Bouw Geref. kerk in Leiden- Zuid-West aanbesteed "SS*® a*mmm straks stappen we de winter in 50 Wat de Leidse commissie voor evangelisatiewerk wil zijn NIEUWE LEIDSCHE COURANT T^"ANMORGEN heeft in een der lokaliteiten bij de Zuiderkerk de aan- besteding plaats gehad van de bouw van een Geref. kerk in het zuid westen van Leiden, op een terrein aan het eind van de Montgomerystraat, ongeveer op de plaats waar de enige maanden geleden afgebroken molen van de Gasthuispolder heeft gestaan. Het is precies een jaar geleden, dat de bouwcommissie van de Geref. Kerk van Leiden de twee plannen, res pectievelijk voor het zuid-westen en voor Leiden-noord, voor publikatie kon vrijgeven. Met deze projecten hoopt men de vergroting van het in wonertal en de bevolkingsverschuiving van de binnenstad naar de nieuwe wijken voorlopig te kunnen opvangen. De situatie was tot 1954 zo, dat de Ge reformeerden beschikten over drie kerk gebouwen, namelijk de kerk Oude Vest 133 met 450 zitplaatsen, de kerk Heren gracht 68 met 600 en de Zuiderkerk Lam- menschansweg 9 met 1200 zitplaatsen, in totaal 2250 zitplaatsen. De Oude Vestkerk en de Herengracht- kerk waren beide aan restauratie toe; ze staan m de oude binnenstad, niet ver Overeenkomst Voor de stadsuitbreidingen in het zui den en het zuidwesten stond zowel de Hervormde Gemeente als de Geref. Kerk voor de noodzaak, voor de bouw van kerken te zorgen. Deze gemeenschappe lijke behoefte leidde tot de overeenkomst tussen beide Kerken om elk in één nieu we stadswijk een kerk te bouwen, met wederzijds recht van gebruik. Als gevolg van deze overeenkomst zou den de Hervormden een kerk bouwen In het Mcrskwartier (de Maranathakerk) en de Gereformeerden namen het Haagweg- kwartier voor hun rekening. De Marana thakerk werd in november 1954 in ge bruik genomen. Inmiddels werd van de twee vrij oude kerken in de binnenstad de Oude Vest kerk gerestaureerd (kosten f 100.000,—). De Herengrachtkerk is verkocht aan de Geref. Kerk (vrijgemaakt). Een voorlopige voorziening werd voor de Kooi getroffen door de ingebruikne ming van de aula van de rooms-katho- lieke school aan de Timorstraat, waar elke zondag diensten worden gehouden. Toen de kerk Herengracht wegviel, kon met het creëren van een gelegenheid diensten en eventueel samenkomsten langer worden gewachtde kerk Oude Vest ligt ten opzichte van de Kooi e> trisch en bovendien is zij op een groot aantal kerkgangers uit dit deel van de stad niet berekend. Voor het Haagwegkwartier werd een oplossing gevonden door het gebruik van de aula van de openbare school Teldérs- kade, waar ook twee diensten per zondag zijn. Beide gelegenheden bleken in grote behoefte te voorzien. Ze zijn de voorlopers van vaste centra. Voor het Haagwegkwartier is een kerk gebouw ontworpen door het architecten bureau Nie.lsen, Spruyt en Van der Kui len te Amsterdam. Dit zal plaats bieden aan 600 mensen. Er is een interieur ge projecteerd, dat zich kenmerkt door ori ginaliteit en dat vooral gemeenschap vormend zal functioneren. Preekstoel en orgel zijn daarin gescheiden; het orgel dus niet boven de kansel. Als bijgebouw zijn ontworpen een kos terswoning, vier vergaderzalen (kerke- raadskamer, zaal voor jeugdwerk, cate chisatiekamer en vergaderkamer). De verbinding tussen de kerkzaal en het bij gebouw is een hal, die geschikt is vooi grotere bijeenkomsten (250 personen). Na de realiserin_ van de twee bouw plannen beschikt de Gereformeerde Kerk over de volgende kerkgebouwen in Noordnieuw wijkcentrum 350 zitpL in binnenstad: de gerestaureerde O. Vestkerk 450 zitpL in Zuid: de Zuiderkerk 1200 zitpl. Zuid-West: nieuwe '-erk Mors: medegebruik Maranathakerk Totaal De uitslag volgt: D. Nell te Wassenaar met f 379-000, zon der toren f 361.200; bouwbedrijf Voogd te Delft met f 374.500, zonder toren f 358.300; Versloot te Nieuwerbrug met f 367-900, zonder toren f 353.000; Van Rhjjn Katwijk aan Zee met f 362-000, zonder toren f 345-000; gebrs. Den Ouden te Alphen aan den Ryn met f 359-000, zonder toren f 342.500; Korte- wegs bouwbedrijf te Breda met f 356.424, zonder toren f 342.000. De aanbesteding is niet tegengeval len, zo werd opgemerkt toen de uitslag was bekendgemaakt. De gunning is aangehouden. Onder de belangstellen den waren ook ds. Heule, de heer Melse, scriba van de kerkeraad, uiteraard leden van de commissie beheer. Laatste modeflits V. en D. Moderne tinten zijn grijs, bruin, lila, groen en zwart V- D. bracht voor de derde en laatste maal dit seizoen een modeflits de prettige tijd van één uur. We zagen in kort bestek de nieuwste mantels en japonnen in de moderne tinten grijs, bruin, lila, groen en zwart Dit klinkt allemaal nogal somber, maar de show bewees het tegen- deel. De grove weefsels, de grote kragen en knopen en de sterk wisselende lengtes der jasjes zorgen toch samen voor de nodige afwisseling. Zoals de vorige keren werd begonnen met peignoirs en dusters. Er waren nog al wat rokken. De olijfgroene- en de vis- graat-tweedrok in zwart-witwaren een voudig maar mooi. Daarop kunt u kie- blouse in bedrukte tinneroy, wollen tricot truitjes of mohair en mo- hair-bouclé vesten; lengtes: in de taille, ver de taille of over de heup. Een korenblauwe bouclé japon had op de ronde kraag een corsage van hetzelf de materiaal. Een japonnetje van be drukte tinneroy bewees de veelzijdig heid van dit materiaal. Bij de jassen viel het weer moeilijk jn keuze te maken. De mooie kleuren combinaties in tweed en bouclés lenen zich bij uitstek voor eenvoudige model len. Bij andere jassen zagen wij achter aangeknipt en voor gezet. De kragen gegarneerd met bont, zoals bever, persianer en mouton. Van bijzonder mooi materiaal was de Zwitserse jas van lus-bouclé in de kleu- oranje, groen en blauw, model geïn spireerd op Dior. De hoeden waren hoog, bol of in plooien gelegd, meestal met kleine rand. Het gebruikte materiaal was langharig en de garnering van ribs- lint of met een enkel byou. Deze keer geen regenkleding, maar wel ski-ensembles. De kouwelijken on- ans (tot maat 42!) zullen in de a.s. sr met genoegen de naam „huis-, keuken- of televisie-ensemble" gaan ge bruiken. De cocktailtoiletten waren steeds d« moeite waard. De materialen: satin-ot- toman in azuurblauw; geplisseerde ny- en kant in rose; bedrukte ottoman de bruid ten slotte in witte tule er kant, deze keer met grote witte hoed. Dank aan mannequin Didi, die vooi het perstafeltje een extra rondje maak te. Het strijkje van de heer Dehue prettige noot in het geheel, evenals het commentaar van mej. v. d. Weerd. Studentenvereniging voor Wereldrechtsorde Het dagelijks bestuur van de Ned. Stu dentenvereniging voor Wereldrechtsorde is voor het academisch jaar 1959—1960 als volgt samengesteld: O. van Luyn. praeses; mej. A. E. Colmjon, abactis; H. B. Th Schot, quaestor; W. H. P. Fliek, vice-praeses; C. Jonker, assessor; Donker, assessor. Het abactiaat is nu gevestigd: Lange Mare 68, Leiden, tel. 31329. Academische LEIDEN, 8 oktober Rijksuniversiteit Geslaagd voor het doet ex Ned recht: mej. G C Boterhoven de Haan te Den Haag en de heren P J P Verloop te Amsterdam verlovingsringen mandersloot donkerstee^ 14 GEMEENTE LEIDEN Burgemee den brenger volgende Officiële publicatie» VERKEER i Wethouders van Lei- penbare kennis, dat de 1 weggedeelten voor de duur der bestratingswerkzaamheden al daar voor het verkeer zullen worden af gesloten a. met ingang van heden 1. de Boerhaavelaan, voorzover gele gen tussen de Van Swietenstraat en het Maredijkviaduct, en de Mariënpoelstraat, voorzover gelegen tussen de Van Swie tenstraat en dc Zweilandlaan, voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trek dieren en vee, met uitzondering van rij wielen, in beide richtingen; 2. de Zweilandlaan en de Maredijk- brug voor het verkeer met alle voertui gen, rij- en trekdieren en vee, alsmede voor voetgangers, in beide richtingen; b. met ingang van 12 oktober 1959: het Kort Galgewater voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren vee, in beide richtingen. Leger des Heils Leiden Kapitein en mevrouw Schurink blijven nog enige tijd Het Leger des Heils te Leiden kreeg van het hoofdkwartier te Amsterdam be richt, dat de verplaatsing van kapitein en mevrouw Schurink is ingetrokken. Dit houdt verband met ziekte in het ge zin van kapitein Bijlsma te Apeldoorn, die tot zijn opvolger was benoemd. Het is nog niet te zeggen, of de kapiteins Bijlsma later naar Leiden zullen komen. Er zijn zondag dus geen afscheidsbij eenkomsten. Dat wil natuurlijk niet zeggen, dat de kapiteins Schurink het gebouw aan de Hooigracht niet graag geheel bezet zouden willen zien. Ds. Van der Wiel in eerste Gemeente herdacht In de eerste Gemeente van de enkele maanden geleden overleden Leidse pre dikant J. van der Wiel, Oostkapelle op Walcheren, is gisteravond de geheel ge restaureerde Hervormde kerk in gebruik genomen. De laatste dienst in het oude kerkgebouw, vóór de restauratie, werd door ds. Van der Wiel geleid. Nu woon den mevrouw Van der Wiel en haar dochter, die in Middelburg werkzaam is, de openingsdienst bij, die werd geleid door de plaatselijke predikant, ds. E. R O. Richard. De president-kerkvoogd, de heer F. de Roo, heeft het kerkgebouw overgedragen aan de kerkeraad, waarbij hij breedvoerig de persoon en het werk van ds. Van der Wiel heeft geschetst. Ds. Richard preekte over psalm 93: 5b: „De heiligheid is huis tot sieraad, o Here, tot in lengte dagen". Puzzelprominenten J. Kralt, Garenmarkt 25, Leiden, mevrouw C. W. van der Bruggen, rioris Schoutenstraat 28, Sassen- -ieidseweg 243, Voorschoten. Ds. De Vree (Hoogmade) werkzaam in Leiden De kerkeraad van de Hervormde wijk- gemeente Molenwijk heeft ds. J. H. de Vree van Hoogmade bereid gevonden de catechisaties in deze wijk te verzorgen. Ds. J. N. de Ruiter van de wijkgemeente Kooiwijk is met de belijdeniscatechisatie begonnen. Burgerlijke stand van Leiden Jolanda dr v G L van den Berg G E Ziere; Johannes. Cornelis Igna tius zn v G J G I van Leeuwen en A M Warmerdam; Hendrik zn v W J Piket en K Huner. Overleden: C A Koppers 50 jr man Gehuwd: H J C van Veggel en W J Bekooij; P Visser en M Harland; J Henzen en J A Tegelaar; E P van Veen en M van Kampen; F K van den Broek en J W Segaar; J S Bonte en C J E Helder; A C Bouwmans en H J Verhoeven; C van Oosten en M C van der Holst. Natuurlijk met stevige schoenen van V. D. Door regen,wina en sneeuw met droge voeten. Juchtlederen kinderschoenen met sterke rubberzooi Onze bekende goede pasvc zenden kilometers Maten 24-27 8.50 28-31 9.95 32-36 10.90 VROOM DREESMANN De Solglytt-reisniet naar Nijmegen maar naar Gorkum Gisteravond is de boot van Solglytt in Tiel aangekomen. De jam-stad had voor een goede ontvangst gezorgd. „Flipje" kwam aan boord en maakte de verpleeg den blij met geschenken. Ze hebben weer een prachtige tocht ge had. Over het weer en de uitzichten, die juist door het weer zo riant zijn, raken de Solglytt-ianen niet uitgepraat. Op het dek was het gisteren 24 graden Celsius" Velen hebben er dan ook uitgebreid zit ten en liggen zonnen. „Wij komen nog ge bruind in Leien terug", zei een tachtig jarige verpleegde opgetogen. Vandaag is de Prinses Irene eerst een stukje in de richting Nijmegen gevaren. Maar Nijmegen zal vanavond niet worden aangedaan omdat de waterstand te laag is. Daarom zou de kapitein later keren met Gorkum als doel. Hij zou zijn opva renden ook de Moerdijkbrug laten zien. Spijt over het afgelasten van de tocht naar Nijmegen hoeft niemand te hebben, want de nieuwe route biedt immers ook legio bezienswaardigheden. De scheepsarts deelde ons vanmorgen mee, dat de patiënten het goed maken.I Het is een tocht om nooit te vergeten! Groeten aan familieleden en vrienden! KUNST EN LETTIEREN Nieuwe operasterren stelden teleur d het reeds op deze plaats geschreven: de Nederlandse Opera zorg de voor een teleurstelling door enkele nieuwe (buitenlandse) krachten op het podium te zetten die geen aanwinst bleken. Na de opvoering van de opera's Cavalleria Rusticana en Paljas kunnen we deze uitspraak slechts onderstrepen. De directie van de Nederlandse Opera schijnt er niet in te kunnen slagen jon ge Nederlandse krachten aan te trek ken en men zoekt dus buiten de gren zen. Waarom deze vocale import dan nog ongeschikt moet zijn is een open Veel is er al over de leiding van dit Jeugdnatuurwacht Leiden Op 21 oktober om 2 uur worden in de foyer van de Stadsgehoorzaal leden van de Jeugdnatuurwacht geïnstalleerd. Wet houder Van Schaik en de heer Voor hoeve hopen het woord te voeren. ËÈK0MÊÊ- Inspectiedag van onderwijzers in Leiden De inspectie Alphen van het lager on derwijs hield vandaag in de stadsgehoor zaal te Leiden zijn jaarlijkse inspectiedag. Hiermee werd afgeweken van de ge woonte In Avifauna te vergaderen. De voorzitter, inspecteur L. Schipper te Al phen aan den Rijn, releveerde in zijn openingswoord, dat door een grenswijzi ging 13 scholen naar een andere inspectie zijn overgegaan, waardoor maar liefst 39 scholen bij de inspectie Alphen zijn ge komen. Hoofdschotel van de ochtendbij eenkomst was een lezing van de heer L. F. Kleiterp, hoofdinspecteur ln de derde hoofdinspectie, die sprak over „Vijftig jaar lager- en kleuteronderwijs". De heer Kleiterp belichtte achtereen volgens vier tijdperken: 1900—1920; 1920— 1940, 194045 en 1945—heden. Hij sprak onder meer over de leerplichtwet van 1900 (die met 49 tegen 50 stemmen werd aangenomen), de poging tot reorganisatie an het onderwijs de grondwetswijziging an 1917 en de lager onderwijswet 1920- Tijdens de vergadering werd afscheid genomen van de heer H. G. Akkermans, consulertt lichamelijke opvoeding. Na- lens het personeel in de inspectie kreeg ij een gouden horloge aangeboden: Vanmiddag gaf de toneelgroep Puck ;n opvoering van De Vrek van Molière. De vergadering werd bijgewoond door onderwijskrachten bij het lager- en kleu teronderwijs in de inspectie Alphen van de bijzondere en de openbare scholen. De toorts omhoog! Duizend gulden uodig voor oogstdienst in Leiden (25 oktober) De jaarlijkse oogstdienst in de Leidse Hervormde Gemeente wordt dit jaai gehouden op zondag 25 oktober om 10 in de Pieterskerk. Ds. H. Bouter, predikant van de wijkgemeente Boshui- rwijk, hoopt daarin voor te gaan. Op de zaterdag voor deze zondag brengen velen fruit en bloemen in de kerk, die na de dienst met een groet van de Kerk bij zieken en eenzamen worden bezorgd. Het comité voor de oogstdienst schat het vereiste bedrag op ongeveer 1000 Men verzocht ons, het gironummer van het Oogstdienstcomité bekend te maken. Dat is 334714, ten name van de heer J. J. Maandag, Vinkenstraat 6, Leiden, met vermelding „Oogstdienstof- fer." Geeft blijmoedig iets voor deze vreugde-verspreidende zaak zes jaar en is weer bijeen geweest om zich over haar werkzaamheden in het komende seizoen te heraden. Op verzoek van de commissie hebben wij deze werkvergadering bezocht om eens een indruk te krijgen van haar opzet en bedoelingen. De opzet spreekt voor zichzelf. Mensen uit verschillende Kérken en ge loofsgemeenschappen hebben elkaar op het stuk van de verkondiging van het Evangelie van Jezus Christus gevonden. Er zijn heus wel evidente ver schillen aan te geven tussen de Evangelische Christen-Gemeenschap, het Leger des Heils, de Baptisten Gemeente, de Evangelisch Lutherse Ge meente, de Chr. Geref. Kerk, de Geref. Kerk en de Hervormde Gemeente, maar die mogen niet zo worden opgevat, dat het samengaan in bijvoorbeeld de evangelisatorische sector van Kerk en geloofsgemeenschap een onmoge lijkheid is geworden. Juist het evangelisatiewerk is een gelegenheid over gescheidenheid heen te zien, zoals de Zending dat ook steeds weer blijkt te zijn. nog nooit werkelijk acht hebben geslagefi op de redding die in het Evangelie van Gods genade ligt besloten, en die van de Kerk zijn afgeraakt, bewust of onbe wust steeds verder, tot van een zicht op de Kerk in het geheel geen sprake sten op haar programma staan; zijn dat tentbijeenkomsten, 's winters meestal in kerken. Zo is er op 9 ;r een bijeenkomst in de Marekerk met m spreker en muzikale omlijsting. Voor 21 december heeft de aarvan de heer J. Nieuwenhuis, Korte Mare 6, secretaris en de heer A. P. Smit- ir, Sumatrastraat 118a, penning meester is, al gedacht aan een advents- appél in de Zuiderkerk. De kans is groot, dat dit door de N.C.R.V. wordt uitgezon den. De leiding heeft dr. P. L. Schi heim, Hervormd predikant, en ds. C. Weele, Chr. Geref. predikant, spreekt. Het koor Ex Animo verleent medewer king. mannen van de Leidse contactcom- e voor het evangelisatiewerk hebben slechts tot doel, het Evangelie individueel collectief uit te dragen in een gesecu lariseerde samenleving, die op alle mo gelijke manieren haar binding aan de Kerk en het Evangelie losser ziet wor den. Het persoonlijke getuigenis is onge twijfeld de elementairste vorm van „zen ding drijven", maar de boodschap van „vergeving en verzoening voor een in zichzelf verloren schepping" zal door ge meenschappelijk optreden krachtiger kun nen klinken. Twee werkingen Het is de „charme" van het werk aan de „periferie der Kerk", dat het een heil zame invloed naar twee kanten heeft. Hi is enerzijds gericht op hen die oi welke reden dan ook buiten staan, die Zij heeft in de eerste plaats samenkom- Maar daarnaast activeert het de kerke lijke mensen. Zij komen tot de ontdek king, dat het tot het wezen van de Kerk behoort, wervend werkzaam te zyn, mensen die buiten de lichtkring Evangelie staan ervan te doordringen dat het leven van de mens alleen in ge meenschap met God en Zijn Zoon Jezus Christus door Zijn Heilige Geest zïji spronkelijke zin behoudt. De Kerk die het-licht op de kandelaar verheft, wordt gezegend. Dit besef leeft ook in de Leidse evange- lisatic-r:--!- Nazorg opera-gezelschap geschreven, wellicht zelfs teveel want het komt niet op woor den aan doch op daden. Het wachten is op daden die er op wijzen dat hier sprake is van een leiding die zich ver antwoordelijk weet van haar taak. Een zware taak, inderdaad, want men werkt met subsidie-gelden en heeft daardoor verplichtingen. Bovendien heeft dit en semble een soort monopolie en omdat daardoor het publiek de gelegenheid wordt ontnomen andere opera-voorstel lingen te gaan zien, heeft men ook ver plichtingen ten opzichte van het publiek. Beziet men nu de voorstelling van gis teravond in een goed- bezet K. en W. dan vraagt men zich af of men bij de Ned. Opera wel immer doordrongen is van deze verplichtingen. Hoe anders is het mogelijk dat een Phyllis Lommei in de rij der solisten wordt opgenomen? Indien de Ned. Opera ons wil doen geloven dat er in Neder land geen goede jonge krachten zijn dan geloven we toch dat men in dit geval ongelijk heeft. Zelfs in Nederland moet nog wel een jonge vooaliste zijn die hetzelfde kan presteren in deze rol van Lola. Laten we het anders zeggen: natuurlijk zijn er in Nederland zange ressen die dit veel en veel beter zullen doen. Gelukkig dat onze Anny Delorie liet horen hoe men hier zingen en spe len kan, zij was als Sanituzza in één woord grandioos. Johan v. d. Zalm bleek beter op dreef dan een vorig maal even als Lidy v, d. Veen die zich nu meer kon uitspelen. Jos Borelli stelde ook nu qua spel teleur. Patrycia Hyde Thomas is een lichte sopraan met weinig laagte die wellicht nog eens in een andere opera kan zingen, voor de rol van Nedda is zij ongeschikt. Deze gecultiveerde Nedda is ongeloof waardig evenals trouwens Leonard del Ferro die wel hard kan zingen doch niet weet te boeien. Ook Paolo Gorin was niet indrukwekkend, meer waardering hebben we dan voor Gé Genemans en Wim Koopman. Voegen we bij al deze ongeloofwaardigheid de hedendaagse kostuums waarin men speelt dan heeft een afgerond beeld van deze wei nig spannende of boeiende voorstelling. A. Hager. Advertentie Dames -en herenrijwielen 89 Fa. DUSOSWA LEIDEN Uitbreiding bij de Grof te Leiden Op de terreinen van de Koninklijke Ne derlandse Grofsmederij aan de Waard zal als uitbreiding van de kettingfabrieksaf- deling een flenzenfabriek worden ge bouwd. Het ontwerp is van de hand van ir. M. P. Schutte te Leiden. De bouw zal door het aannemersbedrijf vjh. fa. Leo Zitman worden uitgevoerd. houdt zich ook bezig met het verspreiden van lectuur, zo als geschriften en kalenders. En als derde aspect van haar arbeid kan de „nazorg" worden gezien. Zijn er, bij voorbeeld na de samenkomsten, men sen die geestelijke bijstand verlangen, dan zal deze voorzover mogelijk graag worden gegeven. Het is daarbij wel de bedoeling, naar de Kerk toe te wer ken; immers, de commissie is geen Kerk op zichzelf, maar vertolkt slechts 't Evangelie, dat God de Kerk tot verlossing van de ganse bewoon de wereld heeft toebetrouwd. Zij wil echter allen opvangen die zich tot haar wenden, om hen tot gids te zijn. Het leek ons goed, onze lezers een bl: te geven op wat deze commissie zich als haar doel heeft gesteld. De comm meende, deze introductie bij de Leidse burgerij nodig te hebben. Wij hebben haar deze hierbij gaarne verleend! TEKENSCHOOL ARTIKELEN TEKENPLANKEN (trekvrij) 75 x 100 cm. l' 80 x 110 cm. Een SET SCHABLONEN, Teeno- stfll, 4 maten met pennen te zamen ƒ12.25 REKENLINIALEN Nestier, vanaf 9.45 Grote collectie PASSERDOZEN Zilveren koempoelan voor Leiden e.o. Zaterdag en zondag zullen voor de 25ste keer na de oorlog de leidsters en leiders van het district Lelden van de vereni ging De Nederlandse Padvinders in huize Teylingerbosch te Vogelenzang bijeen komen voor een koempoelan. Ruim 6000 leiders hebben in de afgelopen jaren deze koempoelans bezocht. Op de komende jubileum-koempoelan zullen de hoofdcommissaris van de pad vindersbeweging in Nederland, oubaas E. J. H. Volkmaars en de ere-districtscom- missaris van Rijnland, prof. dr. P. A. H. de Boer te Oegstgeest, aanwezig zijn. Belangengemeenschap voor Europa-8-weg De plannen voor de aanleg van een tieuwe autosnelweg Utrecht-Amersfoort- Twenthe zijn reeds ver gevorderd. Men hoopt deze weg over acht k tien jaar gereed te hebben. Dit heeft de burEe- 'an Hengelo, mr. R. J. J. Lam- booy, medegedeeld op een bijeenkomst. het stadhuis van Osnabrück, van Ne derlandse en Duitse burgemeesters, ver tegenwoordigers van Duitse landsrese- 'ngen en het handels- en bedrijfsleven. Aan de hand van cijfers toonde mr. Lam'bóoy aan, dat enerzijds de weg op Nederlands gebied zeer belangrijk zal worden voor het nationale verkeer, maar .nderzijds ook van grote internationale betekenis kan zijn, als op Duits gebied aansluiting kan worden verkregen op het Duitse nét van „Autobahnen". Een belangengemeenschap, gevormd door Nederlandse en Duitse steden, is op deze bijeenkomst voor het eerst in de openbaarheid getreden. Deze belangen gemeenschap heeft ten doel te streven verwezenlijking van de E (Europa)-8 weg (LondenHoek v. HollandUtrecht Deventer—Hengelo-^Osnavrück Hany noverBerlijn). OEGSTGEEST Twee ernstig gewonden Op de rijksweg 4 moest gisteravond tegen negen uur de Amsterdammer E. H. de W. plotseling voor een tot nu toe on bekend gebleven motorrijder met zijn auto uitwijken. De auto slipte, reed door de heg het fietspad over en kwam over de kop in een sloot terecht. De bestuur lijn echtgenote zijn beiden ernstig gewond naar het academisch ziekenhuis in Leiden vervoerd. HILLEGOM Woningbouw Twee firma's, die op het gebied van woningbouw reeds veel in Hill ego m heb ben gedaan, de firma Smit en Van der Laan te Beverwijk en de N.V. Stroken- bouw te Nieuw-Loosdreoht hebben el kaar gevonden: in opdracht van Stroken- bouw is de firma Smit en Van der Laan namelijk begonnen met de bouw van 55 woningen aan de Maunitslaan volgens een ontwerp van architect D. Heineke te N i etiw-Lo o s d re cht 1SOORDWIJKERHOVT Bouwactiviteit aan Dorpsstraat Aan de Dorpsstraat worden op het ogenblik sloopwerken uitgevoerd. Het is de bedoeling, dat op de daarvoor vrij gekomen plaats een winkelpand met woonhuis voor de heer Schouten wordt gebouwd. De architectuur is van het bureau Jo Lipplaa te Den Haag. De bouw zal door de fa. Van der Togt te Noordwijkerhout worden uitgevoerd. N.V. Beleggingsmij Blankenheym te Rotterdam opgericht door N.V. Blanken heym en Nolets Distilleerderij en de heer G. R. Castendijk; kapitaal 1250 aandelen van 1000, geplaatst en volgestort in con tanten en effecten 250, waarvan resp. 249 en l door oprichters; directeur C. P. v. Lede. Uitgeversmij. Bonaventura, uitgeefster Ivan Elseviers Weekblad, enz.; op 6/10 110 pet interim-dividend betaalbaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 9