. ziekenhuis, 12.50 tot 1.20 middagpauzebijeenkoms-t. sntsoen 89, 8 uur: aanvang cursus mo- muziek onder leiding van de heer ^■fidse Volkhuis, 8 uur: bijeenkomst volwassenen. la rijksuniversiteit, 8 uur: dr. P. H. Oost en West als partners en als ipelers in deze wereld, ter gelegen- de Internationale Week. ieplein. 11.30 uur: herdenking in Coster. cheüfchardstraat 32, 4 uur: opening club- De Jeugdhaven- dsgehoorzaal, 2 uur: installatie jeugd- invachters- ligingsgebouw E- Binnenvestgracht en 711 uur: bazaar chr. jeugdver- spec-N Nomateg. nerzorg, 8 uur: kynologenvereniging ad, mevrouw Gondrexon over het 1 van rashanden. gulden Vlies, 8 uur: afdeling Lei- tuinbouw- en plantkunde, plisten Gemeente, 8 uur: Maranatha- erentie, ds. D. Slort tie Apeldoorn over Invloed van de Wederkomst op ons film- ISTGEEST. Endegeest, 7 i Donderdag Lakenhal, 2.30 uur: Internationale t, vrouwenbijeenkomst, mevrouw dr. Verwey-Jonker over de na-oorlogse nlelingen en hun inschakeling in de IJchappij. 5lksh\4is, 8 uur: herdenkingsbijeen- tter gelegenheid van het zestig-jarig spr. dr. A. van Biemen te Bent- K. O.-film De twaalf gehoorzaal, 8 uur: N.C.R-(eis)-V-. r Duitsland- iedenzaal Mij. Toonkunst, 8 uur: au- •avond d'Oprechte Amateur, tgulden Vlies, 8 uur: Vereniging voor depgiek, prof. dr. G. C. van Niftrik „Hedendaags levensbesef en rro- opvoeding". Plistenkerk, 8 uur: Maranathaconfe- spr. ds. Zijlstra, Eindhoven, over levenshouding der bruidsgemeerite. jkgebouw Stille Rijn, 8 uur: jaarver- iring Oranje-Groene Kruis. kleine Burcht, 8 uur: Leidse ver- i Postzegelverzamelaars. geze'lige Vrijdag idse Volkshuis. 7.3( id voor jongeren. ■hoboth, 8 uur: afdeling Leiden-cen- 'N. C. V. B„ ds. G. Th. Rothuizen ..Waarom is alles zo ongelijk ver- ^sgehoorzaal. 8 uur: K. en O., film ter genheid van de Internationale Week. ker de heer J. H. Elfers over mense de wereld van sociale voor- mg. gulden Vlies, 2.30 uur: afd. Leiden Vereniging van Huisvrouwen, dr. J alth over het leven in zee. 'oot-Auditoriun F. Glastra v Zaterdag 'lion, 1.50 uur: vertrek excursie N.C. 'I-V. naar Clingendael. een ^gehoorzaal, 8 uur: feestavond Ma- wijven Oegstgeest. wuwburg, 8 uur: toneelvoorstelling Genoegen met „Eddy kon niet inauguratie «erzorg, 3.30 tot 5.30 uur: receptie w Korfbalbond ter gelegenheid van 'fn jubileum Burcht, 8 uur: toneelvereniging met „De Zondvloed", josburgerweg, 13-26 uur: vertrek ex- afd. Leiden Natuurhist. Vereniging •rhaavezalen, 7 uur: opening tentoon- Kees Buurman en Bert Jonk gymnasium, 8 uur: jüngerenbijecn- 'er gelegenheid van Internationale spr. mr. H. Velu, met films. fóSTGEEST, kantine M.EB., 2.30 tot ^receptie ter gelegenheid van cien- n personeelsvereniging. Apotheken avond- en nachtdienst van de apo- ■°-n te Leiden wordt waargenomen apotheek Van Driesum, Mare no, 20406. Emile-Knappertstraat in Leiden IN HET VOLKSHUIS aan de Apothekersdijk werd zaterdagmiddag een receptie gehouden ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan. De grote zaal bood twee uren lang de levendige aanblik van een groot aantal ongedwongen pratende mensen, die het bestuur en de directie hadden gelukgewenst en zich toen nog geruime tijd met elkaar onderhielden. Er waren vanzelfsprekend ook veel mensen die vroeger vaak in het Volks huis hebben vertoefd en zij vooral hebben de receptie tot het laatste ogen blik benut. Wethouder Van Schaik vertegenwoor digde het gemeentebestuur. Hij zei, dat het Volkshuis interessant is voor het ge meentebestuur, maar in het algemeen voor geheel Leiden. Omstreeks de eeuw wisseling stond Leiden sociaal, cultureel en hygiënisch beslist achter. Daarom is het initiatief van de drie hoogleraren tot oprichting van dit huis zeer toe te juichenhet is mede de stoot geweest tot verhoging van het peil van Leidens bur gerij. De wethouder meende, dat het Volkshuiswerk in de achterliggende ja ren zeldzaam goede vruchten heeft ge dragen. Zeer velen zijn ermee in aanra king gekomen, hetzij als kind, hetzij als deel van de leiding. En het werk is nog altijd levend. De heer Van Schaik deelde mee, dal het gemeentebestuur heeft besloten, een straat naar de eerste directrice van hel huis, mej. Knappert, te noemen. Welke straat dat zal worden, is nog niet te zeggen. Mevrouw Gottmer bood namens de vrouwenclubs een bedrag van f 110 aan voor de inrichting van een nieuw gezins- huisje op het Langeveld te Noordwijk. De heer Zunderman sprak een kort woord uit naam van de L.J.A. Onder de reeeptiegangers waren vertegenwoordigers van de Leidse Volks universiteit K. en O., verscheidene jeugd raden, de afdeling onderwijs van de ge meentesecretarie, de rijksinspectie van het lager onderwijs, het bestuur van de afdeling Leiden van de Vereniging van vrijzinnig-Hervormden, de afdeling jeugd zaken van het departement van onder wijs, kunsten en wetenschappen, de pad vindersorganisaties, de Leidse Jeugd- Actie, de Bond van speeltuinverenigln- De heer Nieuwenburg 25 jaar bij de NEM Zaterdag is lasser H. Nieuwenburg ir de recreatiezaal van HCW—NEM harte lijk gehuldigd in verband met zijn z ren jubileum in dienst van de NEM. Ber' drijfsleider Leupe schetste de jubilaris als een goed vakman. Lassersbaas Selier bood namens de bazen een flitstoestel aan, waarna het woord werd gevoerd door de heren Mooten en Beumer. De voorzitter van D*e Stalen Band, de heer Laman, bood de vrouw van de heer Nieuweburg een mand fruit aan. Als "ge- In de directiekamer werd de jubileren de lasser toegesproken door directeur H Hofman, die een enveloppe met inhoud Gebedsgenezing Morgenavond acht uur wordt in gebouw Prediker de Amerikaanse film vertoond „God heeft een ontmoeting met U"- De rolprent laat iets zien van bijeenkomsten voor gebedsgenezing, geleid door Oral Roberts. Wasmachines vanaf 135.- Fa. DUSOSWA LEIDEN Films Casino (2.30 en 8 uur): Van liefde be zeten (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Da vrouw en de verdoemde (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Das Drei- maderlhaus (alle leeftijden). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De geheim- nnige passagier (14 jaar). Trianon (2.30, 7„en 9 15 uur): Ouders en de moderne jeugd (18 jaar). Tentoonstellingen De Lakenhal, expositie Josef Cantré (tot "1 met 9 november' Museum Voor volkenkunde, 10 tot 5 u.: «positie vluchtelingenprobleem „Ont- eemd, maar ongebroken" (tot en met 4 november). Musea. Instituten, leeszalen e.d. Jeugdbibliotheek, leeszaal en biblio theek Reuvens, Plantage 6; maandag, dinsdag en donderdag van 4 tot 5.3U u. woensdag zaterdag van 12 tol 4.3U u en vrijdag speciaal voo. de grotere leugd) van 6.3J to' 8.30 uur 's avonds Pilgrimfathers-huisje, Boisotkade elke dag geopend van ball KJ tot 12 en van 2 tot 4 uur Academisch Historisch Museum tta- penburg T> elke dag geopend van na,l 10 tot üaLl i, uitgezonderd op dinsdag en vrijdag vai. 2 lot 5 uur. Hortus Botanicus Rapenburg: elke dag gei lot 5 t Kloksteeg 23: Prentenkabi dag geopend i liefst in de Geologisch Garenmarkl Archeologisch instituut. Rapenburg elke dag geopend van 9 tot 12 en van tot 5 uur (behaive zaterdagmiddag) Bibliotheek universiteit, Rapenbu 74, elke dag algemene studiezaal en u lcenaldehng, geopend van hall 10 t hall B. op zaterdag Bree- ïdag en woensdag van 7 tot 9 uur; dinsdag en 1 tot 5.30 uur; vrijdag dag i tot 5.30 uur seum ..Generaal Hoeter", in 7: elke dag geopend Legermi Peslhuisla 10 tot 5 l lnlichlingenkantoor 1 elke dag geopend van 9 tot 5 uur op zaterdag lot 1 uur Contactbureau voor algestudeerden. Rapenburg cp maandag, woensdag en vrijdag geopend van 10 tot 12.30 en van gen voor Leiden en Omstreken en de ge meentelijke dienst sociale zaken. Verder de commissaris van politie, de heer Dreeuws, mej. Ruth, oud-directrice, de heer Riedel, oud-wethouder en lid van het erecomité, dokter Bazuin, directeur van de gemeentelijke geneeskundige en gezondheidsdienst en de heer Galjaard, chef van de gemeentelijke plantsoenen- Prof. Goslings opende deze middag ook de tentoonstelling, die door het hele huis is ingericht. Ook de burgemeester en ds. Vossers wensten het bestuur van het Volkshuis geluk, de laatste als voorzitter van de centrale kerkeraad van de Leidse Her vormde Gemeente en als voorzitter van de Hervormde schoolvereniging. Van Wijk en Heringa huldigde jubilarissen Van Wijk en Heringa N.V. te Leiden had zaterdag in een zo goed als uitver kochte Stadsgehoorzaal de eerste feest avond in het seizoen, tijdens welke acht jubilarissen werden gehuldigd. Na de pauze verschenen zij, te weten, mejuf frouw N. Bekooy en de heren J. W. IJzerman, D. Beurze, Chr. Velthuyzen, J. Jesse, C. Rubbus, H. van Duuren, die al len 40 dienstjaren achter de rug hebben en de heer I. J. Azier, met 25 dienstjaren, op het toneel. Zij werden hartelijk gefe liciteerd door de heer A. K. van Leeu wen, voorzitter van de personeelsvereni ging De Spil, die hun caudeaus en bloe men overhandigde. De avond werd opgeluisterd door Jan Blaaser met zijn radio- en televisieshow Van alles wat. Daar de zaal erg rumoerig was, gingen sommige aardigheden van Jan Blaaser verloren. Zelfs bij de volle stem van Willy Alberti kon men niet voldoende stilte betrachten! Verder werkten mee De Topliners, het Kalmer Trio, dat' inspannende acrobatische toe ren verrichtte, Rexis, de muzikale clown en de Coitia's, die een ietwat onsmake lijke vertoning gaven. De avond werd verzorgd door de ge westelijke, arbeidsbureaus te Leiden en Den Haag. Ook K. en O. kwam zaterdagmiddag feliciteren op de receptie van het Volkshuis. De heer De Wilde, voorzitter, geeft prof. dr. Goslings, voorzitter van het bestuur van het Volkshuis, de hand. Rechts op de foto de heer Van Duijne, directeur van het huw, en de heren De Jong en Stenz van K. en O. Foto N. van der Horst Vernieuwde kerksaal acad. ziekenhuis in gebruik p IST-EIHVIORGEN waren velen aai ziig In d-e godsdienstoefening ter ope ning van de nieuwa kerkzaal van academisch ziekenhuis te Leiden. Onder hen zagen wij ook burgemeester K. van Dieipeningen van Leiderdorp namens de classlcale vergadering van de Hervorm de Kerk, prof, dr. J. Goslings namens de Doopsgezinde Broederschap, ds. H. J. van Achterberg, Hervormd predikant te Leiden, dr. K. Dronkert, G eref. predi kant te Leiden, ds. B. C. Visser, Her vormd predikant te Oegstgeast, en de di recteur-geneesheer van het academisch ziekenhuis, dokter M. W. Jongsma. In deze dienst gingen voor ds. J. Maaskant. Geref. ziekenhuispredikant te Leiden, en ds. G. J. van Embden. Hervormd predi kant te Zoeterwoudeu De Schriftlezing was uit de eerste brief van Johannes, hoofdstuk 4 vers 716, tekst voor de prediking het alfde vers van 1 Johannes 4, waarin staat: Gelief den, indien God ons zo heeft liefgehad, behoren wij elkander lief te hebben. Prof. dr. Goddijn 25 jaar hoogleraar TTET is dezer dagen 25 jaar geleden, dat A L prof. dr. W. A. Goddijn., Thorbeclcc- straat 13, hoogleraar werd aan dc Leidse universiteit in de pharmacographic, de galenische pharmacic en de receptuur, l'rof. Goddijn werd in 1952 gepensioneerd- Hij werd geboren in 1884 en bezocht de H.B.S. te Gouda. In 1910 werd hij assistent bij het rijksherbarium te Leiden, de stad waar hij ook heeft gestudeerd. Twintig jaar is hij bij het rijksherbarium conser vator geweest, van 1914 tot 1934. In 1926 promoveerde hij. Zes jaar later werd hij waarnemend directeur van het herbarium en belast met het onderwijs in de systema tische plantkunde- Het jaar 1934 bracht hem het hoogleraarschap: tot 1939 was hij buitengewoon, in dat jaar werd hij ge- Toen prof. Goddijn in 1952 afscheid nam, memoreerde de president-curator, dr J E. baron de Vos van Steenwijk, het bijna legendarisch geworden feit, dat deze kans zag om binnen 24 uur een tweede inaugu rele oratie in elkaar te zetten, nadat een dagblad met een vroegtijdige publikatie was gekomen. Prof. Goddijn is erkend als een veelzijdig wetenschapsman, wiens werk vooral voor de medische faculteit van betekenis is geweest. De naam God dijn kreeg een blijvende plaats in de far maceutische literatuur door een speciaal sen, collega's uit' binnen- en buitenland, leerlingen en vrienden van de hoogleraar) medewerkten. „Je kunt het niet kopen niusclubhuis voor het voetlicht met een toneelspel van Maarten van Vught, getiteld „Je kunt het niet kopen". Goede bedoelingen, ideeën en invallen bezit de schrijver in ruime mate.. Hij mist echter het schrij verstalent, ook in technisch opzicht, om dit alles in een toneelstuk aan vaardbaar te realiseren. een scheut moraal. Dan komen daar nog spanningen bij in het huwelijk met Virginia, waardoor de schrij ver de hele zaak over het hoofd groeit, zodat hij er toneel-technisch niet meer uit komt. Men begrijpt alleen zijn goede bedoe ling; te laten zien, dat er levenswaarden :ijn, die men niet voor geld kan kopen. Jat is voor Strafford, de man die alles en iedereen met zijn geld wil dwingen, een moeilijk te leren les. De privé-secretaris. die bij de geheime dienst hoort, trekt zich van het doodge schoten dienstmeisje (ook al een spionne) en de dito butler (een handelaar in ver dovende middelen), niet te veel aan. Hij rustig liggen, zonder de recherche te waarschuwen en we zeggen; „Men reken' d'uitkomst niet; maar teil' het doel alleen". Veel animo Met veel animo heeft „Pulchri Studio" zich onder leiding van de heer M. J. v. d. Kwartel op dit stuk geworpen. De geestdrift waar mee werd gespeeld, kon echter het gebrek aan techniek niet altijd ver doezelen. Over het algemeen werd er niet best gesproken, veel tekst ging verloren en ook de mimische uitbeelding liet bij som mige medewerkenden nog wel wat te In het huis van Robert Stafford, de man die met weinig geld, maar veel energie een zaak uit de grond heeft ge stampt, waardoor hij miljoenen heeft verdiend, loopt de een de ander te be spioneren. Het is spionage en contra-spionage, want het blijkt dat Stafford niet altijd op legale wijze zijn miljoentjes binnenhaalt. Hij levert wapens aan „een vijandelijke mogendheid" en dat brengt moeilijkhe den met zich mee. Dit is al een gegeven voor een soort defective-stuk of een morali serend toneelspel. De schrijver kiest niet, maar neemt nu eens een beetje van het een en vermengt het met Ds. Van Embden wees erop dat. de Ker ken deze week hun gezirtaweek hebben. Ook de zieken zijn daarbij betrokken. Nu, in het ziekenhuis, beseffen zij zo goed wat het gezin eigenlijk voor hen betekent. Verstaan wij de aanpassing in het ge zinsverband en ds men bereid tot offers? De aanpassing is geen uiting van zwakte, maar van wijsheid. De tweede vraag is belangrijk als we een eenheid in het gezin willen scheppen We leven met en elkander. In deze tijd willen som migen geen kinderen, omdat ze dan hun gemakkelijke leven met alle luxe daaraan verbonden, kunnen voortzetten. Soms vinden we dezelfde houding in die gezin nen waar kinderen zijn. Ds. Maaskant meende, dat dit een con crete uitwerking van da tekst is. Dat alles kan werkelijkheid worden als de grondslag de liefde is. Maar ar is ver schil tussen de liefde van mensen en de liefde van God. Bij onze liefde gaat het alleen om de ander, maar blijft er toch' altijd een stok staan van onze eigen belangen. God zegt, dat de liefde alleen de ander is. Van deze liefde laat God alles zien in zijn Zoon Jezus Christus. Zijn wij allen bereid om met deze lief- Ie samen te leven? In het academisch :iekenihuis kan worden gewerkt als er erkenning van deze Goddelijke liefde wordt gevonden. Onvermoeid is men be zig de andere een beetje liefde te tonen de praktijk. Men kan hierin volhou den als men luistert naar de boodschap Gods liefde en als deze liefde door straalt naar de patiënten. Indien God ons zó heeft liefgehad, behoren ook wij elkan der lief te hebben. Toneelavond D.S.B. Zaterdagavond heeft het toneelgezel schap van De Stalen Band in de recrea tiezaal van de HCW aan de Zoeterwoud- seweg het toneelstuk Duif en Doffer van Johan Elsensohn opgevoerd. De toeschou wers konden vaak hartelijk lachen. De heer H. Laman bood de speelsters na af loop bloemen aan. Gunstige uitzonderingen waren mejuf frouw J. M. v. d. Kwartel en mevrouw PietersPont, die zowel in spreken als spelen de nodige variatie brachten. Hans Jongmans was de stereotiepe butler, hij deed het goed. Het spel van de heer G. Meyers had wat meer hardheid en fel heid moeten hebben voor het type van Robert Stafford. We begrijpen, dat het op een klein to neel vaak lastig is de mensen een goede plaats ten opzichte van elkaar te laten innemen, maar een fout als in het e bedrijf, waar de gastvrouw achter de ruggen van haar gasten zit, zodat haar zuster zich telkens moest omdraaien ïeer ze haar iets wilde zeggen, had voorkomen moeten worden. Het hartelijk applaus was een verdiende beloning voor het enthousiasme, waarmee deze opvoering werd gegeven. De dames kregen bovendien nog bloemen. A. C. Bouwman. GROOT was de belangstelling, die zich zaterdag zowel 's mórgens als in de middaguren concentreerde rond een van de belangrijkste figu ren in het Leidse St. Elisabeth-ziekenhuis: Engelina Johanna Allegonda Geerling, in deze omgeving beter bekend als zuster -Zephyrina. Een vrouw, die vrijwel haar gehele leven in dienst heeft gesteld van de naaste. Hoe wel wars van elke uiting van lof heeft deze zuster, die 70 jaar is, zich moet enonderwerpen aan de wil van al degenen, die haar ter gelegenheid haar gouden kloosterfeest de functie vervult van directrice wensten te eren. Begonnen de feestelijkheden des mo gens met een gezongen H. Mis, opgedragen door deken W. P. M. Haring, daarna had de officiële huldiging plaats, tijdens welke de burgemeester van Leiden, jhr. mr. F H. van Kinschot, zoals wij in ons blad van zaterdag reeds meldden, mededeelde, dat het H.M. de Koningin heeft behaagd aan zuster Sephyrina het ridderschap te schenken in de Orde van Oranje-Nassau. 's Middags was er een zeer druk bezochte receptie. Ook bij deze ontvangst heeft het de jubilerende zuster niet aan blijken waardering ontbroken- De rector van het ziekenhuis, de heer B. Drost, opende de ochtendbijeenkomst. Hij gaf het woord aan dokter J. A. Tole- de voorzitter van het medisch col lege. Deze begon met eraan te herinneren hoe zuster Zephyrina vlak na de uitbrei ding van het ziekenhuis in 1909 de haar Leiden opgelegde taak aanvaardde ei hoe zij reeds in 1924 de functie van direc trice kreeg. En dat terwijl deze religieuze blijven. Sinds haar komst nam het aantal bedden van ruim honderd tot bijna vierhonderd toe. De uitbreidings- en her- bouwplannen baarden veel zorg, maar mede dank zij haar taaie volharding zijn vele van deze plannen nu verwezenlijkt. Na de oorlog eiste de opleiding van de lekenverpleegsters veel van zuster Zephy- rina's werkkracht. De weinige uren nacht- bent U nu eigenlijk al aan diamant toe, aldus dokter Tolenaar. Aangezien de directrice nog teeds met allerlei plannen rondloopt werd ïamens de doktoren geld voor het zieken huis aangeboden. Als persoonlijk geschenk zal de jubilerende zuster een album met -to's van de huldiging, het receptieboek een horloge ter hand worden gesteld- Ook personeel Burgemeester Van Kinschot, die het feest in gezelschap van zijn echtgenote hij- woonde, gaf eveneens uiting aan zijn waardering voor het werk van de ijverige directrice. Hij wees op de vele goede eigenschappen, die de jubilaresse steeds hebben gesierd en zei, dat niet alleen i-katholieken veel aan haar hebben te danken- Immers, veertig procent van het aantal verpleegden heeft een andere jodsdienst. De burgemeester deed ten Jotte mededeling van het feit, dat zuster Zephyrina was benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. De volgende spreker was de geneeskun dige inspecteur van de Volksgezondheid in Zuid-Holland, dr. In 't Veld. Deze zei dat de wijze waarop de zorgzame direc trice de verpleging tot een hoog peil wist te brengen veel hulde verdient- Het heugde hem te kunnen constateren, dat zuster Zephyrina niet' alleen aandacht schenkt aan de belangen van de patiënten, m3ar ook aan die van het personeel. Mgr. A. Sanders, voorzitter van de Ver eniging R.K. Ziekenhuizen, noemde zus ter Zephyrina een vrouw van de daad. Van de oud-patiënten ontving de nog i verband met het feit, dat zij 35 jaar an het ziekenhuis aan de Hooigracht Burgerlijke stand' van Leiden GEBOREN: Mijndert Huibert. z. v. M. H. KuLvenhoven en C. van Tol; Gerardus Albertus Ni colaas, z. v. P. G. J. Waasdorp en H. C. van Bohemen; Sylvna Charlotte Clasina Marga, d. v. J. W. D. Boelee en M. W. van der Blom; Erik, z. v. D. Reinders en A C. Rabellier; Maria Cornelia Josephina, d. v. C. A. Vis ser en M J. van Velsen GEHUWD: G. A Cramer en B. G. Hamming; P. Kreek en G. A. E. Weis. OVERLEDEN: P. C. van de Graaf, 85 j., man; J. van den Berg, 55 j., man; J. M. Bouscholte, 50 j„ man; N. A. du Breual. 3 j., zoon. en Jongenswerk twee bijeenkomsten ge houden voor de bij de sectie aangesloten clubs* Dc leden van dc jongensclubs had den een vrolijke middag, 's avonds was er een variété-voorstelling voor de jeugd bo ven de zestien jaar. De heer J. Boogaards, voorzitter van de sectie, sprak een wel komstwoord, waarin hij hoopte, dat deze bijzondere opening van het winterseizoen eerste stap zal zjjn om te komen tot het jongenswerk betere coördinatie De jongens genoten i i accordeonspel heeft de gc- Jeugd-Actie) de nieuwe n Zuid-West NAAR wij verneme: meente (Leidse de jeugdhonken in Leidse wijken Noord toegewezen. Aan het klaarmaken van enkele onderkomens voor in richting door het jeugdwerk wordt nu nog de laatste hand gelegd. Zij kunnen dus binnenkort worden be trokken. Voor wat het zuid-westen betreft is het jeugdhonk Boshof 57 toegewezen de afdeling Leiden van de Nederlandse Padvinders-Vereniging ten bate Waigungagroep. Titus Brandsmalaan 152 heeft de centrale commissie voor het jeugdwerk van de Leidse Hervormde Ge meente gekregen. (Op no. 150 in deze laan In het noorden worden de volgende tak ken van jeugdwerk ondergebracht: Anna van Burenhof 1 aan dc Leidse Korfbalbond ten bate van jeugdactivitei- ten van Vicus Orientus; Albertine Agnesstraat 1 aan de afdeling Leiden van het Ned. Padvindsters-Gilde; Juliana van Stolberghof 1 aan het r.k. jeugdcomlté van de Herensingel-paro- Charlotte de Bourbonhof 1 aan de cen trale commissie voor het jeugdwerk van de Hervormde Gemeente; Beatrixstraat 43 aan het clubhuis De Sperwers (afdeling jeugdzorgwerk); Bernhardstraat 32 aan de stichting club huizen De Mirt. Op woensdag 21 oktober om 4 uur wordt het clubhuis van de Mirt officieel geopend. ten gehore gebracht door de Ri-Ra-Roe- ly's, goocheltoeren van mr. Benco en he optfeden van de Wijnanco's, muzikale clowns- Vervolgens werden de sportprijzen uit gereikt. De eerste prijs was voor Een dracht, de tweede voor Phebe en de der de voor Irene 's Avonds werd gezongen door Keur, men voerde een aantal schetsjes op en goochelaar Slodang verrichtte derlijke manipulaties. Na de pauze werd opgevoerd De harem van de vrijgezel. Het ging over een vrij gezel, die verscheidene meisjes een verlo ving heeft toegezegd. Allen komen tege lijkertijd bij hem op bezoek, maar de but ler weet gelukkig een oplossing te vinden. De vrijgezel krijgt de vrouw, die het best bij hem past- Later traden op de Mountain-boys Zuid-amerikaanse liedjes Bakker met declamatie. Dc Mu-To-Ca- band verzorgde de muzikale omlijsting. Voorts vernemen wij, dat het bestuur van de sectie CJMV en Jongenswerk var plan is de aangesloten clubs omstreek; half februari de kans te geven tot onder linge krachtmeting op het gebied van to neel, muziek, declamatie en handenar beid. Ook zal een sportweek worden g houden. Auto door etalageruit in de Breestraat In de nacht van zaterdag op zondag is een nog niet geïdentificeerde auto het trottoir van de Breestraat opgereden, heeft daarna een grote etalageruit t 3,5 bij 2,6 meter verbrijzeld. Getuigen geyraagd De commissaris van politie te Leiden verzoekt degenen, die getuige waren var een aanrijding tussen een motorrijder er een voetgangster op woensdag, 30 sep tember te 20 uur op de Korevaarstraat alhier, zich te melden aan het bureau van politie, afdeling verkeerspolitie, Zon neveldstraat 10. zo actieve zeventigjarige een wekker klokje met inscriptie als aandenken, ter wijl voor gebruik in het ziekenhnis een filmprojector was aangeschaft. De heer Hcrucr, die deze geschenken overhandig de, hoopte, dat het apparaat een bron van genoegen en lering zal zijn. Deken Haring kwam evenmin met lege handen; hij bood uit erkentelijkheid voor het feit, dat zuster Zephyrina behalve als een kundig verpleegster ook als een goed religieuze heeft geleefd een geschenk on der couvert aan voor persoonlijk gebruik. Ir. J. A. v. d- Laan haalde herinnerin gen op. Dr- Kaiser van de Kon. Ned. Mij. lot Bevordering van de Geneeskunde zei dat zuster Zephyrina met een onvoorstelbare dosis liefde en met evenveel overtuiging aar opgelegde taak vervult. F. A. Nolle, geneesheer-directeur het Diaconessenhuis, die de rij van sprekers sloot, legde de nadruk op twee woorden met één en dezelfde betekenis: diaconia en charitas. Swift had feestavond, Als sluitstuk van de feestelijkheden ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan de Leidse ren- en toervereniging „Swift-Combinatie", werd zaterdag in grote zaal van Den Burcht een propagan- da-feestavond gehouden, die afdoende heeft bewezen, welke grote plaats Swift in de sportwereld inneemt. De heer H. J. Vogelenzang, voorzitter in de feestcommissie, sprak een kort welkomstwoord tot dc talrijke aanwezi gen. Hij roemde de goede clubgeest en bood namens de leden en donateurs een looie clubvlag aan; 't secretariaat kreeg :n prachtige kofferschrijfmachine. Voorzitter J. van der Leek dankte voor deze geschenken. Na dit min of meer officiële gedeelte presenteerde het theaterbureau „Maska- rade" een musical show, waarin de vele medewerkenden de aanwezigen kostelijk hebben vermaakt. Na de pauze werd de feestcommissie bij monde van voorzitter J. van der Leek gehuldigd voor het vele werk in de afgelopen maanden gedaan. Alle com missieleden kregen een soevenir. Tot slot kreeg de heer G. Hendriks als oudste lid de zilveren Swiftpenning. OEGSTGEEST Ernstige botsing Vanmorgen is een waarschijnlijk uit Eindhoven afkomstige scooterberijder bij het Rijnzichtviaduct in botsing gekomen met een tram. De man is ernstig gewond naar het academisch ziekenhuis gebracht. De afdeling Zuid-Holland van de ANWB heeft zaterdag haar jaarvergadering ge houden in het Rijnhotel te Rotterdam. Een groot aantal chauffeursinsignes „Trouwe Dienst" werd uitgereikt aan chauffeurs die 25 of I2\'z jaar in dienst ,zijn geweest van firma's, instanties of particulieren, leden van de bond. De heer J .Filippo, werkzaam bij W. Vollebrengts vervoerbedrijf alhier, kreeg een insigne voor 25 jaar trouwe dienst en de heer K. Passchier, werkzaam bij de firma gebr. L. en J. van Rij jr alhier, ontving er een voor de helft van deze tijd. VOORSCHOTEL Jongen gedood in verkeer Zaterdagmorgen fietste de 13-jarige Ab. Tebrugge met zijn vader op de Leidse- weg. Ter hoogte van hun woning zouden zij de weg oversteken. De jongen keek, voor het linksafslaan nog of er achterop komend verkeer kwam doch werd dfior een tegemoet komende auto geschept. Dokter Swen kon slechts de dood van de Vrouwenbond Woensdagavond 8 uur vergadert de christen-vrouwenbond in de grote zaal bij de Geref. kerk. Mej. L. ter Haar uit Den Haag zal dan spreken over: „Het werk van de kinderpolitie". S/ee; in 'f gezin .De Nieuwe Leidsche" er in/

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 3