Domtoren bewaart 40 jaar luchtvaartvoorspellingen ROOMBOTER Nieuwe kansen voor de garnalenvisserij Wie waren onze voorouders Rijexamens worden langer en duurder Texel lijdt het meest onder de droogte Geen misdrijf maar geheim procédé VRIJDAG 9 OKTOBER 1959 T)E EERBIEDWAARDIGE Domtoren van Utrecht, die sinds eeuwen het beeld van de stad bepaalt, be waart thans de voorspellingen over de burgerluchtvaart gedurende de ln de voet van de hoogste toren van Nederland, de Dom te Utrecht, heeft de elfjarige Al- phonse Peter Bakes, een klein zoon van de heer I. A. Aler, president-directeur van de K-L.M., gistermiddag een koker gemetseld, waarin tien mensen hun gedachten o-ver de burger luchtvaart in het jaar 2000 op papier hebben gezet. Wie krijgt in 2000 gelijk rakter. De KLM-harmonïe had talloze verheugd, dat de KLM ter gelegen heid van haar jubileum de Domtoren heeft gekozen om de toekomstver wachtingen tot het jaar 2000 in haar stenen schoot te bewaren. Hij trok i de 14e i lllilltllllll' komende veertig jaren. Burgemeester De Ranitz toonde zich gisteren zeer len zij" met snelheden, vele malen gro ter dan het geluid, onaantastbaar voor stormen, omveders, mist e.d., door de buitenste lagen van onze dampkring De inmelseling had een feestelijk ka- Peelbrand woedt steeds voort De Peelbrand rond Horst en Griendts- veen woedt nog steeds voort. Het aantal hectaren Peelgrond dat door het vuur is aangetast, nadert langzaamaan de 200, hetgeen in £at gebied een droevig record betekent. Gewacht wordt op regen, de enige blusmogelijkheid voor deze om vangrijke brand. Het vuur woedt zowel boven- als ondergronds en gaat gepaard met een intens doordringende rook die èen hin derlijke stank verspreidt. Sergeant-deserteur werd luitenant Een gevangenisstraf van vijf maanden, waarvan vier maanden voorwaardelijk, heeft de krijgsraad te Arnhem de 29- jarige dienstplichtige sergeant A. J. K. opgelegd. Voor de ten laste gelegde de sertie had de auditeur-militair, tegen de sergeant een gevangenisstraf van zes maanden met aftrek gevorderd en ont slag uit de militaire dienst. K. was na een verlof, begin augustus 1956, niet bij zijn in het legerkamp Wittenberg ver blijvende onderdeel teruggekeerd en had de wijk genomen naar Frankrijk, waar hij tekende voor het vreemdelingen legioen, waarbij hij al eerder drie jaren had gediend. Ter zitting bleek, dat de sergeant het in het vreemdelingenlegioen tot luitenant heeft gebracht en dat hem het Croix d'honneur was verleend. Ze sendertig keer was hij gewond geraakt bij gevechtshandelingen in Indo-China en Algerije. Hij werd door de verdedi ging een op-en-top soldaat genoemd. Van de zijde der verdediging werd aan de krijgsraad verzocht K. niet uit de militaire dienst te ontslaan. De krijgs raad voldeed aan dit verzoek. kige middelen in 61 jaar een moi taal gothisch bouwwerk stichtten en de pioniers van de KLM, die na 40 jaa. hun wenk bekroond zien in een gigan tische onderneming. Anno 1959 dienen wij voor beide groepen bouwers diepe bewondering te hebben, zo ste burger van de Domstad, Jihr. De Ranitz waagde z inmetseling van de tien voi aan de voet van de toren, ook aan toekomstverwachting. Volgens hem wikkelt de burgerluchtvaart zich i richting van nog grotere en nog lere vliegtuigen, waarbij de DC-8 e turboprop Electra's slechts vliegen zul len zijn. Hij voorzag dat de tinentale lijnen in de toekomst bevlogen zullen worden door raketachtige lucht schepen met honderden passagiers aan boord. Van de grond af bestuurd zul- Utrechtenaren naar het Domplein ge trokken. Drie jongens, de 11-jarige Al phonsc Peter Bakkes, Alex van Hemert de 17-jarige Utrechtse metselaar An- v. d. Belt vertrouwden de histori sche. van edelstaal gesmede koker, aan de Domtoren toe. Zij ontvingen van de burgemeester een oorkonde, waarin zij werden uitgenodigd in het jaar 2000 aan wezig te zijn bij de opening van de ko ker. Dan zal blijken, of luchtvaartpro minenten, dan wel kraanmachinist Jan Bruggeman uit Goedereede de juiste voorspelling heeft gedaan. Veedief bekent De 62-jarige veekoopman P. iJan der G. uit Akkrum die was gearresteerd in ver band met in Friesland gepleegde dief stallen van vee heeft een volledige be kentenis afgelegd. Gebleken is, dat alle in de afgelopen maanden in Friesland gepleegde veediefstallen door hem op eigen, houtje zijn gepleegd. Van der G. blijkt niet, zoals men aanvankelijk ver moedde, medeplichtigen te hebben ge had. Hij vervoerde het gestolen vee met een bestelauto en verkocht de dieren op de veemarkt te Zwolle. Onderzoekingen bij Doggersbatik ÏV^EDERLANDSE vlsserjjbiologen heb ben de afgelopen dagen aan boord de onderzoekingstreiler Willem Beukelszoon in de Noordzee een on derzoek ingesteld naar de mogelijkheid om een nieuwe grote garnalenvisserij bij de Doggersbank op te bouwen. Aanlei ding tot deze onderzoekingen, onder lei ding van de pas benoemde garnalenbio- loog R. Boddeke, van het rijksinstituut visserjj-onderzoek te IJmuiden. was het feit, dat de garnalenvondsten dicht onder de Nederlandse, Belgische en Wadden kust de laatste jaren afnemen. Maar vooral werd dit noderzoek begon nen toen men van de Helderse schipper Giel Slot vernam, dat hy eind augustus bij Silverpit in de Noordzee een halve tand mooie garnalen had gevangen. De Willem Beukelszoon werkte gedu rende tien dagen aan het onderzoek mee. maar de vele trekken bleven vrijwei vruchteloos. Toen men het onderzoek bij na wilde eindigen, werd er garnaal ge vangen met het zeer kleine torpedonet. Slechts 21 stuks kwamen aan dek, maar de moeite was beloond en -opnieuw is aangetoond,, dat op deze plaats gar naal is te vangen. De praktijk nieuwe onderzoekingen zullen moeten uitwijzen of er toekomst ir. visserij op grote garnaal bij de Silverpit zit. De Willem Beukelszoon zal het or derzoek binnenkort voortzetten. De kotter Wierlngen Wr 6 van vis ser S. Lont te Wieringen heeft inmid dels ten noorden van de Wadden eilanden ook nieuwe vangstgronden voor garnalen ontdekt. Deze lagen ongeveer 15 km uit de kust bij Ame land en Schiermonnikoog. Deze reder heeft zijn drie schepen thans uitge rust met koelruimen, zodat men niet 112) In ons land zijn verschillende Keltische overblijfselen aangetroffen die erop zouden kuimen wijzen, dat ons land (geruime tjjd vóór de Ro meinen hier kwamen) door de Kelten bewoond werd. u ziet, dat we ons nogal voorzichtig uitdrukken. Immers, het vinden van Keltische overblijfselen is op zichzelf geen onweerlegbaar bewijs voor de stelling dat het volk van die naam hier indertijd ook wer kelijk gezeteld heeft. De Keltische stammen kunnen hier wel enige malen doorheen getrokken zijn en daarvan sporen hebben achtergelaten. Ook kunnen Keltische gebruiksvoorwerpen door andere volken zijn overgenomen en door deze niet-Kelten In ons land zijn achtergelaten. Zelfs de enkele Kel tische graven die in het zuiden van ons land zijn blootgelegd leveren niet het on omstotelijk bewijs van Keltische be woning. Een zwaarder ar gument (vooral wan neer het in combinatie met de Keltische vondsten wordt gebruikt) leveren in dit opzicht de vele Kel tische of Gallo-Romaanse aardrijks kundige namen die we op verschil lende plaatsen nog aantreffen. Dat zijn vooral de namen van rivieren, te beginnen met de Rijn, welke naam nog niet zo lang geleden „in alle gevallen" Keltisch werd genoemd. Maar thans zijn er ook taalkundigen die de naam van Indo-Germaanse oorsprong verklaren, waarbij dan aangetekend moet worden, dat Rijn als een Keltische en Germaanse vorm uit de grondvorm „Reinos" zou zijn ontstaan. Ook van de Lek is het niet helemaal zeker, of deze naam behoort by het Keltische Licus, want er be staat ook een inheems woord Leek (Leke) waarvan de Lek afgeleid zou TOCH IS HET ZO! Op solide grond staan we in Zuid- Limburg, waar de Jeker nog onbe twist als een rivier met een Keltische naam doorheen stroomt. Ook niel is een Keltische vorm (van nigella: de zwarte) zodat we op goede gronden mogen veronderstellen dat het onlangs by Roermond gevoegde plaatsje Maasnicl aan een gedeelte van de Maas ligt dat er destijds nogal duister uitzag. De tegenhanger van zwart is natuuriyk wit (albana), welk woord wellicht in namen als Alfen terug te vinden is. (Er bestaat echter ook een persoonsnaam Alvo. zodat de afleiding ook anders zou kun- Als Keltisch gel den ook de plaats- in Limburg de voor naamste voorbeel den worden aange troffen, zodat we mogen veronderstel len dat bu Slenaken, Beutenaken en Pcsaken in lang vervlogen tyden Kelten hebben geleefd. Deze plaats namen zouden van Gallo-Romaanse oorsprong zyn, eindigend op -acus. meestal van persoonsnamen afgeleid. Laten we hiermee eindigen, want èn door de Keltische vondsten èn door de plaatsnamen van Keltische oorsprong is het duidciyk dat de Kelten destyds in ons land gewoond moeten hebben. Wellicht wilt u thans wel eens weten, hoe uit een produkt dat voor de V2-projectielen was be stemd een wondermiddel is gegroeid! Daarover een volgende keer. meer elke dag aan de markt behoeft te komen, maar een week lang op de garnalengronden kan blijven. Ook heeft deze rederij nog een andere nieuwe weg in de garnalenvisserij inge slagen. Onder de ganalenzeef is op de kotters een waterspuit aangebracht, waardoor de jonge ondermaatse garnalen die door de zeef vallen, onmiddellijk weer in zee worden gespoten om verder te groeien. De meeste kotters voeren deze jonge garnaal aan voor de vismeelfabrie- ken. Voornamelijk hierdoor is de over- bevissing ontstaan, die de slechte vang sten tot gevolg heeft gehad. De Wieringse reder Lont heeft met de ze werkwijze een mogelijkheid gevonden een einde aan de pufvisserij te maken. In kringen van biologen hoopt men dat het voorbeeld van deze rederij door andere garnalenvissers wordt gevolgd. De gar- nalenstand langs de Nederlandse en de Waddenkust zou zich hierdoor, zo meent men, kunnen herstellen. O, wat zijn ze in ons buurland toch happig op onze boter. Omdat ze in het buitenland óók wel weten is boter en... boter is niet te vervangen Veel meer examinatoren (Van onze ve jYJET ingang eersredacteur) n 1 januari zullen de rijexamens langer en duurder worden. Het aantal examinatoren, onder toezicht van het Centraal bureau voor de afgifte van rijvaardigheidsbewij zen staat, zal met vijfenzeventig worden uitgebreid om de jaarlijkse toenemende stroom van kandidaten te kunnen opvan gen. Door de instelling van een speciaal examen voor rijschoolhouders, zomede door een grotere openbaarheid der exa- hoopt men het percentage geslaag den, dat op het ogenblik bijna veertig procent van de eerste oproepingen be draagt, te verhogen. Een en ander beoogt tevens de sanering der autorijscholen, de mening van het C.B.R. tenminste de helft in het verlenen van »n goede opleiding faalt. Deze maatregelen zijn gisteren bekend _ïmaakt door de heer H. M. W. Wester- faken, directeur van het Centraal bureau r de afgifte van rijvaardigheidsbewij- dat, in opdracht van de regering, ;Lcht op het verlenen van rijbewü; Drie kwartier Sinds geruime tijd staat de leiding van het C.B.R. op het standpunt dat het half dat beschikbaar is voor het volledige amen, om meer dan één reden te kort moet worden geacht. De snelheids beperking binnen de bebouwde kom bijv. or de beoordeling van de rijvaar digheid funest, daar uiteraard de gedra gingen van de examinandus ook bij ho gere snelheden moet kunnen worden be oordeeld. Ook de vele opstoppingen als gevolg van de toegenomen Intensiteit h;'. verkeer, beperken de toch reeds krap gemeten tijd voor het praktische deel an het rijexamen, wat niet bevorderlijk voor de beoordeling. Daarenboven is de examinator de laat ste jaren noodgedwongen met steeds meer werk belast, zoals de uitvoering van de ogen-test, hét voorlezen van de volledige personalia, de controle van het motorrijtuig, de observe ring van de kandidaat etc. A. den Doolaard schreef over zijn auh boek is een cirkeltje; maar wat er var. In de Salamander pocketreeks verscheen v de roman van een zorgeloze zomer". urschap: Het idee voor een terecht komt is een streepje, m zijn band o.m. „Wampie, Na overleg met de minister van keer en waterstaat is dan ook besloten de examentijd met ingang van 1 januari uit te breiden tot drie kwartier. Ten minste vijfentwintig minuten hiervan (thans twintig minuten) moeten aan het praktisch gedeelte worden besteed en tenminste vijftien minuten (op het ogen blik tien minuten) aan het theoretische gedeelte. Voor een praktisch herexa is de tijdsduur op tenminste vijfent tig minuten gesteldvoor een theoretisch herexamen op tenminste twintig minuten Het uniforme inschrijfgeld van zever gulden zal als gevolg hiervan worder verhoogd. Met ingang van 14 decemhe zullen de volgende tarieven gaan gelden 9,50 voor een volledig examen, 7 voor een praktisch herexamen en 6 vooi een theoretisch herexamen. Meer examinatoren De verlenging van de tijdsduur dei examens brengt automatisch een uitbrei ding van het korps examinatoren met zich mee, van wie er thans vijftig in vaste dienst en honderdvijftig in los ver band werken. Het ligt dan ook in de bedoeling het personeel van de buiten dienst met vijfenzeventig „los-verban- ders" aan te vullen. Op reeds geplaatste advertenties zijn in totaal vierhonderd- ijftig solldciaties binnengekomen, doch en juiste keuze van mensen zal moeilijk zijn. De eisen immers zijn uiter mate zwaar, zowel op het gebied de verkeerskennis ais op dat vat menselijke verhoudingen. Een opleiding maanden moet bovendien den gevolgd om zich naar de richtlijnen an het C.B.R. te kunnen voegen. Teneinde aan het rijexamen een i openbaar karakter te geven, heeft de e van toezicht op het C.B.R, besloten rijinstructeurs op bepaalde voor waarden tot het examen toe te laten. Dit dat de zenuwachtige kandi daat misschien meer rust kan geven en beoordeling en bespreking vai gemaakte fouten belangrijk kan zijn, is echter afhankelijk gesteld van het bezit n diploma, dat van half februari 1960 af kan worden gehaald. Met het brevet dat door de stichting Vamor wordt uitgereikt, hoopt het C.B.R :ijdelings te bewerkstelligen, dat de vak bekwaamheid der zesduizend autorij schoolhouders en instructeurs in Neder land wordt vergroot en dat hierdoor via beter onderwijs een grotere verkeersvei ligheid ontstaat. En dat de 55 miljoen gulden, die jaarlijks aan rijinstructde ■ordt besteed, een hoger rendement zul- ■n krijgen. Het in te stellen examen staat open voor iedereen en wordt boven de thans geldende zgn. bondsexamens gesteld. De ondernemersbonden B.B.N.N., Bovag, F.N.O.P. en A.B.A.N., waarin on geveer de helft der instructeurs is geor ganiseerd, werken er aan mee en de dichting Vamor is in feite hun creatie In de toekomst, deelde de heer Wes- terlaken tenslotte nog mee, kan ook exa men worden gedaan in een auto met een automatische koppeling, mits de kandi- ':an aantonen er de eerste eigenaar zijn en zodra de rijksdienst voor egverkeer bereid is een speciale code voor automatische gangwissels op het kentekenbewijs te plaatsen. Tot nu het zo, dat deze bepaling al- auto's gold, die als standaard- J een automatische wisselbak bezaten en waarvan geen orthodoxe se- ies op de markt waren. De bepaling lat automatische auto's van een dubbele •oetrem moeten zijn voorzien, blijft ech- er gehandhaafd. Ja, op de inhoudvan depockets komt het aan Geniet van pocket boeken geschreven dpor auteurs, die wat te zeggen heb- Kleurrijke omslagen ben. In de reeks Salamander pockets maken de Salaman- wordt uitsluitend werk van vooraan- j staande schrijvers opgenomen. Werk Cr ^OC etS l' dat altijd intrigeert - ook al kent U auteur of titel eens niet. Zo juist ver schenen 11 nieuwe boekjes (er zijn er nu totaal ca. 60) o.a.De Show boat; 't Geluk hangt als een druiventros; Rubber; Philip en de anderen. Iedere boekwinkel heeft ze. SALAMANDER - POCKETS 1.75 geïllustreerd 2.50 feestelijk geschenk. Want een mooi boek van een goede auteur waardeert iedereen. Jeugdcriminaliteit neemt steeds toe Volgens een studie van het Amster damse bureau voor statistiek neemt de criminaliteit, vooral onder de jeugd, steeds meer toe. Tussen 1951 en 1958 was er zelfs sprake van een stijging met 42 procent. Diefstal komt het meèst voor. Vrouwen en meisjes plegen veel minder misdrijven. Onder de jongeren, die in het onderzoek betrokken waren, waren maar tien procent meisjes-delinquenten. Een vergelijking van de gezinsverbanden wijst uit, dat het percentage uit onvol ledige gezinnen het hoogste is. Een dui delijk verband bleek voorts uit het ge middelde aantal bewoners per vertrek en het aantal processen-verbaal. Op uitnodiging van de Texelse Land bouworganisaties en de districtsraad van het Landbouwschap, hebben de provin ciale voedselcommissaris, ir. Van der Hoek en diens plaatsvervanger, ir. Leep, vandaag een bezoek aan Texel gebracht, om zich op de hoogte te stellen van de toestand in de landbouwbedrijven, in ver band met de aanhoudende droogte. Zij kwamen tot de conclusie, dat Texel meer dan enig ander gebied in ons land van de droogte te lijden heeft gehad en nog steeds heeft. Texel moet in het plan actie voedsel veevoorziening worden op genomen, aldus hun conclusie. Op Texel zijn de weilanden roodgeblakerd door de felle zon, zodat er gevaar bestaat voor zg. uitwintering van het grasgewas Van R. zegt alibi te kunnen bewijzen De marconist van de Utrecht, w. van R., heeft volgens zijn advocaten ver klaard, dat hij niet schuldig kan zijn aan de dood van mevrouw Lynn Kauff- man, daar hij op het tijdstip van haar overlijden bij mevrouw Stanley Spector was. Van R. verblijft echter nog in de gevangenis van Boston. Het is niet uitge sloten. dat zijn proces nog zes maanden op zich zal laten wachten. Vragen over Belgische steenkoolstop Het lid van de Tweede Kamer J. H. Maenen (kath.) heeft de minister van eco nomische zaken schriftelijk gevraagd of hij bereid is tct stappen bij de Hoge Auto riteit van de Kolen- en Staalgemeen schap tegen het Belgische invoerverbod voor Nederlandse steenkool. Wadden Er is een rapport verschenen over. de Waddeneilanden als recreatiegebied. Een zakelijk rapport met heel wat gegevens en aanbevelingen. Het heeft als samen vatting van de moeilijkheden en moge lijkheden zijn waarde. Maar het ver mijdt herhaaldelijk die vraagstukken ronduit te noemen, die een actuele be tekenis hebben, wanneer daaraan eén controverse is verbonden. Wij noemen als voorbeeld het kamperen. Over dé gang van zaken op dit terrein rijzen telkens moeilijkheden en klachten. En dat komt hoogstwaarschijnlijk, doordat de zaak geheel verkeerd is opgezet. De kampeerterreinen zijn meestal eigendom van de staat. En dan schijnt het in de ogen van de staat gewenst te zijn, dat zulk een terrein in handen wordt ge geven van een stichting. Zo'n stichting, die zetelt in Amsterdam en die in dè praktijk, zoals de meeste stichtingen van dit soort, in wezen een eenmanszaakje is. En die stichting krijgt dan bijkans dictatoriale bevoegdheden over de kam peerterreinen, over de mensen, die er hun waar mogen verkopen, over de per sonen, die er welkom zijn. De gemeente besturen hebben er nauwelijks nog iets te vertellen. Over deze gang van zaken vallen herhaaldelijk klachten. Op Vlie land heeft men nu zijn ergernis weer eens geformuleerd. Maar het wordt van belang, dat de eilandgemeenten sam$n hier eens heel duidelijk, zonder vaag heden, met het noemen van man en paard, vertellen hoe de ervaringen zijn. En ook eens gezamenlijk zeggen hoe zij een dergelijke zaak veel beter plaatse lijk kunnen regelen, zonder een mijn- heer en zijn stichting uit de verte. (Friesch Dagblad). Tandpasta eist kwaliteit De kwalifeits-Iandpasta en niet duurder dan andere Vernietiging rechtbankvonnis TXEZE ZAAK is voor het openbaar ministerie een bijzonder onaan gename, want alles wat ik kan aan- zou eigenlijk door de raads man, in zijn pleidooi gezegd moeten worden," zo sprak gisteren de pro- ur-generaal mr. W. B. J. Aber- voor het gerechtshof in Amster dam. Behandeld werd de strafzaak tegen twee directeuren van een fa briek in Utrecht. De rechtbank in Utrecht achtte be wezen, dat de directie van deze fa briek, waarin voor het directoraat Materieel Landmacht leeggeschoten hulzen tot blokken messing werden gesmolten, zich had schuldig gemaakt aan verduistering van een deel van het metaal. Het vonnis van de recht bank luidde drie maanden gevange- Maar de procureur-generaal van het Amsterdamse Hof was het hier niet mee ens. Hij achtte geen misdadige opzet aan- vezig en vroeg dan ook vernietiging van iet vonnis en vrijspraak voor de twee verdachten. Een ontslagen smeltmeester van de fa briek had aan het D.M.L. geschreven, dat bij het smelten van het metaal een zink werd toegevoegd. Op mi: toen besloten de zaak Hie gevi de procureur-generaal „Hier heeft een smeltmeester, die met zijn directie ruzie kreeg op heel slinkse achterbakse wijze geïntrigeerd, ctie van het D.M.L. heeft mij ten hi verbaasd". ir. Aberson releveerde verder, dat heti bedrijf van de twee verdachten een rr thode heeft uitgevonden, waarmee h imeltverlies belangrijk lager wordt, d; ot nu toe normaal was. Het nieuwe pi :dé stelde de firma in staat bij het D.M.L. de lage offerte van drie pet smelt- verlies in te dienen. „Nu blijkt dat het procédé zo goed is, dat men zelfs onder die drie procent kan blijven", zo vervolgde de procureur-ge neraal. „Maar men moet toch wel bijzon der naïef zijn wanneer men denkt, dat deze zakenlieden, die dit bedrijf uit eer lijk winstbejag leiden zover zullen gaan, dat ze alle voordelen van hun procédé in de schoot van de staat werpen. Andere firma's hebben een smeltverlies van circa zeven procent en de staat is dus toch aan zijn trekken gekomen. Dat is voor mij de kern van de zaak". „Ik beschouw deze verdachten als vol komen bona fide zakenlieden, die niet de minste reden hadden het extra winstje weg te geven. Men had van hen in het contract risicodragers gemaakt als het smeltverlies hoger dan drie procent zou zijn. Welnu: risicodragers aan de ene kant, moeten ook profiteurs aan de an dere kant zijn". Volgens de procureur- generaal had het ministerie van oorlog de beide fabrikanten bij zich moeten roe pen, toen de brief van de smeltmeester binnenkwam. Dan had- men het contract eventueel aan een arbitragecommissie kunnen voorleggen. De raadsman, mr. YV. Nije, betoogde, dat het knappe procédé de afgunst van de concurrentie heeft opgewekt. Er is niets onbehoorlijks gebeurd. De staat heeft gekregen, wat hij hebben wilde en meer dan een van de afgunstige concur renten ooit zou hebben kunnen geven. De staat heeft zelfs nog extra voordelen ge kregen. En hiermee speelde de verdedi ging haar laatste troef uit. Toen de fa brikanten na het omsmelten van de eer st# partij hulzen merkte, dat het smelt- vèrlies slechts twee pet bedroeg, had men hierover bij het afsluiten van een nieuwe order kunnen zwijgen. Maar de directie verlaagde vrijwillig het smcltloon. Dit kwam neer op een verplichte terugleve ring van 98 pet in plaats van 97 pet. Het is wel schrijnend, zo zei de ver dediger, dat de fabrikanten hier als ver duisteraars terecht staan. Ook mr. W. g vrijspraak. Het Gerechtshof zal 22 oktober uitspraak doen. de moderne wijze van pijnstillen is: snel! AKKERTJES flitsen de pijn wg]

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 5