Jlicuiwc ÜTouranl GROTE ZEGE VOOR TORIES Opluchting in Y.S.: Mac blijft! Macmillans succes m cijfers Atleet Chataway „rende het Lagerhuis binnen Chroesjtsjefs voorstel al vandaag aan de orde Verkeer eiste zes doden In Libanon gelooft men niet in aanslag op Kassem Stamoorlog in Baliem: tientallen doden ,Aardgasstorm' in Texas VRIJDAG 9 OKTOBER 1959 afdeling Tel 31441 ADVERTENTIES: t 0.20 per millimeter Familieberichten f 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Postrekening 58936 HoofdredacteurDr. E. DIEMER CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stantoastfcit is gfjebl tuen myn hert ia fegfyesispocr Veertigste jaargang no. 11688 Kabinet geen „KEUKENMEID" Zie pagina 17 PARATYFUS neemt toe Zie pagina 17 T.V.-PRIJS Hommeles Zie pagina 19 Gaitskell moest verlies snel toegeven DE BRITSE VERKIEZINGEN hebben een grote conservatieve over winning opgeleverd. Even voor twee uur vannacht gaf een sombere Gaitskell toe dat er geen kans meer bestond op een overwinning van de Labourpartij. „Wij zijn natuurlijk diep teleurgesteld, maar het is de wil van het volk en die aanvaarden wij," aldus de Labourleider. De strijd heeft minder van een nek-aan-nek-race gehad dan men aanvankelijk verwachtte. Even leek het er gisteravond op of Labour op kop zou gaan, maar naar mate meer uitslagen bekend werden, nam de partij van premier Macmillan steeds duidelijker de leiding. Toen Gaitskell zijn nederlaag toegaf, was het bekend dat de conservatieven 118 zetels hadden gekregen (hetgeen een winst van 10 betekende), tegen de socialisten 100 (verlies 11). Dit is de eerste keer dat een En gelse politieke partij erin slaagt bij vier opeenvolgende verkiezingen haar zeteltal te vergroten. Bovendien is het sinds 1910 niet meer voor gekomen dat een partij drie rege ringen achter elkaar kon vormen (alleen na de verkiezingen van 1923 is, ondanks een conservatieve over winning, korte tijd een coalitie van Labour en liberalen aan het bewind geweest). Opvallend is de grote winst van de liberalen, die nu al veertig jaar in een politieke schaduw van de twee grote par- i leven. In het eerste stadium van de verkiezingen leek het er zelfs op dat de party haar stemmenaantal zal verdubbe len. Door het ouderwetse districtenstelsel kan z(j echter slechts op een handjevol zetels in het Lagerhuis rekenen. In het oude Huis bezette zy er zes. De uitslag »an de laatste verkiezingen heeft de libe- •alc voormannen echter moed voor de toekomst gegeven en reeds kon men in Londen horen dat de liberale party over paar jaar de plaats van Labour als de tweede party van het land zal in- Het is duMelijik dat gisteren verhou dingsgewijs meer conservatieven naar de stembus zijn gegaan dan socialisten De uitslag toont duidelijk dat de Britten zich groote meerderheid achter het beleid in de conservatieve regering scharen. Suez en Nyassaland en andere stokpaard jes van Labour hebben op de houding der Engelsen weinig invloed gehad. communistisch e partij heeft nu in Engeland nog minder te betekenen dan na de vorige verkiezing. Vrijwel overal liep het stemimental terug. Slechts Joe Bent. kandidaat in de Londense arbei derswijk Southwark, wist meer stemmen o,p zich te verenigen dan in 1955. Crisis voor Labour De derde achtereenvolgende nederlaag heeft de Labourpartij in een crisistijd- perk gevoerd. Voor de leiders Gaitskell en Bevan doemen twee vragen op: Kan hun links-rechts bestand de schok van deze nederlaag doorstaan en is er meer of minder socialisme nodiiig om de arbeidersbeweging wat nieuw leven in te blazen? De positie van de gematigde Gaitskell berust namelijk op een compromis met de uiterst linkse Bevan. Op weg naar een nieuwe koers kunnen heel ge makkelijk „hoofden gaan rollen" (aldus een Brits commentaar), waarbij ver moedelijk een derde man een belang rijke rol zal spelen. Die derde is de 55-jarige baas van de grote Britse vak beweging, Frank Cousins, die al wordt gezien als de grote linkse leider van de komende jaren. „Meer socialisme" is zijn antwoord op het echec van gis teren. „Er is te weinig onderscheid lussen Labour en Liberaal. Cousins en vele andere Labourgroten zijn van mening dat nu wel bewezen is, dat men van de gematigde politiek die Gaitskell voert weinig heil kan ver. wachten. Opluchting in Washington Na de overwinning van Macmillan gelooft men in Washington dat het geallieerd overleg over het houden van een topconferentie zal worden versneld. Dit is een van de grote internationale problemen waarover de Amerikaanse regering zich ge ruster voelt nu zij er van verzekerd is, met dezelfde Britse regering te doen te krijgen. Het was duidelijk dat de Amerikaanse (Advertentie) Speciale verkoop TWISTED MATTING 91 cm breed WIT en JASPÊ 2.50 p. mtr NATUURLIJK BIJ n tee HAARLEMMERSTRAAT 172 - 174 - 179 HERENSTRAAT 9 (Alléén voor textiel) MIDZA BONNEN VOOR ONZE CLIENTEN In de loop van de middag ver wachtte men in Londen de totale uitslag der verkiezingen. Tegen de middag was het reeds duidelijk dat de waarschijnlijke meerderheid van de conservatieven in het nieuwe Lagerhuis niet ver van de honderd zal liggen. De situatie was namelijk als volgt: De conservatieven hadden een nettowinst van zeventien zetels uit 388 van de 630 districten. Dit ver zekerde hen van een meerderheid van 87 zetels boven de andere par tijen, indien zij alleen maar hun ze tels behielden in de 242 districten die nog hun uitslagen moesten mel den. In het oude Lagerhuis hadden zij een meerderheid van 53 zetels. In een aantal districten won La bour de vorige keer echter met een zeer kleine meerderheid, zodat de conservatieven, gezien de algemene gang van zaken, hopen de socialis ten nog meer zetels af te snoepen en zo tot een "overwicht van tegen de honderd zetels te komen. Volgens deze laatste uitslagen leden de socialisten een netto-ver- lies van achttien zetels, terwijl de liberalen 1 zetel wonnen. De klei nere partijen behaalden een onbe tekenend aantal stemmen. Gisteravond in het raadhuis van St. Pancras, Londen: stemmen tellen. Zo gaat dat in Engeland. Aantal kiezers viel wat tegen VOLGENS de goede Engelse traditie is de verkiezingsavond er een van uitbundige feesten geworden. West End, het Londense vermaak- centrum, was tjokvol. In restaurants, hotels en nachtclubs serveerde men naast de gebruikelijke dranken nu steeds de laatste verkiezingsnieuwtjes. Het. was een drukke verkiezingsdag geweest, hoewel de verwachting dat er dit keer véél meer kiezers zouden opkomen dan in 1955 niet werd bewaarheid In totaal bracht 77 procent van de kiesgerechtigden zijn stem uit. Vier jaar geleden was het slechts één procent minder en in 1950, toen Labour met een krappe meerderheid van zes stemmen aan het bewind kwam, verscheen zelfs zeven procent van het aantal kiezerr meerOnder staand enkele reacties en voorvallen tijdens de jongste „verkiezingsslag". autoriteiten zich opgelucht voelen door verwinning van de partij van Mac millan. De mogelijkheid van een Labour- •vinning was overwogen. In dit geval had Washington vooraien dat er een moeilijke periode zou komen van weken wellicht maanden om de geallieerde politiek aan te passen. overwinning van de Tories betekent dat de geallieerde politiek die zich de laatste jaren heeft ontwikkeld in .de ko mende kritieke maanden ongewijzigd kan worden voortgezet. Dit wordt vooral gunstig geacht wegens de waarschijnlijk heid dat er spoedig een topconferentie zal worden gehouden. Als resultaat van de besprekingen tussen Eisenhower en Chroesjtsjef lijkt het zeker da<t zulk een conferentie nog dit najaar of in het begin an 1960 zal plaats vinden. Tot nu toe is er nog weinig gedaan om haar voor te bereiden, gedeeltelijk wegens nzekerheid over de Britse politieke situatie, en gedeeltelijk omdat elk van westelijke bondgenoten tijd nodig had te beslissen welke koers zy wenste volgen. Prins Bernhard heeft zich bereid ver klaard het beschermheerschap over de internationale horecaf-tentoonstelling Gast en Gastheer te aanvaarden. De ten toonstelling wordt volgend jaar van 12 tet en met 23 mei in Den Haag gehouden. Karper van 31 pond. Op het ven de Wassem heeft de heer D. J. Karssen te Blerick na een worsteling die een half duurde, kans gezien om met een werphengel een karper van 31 pond en 270 gram op het droge te brengen De vas l meter lang. De woorden van Gaitskell toen de nederlaag definitief was: „wees niet al te zeer ontmoedigd. We hebben deze strijd verloren, maar we vechten door en de eindoverwinning is voor ons. De idealen van het democratische so cialisme flonkeren even helder ais altijd". 0 De woorden van Lord Hailsham (voorzitter conservatieve party) toen de overwinning definitief was: „Dit is het ogenblik van de waarheid". De woorden van Frank Byers (voor zitter van de liberale partij) toen de winst voor de liberalen een feit was: „Het socialisme is uit de tijd. De jonge mensen wenden zich tot onze party. Good old Winnie 55 De 84 jaar oude sir Winston Churchill bleef tot middernacht in Woodford, waar hij kandidaat was. Toen zijn over winning vaststond riepen de aanwezigen „Good old Winnie" en „speech, speech". De oude man schuifelde naar de micro foon, bedankte iedereen en zei toen. „Ik zou de hand willen drukken van mijn tegenstander van labour". De jeug dige Labour-kandidaat Arthur Latham schudde Churchills hand en verklaarde: „Het was niet' te verwachten dat jaren van vooroordeel en traditie in een cam pagne van drie weken teniet kunnen worden gedaan, maar de dag zal aanbre ken dat Labour in Woodford de over winning behaald". Churchill glimlachte, stak een grote sigaar in de mond, maak te het vermaarde V-teken en werd door zijn vrouw naar een wachtende auto begeleid. Met gezwinde pas Chris Chataway, de Britse atleet, die onmiddellijk na de verkiezingen van 1955 de mijl aflegde binnen vier minu ten, is gisteren met gezwinde pas het Lagerhuis binnengerend. Tot veler ver rassing wist de 28 jaar oude kandidaat van de conservatieve partij zijn labour- DEBAT OVER ONTWAPENING DE POLITIEKE COMMISSIE van de Verenigde Naties is er met algemene stemmen mee akkoord ge gaan onmiddellijk een debat te ope- over het voorstel tot algemene ontwapening van premier Chroejst- sjef. De voorzitter van de commis sie, de Oostenrijkse ambassadeur Franz Matsch, had voorrang ge vraagd voor dit debat na individueel overleg. Zijn voorstel werd zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Na het Russische voorstel komen op het stuk van ontwapening aan de orde. het bezwaar van Marokko tegen Franse kernproeven in de Sahara. Ierlands ver zoek om te voorkomen dat er meer lan den in het bezit van kernwapens komen. Het Indiase voorstel tot staking van kern- en warmtekernproeven en het rap port van de ontwapeningscommissie Het debat is vandaag begonnèn. In goedingelichte kringen te New York verluidde gisteravond, dat de Sowjctunie bereid is het beginsel van gelijke vèr- tegenwoordiging van Oost en West in een V.N.-commissie voor vreedzaam gebruik van de ruimte, te laten schieten. Men acht het mogelijk dat de Russen zullen instemmen met een commissie van der tien, waarin vijf communistische, vijf westelijke en drie neutrale landen (India, Zweden en de Verenigde Arabische repu bliek) zitting zouden hebben. Vlaggenincident iveer voorbij Oostduitsers hebben gisteravond op het Berlijnse bovengrondse spoorwegstation de Oostduitse vlaggen neergehaald die tot felle protesten van de geallieerden bezettingsautoriteiten aanleiding hebben gegeven. Van Oostduitse zijde werd geen reden opgegeven voor het neerhalen van de sikkel-en-passer-vlaggen. tegenstander in het Londense district North Lewisham met de overtuigende meerderheid van 4613 stemmen de zetel te ontnemen. Een in Frankfort wonende Brit, Myh- ill, heeft twee vliegtuigen van een Lon dense maatschappij de woorden „Back Mac" boven Londen laten schrijven. Dit kostte hem ongeveer 1400 gulden. Een woordvoerder van de maatschappij zei, dat Myhill niet in staat was geweest de conservatieven tijdens de verkiezings campagne in Engeland te helpen. Daar om had hij een andere bijdrage bedacht. Premier Macmillan zag de leuze toen hij in zijn kiesdistrict reed. Hij stapte uit zijn auto en gaf als commentaar „Het is zeer goed. Misschien is Lord Hailsham daarboven". Lord Hailsham ia de voorzitter van de conservatieve In de Londense wyk North Kensing ton, waar een deel van de bevolking van Afrikaanse oorsprong is, werden drie vrouwen die voor de fascistische rasslstische leider sir Oswald Mosley propaganda maakten, door een groep huisvrouwen aangevallen en mishan deld, zodat zy in een ziekenhuis u ten worden opgenomen. Het verkeer op de weg heeft weer zes doden geëist .Het ergste ongeluk gebeur de in de nacht van woensdag op donder dag op de "rijksweg Breda—Roosendaal onder Etten. Doordat een personenauto tegen een boom reed, kwamen twee per sonen om het leven. De auto probeerde tevergeefs een torrijder te ontwijken. De in de auto tende K. M. K., 45 jaar, uit Goes er bestuurder van de motor, de Ettense secretarie-ambtenaar H. B., kwamen bij de botsing om het leven. De bestuurster van de auto, de 20-jarige dochter van de heer K„ liep lichte verwondingen op. 0 Op de onbewaakte overweg in de vijf de bocht bij Moordrecht, kwam gisteren een bestelwagen in botsing met de trein uit Gouda naar Den Haag. De bestuurder, de 50-jarige aardewerker J. Smeenk uit' Gouda werd uit de autogeslingerd. Hij was op slag dood. 0 Op de rijksweg Nijmegen—Venlo onder Afferden, is gisteravond een ongeluk ge beurd, dat de 40-jarige J. Fermond uit Roermond het leven heeft gekost. Hij vloog in volle vaart op een truck, die aan het keren was. 0 Op de Baroniebaan in Tilburg jarige Adri Boonstra bij het plotseling oversteken van de weg gisteren dodelijk aangereden. Het jongetje werd enkele tientallen meters meegesleurd. 0 Op het kruispunt van de rijksweg Til burg—Breda met de Gilzerbpan te Til burg, is de heer B. F. Broers uit Tilburg, 65 jaar oud, rijdend op zijn fiets, door een auto aangereden. Kort na aankomst in het ziekenhuis overleed hij. Optrekking loongrens W.W.-wet van f 6900 tot f 10.000 (Van onze sociaal-economische redactie) Staatssecretaris B. Roolvink heeft de Sociale verzekeringsraad gevraagd om advies over een eventuele optrekking van de loongrens voor de wachtgeld- en werkloosheidswet van 6900 tot 10.030. Het is hiermee duidelijk geworden dat de regering de voorkeur geeft aan optrekking van de loongrens boven afschaffing. In het verleden heeft de Sociaal-economische raad in zijn advies de regering zich reeds in meerder heid uitgesproken voor afschaffing van de loongrens. Alle werkgeversleden van de S.E.R. waren echter tegen afschaffing, mee deze groep een sterk minder heidsstandpunt vormde. In de discussie die daarna is gevolgd hebben zich in het bijzonder de verenigingen van hoger per soneel gemengd, welke zich ook tegen afschaffing uitspraken. De staatssecretaris heeft nu in zijn ver zoek aan de Sociale verzekeringsraad het hoger personeel, de topgroep van werk- .ers, die over het algemeen een salaris boven de 10-000 verdient, buiten be schouwing gelaten. Daarentegen kan ge steld worden, dat de overige groepen van beter gesalarieerde werknemers, die in vakcentralen zijn georganiseerd en in de .E.R. hun stem voor afschaffing van de loongrens hebben uitgebracht, thans toch onder de W.W.-wet zullen vallen, ook al zou de grens niet afgeschaft worden, maar slechts opgetrokken tot 10.000. Nachtvorst De Bilt verwacht tot zater- .✓""N. dagavond; i 1 Op vele plaatsen nachtvorst. -V**/ Morgen zonnig en ongeveer Jf/ lm dezelfde temperaturen als vandaag. Zwakke tot matige tg[kj'J wind tussen oost en zuidoost (Opgemaakt om 11.15 uur) ZON EN MAAN Zaterdag 10 oktober; zon op 6-54 en on der 18-00 uur-, maan op 15-09 en onder Vandaag eerste kwartier. „VOORWENDSEL VOOR MASSAMOORD" pENERAAL KASSEM is niet ge- wond en wij dagen hem uit voor een eerlijke medische commissie bewijzen dat hij werd geraakt, aldus schrijft het Libanese blad Al Kiffah. Volgens dit blad is de „zogenaamde aanslag" op Kassem slechts een co- medie om de massamoord op de Ara bische nationalisten te dekken. Het blad herinnert eraan dat de aanslag op klaarlichte dag in de drukste straat van Bagdad zou zijn geschied, maar dat niemand er iets van heeft gezien. Volgens onze inlichtingen, al dus het blad, is de hele zaak een voorwendsel voor de massamoord, die op dit uur in Bagdad is begonnen. Uit een nieuw uitgegeven medisch bul letin blijkt dat de toestand van de pre mier zeer goed is. Twee kogels drongen Kassem in schouder en rug, waardoor hij een armfractuur opliep. De derde kogel raakte zijn rechterhand. De Iraakse militaire autoriteiten ben het uitgangsverbod verscherpt uitgebreid. Het verbod geldt nu van uur 's avonds tot de volgende ochtend vijf uur. Radio Bagdad meldt dat Kassem onder meer gelukwensen heeft ontvangen van Tsjoe-En-lai, Eisenhower en Chroesjtsjef. President Nasser van de V.A.R. ontving het bericht van de aanslag op Kassem. tijdens een interview over de verhouding tussen de V.A.R. en Israël. Nadat hij het bericht van de aanslag gelezen had, "asser: „Ik ben tegen al deze terreui loord. Daarmee zal men nooit een volk ■onder krijgen". Als wij samenzweringen ontdekken, stellen wij in de regel geen mensen terecht, zoals in Bagdad. Wij be rechten hen, zetten hen een tijd gevangen teten hen weer vrij. Zul'ke mensen Morgen in ons JAN PAUL en zijn echtgenote hebben juist een niet alledaagse reis achter de rug. In hun woning in De Steeg heeft een onzer re dacteuren het verhaal opgeschre ven van hun lange tocht door vele delen van de Verenigde Staten met een caravan. Dit reisverhaal vindt u morgen in ons Zondagsblad. Mrs. Eleanor Roosevelt hoopt zondag 75 jaar te worden. Over deze bijzondere vrouw plaatsen wij'eveneens een artikel. Op pa gina 2 staan weer de gebruike lijke, gevarieerde rubrieken „Het leven bont en bondig" en „Ruimte voor Jullie". Blad Zij bevat deze week o.m. een beschouwing over het „Huis voor Eén", dat op dit ogenblik op een expositie in Rotterdam te zien De pagina „Geestelijk Leven" is voor een groot deel gewijd aan een artikel van de hand van een Spaanse hoogleraar, die over de verhoudingen protestantisme rooms-kafchoLioisme in zijn land schrijft. 0 In het „Cultureel Venster" wordt Poolse schilderkunst be sproken door onze kunstredacteur en is voorts een artikel over de organist Pierre Palla opgenomen. Gisteren is Hr. Ms- jager A sterdam uit Den Helder ni Nieuw-Guinea vertrokken. Het schip, dat de reis via Suez kanaal zal maken, staat onder bevel van kapitein-luite nant ter zee J. C. A. Siliacus. Als steeds was er enorme be langstelling voor het vertrek van deze oorlogsbodem. EUROPA'S GROOTSTE RUILVERKAVELING Maandag 12 oktober zal een begin wor den gemaakt met de werkzaamheden van de ruilverkaveling in het Land van Heusden en Altena. Deze ruilverkaveling betreft een oppervlakte van 14-000 hec tare, de grootste van Europa. IN DE BALIEMVALLEI op Neder lands Nieuw-Guinea is een stam- oorlog uitgebroken, waardoor einde vorige week enige tientallen men sen het leven hebben verloren. Volgens een telegram van het bestuur te Hollandia ging onder de stam der Mukoko's het onwaar gebleken gerucht, dat een van haar hoofden tezamen met een aantal vrouwen op doorreis naar het zuiden van het dal door leden van de stam der Asolokawals was vermoord Waarschijnlijk was het gerucht verzon nen door een aantal Mukoko-krijgers, die ontevreden waren over de vrede, welke het bestuur tot stand gebracht had. Gebruikmakend van de afwezigheid van de controleur en de meeste Asolo- kówal-mannen, die naar het gebied van de Wettipo-Hesselo's vertrokken waren om ook daar vrede tot stand te brengen overvielen deze Mukoko's de Asoloka wals en doodden vrouwen en kinderen. Hierop namen de Asolokowals bloedig Het bestuur heeft onmiddellijk de overvallers gearresteerd en patrouilles uitgezonden om verdere gevechten te verhinderen. De resident van Hollandia is naar de Baliem vertrokken voor on derzoek. worden dan later van het volk geïso leerd". Met betrekking tot de verhouding tus sen de V.A.R. en Israël zei Nasser dat, wanneer Israël de V.N.-resoluties zou uit voeren, de V.A.R. de resolutie van de Veiligheidsraad van 1951 inzake de vrije doorvaart voor Israël door het Suezka- naai zal aanvaarden. Austin, de hoofdstad van Texas, is gisteren aan een grote ramp ontsnapt nadat 's nachts een 25 cm dikke buis van de aardgasleiding gesprongen Met geweldige kracht spoot het pro paan- en butaangas uit de leiding en verspreidde zich over een grote woon wijk: 300 a 400 mensen werden geëva cueerd en om 8 uur kon de politie ver klaren dat het grootste gevaar geweken Het zware gas werd door de wdnd ver zuidelijk Austin gejaagd door het entrum van de stad en naar de noor delijke woonwijken. Over de radio werd er bij de inwoners op aangedrongen geen lucifers aan te steken en de waak vlammen te doven. Zelfs werd verboden elektrische schakelaars te gebruiken. Ondertussen gingen politie, brandweer en militairen langs de huizen om een ieder te wekken. Op de lager gelegen verdiepingen werd nagegaan of mensen niet reeds door het gas versuft waren. De scholen bleven tot 's middags geslo- De toevoer van aardgas werd 15 km in de breuk door arbeiders van de Phillips petroleum co. afgesloten. De politie waarschuwde echter dat het gas, dat met een druk van 15 atmosfeer door de buis gestuwd werd, zioh volledig ver- ipreid moest hebben voordat de kans op ontploffingen verdwenen zou zijn. Premier Chraesjtsjef: Dit gaat zo niet kameraden.... Radio-Moskou heeft eerst gisteren ge meld, hoe premier Chroesjtsjef in een dinsdag te Wladiwostok gehouden rede een huisvrouw citeerde, die tegen hem gezegd had: „Wy zyn bly dat wy 11 hebben ontmoet. Schoenen, textiel, melk en andere produkten zyn in allerijl naar de winkels gebracht voor uw bezoek". Chroesjtsjef zou toen gevraagd hebben; „Zal men alle goede ren weer uit de winkels halen als ik vertrek?" Hij zei voorts, dat de huisvrouw had geklaagd over het gebrek aan vis en hij besprak dit met de functionarissen. „Dit is geen optreden kameraden", zo zei hij. „Men moet ervoor zorgen, dat de men sen in de steden een ruime voedselvoor raad ontvangen. Het is zinloos mensen aan de kust te voorzien van vis in blik. Het is tijd om de bevolking genoeg te verschaffen". Ook zei Chroesjtsjef iets over de aanmaak van auto's in Rusland. „Eens zullen wij veel auto's vervaardigen, maar nu nog niet. Bij ons zal een prak tischer gebruik van de auto's worden ge maakt dan in Amerika. In ons land zul len grote taxibedrijven komen, waar het volk auto's kan krijgen, wanneer het die nodig heeft. Het door mij aangegeven stelsel zal meer voldoen dan het stelsel dat in de Ver. Staten wordt gevolgd. Dit geldt zowel voor de bevrediging van de behoeften der gemeenschap, als voor die de enkeling", aldus Chroesjtsjef. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen 7 uur Twente Bindh Zd -Limb Helsinki Stockholiï Aberdeen Berlijn Framkfon MUnchen Zürieh

Nieuwe Leidsche Courant | 1959 | | pagina 1